Announcement

Collapse
No announcement yet.

Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Red Bull Indianapolis Grand Prix



    U nedelju je na programu jedanaesta trka u motogp kalendaru i vozice se na legendarnoj stazi Indianapolis. Lorenco ima veliku prednost, medjutim kada se uzmu u obzir staze koje su preostale u sampionatu, mislim da ce Lorenco imati dosta problema da odrzi tu prednost. Lorenco je poznat po tome sto mnogo kalkulise. Ovo jeste pozicija koja mu odgovara. Ima veliku bodovnu prednost, na podijum gotovo da moze i vezanih ociju i ceka gresku protivnika. Medjutim mislim da mu racunica nije dobra. Laguna Seka je bila veoma vazna trka za sampionat, slicno kao i 2008 kada je Rosi vozio na noz, ali ove godine Lorenco se suvise lako povukao iz borbe. Kao sto sam spomenuo preostale staze u sampionatu idu na ruku Stoneru i Pedrosi. Brno, Aragon, Motegi, Phillip Island, Valencia su staze na kojima je Stoner dominirao predhodnih godina, a prvi "zicer" je Indianapolis.

    Tabela:

    Lorenco 205
    Pedrosa 182
    Stoner 173

    Indianapolis je u kalendaru od 2008. Staza se nalazi unutar legendarnog ovala na kome se vozi jedna od najpopularnijih trka u SAD 500 milja Indianapolisa. Poslednja krivina i startno-ciljni pravac su rezervisani za akciju. I ove godine videcemo kako Honda fantasticno ubrzava iz poslednje krivine i ostavlja konkurenciju daleko iza sebe na pravcu. Za 4 godine koliko se vozi ova staza u motogp sampionatu imali smo 4 razlicita pobednika Rosi, Lorenco, Pedrosa i Stoner.



    Podaci o stazi

    duzina 4216 m
    sirina 16m
    levih krivina 10
    desnih krivina 6
    najduzi pravac 872m


  • #2
    I jedna informacija koju vjervatno svi znamo jeste da je staza prvobitno konstruisana da se vozi u suprotnom smijeru.
    Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

    Comment


    • #3
      U kom je fazonu vasa televizija? Zasto svako malo imamo (mi, gledaoci) probleme sa prenosom?
      Sad ste odlucili da sve pustite na SK3 koji niko nema i sta sad?
      Zasto onda nije stalno na SK3 da se bar pretplatim na to i znam na cemu sam???
      Btw sad na SKPrime idu reklame obalans narukvici u krug (vec osmi put za redom)...
      Bezveze...

      Comment


      • #4
        au barbera polomio peti sesti i osmi prsljen kako je imao nezgodan pad.... jel video jos neko? :/

        Comment


        • #5
          Sad sam dosao sa treninga i slusam Srdjana kako prica. Zna li neko nesto vise o Hektoru?

          Comment


          • #6
            ..ja ne znam..ali znam da nije bezazleno ni malo..koliko sam mogao da razumem malocas vesti na bbc-ju cini mi se,karijera je u pitanju..sta reci,osim cutati i zahvaliti se svevisnjem da je uopste i ziv ostao..
            sigpic

            Comment


            • #7
              imao je highside, probao da zadrzi motor, izgubio kontrolu i pao direkt na glavu.... nema srece covek pa to je... prvo noga pa sad pitanje da li ce se uopste vratiti i kad i kako... ko zna... samo da ozdravi...

              Comment


              • #8


                Nisam znao da se ovako tretira neko sa povredjenim vratom

                Comment


                • #9

                  Comment


                  • #10
                    Jesu li svi zivi posle ovih kvalifikacija?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by shomi View Post
                      Jesu li svi zivi posle ovih kvalifikacija?
                      samo da u moto2 ne pocnu padati ko s kruske...
                      Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                      Comment


                      • #12
                        @shomi
                        bio si brzi,bas sam hteo tako nesto da kazem,ali sam cekao kraj.Bogu hvala,jesu.samo da budu i sutra na ovoj kvazi-stazi.ovo je bilo zalosno gledati.

                        Comment


                        • #13
                          I do kraja hoce li biti prenos na nekom programu sem na sk3 . Stvarno nije ok , sinoc cekam po pro semi i nista , sad cekam 23,45 kad malo pre poce utakmica . Izgleda ni veceras nista . Izvinjavam se za off , gospoda su zakljucali temu o prenosu .
                          Moja greska , tece trening na SK.
                          Last edited by Dejan NS; 18-08-12, 23:26.

                          Comment


                          • #14
                            ..ne znam da li treba uopste nesto reci posle svega vidjenog...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ne vidim svrhu trkanja na ovoj stazi...Da li cemo morati da gledamo kako neko gubi zivot,pa da se ovi glupi Ameri dozovu pameti? Pametan je onaj Doktor,samo laganica...bolje i 20. da zavrsi,nego da ne zavrsi uopste....i onako nema zasto da se bori,njegovo je da odvoza taj traktor do kraja sezone i iz svega toga da izadje citav i spreman za M1!!! Da su pametni,pa lepo svi sutra da voze polako i pazljivo,i izvuku zivu glavu odatle,a Ameri nek se jebu zajedno sa njihovom stazom...Nas Beranovac ima bolji asfalt od ovog...
                              Sramota je za onoga ko je dozvolio da se odrzi trka na ovakvoj stazi

                              Comment

                              Working...
                              X