Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Pobeda.. View Post
    Ja se plasim sada protiv Unicsa da ako izgubimo Vukoicic dobije otkaz,nije on zasluzio,ali koliko je Covic otpustio trenera iako su imali dobre rezultate u FMP-u,a mi evo vec ako izgubimo to je 3 za redom,izgubili smo prvo mesto u ABA,evrokup mozda ne prodjemo,a ako ne izborimo EL onda gotovo,jer koliko je novca ulozeno ove sezone...
    To bilo ravno samoubistvu.Dobilijemo Evroligasa na njihovom terenu 14 razlike, dobijemo Ulm na strani, razbijemo kuci Evroligasa i najskuplju ekipu u ligi 25 razlike.Izgubimo od 10x jace i skuplje ekipe, 3 sekunde pre kraja od najbolje ekipe ABA lige u gostima i vec se trazi otkaz Vukoicicu...Ne znam sta ste vi braco ocekivali(pogotovo posle onih 1-4 sa starta), ali verovatno je u vasim ocima ovaj tim precenjen.
    http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

    Comment


    • Nije kraj sveta ako ne udjemo u EL, klub je stabilan i ne trosi se vise nego sto treba. Nama je postojanje i normalno poslovanje obezbedjeno do kraja procesa stabilizacije. Veci deo ovog tima ima ugovore i sledece godine, samo Brown, Nelson i Vuk nemaju ugovor za sledecu. Imamo dva sjajna mlada igraca u prvom timu i nekoliko u omladinskim kategorijama. Ali EL je potrebna da se ode korak vise, da se klub podigne za koji nivo, od lokalnog do evropskog. Ono sto je dobro kod ovog projekta je sto vise nije u pitanju prezivljavanje, sve ima zdrave osnove.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • @Aleksa

        Posebno ce biti smrt ako dodje Sjor Boza, kao sto se prica. Samo nam to fali.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Nisi me shvatio necu ja otkaz,nego plasim se,jer Covic je toliko menjao trenera zbog glupih razloga,takodje ne bi me cudilo,meni je Vlada bas dobar trener,i voleo bih da ga vidim i sledece i one tamo sezone na nasoj klupi

          Comment


          • Nadam se da je Covic naucio lekcije i da shvata da ovo nije FMP. Oni bas zbog njegovog nestrpljenja i lake sece trenera nisu nesto vise napravili, a imali su potencijala samo tako.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Au bre, kao da smo svugde zavrsili takmicenje. Kao prvo, nismo izgubili EL i ne lupajte gluposti, ne ide samo jedan tim direktno, F4 je tu, tu nema favorita. Kao drugo, pricate da smo ispali u EC-u, a svi imaju 1-1.

              Ajde iskulirajte malo, nismo mi savrsena ekipa koja nece nikako izgubiti. Sada trebamo pokazati mentalitet pobednicke ekipe, kada smo izgubili dve vazne tekme. Napravi se od poraza od Galate katastrofa, a ta ista Galata ima budzet kao Real u kosarci. Malo timova ima jaci budzet od njih, nismo mi njihova liga, ali onolika razlika nije sigurno, jer smo se mi jednostavno usrali meca i atmosfere, sto ne bi trebalo da se dogadja, ali tako je kako je.

              Sada da pokusamo da dobijemo Unics i da otvorimo vrata za prolaz dalje.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • ali maleri se nastavljaju izgleda cemo iz aviona na parket
                http://www.mondo.rs/s274954/Sport/Ko..._u_Moskvi.html

                Comment


                • Originally posted by BLBL View Post
                  E pa sad... Nije bas da za Zvezdu navijaju sve same moralne gromade! Niti bas takvi vode klub...

                  Besmislen, ali isprovociran potez Dodika..."Popice" neku novcanu kaznu i to je manje-vise to. Nepotrebno se pridaje velika paznja svemu ovome, a skrece sa Zvezdinog kraha u ligaskom dijelu ABA lige i gubitka toliko najavljivane Evrolige. Vise o koncu i u Eurocup-u, tako da jos jedino ostaje F4! Kval. za Evroligu su lutrija i Zvezda s ovim timom nema sansu da ostvari rezultat protiv ekipa koje ce je tu cekati.

                  Odgledao sam gotovo sve meceve Igokee ove sezone i malo je reci da sam bio ubijedjen da ce savladati Zvezdu, jer su jednostavno NAJBOLJI tim lige ove sezone. Druga je stvar sto mnogi u Srbiji(u ovom trenutku, prevashodno navijaci CZ) tesko prihvataju tu cinjenicu, pa samim tim i dalje vjeruju da ce Igokea "jednostavno stati", jer ih je navodno "dosta ukenjalo" ove sezone. Besmislice... Ne navijam za Igokeu, zaista, ali smijesno je tvrditi da ne zasuzuju trenutnu poziciju. Pa, ljudi igraju malo je reci fenomenalno, bez problema namecu ritam(dakle, kljucna rijec: NAMECU, a ne da zavise od protivnika, kao sto je slucaj sa Zvezdom koja se uglavnom raspada kad protivnika krene sut i kad malo pritisne u odbrani), u stanju su igrati i cvstu odbranu, a isto tako su sposobni da se upustaju u "run-and-gun" ako je potrebno, veoma su racionalni u igri i uglavnom nema bespotrebnih divljih suteva iz neizgradjenih pozicija i slicno, osjecaju igru i znaju kad treba ubrzati/usporiti. Igokea ima bolje strance od Zvezde, imaju daleko bolje plejmejkere, samim tim i bolju organizaciju igre od Zvezde(s obzirom da Joksimovic cesto preuzima ulogu pleja), imaju fenomenalno izbalansiranu petorku(Hammonds-Joksimovic-Jorovic-Dozet-Edwards), imaju dosta kvalitetnih igraca u rotaciji(Brkic, Stemberger, Adamovic, Komatina,...) sto im omogucuje da bez problema kontrolisu igru i rezultat, bez nekih vecih oscilacija. Pa, Igokea je rutinski, bez ikakvih problema, odradila gostovanja protiv timova kao sto su Split, Szolnoki, Siroki, Krka,...,kod kuce u Laktasima su derali sve redom, ubili su Boga u Partizanu, kada je djelovalo da bi bez problema mogli dobiti sa 40+ razlike da nisu usporili i da Andjusic nije pogodio par vezanih suteva, jedini porazi su bili oni u poslednjim sekundama, najgori mec sezone je protiv Buducnosti u Podgorici, ali su cak i tada odveli utakmicu u egal zavrsnicu. Pokazali su nebrojeno puta koliko su stabilni i na psiholoskom planu, jer su svaki opasan nalet protivnika bez problema odbijali. Pa, Radnicki je imao fenomenalnih 14/28 za 3 poena, pa opet niti u jednom trenutku tog meca nije imao prednost. Ja ne znam kako iko normalan moze i dalje tvrditi da je Zvezda bolja od Igokee, kad u 2 meca izmedju ova dva tima, u Laktasima i Pioniru, prakticno nije imala prednost!?!? Dosta novca je ulozeno u Igokeu u proteklih 10 i kusur godina, i ranije su dovodjeni neki odlicni igraci, imaju cak 2 dvorane u svom vlasnistvu, tako da je glupo omalovazavati i vise nego zasluzene rezultate ovog kluba. Jeste Milorad Dodik cesto i bahat i samoziv i "ovakav" i "onakav", ali isto tako zna veoma postovati i tudji uspjeh.

                  Sto se tice Zvezde, imaju sansu protiv Unics-a, koji bas i ne briljira, ali Rusi su u seriji poraza(3 vezana), tako da ce vjerovatno biti napaljeni za ovaj mec u srijedu, a Zvezda ne udje li angazovano od prve sekunde, ne gine im poraz, vjerovatno sa 20 i vise razlike, jer zaista ovo sto trenutno igraju je dosta "tanko".

                  A, za koji to klub navijaju sve same moralne gromade? Svakakvi ljudi kruze tribinama i halama sirom sveta, ako ti je to argument da ne smemo da se bunimo zbog ovoga, ja ne znam... Bio covek isprovociran, a sto su neki nasi ljudi morali da daju i po 4 puta vecu cenu karte kako bi samo usli, to nije bitno.


                  Dalje, slazem se da je Igokea zasluzeno na prvom mestu, al' da si bio ubedjen 100% da dobijaju... Igokea je pred kraj meca poklanjala Zvezdi utakmicu i vise puta u trecoj cetvrtini, ali nekim ocajnim odlukama pre svega Rakocevica nismo uspeli to da iskoristimo i okrenemo utakmicu. Samo da smo poveli 2 razlike u bilo kom od tih trenutaka, bilo bi 5+ na kraju. Nemoj se zavaravati da su odigrali nesto extra dobru utakmicu, problem je sto mi nemamo definisan plan za ovakve zavrsnice i generalno iskustvo neizvesnih zavrsnica.


                  Zvezda se gubi kad protivnika ide sut i kad stegne u odbrani? Sassari? Partizan? Cajasol? Ulm? Doesn't ring the bell? Ako kao parametar uzimas Galatasaray i Buducnost sto su bili klasicni losi dani, onda je tacno, ali ja sam recimo odgledao sve utakmice Zvezde ove sezone. Isto sam tako recimo pre neko vece gledao Houston kako gubi 15 razlike od ekipe Minnesota-e koja je igrala bez cele prve petorke, a oni sutirali 30% iz igre uz 25 izgubljenih lopti, apsolutno nema pravila u kosarci, posebno kad je zgusnut raspored. Lako je fokusirati se na jedno takmicenje i spremati se za protivnika 7 dana, to i jeste jedna od najvecih prednosti Igokee. Daleko od toga da je ovo neki alibi, ja i zelim da mi igramo na dva fronta jer tako ekipa raste i celici se, ali da je prednost za ekipe kao sto je Igokea, jeste.


                  Diskutabilno je da li Igokea ima bolje strance. Scott je mozda i najgori Amerikanac koji je ikada nosio sveti dres, ali je Nelson EL igrac, dok su Brown i Edwards tu negde. Cliff Hammonds je igrac kojeg ja mnogo cenim i gotivim, da Nelson ima slobodu u napadu poput njega, bilo bi bolje za nas, ali jebi ga.


                  Igokea je kombinovano dobila Zvezdu 4 razlike u dva meca. Prvi je dosao u ono vreme kada ekipa nije znala gde joj je dupe, a gde glava, i opet je doslo do neizvesne zavrsnice i jedva poraza od jedan razlike. Evo, i u subotu se zavrsilo kosem u poslednjoj sekundi, bas su nas razbili, nema sta, prosto se vidi koliko su kvalitetniji, rutina. U ovom trenutku verovatno nismo bolja ekipa od Igokee, ali nas puni potencijal je iznad punog potencijala Igokee, samo sto je pitanje da li cemo ponovo docekati da vidimo to ove sezone s obzirom na formu nekih igraca.


                  A, ta vajna rotacija sa Komatinom, Brkicem, Sulovicem i s kim vec, bas me zanima kako bi se ti igraci extra kvaliteta snasli u nekim vecim klubovima i koliku bi ulogu imali. Ustvari, vecina njih je na zalasku karijere, a da su toliki vrh, ne bi sad bili u Igokei. Medjutim, potrefilo se da trener zna kako od njih da izvuce maksimum, kako da ih postavi i iskoristi kako treba, i to i jeste najveci kvalitet Igokee, ukomponovani su savrseno, svako zna svoju ulogu, koriste se vrline, a sakrivaju mane, kod nas to recimo ne postoji. Ali, nemoj da pricamo o vrhunskim igracima, toga bas preterano i nema u nasoj ABA ligi, da ima ne bi sad bili bez predstavnika u Top 16 EL.


                  Unics moze da se bije itekako, ja sam to rekao jos kad smo dobili grupu jer ih Aco Petrovic ocajno vodi i bekovi su im prosecni. Mada, mi igramo sa igracem manje vec neko vreme, tako da ce biti tesko svakako.
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Originally posted by T-Mac View Post
                    Dalje, slazem se da je Igokea zasluzeno na prvom mestu, al' da si bio ubedjen 100% da dobijaju... Igokea je pred kraj meca poklanjala Zvezdi utakmicu i vise puta u trecoj cetvrtini, ali nekim ocajnim odlukama pre svega Rakocevica nismo uspeli to da iskoristimo i okrenemo utakmicu. Samo da smo poveli 2 razlike u bilo kom od tih trenutaka, bilo bi 5+ na kraju. Nemoj se zavaravati da su odigrali nesto extra dobru utakmicu, problem je sto mi nemamo definisan plan za ovakve zavrsnice i generalno iskustvo neizvesnih zavrsnica.


                    Zvezda se gubi kad protivnika ide sut i kad stegne u odbrani? Sassari? Partizan? Cajasol? Ulm? Doesn't ring the bell? Ako kao parametar uzimas Galatasaray i Buducnost sto su bili klasicni losi dani, onda je tacno, ali ja sam recimo odgledao sve utakmice Zvezde ove sezone. Isto sam tako recimo pre neko vece gledao Houston kako gubi 15 razlike od ekipe Minnesota-e koja je igrala bez cele prve petorke, a oni sutirali 30% iz igre uz 25 izgubljenih lopti, apsolutno nema pravila u kosarci, posebno kad je zgusnut raspored. Lako je fokusirati se na jedno takmicenje i spremati se za protivnika 7 dana, to i jeste jedna od najvecih prednosti Igokee. Daleko od toga da je ovo neki alibi, ja i zelim da mi igramo na dva fronta jer tako ekipa raste i celici se, ali da je prednost za ekipe kao sto je Igokea, jeste.


                    Diskutabilno je da li Igokea ima bolje strance. Scott je mozda i najgori Amerikanac koji je ikada nosio sveti dres, ali je Nelson EL igrac, dok su Brown i Edwards tu negde. Cliff Hammonds je igrac kojeg ja mnogo cenim i gotivim, da Nelson ima slobodu u napadu poput njega, bilo bi bolje za nas, ali jebi ga.


                    Igokea je kombinovano dobila Zvezdu 4 razlike u dva meca. Prvi je dosao u ono vreme kada ekipa nije znala gde joj je dupe, a gde glava, i opet je doslo do neizvesne zavrsnice i jedva poraza od jedan razlike. Evo, i u subotu se zavrsilo kosem u poslednjoj sekundi, bas su nas razbili, nema sta, prosto se vidi koliko su kvalitetniji, rutina. U ovom trenutku verovatno nismo bolja ekipa od Igokee, ali nas puni potencijal je iznad punog potencijala Igokee, samo sto je pitanje da li cemo ponovo docekati da vidimo to ove sezone s obzirom na formu nekih igraca.


                    A, ta vajna rotacija sa Komatinom, Brkicem, Sulovicem i s kim vec, bas me zanima kako bi se ti igraci extra kvaliteta snasli u nekim vecim klubovima i koliku bi ulogu imali. Ustvari, vecina njih je na zalasku karijere, a da su toliki vrh, ne bi sad bili u Igokei. Medjutim, potrefilo se da trener zna kako od njih da izvuce maksimum, kako da ih postavi i iskoristi kako treba, i to i jeste najveci kvalitet Igokee, ukomponovani su savrseno, svako zna svoju ulogu, koriste se vrline, a sakrivaju mane, kod nas to recimo ne postoji. Ali, nemoj da pricamo o vrhunskim igracima, toga bas preterano i nema u nasoj ABA ligi, da ima ne bi sad bili bez predstavnika u Top 16 EL.


                    .
                    Dobro, naravno da na ovom mjestu ne mogu dokazati da sam znao da Igokea dobija sigurno, tako da jedino ostaje da se zakunem, mada pitanje je da li bi trenutno moja rijec ista znacila!? Gledao sam Igokeu tokom cijele sezone i sve to djeluje kao masina, s obzirom kako namecu ritam i kakav fenomenalan protok lopte imaju. Ali, dobro, nebitno je to sada...

                    Sassari i Ulm su klasicni predstavnici "run-and-gun" stila, tako da to bas i nije najbolji primjer. Vidjecemo protiv Unics-a kako ce sve to izgledati(ovakvom igrom Zvezdi ne gine poraz od minimum 15-20 razlike). Eidson podize formu i ima tu jos vrhunskih sutera u ekipi, dok kao i svi ruski timovi, Unics je itekako u stanju stegnuti odbranu koja je daleko bolja od ove koju (ne)igra Zvezda, plus imace ogromnu motivaciju nakon serije poraza. Mada, iskreno se nadam da ce Zvezda podici nivo igre i eventualno iznenaditi u Rusiji, kao sto su to uradili prije nekoliko sezona, kada su razvalili snazni Khimki sa 20 razlike.

                    Sto se tice duela izmedju Igokee i Zvezde, koliko se sjecam, Igokea je imala potpunu kontrolu meca u Pioniru, od pocetka do kraja, imali su prednost i oko (cini mi se) 16-17 razlike. Taj minimalan poraz je tu samo kao vizuelan utisak da je tu bilo tijesno, ali Igokea je realno dosta lako dosla do bodova u tom duelu. Ok, Zvezda se jos trazila na pocetku sezone, ali nije ni Igokea bila bas na vrhuncu forme. U Laktasima je takodje Igokea imala prednost od pocetka do kraja. "Potencijal" je ipak nesto subjektivno. Ne postoji bas neki mjerac koji ce pokazati koliki je potencijal pojedinca ili tima... Npr. ti smatras da je M.Scott jedan od gorih, dok je meni on zapravo jedan od boljih igraca u CZ, ali potpuno neiskoriscen na pravi nacin od strane Vukoicica koji je glavni krivac za njegov pad forme, kao i za pad forme Elton Brown-a, koji je zaista fenomenalan igrac. Meni je takodje besmisleno forsiranje Katica kao prvog centra, kao i to da Radivojevic igra na poziciji pleja i gradi igru Zvezde.Da ne grijesim dusu, odradjuje Katic odlican posao u pojedinim dijelovima meca, ali BUKVALNO u svakom mecu, kad Zvezda upadne u losiji period, tada upravo Katic k'o po inerciji uzima loptu i pocinje brljati(faul u napadu ili okrenu ledjima ka kosu forsira neke frljave suteve ili nesto trece).

                    Comment


                    • da,kao Evroliga je izugbljena bla bla cekaj brate,ide li drugi u kvalifikacije? ide! ima li F4? ima...sta je bre izgubljeno! i sta,mozda ta Igokea pukne neki mec sta...i to prvo mjesto je na papiru i dalje u igri;)


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja sam u subotu bio impresionarian koliko je Nelson dobro odigrao i koliko se vidi da on odskace od ostatka tima Brown je dobar igrac, ali je sad u losoj formi.Katic igra odlicna zabija sa polu distance igra solidnu odbranu.Nadam se da ce protiv Unicsa Rakocevic igrati kao prije utakmice sa Igokeom.Nekad se Brown,Katic i Savovic uvlace u reket i zapetljaju ju se i tu izgubimo loptu u subotu smo sigurno 4-5 lopti izgubili tako.Cvetkovicu treba dati malo vise da igra.Za ponasanje "gospodina" Dodika se nema sta reci totalno seljacko ponasanje tacno mu izvire iz ociju. Ne vjerujem da ce Vukoicic dobiti otkaz.
                        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                        Comment


                        • Molim da se reci Rasko, Katic i odbrana ne koriste u istoj recenici.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Molim da se reci Rasko, Katic i odbrana ne koriste u istoj recenici.
                            Ponekad zna da ju odigra barem je takvo moje misljenje mislim moze da izvuce faul od protivnickih centara.

                            edit:Meni nije jasno zasto DeMarcus Nelson nije izabran na draftu.
                            Last edited by stefan12; 21-01-13, 18:07.
                            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                            Comment


                            • http://www.mondo.rs/s274954/Sport/Ko...aerodromu.html
                              naspavajte se momci pa u srjedu da se iskupimo za ova 2 poraza i vratimo se na pravi put
                              Last edited by duka79; 21-01-13, 23:25.

                              Comment


                              • http://www.mondo.rs/s275148/Sport/Ko...latasaraj.html
                                turci nastavljaju da gaze

                                Comment

                                Working...
                                X