Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP Gran Premio Iveco de Aragón

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MotoGP Gran Premio Iveco de Aragón



    Ovog vikenda motogp karavan stize na stazu Aragon. Lorenco ima ogromnih 38 poena razlike u odnosu na drugoplasiranog Pedrosu. Iako je izjavio da ce ici na pobedu u Aragonu, pitanje je koliko je Lorenco spreman da rizikuje. Sto znaci da ce drugo mesto za njega biti idealno. Jos pet trka je ostalo do kraja, a Lorenco samo treba da krcka svoju bodovnu prednost. Pedrosa se verovatno vec i navikao na razne malere koji mogu izgleda jedino njega da snadju, tako da ce nastaviti u istom ritmu kao u Indianapolisu i Brnu. Dukati ce imati priliku da pokaze napredak i da uspeh u Mizanu nije samo zasluga Doktora. Bautista mora dobrim trkama da osigura mesto za sledecu sezonu, tako da treba ocekivati dobar rezultat. Dzoni Rej ce ponovo menjati Stonera, a trebalo bi da bude bolji jer je imao vec priliku da testira hondu na Aragonu pre nekoliko nedelja.

    Tabela:



    Podaci o stazi

    Staza Aragon je izgradjena 2009. godine, a stvorio je cuveni Herman Tilke sto se i vidi jer lici na sve ostale njegove staze. Usla je u motogp kalendar kao zamena za Balatonring i navodno zbog fanova ostala u kalendaru do danas. Najspektakularnije mesto na stazi su krivine 8 i 9 koje podsecaju na "vadicep" u Laguna Seki. Aragon je jedna od 6 spanskih staza na kojima su se vozile trke motogp-a: Montjuich, Jarama, Jerez, Catalunya, Valencia i Aragon.

    duzina 5.078 m
    sirina 15m
    levih krivina 10
    desnih krivina 7
    najduzi pravac 968


  • #2
    Posto je sampionat odlucen,osim daleko bilo da se neko ne skrlja(Lorenco)i povredi,ovaj vikend bar sto se 1000-ki tice,bice samo jedan od smernica i pokazatelja za narednu sezonu ko i sta bi mogao da ucini..S obzirom da se Rossi vraca tamo gde se vraca,ostaje jos nepoznanica koliko i da li je taj Dukati konacno napredovao,ili je Rossi konacno naucio da vozi taj vrhunski Dukati(),sto me ne bi ni cudilo,ipak su to 2 sezone().Aragon je lepa i atraktivna staza,tako da ce mi biti zadovoljstvo da odgledam jos jednu trku na njoj...;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      skandalozno mali broj poseta ovde i jos manje komentara, ali valjda to tako biva kada se za pobede i titulu bore 2 bezlicna i totalno neharizmaticna spanca... Pedrosa jos i moze da prodje... tako da mi je u neku ruku koliko krivo toliko i drago i naravno jedva cekam sledecu sezonu kao i 99% ljudi ovde a i sire...
      Cestitke Pedrosi i naravno vozacima u nizim kategorijama
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • #4
        Lep vikend , hvala za prenos na SK ! GP2 je odlican i najavljuje lepu borbu u moto GP za 2013.god. ... mada opet neko dobije najbolje a neko ... mada nadamo se razvoju tog Ducati-ja ! Neka im je sa srecom !

        Comment

        Working...
        X