Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2012 (Monza)









    La Pista Magica!

    To je sve sto je potrebno reci za ovu stazu. Najvece brzine se postizu ovde, najvece prosecne brzine, ovde se koristi najmanje aerodinamickog potiska, ovde se motori podesavaju na maksimalne rezime rada... Epiteti su iskljuciva karakteristika za ovu stazu i ovu trku.

    U Italiji se, kao i u drugim zemljama sa dugom tradicijom ljubavi prema motorizovanim zapregama, u davnina voze trke. Tek posto je Evropa izasla iz I SV. rata, Italija je odlucila da organizuje auto-trke. 4. septembra 1921. se u gradu Brescia odrzala prva VN Italije. Ipak, trke se u najvecoj meri povezuju sa hramom brzine - Monzom. Ova famozna staza je vise puta menjala svoje sekundarne karakteristike, s obzirom da su 3 pravca i jedna izuzetno brza krivina, kao primarne karakteristike, ostale nepromenjene. Menjao se profil sikana, u jedom periodu ih cak nije ni bilo, staza je izgradjena sa ovalom, pa su vozaci u jednom krugu 2 puta prolazili pored glavne tribine u prvim trkama, a staza je tad iznosila tacno 10km. Ipak, Monza u svom sadasnjem stanju ipak pruza mozda i najvise uzitka od svih varijanti, 3 sikane - Retiffilo, Della Roggia i Ascari, 3 brze krivine - Biassono, Del Seraglio i famozna Parabolica, jedna sporija Lesmo (koja se vozi kao jedna, ali su to zapravo dve krivine) i 3 pravca predstavljaju idealan spoj za uzivanje u prirodi Toskane i uzivanje u izazovu trke.

    Ova trka u poslednjih nekoliko godina predstavlja urok za svoje pobednike. Naime, od 2004-2010 vozac koji je ovde pobedio nije osvajao titulu. Stavise, u zadnje 2 decenije samo su Vettel, Schumacher i Senna osvajali Monzu i sampionat iste godine. Dominantni boldi u kombinaciji sa vanrednim vozackim sposobnostima su se ovde retko vidajli, ispostavlja se.

    Trka se vozi 53 kruga, dugacka je 307km, najbrzi krug je odvezao Barichello 2004. - 1:21.046, a najbrzu trku ikad u F1 (1:16:24.5) je odvezao Fernando Alonso 2010. Svakako je pomoglo to sto je trka prosle bez izlaska bezbednosnog vozila.



    Prva krivina cesto izaziva ovakve dogadjaje iz prosle godine,



    a mozda vozacima paznju odvlace i ovakvi detelji...



    Stari oval je nagnut pod vecim uglom nego vecina NASCAR staza u Americi.



    Stari deo Pirelli varijante Monze.



    Start proslogodisnje trke



    i njen pobednik u krupnom planu.



    Chandhoka je u HRT-u zamenio Ricciardo, pa je presao u Team Lotus, gde je i danas (Caterham) test vozac. Vozio je u petak, na prvom treningu.



    Pirelli zeli da dozvoli vozacima da guraju bolide sto vise, te su spremili MEDIUM i HARD pneumatike za ovu trku, kao i setove guma za mokru stazu.



    Nedelja pred trku - tim Red Bull se ne zali. Vettel ima poveliku prednost u sampionatu, skoro 4 trke, uopste nije neophodno da pobedi ovde. Mnogi su to smatrali glavnim razlogom za tu neobicnu tisinu... Ipak, u subotu svima je bilo jasno da je RB7 toliko bolji od konkurencije i svojih prethodnika, da je Red Bull imao vise razloga da cuti pred Monzu. Vettel je dominanto uzeo pol poziciju za sebe, sa vise od pola sekunde prednosti nad Hamiltonom. To mu je bila 10. pol pozicija u sezoni i pridruzio se Senni kao jedini vozaci koji su uspeli da uzmu 10 ili vise pol pozicija u 2 razlicite sezone.

    Na startu trke, Alonso je neverovatnim startom dao nadu Tifosima da moze do pobede, Vettel ga je blisko pratio, a iz njih je u prvoj krivini nastao haos. Liuzzi i Kovalainen su ostvarili kontakt i pokupili su Petrova i Rosberga sa sobom. Barichello je takodje stradao, ali je nastavio do boxa na zamenu prednjeg krila, sto je umnogome unistilo trku pobedniku iz 2004. i 2009. Da bi se staza ocistila, izaslo je bezbednosno vozilo, a nakon restarta trke, Vettel je lagano prosao kraj Alonsa i nestao u daljini. Bio je neprikosnoven do kraja trke, ali iza njega je bilo zanimljivo, sto je bio obrazac vidjen tokom najveceg dela prosle sezone. Schumacher je pokazao malo stare magije i uhvatio Hamitlona na spavanju nakon restarta. Hamilton se dugo vremena mucio da pertekne Schumachera (30 krugova), koji je bez DRS-a na pravcima postizao vecu brzinu od Hamiltona koji je 2 puta u toku kruga imao mogucnost da ga koristi. Cistim vozackim umecem je Schumacher drzao W02 u krivinama i Hamiltona iza sebe. Webber je takodje imao kontakt, sa Massom, pokusajuci da ga pretekne u prvoj sikani, ali to je proslo sa nesrcenim kontaktom po njega. Nastavio je krug, ali je izleteo u Parabolici i zabelezio prvo odustajanje za Red Bull u sezoni. massa se vratio nakon obrtanja, ali njegov zaostatk je bio poveliki tad. Button se sa petog mesta ubrzano primicao Hamitlonu i Schmacheru, koji su vodili bespostenu borbu, sto ih je znacajno usporavalo. Michael je jednom prilikom isekao Hamiltona isterujuci ga na travu, sto je dalo Buttonu priliku da zameni mesto sa kolegom. Iz prvog pokusaja je Jenson prosao Schumachera i nastavio svoj pohod ka drugom mestu. Hamitlon je na kraju morao da se zadovolji preticanjem Schumachera kroz box.

    Polovinom trke, Sauberi su pretrpeli identicne probleme sa menjacem i obojica su odustali. Broj vozaca je drasticno opato od pocetnih 24, na samo 16. Ricciardo je imao problema sa menjacem, otisao je u box na popravke i iako se vratio na stazu nije uspeo da predje 90% krugova pobednika, sto je znacilo da se nije plasirao. Bolidi Team Lotusa su ucvrstili 10. mesto u sampionatu, iako bez poena i na toj trci. Osim vozaca na podijumu, bodove su uzeli Hamilton, Schmacher, Massa, Alguersuari, Di Resta, Senna i Buemi.

    Vettel je drugi put pobedio u Monzi, kompletirao je sve tri "kraljice trka" (Monte Carlo, Spa i Monza) i povecao prednost na 112 poena u odnosu na Alonsa.









    Najuspesniji vozaci i timovi na ovoj trci...





    Svi pobednici VN Italije...





    Dodatni linkovi:

    http://www.youtube.com/watch?v=6l_uhy8NEWc

    http://www.formula1.com/races/in_det...t_diagram.html

    http://en.wikipedia.org/wiki/2011_Italian_Grand_Prix

    http://en.wikipedia.org/wiki/Italian_Grand_Prix

  • #2
    U Monzi je trenutno kisovito, ali prognoze predvidjaju prijatan vikend sa temperaturama oko 25C...

    Comment


    • #3
      E, bravo za otvaranje.Ništa manje nisam očekivao od tebe.

      Dočekao sam ovu temu da kažem za početak tri stvari:
      1. Prema mojim procenama, mislim da će se Red Bull mučiti zbog male maksimalne brzine.
      2. Lotus neće imati ,,uređaj" jer navodno neće donositi nikakvu prednost usled low-downforce konfiguracije zadnjeg krila.Zvuči logično, ali samo da ne bude da donesu medium-downforce zadnje krilo.E20 bi i bez ,,uređaja" trebao da bude najbrži na pravcima.Kakvi će biti u krivinama koje su tehnički vrlo zahtevne, to prvenstveno zavisi od toga kako iskoriste petak za pronalaženja dobrog setupa.
      3. F2012 nije najbrži bolid, ali to je drugačiji bolid od ostalih po pitanju prednjeg vešanja.Pull-rod vešanje je od velike važnosti za ivičnjake u Monci.Ili će im dosta pomoći ili dosta odmoći.Sredine mislim da nema po tom pitanju jer je prednje vešanje jako bitno za odnos prema ivičnjacima, a ivičnjaci u Monci su najrigorozniji u čitavoj sezoni.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #4
        svaka cast Vanja za otvaranje,bez obzira sto RB nema veliku maksimalnu brzinu,ne znam zasto ali ja vidim Vettela kao pobednika ove trke
        Miljkonen

        Comment


        • #5
          Slazem se, mozda sam subjektivan, ali mislim da ce pull-rod vesanje zapravo pomoci kod F2012, cini se da vise gura tockove nego pushrod, a kad se zajasu ivicnjci, potrebno je da se tockovi sto pre vrate. Mada mislim da su ivicnjaci u Singapuru suroviji, narocito u onoj sikani.

          McLaren je izgledao mocno u Belgiji, mada ocekujem da ce ovde biti iapk nesto manje mocni. Sa onim paketom su dosta dobijali u S2, imali su dosta DF i pored dobrih prolaza u S1 i S3. Ipak, ovde su krivine i sikane kratke, tu ce vozacko umece biti bitnije, ali u Biassono i Parabolici mogu napraviti razliku. Pitanje je koliku.

          Red Bull je prikazao malo u Belgiji, oni su prosle godine zbog izvrsnog EDB-a mogi da isprave krila do maksimuma, za razliku od drugih, na taj nacin su mogli da se dovuku do relativno boljih Speed-tap brojki nego inace. Mada, uz neku ludu strageiju mozda prodju bolje nego sto ocekujem. Ali tesko, tesko da ce do podijuma.

          Znaci, Lotus bez Uredjaja... Cekaj, jel to na kraju Uredjaj vise donosi DF nego maksimalnu brzinu? Sve vise i vise gubi dodira sa DRSom, ovo je onda bukvalno visoko sofisticiran pasivni F-vod...

          Comment


          • #6
            Velika , veca , jos veca , MONZA !!! Vreme je za spektakl , vreme je da majstor nakon Nemacke ponovo podigne trofej a gde drugo nego na u ovom slucaju za njega domacinskoj stazi. Fetel je smanjio razliku ali za kratko ,posle Monce se stvari menjaju , idemo A posle trke cemo da slusamo :



            Slusamo cemo i Spansku uglavnom ali ne bi se zalio da postolje bude ovakvo Fetela cemo skloniti samo
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Slazem se, mozda sam subjektivan, ali mislim da ce pull-rod vesanje zapravo pomoci kod F2012, cini se da vise gura tockove nego pushrod, a kad se zajasu ivicnjci, potrebno je da se tockovi sto pre vrate. Mada mislim da su ivicnjaci u Singapuru suroviji, narocito u onoj sikani.
              Uf, da.I u Singapuru su ogromni.Tamo je skroz ravan asfalt a stazu ne ograničava ni trava ni ništa osim ivičnjaka i zidova.Ti ivičnjaci u Singapuru na šikani 8-9-10 moraju da se izbegavaju jer tu ne pomaže ama baš nikakvo vešanje jer će 100% da te uspore.Tu je više potrebno vešanje sa dobrim odzivom za lateralno kretanje da bi vozač stigao da promeni pravac za onaj drugi deo te šikane (to mu dođe krivina 10).

              Sad što se tiče Monce i F20212... Ne mora da znači da pull-rod više gura.Iznenađujuće je to da je, uprkos velikoj razlici u dizajnu, jedina razlika između pull-rod i push-rod prednjeg vešanja što pull-rod daje malo niži centar gravitacije ali da se teže podešava.Iz rezultata Alonsa se može zaključiti sledeće: Pull-rod prednje vešanje pravi očiglednu razliku u vlažnim uslovima.Alonso nije imao pol-poziciju od Singapura 2010., a prva je došla baš u vlažnim uslovima (Silverston 2012).
              Pobeda u Maleziji kada je Ferari bio sve samo ne brz po suvom.
              Drugo mesto u Silverstonu, ali pol-pozicija u kvalifikacijama za vreme jake kiše.
              Ista stvar i sa Hokenhajmom, samo što je tada bio prvi a ne drugi kao u Silverstonu.
              Sad sam gledao rezultat Alonsa iz ove sezone, i pažnju mi privlači pobeda sa 11. mesta u Valensiji.I da Grožan i Fetel nisu tada odustali, Alonso bi verovatno bio najmanje na podiumu što je opet veliki napredak u odnosu na startnu poziciju.Valensija ima prilično visoke ivičnjake, koji se do duše, izbegavaju ali opet je to donekle sličan tip staze Monci jer nema prave aerodinamičke i brze krivine nego spore i mehanički zahtevne krivine.

              Statistički bi trebali da imaju prednost na ivičnjacima.Čini se da je to vešanje bolje za mehaničke krivine a da je za srenje brze i brze krivine bolje push-rod vešanje.

              Ali u Monci je pre svega bitna maksimalna brzina.U teoriji tu bi Lotus morao da ima prednost jer su inače redovno imali prednost na pravcima.Mislim da E20 najbolje leži kada je podešen za malo veću maksimalnu brzinu a da dobro podešeno vešanje kao do sada nadohnađuje prijanjanje u krivinama.Kimi jeste nekako našao način da pretiče u Spa sa malom maksimalnom brzinom, ali čak i njemu treba nekoliko krugova da bukvalno izmisli rešenje a to svakog vozača košta vremena i guma.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #8
                Bravo Vanja majstore. Sta da kazem a da se MO8 ne naljuti? NAPRED FER!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Uf, da.I u Singapuru su ogromni.Tamo je skroz ravan asfalt a stazu ne ograničava ni trava ni ništa osim ivičnjaka i zidova.Ti ivičnjaci u Singapuru na šikani 8-9-10 moraju da se izbegavaju jer tu ne pomaže ama baš nikakvo vešanje jer će 100% da te uspore.Tu je više potrebno vešanje sa dobrim odzivom za lateralno kretanje da bi vozač stigao da promeni pravac za onaj drugi deo te šikane (to mu dođe krivina 10).

                  Sad što se tiče Monce i F20212... Ne mora da znači da pull-rod više gura.Iznenađujuće je to da je, uprkos velikoj razlici u dizajnu, jedina razlika između pull-rod i push-rod prednjeg vešanja što pull-rod daje malo niži centar gravitacije ali da se teže podešava.Iz rezultata Alonsa se može zaključiti sledeće: Pull-rod prednje vešanje pravi očiglednu razliku u vlažnim uslovima.Alonso nije imao pol-poziciju od Singapura 2010., a prva je došla baš u vlažnim uslovima (Silverston 2012).
                  Pobeda u Maleziji kada je Ferari bio sve samo ne brz po suvom.
                  Drugo mesto u Silverstonu, ali pol-pozicija u kvalifikacijama za vreme jake kiše.
                  Ista stvar i sa Hokenhajmom, samo što je tada bio prvi a ne drugi kao u Silverstonu.
                  Sad sam gledao rezultat Alonsa iz ove sezone, i pažnju mi privlači pobeda sa 11. mesta u Valensiji.I da Grožan i Fetel nisu tada odustali, Alonso bi verovatno bio najmanje na podiumu što je opet veliki napredak u odnosu na startnu poziciju.Valensija ima prilično visoke ivičnjake, koji se do duše, izbegavaju ali opet je to donekle sličan tip staze Monci jer nema prave aerodinamičke i brze krivine nego spore i mehanički zahtevne krivine.

                  Statistički bi trebali da imaju prednost na ivičnjacima.Čini se da je to vešanje bolje za mehaničke krivine a da je za srenje brze i brze krivine bolje push-rod vešanje.

                  Ali u Monci je pre svega bitna maksimalna brzina.U teoriji tu bi Lotus morao da ima prednost jer su inače redovno imali prednost na pravcima.Mislim da E20 najbolje leži kada je podešen za malo veću maksimalnu brzinu a da dobro podešeno vešanje kao do sada nadohnađuje prijanjanje u krivinama.Kimi jeste nekako našao način da pretiče u Spa sa malom maksimalnom brzinom, ali čak i njemu treba nekoliko krugova da bukvalno izmisli rešenje a to svakog vozača košta vremena i guma.
                  Lepo poredjenje. Bavis se Alonsom vise nego ja u zadnje vreme... Sta cini majstor!

                  Iskreno, stvarno ne znam sta da ocekujem ovde. Ima razloga da i Ferrari (mozda cak i Massa) i McLaren i Lotus (zapravo samo Kimi, jer ce zamena biti tu iz kurtoazije) ocekuju odlicne rezultate. RB, ne bas toliko. Prosle godine su napravili bukvalno posebno zadnje krilo za Monzu, nisu koristili ono iz Spa jer je i ono bilo previse... sporo, zbog cega su mnogi timovi, verujem opravdano jer oni znaju o tome mnogo vise nego mi, protestovali tvrdeci da je RB prekrsio RRA sporazum. Nisam hteo da o tome pisem u uvodnom postu, ali nije to bilo bas sve tako crno-belo.



                  Skoro da nema napadnog nagiba, potiska stvara samo razlika u pritiscima ispod i iznad krila. U principu, nekad su tako svi pravili, ali zbog RRA, a i glatkijih bolida, mogu se kosristiti krila iz Spa u Monzi. Mada, za ovu godinu je Ferrari najavio poseban paket bas za Monzu. Sad, da li ce biti ovako nesto - sumnjam... Sacekajmo. Ovaj paket za Spa, sudeci po vremenima u S1 i S3, je dobro radio posao, mozda ce za Monzu biti nesto jos efikasnije. Iskreno se nadam...

                  Comment


                  • #10
                    Znaci, Jerome umesto Grosjeana... Ako uze bod, neka bude zadovoljan.

                    Comment


                    • #11
                      zapravo cetiri vozaca su kandidovana za to mesto, ali 80% ce to biti Jerome D Amrossio a moguci kandidati su jos Barrichello,Alguersuari i Sutil i izvinite zbog ove brljotine od slike,nisam dobro ubacio a ne znam kako da promenim pa da ispadne normalno
                      Attached Files
                      Last edited by Infinity miki; 04-09-12, 16:18.
                      Miljkonen

                      Comment


                      • #12
                        Ja uploadujem u album, pa postavim link ovamo... Ima neka fora da se direktnim uploadom sredi, ali meni ovako lepse izgleda...

                        Inace, D'Ambrosio je potvrdjen jos u toku prepodneva...

                        http://www.f1technical.net/news/1772...99ae1ba26c29f1

                        Comment


                        • #13
                          aha,ok hvala,dakle Ambrossio definitivno vozi umesto Grosjeana inace procitao sam da su mercedesovi vozaci koristili novi D-DDRS sistem u Belgiji,kakav li je im to sad sistem
                          Miljkonen

                          Comment


                          • #14
                            Napravili su svoju verziju Lotusovog pasivnog F-voda... Nego oni vec imaju otvor iza rollhoopa iznad vozaceve glave, pa sad imau 3 otvora na tom delu. Mislim da sam vec ostavio i sliku toga na Spa temi...

                            Originally posted by Vanja #66 View Post


                            Jel ovo poznato?

                            Comment


                            • #15

                              Comment

                              Working...
                              X