Announcement

Collapse
No announcement yet.

Velike greške komentatora tokom prenosa meča River-San Lorenzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Velike greške komentatora tokom prenosa meča River-San Lorenzo

    Dok ovo pišem, na Sport Klub+ ide prenos derbija argentinske lige: CA River Plate-San Lorenzo.
    Ne znam ime ovog komentatora, ali u svakom sl. napravio je dvije nevjerovatne greške.

    1. Prva greška:
    "Mnogi imaju dilemu da li se klub zove River PLATA ili River PLEJT. I evo jednom za stalno da razrešimo tu dilemu, klub se zove RIVER PLATA. Ovo kažem jer još uvek ima ljudi koji ga zovu River PLEJT."

    - Nije tačno. Klub se zove RIVER PLEJT. Argentinsku ligu pratim intenzivno dugi niz godina, i tu nema nikakve dileme. Piše se "River Plate" a izgovara "River Plejt". Ko je imao prilike da gleda internet prenose, i čuje argentinske ili druge strane komentatore, mogao je da čuje kako se izgovara. U svakom slučaju, ostavljam vam neke snimke navijača Rivera, gdje se jasno čuje tokom pjevanja kako se zove klub.
    (http://www.youtube.com/watch?v=3L1AN...ature=relmfu); (http://www.youtube.com/watch?v=1d-o8bcmebA)


    2. Druga greška: "San Lorenzo je veliki klub, pripada grupi pet najvećih klubova, a tu su osim Boke i Rivera, još i Velez i Argentinos Juniors"???

    - Vjerovatno je mislio na čuvenu argentinsku veliku petorku: Boka, River, San Lorenzo, Independiente i Racing Club. Pogotovo Independiente, jedna od najvećih ekipa na kontinentu, a ne samo u Argentini.

    PS. Pošto je ovo liga koju obožavam, zamolio bih ga da mi kaže odakle mu podatak da klub Huracan (Urakan) ima ogroman broj navijača. U Argentini, ovako ide lista broja navijača:
    Boca, River, Independiente, Racing, San Lorenzo, Rosario Central, itd.

  • #2
    Evo upravo slušam ispravku, kao da mu je neko javio tokom utakmice, ali neuspjelu...

    "Da ne bude zabune, kada govorim o najvećim klubovima mislim u gradu (Buenos Ajres), a ne u Argentini. U gradu su tu Boka, River, San Lorenzo, Velez, Argentinos Juniors. A naravno na nivou čitave Argentine to su Boka, River, Independiente, Racing, San Lorenzo".

    Dakle, mislio na Buenos Ajres ili čitavu državu - odgovor je isti, jer su svi pomenuti klubovi iz Buenos Ajresa. Independiente i Racing su sa Aveljaneda, a to je ogromno prigradsko naselje koje ima svoj urbani dio, i koji jednim dijelom pripada gradskom dijelu Buenos Ajresa.

    Comment


    • #3
      Komentatori za Argentinu su blagi uzas . Prenose ljudi, a nista ne znaju , odgledaju samo tu utakmicu koju prenose jer eto moraju. Pripremaju se za utakmicu tako sto na brzinu popodne uz kafu pretrazuju internet i nesto zapisu. Dovedite ljude koji vise znaju o odredjenoj oblasti, imam osecaj kao da sadasnji komentatori drze monopol nad ovim mestom i nezamenjivi su.

      Comment


      • #4
        Dovedite nas koji imamo staz u pracenju Argentinskog fudbala i pratimo ga od SRCA a ne povrsno,ili bar pogledajte informacije koje vam i mi ovde ostavljamo a imate ih i drugde po domacim sajtovima besplatno! Malo vremena i truda a boljitak ogroman! A ne da slusamo kako su Arhentinos juniorsi sa perferije B.Ajresa ili kako su isti i Velez deo velike petorke Argentinskog fudbala!

        Comment


        • #5
          Slazem se sa vama sto se tice komentatora argentinske lige stvarno je to potpuni amaterizam toliko netacnih podataka uzas bolje da bude prenos utakmica bez komentatora jer makar ne moramo slusati gluposti

          Comment

          Working...
          X