Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-Bwin Grand Prix Ceské republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-Bwin Grand Prix Ceské republiky

    Trke se vracaju u Evropu i to na stazu koju najcesce posecuju poklonici motosporta sa nasih prostora.
    U Moto3 kategoriji je do proslog vikenda borba za titulu bila najneizvesnija od pocetka sampionata.
    Medjutim, jedna greska Vinjalesa i pad u poslednjem krugu na stazi u Indijanopolisu znacio je povecanje prednosti sa 9 na celih 29 bodova za Kortezea.
    Ipak, sigurna sam da se Spanac nece predati. Uostalom, on to je i izjavio : “Jasno mi je da moram da pokusam da pobedim na svakoj trci do kraja”.
    Pobeda na stazi u Indiju je motivisala Saloma koji se sada nada da jos uvek moze da se ukljuci u borbu za titulu i verovatno ce pokusati da trijumfuje ponovo.
    Takodje, bice interesantno pratiti kakve ce rezultate ubuduce postizati Folger-prvi podijum tokom prve trke u novom timu zvuci zaista impresivno!!!
    Trku u Brnu ce propustiti nekoliko vozaca : Nikolas Ajo je kaznjen zbog incidenta sa Martinom, a posle povreda zadobijenih na Indiju verovatno se u Ceskoj nece pojaviti Dzek Miler i Deni Veb.
    Sa druge strane, moci cemo da vidimo momka iz Skotske Dzona Mekfija i nemacku nadu Luku Grinvalda.

    Srecan put svima koji krecu za Cesku ! Stolice na rasklapanje i putne frizidere u ruke i uzivajte!!!

    Generalni plasman
    Korteze 184p
    Vinjales 155p
    Salom 129p
    Fenati 96p
    Masbu 81p
    Hajrudin 76p
    Rins 72p
    Rosi 59p
    Kent 57p
    Antoneli 55p
    sigpic

  • #2
    Tipujem na Vinjalesa, jednostavno decko je neverovatan vozac, steta je samo sto je pao u Indijanapolisu, i to kurg pred kraj, ali mislim da ce ovde ici na sve ili nista i valjalo bi da on pobedi, ako nista zbog zanimljivosti sampionata, koji je uzgred, najzanimljiviji ali ubedljivo. Korteze je 1990. , Salom "91 a Vinjales "95 . Ogroman potencijal. Ako mu Bog da zdravlja, jednog dana ce on, Markez, Janone, Espargaro voditi glavnu rec u MotoGP, i njega treba gledati kao pravog Doktorovog naslednika.

    Comment


    • #3
      Licno bih vise volela da Rosijev naslednik bude Fenati, ali u pravu si-verovatno ce to ipak biti Vinjales. Cini mi se da ima onu dozu potrebne sportske inteligencije koja krasi Doktora.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Vinjales ima nesto poput onoga sto ima Alonso u F1. Mozak i to neverovatan, sve proracuna savrseno, a veoma je mlad, za koju godinu ce biti dosta iskusniji(logicno ) i bice masina za podijume verujem.

        Comment


        • #5
          Sto se tice Vinjalesa rekao bih pre da me podseca na Simona, Terola. Oni su bili sjajni u nizim kategorijama a sada prosek. Mada videcemo. Korteze je isto fenomenalan. Sve u svemu hvala im za Indianapolis

          Comment


          • #6
            Koliko Vinjales nema srece, ovo je strasno. Bravo za Saloma, bravo za Folgera!

            Comment


            • #7
              Nema motor, sreca nema veze sa ovim... Kad te neko prestigne na stratno ciljnom pravcu, a ti si napravio krug 0.2s brzi od njega, to je onda smo do agregata. Nadam se da je ispsovao svakog koga zna iz Honde pocetkom poslednjeg kruga i da ce im to srdacno preneti. Kostace ga titule, a nema vozaca koji je u 3 klase od njega u M3 trenutno...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Nema motor, sreca nema veze sa ovim... Kad te neko prestigne na stratno ciljnom pravcu, a ti si napravio krug 0.2s brzi od njega, to je onda smo do agregata. Nadam se da je ispsovao svakog koga zna iz Honde pocetkom poslednjeg kruga i da ce im to srdacno preneti. Kostace ga titule, a nema vozaca koji je u 3 klase od njega u M3 trenutno...
                Pa dobro upravu si i to potpuno, on napravi brzi krug i na startno ciljnom pravcu ga prestigne Salom ??? Kako? A i zaglavio se izmedju onog domaceg vozaca i Cortesea i tad ga je i Salom presisao, zbog toga sam mislio da nema srece, a konstantno je imao bolji ulaz u startno ciljni pravac i konstantno je Cortese tu bio brzi. I izjava Cortesea na kraju docarava o kakvoj se vrsti ljige radi. Salom hrabro, pravi ludjak . Ti bas ne volis Hondu

                Comment

                Working...
                X