Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gledaoci su žrtve sukoba Sportkluba i Arenasporta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledaoci su žrtve sukoba Sportkluba i Arenasporta

    Ovih dana se po internet zajednici, ali i šire vodi žestoka rasprava o ponudi kablovskih operatera koja se tiče sportskih kanala. Za to postoji nekoliko razloga i ovdje ćemo da ih nabrojimo ukratko

    1 Prelazak Primere na Sportklub
    2 Jačanje akcije praćenja domaćeg sporta na kanalima Arenasporta, prije svega utakmica Zvezde i Partizana u fudbalu i košarkaške NLB lige
    3 Istek ugovora koji dobar dio kablovskih operatera, prije svega u BiH, ima Sportklubom

    Očigledno je da na djelu imamo sukob između dvije jake sportske televizije u regionu. Svakim danom do mene dolaze informacije o tome da SK ne želi da sarađuje sa nekim operaterom jer u ponudi ima Arene, i obrnuto. Što je, po meni, totalni nedostatak zdrave logike, razuma, i stava da konkurencija može da bude korisna i za jedne i druge. Ono što u svemu tome ostaje nejasno jeste sledeće

    1 Zašto arena i Sk smetaju jedni drugima kad ne prenose iste sportske događaje?
    2 Da li je moguće da te dve kuče vode toliki kreteni koji su toliko sujetni da im je krivo ako jedna televizja na uštrb druge izgubi određena prava?
    3 Zašto niko ne razmišlja o gledaocima?

    Zato, zbog svega, očigledno je da gledaoci postaju kolateralna šteta sukoba dvije najjače sportske televizije u regionu, i da će moći da gledaju samo jednu jer će biti rijedak operater koji će imati u ponudi oba kanala.


    Ja bih volio da čujem mišljenje nekog od nadležnih u Sportklubu o ovom problemu.

  • #2
    bas ce da ti odgovore njima je bitan samo profit i nezanima ih sta gledaoci zele da vide jednostavno uzmi ili ostavi ako ti se negleda nemoj uzimati i to je to ako hoces da gledas plati iptv i total ako nemas uslove za sbb i to je to

    Comment


    • #3
      ovde postoji nekoliko stvari na koje se mora reagovati, jer su najblaze receno, netacne i nekorektne.
      - najvise utakmica Crvene Zvezde prenosi Prva
      - nikad nismo uslovljavali nikoga da ne sme da ima neki drugi kanal
      - imas poodosta operatera koji ima oba kanala u ponudi
      - u Bosni ne isticu ugovori sa operaterima nego zele da prijave kako imaju 7.000 korisnika, a imaju preko 50.000. recimo....
      - kad smo kod kretena, mogli bi malo diskusiju da dignemo na nivo.

      Comment


      • #4
        koji to operateri imaju sve sk kanale imaju sk i sk + sk prime a 3 4 5 sve to ima na sbb samo a pocinje primera koja ce biti koliko vidim vecinom na sk prime (gledajuci vasu programsku semu). konkretno moj operater ikom nema sk prime i sk 3 4 5 sbb nema u zgradi a i ovo dosad smo jedva iskukali jer prebacujete lopticu stalno jedni na druge (ikom na sk i obrnuto). niste ucenjivali vi ali jeste sbb to hocete exluzivu ko sto raspala arena radi i tu najvise ispastaju korisnici koji bi platili za sportski paket ali jednostavno nisu u mogucnosti i tako nemoze jedno i drugo kod jednog operatera nego mora vise njih da bi se dobio normalan sportski paket .

        Comment


        • #5
          Originally posted by SPORTKLUB View Post
          ovde postoji nekoliko stvari na koje se mora reagovati, jer su najblaze receno, netacne i nekorektne.
          - najvise utakmica Crvene Zvezde prenosi Prva
          - nikad nismo uslovljavali nikoga da ne sme da ima neki drugi kanal
          - imas poodosta operatera koji ima oba kanala u ponudi
          - u Bosni ne isticu ugovori sa operaterima nego zele da prijave kako imaju 7.000 korisnika, a imaju preko 50.000. recimo....
          - kad smo kod kretena, mogli bi malo diskusiju da dignemo na nivo.

          Imam samo rijeci hvale zbog cinjenice da ste mi odgovorili na pitanje, a odmah se izvinjavam zbog izraza "kreten". Nije mi cilj bio da komunikaciju spustam na seljacki nivo, ali vi donekle morate razumjeti i armiju korisnika koja je nezadovoljna postojecim stanjem...


          Bicu prilicno konkretan. Iz BiH sam, iz Banjaluke. Moj kablovski operater se zove Elta kabel. To je onaj operater koga se na Sportklubu prije godinu dana prozival na nacin da svi mi koji gledamo SK preko ELTA kabela, treba da znamo da taj operater nelegalno emituje program vase televizije. To obavjestenje se vrtilo par mjeseci i prestalo, a ELTA kabel je na svoj sajt okacio faksimil ugovora potpisanog sa S. C. IKO BALKAN

          vidjeti ovdje
          http://www.elta-kabel.com/downloads/...-sportklub.pdf

          u kojem se vidi da je ugovor potpisan na tri godine i da vazi do 1. 12. 2012. godine.

          E sad tu ima mnogo nejasnoca

          1. Elta kabel je, objavljujuci faksimil tog ugovora u svom saopstenju navela da je obavjestenje koje emituje Sportklub, a tice se nelegalnog emitovanja tog kanala preko ELTA kabela, posljedica ljubomore Sportkluba zato sto je ELTA kabel prva uvela kanale Arenasporta u BiH. (Prema njihovoj tvrdnji to prakticno znaci da je SK-u krivo zato sto ELta ima i Arene, ali to tvrde oni, nemam dokaza da je tako)
          2. ELTA kabel vec mjesecima korisnicma koji su itekako zainteresovani za Sportklub ne zeli da kaze da li pregoavara sa vama oko nastavka saradnje.
          3. Jedni su od rijektih kablovskih operatera koji ni tokom trajanja ovog ugovora, aktuelnog, nisu ni pomisljali da u ponudu uvrste SK+ i SK Prime, objasnjavajuci to korisnicima koji su ih zvali cinjenicom da ima problema u odnosu izmedju ELTA kabela i Sportkluba.
          4. Ovih dana u ELTA kabelu na pozive korisnika koje zanima da li ce doci do produzenja saradnje sa SK-om govore da su pregovori poceli, ali potvrde sa druge strane nema.


          S obzirom da je ELTA kabel operater koji pokriva 15-20 gradova u RS, medju njima i pola Banjaluke, a to znaci da ima veliki broj korisnika kojima je izuzetno stalo da se saradnja sa Sportklubom produzi. Ja bih vas molioi da budete konkretni, i da mi napisete da li je ELTA kabel operater koji pokusava da vas prevari za broj korisnika i da na tome usicari neki novac, pa da onda mi mozemo da izvrsimo pritisak u njihovoj centrali ovdje, odnosno da njima porucimo da su kompletni idioti.


          Hvala

          Comment


          • #6
            Dobro ljudi, pa ako vec necete da "pritisnete" svoje operatere za SK Prime, a hocete ipak taj kanal sto pre, uvek postoji opcija Total TV, koju ama bas svako moze da priusti, dosta jeftino i jednostavno - i u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji i Sloveniji. Imas sve SK kanale, HD varijantu (koja je nesto skuplja) i sto je najvaznije, ne placas risiver i antenu - dobijas ih na koriscenje. Sve sto treba da se plati je instalacija risivera i antene, sto te kosta nekih 40-ak do 50 evra i to je to. I da ne komplikujemo vise, ako necete da cekate svoje operatere da ubace SK Prime, lepo Total TV i uzivanje.

            Comment


            • #7
              Total jeste opcija i ne mogu reci da ga ne razmatram u ovom momentu, ali ne mogu sto posto reci da su oni bas najsretnije rjesenje zbog negativnih iskustava iz nekog ranijeg perioda.

              Comment


              • #8
                nije poenta u totalu jel ima sk 3 4 5 na totalu ako su vec stavili alternativu ko nema sbb i nije poenta da placas 1000 operatera kad moze jedan sportski paket ko svuda u normalnom svetu

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SPORTKLUB View Post
                  ovde postoji nekoliko stvari na koje se mora reagovati, jer su najblaze receno, netacne i nekorektne.
                  - najvise utakmica Crvene Zvezde prenosi Prva
                  - nikad nismo uslovljavali nikoga da ne sme da ima neki drugi kanal
                  - imas poodosta operatera koji ima oba kanala u ponudi
                  - u Bosni ne isticu ugovori sa operaterima nego zele da prijave kako imaju 7.000 korisnika, a imaju preko 50.000. recimo....
                  - kad smo kod kretena, mogli bi malo diskusiju da dignemo na nivo.
                  Koji operateri to imaju oba kanala ?? ja u Subotici zivim gde nema ne znam zasto uopste SBB ,gledam iptv i platio bih koliko god treba
                  para za dodatni pay paket sport klub a ne pada mi na pamet da uzmem jos total tv samo zbog sport klub kanala (mislim sa finansijske strane).
                  GIFSoup

                  Comment


                  • #10
                    Evo, taj nas ELta kabel ima i Sportklub i Arenu. Ali ima samo osnovni SK i ne pomislja da ubaci bilo sta drugo iz ponude SK kanala, a ugovor im istice 1.12.2012. Arene imaju kompletne i HD, cak i Arenu HR.

                    Comment


                    • #11
                      Evo i ja sam iz BL i zelim iskren odgovor od Sport Klub-a.Da li imate namjeru da produzite saradnju sa Elta-Kabelom?

                      Comment


                      • #12
                        Ljudi moji SK zanima samo profit gledaoci tj mi uopste ih ne zanimamo bitan je profit a to sto 40 kabl opertaera u regionu ima SK PRIME a najvise u Sloveniji a 90% operatera u Srbiji,CG I BIH nema SK PRIME nije bitno vazno je tih 40 operatera sto ima SK PRIME svi znamo koji imamo SK SK+ da je naucna fantastika natjerati nase kabl operatere da ubace SK PRIME nemas konkurenciju da predes negdje drugo jer oni drze monopol alrtenativa TOTAL TV je preskupa za ono sto nudi

                        Comment


                        • #13
                          Ne, nego ce firma (u ovom slucaju televizija) gledati da propadne kako bi bila dostupna svima i to po mogucstvu besplatno. Ja razumem vas gnev, al' isto tako i vi morate razumeti da ne zivimo u zemlji cuda, nego u vreme kapitalizma gde se sve gleda kroz novac. U Srbiji najveci kablovski operater ima u ponudi sve kanale SK-a, a ja recimo imam tu srecu da ne mogu da koristim njihove usluge. Zato sam uzeo Total TV koji itekako vredi za pare koje se daju (ne znam kakve su cene u Bosni) i mogu sve da gledam k'o covek.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by T-Mac View Post
                            Ne, nego ce firma (u ovom slucaju televizija) gledati da propadne kako bi bila dostupna svima i to po mogucstvu besplatno. Ja razumem vas gnev, al' isto tako i vi morate razumeti da ne zivimo u zemlji cuda, nego u vreme kapitalizma gde se sve gleda kroz novac. U Srbiji najveci kablovski operater ima u ponudi sve kanale SK-a, a ja recimo imam tu srecu da ne mogu da koristim njihove usluge. Zato sam uzeo Total TV koji itekako vredi za pare koje se daju (ne znam kakve su cene u Bosni) i mogu sve da gledam k'o covek.

                            Meni je total najgadniji operater bez da uvredim tebe,njih ili nekoga ko koristi total. Kada kazem najgadniji to mislim na izbor kanala. Ja sam na Elti , imam 80 kanala na digitali a total imam na selu i bukvalno se ne mogu porediti. Total bukvalno od dobrih kanala u odnosu na Eltu recimo ima samo SK + , Prime i ESPN a i SK Prime zamagle kad je F1 tako da nikakva korist od toga. Sa druge strane na ELTI ima SK,4 Arene + Arena 1 HR , RTL i Nova , realno dva najbolja kanala , Total recimo ima Prvu koja je dosta slicna RTL-u ali uglavnom su sve kopirane emisije sa RTL-a i prikazuju se godinu kasnije. Naravno i RTL ih je kopirao odnekle. Nema ni HRT na Totalu. E sada ne znam kakvo je stanje u Srbiji , ovo sam vise uporedjivao u BiH stanje Total-Elta , u Srbiji nzm kakav je izbor i ko sta nudi iako je meni i dalje Arena dosta primamljivija od SK-a pre svega zbog LS-a i Italijana i naravno ABA lige. Na SK gledam tenis,PL i NBA, retko kada nesto drugo , a ponovo NBA jedino uvek kada je finale jer ovo ostalo inace preko streamova , PL ima i na BHT evo sada i Atlas zakupio , tenis mastersi imaju na B92 uglavnom zavrsnice tako da je SK jedino u prednosti sa Primerom jer nzm ko je zakupio Primeru od ovih drugih ove godine ,msm na manje kanale i u prednosti je zbog El Classica jer ce on verovatno biti na SK Prime kada bude.

                            Sto se operatera tice i mene to nervira , zbog cega je toliki problem da jedan operater ima 4 arene i SK , SK+ i SK Prime , ne moraju biti 3,4,5 jer msm da ce to ostati samo u Srbiji da se moze gledati.


                            Nadam se da ce SK ostati u ponudi Elte s obzirom da 80% Banjaluke koristi Eltu i gleda SK , naravno sve ovo sto sam naveo da se moze gledati na drugim kanalima razumljivo nije isto. Tenis definitivno ima najbolju ponudu na SK a ima dosta teniskih sladokusaca i sigurno da bi svako radije slusao Pralicu i Viskovica nego Vujcina i ekipu a naravno tu su i 500 i 250 turniri kojih ima bas dosta. Tako da se nadam da ce SK ostati u paketu Elte
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by T-Mac View Post
                              Ne, nego ce firma (u ovom slucaju televizija) gledati da propadne kako bi bila dostupna svima i to po mogucstvu besplatno. Ja razumem vas gnev, al' isto tako i vi morate razumeti da ne zivimo u zemlji cuda, nego u vreme kapitalizma gde se sve gleda kroz novac. U Srbiji najveci kablovski operater ima u ponudi sve kanale SK-a, a ja recimo imam tu srecu da ne mogu da koristim njihove usluge. Zato sam uzeo Total TV koji itekako vredi za pare koje se daju (ne znam kakve su cene u Bosni) i mogu sve da gledam k'o covek.
                              normalno da treba da zaradi sport klub ali los nacin je izabrao ako vec hoce zaradu zasto neproda prava da ima na vecini kablovskih operatera a ne ovako da biraju ili arena(telekom) ili sport klub(sbb) i tu najvise ispastaju korisnici nije problem ni total uzeti ali opet nema tu svi kanali i nije poenta imati 100 antena brdo kablova i placati xxx dinara nek lepo stave sportski paket pa ok hoce da gleda nek gleda ko nece nemora a ne ovako vredjanje zdravog razuma svih korisnika od strane i jednog i drugog kanala

                              Comment

                              Working...
                              X