Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rakocevic ce igrati u Zvezdi,pazite;)


    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
    sigpic

    Comment


    • Izvinjavam se ako cu malo smoriti, ali kako se prelazni rok blizi kraju a sezona pocetku, mozemo polako da pravimo neke projekcije za sledecu sezonu. Zato cu ja sada pokusati da predjem malo po pozicijama, da analiziram, a svako je dobrodosao da se prikljuci i da me ispravi u necemu.

      1. Plej: Covic, Cvetkovic, Radivojevic (Amerikanac, Stiven Markovic, Bojan Popovic)

      Sta god mi mislili o Fici i tome sto je predsednikov sin, on je u ovom momentu nas najbolji plej. Da, jos uvek je bolji igrac od Cveleta, i da, bolji je plej od Nedovica koji je ove godine predvidjen na dvojci. Igra mnogo pametnije nego ranije, brz je, ima solidan sut i pregled igre. Verovatno ce imati divljackih epizoda a la Teodosic bez tog kvaliteta, ali ako to Pesic izleci u njemu, mi smo na konju. Velika mana mu je velicina i (nekako vezano sa tim) odbrana, ali dok ga ne probijaju u svakom napadu, nece ni to biti tragicno. Za situacije kada nam treba odbrana i neko miran na lopti ce igrati Cvele i iskusniji plej koji ce doci mesto Vuka.
      Od Cveleta znamo sta da ocekujemo, dobra i agresivna odbrana, uglavnom je siguran i ne gubi lopte u napadu, ima oci na ledjima i moze da nadje slobodnog igraca u svakoj situaciji. Problem ce mu biti sto je imao jako malo odmora u poslednjih godinu dana, ne treba zaboraviti da je veoma mlad.
      Tu u pricu ulazi jos jedan igrac u rotaciji da bismo mogli da izdrzimo sezonu. Posto smo bez Vuka u najboljem slucaju do januara, verovatno i vise, mora se dovesti jos jedan igrac, u najuzem izboru su po nekim informacijama Stiven Markovic, Bojan Popovic i jedan Amerikanac, mada domaca varijanta izgleda najrealnije. O kvalitetima dva pomenuta igraca je bespotrebno govoriti. Markovic je imao sezonu zivota u Radnickom i ima njihovu ponudu na stolu vec dugo, ali Zvezda nikako nije bez sanse. Bojan je bivsi igrac FMPa koji je na pocetku priprema bio sa ekipom, a sada se vratio i odatle price da ga verovatno spremaju kao zamenu. I pored neuspesne epizode u Partizanu i uopste prosle sezone, pricamo o euroligaskom pleju i svakako bi bio vrlo vredno pojacanje.

      2. Bek: Nedovic, Rakocevic (Vasic), Lazic

      Ja Igora vec racunam kao naseg igraca, pa neka se razocaram do ivice suicida ako ne dodje. Sa njim, pricamo o mnogo ozbiljnijoj ekipi i vecim ambicijama ove sezone. Jedan od najboljih igraca Evrope, koja je to naucna fantastika bila pre 6 meseci. Igor je napast, prosto se ne zna da li je opasniji u sutu ili prodoru, u ABA ligi bi imali od njega zagarantovanih 20 poena, plus bi na njemu bila koncentracija protivnicke odbrane sto bi otvorilo prilike za druge igrace. Ako slucajno ne dodje, Vasic nije na tom nivou, ali je dovoljno dobar igrac sa iskustvom igranja u inostranstvu. Sasvim dovoljno dobro za NLB i domaci sampionat. Dobar suter, skocan i brz, u svakoj drugoj situaciji bi bili zadovoljni ali u poredjenju sa Igorom je teski antiklimaks.
      Cuo sam ponegde misljenja da je Igorov dolazak los za Nedovica, medjutim imace priliku da uci od jako dobrog igraca i da sa njim deli minute. Sigurno ce imati sasvim dovoljno prostora da se pokaze. Morace da popravi sut, i cini se da je na pravom putu, na pripremama ima sasvim solidan procenat. Njegova brzina i prodor ce nam biti od velike pomoci. Sa Karijem ce verovatno jos popraviti odbranu. Tu je i Branko Lazic koji je ostao iz FMPa, nesto izmedju 2 i 3, solidan igrac, ali na ivici da bude oko 12, 13 mesta u rotaciji (posto je Kari rekao da ce koristiti 15 igraca i da nece imati fiksnih 12). Verovatno ce minute na dvojci dobiti i Milutinovic po potrebi.

      3. Krilo: Morison, Milutinovic, Smiljanic

      Iako imamo samo dva igraca koji su primarno trojke, imamo nekoliko igraca na pozicijama 2 i 4 (Lazic, Smiljanic, Markovic) koje ce zakrpiti po potrebi i biti u rotaciji. Ammo je po meni kljuc naseg uspeha ove sezone, vise zbog negativnih posledica ako se ne daj Boze povredi. Ako bude zdrav, bicemo sa njim i Igorom veliki izazov za svaku ekipu u Jadranskoj. Pricamo o igracu koji je mozda najbolji Amerikanac koji je ikada dosao kod nas. Ako bude motivisan i dobrog zdravlja niko ga nece moci zaustaviti. Prvi utisci su veoma pozitivni. Sut sa distance mu jos ne radi, ali je veoma agresivan u napadu, probija, izvlaci faulove, skace. Sa vremenom moze biti samo jos bolji. Veliki problem je odbrana. Nadajmo se da ce biti u stanju da postigne dovoljno u napadu da kompenzuje. Svakako ove godine igramo na kos vise. Davacemo mnogo, ali cemo i primati i to je realnost.
      Milutinovic je FMPovo dete, reprezentativac u mladjim kategorijama, rodjeni strelac, eksplodirao je na pripremama, mozda nam je bio najbolji igrac. Ako nastavi ovako, imacemo jos jedno reprezentativno krilo. Sa njim i Morisonom trojka nam je mozda najjaci deo tima. Ako budu zdravi i u stanju da izdrze veci deo meca, u kombinacijom sa Igorom bice trpanja. Kao i vecina nasih igraca klimav u odbrani.

      4. Krilni centar: Amer, Radetic, Subotic, Markovic

      Iako izgleda kao da je guzva, ovo nam je u najslabija pozicija do dolaska tog stranca kojeg cekamo od pocetka prelaznog roka. Voleo bih da tu dovedemo nekog poput Pouva, pre nego nekog strelca, imamo koga da puni kos. Fali nam odbrambena zver i neko ko ce dominirati u skoku. Valjda ce se sve zavrsiti do Bajerna, makar da znamo ko ce doci.
      Trojica pomenutih su svi imali po jednu, dve odlicne utakmice na pripremama bez neke konstantnosti. Subotic je dobio najpozitivnije ocene, veoma borben i jak, neko ko nam treba sa obe strane jer nam fali snage i skocnosti. Radetic moze da igra jako dobro u napadu, al iodbrana mu nije jaca strana. Markovic je bio dobar u FMPu prosle sezone, onda se povredio i od tada nije isti igrac. Sva trojica ce verovatno biti u rotaciji, ali nece imati mnogo znacajnu ulogu. Lesic je izgleda definitivno otpao. Jako je bitno da ubodemo stranca, zato se verovatno toliko dugo i razmatra.

      5. Centar; Popovic, Ilic, Tubak (Milicic, Musli)

      Kada kazem centar u vezi sa Zvezdom, odmah se stresem i setim koliko smo samo problema imali tu godinama unazad. SKao sto neko rece na jednom drugom forumu, slicna prica kao sa mestom stopera u FK, zbog te rupe gubimo bitne meceve. I prema sadasnjem stanju ne izgleda da ce se mnogo poboljsati ove godine. Bice bolje, da li dovoljno ostaje da se vidi i zavisice od toga koji ce igrac jos doci jer trazimo jos jednog centra.
      Dolazak Popa je propracen sa razocaranjem jer smo ocekivali Golubovica. Medjutim Pop nije tako tragicno resenje (moglo bolje,moglo mnogo gore, setite se Stimca, Kikana i slicnih ) Gledao sam ga uzivo u Vrscu dve sezone i bio sam odusevlhen kada se prvi put vratio u Zvezdu. Tada je razocarao, ali posle je vezao dobre sezone u jakim ligama. Iskustvo ima, igru u napadu ima (pre svega ledjnu tehniku), ono sto nema je snaga i cvrstina u odbrani.
      Ilic je dugo obilazio oko nas i evo iz nekog cetvrtog pokusaja stigao je u klub za koji navija. Visok sa solidnom motorikom srazmerno velicini, ali je kao i Pop dovoljan za bekap. Vrlo slican njemu je Tubak, koji santimetar je visi i koju godinu mladji, ali obojica nisu dovoljno sigurni u odbrani, ne racunajuci mogucnost da izblokiraju nekog. Nikolic je definitivno otpao iz svih kombinacija, ili ce u Radnicki, ili ce dobiti ispisnicu.
      Pojacanje je dakle neophodno. Ukoliko bude lokauta to ce 90% biti Milicic. Tada se prica menja za 180 stepeni. Svi mi znamo kakva je Dare zivotinja i sa nekim zverkom na cetvorci bi odlicno zatvorili reket. Ali za sada su to lepi snovi, sacekajmo sta ce se desavati u Americi ovih dana pa cemo videti. Realnija opcija je pozajmica Muslija od Kahe na godinu dana. Tu bi svi mogli da profitiraju, i Musli, i Zvezda, i reprezentacija, na kraju mozda i Kaha. Dejanu samo trebaju minuti, on je odlican igrac. Uz rad sa Pesicem mogao bi da izadje mnogo bolji. Sigurno bi timu doneo kvalitet. Muta ga je jurio za Radnicki, od toga verovatno nece biti nista.

      To je to za sada. Videcemo protiv Bajerna kako ce funkcionisati. Kada se uporedi sa istim periodom prosle godine ovo je predivno. Makar i ne osvojili nista, na dobrom smo putu, konacno. Odlican trener (obavezno poslusajte ono sto sam okacio sa webtva, jeste da ima 20 minuta, ali vredece, shvaticete koji je Pesic kralj), povratak navijaca, povratak pozitivne energije i finansijske i svake druge sigurnosti.
      I onda ce se pevati:
      Jos jedna pobeda i titula!!!
      Last edited by Nebojsa; 30-09-11, 13:12.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Izgubili 4 razlike, Ammo 25 poena, Mile i Milutinovic po 17.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • Protiv koga, i daj statistiku da ne bi radili banovi

          Comment


          • Alo bre, ko je ovde admin, a ko obican clan? Ako necu da postavim statistiku, to je moje pravo!




            P.S. Cek da nadjem
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • http://bgbasket.com/en/stats.php?id=148421
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Presrecan sam sto lik sa mog avija nastavlja da dominira S obzirom da nismo igrali sa najjacim sastavom a izgubili samo 4 od veoma dobre ekipe ja sam prezadovoljan. Sa Igorom, plejom, cetvorkom, nekoliko meseci sa Karijem, to ce izgledati jos bolje.
                Nema vise sledece sezone, sve mora ove sezone
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • sta je sa nikolicem,dal je moguce da je otpao??? meni se bas svidja kako igra...

                  Comment


                  • Mozda dodje jos jedan lik sa zanimljivom frizurom...
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Dobar je mali Matt, njega sam bas pratio na Gonzaga-i, ali s obzirom kakva su imena jos u opticaju nesto bas i ne bih voleo da je on prva opcija.
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • Belac je

                        Comment


                        • Originally posted by T-Mac View Post
                          Dobar je mali Matt, njega sam bas pratio na Gonzaga-i, ali s obzirom kakva su imena jos u opticaju nesto bas i ne bih voleo da je on prva opcija.
                          brate vec sam sto puta ponovio da je ono sve lozenje i da situacija sa parama nije ni malo blistava, a vi se i dalje nadate nekakvim marejima, marfijima itede

                          Comment


                          • Originally posted by carter985 View Post
                            brate vec sam sto puta ponovio da je ono sve lozenje i da situacija sa parama nije ni malo blistava, a vi se i dalje nadate nekakvim marejima, marfijima itede
                            Pa bolje mi je da pridjem optimisticki, nego da stalno cekam da nebo padne. Ako se i razocaram posle ok, ali mislim da apsolutno nema dokaza da je finansijska situacija losa kao sto nema ni da je super. Pesic nije budala, sigurno ne bi dosao u klub da nije procenio da je ozbiljno.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Ma jebe mi se brate, necu sigurno jaukati i nadati se da nema para i da smo u problemima.
                              Zvezda je toliko bitan deo mog zivota da mi bukvalno menja raspolozenje iz sata u sat, tako da mi je lepse da budem optimista i da se nadam necemu, nego da stalno budem smoren misleci da mi je klub u teskim govnima.
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • a sta ja se kao nadam da nema para?
                                samo govorim cinjenicno stanje.. i ammo i pop su dovedeni za sicu.. cetvroku i dalje nemamo a trziste nikad sire... onaj blood je spominjao za keca ronalda, jarica a ovaj boldin nece kostati ni 100k... i dalje nam nije formiran uo a trebao je jos pre mesec dana biti...
                                voleo i bi i ja da je sve bajno i sjajno i da verujem u one bajke, al realnot je sasvim drugacija, sto odredjene cinjenice i potvrdjuju.

                                Comment

                                Working...
                                X