PDA

Pogledati punu verziju : Driver market 2012

MarkedOne8
05.09.2012, 22:12
The shit just got serious enough.Još pre par dana mi je palo na pamet da bismo mogli i trebali da imamo jednu ovakvu temu.
Dakle, sve i svašta o prelascima, ,,trejdovima" vozača, odlascima, dolascima...

Vanja #66
05.09.2012, 22:29
Silly Season, jel? :D Moze! Ocemo prvo sa sopstvenim procenama postava za sledecu godinu?

MarkedOne8
05.09.2012, 22:47
Kreni od Hamilton the Boško Buha stila.Pravi političar.Twitter, psovke... gangsta style... i to pravo u Mercedes koji se ponaša kao lađa Ukletog Holanđanina.
Ferarijev drugi kokpit će pored ovoga biti kao ništavilo.

Vanja #66
06.09.2012, 09:15
OK, imamo potvrdjene vozace i prazna mesta, jasno je sta to znaci, a ispod cemo najverovatnije kandidate.

Red Bull - Vettel / Webber
Vettel ima duzi ugovor sa njima, a Webber je nakon pobede u Britaniji dobio produzenje na jos godinu dana. Od tad nije uradio nista, sto je jasan znak da su Horner i Marko preuranili sa tim potezom. Tu se sve zna, tako da - nastavimo.
McLaren - _____ / Button
Ne znam dokle Button ima ugovor, cini mi se do 2014. Hamilton je trebao da potpise, medjutim njegovo ponasanje na Spa i jucerasnja izjava Jordana da su ogromne sanse da potpise za Mecku, indicira da do toga ipak nece doci. McLaren nema novca da ponovo Lewisu isplati 15 miliona koliko on zeli (jedno vreme se pominjala cifra i od 20), pa je postojala mogucnost zadrzavanja originalnih trofeja kao kompenzacija. Sve se vise cini da je to puklo i da ce McLaren morati da pocne da razmislja u drugom smeru. Nijedno ime se osim Lewisovog nije pominjalo, tako da nemamo bas nikakvu informaciju o mogucem vozacu. Moja licna pretpostavka je da ce to biti Di Resta, Britanac, Mercedes ga podrzava (ali nece zameniti Rosberga), solidno se pokazuje u ne tako solidnoj Force Indiji... Sto da ne, mozda i bljesne. Ne moze biti gori od Masse u zadnje 2 godine. :D
Ferrari - Alonso / ____
Alonso ima ugovor do kraja 2016. Drugo mesto ce, po svemu sudeci, biti popunjeno novim vozacem. Iako je Massa postigao solidan rezultat u Spa, mora se uzeti u obzir da su 4 vozaca koji su startovali ispred nejga zavrsili trku u prvoj krivini. Dakle, moguce da ne bi zavrsio trku sa vise od 2 boda. Mnoga se imena pominju, od Pereza, Sutila, Hulkenberga, Button je jedno vreme bio meta, Hamitlon je pricao sa njima, Webber takodje, mozda cak i Kovalainen. Ipak, ako se uzme u obzir zelja Scuderie da spoji Alonsa sa Vettelom od 2014, onda ce vozac sledece godine imati samo tu godinu. Dakle, neko iz prvonavedenih imena, bez Pereza. Ko ce to biti, ni Montezuma ne zna...
Lotus - Raikkonen / ____
Raikko je tokom Madjarske pravio neke sprdnjice :D sa timom oko ne iskljucivanja mogucnosti da se vrati u Ferrari sledece godine. Iako je to nesto sto bih najvise voleo trenutno, tesko da ce do toga doci. Kao sto sam i mislio, to je verovatno bio pokusaj da se nesto iskanta od tima, ne u novcanom smislu, verovatno u smislu polozaja vozaca i toga kako ce se tim ophoditi prema njemu u buducnosti. Nazalost, iako mnogi smatraju da ne zasluzuje to mesto, Grosjean ce najverovatnije dobiti produzenje ugovora. Total je iza njega, kao i Boullier... Voleo bih da recimo vidim Kovalainena u E21, ali puste zelje...
Mercedes - Rosberg / ____
Schumi ce izgleda da se definitivno oprosti od F1, nije se previse dobrog desilo za nejga i Mecku u ove 3 godine. I Bernie ja davao neke izjave na tu temu, kao i Schumacher, mislim da je krajnje vreme za to. Ni to mesto se nije upraznjavalo drugim imenima, sto sugerisa da su bukvano svi cekali na Michaela i njegovu odluku (zasluzio je covek makar toliko). Dakle, najnovija insideinfo je Hamilton. Kao glavna zelja njegovog menadzera se pominje da od nejga napravi svetski brend. To je svakako najlakse postici "slepanjem" uz neki vec poznati i nepogresivo prepoznatljiv brend - Mercedes, Ferrari bi to bili u F1. Jordan kaze da se i sa Ferrariem pregovaralo, cim je to zavrseno, znaci da oni zele Vettela sto pre. Mercedes je daleko veci svetki brend nego McLaren. Medju fanovima F1 to nije, ali nas je u svetu prema nekim informacijama samo 300 000 000, sto je svega 4% svetske populacije. S obzirom da isti covek zavrsava poslove Beckamu, nije ni cudo sto tako nesto zeli. Ono sto je mene u ovoj prici razocaralo je Hamitlon. Stvarno sam mislio da momak zeli da osvaja titule a ne novac. Pa nije on fudbaler pa da se prodaje za tim koji najvise ponudi, pa ako ih ukenja kao Chealse prosle godine - extra! McLaren i Ferrari, mozda i RB uz Neweya, su jedini timovi trenutno za koje se zna da ce svake godine imati mogucnosti za titulu. Mercedes nije pokazao takve mogucnosti. Narocito sto se pricalo da zele da se povuku iz F1 i da to bude tim AMG F1. Medjutim, ako potpisu sa Hamiltonom, pretpostavljam da se nece povuci i da ce imati i neke pare od Hamitlonovih sponzora. Videcemo, bice zanimljivo ako se to desi, sto ja licno ocekujem.
Sauber - ____ / ____
U Sauberu niko nije dobio produzenje, mada nije iskljuceno da ce nastaviti sa istom postavom. Ispustiti Pereza bi bilo suludo, mada Kobayashi nije toliko siguran. Mozda ce ga zameniti Perezov zemljak koji takodje ima Meksikanske novce iza sebe... Kovalainen se takodje pominje. Tipujem na novog Mexican-a...
Force India - ____ / ____
U predjasnjim mahinacijama postoji mogucnost da oba vozaca predju u druge timove. Ko bi mogao da ih zameni? Vozaci iz GP2 ili iz slabijih timova. Kovalainen trazi bolje mesto, stavise - trudi se da bas svi to znaju. Ali osim njega ne vidim nikog ko bi to zasluzio.
Williams - Maldonado / ____
Maldonado je ove godine pobedio i to je bukvlano to. Znamo kako vozi, nema potrebe ponavljati. Nakon toga poen zivi nije osvojio. Da nema pare iza sebe, ne bi on vozio za Williams sledece godne. Senna se malo probudio od kad je Wolf rekao da zeli da vidi Bottasa u ekipi, a zna se da ga podrzava. "Sve" sto Bottas sad treba da obezbedi su sponzorske pare.
STR - ____ / ____
Mislim da ce obojica dobiti produzenje ugovora, STR7 je jako slab bolid, ne oznacava ni priblizno njihove mogucnosti...
Caterham - ____ /____
Petrov je izgubio podrsku Rusije, sto je prilicno jednoznaco oglasilo mesto 2 u Caterhamu kao prazno. S obzirom da bi i Kovalainen da ode, lako se moze desiti da ce Caterham potpuno promeniti postavu.
Marussia - Glock / ____
Glock je kao siguran tu, ali suska se da bi da izadje iz F1... Pic nije pokazao nista spektakularno. I ovde me ne bi cudila potpuna promena postave.
HRT - De La Rosa / ____
De La rosa ima ugovor i zelju da od tog tiam napravi nesto. Zelim mu puno srece i nekog drugog pored nejga. Dani Clos je vozio par puta, sad ce priliku dobiti i Ma Qing Hua, lepe su sanse da se Narain zameni...

??????
06.09.2012, 09:46
A sta ako Lotus uzme Hamiltona? Meni je to najrealnija opcija ako ce Hamilton da prelazi negde...I Kobajasi je bolji od Mase, mada Hulkenberg bi bio onako po meri.

Vanja #66
06.09.2012, 09:54
Nema sanse da ce se to desiti. Kao sto sam napisao, Total i Boullier stoje iza Grosjeana, jedan veliki sponozr i sef tima, pa malo li je?

Ja sam licno jedno vreme prizeljkivao Kobayashia u Ferrariu (narocito nakon Suzuke 2010.), pre nego sto je Perez pokazao sta je pokazao. Nije ni on iskljucen, ali ima mozda i preagresivnu voznju za mogucnost da Ferrari uzme WCC, kao sto je Gorsjean izgubio Lotusu sansu da su za istu takmici.

Nebojsa
06.09.2012, 16:54
Prema nezvanicnim informacijama, Hamilton je u toku ove nedelje potpisao trogodisnji (pred)ugovor sa Mercedesom koji ce godisnje biti najveci u istoriji F1. Cudi me duzina ugovora ako je tacno.

Mnogo zanimljivija prica je mogucnost da Mihael ostane i sledece godine u F1, samo u jednom drugom timu. Crvenom. Na godinu dana dok Njui i Fetel ne dodju.

Vanja #66
06.09.2012, 17:27
Mene ne cudi, on bi njih da digne na noge i ostane poznat kao takav...

Uf, bilo je price o tome (Alonso/Schumi/Ferrari), ali... Pa, u sustini, ne bi mogao da bude losiji od Masse, mada sam procitao da je Hulk izgleda presao iz zelene u crvenu fazu, takodje na godinu dana.

Za Hamiltona sam negde video sumu od 60 milioncica... :O Direktno od Mercedesa! Pa zar nije njima u ove dve godine celokupni budzet bio oko 90 miliona... Spremaju se neke velike pare, ode Hamilton u fudbalere! :lol1:

MarkedOne8
06.09.2012, 19:32
Ne verujem da su tolike pare u pitanju.Više Hamilton dolaz u Mercedes nego što oni dovlače njega, tako da ne verujem da bi mu rekli ,,Dobro došao kod nas.Posluži se sa našim celokupnim godišnjim budžetom.".Svakako je drugačija cena kada tim traži vozača i kad vozač napušta tim i gleda da se snađe.

Fetel ima ugovor i za 2014. sezonu.Dakle, ne može da mrda nigde pre Decembra 2014.

Ricma
06.09.2012, 20:09
Mnogo zanimljivija prica je mogucnost da Mihael ostane i sledece godine u F1, samo u jednom drugom timu. Crvenom. Na godinu dana dok Njui i Fetel ne dodju.

Ako se to desi ima da skocim sa terase od srece.:lud:

Mozda na prvu loptu se cini kao realna opcija, ali ne verujem da ce se to desiti.Prvo sto su oni ispalili njega, pa je on otisao u penziju.A drugo sto im je on uzvratio istom merom kada je trebao da menja Masu, da bi kasnije potpisao za Mercedes.Ispravite me ako gresim.

Od kada li su za Ferari problem bile pare?:biggrin:A i mislim da je ta poslednja godina ugovor opciona.

Edit:Mislim da ce Perez da zavrsi u Mercedesu.Preraso je on Zauber.

Nebojsa
06.09.2012, 23:12
Fetel ima ugovor i za 2014. sezonu.Dakle, ne može da mrda nigde pre Decembra 2014.

Fetel ima driver option za 2014, sta mislis zasto ga iz Ferarija jure.

MarkedOne8
06.09.2012, 23:36
I dalje mislim da nema smisla da Fetel potpisuje sa Ferarijem, a pogotovo ne toliko ranije.Deluje mi kao da se slična situacija već desila.
Šumaher je bio u Ferariju, a tada 2001-2002 je mladi perspektini vozač Raikonen trebao da pređe u Ferari.Nije prešao tada ali jeste kasnije.Sada je Alonso u Ferariju a Fetel je taj mladi vozač.Ako se Alonso povuče na kraju 2016. možda baš tada dovedu Fetela.Isto tako su valjda i Raikoena povezivali posle testa sa Ferarijem, Sauberom i McLarenom i na kraju je otišao u Sauber i nastavio u McLarenu pa tek onda u Ferariju.Fetela i Alonsa zajedno ne mogu da zamislim u istom timu.Ferari se cementirao sa Alonsom i njihov cilj do kraja 2016. jeste samo da pronau vozača koji će da osvoji 50-60% poena kao Alonso..Mislim da je to sa Fetelom samo još jedna jeftia psihološka igra.Što ga nisu tražili 2011. nego baš kada se zahuhtala 2012. sezona.

Nebojsa
06.09.2012, 23:40
Razmisljas cisto sportski i vozacki a ovde su interesi mnogo dublji i krajnje ekonomski, sve drugo je nebitno. Zato se i razmislja o Sumaheru sledece godine, vratiti one njegove navijace (pre svega Nemce) i onda ih samo privezati za Fetela. Mnogo je tu para u igri, i verujem da je zato primamljivo za sve. Vec sam jednom napisao, onog momenta kada Askanelji potpise za Ferari ja sam siguran da oni imaju Fetela.

Vanja #66
07.09.2012, 01:26
S obzirom da je Ascenelli zvanicno otisao, to nesto vrlo jasno govori, a to svakako nije da STR ima naprasnu zelju da dovede boljeg inzenjera koji je od Saubera napravio cudo...

Mislim da Schumi nece nazad u crvene, iako bih to voleo skoro kao da se Kimi tamo vrati.

Marked, uz duzno postovanje koje si nebrojano puta zavredneo - ogranicen si. To sto je Ferrari pustio Raikkonena u 2009. je bilo na obostrano zadovoljstvo. Kimi je otisao u reli, pokupio lepe pare i imao mogucnost da zivi od tih para u ove dve godine pauze. Ne bi me cudilo (s obzirom na njegov nacin zivota) da to zaista i jeste bilo tako, tj. da su pare koje je sticao bile namenjene za neke sporedne stvari. Ferrari je pustio njega jer im je delovao kao momak bez volje. Naravno da to niej tako i oni su toga svesni, ali Massa je pokazivao vise zelje i vecu povezanost sa timom u 2008. recimo nego Raikko ukupno u Ferrariu. Alonso ih je okupio, zavredneo njihovo postovanje, gurao ih (a i sibao) kad im je pocetkom godine bilo najteze i to se ispaltilo. To su Italijani, ako nema strasti - nije ni za sta. Preterana je, siguran sam ali ne puno, izjava nekog nize rangiranog coveka iz Scuderie, koji je rekao "Alonso za nedelju dana u timu (sto ce reci u celom kompleksu) provede vise vremena nego Raikkonen za sve 3 godine." Njima to smeta, taj stav: "OK, vi mi napravite, aj cu ga podesiti kako mi odgovara i trkacu se sa njim." Ispada kao da je placenik. Taj, pomalo bezlican stav "Dajte mi opremu da zavrsim posao" nije nimalo u njihovom duhu. Nije dzabe, koliko god to delovalo drugacije (tj. radi hvalisanja uspeha tima i dizanja u nebesa sve sto sa Scuderiom ima veze), Domenicalli rekao da je Alonso u timu napravio atmosferu kao Schumacher. I on je proveo par godina, okupio tim i krenuo u strasan pohod. Da li ce i Alonso uspeti bilo sta slicno - vreme ce pokazati.

Dakle, nije Scuderia dovela Alonsa da bi se posvetili iskljucivo njemu i njega uzdizali, vec da bi promenili to stanje koje je nastalo. Sampion je nezainteresovan, a sampion u pokusaju je samo to - pokusaj. Alonso je i u Renaultu napravio slicnu atmosferu (uz prilicnu pomoc Briatorea, opet bivseg Schumievog mentora).

Sad, zasto bi Vettel zeleo u Ferrari? Iz istog razloga zasto i Hamilton zeli da promeni tim sa kojim je od detinjstva. Novi izazov. Hamilton je osvojio titulu sa njima i bio (za standarde koje je postavio u prve dve godine) prilicno daleko od titule u sledece 3 godine, a evo i 4. se smesi slican scenario. Vettel je u daleko povoljnijoj situaciji, ali zar stvarno mislis da i on i Alonso ne bi zeleli da pobede jedan drugog u identicnim bolidima. Zapravo, to bi svi vozaci zeleli, ali valjda do toga nikad nece doci... Plus, sto je odavno zamisljena stvar, sto postoji obostrana zelja da Newey predje u Ferrari, a on je (uz duzno postovanje prema Sebu) glavni razlog za uspeh Red Bulla. Prosecan vozac poput Webbera je imao sansu da 2010. postane sampion zahvaljujuci tom bolidu, a imao je kraj sebe klinca koji se ubi od grizenja. Sa druge strane, zasto bi Alonso hteo Vettela pored sebe? Da bi ga pobedio i da bi pokazao da moze da ima sampionskog kolegu kraj sebe i razbio to uverenje koje je nastalo u McLarenu zahvaljujuci Dennisu... Ako je sposoban to da uradi - podrazumeva se, ako nije, teza stoji. Nije tu njemu bio problem jednakost, bilo bi super da su bili jednaki, ali novajlija je imao povlasceni polozaj u odnosu na najmladjeg dvostrukog svetskog sampiona, samo jer je iz McLarenove skole i jer je Britanac. Nije to bas samo, ali je po babu i po stricevima, bazdi od toga... I na kraju, koja je Ferrarieva zelja u celoj prici, osim da (vrlo ocigledno) imaju mozda i dream team? Zelja da postignu nesto sto McLaren nije skoro - povezu svetske sampione (od kojih je jedan Alonso, kog bije glas da nece da se igra ako nije glavni), koji su mozda i najegoisticniji sportisti, i u otvorenoj bici njih dvojice imaju oba sampionata. Ipak je McLaren njima glavna meta i pobediti njih je nesto za sta se ne dobijaju bodovi i novac, ali je prokleto dobar osecaj i nesto cemu se rado nazdravlja. Kao kad mi pobedimo Madjare u vaterpolu (a nije za zlato)...

MarkedOne8
07.09.2012, 08:54
Zato se i razmislja o Sumaheru sledece godine, vratiti one njegove navijace (pre svega Nemce) i onda ih samo privezati za Fetela.
Hmmm that sounds logical.

Pa, Vanja, ja mislim da je Šumaher prema svemu sudeći razmazio Ferari.Meni sve više i više deluje kao da je Šumaher čak i u najboljim godinama bio iznad prosečnog ali slabiji od najboljeg vozača po suvom.Provodio je mnogo vremena kako bi od paketa napravio najbolje, tačnije od svojih ne najboljih (ne može se reći prosečnih jer bi bilo preterano) veština po suvom i bolida koji bi od sezone do sezone bio nekad jedva najbolji a nekad predominantan.
Ne znam da li je Ferari ispalio njega, ili on njih ili su se lepo razišli 2006., ali Žan Tod je doveo Kimija u Ferari.Dogovor je pao baž u Monci 2006.Rekao je da su hteli da dovedu najboljeg vozača na gridu, a to je tada bio Raikonen.Kimi je osvojio titulu već u prvoj sezoni sa bolidom koji nije bio jači od McLarenovog.2008. se Žan Tod penzionisao i na čelo tima je došao nesposobni Domenikali.Već od tog dana je počela da se topi Kimijeva prednost koju je imao na Masom.Dok je Toda bilo, Kimi je mogao da radi kako mu odgovara a da ne šteti timu.Ja smatram da vozač ne treba da provodi vremena sa svakim mehaničarom, inženjerom itd.Raikonen je imao Krisa Dajera sa kojim je bio blizak makar u padoku.Raikonen kaže Dajeru šta ne valja kod bolida, šta treba da se poboljša itd.Onda Dajer ode gde treba i kod koga treba i kaže svojim rečima šta treba da se menja.Masu su favorizovali od samog starta kada je došao Domenikali.Iz italijanske ekipe od Francuz, a dođe Italijan.E tu je Ferari definitivno i totalno postao nacionalistička ekipa. iTAlia iTAlia iTAlia! Masa je bio dobar tada, nešto kao Veber 2010. i 2012. ali vozački nije bio ni blizu Kimiju.Ne znam šta i kako je on to radio, ali verovatno se družio sa timom više od Raikonena.Jedva ga je pobedio 2008. ali ne vozački.Alonso je već od sredine sezone bio favorizovan u Ferariju, a Raikonen svojevremeno tek kad je baš moralo na kraju 2007. mada mu je Masa pomogao samo i možda u jednoj trci.
Raikonen nikada nije bio ni pre, ni tada, a ni danas nije nezainteresovan.U McLarenu se nisu žalili.Osvojio je titulu 2007. sa pristupom kakvim je imao svugde.Dakle, MOŽE DA SE OSVOJI titula čak i sa takvim pristupom.E od tog trenutka nema opravdanja za Ferari.Čim su se otarasili Kimija odmah su počeli da pričaju lepe reči o njemu, a najjače je to bilo ove godine kada se vratio.Vozio je 2009. pa 2012.Da je ostao u F1 2010. baš se pitam da li bi ga i tada tražili nazad i za koga.
Zaključak je da kažem da Ferari nije relevantan da sudi o vozaču jer previše pažnje daju onom ko im se čepi ili provodi previše vremena sa njima, a umanjuju dela na stazi.Po meni, oni su samo na papiru onaj Ferari iz Šumaherovog doba.Mnogi internacionalni inženjeri i ljudi su otišli posle Šumahera iz ekipe.

Alonso ima složen konflikt.Da li da nastavi da vozi sa prosečnim timskim kolegom i da osvoji titulu ako se može, ili da se fokusira na to da pobedi timskog kolegu šampiona.Imao je problem sa Hamiltonom 2007. jer su Hamiltona favorizovali.Da li su ga stvarno i koliko favorizovali to ja ne znam.Neka bude da jesu, a ako jesu, onda je jedini mogući razlog to što je Britanac u britanskoj ekipi.E baš to je još jedan razlog zašto ekipa mora da bude internacionalna kao što je to bio Ferari, kao što sad jeste Red Bull.Takvi timovi imaju najviše navijača ko god da za njih vozi.Mislim da Alonso i dalje ne želi jakog timskog kolegu.Mogao je da traži da mu 2010. ostave Raikonena ili da mu dovedu Batona.To je što se tiče šampiona, a što se tiče toga da mu dovedu dobrog vozača koji nije šampion bilo je malo prilika.

Nebojsa
07.09.2012, 08:58
Nacionalizam u Nemackoj je opasna stvar, tako da uopste nije nelogicno. A pricamo o drugom najvecem trzistu za F1. Pare danas vrte mnogo bolje nego bilo kakva sportska logika, pogotovo u ovako ekonomski izmucenoj Evropi, ovako neki cirkus koji okrece novac je bas ono sto im je potrebno.

Vanja #66
12.09.2012, 16:30
Ponovljena izjava Montezume da je Perez i dalje mlad potvrdjuje da im je Vettel premija koju jure. A s obzirom da su date neke dvosmislene izjave, ne bi me cudio da su ga uhvatili...

Medjutim, ima nesto sto mene tu baca u rebus. Produzen je ugovor sa Santanderom do 2017, a Alonso je u isto vreme rekao da ima zelju da i tad bude u timu. Pretpostavljam da to znaci da je potpisana driver-option za 2017. O Vettelu se prica povezuje sa 2014. godinom, a ako se njih dvovjica ne sloze, Alonso ce "morati" da ga trpi sledece 3 godine. S obzirom da je svakom iole informisanijem gledaocu F1 poznato da su se Alonso i Hamilton ponasali kao dva jarca na brvnu, nema razloga da Scuderia uzme zdravo za gotovo da ce ta veza uspeti. Istovremeno - Alonso izgleda produzava ugovor na period koji ce trajati jos 5 godina. Da li to znaci da Vettela zele da preuzmu i prihvate samo ako se sloze, a da ce ga u suprotnom zameniti? Bio sam ubedjen da Ferrari ima jaku zelju da napravi novog Schumachera imena Sebastian, ali ovakvi neki potezi ne govore 100% u prilog toj tezi...

MarkedOne8
12.09.2012, 22:10
Ma neeee, Masa je kao bio preiskusan kad je 2006. prešao u Ferari.Imao je samo 3 sezone iza sebe.Kažem ,,samo" jer će Perez na kraju ove sezone imati pune dve godine.Čak ni to nije malo, ali Montecemolo drugačije misli.Masu su onomad u Zauberu pobeđivali Hajdfeld, Fizikela, a bio je jako malo bolji od Vilneva.Kao kad bi Red Bull sada angažovao Gloka.

Vanja #66
13.09.2012, 09:03
Slazem se, ali ipak Massa je u onom trenutku bio najbolja solucija... Ioanko su ciljali kompletnu promenu tima do 2007. Schumi je verovatno poceo da razmislja o povlacenju u toku 2005, neka se promena makar desi postepeno. Uostalom, sto se vise pronalazi glupih razloga da se ne dovede Perez, postaje sve jasnije da je to, sto bi rekao volonter "done deal"... I jos neka se uzme u obzir da je Ross Brawn rekao vozacima da se najbolji od njih potrude da dodju u fabricke timove 2014. zbog promene pravila o motorima, sto se moze uzeti u obzir i kad se razmislja o Lewisu.

Ali mene ovaj drugi deo vise zanima, da li zele novog Schumia od Vettela ili sta... :ne_znam:

Vanja #66
20.09.2012, 11:33
Hulkenberg i Di Resta ostaju i sledece godine u Force Inidiji... Vijay Mallya odradio posao. Znaci, ova dvojica otpadaju kao zamene za Hamiltona i Massu.

Nebojsa
20.09.2012, 11:35
Perez i Heiki su zamene, to je valjda sada i vrapcima jasno. Samo videcemo ko gde.

Vanja #66
20.09.2012, 11:39
Oooo, volonter, da li me to oci varaju... :confused: :D

Cini se da je tako, a ako jeste onda se zna i raspored - Heikki u SF, a Perez u McL. Ne bi bilo lose da Perez svrati do McLarena, da stekne utisak o velikom timu i nacinu rada tamo. A nece valjda Ferrari dozvoliti da njihov mladi vozac moze tamo da zaglibi do kraja karijere. :D

Nebojsa
20.09.2012, 11:48
Fetel je glavna varijabla.Videcemo. Kakvi su ovi maheri, ne bi me cudilo da uzmu Fetela, ostave Pereza Meklarenu i onda uzmu i Serhija kada Nando ode u penziju.

Vanja #66
20.09.2012, 11:57
Zato i kazem da sumnjam da ce dozvoliti da Sergio eventualno ostane u McLu do kraja karijere. Nego, u vezi onoga sto sam gore napisao, mislim da bi i Sergio mogao da bude i zamena Vettelu, ako stvari ne uspeju sa njim i Alonsom...

??????
20.09.2012, 12:05
Sto imam osecaj da ce od Fetela i Alonsa napraviti novog Senu i Prosta, da ce biti svadja cisto radi profita.

Vanja #66
20.09.2012, 12:14
To se desilo, zamalo, McLarenu opet sa Alonsom i Hamiltonom, Ferrari to nece dozvoliti. Zato i jesam izneo ono od pre nedelju dana, da li zele novog Schumia od Vettela ili Alonsa. Alonso gradi pazljivo poziciju u timu, Santander produzio ugovor i za 2017, sve mi ide ka tome da ce, ako iko ode u toj situaciji - to biti Vettel.

Vanja #66
20.09.2012, 21:26
Alguersuari potpisao za neki tim, kad se sazna za koji, znacemo i koga ce zameniti...

MarkedOne8
23.09.2012, 17:46
Pominje se da će Hamilton ipak ostati u McLarenu, ali interesuje me hoće li ga ovo odustajanje ipak odvojiti od McLarena.
Kimi je pre Singapura rekao da ima ugovor za 2013. sa Lotusom, da nema razloga da ne bude u F1 sledeće sezone, ali je takođe rekao da ni ugovor nije 100% presudan gde će vozač voziti sledeće sezone.Verovatno razmišlja o McLarenu.MOŽDA bi on hteo da vozi za njih sledeće sezone.Što se tiče ugovora sa Lotusom, mislim da bi Kimi i sam iz svog džepa mogao da otplati tih 5-10 miliona.
Ako ne budu poboljšali bolid... biće svačega.I onako nemaju niti jednu pol-poziciju, niti pobedu a ni Grožan ga nije preterano podržao sada na trci.Mora da se reaguje nekako.

Vanja #66
23.09.2012, 18:08
Nista tu nije zavrseno. Cekam da vidim za koga je Alguersuari potpisao, od toga dosta zavisi...

I dalje mi je u glavi Jordan i nejgov intervju za BBC... I sve to pre Spa. A u Spa - telemetrija. ;)

Nebojsa
23.09.2012, 18:21
Ako ste gledali reakcije i Hamiltona i ljudi iz boksa i njegovog mehanicara sa radija, videlo se da to nije to, isti onaj hladni odnos kao sa Alonsom pred kraj sezone 2007. Meni izgleda da je to gotovo.

Vanja #66
23.09.2012, 18:22
Potpuno profesionalan odnos, za razliku od ranijih godina...

MarkedOne8
23.09.2012, 18:24
Ta telemetrija je koštala McLaren 3 miliona za koliko su morali da mu povećaju ponudu.Dakle, sa 12 miliona na 15 koliko i sada prima.E sad, da li je njemu cilj da ostane u McLarenu ali da hoće veće pare, ili da jednostavno želi drugi tim... Mislim da ne razmišlja sportski.Tih 3 miliona se ne bi bacila nego bi išli na razvoj njegovog bolida.Ako je čvrsto rešio da menja tim, onda ne treba ni da pregovara sa njima.Takav ti je on.Pare su mu donekle udarile u glavu.Bitan mu je svaki miliončić.A samo pogledaj šta je sve postigao sa McLarenom.On je u F1 već šestu sezonu i niti jednom nije imao manje od 2 pobede po sezoni.2009. bila relativno šljam za njega.Mislim da je McLaren uradio i više za njega nego što je zaslužio.Ako promeni tim, videće šta je izgubio.

Nije da se nadam tome, ali bilo bi zanimljivo da Kimi opet ode u McLaren.I tim i vozač gaje šampionske ambicije uprkos zaostatku od 45 poena, a pritom je taj isti vozač primoran da ograničava štetu već treću trku za redom.

Nebojsa
23.09.2012, 18:26
Potpuno profesionalan odnos, za razliku od ranijih godina...

To je ono sto je i meni zaparalo usi i oci, ne pricamo tu o bilo kom vozacu i timu, vec o vezi koja traje skoro 15 godina. Tu vec ulazis u familijarne odnose.

Vanja #66
23.09.2012, 18:31
Familijarni, volonter? To je bolje od familije, to je familija koju mozes da biras, a ona cini sve za tebe... :D The Family, strong and healthy...

Nesto sumnjam da bi McLaren uzeo Kimija pre nego Pereza, Marked. Imas brzog klinca i brzog "matorca"... Ih, pa nista im sladje ne bi bilo nego da maznu Pereza Ferrariu. Kimi bi bio dobra opcija, u prvoj godini bolja nego Perez, ali da li oni zele da se koncentrisu na Buttona i probaju nesto sa Perezom, ili zele da probaju ponovo sa vezom koja je bila jedna od onih - tako blizu, a tako daleko? Prva opcija meni deluje realnije.

MarkedOne8
23.09.2012, 18:33
Žalosno.Najmanje 20 vozača na gridu bi želelo da se nalazi u situaciji u kakvoj je on a on to sve tek tako odbacuje radi 3 miliona dolara a već prima najmanje 12.

Znam, ali Perez se ponašanjem sve više pretvara u Hamiltona.Čak su i u Sauberu rekli da je pomalo digao nos.

Vitmarš je zaljubljen u Kimija, a i nekako je njima u ekipi stalo da se ponovo ujedine i dovrše ono što nisu prethodnih godina.U koju god ekipu da Kimi ode, on ima trkačkog inženjera što je veoma bitno tako da bi se svugde relativno lako uklopio.On ima 33 godine i deluje da nije ništa sporiji nego pre.Mislim da je kao vozač sigurno opcija barem za 3 sezone.Jeste da nije najmlađi na gridu ali veoma je bitno koliko vozač kao osoba drži sebe u formi.Meni Kimi izgleda čak i mlađe nego Fetel, a još mlađi kad se ošiša.:rofl_1:

Vanja #66
23.09.2012, 18:38
Slazem se... Mada, ruku na srce, mislim da bi mu promena prijala posle svega. Izuzmimo novac na momenat, u ovom momentu bi mu prijala promena. Ali, i to veliko ali, novac se pominje, a pitanje je koliko Mercedes moze. Nije tu u pitanju samo novac za razvoj, tu je i strucno osoblje, a za sad se to osoblje svodi na ljude iz Honde u jednoj meri, Brawna i nekoliko, grubo je reci ali je tako, ostataka drugih ekipa. Costa, za pocetak...

Nebojsa
23.09.2012, 18:46
Mislim da ste malo neposteni prema Hamiltonu. Imamo samo nezvanicne izvore da je kao zapelo oko plate. A sta ako on stvarno hoce da ode jer mu se menja sredina, sto mu se cini da ne moze vise sa ovim timom, sto su ga mehanicari zeznuli nekoliko puta (i njega i Batona), sto vise ne zeli pritisak britanske javnosti. Najlakse pljuvati.

MarkedOne8
23.09.2012, 18:48
S druge strane, možda bi ipak bilo bolje da ostane u Lotusu.Mislim na Kimija.Dosta su uložili u simulator i samu fabriku.Ako dođe do nekih promena, oni prednjače u solarnoj tehnologiji.Ako im je za verovatni, napravili su dosta dobar posao sa bolidom za 2013.Rekli su još početkom sezone da će promeniti položaj vozača pa je Kimi išao na podešavanja da vide da li mu to odgovara.Još ako bi im modifikovani E20 bio kao osnova za E21 a ne da prave potpuno novi bolid, onda su u dobrom položaju.

Vanja #66
23.09.2012, 18:50
Mislim da ste malo neposteni prema Hamiltonu. Imamo samo nezvanicne izvore da je kao zapelo oko plate. A sta ako on stvarno hoce da ode jer mu se menja sredina, sto mu se cini da ne moze vise sa ovim timom, sto su ga mehanicari zeznuli nekoliko puta (i njega i Batona), sto vise ne zeli pritisak britanske javnosti. Najlakse pljuvati.

Sve je ovo do zvanicen potvrde u domenu "a sta ako". Rekoh vec, novac na stranu, mislim da bi mu prijala promena... Isto tako mislim da, uzimaju u obzir trenutni Mercedes, uzima novac ne razmisljajuci o tituli sledece godine, ali 2014. je vrlo primamljiva.

Jos jednom, sve do povrde, sve je ovo "a sta ako", sto je prakticno jedino sto nam preostaje u ovom momentu... Ceka se on i Schumi, ostalo ce biti posledice. Alguersuari moze, a i ne mora da otkrije neke stvari.

S druge strane, možda bi ipak bilo bolje da ostane u Lotusu.Mislim na Kimija.Dosta su uložili u simulator i samu fabriku.Ako dođe do nekih promena, oni prednjače u solarnoj tehnologiji.Ako im je za verovatni, napravili su dosta dobar posao sa bolidom za 2013.Rekli su još početkom sezone da će promeniti položaj vozača pa je Kimi išao na podešavanja da vide da li mu to odgovara.Još ako bi im modifikovani E20 bio kao osnova za E21 a ne da prave potpuno novi bolid, onda su u dobrom položaju.

Mislim da niko od timova nece zeleti da ulaze novac u evoluciju neceg sto ce trajati samo 1 sezonu. Isto mislim da Kimi, ako vec nece u Scuderiu, treba da ostane tu. Secam se da se nesto govorilo da bi mogao da predje u Mecku 2014, nakon 2 godine u Lotusu, bas zbog situacije sa motorima.

Otkud ti pada napamet solarna tehnologija? :D

MarkedOne8
23.09.2012, 19:07
Vidiš kako žele da ozelene sport.KERS je prošle godine definitivno utemeljen kao standard.2014. ćemo već videti TERS, a zašto da ne i nešto po pitanju solarne tehnologije.Nisam baš za to, ali šta ako tako zaista bude.

Na šta si mislio kada si rekao na ulaganje u nešto što će trajati samo 1 sezonu?

Još jedna stvar.Kimi je potpisao za Lotus krajem Novembra.Tada je E20 već uveliko bio započet kao projekat.Na papiru bi 2013. sezona trebala najviše da donese poboljšanja ekipi Lotus-Kimi jer će verovatno E21 dizajnirati više po njegovoj meri što bi trebalo da doda dodatne desetinke barem Kimiju.Hajde prvo da vidimo šta i koliko oni mogu sa tim ,,Uređajem".

Vanja #66
23.09.2012, 20:17
Tesko da ce solarna snaga skoro biti u F1. Pre bih rekao da zele da pojeftine sport, ne toliko da ga ozelene, koliko da se oni ozelene! :D Salu na stranu, mobilna solarna energija je u pocetku razvoja, akd vise kosta nego sto donosi, nece to jos skoro u F1, ako dodje. Do tad ce Kimi sa decicom da bleji negde daleko od novinara. :D

Bolidi se menjaju za 2014, zato ce E21, ako bude komplet redizajniran biti redizajniran samo za sezonu 2013, sto je u svakom pogledu glupo. Pa ni Newey nije hteo da radi previse na RB4 (STR3 je do kraja sezone bio brzi bolid) jer je sledece godine usledila promena pravila...

Vidi, ni R31 nije bio los za pocetak. Secas se dva podijuma u prve 2 trke. Auspuh unapred je davao dobre rezultate u aerotunelu, ne toliko an stazi. Kad su ostali razradili svoje bolide, oni su pali. Jer nisu pratili tempo, iz ovog ili onog razloga. E20 je, rekao bih, nastavak nekog plana razvoja, pre nego revolucionarni jednosed. Stoge treba ocekivati da i E21 bude pristojan za pocetak. To sto ce Kimi biti tu da radi sa njima nikako nece odmoci. Ako rese problem tema sa malo goriva (a verujem i nadam se da ce biti tako), bice zanimljivo.

MarkedOne8
23.09.2012, 21:13
Čekaj, hoćeš da kažeš da niko neće ulagati u nove bolide za 2013. jer će se 2014. promeniti pravila?E baš tu leži prilika onima koji razmišljaju drugačije da uzmu ,,laku" titulu.

Vidiš da se i dalje forsira i ulaže u izduvni sistem makar i na pola sezone iako će on biti zabranjen sledeće sezone.U suštini pravila za 2014. po pitanju aerodinamike ostaju veoma slična osim ako do tada Newey ili neko drugi opet ne nađe nešto, tako da nema razloga ne razvijati bolid.Bila su ono dobra vremena sa početka milenijuma kada si mogao sa starim bolidom da voziš aktuelnu sezonu.

Vanja #66
23.09.2012, 21:30
Ne kazem da niko nece ulagati u te bolide, ali je potrebno uloziti mnogo vise u pravljanje bolida ispocetka. Ne vidim da iko to uradi, opet, zbog onoga sto sledi nakon toga...

MarkedOne8
27.09.2012, 23:58
Mislim da će Hamilton ipak u Mercedes.Neki osećaj...

Vanja #66
28.09.2012, 00:57
You have matured, young Padawan...

Ovo ce biti jaaako lose i jos smesnije ako Lewis ostane u McLarenu... :lol1:

Nebojsa
28.09.2012, 05:09
Hamilton novi vozac Mercedesa. Sumaher dobio nogu na kraju sezone. Ludilo je zvanicno pocelo.

Vanja #66
28.09.2012, 10:13
http://www.bbc.co.uk/sport/0/formula1/19755236

Cisto da potvrdimo validnim izvoronm za neverne Tome, mada mi smo ljudi od poverenja... :D Sad, da li ce Schumi u Sauber, kako neki smatraju?

Hm, da li to znaci da se McLaren nece potruditi da Lewisu obezbedi najbolji moguci bolid do kraja sezone?

Jao, zasto svi nisu manijaci kao ja i sad nema nikog, this is huuuuge!!! :njt:

Nebojsa
28.09.2012, 10:25
Sad, da li ce Schumi u Sauber, kako neki smatraju?

Cak ni on i Peter nisu toliko senilni da naprave takvu glupost. Penzija, odmaraj. Dosta je bilo.

Vanja #66
28.09.2012, 10:27
Krece lancana reakcija, Perez potvrdjen u McLarenu - YEEEESSSS!!!!!!

http://www.f1fanatic.co.uk/2012/09/28/perez-takes-place-mercedesbound-hamilton-mclaren/

Vanja #66
28.09.2012, 10:28
Cak ni on i Peter nisu toliko senilni da naprave takvu glupost. Penzija, odmaraj. Dosta je bilo.

Menadzerka mu je vidjena u dugackim razgovorima sa Sauberom u Singapuru. Ko zna, Peter bi sigurno zeleo da bude jedan od ljudi koji ce iskoristiti Schumievo iskustvo.

Sta kazes za Pereza? U, bice mocan sledece godine! :D

Nebojsa
28.09.2012, 10:31
Ocekivano. Prvi Neevropljanin u Meklarenu od Montoje, a i pre Huana ih je bilo malo. Jedva cekam da ga vidim u dobrom bolidu.Ovo sve verovatno znaci da Masa ostaje u Ferariju i da Haime ide u Zauber. Ocekujem da uskoro dobijemo potvrde svega ovoga.

Edit: Peter je svestan da ne moze da se takmici za titule i sponzore, zato mu je bitno da pravi mlade vozace, prodaje ih vecima za pare/motore i tako prezivljava. Sumaher bi mnogo kostao za malo paznje na godinu dana. Nije Zauber lud, skontace i on to.

Nebojsa
28.09.2012, 10:39
Jos jedan veliki transfer, Vodafone odlazi iz Meklarena i zanenjuje ga Telmax.

Vanja #66
28.09.2012, 10:39
Videcemo... Ti mislis Jaime sa Kamuiem u Sauberu? Iskustvo sa Pirellievim gumama ce znaciti svakom ko ga je uposlio, ai mlad je, vise se uklapa u tu filozofiju...

Jos jedan veliki transfer, Vodafone odlazi iz Meklarena i zanenjuje ga Telmax.

To je ta lancana reakcija... Vodafone je odavno najvaio da ce verovatno morati da se povuce, a svi su videli crnu vodu imperijalizma kako ga zamenjuje. Mislim da u novcanom pogledu, McLaren nece imati vecih problema, Slim Jr. je to... Samo, kako ce bolidi izgledati, da li ce McLaren zadrzati srebrnu, s obzirom da je to vise boja Mercedesa?

Nebojsa
28.09.2012, 10:40
Ja sam gotovo siguran za Haimea, ima mnogo vise smisla, potpisace dvogodisnji, i onda ce Peter drzati fige da bude blizu Serhija i da ga uvalja nazad Red Bulu za pare/tehnologiju/mozda i Reno motore, 2014 se menjaju pravila.

Ova sadasnja situacija meni znaci da postoji sansa da Red Bul ostane bez oba vozaca sledece sezone.

Vanja #66
28.09.2012, 10:46
Ne znam ko bi bio dovoljno lud da zadrzi Marka, kad je posle potpisa ugovora postao stene. Ima i godina vec, to je definitivno totalna zamena u jednoj godini. Jos nista od Neweya ne cujemo?

Vanja #66
28.09.2012, 10:52
http://mladenjergovic.com/hamilton-u-mercedesu

Mladen na visini zadatka... Konacno i on sme da kaze sve sto je do sad znao. :D

Ricma
28.09.2012, 11:41
Bilo je izvesno, barem meni, da ce Perez preci u Meklaren nakon sto sam procitao da Hamilton prelazi u Mercedes.Sada mi se cini da je to korak unazad u njegovoj karijeri, ali videcemo na sta ce to liciti sledece sezone.

Tako sam zgotivio Pereza, a on predje u Meklaren.:facepalm::biggrin:

Jos samo Red Baron da se vrati gde mu je mesto u narednih godinu dana.Da se penzionise tamo gde je bio i pre sest godina.Sweet dreams...

Vanja #66
28.09.2012, 11:45
Schumi u Ferrariu nakon sto je Montezumi rekao da je prodavac kamiona? :D Nema sanse, nazalost.

Ako odluci da vozi za gust (moze i za kikiriki) u Sauberu, to mu je sto mu je, ako ne, dozivece da ga ponovo izbacuje mladji vozac iz F1. Voli covek da vozi, a trebao mu je odmor. Ovaj povratak konstatno ispada sve gori, ironicno u sezoni u kojoj je uzeo prvi podijum u Mecki...

p4p1
28.09.2012, 12:52
Au, ala je lose poceo ovaj dan. Cekam redove 2h, dodjem kuci i vidim da je Lewis presao :( bas me je razocarao.. jos kad je dosao zamisljao sam da ce celu karijeru provesti u McLaren-u. Voleo bih da se pokaje, a mislim da Nicole posle ovog fiaska moze komotno da raskine sa njim :biggrin: Sa vedrije strane, drago mi je sto je Perez zamena, najpametniji izbor po meni, mlad vozac, nadam se dugoj i uspesnoj saradnji sa njim :)

Mr.M
28.09.2012, 13:06
Sta je ovo sunce ti poljubim :wthy: Presao zvanicno , Perez ovamo , cek da se umijem jednom malo sam sokiran :D

Hamiltonova greska karijere po meni ako Mercedes ne bude konkurentan tj ako bude kao ove sezone , treba dosta promena inace je napravio tesku glupost...

Perez sledece godine ako bude vozio sigurnije moze 'ladno titulu da napadne

Vanja #66
28.09.2012, 13:20
Au, ala je lose poceo ovaj dan. Cekam redove 2h, dodjem kuci i vidim da je Lewis presao :( bas me je razocarao.. jos kad je dosao zamisljao sam da ce celu karijeru provesti u McLaren-u. Voleo bih da se pokaje, a mislim da Nicole posle ovog fiaska moze komotno da raskine sa njim :biggrin: Sa vedrije strane, drago mi je sto je Perez zamena, najpametniji izbor po meni, mlad vozac, nadam se dugoj i uspesnoj saradnji sa njim :)

Lewis je u novembru 2007. izjavio da se zaklinje na vecnu lojalnost timu, tek da podsetim... Naravno, sve takve izjave su za siroke narodne mase, iste one koje sad negoduju na FB stranici Mercedes AMG tima. Mnogo je ljudi razocarano ovim prelazom, a jos vise njih smatra da bi to mogla biti greska karijere. Ono sto mene brine je koliko je novca Mercedes dao Lewisu, pominje se cifra od 100 000 000$ za 3 godine, a to je bez bonusa za pobede, podijume i poene. Od cega ce oni da razviju bolji bolid? Da zaobidju RRA u dilu sa Berniem?

Sumnjam da ce Perez ostati u timu duze od 3 sezone, iako je potpisao visegodisnji ugovor. Ipak je to Ferrariev ucenik, ostavice ga tamo samo ako zestoko podbaci, sto je za ocekivati kao da HRT uzme titulu u sledecih 5 godina.

p4p1
28.09.2012, 15:29
Ma da, to sto izjavljuju ne treba nikako uzimati za ozbiljno, samo nase dete je bio, omogucena mu je cak i sansa pre vremena, jer je koliko se secam pretio da ce otici u neki drugi tim ako ga odmah ne uzmemo za F1. Stvarno mi nije jasno da motiv mogu da budu pare, kako je moguce da neko kao on oseti potrebu da ne zaradjuje dovoljno, 'bes ga.. Mercedes kao najavljuje da ce biti konkurentan od 2014, kad se uvedu neka nova pravila, koliko tu govore istinu nisam siguran. Videcemo.. dug je put do tamo, a i do sledece sezone.

Vanja #66
28.09.2012, 15:39
Pare su tu kao kompenzacija za eventualni neuspeh, Red Bull mu ne bi ponudio ni pola tih para, ali mislim da bi mu oni bili bolji izbor. Mada opet, ko zna. Licno ne verujem da Mecka moze da napravi zver od motora, ali ajde, daleko je ta godina.

Alan
28.09.2012, 15:59
Sta da kazem Vanja, udarac za udarcem, prvo Rosijev ne uspeh sa Dukatijem i povratak u Yamahu
a sada Luisov razlaz sa Meklarenom i odlazak u Mercedes. Napisacu vise veceras ili sutra kad se utisci malo srede.

MarkedOne8
28.09.2012, 17:44
Bron od posle 2009. samo najavljuje neku konkurentnost, neku dominaciju a od toga ništa.To već traje 3 godine.Čudi me kako nisu rekli da će dominirati u 2013.Sve se to već zadnjih par sezona svede na 3-5 mesto u konstruktorima i pomalo ide sve gore i gore osim što su ostvarili jednu pobedu.Njih ako motor ne spasi 2014. onda je to kraj Bronove ere (iako njegova struka nisu motori).Ako Mercedes istupi iz F1 na kraju ove godine kao što se najavljuje znači da ni oni neće biti fabrički tim..

Vanja #66
28.09.2012, 17:49
Nece istupiti, potpisan je i Konkord sporazum danas, kao i ugovor sa Laudom, koji ce biti ne-izvrsni diretkor u odboru tima ili tako nesto. S obzirom na to sta se desilo Jaguaru...

Alan
28.09.2012, 19:25
I Rosi je iznenadjen i razocaran Hamiltonovom odlukom, smatra da Mercedes nije na nivou sadasnjeg Luisovog automobila.

Aspettando le qualifiche e il tempo di domani, Rossi torva il tempo di commentare gli ultimi cambi di scuderia nella sempre amata Formula 1. “Sono curioso di vedere Perez sulla McLaren, quello è uno forte – afferma – mentre mi dispiace per Hamilton, ha fatto una scommessa, non penso che la Mercedes sia al livello della sua auto attuale. Non mi aspettavo questa sua scelta, come che Schumacher si ritirasse, ma penso sia stata anche una sua decisione

Mr.M
28.09.2012, 19:32
Hamilton mi nije jasan , oce bolid za titulu a presao u Mercedes ::)

Alan
28.09.2012, 19:39
Izgleda da su brljotine mehanicara u boksu sa pocetka sezone i ovo odustajanje u Singapuru
doprineli ovakvoj odluci, A i Meklaren kad Ron Denis ne vodi ekipu nije na nivou, tako je bilo kad je i
onaj nemac novinar bio glavni.

Mr.M
28.09.2012, 19:41
Haug ? :D

Alan
28.09.2012, 19:49
Taj, Robert ili Norbert tako nesto.

Mr.M
28.09.2012, 19:51
Norbert :biggrin:

Vanja #66
28.09.2012, 19:54
Izgleda da su brljotine mehanicara u boksu sa pocetka sezone i ovo odustajanje u Singapuru
doprineli ovakvoj odluci, A i Meklaren kad Ron Denis ne vodi ekipu nije na nivou, tako je bilo kad je i
onaj nemac novinar bio glavni.

Sa pocetka godine i da, ali sve mi se vise cini da je Singapur bio uzrok ovoga sto je danas objavljeno, pre nego posledica... Koliko sam procitao, Hamilton je definitivno potpisao ugovor sa Mercedesom oko Spa, a pobeda u Monzi je bila premalo i prekasno. McLaren se jeste trudio na sve nacine da ga zadrzi, poslednja novost je bila da su mu nudili cak 17 000 000 $ po godini, sto je skoro duplo vise od planiranih 10, ali izgleda da je vec u Monzi svima sve bilo jasno. U Singapuru tim je mogao da mu zameni menjac posle kvalifikcaija, bio bi 6, sto po tempu koji je tvrdio da ima ne bi bila propast sveta. U najgorem slucaju bi bio drugi... Medjutim, tim ga je uveravao da ce sve biti u redu i da je to ista stvar koja im se dogadja cele godine (nisam bas pokupio sta tacno, ali imaju neke nepravilnosti u pritisku ulja u menjacu povremeno), te da nema potrebe da ga spustaju. U svetlu ovih dogadjaja, moglo bi se reci da nisu zeleli da trose nov menjac za njega...

Sumiracu ubrzo neke moje utiske o celoj ovoj sagi i Lewisovim godinama u McLarenu...

Norbert :biggrin:

Taj ga ceka u Mercedesu... Neke od najvecih bisera je on izjavljivao ove godine, pored Helmuta.

Alan
28.09.2012, 19:58
Da, da, uzrok slazem se.

Vanja #66
28.09.2012, 20:48
Uf, lapsus - posledica. Nisu hteli da trose menajc za njega kad vec znaju da nije njihov, to sam mislio...

Alan
28.09.2012, 21:15
Neverujem u tako nesto.

Mr.M
28.09.2012, 22:32
Jedno je sigurno , sledeca sezona ce biti luda u svakom smislu te reci :)

MarkedOne8
28.09.2012, 23:52
- Opet Šumahera izbija vozač iz McLarena po drugi put za redom.
- Mogao bih da se kladm da će Šumaher u Brazilu imati jedno dobro preticanje i da će ga izvršiti baš nad Hamiltonom.Kao nad Kimijem 2006. kada ga je on zamenio u Ferariju.
- Isto tako je i Kimi prešao u Ferari posle 6 sezona u F1.Isti je slučaj sada i sa Hamiltonom.

:fct:

,,Istorija se ponavlja."

MarkedOne8
29.09.2012, 13:08
I, šta sad?Šta ako ostanu V8 motori, šta će onda Hamilton?Ni sa V6 motorima ne bi moglo da se garantuje da bi Mercedes bio išta bolji od McLarena jer bi svi segmenti osim motora bili bolji nego kod Mercedesa.
Zaključak: Duplo golo.

Vanja #66
29.09.2012, 14:28
Nista, posvetice se sasiji i aerodinamcici. Sto ce biti malo teze za veliki napredak, ali ajde... Ako se motori batale, onda ce Mecka svakako ulagati od starta 2013. u W04, sto ce uciniti sledecu sezonu zanimljivijom... Dosta ljudi prica kako se u pozadini okuplja tim ljudi, ja sam skeptican jer su to imena koja su dobila pozdrave iz Ferraria, McLarena, mislim i Saubera, bice zanimljivo, narocito sto treba uzeti u obzir da ce DDRS biti direktno zabranjen...

Vanja #66
29.09.2012, 22:38
Samo, kontam nesto... Bernie radi posao u kom uziva, sve vise mi se cini da pristupa ovome kao vrsti zabave i igre. Ima 82 godine i siguran sam da se razvaljuje od uzivancije (tako sto se sad na svojevrstan nacin sveti Mercedesu za zezanciju oko Konkorda tako sto bi da odlozi u nadasve plemenitom maniru skupe motore za jos par godina). Ne opravdavam postupke, samo kuckam nesto sto mi je proslo kroz glavu...

MarkedOne8
29.09.2012, 23:16
Da, ali realno, prvi je Bron bez razloga počeo da se proserava kako njegov tim zaslužuje više para na osnovu titula koje brend Mercedes nije osvojio u istoriji.Lotus (Reno, Beneton) je još više izgubio pa se nisu proseravali.

P.S. Povukao si me u offtopic zajedno s tobom. :)

Vanja #66
30.09.2012, 00:12
Zato ti i kazem... U F1 niko ne zavrce Bernia, a narocito ne neki tamo tim od 3 godine. Dok ne umre ili ode u zatvor jer mu je ambicija nadmasila mogucnosti.

Iceman
01.10.2012, 15:32
- Opet Šumahera izbija vozač iz McLarena po drugi put za redom.
- Mogao bih da se kladm da će Šumaher u Brazilu imati jedno dobro preticanje i da će ga izvršiti baš nad Hamiltonom.Kao nad Kimijem 2006. kada ga je on zamenio u Ferariju.
- Isto tako je i Kimi prešao u Ferari posle 6 sezona u F1.Isti je slučaj sada i sa Hamiltonom.

:fct:

,,Istorija se ponavlja."

po tome bi hamilton trebao da uzme titulu sledece sezone.. puu da kucnem u drvo.. kakav mercedes i meklaren mrtvi.. sumi treba u penziju a u ferari treba kovalainen.. on vozi non stop na maximumu ali nema bolid.. sledece sezone ako dobije jak bolid ( ferari ) bice svasta.. mislim titulu ne moze uzet ali sakupljace dobre bodove.. bice bolji od masse sigurno

Vanja #66
01.10.2012, 16:16
I dalje nije sigurno sta ce tu biti. Velika se borba oko Masse bije. :D

Mr.M
01.10.2012, 16:36
Boljeg vozaca od Mase nema , ponavljam po 100. put :D

Vanja #66
01.10.2012, 17:04
Ne dipr na usta, Miko... :D

Mr.M
01.10.2012, 17:50
Ko je bolji od Mase za 2. vozaca :D Zamalo svetski prvak , uvek spreman da radi za tim , ma dok je Alonso tu ja bi mu placao da vozi :D

Iceman
01.10.2012, 18:06
pa oni mu i placaju da vozi ali on ocigledno ne vozi kako treba ::)

MarkedOne8
01.10.2012, 18:53
Moje mišljenje:
Ako Alonso osvoji titulu, Masa ostaje.
Ako Alonso ne osvoji titulu, Masa ispada.

Mr.M
01.10.2012, 18:56
Znace se 2. vozac mnogo pre kraja sezone :)

Vanja #66
01.10.2012, 20:00
Moje mišljenje:
Ako Alonso osvoji titulu, Masa ostaje.
Ako Alonso ne osvoji titulu, Masa ispada.

Sto rece Komi, mislim da ce se to ubrzo zavrsiti. Nema on puno sa Alonsovom titulom, odavno su svesni toga. Ako bi uzeo neki podijum sad u Suzuki, sto bi bilo ravno cudu ako ne bude, a nece izgleda, kise, onda bi mu verovatno produzili. Od Madjarske Massa uopste nije los, kad se pogleda prethodni deo sezone...

bombonica
02.10.2012, 21:07
Sto rece Komi, mislim da ce se to ubrzo zavrsiti. Nema on puno sa Alonsovom titulom, odavno su svesni toga. Ako bi uzeo neki podijum sad u Suzuki, sto bi bilo ravno cudu ako ne bude, a nece izgleda, kise, onda bi mu verovatno produzili. Od Madjarske Massa uopste nije los, kad se pogleda prethodni deo sezone...
Slazem se :) I neko nek snima trku....:(

MarkedOne8
05.10.2012, 13:56
W T F ? ! ! !

http://www.whatwillkimidonext.com/

http://www.youtube.com/watch?v=tEiw-7DQ9GY&hd=1

MarkedOne8
05.10.2012, 17:45
Da li neko ima neku kreativnu ideju šta to Kimi sprema?Hajde, pišite slobodno.

Nebojsa
05.10.2012, 17:58
Ma potpisao je sa nekim sponzorom pa je ovo PR kampanja.

MarkedOne8
05.10.2012, 18:00
Ma potpisao je sa nekim sponzorom pa je ovo PR kampanja.

Podržavam tu teoriju.Kimi je oduvek imao znažan smisao za humor, pa otud i neke trollovske šale.

Nebojsa
05.10.2012, 18:03
Nije ovo uopste sala vec PR trik. I tesko da je njegova ideja, ne potcenjujuci njegovu kreativnost. Sta je za 11 dana, Koreja? Vrlo moguce da je LG, oni cesto imaju crno bele reklame i ovakve kampanje.

Ricma
05.10.2012, 18:32
Koreja je vec sledeceg vikenda.:biggrin:
Trkacki vikend je od 12 do 14 oktobra u Koreji, a dve nedelje posle toga je VN Indije i bas je tu iznenadjenje uglavljeno.Ubedjen sam da nema nikakve veze sa Indijom.::)

Ja se jos utripovao da kod broja dana stoji 11, pa rekoh super posle Suzuke cu saznati sta je potpisao.:rofl_1:

Vanja #66
05.10.2012, 18:53
Ne moze Kimi bez sprdnje... :D Verovatno je neki sponzor, nema u koji drugi tim da ode...

Mr.M
05.10.2012, 18:54
Kimi u Ferariju :lud: Kimi u Red Bulu :lud: Kimi u reliju ponovo :lud: Kimi se sali :biggrin:

Vanja #66
05.10.2012, 18:55
Znaci Hulk u Ferrariu umesto Masse... Priprema nemackog trzista za veliku stvar.

Mr.M
05.10.2012, 18:59
Znaci Hulk u Ferrariu umesto Masse... Priprema nemackog trzista za veliku stvar.

izvor ?

Nebojsa
05.10.2012, 19:07
izvor ?

Cista logika. A i prica se o tome po stranim forumima. I ako ne dodje Fetel imaju odlicnog vozaca za dalje. Pre ce uzeti Hulka nego PDR, i meni se tako cini.

MarkedOne8
05.10.2012, 19:23
Zaboravio sam da vam kažem, 17. Oktobra je Kimijev rođendan.Baš za taj dan u 11:00 je najavljen taj ugovor.Eto, ako vam to nešto znači.Možda je ugovor sa nekom kompanijom za vodku ili sladoled.

Ako Hulkenberg dođe u Ferari, kako će onda već 2013. da ga isteraju za Fetela?Ipak je on dobar i perspektivan vozač.

Vanja #66
05.10.2012, 19:55
Nece ga isterati, ponudice mu ugovor (ili su vec ponudili) na godinu dana, simple as that... Stvarno ni za jednog jedinog vozaca nisam cuo ugovor na vise godina, sve su se pominjali samo na po godinu dana.

Vanja #66
07.10.2012, 09:06

It's a miracle!

Nebojsa
07.10.2012, 09:31
Zakasnio 10 dana, izgleda da je zavrseno sa Hulkom. Dzaba mu sad.

Vanja #66
07.10.2012, 09:42
Ma sve mi se cini kao da je napravio kampanju, kad je postalo definitivno da dobija pozdrave, poceo je da redja rezultate. Imao je celu proslu godinu, nista nije uradio, imao je pola sezone, nista nije uradio, sad se setio. Sa takvim stavom i takvim zalaganjem, vala nije zasluzio da ostane.

MarkedOne8
07.10.2012, 09:58
Tokom poslednjih 4 trka, Masa je osvojio 44 poena, a Alonso 30.Ne kažem da je u boljoj formi.Alonso je odustao dva puta.Samo hoću da kažem da se Masa našao tu kad treba i njemu i timu.Da, kasni više meseci, ali Ferari odlučuje.

Nebojsa
07.10.2012, 10:07
Naravno kada sada mora, i ne radi to zbog tima nego zbog sebe jer trazi angazman za sledecu sezonu. Odnosno moli sve bogove ovog sveta da se Zauber smiluje i uzme ga na pijetet, to mu je jedini adut u poslednje vreme.

Mr.M
07.10.2012, 10:16
Ostaje Masa i sledece godine u Ferariju , videcete :)

Vanja #66
07.10.2012, 11:08
Naravno kada sada mora, i ne radi to zbog tima nego zbog sebe jer trazi angazman za sledecu sezonu. Odnosno moli sve bogove ovog sveta da se Zauber smiluje i uzme ga na pijetet, to mu je jedini adut u poslednje vreme.

Ma uzece ga Sauber na 2 godine, da ima nekog sigurnog uza sebe, mozda moze nesto od znanja i da prenese. Mada, mali Gutierez bi mogao da mu pomrsi racune.

Mr.M
07.10.2012, 15:58
Da cujem vasa misljenja oko

1) Drugog mesta u Lotusu ?
2) Nick Heidfelda ?

Grozan mi posle danasnjeg dana dosta sumnjiv za 2. mesto , mislim da ce ga neko drugi dobiti tj da ce Grozan izvisiti s obzirom da nema ugovor za sledecu sezonu. Sto se Nika tice izjavio nedavno da bi vrlo rado volio da se vrati u F1 , u Lotus izvesno nece jer znamo u kakvom je raspolozenju napustio Lotus tako da... Mozda Sauber :hm: Ali tu su mi Kobajasi i Gutierez kandidati ali dobar je sa Sauberom tako da :D Videcemo jos :)

Nebojsa
07.10.2012, 16:05
Roman gotovo sigurno ostaje jer je Francuz, pa ce istrpeti i neke njegove gluposti. Nik se vise nece vracati u F1.

Vanja #66
07.10.2012, 16:11
Franzuc, Boullier (sef tima) mu je menadzer, pisali smo o tome ovde. Nick je vec mator, a nista zapazeno nije postigao. Iako mi Grosjean deluje kao tip vozaca na kog ne biste hteli da naletite u saobracaju, mladji je od Nicka, tako da... Gotivim Heidfelda, ali on opet u Renaultu ili sta vec da je - nemoguce osim ako Grosjean ne slupa Vettela negde.

Alan
07.10.2012, 19:56
Zanimljivo je ako izuzmemo Fandja ostai sampioni F1 su titule osvajali sa jednim ili dva tima.

1 FANGIO Juan Manuel 4 Alfa Romeo, Maserati, Mercedes, Ferrari
2 BRABHAM Jack 2 Cooper, Brabham
3 HILL Graham 2 BRM, Lotus
4 STEWART Jackie 2 Matra, Tyrrell
5 FITTIPALDI Emerson 2 Lotus, McLaren
6 LAUDA Niki 2 Ferrari, McLaren
7 PIQUET Nelson 2 Brabham, Williams
8 PROST Alain 2 McLaren, Williams
9 SCHUMACHER Michael 2 Benetton, Ferrari
10 FARINA Giuseppe 1 Alfa Romeo
11 ASCARI Alberto 1 Ferrari
12 HAWTHORN Mike 1 Ferrari
13 HILL Phil 1 Ferrari
14 CLARK Jim 1 Lotus
15 SURTEES John 1 Ferrari
16 HULME Denny 1 Brabham
17 RINDT Jochen 1 Lotus
18 HUNT James 1 McLaren
19 ANDRETTI Mario 1 Lotus
20 SCHECKTER Jody 1 Ferrari
21 JONES Alan 1 Williams
22 ROSBERG Keke 1 Williams
23 SENNA Ayrton 1 McLaren
24 MANSELL Nigel 1 Williams
25 HILL Damon 1 Williams
26 VILLENEUVE Jacques 1 Williams
27 HAKKINEN Mika 1 McLaren
28 ALONSO Fernando 1 Renault
29 RAIKKONEN Kimi 1 Ferrari
30 HAMILTON Lewis 1 McLaren
31 BUTTON Jenson 1 Brawn GP
32 VETTEL Sebastian 1 Red Bull

Iceman
07.10.2012, 20:55
Na ceremoniji proglasenja pobednika u jednom kadru koji je meni promakao(a nije Srdjanu) Gutijerez je nosio majcu Zaubera i verovatno je to gotova stvar.

pa normalno da ce da nosi .. on je test vozac ??

Vanja #66
07.10.2012, 20:57
Upravo, znacajnije je to sto TelMex ostaje sa Sauberom i dogodine. Vise se tako sazna o postavi nego na bilo koji drugi nacin...

Iceman
08.10.2012, 10:22
eto massa ostaje u ferrari a hulkenberg ide u sauber..http://f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/2381-massa-ostaje-u-ferrariju-hulkenberg-ide-u-sauber

Mr.M
08.10.2012, 20:27
Lepo pricam vec 2 sedmice niko ne slusa :)

Vanja #66
08.10.2012, 23:08
I dalje se primate na glasine. Meni je indikativno to sto je Massa pokazao bolje rezultate tek kad je postalo jasno da su uzasno male sanse da zadrzi mesto i da za to treba mini cudo. Suzuka, Spa i Monza su bili dobri rezultati pre svega zbog odustajanja drugih u ove dve trke i jako dobrog Ferraria u Monzi. Sa tih par krivina ne moze previse vremena da se izgubi, a na pravcu svako zna da da gas, tako da uz bolid koji se ponasa kako je predvidjeno i prosecan vozac moze biti brz.

Ta cuda su cuda laicima, koji odgledaju jednu trku sad pa sledecu za 2 meseca. S obzirom da je Massa imao celu proslu godinu da pokaze bolje rezultae i prvih 10ak trka ove godine, mislim da ne postoji dovoljno razloga da se od njega ocekuje da bi sledece godine dao sve za tim. Imao je 20ak meseci da pokaze takvu teznju (sto je 15ak meseci previse zbog udesa u Madjarskoj 2009.), nema razloga da se od njega ocekuje ista vise sledece godine. To, opet, nista ne znaci, ali mislim da profesionalci ne bi trebalo to sebi da dozvole.

Vanja #66
12.10.2012, 18:44
Ispostujmo najnovije traceve - u Sauberu dogodine Gutierez i Hulk. Jedan mi je ocekivan, drugi ce se mozda i zameniti sa Massom, ako Domenicalli skupi neke stvari. Ali mislim da nece... :facepalm:

Mr.M
12.10.2012, 18:45
Gde li ce Kobayashi :hm: Vilijams ? Da nasledi Kazukija ? NE VErujem ali nadam se da ce ostati u karavani :)

Vanja #66
12.10.2012, 18:51
Momak je izjavio da je iznenadjen time sto za ostanak u F1 mora da donese pare. To je prica za amlu decu i za nesigurne sponzore. Ali, koji god da su, ti neodlucni ocigledno ne zele da se odvoje od previse novca da bi zadovoljili rastuce potrebe Saubera. Voleo bih da ostane, ali ako ne upadne u FI ili STR (sto za ne-Red-Bullovca po defaultu otpada), ne bih voleo da ga vidim u Caterhamu ili gore. Bolje da nadje drugi angazman, jer ono je bruka.

Sto se Williamsa tice, oni imaju Bottasa, koji je izgleda sasvim pristojan vozac, kao zamenu za Maldonada ako PDVSA presusi...

Mr.M
16.10.2012, 18:22
Zvanicno Masi produzen za sledecu godinu :)

Ricma
16.10.2012, 19:13
:facepalm:

Ne znam sta drugo da kazem.Tim za koji sam se do 2010 smatrao njihovim navijacem, cu jos godinu dana morati da cekam nekog vozaca kojeg cu moci da podnosim, posto mi je trenutni dvojac nesvarljiv.

Vanja #66
16.10.2012, 20:07
http://www.formula1.com/news/headlines/2012/10/13932.html

Cisto da potvrdimo...

Massa iz Singapura, Japana i Koreeje je sasvim solidan, tu je sa performansama uz Alonsa. Samo se andam da se onaj kog smo gledali cele prosle i dobar deo ove godine otici na vecna lovista, jer u F1 takav Massa je samo smetnja.

Stvarno mislim da je Ferrari bio spreman da ponudi Hulku mesto posle kvalifikacija za Japan, ali nakon trke su Massi dali jos jednu fore. I eto... Nisam za ovo, za Hulka sam u potpunosti, ali ajde, makar nece biti brige sa prenalozenim klincem, to je jedino dobro sto vidim...

Alan
17.10.2012, 19:08
Cuva mesto za Vetela 2014.

raven2005
17.10.2012, 19:27
Cuva mesto za Vetela 2014.

Nema sanse Vetel da predje u ferari dok god je Alonso tamo, Vetel ni u ludilu ne bi bio drugi vozac; sto bi morao da bude u Ferariju.

Nebojsa
17.10.2012, 19:30
Nema sanse Vetel da predje u ferari dok god je Alonso tamo, Vetel ni u ludilu ne bi bio drugi vozac; sto bi morao da bude u Ferariju.

Ne bih ja bio bas tako iskljuciv. Ferari jako dugo nije bio konstruktorski sampion i nece zaliti para, a Fetel zna da se sansa da dodjes u Ferari (za koji je navijao pre nego sto je dosao u F1 zbog Sumija) pruza samo jednom u karijeri. Morace da se trpi sa Alonsom dve godine najvise, posle toga je taj tim samo njegov.

Mr.M
17.10.2012, 19:55
Sve to stoji ali i dalje sam uveren da od dolaska u Ferari nece biti nista ;)

Alan
17.10.2012, 19:56
Nisam rekao da ce biti drugi vozac.

Nebojsa
17.10.2012, 19:57
Sve to stoji ali i dalje sam uveren da od dolaska u Ferari nece biti nista ;)

Mozes ti da se nadas koliko hoces, i BBC je pisao da je to manje vise gotovo, tako da ono...

Mr.M
17.10.2012, 20:01
Nemam cemu da se nadam , meni je sasvim svejedno da li ce on doci u Ferari ili nece , znas koliko mi je do toga ? Cak bi onda tek bilo vidjeno koliko je Alonso bolji od njega u istim bolidima ali ti kazem propasce to ;)

Nebojsa
17.10.2012, 20:02
Nemam cemu da se nadam , meni je sasvim svejedno da li ce on doci u Ferari ili nece , znas koliko mi je do toga ? Cak bi onda tek bilo vidjeno koliko je Alonso bolji od njega u istim bolidima ali ti kazem propasce to ;)

Treba ti malo jaca argumentacija od namigivanja, zanima me bas zasto mislis da ce propasti.

Vanja #66
17.10.2012, 20:15

To sto Montezuma sad peva jednu pesmu i ne zeli dva pevca u kokosinjcu ne znaci bas nista. Tokom leta je govorio da nista nije odluceno sa Massom i da ce o tome razmisljati kasnije, a po dogovoru je rekao da je Massi predoceno da ce dobiti nogu (ako znacajno ne popravi performanse) i da tim racuna da ce se to i desiti tamo negde krajem proleca.

Kad se cuju insjaderi, to je jaci znak nego zvanicnici. A insajderi vriste o Vettelu u timu u 2014.

Nebojsa
17.10.2012, 20:18
Kad se cuju insjaderi, to je jaci znak nego zvanicnici. A insajderi vriste o Vettelu u timu u 2014.

To sada prakticno zavisi samo od klauzule o performansama o kojoj se spekulise da postoji u predugovoru.

Mr.M
17.10.2012, 20:20
Zato sto ce se napraviti ista situacija kao u McLarenu 2007 , znamo svi da Alonso ne voli uslovno receno da ima suvozaca koji ce da ga ugrozi na stazi ,kroz celu karijeru sem 2007. nikada nije imao da kazem bas konkurentnog vozaca po kvaliteti , Masa,Fizikela , sve su to solidni vozaci ali ne klasa kakva su Hamilton,Fetel,Sumaher... Sa Hamiltonom se nije slagao a to nije slagao je najblaze moguce sto se moze reci. Ne vidim zasto je Ferariju potreban Fetel , je li to tolika pasija da imas dva najbolja na svetu u istom timu ? Nepotrebno. Posto pominjes konstruktorsku da se nadovezem , da je Masa bio iole aktivniji ove godine , bio bi bolji od Vebera i Ferari bi vodio a ako sledece sezone bude angazovan Ferari moze do konstruktorske titule. Da se vratim na glavnu pricu , Fetel kao sto si spomenuo bi morao biti u te 2 godine minimum u sluzbi Alonsa a i ti i ja znamo da Fetel to nece hteti nego ce hteti 50-50 odnose a znamo da ce Ferari itekako naginjati ka Alonsu a znamo i ti i ja da ce Alonso ostati u Ferariju do kraja karijere a to nece trajati jos 2 godine , uveren sam da ce Alonso ostati bar jos 5 godina u Ferariju , moze ladno do 40. voziti a do tada ima jos lepo lepo vremena. Tako da ti je to razlog zasto ne vidim Fetela u Ferariju , cak ne vidim ni njegov razlog dolaska u Ferari sem sto ga ,,voli,, , u Red Bulu je kralj , uzeo 2 titule , ima jaci bolid od Ferarija , zasto dolaziti u Ferari kada moze napraviti fransizu u Red Bulu ? Eto ti argumentovano

Vanja #66
17.10.2012, 20:21
S obzirom da je tesko ocekivati da mogu da budu mnogo bolji od Neweya, pretpostavljam da je klauzula vezana za drugo mesto u WCC, ili makar jako dobri bodovi za Alonsa ako Massa odluci da fejluje opet... Ne verujem da bi trazio da predje u tim koji ga je pobedio. Mada opet, sta sam sve ove sezone video i cuo od njega...

Nebojsa
17.10.2012, 20:24
Zaboravljas kljucnu stvar, ovo nije samo Sebova odluka. Vec sto puta sam pricao, ekonomija je tu mnogo bitna, nemacko trziste, Sumaher, ne moram mnogo da objasnjavam.
I postoji jos jedna razlika. Ferari ce biti u F1 dok ona postoji. Red Bul se moze povuci u svakom momentu. Uostalom, Seb hoce da ostane upamcen kao legenda, to je NEMOGUCE van tradicionalnih timova.

Vanja, klauzula je top 3, bar se tako prica.

Mr.M
17.10.2012, 20:28
Zaboravljas kljucnu stvar, ovo nije samo Sebova odluka. Vec sto puta sam pricao, ekonomija je tu mnogo bitna, nemacko trziste, Sumaher, ne moram mnogo da objasnjavam.
I postoji jos jedna razlika. Ferari ce biti u F1 dok ona postoji. Red Bul se moze povuci u svakom momentu. Uostalom, Seb hoce da ostane upamcen kao legenda, to je NEMOGUCE van tradicionalnih timova.

Vanja, klauzula je top 3, bar se tako prica.

Malo kontrasta , pita se Ferari malo vise tu a Alonso ima malo veci uticaj , mislim da ce njegova presuditi , da li zeli ili ne zeli Seba a mislim da ne zeli

Nebojsa
17.10.2012, 20:30
Malo kontrasta , pita se Ferari malo vise tu a Alonso ima malo veci uticaj , mislim da ce njegova presuditi , da li zeli ili ne zeli Seba a mislim da ne zeli

Pita se Bernie. A on zeli Seba u Ferariju. To je dosta, i tu prestajusve price.

Inace, kao sto mozes zakljuciti iz Vanjinog i mog razgovora, dosta ljudi prica da vec postoji papir, dakle ne neke price i sve to, vec Sebov predugovor sa Ferarijem.

Mr.M
17.10.2012, 20:33
Samo se ja pitam da li je potpisan taj predugovor :hm:

Nebojsa
17.10.2012, 20:34
Samo se ja pitam da li je potpisan taj predugovor :hm:

Prica je vrlo slicna i izvori su isti kao i za Nanda 2010. To je Ferarijev MO. Inace jos jedna od prica je da je Hulk odbio da dodje jer mu je ponudjen jednogodisnji ugovor, pa je covek sam povezao sta se desava.

Alan
17.10.2012, 20:35
Ferari ce biti u F1 dok ona postoji. Red Bul se moze povuci u svakom momentu. Uostalom, Seb hoce da ostane upamcen kao legenda, to je NEMOGUCE van tradicionalnih timova.

Mislim da je ovo najjaci argument, a ako osvoji titulu ove godine a hoce i bude bolje plasiran od Alonsa sledece
docice on u Ferari na mesto prvog vozaca. Znate da ne navijam za njega al je najveci talenat posle Sene.

Mr.M
17.10.2012, 20:36
Nije bas ista situacija , kada je Nando dolazio u Ferari to je bilo jasno kao dan i o tome se brujilo 2 godine jer se znalo da ce Kimi da napusti F1 i tu ti je dosao bukvalno glavni vozac tj zamena za Kimija a Masa i Fetel bas nisu isto poredjenje sto nas dovodi do moje malopredjasnje price i uticaja Nanda ali ajde videcemo sledece godine sta ce biti i ako Fetel ode sta mislis sta ce biti sa Red Bulom posto ce Njui sa Fetelom zajedno onda u Ferari

Nebojsa
17.10.2012, 20:42
Mislim da je ovo najjaci argument, a ako osvoji titulu ove godine a hoce i bude bolje plasiran od Alonsa sledece
docice on u Ferari na mesto prvog vozaca. Znate da ne navijam za njega al je najveci talenat posle Sene.

Najveci prirodni talenat posle Sene je Mika Hakinen pa Luis Hamilton. I Fetel je kao i Alonso blizi Profesoru, nije cist talenat i superbrz, vec vozac za duze staze i sampionate.

@ Miko

Red Bul ima jos mnogo dobrih ljudi i dobar bolid pa ce sigurno ostati u vrhu neko vreme. Njui im je bio potreban da se probiju, sad mogu i sami. Uz to imaju kod sebe vecinu talentovanih vozaca, pa ce i po tome biti ispred vecine. Ne treba zaboraviti ni Raikonena, ne bi me cudilo da on dodje 2014 na jedno dve godine umesto Fetela, nece oni dozvoliti da imaju dva klinca, a Marka sigurno nece ponovo zadrzati.

Vanja #66
17.10.2012, 20:43
Zato sto ce se napraviti ista situacija kao u McLarenu 2007 , znamo svi da Alonso ne voli uslovno receno da ima suvozaca koji ce da ga ugrozi na stazi ,kroz celu karijeru sem 2007. nikada nije imao da kazem bas konkurentnog vozaca po kvaliteti , Masa,Fizikela , sve su to solidni vozaci ali ne klasa kakva su Hamilton,Fetel,Sumaher... Sa Hamiltonom se nije slagao a to nije slagao je najblaze moguce sto se moze reci. Ne vidim zasto je Ferariju potreban Fetel , je li to tolika pasija da imas dva najbolja na svetu u istom timu ? Nepotrebno. Posto pominjes konstruktorsku da se nadovezem , da je Masa bio iole aktivniji ove godine , bio bi bolji od Vebera i Ferari bi vodio a ako sledece sezone bude angazovan Ferari moze do konstruktorske titule. Da se vratim na glavnu pricu , Fetel kao sto si spomenuo bi morao biti u te 2 godine minimum u sluzbi Alonsa a i ti i ja znamo da Fetel to nece hteti nego ce hteti 50-50 odnose a znamo da ce Ferari itekako naginjati ka Alonsu a znamo i ti i ja da ce Alonso ostati u Ferariju do kraja karijere a to nece trajati jos 2 godine , uveren sam da ce Alonso ostati bar jos 5 godina u Ferariju , moze ladno do 40. voziti a do tada ima jos lepo lepo vremena. Tako da ti je to razlog zasto ne vidim Fetela u Ferariju , cak ne vidim ni njegov razlog dolaska u Ferari sem sto ga ,,voli,, , u Red Bulu je kralj , uzeo 2 titule , ima jaci bolid od Ferarija , zasto dolaziti u Ferari kada moze napraviti fransizu u Red Bulu ? Eto ti argumentovano

Nebojsa, bez ljutnje, ali kao neko ko voli empiriju, proverio sam to da li je Hamilton zaista u jednom momentu dobijao nove delova (sto si rekao pre nekog vremena), a Alonso nije 2007. i ostale stvari koje si pominjao i upuceniji ljudi su to potvrdili.

Nadovezavsi to na Miku, Alonso nije kivan na Lewisa (ali ga ne zeli u timu jer verovatno zna kakav je privatno i ne bi odgovarao Ferrariu i njihovom italijanskom doimanju ekipe), vec na McLaren. Tim je novajliju stavio pre aktuelnog sampiona i dozvoljavao mu da istupi van timskih dogovora. Tako da nije njemu problem da ima nekog konkurentnog pored sebe, vec to sto ih ne tretiraju jednako. Niko od tih ljudi ne zeli direktnu konkurenciju, tako da stvarno mislim da je prica o njemu kao nekom ko je najgori moguci primer toga sto ne voli konkurenciju preteran visestruko.

Zasto je Ferrariu poterban Vettel? Nemacko trziste, pre svega nemacki burzujski klinci. Titula bi im bila osigurana cak i ove godine jer se Vettelu nece dogoditi sto se desilo Massi (zadnjih godinu i kusur) u karijeri - potpisujem.

Vettel ne bi bio u sluzbi Alonsa, imali bi jednak status. Moje je misljenje da ce ljudi koji sa njima rade biti malo naklonjeniji Alonsu jer je izuzetno drustven sa njima, ali ako se naprave dve potpuno odvojene ekipe ljudi u timu za svakog vozaca, to ce se momentalno ponistiti. A da li ce Alonso ostati do kraja karijere tu, u sta verjum zbog Santandera, mada ni to nije sigurno, mnog je, mnogooo, rano govoriti...

Bas zato sto je u Red Bullu kralj i njihovo cedo, zelece da jednom uradi sto i Hamilton - da napusti "gnezdo" i pokaze da je veliki decko.

Titula jos nije dobijena, kako su mu dosle ove tri prelake trke, tako na nekoj moze i da ode, isto se desilo Alonsu.

Sto se tice Senne, mislim da bi se pre moglo reci da je Hamilton najveci vozacki talenat od Ayrtona (i da je zato toliko nadmen u nekim situacijama i da bas zato sto su mu ljudi od malih nogu punili glave pricama o tome kako ce biti najveci nije poklanjao previse paznje o tome kako vozi sa drugima oko sebe)...

Najveci prirodni talenat posle Sene je Mika Hakinen pa Luis Hamilton. I Fetel je kao i Alonso blizi Profesoru, nije cist talenat i superbrz, vec vozac za duze staze i sampionate.

@ Miko

Red Bul ima jos mnogo dobrih ljudi i dobar bolid pa ce sigurno ostati u vrhu neko vreme. Njui im je bio potreban da se probiju, sad mogu i sami. Uz to imaju kod sebe vecinu talentovanih vozaca, pa ce i po tome biti ispred vecine. Ne treba zaboraviti ni Raikonena, ne bi me cudilo da on dodje 2014 na jedno dve godine umesto Fetela, nece oni dozvoliti da imaju dva klinca, a Marka sigurno nece ponovo zadrzati.

S obzirom da se pricalo da bi on u Mecku nakon 2 godine, a tamo ce Lewis biti glvani, to nije ni malo bez mozga.

Da se nadovezem na Ferrari, posebno me raduje to sto se i Newey pominje u transferu sa Sebom, ako Fry ostane, to ce biti jako dobar tandem. Mocice da ih upropasti samo Domenicalli... :rleys:

Alan
17.10.2012, 20:57
Vanja znas da navijam za Hamiltona i voleo bi da je tako, ustvari verovatno je on Senin naslednik po pitanju
brzine ali Vetel je kompletni vozac. Malo me pamcenje izdaje ali ko je u poslednjih trideset godina uspeo sa trecerazrednim boildom da pobedi u F1 , sem Vetela i Sene zamalo ( Monako 84, Toleman valjda )

Nebojsa
17.10.2012, 21:08
Vanja znas da navijam za Hamiltona i voleo bi da je tako, ustvari verovatno je on Senin naslednik po pitanju
brzine ali Vetel je kompletni vozac. Malo me pamcenje izdaje ali ko je u poslednjih trideset godina uspeo sa trecerazrednim boildom da pobedi u F1 , sem Vetela i Sene zamalo ( Monako 84, Toleman valjda )

Taj Toro Roso nikako nije bio trecerazredni bolid, Burde je na kvalifikacijama za VN Italije tada osvojio trece mesto. Tako da, bilo je tu tempa. Pre je Alonsova pobeda u Singapuru, uz sve kontroverze, bliza tome sedma klasa prvo mesto.

Alan
17.10.2012, 21:16
Cetvrto, po kisi. Burde u Italiji 2008.

Nebojsa
17.10.2012, 21:21
Cetvrto, po kisi. Burde u Italiji 2008.

Da, na toj trci gde je Fetel pobedio. Dakle ne moze se bas porediti sa Tolemanom, sem sto je i tada bila kisa.

Vanja #66
17.10.2012, 22:48
Taj Toro Roso nikako nije bio trecerazredni bolid, Burde je na kvalifikacijama za VN Italije tada osvojio trece mesto. Tako da, bilo je tu tempa. Pre je Alonsova pobeda u Singapuru, uz sve kontroverze, bliza tome sedma klasa prvo mesto.

A Japan iste godine za Alonsa? ;)

Alene, Vettel po cistoj brzini nije bas u ravni sa ovom trojicom (Hakkinena sam zaboravio, ne znam bas previse o coveku :sram:), ali je prosle godine i ove u odredjenoj meri pokazao da zna koliko treba gurati i kad da se bezbedno dobije trka. Sto kaze Nebojsa, vise vuce na Profesorovu filozofiju trenutno, mada se pobeda u Italiji za Lewisa takodje pokazala kao pobeda slicne filozofije, makar na toj trci.

Alan
18.10.2012, 20:22
Slazem se.

Alan
20.10.2012, 21:58
I zbog ovog neke smpione cenim vise od drugih, broj trka do prve pobede, znam da su neki imali srece da odmah dodju u vrhunski tim, ali gde su Baton, Hakinen, Mensel, Rozberg a gde Klark , Sena, Prost

1 FARINA Giuseppe 1
2 PARSONS Johnnie 1
3 BAGHETTI Giancarlo 1
4 FANGIO Juan Manuel 2
5 WALLARD Lee 2
6 RUTTMAN Troy 3
7 VUKOVICH Bill 3
8 BROOKS Tony 3
9 SWEIKERT Bob 4
10 SCARFIOTTI Ludovico 4
11 FITTIPALDI Emerson 4
12 VILLENEUVE Jacques 4
13 GONZALEZ Jose-Froilan 5
14 FLAHERTY Pat 5
15 REGAZZONI Clay 5
16 HAMILTON Lewis 6
17 FAGIOLI Luigi 7
18 TARUFFI Piero 7
19 BRYAN Jimmy 7
20 McLAREN Bruce 7
21 ICKX Jacky 7
22 HANKS Sam 8
23 STEWART Jackie 8
24 ASCARI Alberto 9
25 HAWTHORN Mike 9
26 WARD Rodger 9
27 RODRIGUEZ Pedro 9
28 MUSSO Luigi 10
29 RATHMANN Jim 10
30 ANDRETTI Mario 10
31 SCHECKTER Jody 13
32 HILL Damon 13
33 BRABHAM Jack 14
34 COLLINS Peter 15
35 MONTOYA Juan-Pablo 15
36 BONNIER Jo 16
37 GETHIN Peter 16
38 SENNA Ayrton 16
39 CLARK Jim 17
40 HULME Denny 17
41 HILL Phil 18
42 SCHUMACHER Michael 18
43 MASS Jochen 19
44 VILLENEUVE Gilles 19
45 PROST Alain 19
46 IRELAND Innes 20
47 CEVERT François 20
48 MOSS Stirling 21
49 BANDINI Lorenzo 21
50 NILSSON Gunnar 21
51 COULTHARD David 21
52 Von TRIPS Wolfgang 22
53 GURNEY Dan 22
54 REVSON Peter 22
55 ARNOUX René 22
56 VETTEL Sebastian 22
57 BRAMBILLA Vittorio 23
58 PIQUET Nelson 24
59 MALDONADO Pastor 24
60 JABOUILLE Jean-Pierre 26
61 ALBORETO Michele 26
62 SURTEES John 27
63 TRINTIGNANT Maurice 28
64 REUTEMANN Carlos 28
65 KOVALAINEN Heikki 28
66 KUBICA Robert 29
67 HUNT James 30
68 ALONSO Fernando 30
69 LAUDA Niki 31
70 JONES Alan 31
71 HILL Graham 32
72 BERGER Gerhard 35
73 PIRONI Didier 36
74 RAIKKONEN Kimi 36
75 LAFFITE Jacques 39
76 PANIS Olivier 39
77 PETERSON Ronnie 40
78 PACE Carlos 41
79 WATSON John 41
80 GINTHER Richie 47
81 BELTOISE Jean-Pierre 48
82 ROSBERG Keke 49
83 RINDT Jochen 50
84 FRENTZEN Heinz-Harald 52
85 TAMBAY Patrick 53
86 De ANGELIS Elio 54
87 SIFFERT Jo 57
88 NANNINI Alessandro 61
89 MASSA Felipe 66
90 DEPAILLER Patrick 69
91 SCHUMACHER Ralf 70
92 PATRESE Riccardo 71
93 HERBERT Johnny 71
94 MANSELL Nigel 72
95 IRVINE Eddie 81
96 ALESI Jean 91
97 BOUTSEN Thierry 95
98 HAKKINEN Mika 96
99 FISICHELLA Giancarlo 110
100 ROSBERG Nico 111
101 BUTTON Jenson 113
102 TRULLI Jarno 117
103 BARRICHELLO Rubens 124
104 WEBBER Mark 130

Mr.M
27.10.2012, 10:16
Fetel u Red Bulu izvesno i 2014

Vanja #66
27.10.2012, 10:17
Jasta, jasta... Isto kao Lewis u McLarenu.

Nebojsa
27.10.2012, 13:45
Koja ironija, sada kada je gotovo izvesno po stranim izvorima da je Fetel potpisao za Ferari, vise nego kad je prvi put izasla prica, sada nasi portali izbace Hornerovu izjavu od pre nedelju dana. Obozavam nase sportsko novinarstvo, da svi prestanu da pisu ne bi bilo stete.

Vanja #66
27.10.2012, 13:54
Iskreno, za pocetak i ovo sto se pise nije lose. Za pocetak...

Mislis li da ove skoro panicne reakcije Red Bulla (Marko koji vristi da Vettel ima neprobojan ugovor i da ce razocarati Ferrari i Horner koji iznova prica da je Seb srecan i da nema razloga da napusti tim) imaju istu pozadinu kao Whitmarshove do skoro?

Nebojsa
27.10.2012, 14:00
Helmut Marko je sjajan jer ti detektor lazi ne treba. Sve sto izadje iz njegovih usta je notorna neistina. Ukucajte u Guglu njegovo ime Hemuth Marco pa krenite po vestima od pre nekoliko godina i sve vam je jasno. Mislim da Red Bul oseca ono stto i Meklaren, ocigledno Seb opasno razvlaci te pregovore, pogledajte kako je bilo prethodni put, dogovorili su se posle dva sastanka. Izgleda da je Seb dobio poziv od Mihaela, pa je trenutno nedostupan.

Vanja #66
31.10.2012, 11:18
Hulk definitivno u Sauberu, Kimi ostaje u Lotusu. Sutil mozda u FI, a mozda i ne... Lista vozaca postaje ovakva...

Red Bull - Vettel / Webber

McLaren - Button / Perez

Ferrari - Alonso / Massa

Lotus - Raikkonen / ____

Grosjean nije potvrdjen, ali to je pitanje vremena.

Mercedes - Rosberg / Hamilton

Sauber - Hulkenberg / ____

Gutierez ce ovde dobiti priliku, po svemu sudeci.

Force India - ____ / ____

Pominje se Sutil, Di Resta ce izgleda ostati. Maldonado je izgleda bio u razgovorima sa njima.

Williams - Maldonado / ____

Iako sa ugovorom, Pastor nije siguran, vise treba tipovati na Senna / Bottas opciju.

STR - ____ / ____

Mislim da bi ovi vozaci trebali da dobiju po produzenje.

Caterham - ____ /____

Nista se ne zna.

Marussia - Glock / ____

Sve po starom izgleda, ali bez potvrde, Picov matori je kupio vise od pola akcija tima.

HRT - De La Rosa / ____

Cini se da Narain sledece godine nece biti u ovom timu.

Mr.M
31.10.2012, 13:09
Sta je s Kubicom , on uveliko vozi :biggrin:

Vanja #66
31.10.2012, 22:16
Bice Pirelli test vozac dogodine. Ako od toga nesto bude konkretno bilo, bice on nazad u F1. Nadam se tome, ali ne ocekujem to...

Vanja #66
01.11.2012, 08:49
Ricciardo i Vergne i zvanicno zadrzani.

Vanja #66
23.11.2012, 09:26
Perezu se omaklo da ce Esteban voziti dogodine, sacekao sam eventualni demanti, ali posto ga nema - Gutierrez i Hulk ce voziti C32...

Vanja #66
23.11.2012, 15:58
Frijns u Sauberu potvrdjen kao test-vozac, lepo za sampiona Formule Renault 3.5l.

Pic u Caterhamu, izgleda da ce Chilton u Marussiu. Kovalainen... Ili ce ostati tu gde je, ili ce napustiti F1.

Nebojsa
23.11.2012, 16:18
FI je i dalje misterija...

Vanja #66
23.11.2012, 16:46
Di Resta i Alguersuari, rekao bih...

Nebojsa
23.11.2012, 16:50
Ne znam, gazda im je u strasnim finansijskim problemima, duguje plate jako dugo. meni mirise na jedan od tri scenarija: placeni vozaci, prodaja tima ili popuno gasenje. nadam se da gresim.

Vanja #66
23.11.2012, 17:00
Ne verujem da ce biti ni 2 ni 3, ali Alguersauri ce biti koristan zbog iskustva sa novim gumama. Jest on u udgovima, ali mislim da je vec znacajan deo tih problema resio i da treba da dobije novcanu injekciju od FOM za rezultate (50 milki cini mi se)...

Vanja #66
23.11.2012, 17:20
http://mladenjergovic.com/f1-metla-bez-milosti

I Mladen se ovim bavi, znatno dublje naravno... Jbt, cak 7 vozaca bi realno mogli da napuste sport. Zao mi je samo Kamuia, ali fakat je da ga je Perez zasenio. Perez, koji je doveden kao vozac sa novcem...

Nebojsa
23.11.2012, 17:25
Procitao sam, tuga i za Senu, sport je stvarno malo zastranio sto se tice izbora vozaca.

Vanja #66
23.11.2012, 17:31
Ej, Van Der Garde... :krsta:

Vanja #66
28.11.2012, 20:20
Dakle, Bottas potvrdjen u Williamsu. Jedva cekam... Jos kad bi Burn Renault stvarno uzeo Kovalainena. :D

Nebojsa
28.11.2012, 20:27
Jos kad bi Burn Renault stvarno uzeo Kovalainena. :D

Ako sam dobro razumeo, to je maltene done deal.

Vanja #66
28.11.2012, 21:20
Kako je moguce da Boullier nije uspeo da obezbedi Romainu voznju i pored Totalovog novca? Jel i Total otisao sa Lotusom?

Vanja #66
01.12.2012, 19:03
Lewis ce nositi #10 sledece godine, Rosberg #9... Zanimljiv odabir prvog vozaca u timu.

Nebojsa
01.12.2012, 19:07
I ove godine Button imao trojku pa nisam siguran koliko je bio prvi vozac. A i cool je biti desetka :D

Vanja #66
01.12.2012, 19:12
Ti bi brojevi trebalo da se daju na osnovu toga ko je zavrsio bolje plasiran u sampionatu vozaca... Tako je u vecini slucajeva, ali ne uvek. Ipak, nisam siguran zasto Mecka, koja ocigledno ide na all-in sa Lewisom, poput Ferraria sa Alonsom i Red Bulla sa Sebom, navodno pokazuje vecu ljubav prema Rosbergu. Jel to za Nemacke navijace, da ne kazem raju...

Rossini
02.12.2012, 18:26
Lewis ce nositi #10 sledece godine, Rosberg #9... Zanimljiv odabir prvog vozaca u timu.

..hehehe,pa nije to MC..:ysir::wicked:

Vanja #66
02.12.2012, 18:29
Ma to Lewis trazio da mu se roll-hoop slaze sa kacigom. :D A posto obojica imaju zute, onda su Lewisu dali prednost.

MarkedOne8
06.12.2012, 00:46
,,Alo!Je li Mišo doma?!..."
Vratio sam se na forum radi objektivnih i tehničkih stvari kao što je predložio Vanja.Možda neću biti toliko često tu kao pre, ali tu sam neđe.'Ajde mrš! :D

Šta mislite, ko će biti drugi vozač Lotusa?Dugo oni drže objavu da će navodno, ,,gotovo sigurno", da Grožan bude drugi.Ja bih iskreno tu ubacio nekog sa više para, a manje pouzdan od Grožana iz 2012. ne može biti.

Vanja #66
06.12.2012, 09:05
Volonter i ja smo prozborili koju na tu temu, Kovalainen se pominje kao realna opcija. Kimiju nece smetati, moze doneti jos neke Finske sponzore, a Total ostaje sa njima kako bilo. Cini mi se da Total ima neku stratesku saradnju sa Peugeot-Citroen-Renault grupom...

Mr.M
06.12.2012, 13:42
Grozan ?

Nebojsa
06.12.2012, 13:47
Ja sam ubedjen da Grozan otpada, jer da ostaje do sada bi vec bilo potpisano, to je neko nepisano pravilo, ugovori se obnavljaju do poslednje trke, a posle su svi slobodni u izboru, i timovi i vozaci. Ja ne bih iskljucio nekog iz Lotusovog programa mladih vozaca, ne znam tacno ko je njihov GP 2. Ja bih voleo Kovija ili Kobija. Ili Gvido van der Garde u krajnjem slucaju, pare su cudo.

Mr.M
06.12.2012, 13:50
Odo ja loto uplatiti pa ako prodje da i ja od 2014 se ukljucim u borbu za neko vozacko mesto :biggrin::biggrin:

MarkedOne8
06.12.2012, 13:57
To sam i ja rekao i slažem se.Isto se tako prošle godine čekalo da se vidi hoće li ostati Petrov ili Sena i na kraju su obojica otpali u izboru za drugog vozača a Grožan je uskočio.Pretpostavljam, kao i ti, da sledi ista šema.Što se tiče izbora mladih vozača, za njih je testirao Valseki.Ako uzmu nekoga iz GP2 to bi trebao da bude on.Ima Lotus i svoj tim u GP2, za njih su vozili Kalado i Gutierez, dakle ostaje Kaladao kao opcija ali nisu ga probali na YDT u Abu Dabiju.Ja bih tu ipak stavio pay-to-drive vozača, ili eto Valsekija ako je moguće.Finska baš i nije neki prosperitet za F1 po pitanju sponzora.Da jesu, odavno bi se Nokia tu umešala.Imaju oni onu kompaniju za pravljenje nameštaja ali ne mogu da se setim naziva.Rovio (Angry Birds) ima ugovore sa finskim vozačima, ali uskaču kao sponzori Lotusu samo za određene trke kada im je to potrebno.

Nebojsa
06.12.2012, 14:10
Valseki je odlican vozac i mogao bi da bude pravi hit ako dobije sansu. Problem bi mogao da bude sto je slicno sklon incidentima kao Roman, ali da je brz, mnogo je brz. Kalado je vise takticki vozac, safe bet, bolji profil za drugog vozaca i ispomoc Kimiju. Videcemo.

Vanja #66
06.12.2012, 16:46
Kad bi Kobayashi uspeo, bilo bi odlicno, ali sumnjam... Kovalainen mi deluje kao neko ko bi pristao da bude i drugi vozac, a narocito zemljaku, samo da moze da se redovno bori za bodove, a i podijume kad moze... A i bilo bi zanimljivo videti ljutu pticicu u crnom bolidu. :D

http://www.f1-helmets.net/images/Kovalainen-2012-helmet-F1.1.jpg

MarkedOne8
06.12.2012, 18:31
Ma Heiki je super, a bilo bi jako zanimljivo videti dva Finca u istom timu.Ne znam da li su Finci to ikada imali.Ali Heiki je napominjao da ne želi da skuplja pare da bi plaćao mesto.Ne mora baš da ga plati, ali kad bi mogao da donese koji milion preko sponzora bilo bi super.Ali eto, pare su zaista veoma važna stavka ovom timu (kako ja shvatam) jer ih ,,samo" one dele od toga da budu full top tim.E sad, ako se uvodi limit budžeta, to znači da je ovaj tim oko 80-90% napunio limit i da im više od toga prosto nije potrebno.

Kad smo već kod budžeta, jel se uvodi 2013. ili ne?

Vanja #66
06.12.2012, 21:33
Pored Red Bulla i posve ornog Bernia, budzet se nece skoro uvesti...

Mr.M
16.12.2012, 22:39
Chilton novi vozac Marusije ako niko nije pisao

Vanja #66
16.12.2012, 22:56
Njegov matori kupio 51% (tima ili firme nisam siguran, ali mislim da je ovo prvo), ovo je bilo za ocekivati.

Mr.M
16.12.2012, 23:00
Pa sto i drugog sina onda ne stavi na mesto vozaca umesto Glocka :biggrin:

Vanja #66
17.12.2012, 22:15
I Grosjean produzio ugovor. Steta za Heikija, sreca sto nece biti Valsechia...

3 sekunde u reketu
18.12.2012, 00:30
Nije mi žao Kovalainena. Da se ne vraćamo u prošlost i to što ga je Hamilton sahranio za te dve godine, ali ove godine je od njega bolji bio Vitaly Petrov, koji je na kraju i doneo 10. mesto u kontruktorskom poretku.

Priznajem da ne shvatam zašto je uopšte bio u priči oko vrhunskih timova.

Vanja #66
18.12.2012, 08:43
Zato sto je, osim na zadnjoj trci, Heikki redovno bio ispred Petrova... Koji je, opet, u 2011. imao podijum i 2010. je na zadnjoj trci zadrzao Alonsa iza sebe... Dok je bio u McLarenu, bio je drugi vozac, da je imao satus kao Button ove i prethodnih godina, ne bi bio toliko iza.

Alan
18.12.2012, 19:43
Grozan pobedio u trci sampiona.

3 sekunde u reketu
18.12.2012, 21:07
@ Vanja

Nisi u pravu za Petrov vs Kovalainen duel. Ako zanemarimo prvu trku gde su obojica odustali, kao i Silverstone gde Rus nije ni startovao, rezultat ove godine je 10-8 za Petrova u trkama.

MarkedOne8
19.12.2012, 13:12
Ali zato u trci Heiki ima 13-7 protiv Petrova, a čak dva puta je (ako se dobro sećam) ušao u Q2.Performanse tokom trka između vozača u tako slabom bolidu su irelevantne za poređenje.Kod takvog tima je uspeh ako bolid dogura do cilja.Doduše, prešli su tu fazu, ali ipak su bili daleko od poena ove sezone.Moje mišljenje je da je Heiki ipak bolji od Petrova za blagu nijansu.
Zanimljivo je kako su Perez i Kobajaši na kraju sezone imali gotovo podjednaku statistiku, a ishod toga je da je Perez otišao u McLaren a Kobajaši u neki restoran.

Sve u svemu, ne znam koliko je dobro što je Lotus zadržao Grožana.Ako mu ne pomogne onaj simulator što su nedavno napravili, njemu stvarno nema pomoći.Pobedio je na ROC, ali i to takmičenje je totalno irelevantno za ocenjivanje F1 vozača.Za tim bi bilo dobro da je skupio neke dodatne pare.Što se mene kao navijača tiče u toj priči, valjda će se sada barem od početka sezone znati ko je prvi vozač.

Vanja #66
19.12.2012, 20:37
Mislim da se znalo ko je prvi vozac vec od Bahreina...

Mr.M
19.12.2012, 21:13
Izgleda da je di Resta ispao iz postave FI :ne_znam:

3 sekunde u reketu
21.12.2012, 00:53
Ali zato u trci Heiki ima 13-7 protiv Petrova, a čak dva puta je (ako se dobro sećam) ušao u Q2.

U kvalifikacijama.

Moje mišljenje je da je Heiki ipak bolji od Petrova za blagu nijansu.

Ja se zapravo slazem sa ovim. Dosta je bolji Finac, ali moja poenta je da je svoju sansu u velikim timovima propustio i da nije vozac za Lotus.

MarkedOne8
21.12.2012, 01:39
U kvalifikacijama.
Ja se zapravo slazem sa ovim. Dosta je bolji Finac, ali moja poenta je da je svoju sansu u velikim timovima propustio i da nije vozac za Lotus.

Da, htedoh napisati ,,u kvalifikacijama".
I ja takođe mislim.Koliko god da je on brz (AKO je brz zaista), sa takvim prvim vozačem i pritom slabijim finansijama u odnosu na top timove, prvo što im treba jeste onako baš težak pay-to-drive vozač.

El Pocho
21.12.2012, 01:42
Interesantan clanak u vezi ostanka Grosjeana u Lotusu...
http://bbs.hupu.com/4795242.html

Mr.M
11.01.2013, 11:56
Ajde neko iskusniji da mi javi kakvo je stanje u Caterhamu , koje su sanse da se oni poprave za sledecu sezonu i da konacno bude konkurentni da prolaze Q1

Vanja #66
11.01.2013, 12:22
Nikakve, s obzirom da smo izgubili 2 bolida, sledece godine ce u Q1 ispadati 6 bolida, dakle Marussia, Caterham i najverovatnije Toro Rosso i Bottas na pocetku sezone. Force India se nece zezati, cak i ako Bianchi bude vozaio pored Di Reste, Sauber ima Hulkenberga i Gutiereza, koji ni pored toga sto je novajlija nece biti toliko spor. Ostalih 10 bolida nema potrebe ni komentarisati u ovom smislu.

Nebojsa
11.01.2013, 12:43
Bez HRTa oni nemaju mnogo sanse. Ove godine ce se videti rezultati saradnje Marusije i Meklarena, pa nije iskljuceno da i oni dobro pomuce Kejteram.

Vanja #66
11.01.2013, 13:19
Ma ni od te saradnje nece biti previse; i Caterham saradjuje sa Red Bullom po pitanju vesanja i menjaca pa su prosle godine bili skoro isti sa Marussiom... Vise treba ocekivati od Chiltonovg novca nego od McLarena. E, sad, druga je stvar ako ce taj novac ici direktno u tu vezu... :D

Vanja #66
21.01.2013, 11:10
Uz zajednicko sporazumevanje, Glock i Marussia su se definitivno rastali.

Razlozi su nepoznati, narocito jer Glock ima vazeci ugovor. Chilton ostaje jedini potvrdjeni vozac Marussie.

Manje od 20 dana do testova, a jos 3 mesta su prazna. Force India je rekla da nece obznaniti ime drugog vozaca na prvom testu, verovatno ce Di Resta imati cela 4 dana za sebe.