PDA

Pogledati punu verziju : Gledaoci su žrtve sukoba Sportkluba i Arenasporta

nidjeveze1
14.08.2012, 13:07
Ovih dana se po internet zajednici, ali i šire vodi žestoka rasprava o ponudi kablovskih operatera koja se tiče sportskih kanala. Za to postoji nekoliko razloga i ovdje ćemo da ih nabrojimo ukratko

1 Prelazak Primere na Sportklub
2 Jačanje akcije praćenja domaćeg sporta na kanalima Arenasporta, prije svega utakmica Zvezde i Partizana u fudbalu i košarkaške NLB lige
3 Istek ugovora koji dobar dio kablovskih operatera, prije svega u BiH, ima Sportklubom

Očigledno je da na djelu imamo sukob između dvije jake sportske televizije u regionu. Svakim danom do mene dolaze informacije o tome da SK ne želi da sarađuje sa nekim operaterom jer u ponudi ima Arene, i obrnuto. Što je, po meni, totalni nedostatak zdrave logike, razuma, i stava da konkurencija može da bude korisna i za jedne i druge. Ono što u svemu tome ostaje nejasno jeste sledeće

1 Zašto arena i Sk smetaju jedni drugima kad ne prenose iste sportske događaje?
2 Da li je moguće da te dve kuče vode toliki kreteni koji su toliko sujetni da im je krivo ako jedna televizja na uštrb druge izgubi određena prava?
3 Zašto niko ne razmišlja o gledaocima?

Zato, zbog svega, očigledno je da gledaoci postaju kolateralna šteta sukoba dvije najjače sportske televizije u regionu, i da će moći da gledaju samo jednu jer će biti rijedak operater koji će imati u ponudi oba kanala.

Ja bih volio da čujem mišljenje nekog od nadležnih u Sportklubu o ovom problemu.

cole85
15.08.2012, 16:03
bas ce da ti odgovore njima je bitan samo profit i nezanima ih sta gledaoci zele da vide jednostavno uzmi ili ostavi ako ti se negleda nemoj uzimati i to je to ako hoces da gledas plati iptv i total ako nemas uslove za sbb i to je to :D

SPORTKLUB
15.08.2012, 18:20
ovde postoji nekoliko stvari na koje se mora reagovati, jer su najblaze receno, netacne i nekorektne.
- najvise utakmica Crvene Zvezde prenosi Prva
- nikad nismo uslovljavali nikoga da ne sme da ima neki drugi kanal
- imas poodosta operatera koji ima oba kanala u ponudi
- u Bosni ne isticu ugovori sa operaterima nego zele da prijave kako imaju 7.000 korisnika, a imaju preko 50.000. recimo....
- kad smo kod kretena, mogli bi malo diskusiju da dignemo na nivo.

cole85
15.08.2012, 22:33
koji to operateri imaju sve sk kanale imaju sk i sk + sk prime a 3 4 5 sve to ima na sbb samo a pocinje primera koja ce biti koliko vidim vecinom na sk prime (gledajuci vasu programsku semu). konkretno moj operater ikom nema sk prime i sk 3 4 5 sbb nema u zgradi a i ovo dosad smo jedva iskukali jer prebacujete lopticu stalno jedni na druge (ikom na sk i obrnuto). niste ucenjivali vi ali jeste sbb to hocete exluzivu ko sto raspala arena radi i tu najvise ispastaju korisnici koji bi platili za sportski paket ali jednostavno nisu u mogucnosti i tako nemoze jedno i drugo kod jednog operatera nego mora vise njih da bi se dobio normalan sportski paket .

nidjeveze1
16.08.2012, 12:22
ovde postoji nekoliko stvari na koje se mora reagovati, jer su najblaze receno, netacne i nekorektne.
- u Bosni ne isticu ugovori sa operaterima nego zele da prijave kako imaju 7.000 korisnika, a imaju preko 50.000. recimo....

Imam samo rijeci hvale zbog cinjenice da ste mi odgovorili na pitanje, a odmah se izvinjavam zbog izraza "kreten". Nije mi cilj bio da komunikaciju spustam na seljacki nivo, ali vi donekle morate razumjeti i armiju korisnika koja je nezadovoljna postojecim stanjem...

Bicu prilicno konkretan. Iz BiH sam, iz Banjaluke. Moj kablovski operater se zove Elta kabel. To je onaj operater koga se na Sportklubu prije godinu dana prozival na nacin da svi mi koji gledamo SK preko ELTA kabela, treba da znamo da taj operater nelegalno emituje program vase televizije. To obavjestenje se vrtilo par mjeseci i prestalo, a ELTA kabel je na svoj sajt okacio faksimil ugovora potpisanog sa S. C. IKO BALKAN

vidjeti ovdje
http://www.elta-kabel.com/downloads/ugovor-sportklub.pdf

u kojem se vidi da je ugovor potpisan na tri godine i da vazi do 1. 12. 2012. godine.

E sad tu ima mnogo nejasnoca

1. Elta kabel je, objavljujuci faksimil tog ugovora u svom saopstenju navela da je obavjestenje koje emituje Sportklub, a tice se nelegalnog emitovanja tog kanala preko ELTA kabela, posljedica ljubomore Sportkluba zato sto je ELTA kabel prva uvela kanale Arenasporta u BiH. (Prema njihovoj tvrdnji to prakticno znaci da je SK-u krivo zato sto ELta ima i Arene, ali to tvrde oni, nemam dokaza da je tako)
2. ELTA kabel vec mjesecima korisnicma koji su itekako zainteresovani za Sportklub ne zeli da kaze da li pregoavara sa vama oko nastavka saradnje.
3. Jedni su od rijektih kablovskih operatera koji ni tokom trajanja ovog ugovora, aktuelnog, nisu ni pomisljali da u ponudu uvrste SK+ i SK Prime, objasnjavajuci to korisnicima koji su ih zvali cinjenicom da ima problema u odnosu izmedju ELTA kabela i Sportkluba.
4. Ovih dana u ELTA kabelu na pozive korisnika koje zanima da li ce doci do produzenja saradnje sa SK-om govore da su pregovori poceli, ali potvrde sa druge strane nema.

S obzirom da je ELTA kabel operater koji pokriva 15-20 gradova u RS, medju njima i pola Banjaluke, a to znaci da ima veliki broj korisnika kojima je izuzetno stalo da se saradnja sa Sportklubom produzi. Ja bih vas molioi da budete konkretni, i da mi napisete da li je ELTA kabel operater koji pokusava da vas prevari za broj korisnika i da na tome usicari neki novac, pa da onda mi mozemo da izvrsimo pritisak u njihovoj centrali ovdje, odnosno da njima porucimo da su kompletni idioti.

Hvala

Dennis
16.08.2012, 13:21
Dobro ljudi, pa ako vec necete da "pritisnete" svoje operatere za SK Prime, a hocete ipak taj kanal sto pre, uvek postoji opcija Total TV, koju ama bas svako moze da priusti, dosta jeftino i jednostavno - i u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji i Sloveniji. Imas sve SK kanale, HD varijantu (koja je nesto skuplja) i sto je najvaznije, ne placas risiver i antenu - dobijas ih na koriscenje. Sve sto treba da se plati je instalacija risivera i antene, sto te kosta nekih 40-ak do 50 evra i to je to. I da ne komplikujemo vise, ako necete da cekate svoje operatere da ubace SK Prime, lepo Total TV i uzivanje.

nidjeveze1
16.08.2012, 14:09
Total jeste opcija i ne mogu reci da ga ne razmatram u ovom momentu, ali ne mogu sto posto reci da su oni bas najsretnije rjesenje zbog negativnih iskustava iz nekog ranijeg perioda.

cole85
16.08.2012, 18:51
nije poenta u totalu jel ima sk 3 4 5 na totalu ako su vec stavili alternativu ko nema sbb i nije poenta da placas 1000 operatera kad moze jedan sportski paket ko svuda u normalnom svetu

Bokirivaldo
16.08.2012, 22:21
Koji operateri to imaju oba kanala ?? ja u Subotici zivim gde nema ne znam zasto uopste SBB ,gledam iptv i platio bih koliko god treba
para za dodatni pay paket sport klub a ne pada mi na pamet da uzmem jos total tv samo zbog sport klub kanala (mislim sa finansijske strane).

nidjeveze1
17.08.2012, 10:17
Evo, taj nas ELta kabel ima i Sportklub i Arenu. Ali ima samo osnovni SK i ne pomislja da ubaci bilo sta drugo iz ponude SK kanala, a ugovor im istice 1.12.2012. Arene imaju kompletne i HD, cak i Arenu HR.

dzoni97
17.08.2012, 13:26
Evo i ja sam iz BL i zelim iskren odgovor od Sport Klub-a.Da li imate namjeru da produzite saradnju sa Elta-Kabelom?

unza
18.08.2012, 14:18
Ljudi moji SK zanima samo profit gledaoci tj mi uopste ih ne zanimamo bitan je profit a to sto 40 kabl opertaera u regionu:facepalm: ima SK PRIME a najvise u Sloveniji a 90% operatera u Srbiji,CG I BIH nema SK PRIME nije bitno vazno je tih 40 operatera sto ima SK PRIME svi znamo koji imamo SK SK+ da je naucna fantastika natjerati nase kabl operatere da ubace SK PRIME nemas konkurenciju da predes negdje drugo jer oni drze monopol alrtenativa TOTAL TV je preskupa za ono sto nudi :angry:

T-Snell
18.08.2012, 14:28
Ne, nego ce firma (u ovom slucaju televizija) gledati da propadne kako bi bila dostupna svima i to po mogucstvu besplatno. Ja razumem vas gnev, al' isto tako i vi morate razumeti da ne zivimo u zemlji cuda, nego u vreme kapitalizma gde se sve gleda kroz novac. U Srbiji najveci kablovski operater ima u ponudi sve kanale SK-a, a ja recimo imam tu srecu da ne mogu da koristim njihove usluge. Zato sam uzeo Total TV koji itekako vredi za pare koje se daju (ne znam kakve su cene u Bosni) i mogu sve da gledam k'o covek.

Mr.M
18.08.2012, 15:35
Ne, nego ce firma (u ovom slucaju televizija) gledati da propadne kako bi bila dostupna svima i to po mogucstvu besplatno. Ja razumem vas gnev, al' isto tako i vi morate razumeti da ne zivimo u zemlji cuda, nego u vreme kapitalizma gde se sve gleda kroz novac. U Srbiji najveci kablovski operater ima u ponudi sve kanale SK-a, a ja recimo imam tu srecu da ne mogu da koristim njihove usluge. Zato sam uzeo Total TV koji itekako vredi za pare koje se daju (ne znam kakve su cene u Bosni) i mogu sve da gledam k'o covek.

Meni je total najgadniji operater bez da uvredim tebe,njih ili nekoga ko koristi total. Kada kazem najgadniji to mislim na izbor kanala. Ja sam na Elti , imam 80 kanala na digitali a total imam na selu i bukvalno se ne mogu porediti. Total bukvalno od dobrih kanala u odnosu na Eltu recimo ima samo SK + , Prime i ESPN a i SK Prime zamagle kad je F1 tako da nikakva korist od toga. Sa druge strane na ELTI ima SK,4 Arene + Arena 1 HR , RTL i Nova , realno dva najbolja kanala , Total recimo ima Prvu koja je dosta slicna RTL-u ali uglavnom su sve kopirane emisije sa RTL-a i prikazuju se godinu kasnije. Naravno i RTL ih je kopirao odnekle. Nema ni HRT na Totalu. E sada ne znam kakvo je stanje u Srbiji , ovo sam vise uporedjivao u BiH stanje Total-Elta , u Srbiji nzm kakav je izbor i ko sta nudi iako je meni i dalje Arena dosta primamljivija od SK-a pre svega zbog LS-a i Italijana i naravno ABA lige. Na SK gledam tenis,PL i NBA, retko kada nesto drugo , a ponovo NBA jedino uvek kada je finale jer ovo ostalo inace preko streamova , PL ima i na BHT evo sada i Atlas zakupio , tenis mastersi imaju na B92 uglavnom zavrsnice tako da je SK jedino u prednosti sa Primerom jer nzm ko je zakupio Primeru od ovih drugih ove godine ,msm na manje kanale i u prednosti je zbog El Classica jer ce on verovatno biti na SK Prime kada bude.

Sto se operatera tice i mene to nervira , zbog cega je toliki problem da jedan operater ima 4 arene i SK , SK+ i SK Prime , ne moraju biti 3,4,5 jer msm da ce to ostati samo u Srbiji da se moze gledati.

Nadam se da ce SK ostati u ponudi Elte s obzirom da 80% Banjaluke koristi Eltu i gleda SK , naravno sve ovo sto sam naveo da se moze gledati na drugim kanalima razumljivo nije isto. Tenis definitivno ima najbolju ponudu na SK a ima dosta teniskih sladokusaca i sigurno da bi svako radije slusao Pralicu i Viskovica nego Vujcina i ekipu a naravno tu su i 500 i 250 turniri kojih ima bas dosta. Tako da se nadam da ce SK ostati u paketu Elte :)

cole85
18.08.2012, 15:53

normalno da treba da zaradi sport klub ali los nacin je izabrao ako vec hoce zaradu zasto neproda prava da ima na vecini kablovskih operatera a ne ovako da biraju ili arena(telekom) ili sport klub(sbb) i tu najvise ispastaju korisnici nije problem ni total uzeti ali opet nema tu svi kanali i nije poenta imati 100 antena brdo kablova i placati xxx dinara nek lepo stave sportski paket pa ok hoce da gleda nek gleda ko nece nemora a ne ovako vredjanje zdravog razuma svih korisnika od strane i jednog i drugog kanala

gringo22
19.08.2012, 02:00
Moze li neko da se javi iz SK i da kaze dali je nekada kompanija m:tel (BiH) pokusavala da vas kontakitra oko uvodjenja vasih kanal u njihov IPTV ? Kod njih imaju sve 4 Arene. Sumljam da je kod njih problem do korisnika posto ih imaju veliki broj a takodje sumljam da je neki problem oko novca posto je m:tel u stalnom finansijskom dobitku. Pozz.

SPORTKLUB
20.08.2012, 17:55
nije li taj iptv operater vlasnik arene?!

erotica
20.08.2012, 19:41
kakve to veze ima ako je vlasnik arene..eto nije moja tv od bhtelecom vlasik arene,da li ste sa njima ikad stupili u kontakt za uvodjenje sk kanala,a imaju i arene..i kako home tv-eronet ima i sk(hrvatska) ali i sk+ ??

gringo22
20.08.2012, 21:26
Na neki nacin da posto je Telekom Srbije vlasnik m:tel-a ali neki operateri u Federaciji imaju i SK i Arene i ne znam u cemu je problem ? Recite ako znate u cemu je stvar dali oni nece da vas isplacuju ili da ih upitamo mi ovamo.

notorious
21.08.2012, 07:08
Dosta koči i Telemach koji ustvari i otkupljuje dosta toga za Sportklub, sigurno je da se i oni protive ulasku u IPTV. SBB i Telemach (SBB 2 ubačen baš od SBB ili bolje rečeno Britanaca prije 2 godine otprilike) proždiru konkurenciju u BiH i CG i vrlo brzo će progutati sve pred sobom. Lagano se Telemach širi ali je još uvijek to nedovoljno, jer bi po svojoj primjeni sile i ucjenama malih operatera morali da pokrivaju cijeli prostor. Onog trenutka kada pokriju cijelu BiH imaće moju podršku, ovako je tragikomično.
Nema šanse da bi SBB i SBB 2 dozvolili ulazak Sportkluba u mtel, prije će se dogoditi smak svijeta, to su SF priče i nemojte maštati o tome.

Don Markoni
21.08.2012, 08:36
Ma, bre, sve su to dogovori na najvišim instancama da bi se narodu uzele pare .. Uopšte mi nije bilo žao da plaćam paket Arene na TOTAL TV-u pre dve godine, čini mi se ... Trenutno imam i IPTV, pa nisam uskraćen, ali razmišljam šta da radim u oktobru, jer mi ističe ugovor sa TOTAL-om, a IPTV bi trebalo da počnem da plaćam od decembra ... Prosto mi je neprihvatiljivo da ne može da se nađe neko rešenje i da i Arene i SK-a bude i preko IPTV-ja i preko TOTAL-a .. Svako može da odredi cenu svog paketa, ko želi da klati neka plati i aj zdravo ...

notorious
21.08.2012, 09:35
Valjda ti je jasno da su šanse da se tako nešto desi ravne nuli, i da je realnije da Troicki uzme sva 4 GS u sezoni.

Don Markoni
21.08.2012, 11:04
Naravno da mi je jasno, samo sam rekao da bi gledaocima moglo da se udovolji, kad bi postojala dobra volja .. Tragično je da u ovolikoj bedi ne može da se priušti full sportski program, nego moraš da biraš Primera i Premijer ili Kalčo, Bundes i Liga 1, odnosno Dijamantska liga ili tenis, NLB ili NBA ... bla-bla ..

gringo22
21.08.2012, 11:31
Sta ima kod nas da koci Telemach kad oni ovamo imaju svoju mrezu samo u nekim dijelovima Sarajeva, prakticno oni su pokrili samo 2% prostora BiH. A da se to hoce kod nas sve fino dogovoriti dalo bi se to, ubace u sportski paket kanale SK i ko hoce plati i gleda i odlicno svima a ne ovako kod nas je narod bagra i samo gleda kako ce s*ebati jedni drugima.

nidjeveze1
21.08.2012, 11:57
Da, i onda dolazimo do naslova teme. Možda sam naslov ne oslikava suštinu sukoba, ali očigledno je da on postoji na drugom nivou....

žao mi je samo što se nadležni moderator više nikad nije javio nakon što sam otovreno postavio pitanje o saradnje operatera elta kabel i sportkluba....kad sam ostavio prvi post i izrekao prozivke, uslijedila je promptna reakcija, a kad sam postavio novo pitanje, ostalo je na ćutanju

Don Markoni
21.08.2012, 12:42
Pa, kad nemaju šta da odgovore ...

nidjeveze1
21.08.2012, 13:01
...sve je već rečeno.. :ne_znam:

notorious
21.08.2012, 16:46
Sta ima kod nas da koci Telemach kad oni ovamo imaju svoju mrezu samo u nekim dijelovima Sarajeva, prakticno oni su pokrili samo 2% prostora BiH. A da se to hoce kod nas sve fino dogovoriti dalo bi se to, ubace u sportski paket kanale SK i ko hoce plati i gleda i odlicno svima a ne ovako kod nas je narod bagra i samo gleda kako ce s*ebati jedni drugima.

Nije baš tako, prije par dana ušli su u Zenicu polako zauzimaju, mada je smiješan prostor koji pokrivaju a sile se na cijeloj teritoriji. Koče, oni su ta kočnica tu nema spora, pa oni su zamračivali u CG F1 na RTL a SK prime nisu htjeli da ubace u ponudu, možeš misliti tu silu koju izigravaju, SBB ili Telemach isti đavo. Telemach je otkupio prava ovih skupljih liga, to sam već pisao, ucjene koje oni rade na manjim kablovskim operaterima nisu u redu, ali sila boga ne moli. Dosta kablovskih operatera u BiH je izdavalo saopštenja na svojim sajtovima, da ne mogu platiti ili ih ucjenjuju da ubace u osnovni paket i tako im uzmu većinu novca, tako je bilo u mom gradu. Od uvođenja SK u mtel nema ništa i nikada neće biti, kao što ni arene neće u SBB, briga njih za gledaoce i da imaju sve, bitan je profit i da jedni druge progutaju, mi ispaštamo.

SPORTKLUB
21.08.2012, 16:52
kako mislis kakve veze ima?
bh telecom nije hteo da nas uzme

SPORTKLUB
21.08.2012, 17:00
Da, i onda dolazimo do naslova teme. Možda sam naslov ne oslikava suštinu sukoba, ali očigledno je da on postoji na drugom nivou....

žao mi je samo što se nadležni moderator više nikad nije javio nakon što sam otovreno postavio pitanje o saradnje operatera elta kabel i sportkluba....kad sam ostavio prvi post i izrekao prozivke, uslijedila je promptna reakcija, a kad sam postavio novo pitanje, ostalo je na ćutanju

pomenuti kablovski operater je pred sudom. on se poziva na ugovor, ali i u tom ugovoru stoji da moze da se uradi revizija broja korisnika. pomenuti operater to nije zeleo, a u tom slucaju sledi raskid ugovora. ipak, to sad nije bitno. vi gledate program do kraja godine. i to je ok, ali ako mislite da je ok, da pomenuti operater prijavljuje da ima ispod deste hiljada korisnika, pa onda posle cetiri godine hoce da poveca za 10 odsto - dozvolite da se ne slazemo. jer, ruku na srce, imaju bar pet - sest puta vise.

edohz
21.08.2012, 17:02
Nije baš tako, prije par dana ušli su u Zenicu polako zauzimaju, mada je smiješan prostor koji pokrivaju a sile se na cijeloj teritoriji. Koče, oni su ta kočnica tu nema spora, pa oni su zamračivali u CG F1 na RTL a SK prime nisu htjeli da ubace u ponudu, možeš misliti tu silu koju izigravaju, SBB ili Telemach isti đavo. Telemach je otkupio prava ovih skupljih liga, to sam već pisao, ucjene koje oni rade na manjim kablovskim operaterima nisu u redu, ali sila boga ne moli. Dosta kablovskih operatera u BiH je izdavalo saopštenja na svojim sajtovima, da ne mogu platiti ili ih ucjenjuju da ubace u osnovni paket i tako im uzmu većinu novca, tako je bilo u mom gradu. Od uvođenja SK u mtel nema ništa i nikada neće biti, kao što ni arene neće u SBB, briga njih za gledaoce i da imaju sve, bitan je profit i da jedni druge progutaju, mi ispaštamo.

Pa nebi reko da imaju smješan prostor, kad se gleda čitav KS imaju procentualno najviše korisnika, pa Mostar, Konjic, polako će oni sve preuzeti i postati ono što je SBB u Srbiji. Ovdje je umješana politika i kad je tako onda tu pomoći nema.

A BH Telekom laže ljude godinu dana kako će uvrstiti SK u svoju šemu, i na kraju ništa.

SPORTKLUB
21.08.2012, 17:05
BH telekom je mogao da uzme sk, ali nije. rekli su da nisu zainteresovani. par nedelja potom su uzeli arenu. i ok, to je izbor.

notorious
21.08.2012, 17:13
Pa koliko pokrivaju? u više od pola BiH ih nema nikako, i naspram gutanja svega pred sobom jeste smiješno, jasno je meni da će se vremenom raširiti to sam već pisao. Budi na cijeloj teritoriji pa onda nema žaljenja, ko neće ne mora, a ne ovako da ispadam nemoćan kao i većina.

Što ne uđete u mtel i progutate ih u njihovoj kući :D Znam da se to neće nikad dogoditi i da mtel vjerovatno odbija mada ni vi nećete, ali u nekoj 4 dimenziji :D uđete skoro džabalesku i kad povećate broj korisnika, a do toga će doći sigurno, tražite više ili zdravo.

Recimo uzeti BHB Cable ili neke slične operatere koji pokrivaju prostor koji SBB ne pokriva bi bilo idealno, kao da se ne može to napraviti, i kao da je prvi put da velika riba proguta malu. Sa sk sk+ i sk prime mnogi ne pitaju za cijenu među kojima sam i ja, ali džaba kad dostupnosti nema, a za total me nadigrala geografija :D

gringo22
21.08.2012, 18:49
Ma kakav Telemach u BiH, kao sto sam i reko oni imaju svoje usluge u samo par gradova sto ne znaci da se nece siriti. Sumljam da ce oni moci dostici nivo SBB u Srbiji posto je ovde dragacija situacija. U Federaciji imamo BH Telecom i Eronet a u Republici Srpskoj m:tel, oni drze glavne konce u svojim dijelovima i tako ce i ostati. Imam pitanje za korisnika "SPORTKLUB" dali je moguce da neki operater u BiH ima i SK i Arenu i dali je nekada bilo nekoga kontakta izmedju SK I m:tel-a ? Vidim da neko spominje total tv, da ko hoce SK da uvede total. Total ima solidnu ponudu kanala u BiH ali nije ni blizu IPTV-a zato sto na Totalu nemamo Hrvtaskih kanala koji su jako kvalitetni.

SPORTKLUB
21.08.2012, 18:55
sigurno da ima operatera koji imaju oba kanala.
nije bilo kontakta

gringo22
21.08.2012, 19:03
Dali bi SK pristao (ako bih M:tel poslao konkretnu ponudu ) da se njihovi kanali uvedu u ponudu m:tel-a uprkos sto ovi vec imaju Arene?

SPORTKLUB
21.08.2012, 19:14
kakve je veza da li neki kabl operater ima pomenuti kanal? ne razumem? pa ne mozemo mi da zabranjujemo nekome da uzima u svoju ponudu sta zeli.
u konkretnom slucaju problem je vlasnicke strukture

Mr.M
21.08.2012, 19:52
znaci definitivno nema sanse da se posle Nove Godine gleda SK na elti ?

nidjeveze1
21.08.2012, 20:16
pomenuti kablovski operater je pred sudom. on se poziva na ugovor, ali i u tom ugovoru stoji da moze da se uradi revizija broja korisnika. pomenuti operater to nije zeleo, a u tom slucaju sledi raskid ugovora. ipak, to sad nije bitno. vi gledate program do kraja godine. i to je ok, ali ako mislite da je ok, da pomenuti operater prijavljuje da ima ispod deste hiljada korisnika, pa onda posle cetiri godine hoce da poveca za 10 odsto - dozvolite da se ne slazemo. jer, ruku na srce, imaju bar pet - sest puta vise.

Hvala ti, znao sam da nas varaju, idem da ih kamenujem.:angry::angry:

Sto se tice zlehude sudbine nas Banjalucana, ocigledno je da nema vise teoretske sanse da u okviru jednog operatera (ELTA, Aneks, MTEL) budu i jedni i drugi, dakle i Arenasport i Sportklub.

Rjesenje je da se pored ELTA-a, npr, uvede i Total uz nadu da se i Total nece posvadjati sa SK-om, ili pak, amateri iz ELTA-e sa Arenama. Nema druge...
za nekih 35 KM mjesecno moci ce se hvatati sve...

KikoRedDevil
21.08.2012, 20:49
Od danas u Mekedoniji imamo na MaxTV i SportKlub (prvi kanal i SK+ nadamo se i na PRIME) i ArenaSport svi 4 kanala (u SD i HD). Sada vidim da ni SK ni AS ne koce to koje sportske kanale da budu na operator nego to radi sam operator.

notorious
21.08.2012, 20:54
U Makedoniji nema razloga da se koči, kod nas je Telemach koji je operater u BiH otkupio prava za Premier i Primeru dao ih SK i normalno je da koči. Druga država druga situacija.

Bokirivaldo
21.08.2012, 23:23
Bar da moze sport klub da se pojavi na iptv ,ono je smesno sta nudi arena sport za novu sezonu od prenosa ..
Ako arena ovako nastavi nadam se da ce se to uskoro i desiti ..

KikoRedDevil
21.08.2012, 23:51
U Makedoniji nema razloga da se koči, kod nas je Telemach koji je operater u BiH otkupio prava za Premier i Primeru dao ih SK i normalno je da koči. Druga država druga situacija.

I kod nas MaxTV poseduje prava za Ligu Sampiona i Ligu Evropa pa te prava su dali na ArenaSport da prenosi ove dve lige. Sve je do operator svi vole da profitiraju na nas racun ali neznaju kako da urade najbolje i sve sto urade misle da je nesto naj naj ali oni gube pretplatnika uz tome i dobitak.

dzoni97
22.08.2012, 17:14
Ma ja sam se vec pozdravio da ce od sledece godine gledati SK na Elti!Ma ja sam se vec pozdravio da ce od sledece godine gledati SK na Elti!

Vladan
23.08.2012, 16:36
U CG BBM i Cabling ubacili SK Prime, toliko o tome da niko ne moze da ga dobije...

Aleksandar_
23.08.2012, 18:04
shta je sa Makedonij tko ce od kod nama makedonske operatore da ubaci SK PRIME u nivne ponude ???

drakula
24.08.2012, 09:04
Pozdrav!

I Aneks (Blic.net) iz Banja Luke ima i Arene i SportKlub kanale. Kakva je sudbina SK kanala u trenutnoj ponudi Blic.neta? Trebaju li korisnici Blica biti zabrinuti u slicnom smislu kao i korisnici Elte? I da li je Blic.net ima u planu u skorijoj buducnosti uvesti i SK Prime (oni tvrde da su u nekim pregovorima)?

Pitanja su upucena korisniku "SPORTKLUB".

Unaprijed hvala!

unza
24.08.2012, 14:27
BH telekom je mogao da uzme sk, ali nije. rekli su da nisu zainteresovani. par nedelja potom su uzeli arenu. i ok, to je izbor.

Sto pricas o necem u sto nisi upoznat brat mi radi u BH telekomu i upoznat sam u situaciju prije par mjeseci su propali pregovori SK i BH telekoma jer im je cijena bila neprihvatljiva tj trazili ste previse za svoje kanale a vjerovatno je takva vas cijena bila zato sto BH telekom ima ARENE i sto vas je BH telekom na pocetku odbio i uzeo ARENE pa sad ljubomorni vracate to sa neprihvatljivom ponudom i odustali su to sto je vasa politika da stavite takve cijene da niko nece to prihvatiti to je vas problem ne BH telekoma

Jer bar BH telekomu nije problem platiti kanale al kad lupate sa cijenama onda ni BH telekom nece to da plati jer primjer je kad su bili pregovori BH telekoma i Arene dogovorili se za dan ali to moze samo kad je cijena razumna onda se moze i dogovoriti al sa vama tesko ko moze naci zajednicki jezik

SPORTKLUB
24.08.2012, 17:03
dobro, necu vise da pricam. toliko lupamo cene da nas niko nema. :ne_znam:

SPORTKLUB
24.08.2012, 17:05
oni imaju nase kanale. nisu trazili sk prime!

cole85
24.08.2012, 19:03

sbb i telmach nisu svi :)

jel i ikom nece sk prime a kome tek nudite sbb(sk) 3 4 5 postali ste ko arena u pocetku ucenjujete druge samo zato sto imaju arenu i posle kao nece provajder da vas uzme a mi smo svi budale pa jos i da poverujemo u to

messi10
24.08.2012, 19:44
Pa dobro, stanite sad. Jel istina ovo što @unza priča ? Jer se zaista pojavila informacija da je gamad iz Telecoma (:angry:) se uspjela dog. sa vama oko SK-a i SK+, čak je to objavljeno i na fb stranici.
I da, jesu li vas zaista makar jednom kontaktirali oko uvođenja vaših kanala u ponudu (od uvođenja arena) ili je to sve vrijeme bila šuplja ? Čak je bila i informacija kako od SK-ova neće biti ništa, ali da pojedini zaposlenici Telecoma navodno imaju SK-ove, moš mislit. :angry:
Ali ja mislim da su oni nešta zahebali, jer su haman samo Hayat Music uveli od tih kanala koje su tada najavili (kad su najavili i SK-ove).
Ne kontam kako IPTV HomeTV ima SK-ove, a Telecom nema.:(

Ajd valjda bude bolje u narednom periodu, nadam se vašoj skorijoj saradnji, ili će ta gamad (opet moram tako da ih nazovem) izgubiti dosta dobar broj korisnika.

unza
24.08.2012, 20:43
Ma ovo je tacna prica sto se tice cijene pa kad o tome govorimo BH telekom kad je uzeo Arene one su tad imale ITA,SPA,FRA ligu plus ACB NCCA LP EL i jos masu stvari i BH telekom sa razumnom cijenom sklopi posao sa ARENOM i sad BH telekom pokusava sa SK prije par mjeseci medutim to propada zbog cijene e sad vi meni recite kako je moguce da BH telekom sklopi posao sa Arenom za normalnu cijenu koja u tom trenutku ima 3 lige od 5 liga petice plus LP EL a sad nije moguce naci dogovor sa SK zbog neprihvatljivih uslova koje nudi SK i nista drugo nije u pitanju nego cijena i ljubomora SK zbog prvobitnog dogovora sa ARENAMA plus monopol TELEMACHA sa SK tako da SK sigurno nece u BH telekom

A ova prica da vas nece kabl operateri je stvarno smijesna pa ako neki kablb operater ima SK SK+ zasto onda ne bih uveo i SK PRIME medutim tu dolazi problem cijene tog kanala a ne to da vas navodno kabl opetateri nece

drakula
24.08.2012, 21:07

Hvala na odgovoru! Iz Blic.net-a tvrde da cekaju ponudu za SK Prime od distrubutera SK programa na teritoriji BiH, i da ocekuju da ce se dogovoriti...
U skladu s Vasim odgovorom, to je suplja prica...
Ja se ipak nadeam da ce biti nesto od toga

germo
25.08.2012, 17:40
Hoce li vas mozda biti na extra tv u Crnoj Gori?

SPORTKLUB
26.08.2012, 10:02
da bi besto dobio, moras da trazis. kionstantno pominjes cenu, a ja ti kazem da cena ne moze da bude problem, jer pomenuti operater je nije ni dobio od nas.
kad vec pominjes kako su se dogovorili sa arenom, a mi smo se trudili da to bude nas kana, mozda je odgovor u nekom ko je radio na tom kanalu a blizak je tom operateru;)

SPORTKLUB
26.08.2012, 10:03
Hoce li vas mozda biti na extra tv u Crnoj Gori?

imaju nas cabling i bbm

germo
26.08.2012, 13:16
imaju nas cabling i bbm
Znam za ta dva kablovska operatera,al' mene konkretno interesuje telekom Crna Gora odnosno njihov extra tv? U cemu je problem zasto ga nema na extra tv?

SPORTKLUB
26.08.2012, 15:31
Mozda oni znaju odgovor?

germo
26.08.2012, 16:37
Mozda oni znaju odgovor?
Mozda znaju,ali izgleda nece da kazu,pa rekoh da pitam vas.Mozda ste imali neke kontakte sa njima?

germo
30.08.2012, 17:07
Molim za odgovor od strane sportkluba.Je li istina da SBB ne zeli da proda prava za emitovanje SK kanala Crnogorskom telekomu,takva je zvanicna informacija,i zato ga nema na extra tv? Hvala.

SPORTKLUB
31.08.2012, 19:00
to je max tv?

Vladan
31.08.2012, 19:01
On pita za T-Comovu platformu u CG, Extra TV

SPORTKLUB
31.08.2012, 21:23
T - com i u cro i u mak ima nase kanale, ne vidim zasto ne bi tako bilo i cg

Necko
01.09.2012, 11:56
poštovanje i poz imam jedno pitanje i molim za odg? imali nade da se nadjete u ponudi bh telekoma i dali ste sad trenutno u pregovorima , unaprjed hvala i da vas pohvalim najbolji ste samo da vas mi možemo gledat korisnici moje tv hvala.

germo
05.09.2012, 11:42
T - com i u cro i u mak ima nase kanale, ne vidim zasto ne bi tako bilo i cg
Oni kazu zbog ovoga http://www.cdm.me/drustvo/crna-gora/crnogorski-telekom-neka-nam-sportklub-dostavi-ponudu

notorious
05.09.2012, 11:44

Arena je otkupila prvenstvene utakmice Zvezde u ovoj i narednim sezonama.

gringo22
06.09.2012, 10:25
Hteo bi da pitam korisnika "SPORTKLUB" da li vas je m:tel BiH u prethodnih nekoliko dana kontaktirao oko uvodjenja kanala i kakva je sansa da se vasi kanali nadju u njihovoj ponudi ?

drakula
12.09.2012, 12:35
Pozdrav,

imam pitanje za korisnika "SPORTKLUB".

Iz blic.net-a Banja Luka tvrde da su Vas ponovo kontaktirali u vezi uvodjenjem SK Prime (oni vec imaju SK, SK+ i GK). Ima li istine u tome?

Citiram njihov odgovor na pitanje o uvodjenju ovog kanala u blic.net programsku shemu: "Poštovani, kontaktiran je ponovo Sport Klub. Dobili smo odgovor da još trebamo sačekati za Sport Klub Prime, jer ponuda još nije formirana za BiH." (odgovor moze da se pronadje na njihovoj Facebook stranici: http://www.facebook.com/blic.net)

Unaprijed hvala...