PDA

Pogledati punu verziju : Valentino Rossi - vesti, glasine, poredjenja...

Strane : [1] 2 3

nb_korac
18.07.2012, 10:33
Predlazem da svi forumasi koji zele da diskutuju o Rosiju i ostalima ubuduce pisu ovde, a ne u okviru tema koje otvaramo da bismo pratili moto vikende.
Za pocetak, evo vesti da je potpredsednik HRC-a Nakamoto izjavio kako je veoma moguce da Rosi iduce godine bude u satelitskom Honda timu, a da dobije fabricki motor.

Stevudza11
18.07.2012, 11:40
nastavak sa one teme...
ko zna... evo sad ce i lorenzo uzeti cetvrtu titulu...mlad je, ima 25 godina, ko zna... mozda osvoji 5 titula zaredom i predje rossija... ko ce ga sledece godine zaustaviti ako rossi ne predje u neku drugu ekipu? pedrosa i marquez cisto sumnjam... videcemo... kada za nekih 20ak godina sin pita svog tatu "ko je ovo?", e vidis sine on je osvojio (bar za sad) 2 titule u eri velikog valentina rossija :D

Hurricane
18.07.2012, 11:57
Moguce. Ali i to nije sigurno. Kazes 2 titule, ali sezona jos nije gotova :), ali kad klinac bude pitao za Stonera, otac slobodno moze da kaze, on ti je sine Kralj 800 ere :)

Stevudza11
18.07.2012, 12:56
slazem se da nije ali ako bude ovako nastavio da vozi, niko ne moze da ga sustigne :)

mr. Akrapovic
18.07.2012, 13:05
Rossi je Rossi...uvek ce biti legenda...koji god motor vozio bice uvek legenda...ali stizu novi klinci,moto 3 mnogo obecava..da ne pricam za moto 2...Rossi ce uvek biti moji favorit,ali jednostvano vreme gazi sve :ne_znam: jedino da ne vaskrsne na hondi ;)

Alan
18.07.2012, 13:26
Razlika je u tome sto ce sin znati ko je Rosi nece imati potrebe da pita.

Stevudza11
18.07.2012, 13:53
Razlika je u tome sto ce sin znati koje Rosi nece imati potrebe da pita.

a sta ako nece? :D

dajstadas
18.07.2012, 14:12
a sta ako nece? :D

Retoricko pitanje ili...? :ne_znam:

discharge
18.07.2012, 16:37
7304 7305 7306 7307 7308 7309 7310 7311

Rossini
18.07.2012, 18:58
ja i dalje ne mogu postovati u delu pitanja za komentatore..zasto ne znam,ali da se dogadja nesto,dogadja se..ostao sam Srdjanu duzan odg,i nikako ne mogu tamo postovati..a ono sto je on meni naveo kao odg,to nije odg,vec konstatacija neceg sto vecina zna,samo mozda je zaboravila pa obnovila znanje..probacu ovde..:)

@ Srdjan Erceg

Sve to sto si naveo,a vezano za Dukati je tacno..oni su od tada pa do sada imali takav uspeh kakav su imali..slazem se da su Stonerom imali najveci uspeh..jedna titula i to je bilo to..bar sto se titula tice..nravno,broje se i druga i treca mesta i pobede,ali se ne broje kao sto se broje titule..medjutim ono sto ja napominjem ovde,a mnogo je bitno,ti mi nisi dao odgovor,ili jednostavno mozda si prenebregnuo to isto..100 puta sam cuo svojim usima kako si izgovarao da samo Stoner zna da vozi taj Dukati..izvini molim te,ako ti uporedjujes Stonera sa Kapirosijem,Melandrijem i Hejdenom(a jadan Melandri nikakvu podrsku tima nije ni imao!!),kao extra vozace onda bi tvoj odgovor imao simbolike,medujtim ako ga uporedjujes sa Rossijem to nema ama bas nikakve veze..to je jedna stvar..zaboravio si cinjenicu,da je taj Dukati imao 800 cmm za razliku od ovog motora..nije isto voziti 800 kubika i 1000-ku,to je pod broj jedan,a pod brojem 2,ako uporedjujes Stonerove rezultate sa Rossijevim a i ostalima,moram da ti odgovorim ovako,da to takodje nema ama bas nikakve veze sa voznjom,jer je taj motor koji je vozio Stoner tada bio ITEKAKO konkurentan,za razliku od ovog koji sada vozi Rossi..u 2007-oj godini,taj motor je imao sve ponajbolje performanse na svim testiranjima koja su se vrsila u pred sezoni,a i kasnije tokom sezone,PITANJE ZA TEBE SADA,da li je to slucaj za Rossijevim motorom sada ili u 2011-oj??NIJE Srdjane..nije..veliko je pitanje sta bi bilo da je Stoner na ovom motoru sada,koji trenutno vozi Rossi..moje licno misljenje je da bi bio jos gori nego sto je Rossi..ali to sta bi bilo kad bi bilo,ne vredi raspravljati...Slazem se ja sa tobom,kao sto se i vecina slaze u globalu,da je Ducati vrlo specifican motor,cak i onaj koji je za siroke mase,imao sam prilike i da vozim to cudo,ali ako vec govorimo o trkackom motoru,ti si me tamo lepo citirao,on je podlozan promenama...pa si dalje naveo kako Dukati ima dusu,ima srce itd..da je on vrlo specifican,da je Dukati vrlo originalan,da samo Rossijev motor nije u njihovom muzeju,da su vrlo besni kad se traze promene,jer ovaj je nesto originalno na trzistu i u sampionatu...itd,itd...STA NAS SVE TO BRIGA????Jel ja pratim,a i ostali Rossija na Dukatiju da vidim originalnost,ili da vidim Rossija kako se trka i ucvestvuje u trci i pobedjuje,bude na podijumu???:facepalm:Da li je Rossi dosao u Dukati da bi bio ORIGINALAN zajedno sa njim(Dukati)???NIJE..dosao je da bi sa Italijanskim proizvodjacem uzeo titulu i otisao u istoriju...ali ono na sta nije racunao sam Rossi,jer su mu obecali kule i gradove kad je dolazio,da ce se to pretvoriti u neku borbu za ORIGINALNOST...i kakve sad to veze ima sa voznjama Rossija i Stonera???pitam ja po ko zna koji put,ako uzmemo sve cinjenice u obzir,a ovo gore su cinjenice jedna do druge,i ne samo te,mnogo sam ja cinjenica naveo ovde pisuci po forumu..???Hoces li mi mozda reci kako je dansanji Duakti brzi od Honde i Yamahe,kao sto je to bio slucaj 2007,i jednim delom sezone 2008???ili mi hoces reci mozda kako su 2007 i delom sezone 2008 bile brzi Yamahe i Honde,mozda??ja ne znam odakle tebi to "SAMO JE STONER ZNAO DA GA VOZI"???..zaista..
U onom delu me citiras i odgovaras mi kako moja prica o tezini nije tacna...ja cu sada reci,tacna je 100 %,jedino sam se pogresno izrazio oko rama..da bili su poluramovi na motoru za WSB,ali celicni..u WSB su KARBONI zabranjeni!,i takav kompletan,skoro identican motor su hteli samo da ubace u MGp koji je bio za 4 kg tezi nego li sto su trazili propisi...za Mgp su samo prepravljeni u KARBON,zbog 4 kg Srdjane..:)!!otud onolike vibracije,bacanja,ma totalni haos od motora..pa je kasnije na insistriranje Rossija stvaljen aluminijum..u tome ce mo se sloziti..:)..sve ostalo sto si naveo,meni je to poznato..
I na kraju,Rossi nema uspeha zadnjih 2 godine zato sto ima MAGARCA ispod sebe,a ne zato sto kojim slucajem ne zna da vozi ili je nespecifican vozac..to si i ti rekao samo lepsim recima,a pravu istinu si zaobisao..e pa zbog toga sam ja ORIGINALAN!kazem ono sto jeste..upravo to,Dukati je jedno MAGARE,i kao takvo ne moze ga voziti niko i sa njim pobedjivati..bilo da je Rossi,Stoner ili Lorenco na njemu,zato sto je apsolutno NEKONKURENTAN!Konkurentan je ali za 6-to,eventualno 5 mesto,kad se neko skrlja ili zabrlja kao Stoner u Mudjelu..

Veliki pozdrav za tebe,i zahvaljujem ti se na odgovoru..mada opet kazem,na mnoga pitanja sam ostao uskracen odgovora,ali np..;)

crni
19.07.2012, 09:32
Razlika je u tome sto ce sin znati ko je Rosi nece imati potrebe da pita.

:fct:

Rossini
22.07.2012, 15:08
Jel ce to novi motor biti crveno bele boje naredne sezone???:D:D:D:D:D:D

darkooo
22.07.2012, 19:26
potvrda moto gp tims-a ekskluzivno rossi u jamahi,janone i kraclov u dukatiju

弱肉強食
22.07.2012, 19:29
potvrda moto gp tims-a ekskluzivno rossi u jamahi,janone i kraclov u dukatiju?????????????????????????? Brate daj link daj nesto...

darkooo
22.07.2012, 19:35
https://twitter.com/motogptimes/status/227094744512217088

Nebojsa
22.07.2012, 19:44
Jos uvek su mi sve ove price o Rosiju suvise nezvanicne da ih uzmem ozbiljno. Mada scenario gde Vale ide u Jamahu a Janone i Kal u Dukati je mozda idealan u ovom momentu.

darkooo
22.07.2012, 19:50
pratim ceo dan ,na svaki demanti nova potvrda

darkooo
22.07.2012, 19:53
https://twitter.com/motogptimes/status/226824314006167552

Nebojsa
22.07.2012, 19:53
pratim ceo dan ,na svaki demanti nova potvrda

Ma dobro to se sad rolja jedna ista prica non stop, nisu to potvrde iz razlicitih izvora nego iz istog centra. Moguce je ovo Samo ne verujem da cemo imati relevantne informacije u sledecih 2 nedelje do mesec dana.

Dejan NS
22.07.2012, 23:27
Bilo bi ga lepo videti ponovo na konkurentnom motorciklu . Jamaha , to bi bio pun pogodak .

Rossini
23.07.2012, 00:29
..tacno je da bi bilo lepo videti ga na konkurentnom motociklu..medjutim ono sto je po meni mnogo bitnije,a to je,da je to mogao biti i Dukati..konkurentan i pobednicki motor..samim tim bi se dokazale neke stvari koje su,doduse vec dokazane,a to je da je Rossi zna itekako sta treba uraditi sa motorom da bi bio konkurentan i sampionski...a to je,svidelo se to nekom ili ne,velika razlika izmedju Rossija i svih vozaca koji su sada u sampionatu..;)..ali originalnost ili podbacaj ili biti luzer,izabrana je originalnost i gubitnistvo...sta su oni(Dukati)zeleli da postignu,i da li su postigli to sto su zeleli,pa ne znam,ali znam da se Dukati sigurno u buducnosti nece toliko ceniti kao sto je to bio slucaj do sada..to je definitivno..

Valentino Rossi #46
23.07.2012, 02:35
Potpuno se slazem s Rossinijem , vise bi volio da razvije dukati u konkuretnog bajka i da snjim ganja titulu nego da se vrati u yamahu , pogotovo zbog ovih prica "samo stoner zna vozit dukati" jer sam siguran da bi THE DOCTOR pokazao svoje znanje da ima konkurentan motor ;)

shomi
23.07.2012, 12:31
mislm da je to vest koju sam dugo cekao.....;) naravno pod uslovom da je tacna....

meca
23.07.2012, 16:31
Da budemo realni ako se Rosi ne vrati u neku konkurentniju ekipu pa oni mogu slobodno da puste slobodan ulaz na skoro svim trkama nece to vise niko gledati tako da tu svima igra ulogu da se on vrati ........ negde!!!!!!!!

Miletić
23.07.2012, 16:38
Da budemo realni ako se Rosi ne vrati u neku konkurentniju ekipu pa oni mogu slobodno da puste slobodan ulaz na skoro svim trkama nece to vise niko gledati tako da tu svima igra ulogu da se on vrati ........ negde!!!!!!!!

upravo tako... bez jakog Rossija nema ni jakog MotoGP-ja :fct: :D
nadam se da su tacne glasine o prelasku/povratku u Yamahu, postajem izuzetno nestrpljiv i duboko sumnjam u napredak Dukatija...

mirzacale
23.07.2012, 19:23
Sto se tice posjecenosti u Mugellu veci je problem predstavljala visoka cijena karte nego to sto Rossi nije konkurentan.

I te glasine oko prelaska nekako mi smjesno djeluju sada kada je Audi kupio Ducati mozete zaboraviti na tradiciju i sve to.

Mada Yamahina vrata su vjerovatno otvorena sirom jer ne moze J.Lo i jos 5 vozaca da donese sponzorskog novca koliko moze Vale :fct:

somi007
23.07.2012, 21:07
Mada Yamahina vrata su vjerovatno otvorena sirom jer ne moze J.Lo i jos 5 vozaca da donese sponzorskog novca koliko moze Vale :fct:

Para vrti gde burgija nece....!!!!

Rossini
23.07.2012, 22:27
..prema informacijama koje imam,a postovao sam to vec,u igri je Tech 3....e sad,ako dodje do toga da Rossi odluci da ide,a izgleda da jos nije prelomio,bar ne jos uvek,Yamaha je u obavezi da im da sve sto ima fabricki tim,delove,novitete itd,i to bi bilo samo onoliko koliko bi trajao ugovor Rossija sa Tec 3(ne duzi od 2 god),i to samo bi vazilo za Rossija,dok za Dovija ide ugovor o saradnji koji su vec potpisali,msm tech 3 i fabrika,a deo para sponzora koji ce sve to ispratiti(a sigurno nije mala cifra),zavrsio bi u kasi Yamahe..koja se tu igra sad vodi,to niko ne zna,u to sam ubedjen,mada od njih tu niko ne bi bio na gubitku,msm na Tech 3,Yamahu FR,Bena..jedinog gubitnika kog bi mogao da prepoznam,ili bolje receno koji bi tu bio koleteralna steta,je sam Dovi,jer bi ostao na satelitskom motoru..da se vode ozbiljni pregovori,to je nesumnjivo,ali bez obzira na sve to i Audi je itekako veliki igrac..ja sam saglasan sa prijateljem koji mi sve to javlja,da se do poslednjeg momenta nece znati,sta ce i kako ce..ono sto je vrlo bitno,kako mi on prenosi,je razgovor u cetri oka Preciozija i direktora Audi sporta u Nemackoj pre dve nedelje,i koliko su informacije tacne koje su procurele iz tog razgovora,Audi trazi da Rossi ima odresene ruke u svemu,da pare nece biti problem,ali i to da Preciozi nece popustiti bas u svemu..e sad,sta se to podrazumeva "u svemu" to samo oni znaju,msm Audi,Dukati i Rossi..Takodje msm da je to sto je Yamaha objavila da prvo hoce,pa posle nece da produzi ugovor sa Benom,su takticki manevri,prema obema stranama,prema Amerima sa jedne strane i sponzorima Rossija sa druge strane..i oni se kockaju,jer ne verujem da bi zbog jednog Rossija,ispustali Americko trziste,na kojem bi se teskom mukom kasnije vratili,a sa druge strane su u ekonomskom problemu i msm da bi ucinili svakave ustupke kako bi doslii do svezeg novca..na potezu je Dukati,ustvari Filipo..od njega ce sve zavisiti,ali apsolutno sve cak i sama Yamaha,koja ne krije zelju da bi Rossija primili natrag..ma onog momenta kad je sam JL u Holandiji izjavio da ne bi imao nista protiv toga da se Rossi vrati nazad u Yamahu(u bilo kom obliku Yamahe),bilo mi je jasno da je bar nekim mukama dosao kraj..i bilo je redno,jer ovo mucenje je prevazislo svaku meru..cak bih pre to nazvao bezobrazluk Filipa Preciozija..sta ce biti,bice,i saznacemo vrlo brzo..mene samo jedna stvar buni a to je:recimo da je to tacno,da Rossi dodje u Tech 3,kako bi izgledao Rossijev motor a kakav bi bio Dovijev?Msm ni Tech 3 ne sme da se igra sa svojim sponzorima..??!!:ne_znam:..za drugu opciju pretpostavljam da bi Yamaha bila crveno-belo-plava masina..:)..ne da pretopstavljam,vec sam skoro siguran..

shomi
24.07.2012, 10:34
slazem se da je ova situacija neodrziva,i da nikome apsolutno ne odgovara...naravno,velika lova je u igri,tako da su svi primetili da nesto konkretno mora da se uradi...u svakom slucaju,mi obicni ljubitelji ovog sporta i samog Rossija,imacemo priliku da uzivamo naredne godine......

meca
24.07.2012, 14:11
Rossini ne kazem da tvoje informacije nisu tacne ali sta ce njima tech3 kada on moze sa toliko sponzora da dodje i dovede ih direktno u yamahin fabricki tim. To americko trziste nista nece izgubiti odlaskom Spisa koji je tragican mislim da ce vise dobiti dobrim trka sa lorencom i rossijem vise bodova za ekipu i samim tim sve ostalo(bolji plasman yamahe) cak mislim da je Spisova popularnost i opala zahvaljujucim njegovim voznjama!! Ma mi samo mozemo da nagadjamo sta ce biti moja jedina zelja je da ode iz dukatija i sedne na fabricku yamahu!!!!

弱肉強食
24.07.2012, 14:16
A moja jedina zelja je da ima konkurentan motor. Sve ostalo prepustite njemu :)

Rossini
24.07.2012, 15:17
Rossini ne kazem da tvoje informacije nisu tacne ali sta ce njima tech3 kada on moze sa toliko sponzora da dodje i dovede ih direktno u yamahin fabricki tim. To americko trziste nista nece izgubiti odlaskom Spisa koji je tragican mislim da ce vise dobiti dobrim trka sa lorencom i rossijem vise bodova za ekipu i samim tim sve ostalo(bolji plasman yamahe) cak mislim da je Spisova popularnost i opala zahvaljujucim njegovim voznjama!! Ma mi samo mozemo da nagadjamo sta ce biti moja jedina zelja je da ode iz dukatija i sedne na fabricku yamahu!!!!

..vidi Meco..ne tvrdim ni ja da su tacne..niti to sme da tvrdi bilo ko za bilo koga..medjutim,ja sam to postovao jos pre nekoliko nedelja,msm da je bio Asen u pitanju..tada sam dobio informaciju da je Tech 3 zainteresovan za Rossija,i takve informacije mi jos uvek stizu iz Nemacke,i tako sam i ja to postovao..moguce je da je Tech 3 samo posrednik u razgovorima,ne preudiciram ja nista,a da se kao predstavljaju kao da bi ga oni primili..vrlo je moguce da pregovaraju u ime Yamahe..nzm..posle Asena,su informacije pocele da cure..svi su saglasni da ce se nesto desiti,i to ozbiljno,jer ne zaboravimo ipak su to "lomovi" koliko god to nama delovalo da nisu..ugovori,medjusobni ugovori timova i vozaca,ugovori medju sponzorima,ugovori izmedju sponzora i vozaca,ugovori izmedju sponzora i timova,procenti za bilo kog ucesnika,sta ce ko dobiti i koliko time sto ce Rossi napustiti ili ostati u Dukatiju,zatim Dorna..itd.itd..cak se i Honda oglasila stidljivo da bi "kao" zelela Rossija natrag,bez obzira sto je Markez sigurno njihov..svima sad vise noge u vazduhu,i nista nije sigurno,cak i Daniju,i nista tu nije gotovo dok svi ne kazu da je gotovo....bez obzira na Hondu sada,sto ja licno msm da je to neka igra pre svega Honde prema nekom iz nekog razloga,najveci i najozbiljniji pretedenti na Rossija je Yamaha i Audi..Dukati se vise nista ne pita,ali vise nista,sto mi je s jedne strane bas milo i drago,jer su zasrali pa samo tako,najveca prepreka za nastavak karijere u Dukatiju je Filipo..koliko sam puta samo pomenuo njega,pa iskreno,smucio mi se vise,ali na nasu zalost i vecine zaljubljenika u ovaj sport,doticni ima neku neverovatnu podrsku od nekog..ko je taj,pa mozemo samo nagadjati...Sto se tice Yamahe,moguce je da oni nista ne bi izgubili,kao sto i ne bi u takmicarskom smislu odlaskom Bena,medjutim ne zaboravimo da je to ipak Amer,i to popularni Amer,u svojoj zemlji..druga mu nije ni potrebna,dovoljno su veliki za ceo svet..e sad ako postavis tezu,sto ja ne sumnjam ni malo da su je tako i Japanci postavili,popularni amer na japanskom motociklu koji se zove Yamaha pa jos u Americi..?!nije mala stvar za proizvodjaca motora koji hoce da preuzme primat na americko trziste od strane drugih proizvodjaca,pa jos na stetu Honde..!sve su to stvari koje se uzimaju itekako u obzir,prilikom odabira vozaca,naravno preduslov je da ima kvalitet za tako jak tim naravno..mozda ce na kraju svega ispasti da Ben ide u Tech 3 a Rossi ide u FR,sto ja pre svega verujem da ce biti tako,ako uopste do transfera dodje,i time bi Yamaha ubila dve muve istim potezom,sto bi za njih bilo idealno..ALI,Audi jos nije rekao svoju poslednju rec,i ne verujem da ce tek tako ispustiti najveceg vozaca trenutno...ne bi me iznenadilo cak da Audi i raskine kupovinu,ako ode Rossi..ma ne bi uopste bilo iznenadjenje..,posle svega mi je vise i nebitno sta ce biti,znam SIGURNO DA CE NESTO BITI,da li sa Yamahom ili sa Dukatijem,meni je kazem vise nebitno,bitno mi je da ce Rossi opet svetleti kao najsjajnija zvezda na nebu,sto on ustvari i jeste.Laguna je tu,za par dana ce se sve znati,ako ne i tad,nakon povratka u Evropu,100 %..cak ni do tog vremena nije mnogo ostalo..:)

Miletić
24.07.2012, 15:42
ma bitno je u sustini da se nesto promeni i da se pokrene sa ove mrtve tacke na kojoj je manje-vise od dolaska u Dukati... Sad da li ce to biti Yamaha ili potpuno promenjeni Dukati to je manje vazno, vazno je da se Doktor vrati na mesto koje mu pripada. Meni bi licno bilo draze da Audi blokira tog Preciozija i da daju Doktoru odresene ruke i pozamasan budzet, ubedjen sam da bi se on dobro pobrinuo za tu masinu i da bi napravio pobednicki Dukati... ali ako to vec nije moguce, mislim da Doktor prosto nema vise vremena za gubljenje, ozbiljne su to godine u koje je usao i sada je pravo vreme za juris na 10-tu titulu... kasnije ce biti sve teze... tako da s te strane, ukoliko ne dobije garancije da ce moci da se poigrava s tim Dukatijem koliko god zeli i da mu niko nece smetati i sputavati ga, mislim da treba ozbiljno da razmisli o prelasku na neki konkurentan motor, sto Yamaha svakako jeste... E sad, kakav bi on tretman imao pored Lorenca kao povratnik, pogotovo ako ovaj uzme titulu ove godine (ne daj Boze :D), to je diskutabilno, obojica imaju ego do neba i sigurno je da ne bi bili bas harmonican tim, ponovo bi bio zid na sred garaze ubrzo :D
jednostavno, nema tu nista prosto i cisto, sve je jako jako kompikovano i ima bezbroj faktora i interesa, sad koji ce prevagnuti i pokazati se najznacajnijim to za sad niko ne moze da kaze sa sigurnoscu, sigurno je samo da ce nesto da se desi, da li prelazak da li velike promene u Dukatiju, to nam ostaje da vidimo i da se nadamo naravno da ce sve da se zavrsi najbolje po Doktora :)

darkooo
24.07.2012, 16:34
https://twitter.com/BenSpies11/status/227777399251677184 dali ovo spiz potvrdjuje rastanak sa yamahom

darkooo
24.07.2012, 16:38
https://twitter.com/motogptimes/status/227776542204370946 laguna ce doneti neke odgovore

Rossini
24.07.2012, 22:42
ma bitno je u sustini da se nesto promeni i da se pokrene sa ove mrtve tacke na kojoj je manje-vise od dolaska u Dukati... Sad da li ce to biti Yamaha ili potpuno promenjeni Dukati to je manje vazno, vazno je da se Doktor vrati na mesto koje mu pripada. Meni bi licno bilo draze da Audi blokira tog Preciozija i da daju Doktoru odresene ruke i pozamasan budzet, ubedjen sam da bi se on dobro pobrinuo za tu masinu i da bi napravio pobednicki Dukati... ali ako to vec nije moguce, mislim da Doktor prosto nema vise vremena za gubljenje, ozbiljne su to godine u koje je usao i sada je pravo vreme za juris na 10-tu titulu... kasnije ce biti sve teze... tako da s te strane, ukoliko ne dobije garancije da ce moci da se poigrava s tim Dukatijem koliko god zeli i da mu niko nece smetati i sputavati ga, mislim da treba ozbiljno da razmisli o prelasku na neki konkurentan motor, sto Yamaha svakako jeste... E sad, kakav bi on tretman imao pored Lorenca kao povratnik, pogotovo ako ovaj uzme titulu ove godine (ne daj Boze :D), to je diskutabilno, obojica imaju ego do neba i sigurno je da ne bi bili bas harmonican tim, ponovo bi bio zid na sred garaze ubrzo :D
jednostavno, nema tu nista prosto i cisto, sve je jako jako kompikovano i ima bezbroj faktora i interesa, sad koji ce prevagnuti i pokazati se najznacajnijim to za sad niko ne moze da kaze sa sigurnoscu, sigurno je samo da ce nesto da se desi, da li prelazak da li velike promene u Dukatiju, to nam ostaje da vidimo i da se nadamo naravno da ce sve da se zavrsi najbolje po Doktora :)
..naravno,slazem se sa tobom..da prokomentarisem opet sto si ti spomenuo..Preciozi..Audi jeste gigant i trenutno ima para od svih njegovih konkuranata,Mrc,Bmw,Porshe itd,kupili su i Dukati..sad je veliko pitanje klauzula ugovora izmedju njih,msm Audi-Dukati..sta je tu ubaceno sve,to samo oni znaju,i ne verujem da se Dukati prodao bas tako da se sutra u buducnosti oni bas nista ne pitaju..mozda bas tu lezi snaga Filipove tvrdoglavosti i podrska nekih ljudi iz Dukatija..inzinjera,konstruktora,direktora sektora za razvoj,direktora muzeja(:D),mozda ne svih,ali mozda je vecina u pitanju..malocas pogledah onaj specijal,i ako ste svi primetili,a ne verujem da niste,jedna recenica Bridzisa..mi smo nekonkurentni i potrudicemo se u buducnosti da to ispravimo i dovedemo se u ravnopravan polozaj..pa je dalje naveo,sto se Rossija tice,da on milsi da je ovaj u nekoj silaznoj putanji,ali da se jos moze nadati pobedama i uspesima,ali se treba dosta toga promeniti..ja sam pokusao da citiram prevod..e sad,ako se vratimo unazad,bar ovu sezonu,da ne idemo dalje,ja msm da svi oni koji su pricali,na celu sa Srdjanom,kako Rossi ne ume da vozi taj motor,odnosno nije specifican vozac poput Stonera,treba da se pokriju cebetom i da cute..elem,iz te recenice koju sam naveo,ja izvlacim sledeci zakljucak,a to je:-ja sam ovde dosao zajedno sa Rossijem da pobedjujem(sto je uostalom i to rekao u intervjuu)a ne da gledam kako me pobedjuju,jer nisam bas naviko da gubim,kad znam koliko mogu da postignem sa tim momkom(Rossijem),zelim inovacije i bez toga se ne moze pobedjivati,tako da debelo racunam na Audi u buducnosti..to je kazem neki moj zakljucak iz onoga sto sam cuo..Audi ce se svakako potruditi da uspe,ali kazem opet,mi ne znamo sta je u ugovoru o kupovini i preuzimanju Dukatija,tako da sve ono sto je Bridzis Srdjanu odgovorio,pomalo mi lici na neko ozeblo sunce,nesto ga ne greje bas,i moguc dalji pravac razvoja situacije..bas se zakomplikovalo,ali bas..:facepalm:

darkooo
25.07.2012, 08:47
spiz potvrdio da napysta jamahu

darkooo
25.07.2012, 08:48
https://twitter.com/MotoGP/status/228032424783781888 izgleda da je sve dogovoreno samo jos da se zvanicno objavi

dajstadas
25.07.2012, 14:18
Samo da iznesem svoj wet dream: da se Rossi vrati u Yamahu a Stoner u Ducati (bilo bi odlicno odmah ali ako nemoze/ne sme radi zene :D moze i 2014-e kad mu dosadi sedit doma i gledat trke na tv-u :biggrin:) pa da vidimo gde je ko...a onda svi lepo u WSB i nek se novi klinci dokazuju...p.s. i da Biaggi tada jos uvek bude u SB cisto da moze da ode u penziju apsolutno istraumiran Rossijem :biggrin::biggrin::biggrin:

meca
25.07.2012, 14:45
Rossi nikada nece oticu WSB pogotovo ako se sada vrati u yamahu!!! Dve godine jos i penzija 100%!!!!

Rossini
25.07.2012, 14:50
.da podelim nesto sto sam upravo saznao..ustvari dobio sms odprijatelja,on mi je rekao..informacija je nezvanicna i prica se po kuloarima u moto sportu..

...Tech Yamaha bi ponudila mesto Rossiju...

EDIT
jao kad ce ta Laguna,da se sve obelodani vise..ma i Tech,samo ne vise ovaj MAGARAC!
EDIT
ako je to tacno,ko ide??Cal ili Dovi??i gde ce jedan od njih 2-ce?jednom od njih 2-ce se smesi fabricka Yamaha..aaauuu..
EDIT
gde ce Ben???aaaauuu bas mi zao tog momka...a tako dobar vozac...boze kakvi ce to lomovi biti...
..vidi Meco..ne tvrdim ni ja da su tacne..niti to sme da tvrdi bilo ko za bilo koga..medjutim,ja sam to postovao jos pre nekoliko nedelja,msm da je bio Asen u pitanju..tada sam dobio informaciju da je Tech 3 zainteresovan za Rossija,i takve informacije mi jos uvek stizu iz Nemacke,i tako sam i ja to postovao..moguce je da je Tech 3 samo posrednik u razgovorima,ne preudiciram ja nista,a da se kao predstavljaju kao da bi ga oni primili..vrlo je moguce da pregovaraju u ime Yamahe..nzm..posle Asena,su informacije pocele da cure..svi su saglasni da ce se nesto desiti,i to ozbiljno,jer ne zaboravimo ipak su to "lomovi" koliko god to nama delovalo da nisu..ugovori,medjusobni ugovori timova i vozaca,ugovori medju sponzorima,ugovori izmedju sponzora i vozaca,ugovori izmedju sponzora i timova,procenti za bilo kog ucesnika,sta ce ko dobiti i koliko time sto ce Rossi napustiti ili ostati u Dukatiju,zatim Dorna..itd.itd..cak se i Honda oglasila stidljivo da bi "kao" zelela Rossija natrag,bez obzira sto je Markez sigurno njihov..svima sad vise noge u vazduhu,i nista nije sigurno,cak i Daniju,i nista tu nije gotovo dok svi ne kazu da je gotovo....bez obzira na Hondu sada,sto ja licno msm da je to neka igra pre svega Honde prema nekom iz nekog razloga,najveci i najozbiljniji pretedenti na Rossija je Yamaha i Audi..Dukati se vise nista ne pita,ali vise nista,sto mi je s jedne strane bas milo i drago,jer su zasrali pa samotako.....Sto se tice Yamahe,moguce je da oni nista ne bi izgubili,kao sto i ne bi u takmicarskom smislu odlaskom Bena,medjutim ne zaboravimo da je to ipak Amer,i to popularni Amer,u svojoj zemlji..druga mu nije ni potrebna,dovoljno su veliki za ceo svet..e sad ako postavis tezu,sto ja ne sumnjam ni malo da su je tako i Japanci postavili,popularni amer na japanskom motociklu koji se zove Yamaha pa jos u Americi..?!nije mala stvar za proizvodjaca motora koji hoce da preuzme primat na americko trziste od strane drugih proizvodjaca,pa jos na stetu Honde..!sve su to stvari koje se uzimaju itekako u obzir,prilikom odabira vozaca,naravno preduslov je da ima kvalitet za tako jak tim naravno..mozda ce na kraju svega ispasti da Ben ide u Tech 3 a Rossi ide u FR,sto ja pre svega verujem da ce biti tako,ako uopste do transfera dodje,i time bi Yamaha ubila dve muve istim potezom,sto bi za njih bilo idealno..ALI,Audi jos nije rekao svoju poslednju rec,i ne verujem da ce tek tako ispustiti najveceg vozaca trenutno...ne bi me iznenadilo cak da Audi i raskine kupovinu,ako ode Rossi..ma ne bi uopste bilo iznenadjenje..,posle svega mi je vise i nebitno sta ce biti,znam SIGURNO DA CE NESTO BITI,da li sa Yamahom ili sa Dukatijem,meni je kazem vise nebitno,bitno mi je da ce Rossi opet svetleti kao najsjajnija zvezda na nebu,sto on ustvari i jeste.Laguna je tu,za par dana ce se sve znati,ako ne i tad,nakon povratka u Evropu,100 %..cak ni do tog vremena nije mnogo ostalo..:)
Originally Posted by dajstadas

Po onome sta citam po italijanskim medijima sanse da cemo da gledamo Rossija u Yamahi su mnogo, ali mnogo male ali...sve su glasnije price o official Hondi sa Rossijem i Marquezom...
..ipak je Tech 3 Yamaha u pitanju..mozda cak i fabricka..ne zna se jos sa sigurnoscu,ali da su u nekim razgovorima,to jesu 100 %..a i Lorenco ne bi davao ovakve izjave,kakvu je dao u Asenu..gde ima dima ima i vatre,stara izreka..
A inace informacija potice iz Nemacke,tako da cu mozda nesto vise da saznam ovog vikenda...a sigurno ce jos koja informacija procureti...bar se nadam..

..prema informacijama koje imam,a postovao sam to vec,u igri je Tech 3....e sad,ako dodje do toga da Rossi odluci da ide,a izgleda da jos nije prelomio,bar ne jos uvek,Yamaha je u obavezi da im da sve sto ima fabricki tim,delove,novitete itd,i to bi bilo samo onoliko koliko bi trajao ugovor Rossija sa Tec 3(ne duzi od 2 god),i to samo bi vazilo za Rossija,dok za Dovija ide ugovor o saradnji koji su vec potpisali,msm tech 3 i fabrika,a deo para sponzora koji ce sve to ispratiti(a sigurno nije mala cifra),zavrsio bi u kasi Yamahe..koja se tu igra sad vodi,to niko ne zna,u to sam ubedjen,mada od njih tu niko ne bi bio na gubitku,msm na Tech 3,Yamahu FR,Bena..jedinog gubitnika kog bi mogao da prepoznam,ili bolje receno koji bi tu bio koleteralna steta,je sam Dovi,jer bi ostao na satelitskom motoru..da se vode ozbiljni pregovori,to je nesumnjivo,ali bez obzira na sve to i Audi je itekako veliki igrac..ja sam saglasan sa prijateljem koji mi sve to javlja,da se do poslednjeg momenta nece znati,sta ce i kako ce..ono sto je vrlo bitno,kako mi on prenosi,je razgovor u cetri oka Preciozija i direktora Audi sporta u Nemackoj pre dve nedelje,i koliko su informacije tacne koje su procurele iz tog razgovora,Audi trazi da Rossi ima odresene ruke u svemu,da pare nece biti problem,ali i to da Preciozi nece popustiti bas u svemu..e sad,sta se to podrazumeva "u svemu" to samo oni znaju,msm Audi,Dukati i Rossi..Takodje msm da je to sto je Yamaha objavila da prvo hoce,pa posle nece da produzi ugovor sa Benom,su takticki manevri,prema obema stranama,prema Amerima sa jedne strane i sponzorima Rossija sa druge strane..i oni se kockaju,jer ne verujem da bi zbog jednog Rossija,ispustali Americko trziste,na kojem bi se teskom mukom kasnije vratili,a sa druge strane su u ekonomskom problemu i msm da bi ucinili svakave ustupke kako bi doslii do svezeg novca..na potezu je Dukati,ustvari Filipo..od njega ce sve zavisiti,ali apsolutno sve cak i sama Yamaha,koja ne krije zelju da bi Rossija primili natrag..ma onog momenta kad je sam JL u Holandiji izjavio da ne bi imao nista protiv toga da se Rossi vrati nazad u Yamahu(u bilo kom obliku Yamahe),bilo mi je jasno da je bar nekim mukama dosao kraj..i bilo je redno,jer ovo mucenje je prevazislo svaku meru..cak bih pre to nazvao bezobrazluk Filipa Preciozija..sta ce biti,bice,i saznacemo vrlo brzo..mene samo jedna stvar buni a to je:recimo da je to tacno,da Rossi dodje u Tech 3,kako bi izgledao Rossijev motor a kakav bi bio Dovijev?Msm ni Tech 3 ne sme da se igra sa svojim sponzorima..??!!:ne_znam:..za drugu opciju pretpostavljam da bi Yamaha bila crveno-belo-plava masina..:)..ne da pretopstavljam,vec sam skoro siguran..Izjava Lorenca

"I think Valentino can still be competitive in MotoGP so he is an interesting rider for Yamaha" - Jorge Lorenzo.
MotoGP title leader Jorge Lorenzo appears open to the possibility of former team-mate Valentino Rossi returning to Yamaha in 2013.

Rossi requested that the wall dividing the Yamaha pits in 2008, due to a difference in tyre manufacturer for Rossi and Lorenzo, remain in place even after MotoGP switched to a single supplier in 2009.

It seemed to sum up the frosty relationship that existed between Lorenzo and Rossi, although the Spaniard - Rossi's toughest ever team-mate - always felt it was unnecessary.

“In the case Valentino joins again Yamaha there will be no wall from my part, of course,” said Lorenzo at Assen on Friday. “I always thought it was not necessary and I still believe that.”

Lorenzo, world champion during Rossi's injury-interrupted final M1 season in 2010, recently extended his Yamaha contract until the end of 2014.

But the Spaniard stated that Yamaha will decide the identity of his team-mate.

“Valentino is a good rider, he has won a lot of titles and a lot of races,” he said. “I think he can still be competitive in MotoGP so he is an interesting rider for Yamaha. Of course there are other rides that could be good for them also, so they will have to decide.”

Rossi has taken just two podium finishes since leaving Yamaha for Ducati. The Italian is being linked with a possible return to Honda as well as Yamaha, but insists his objective is to continue with Ducati.---pa i ja bih krio i pricao svasta..

http://www.motomatters.com/news/2012/07/24/bombshell_ben_spies_announces_he_will_be.html

..sve ono o cemu sam pisao,moze se naci u ovom tekstu..ne bas sve bukvalano(:D),ali vecina mojih navoda..:)..inace mi je ovo poslao jedan takodje vatreni navijac samog Rossija,a i jos ponekog,ne bih da ga imenujem,prepoznace se on vec..steta sto ne postuje na ovom delu foruma,a itekako bi imao sta da kaze,verovatno zato sto ga drugi nerviraju svojim pisanijama..:D

Ares
25.07.2012, 16:36
Sa oficialnog sajta izjava Lorenca.

Following the recent news that teammate Ben Spies is set to leave the Yamaha Factory Racing team at the end of the season, Lorenzo said: "It’s sad news to hear that Ben is not continuing. For Yamaha it’s really sad, because he has been a Yamaha rider for a long time. I think he has great potential, and I wish him good luck in the future. Now we have to see what is going to happen with the second rider in Yamaha."

This announcement has naturally sent the rumour mill into overdrive with regards to who his teammate will be next year, to which the Spaniard said: "I hear some rumours. And some rumours say that Valentino is going to come back. It could be a good thing for Yamaha. We have been a good couple in the past years, but it hasn’t been decided yet. My preference is to have a competitive rival in the team."

He is however full focussed on the job ahead and commented that the Laguna Seca track is one he particularly enjoys, as it is so different from anything else the MotoGP grid races at. Lorenzo goes into the race with a 19-point cushion at the top of the championship and has stated that he, the team and bike are in good shape and hope to continue as they are.

As part of the usual USA antics, during which all Yamaha riders film a promotional video for the brand, Lorenzo was this time given the job as Honorary Yamaha CEO – a job he enjoys, as he said he can "do anything." Two years ago he was given the job as janitor, which has this year been passed to Yamaha new-boy Andrea Dovizioso.

Stay tuned for the Yamaha promotional video this Friday.

Kliske
25.07.2012, 23:41
http://ducatiblog.net/ducati-corse/35-moto-gp/1723-spies-out-rossi-in

jos jedan tekst na ovu temu...

mirzacale
26.07.2012, 00:36
Sa oficialnog sajta izjava Lorenca.

My preference is to have a competitive rival in the team.

Ova recenica je toliko besmislena,samo sjetite se poslije Japana 2010 sta je izjavio "Valentino ugrozava mene i titulu"

@Rossini malo smo zapostavili sponzore,da bi Vale presao u Yamahu potreban mu je sponzor koji ce mu dati 12-15 milki godisnje,
sigurno to nece biti Monster. U nekim kombinacijama se spominje Marlboro da sponzorise Yamahu,o cemu su raspravljali u Mugellu Maurizio Arrivabene (Marlboro),Carmelo Ezpeleta (Dorna) i Rossi to same ptice znaju,ukoliko bi Ducati ostao bez Valeta a i bez Marlbora cak i u vlasnistvu Audija Ducati bi se povukao iz takmicenja u narednih par godina.

Rossini
26.07.2012, 00:46
Ova recenica je toliko besmislena,samo sjetite se poslije Japana 2010 sta je izjavio "Valentino ugrozava mene i titulu"

@Rossini malo smo zapostavili sponzore,da bi Vale presao u Yamahu potreban mu je sponzor koji ce mu dati 12-15 milki godisnje,
sigurno to nece biti Monster. U nekim kombinacijama se spominje Marlboro da sponzorise Yamahu,o cemu su raspravljali u Mugellu Maurizio Arrivabene (Marlboro),Carmelo Ezpeleta (Dorna) i Rossi to same ptice znaju,ukoliko bi Ducati ostao bez Valeta a i bez Marlbora cak i u vlasnistvu Audija Ducati bi se povukao iz takmicenja u narednih par godina.
..znam..ali sve ukazuje na to..i ukazuje na to da ce u YFR..medjutim ja msm da mu sponzori nisu problem..Tim,Malboro,Coca-Cola..kud ces lepse..:D

EDIT
..ali bro,mnogo su se i zezali sa njim..nije sto je on u pitanju,veruj..bilo je zaista previse..verujem da su se tako zezali i sa Stonerom,iskreno..to sam vec rekao..takav vozac za 4 god,1 titula..iskreno malo za takav profil vozaca..

meca
26.07.2012, 08:48
Ljudi jel neko kapira da Rossi jednostavno mora da dobije konkurentan motor inace su i oni svesni da moto gp ode bre niz vodu njegova popularnost je ogromna i samo on moze da jos uvek puni tribine kao nekada ovo nije iz navijackog ugla ovo je realnost!! Svaka cast i Lorencu Stoneru ali oni nisu ti koji dovode sponzore i pune tribine Rossi je taj!!!!!!!

Ares
26.07.2012, 09:29

A dobro sta sad,ljudi se menjaju. :) Sigurno ce biti odusevljen ako se Rosi vrati. ::)

Ares
26.07.2012, 10:40
Upravo sam procitao na jednom Makedonskom sajti da Spiz ide u SBK i da ce voziti za BMW.

Evo teksta,nece vam biti tesko da razumete.A ako jeste znam da ce te vec naci nacina da prevedete. :)

Возачот на Јамаха МотоГП тимот, Бен Спиз, го најави своето повлекување од тимот по крајот на сезоната. Според последните информации, тој кариерата ќе ја продолжи во Супербајк шампионатот со тимот на БМВ.

Американецот кој имаше одлична сезона минатата година, за сега е само десетти во шампионатот и има најдобар пласман на четвртата позиција. Иако се очекуваше да остане во тимот покрај Хорхе Лоренцо, сепак тој со допис до SuperbikePlanet.com го најави своето повлекување пред почетокот на домашното ГП на патеката Лагуна Сека која се вози викендов.

„Одлучив да ја напуштам Јамаха по крајот на сезоната заради повеќе причини. Ќе објаснам повеќе во моментот кога ќе биде соодветно. Засега ќе кажам дека разговарав со моите спонзори и тие ме поддржуваат, а има неколку луѓе во Јамаха кои не сакам да ги напуштам, тие знаат кои се. На тимот му посакувам се најдобро. Повеќе нема да коментирам ништо, се додека не излезе официјалното соопштение од Јамаха.“ - напиша Спиз во дописот.

Шпекулациите за неговата иднина започнаа уште минатата недела кога на својот твитер профил тој напиша дека следната сезона ќе биде возбудлива и дека „ќе биде онаму каде што припаѓа“. Некои медиуми веднаш го поврзаа твитот со неговото враќање во Супербајк тимот на Сузуки, но нашите информации говорат дека Американецот ќе ја продолжи кариерата во БМВ!

Останува да го почекаме официјалниот допис од Јамаха, а потоа и одговорот од Спиз. Она што е интересно е дека сега местото во тимот на Јамаха е слободно..можеби за Роси.

dajstadas
27.07.2012, 07:48
http://www.youtube.com/watch?v=nK9Yy8HCdyg&feature=g-all-u :biggrin::biggrin::biggrin:

urke030
27.07.2012, 11:50
http://www.youtube.com/watch?v=nK9Yy8HCdyg&feature=g-all-u :biggrin::biggrin::biggrin:

Bravo ... ali bravo za Edvardsa . Nesto nisam obozavao Stonera ali mi je zao sto odlazi , mislim da mu je GP u srcu i nadam se da ce ga odluka o odlasku drzati najvise do 2014. i da nam se vrati jer mislim da nam moze pruziti jos odlicnih trka ... nikako za zaborav . Bravo i za Rossi-a i Yamahu ... ali nedostaje 58 :facepalm: !!!

shomi
27.07.2012, 12:18
jedno pitanje za g. Srdjana,da li imate Vi neku konkretniju informaciju u vezi prelaska Rossija u Yamahu,ili da mi nastavimo da mlatimo bezveze oko toga?

meca
27.07.2012, 12:52
Ma daj da mlatimo jos malo xaxaxaxaxxa!!!!

shomi
27.07.2012, 19:22
Pa...evo da mlatimo...pretpostavljam da ste culi da je Hayden potpisao na jos godinu dana za Ducati,sto znaci da otpada ona verzija za Crutchlowa i Iannonea....samo za jednog ima mesta,posto pretpostavljam da ce pod pritiskom Dorne,Rossi morati da sedne na konkurentniju masinu...svi znamo da Preciosi nece popustiti,pa taman da je i Mercedes kupio Ducati...ali sto se nas navijaca tice,i ne mora,posto je postalo neisplativo za sampionat da Lorenco nema konkurenciju ama bas nikakvu narednih godina...licno ja ne vidim da postoji neko tog kalibra tipa Lorenca,Stonera i naravno Doktora...da se ne lazemo...

meca
27.07.2012, 19:43
Ma i budali je jasno da dorna mora nesto da uradi inace ode sampionat u p.m. A jedina stvar koju moze da uradi jeste da doktoru obezbedi masinu na kojoj ce da se bori za sampionat. E sada ko ce kako zasto i gde moracemo da sacekamo neki dan ,dedelju,mesec!!!! JEDAN JE DOKTOR!!!!!!!!!!

Ares
27.07.2012, 19:53
Prvi trening sam gledao na netu i na nekom bezveze jeziku,poenta je da nista nisam razumeo.Ali koliko su samo puta spomenuli Rosija i Jamahu to nije normalno,mora da postoji nesto.Nisu samo prazne price.Takodje su spominjali Rosija i Marlboro,verovatno kao moguceg sponzora.I takodje su dosta spominjali Bena i SBK.E sad sto je meni bilo posebno zanjimljivo spomenuli su u par navrata Dovija i Dukati,sta god im to znacilo.

crni
27.07.2012, 21:29
Ja mislim, ako to nekoga interesuje, da Rosi nece preci u Jamahu. Sta bi Rosi postigao ako bi presao u Jamahu? Nista, mozda jedino obezbedio sponzora za Jamahu. A to da dobije konkurentan motor, pa mislim da ljudi potcenjuju Doktora ako misle da mu je stalo samo do pobeda i titula. Mislim da mu je sada cilj da uspe sa Dukatijem, da se pomere sa mrtve tacke. Za ovih godinu i po dana covek se propisno napatio na Dukatiju ali nijednom nije bilo naznaka da zeli da napusti Dukati. Zasto? To govori da Rosi strpljivo ceka Dukati da povuce prvi potez i najverovatnije ce jos cekati. Rosi ce otici iz Dukatija jedino ako Preciozi i kompanija budu toliko bezobrazni, pa na kraju od svega promene mirisljavu jelkicu.
A sto se tice Dorne i njenog uticaja na Rosija, mislim da je i to prazna prica. Rosi je veca institucija od Dorne. A Dorna ima mnogo drugih problema i bez Rosija. Mislim koji je "genijalac" dosao na ideju da imamo sampionat sa CRT masinama? Gde su Suzuki i nj.v. Kavasaki? Zasto su Herez i Saksenring jedva ostali u kalendaru?

Rossini
27.07.2012, 22:24
Ja mislim, ako to nekoga interesuje, da Rosi nece preci u Jamahu. Sta bi Rosi postigao ako bi presao u Jamahu? Nista, mozda jedino obezbedio sponzora za Jamahu. A to da dobije konkurentan motor, pa mislim da ljudi potcenjuju Doktora ako misle da mu je stalo samo do pobeda i titula. Mislim da mu je sada cilj da uspe sa Dukatijem, da se pomere sa mrtve tacke. Za ovih godinu i po dana covek se propisno napatio na Dukatiju ali nijednom nije bilo naznaka da zeli da napusti Dukati. Zasto? To govori da Rosi strpljivo ceka Dukati da povuce prvi potez i najverovatnije ce jos cekati. Rosi ce otici iz Dukatija jedino ako Preciozi i kompanija budu toliko bezobrazni, pa na kraju od svega promene mirisljavu jelkicu.
A sto se tice Dorne i njenog uticaja na Rosija, mislim da je i to prazna prica. Rosi je veca institucija od Dorne. A Dorna ima mnogo drugih problema i bez Rosija. Mislim koji je "genijalac" dosao na ideju da imamo sampionat sa CRT masinama? Gde su Suzuki i nj.v. Kavasaki? Zasto su Herez i Saksenring jedva ostali u kalendaru?

..slazem se apsolutno..najnovije informacije koje ja imam su sledece,i poklapaju se sa Srdjanovim saznanjima i Crnijevim misljenjem..Rossiju su vrata sirom otvorena do daljeg,ugovor je na stolu,ceka se samo Rossijev potpis..to je sto se tice Yamahe..medjutim,pisao sam i da Audi nece tek tako pustiti Rossija,o cemu je i Srdjan pricao veceras na treningu..dogovoreno je da u upravnom odboru Dukatija ima 3 Nemca i 2 Italijana..pare nece biti problem,sve sto Rossi pozeli imace podrsku Audija u svakom smislu...odluke ce se donositi na upravnom odboru 3:2,i ja verujem da je Rossi tek sada dobio pravu priliku..na njemu je sve..ako je to sve tacno,najvise bih voleo da Rossi ostane tamo i pokaze sta sve covek ume,po ko zna koji put :D...jos samo jedna opaska na racun Srdjana(:D),a to je njegov komentar u vezi Rossija..citiram:"...bojim se da je Rossi usao u istoriju kao najveci vozac svih vremena..":D,dobro,omaklo se,cvrsto verujem da nije to poenta ono sto je Srdjan zeleo da kaze..eto,jednostavno lapsus..:D

Stevudza11
28.07.2012, 00:09
To americko trziste nista nece izgubiti odlaskom Spisa koji je tragican mislim da ce vise dobiti dobrim trka sa lorencom i rossijem vise bodova za ekipu i samim tim sve ostalo(bolji plasman yamahe) cak mislim da je Spisova popularnost i opala zahvaljujucim njegovim voznjama!!
e poludeo sam kad sam procitao ovo.... :wall::mad:

darkooo
28.07.2012, 08:47
zamislite ducati koji leti po stazi i rossija na njemu sa jedno sedam prvih i par drugih mesta u sl.sezoni

Stevudza11
28.07.2012, 11:32
zamisljam i ja spiesa kako pobedjuje svaku trku pa nista :D

Valentino Rossi #46
28.07.2012, 17:30
zamisljam i ja spiesa kako pobedjuje svaku trku pa nista :D

spies ima konkurentan motor, rossi nema :D

meca
28.07.2012, 20:15
Ne znam sto si poludeo nisam hteo nikoga da uvredim ali Ben je pokazao sve odnosno nista ako hocemo realno!!! A sto se tice americkog trzista pa moze on da vozi i Yamahu u SBK ali za fabrici tim gde je sada nije nista pokazao! Bez ljutnje!!!

Stevudza11
28.07.2012, 21:20
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :D

Ares
28.07.2012, 21:20
Procitao sam negde i sad mi je zao zato sto to nisam zalepijo ovde da svi vidite jer ne mogu povovo da nadjem taj clanak,da ce se Suzuki 2014 godine vratiti u MotoGP na velika vrata sa Benom Spizom i Stonerom kao vozacima.

Hurricane
29.07.2012, 10:16
Procitao sam negde i sad mi je zao zato sto to nisam zalepijo ovde da svi vidite jer ne mogu povovo da nadjem taj clanak,da ce se Suzuki 2014 godine vratiti u MotoGP na velika vrata sa Benom Spizom i Stonerom kao vozacima.

Kamo srece :)

shomi
29.07.2012, 10:40

Zasto imam utisak da je u moto GP doslo do momenta kada sport prestaje,a politika,ili ti interes nastupa? Pre par godina nesto slicno se dogodilo i u F1,pa je Berni "reagovao" sa novim pravilima,samo iz razloga da bi povecali gledanost i doveli nove sponzore...ili ucinili sampionat "zanimljivijim"...Mislim da je to odgovor na pitanje zasto je Kejsi izasao iz vrzinog kola...Lorenco je zeljan slave,pa mu to mnogo i ne smeta,a Rosi je odavno vec navikao...

Ares
29.07.2012, 19:11
Da nije politika ne bi zbog malog budjavog Markeza ukinuli da pocetnike ne mogu angazovati u fabricke timove.

urke030
29.07.2012, 19:51
Da nije politika ne bi zbog malog budjavog Markeza ukinuli da pocetnike ne mogu angazovati u fabricke timove.
Ko zna mozda je Stoner imao veliki pritisak da napusti GP a na njegovo mesto dodje Markez . Mozda Dany ima bolje sponzore od Stonera pa je on ostao !:facepalm:

Ares
29.07.2012, 20:17
Ko zna mozda je Stoner imao veliki pritisak da napusti GP a na njegovo mesto dodje Markez . Mozda Dany ima bolje sponzore od Stonera pa je on ostao !:facepalm:

Ma ne verujem da se tako nesto desilo Stoner je veci vozac od obojice.Markez ima potencijala ali je neiskusan za GP massinu i trebace mu bar godina ili dve da bi imao sanse da napravi nesto,a Pedrosa,pa sta reci za njega,njemu treba 100 godina da bi napravio nesto.Nemojte me razumeti pogresno,ne kazem ja da je on los,ali nije za fabricku ekipu.

shomi
29.07.2012, 20:45
Ma ne verujem da se tako nesto desilo Stoner je veci vozac od obojice.Markez ima potencijala ali je neiskusan za GP massinu i trebace mu bar godina ili dve da bi imao sanse da napravi nesto,a Pedrosa,pa sta reci za njega,njemu treba 100 godina da bi napravio nesto.Nemojte me razumeti pogresno,ne kazem ja da je on los,ali nije za fabricku ekipu.

moglo bi se reci,nije Pedrosa taj kalibar...to ti je kao Andy Murray u tenisu...ili si rodjeni sampion,ili nisi...on moze da bude sampion,samo ako ne bude bilo Lorenca,Rosija,Stonera,ili ako Dorna tako naredi...

Ares
29.07.2012, 20:58
Pukla mi kablovska pre 3 sata zbog nevremena,i sad cu trke morati da gledam preko neta ko zna kom jeziku.A kakve sam srece bice neki Portugalski ili Rumunski. ;)

nb_korac
31.07.2012, 08:30
Upravo je "procurela" vest iz Dukatija da Rosi nece biti deo ovog tima iduce godine, tj. da je vec potpisao za Jamahu, te da je Doviciozo time nezadovoljan jer se on nadao tom mestu u fabrickoj Jamahi. Doktor cuti, a mi cekamo potvrdu ili demanti ove informacije.....

Drezik
31.07.2012, 09:44
@nb_korac - imas neki izvor da procitamo ?

Evo nesto svezije posle Laguna -Seke

http://www.superbikeplanet.com/2012/Jul/120730c.htm

Takodje je pisalo na ovom sajtu da se Rossi razmislja o kupovini ili ti formiranju svog Motogp team-a :)

nb_korac
31.07.2012, 10:27
Ja sam to nasla na ovom linku ovde, a inace kolaju razne glasine. Postalo je kao spanska serija. Cekacemo da vidimo sta ce doktor da kaze
http://www.raisport.rai.it/dl/raisport/Articoli/ContentItem-a3713c8e-3da6-4877-a499-898a73a6cf5f.html

Drezik
31.07.2012, 12:14
Bice tu jos svega , ima 3 nedelje do odluke :)

Ares
31.07.2012, 12:22
U sustini sve su ovo dobre vesti. :)

Drezik
31.07.2012, 12:32
A sta bi bilo kad bi recimo BMW usao u Motogp? Vale i BMW ::hm::hm::tu::tu:

Ares
31.07.2012, 13:05
Bilo bi lepo da dodje BMW,Aprilija,Kawa,Suzuki...Pa prvu godinu da vide gde su u svemu tome pa da tek onda uzmu boljeg vozaca.

Ares
31.07.2012, 13:06
Inace u SBK navijam za Marka i BMW,Saiksa i Kawu. :)

Drezik
31.07.2012, 13:09
Melandrija predpostavljam , takodje :) i za bmw :) - offtopic

Ares
31.07.2012, 13:14
Dobro pretpostavljas. :)

meca
31.07.2012, 19:04
Ma ovde je stvar zavrsena 100% Rossi je u Yamahi skedece godine naravno mislim na fabricki tim!!!

shomi
01.08.2012, 10:17
Ne mogu da se slozim sa izjavom jednog od voditelja,ili mozda obojice,da je sve u rukama Valentina Rosija...zapravo mislim da je sve u rukama Dukatija,jer oni odlucuju o tome da li ce ispuniti Rosijeve uslove u vezi poboljsanja konkurentnosti tog motora,sto znaci,ako Dukati ne popusti,Rosi ide u Yamahu...Ne svidja mi se ugao gledanja na sve to od strane voditelja,ok je sve to da Rosi vise ne pobedjuje,znamo to svi mi,ali licno mislim da ce sledece godine sve biti okrenuto naopacke,zahvaljujuci interesu sampionata....ja licno,ne volim ta direktna mesanja u raspored u ekipama od strane dorne,razumem da oni pokusavaju da privuku sto vise sponzora pa i gledalaca,ali neposteno je prema samim trkacima,sampionima,onima za koje svi mi navijamo i zbog kojih sedimo po 6 sati vikendom ispred ekrana(pricam o obicnim gledaocima). Ja licno navijam za Rosija,verovatno bih sa mnogo manje paznje pratio sve to da se on ne takmici,ali svakako mogu da prepoznam dobre vozace kao sto je Stoner,ili Lorenco(jer ne moze svako da pobedjuje na dobroj masini,a po tome se i razlikuju sampioni),tako da bi trebalo malo sa vise postovanja da se odnose prema "majstorima",ako misle da im se u buducnosti pojave neki novi,ne treba ih toliko pritiskati,samo ih pustiti na stazu da se trkaju...Sve su ucinili da dovedu jednog Markeza u HRC,a jednog sampiona,mozda najveceg u ovom sportu,pustaju da vozi "traktor"(bez uvrede prema Dukatiju,ali trenutno to i jeste).Markez ima potencijala da postane sampion,ali to tek treba da se dogodi,on to tek treba da dokaze,sto znaci,mozda ce biti,a mozda i nece...licno mislim da je Lorenco mnogo veci trkac nego sto ce Markez ikada biti,bar po onom sto je bio Horhe u vreme dok je vozio slabiju klasu,obojica su dobili pravu sansu bez obzira na to koliko je to odgovaralo tada Rosiju,a danas Pedrosi...I na kraju,da vise ne davim,ne shvatam toliko tragicno to da Rosi ode iz Dukatija,ali svakako nikada necu reci da Rosi nije umeo da vozi taj Dukati,vec cu reci da je Dukati proputio istorijsku sansu da dozvoli Rosiju da od tog motora napravi trkacku masinu,koja bi im donela mnogo vise slave i novca...Na Rosiju je da to moje misljenje potvrdi naredne godine sa novim pobedama na nekom trkackom motoru

Drezik
01.08.2012, 12:49
@Shomi ,

mislim da oni (Vozaci) bas i nisu toliko siroko gledali ( da ne kazem da su maloumni) i da ne shvataju da su samo piuni u jednoj vecoj igri ..

Marko90
03.08.2012, 09:15
Ljudi jel se samo ja nadam da ce Rosi ostati u Ducati-u i da ce Ducati napraviti konkurentan motor za sledecu sezonu?

Drezik
03.08.2012, 10:52
@ Ball : posto nemam fejs ne mogu da ti pisem tamo a ne mogu ni da te kontaktiram ni na PP . Uglavnom ne mislim da sam podoban za taj posao.Tako da Hvala na ponudi:) - offtopic

urke030
03.08.2012, 17:07
Koja je ono devojcica koja je dobila poljubac od Rossi-a ? Da li je sa foruma ?:biggrin:

darkooo
03.08.2012, 20:12
https://twitter.com/motogptimes/status/231450823878651904 dali je konacno gotovo

Hurricane
03.08.2012, 20:59
Koja je ono devojcica koja je dobila poljubac od Rossi-a ? Da li je sa foruma ?:biggrin:

Pablo :)

Drezik
03.08.2012, 21:06
Sve je ovo samo nagadjanje ... jeste da se to i ocekuje ali dok Doktor ne stavi tacku na i mozemo da mi pricamo do sutra :)

Marko90
04.08.2012, 18:21
Samo glasine. Evo linka koji sve objasnjava http://www.gpone.com/index.php/201208047816/Rossi-e-Yamaha-Una-bufala...per-ora.html :)

Pablo
05.08.2012, 00:22

Ja sam ga poljubila. :inlove: Ne znam da li na mene mislis, tacnije, da li je taj deo bio u emisiji iz Mudjela, a ako jeste, hvala ti za to "devojcica"! :love:

弱肉強食
05.08.2012, 09:07
Ja sam ga poljubila. :inlove: Ne znam da li na mene mislis, tacnije, da li je taj deo bio u emisiji iz Mudjela, a ako jeste, hvala ti za to "devojcica"! :love:

Ja jos nisam odgledao emisiju, nisam uhvatio termin, mogao bi neko sa SK da je stavi na Youtube posto ne verujem da ce je opet reprizirati.

Valentino Rossi #46
05.08.2012, 10:55

Blago tebi :D ^^

Pablo
05.08.2012, 11:26
Nikako da sednem da napisem sve dozivljaje iz Mudjela! Jos uvek me drze utisci, svaki put kad se setim svega, dodje mi da vristim od srece. Znam da ovo nije tema za to, neka moderatori prebace post u prikladniju temu, ali bice vam zanimljivo da znate da su najuobrazeniji vozaci koje sam srela Mark Markez, Horhe Lorenco i Aleks Espargaro. Mark je mozda cak i umisljeniji od Lorenca. A Aleks i Pol su dva sveta, kao da nisu braca!
Najopusteniji su Kal, Niki i Edvards. Odusevljena sam Bredlijem Smitom i Tonijem Elijasom, sa njima sam imala prilike da procaskam.
Najsladji je naravno Valentino. Oko njega je uvek guzva, a on je stalno nasmejan i ljubazan. Divan je.
:)

Drezik
05.08.2012, 11:51
Malo sam neupuce ali na koji fazon moze da se priblizi njima da se tako izrazim? Izvinjavam se sto ulazim u offtopic ,novajlija sam:)

Pablo
05.08.2012, 12:50
Mislis na vozace? Mores im prici u padoku uz mnogo srece da se nadjes u pravo vreme na pravom mestu! Ja sam imala ludu srecu da svoju najvecu zelju (autogram od Najveceg) ispunim jos u petak posle fp1, pa mi je kasnije bilo opusteno! Na dan trke sam izabrala da ponovo budem u padoku, a ne na tribinama, iako se iz padoka ne moze gledati trka, pa sam se tada svrckala svuda. Tako sam i odgledala zavrsnicu moto3 caskajuci sa Elijasom u njegovoj garazi, moto2 sa italijanskim novinarima, a motogp (neverovatno, ali istinito) kao gost u Gresiniju! U sustini, osmeh, suknjica, okicama "trep trep" i sve moze! :)

Drezik
05.08.2012, 12:55
Ne ne , mislio sam kako stici do padocka ? Znam za jednu opciju ali mislim da to nije ta :) S obrizom da sam musko malo bi glupo izgledao u suknjici :)

Pablo
05.08.2012, 13:04
Nemam pojma! Ja sam isla sa ekipom Sportkluba, Srdjan nam je obezbedio propusnice i karte, pa smo se delili, jedna grupa na tribine, druga u padok. Mada, padok su ti samo kamioni, treba da otvoris sve oci da bi ulovio nekog, oni samo zuje. Tribine su dozivljaj, zvuk je neverovatan! Kad prvi put cujes tu grmljavinu, nije ti dobro.

Drezik
05.08.2012, 13:51
Axa , e pa to je onda trece kombinacija :) Veza :)

Pablo
05.08.2012, 15:46
Axa , e pa to je onda trece kombinacija :) Veza :)

Pa ne bas. Ja sam Srdjana upoznala preko ovog foruma i samo jednom smo se videli pre puta. Sa nama je isao i momak koji je znao tacan odgovor na nagradno pitanje (ako si gledao trku u Nemackoj, znas o cemu pricam). A bili su tu i momci iz Stare Pazove koji su zvali Srdjana i rekli da su u Mudjelu, pa ih je on uveo. Ako se nadjes na nekoj trci na kojoj je i on i javis mu se, veruj mi da ce uciniti sve sto moze da te uvede u padok. :)

Drezik
05.08.2012, 21:12
Izvinjavam se , neznanje stvara predrasude .Super, drago mi je .Sad znam i taj deo price :) Izvinjavam se moderatorima , stvarno sam nov , a ovo na Google-u nema! :)

Drezik
07.08.2012, 15:45
A tacno sam znao :)

http://www.motomatters.com/news/2012/08/04/rectification_rossi_at_yamaha_story_a_ho.html

A ovo je sveze : )

http://www.crash.net/motogp/news/182714/1/date_set_for_rossi_to_yamaha_announcement.html

Dejan NS
07.08.2012, 21:22
Zao mi je sto se vraca u Jamahu samo iz jednog razloga , zato sto opet ostaje isti broj konkurentnih motorcikala , bilo bi dobro da se i taj Ducati probudi i da ima dobrog vozaca , da se vrati Suzuki , Kawasaki a i drugi da se oprobaju ali sa moto gp masinama a na sa crt .

Culi
10.08.2012, 08:33
https://twitter.com/motogp http://www.motogp.com/en/news/2012/Ducati+Rossi+split konacno :D

discharge
10.08.2012, 09:12
Валентино Росси покинет "Дукати" в конце сезона-2012
Семикратный чемпион мира по мотогонкам в классе MotoGP Валентино Росси покинет заводскую команду "Дукати" по окончании сезона-2012.

Итальянская марка выпустила официальный пресс-релиз, в котором подтвердила уход титулованного итальянца из коллектива после завершения чемпионата 2012 года. Никаких подробностей "Дукати" не сообщила, лишь отметила, что находится в стадии поиска напарника для американского гонщика Ники Хэйдена на сезон-2013. Напомним, что ранее коллектив продлил с пилотом контракт на следующий год.

Nebojsa
10.08.2012, 09:21
http://i47.tinypic.com/3163keo.png

It`s official.

Hajde sada po jos jednu titulu pred penziju.

Hurricane
10.08.2012, 09:47
Jos kad bi Stoner opozvao odluku, pa ga makar i u Suzuki stavili. Joj kakva bi to 2013. bila :)

Nebojsa
10.08.2012, 09:51
Jos kad bi Stoner opozvao odluku, pa ga makar i u Suzuki stavili. Joj kakva bi to 2013. bila :)

Nije iskljuceno za 2014. Ali shhh :biggrin:

弱肉強食
10.08.2012, 10:33
Meni je krivo sto mu nisu dali da napravi cudo sa Dukatiem. Bice smesno verujte mi.

shomi
10.08.2012, 10:52
Odlicna vest...mislim da je Yamaha napravila pravi potez...sada Honda mora da razmislja o sampionu...ne znam da li ce mladi neiskusni Markez imati dovoljno hrabrosti u trci protiv idola,bar ne ocekujem da ce imati uspeha u prvoj godini,dok ce Honda morati da se baci u poteru za novog vozaca(zamenu za Pedrosu) za koga ce biti rezervisano trece mesto...Stoner je bio adekvatno resenje,ali morace mnogo toga da mu ponude da bi se vratio...Trenutno ne vidim nikoga ko bi mogao da parira ovoj dvojici iz Yamahe...I jos nesto,sledeca trka ce potvrditi teoriju o Lorencu...ako pobedi,to znaci da nema sumnje o novom(starom) sampionu 2012.Ako Lorenco ne pobedi,to bi samo moglo da znaci da mu je samopouzdanje jako poljuljano novim desavanjima...(sto se meni licno ne bi dopalo),jer ako je Dorna vec umesala prste u dolazak Markeza na mesto Stonera,i ako je vec posredovala u dogovoru Yamahe i Doktora,onda je red da se Lorencu "obezbedi" titula...sto bi rekao as narod, "vuk sit i ovce na broju"

Drezik
10.08.2012, 16:54
Ali pravo pitanje je , sta je sa Jeremy Burges -om ?:)

Nebojsa
10.08.2012, 16:56
Nema tu dileme, ako Vale ide u pakao i on ce sa njim. Sigurno koliko i da ce sutra izaci sunce. Pa bolje im je da rade u Jamahi nego u Dukatiju, kada su prihvatili u prethodnom smeru, ovo ce sigurno. A ne verujem da ce Jamaha ista da se pita u toj prici.

弱肉強食
10.08.2012, 17:53
Joj Mudjelo dogodine!!!!!!!!!!!!! Invazija SK FORUMASA sta kazete a? :D

Rossini
10.08.2012, 18:21
nazalost,desava se nesto,sto kako se visi blizi ta novost sa objavom,uopste mi se ne svidi..ali jbg,neko je tako hteo..pobedio je Dukati..retardi..:facepalm:

Nebojsa
10.08.2012, 18:22
nazalost,desava se nesto,sto kako se visi blizi ta novost sa objavom,uopste mi se ne svidi..ali jbg,neko je tako hteo..pobedio je Dukati..retardi..:facepalm:

Prosvetli nas, obecavam da necemo siriti :)

Rossini
10.08.2012, 18:25
Prosvetli nas, obecavam da necemo siriti :)

ma uopste taj prelazak u Yamahu..kad je to sve lepo moglo u dukatiju..bilo bi zanimljivije..ovako..nzm..ali zato i kazem,dukati je pobednik..

Nebojsa
10.08.2012, 18:27
ma uopste taj prelazak u Yamahu..kad je to sve lepo moglo u dukatiju..bilo bi zanimljivije..ovako..nzm..ali zato i kazem,dukati je pobednik..

Nije on mogao sa DUkatijem da izgura svoju pricu, prosto oni furaju svoj fazon i nece ga promeniti zbog samog Boga, a kamoli Rosija. Prosto je tako, oni ce snositi odgovornost ili zasluge za takav pristup. Po meni je za postovanje, da verujes u nesto i da se drzis toga.

弱肉強食
10.08.2012, 18:31
Rosi je Bog u ovom sportu to moraju da znaju. I ovo ce davati povod hejterima da pricaju kako samo u Yamahi i HOndi moze da pobedjuje. Sto je neistina. Ali kad su vec u Dukatiu tvrdoglavi ko ih jbe.

Rossini
10.08.2012, 18:31
Nije on mogao sa DUkatijem da izgura svoju pricu, prosto oni furaju svoj fazon i nece ga promeniti zbog samog Boga, a kamoli Rosija. Prosto je tako, oni ce snositi odgovornost ili zasluge za takav pristup. Po meni je za postovanje, da verujes u nesto i da se drzis toga.

ma da..slazem se..isti slucaj kao i sa Markom Melandrijem..ne bas identican,ali ni njega nisu zarezivali te godine ni malo..otud onoliko losih rezultata na njemu...cudni su da cudniji ne mogu biti..nzm sta da kazem..a rossija su stavili pred svrsen cin,nazalost..nzm kako ce Italijani da reaguju,ali nisam nesto primetio da su bucni..da je kojim slucajem dukati Spanski proizvodjac i da se tako ponasaju prema nekom spancu,pa ja msm da bi Spanija gorela..

Nebojsa
10.08.2012, 18:32
Za dobrim konjem se prasina dize, tako da ono ne zanima me sta kazu hejteri. Oni navijaju za vozace koji ce tesko zajedno da postignu ono sto je Vale sam.

Rossini
10.08.2012, 18:37
Za dobrim konjem se prasina dize, tako da ono ne zanima me sta kazu hejteri. Oni navijaju za vozace koji ce tesko zajedno da postignu ono sto je Vale sam.

ali bez obzira na Rossija i na Yamahu,dorna ce nesto morati da preduzme..ipak je sve ovo bruka..i to nesto mora biti radikalno u naredne 2 godine..inace,ne pise se dobro MGp-ju

Rossini
10.08.2012, 18:40
..ma razocaran sam totalno..u pravu je kengur,mars bre u 100 pizde materine,necu da vas gledam vise i kraj..

Alan
10.08.2012, 18:44
Ovo je jedan od DORNINIH poteza, zanamo sta Pedrosa moze , Markez se nece boriti za titulu u prvoj sezoni , niko nije, postojala je opasnost da Lorenco pobedi u 70% trka

Ispravka: jeste Rosi donekle

弱肉強食
10.08.2012, 18:49
Ja stvarno ne znam sta se dobija sa CRT, verovatno ce se u narednim godinama uvesti nova pravila koja ce pribliziti proizvodjace, kao u F1 da bude neizvesnije i vratice se gledanost.

Dejan NS
10.08.2012, 19:00
Joj Mudjelo dogodine!!!!!!!!!!!!! Invazija SK FORUMASA sta kazete a? :D

Mislim da se za tu varijantu vec vredi poceti sa pripremama . To ce da bude spektakl za pamcenje , garant punija staza nego ikada .

Drezik
10.08.2012, 21:50
Videcemo kako ce sad da vozi Rossi kad je ovo svrsen cin :)

MarkedOne8
11.08.2012, 09:43
Jesu li sada veće šanse da Stoner ipak ostane pošto samo on može da pobedi dvojac iz Yamahe u sledećim sezonama?

弱肉強食
11.08.2012, 09:45
Jesu li sada veće šanse da Stoner ipak ostane pošto samo on može da pobedi dvojac iz Yamahe u sledećim sezonama?
Stoner nece voziti 2013. to je ja mislim 100% sigurno, e sad sta posle moze da bude, ja mislim da je to njemu u krvi i da ce se vratiti ali hoce da ima cestit odmor tako da nista nece da najavljuje.

shomi
11.08.2012, 11:40

Stoner je i otisao zbog toga sto je Dorna zapocela tu pricu oko prelaska Rosija u Hondu ili Yamahu.Samo procitaj njegove komentare o Rosiju,i videces koliko je kivan na njega,jer mu se pravi mesto u konkurentnom timu.Zbog toga je on kao i Spies otisao pre nego sto ga neko ugrozi.Zato je i bio srecan kad je mali Markez potpisao za Hondu,jer je ocigledno Dornina zamisao bila da Stoner i Rosi budu u tom timu,kao ozbiljna konkurencija Lorencu...Tako da je ovog puta Honda izgubila tu bitku,a Yamaha izlazi kao pobednik...Licno,ne verujem da ce se Stoner vratiti u Hondu,pogotovo sto ih je ostavio u neobranom grozdju...

Ares
11.08.2012, 15:17
Odlicna vest...mislim da je Yamaha napravila pravi potez...sada Honda mora da razmislja o sampionu...ne znam da li ce mladi neiskusni Markez imati dovoljno hrabrosti u trci protiv idola,bar ne ocekujem da ce imati uspeha u prvoj godini,dok ce Honda morati da se baci u poteru za novog vozaca(zamenu za Pedrosu) za koga ce biti rezervisano trece mesto...Stoner je bio adekvatno resenje,ali morace mnogo toga da mu ponude da bi se vratio...Trenutno ne vidim nikoga ko bi mogao da parira ovoj dvojici iz Yamahe...I jos nesto,sledeca trka ce potvrditi teoriju o Lorencu...ako pobedi,to znaci da nema sumnje o novom(starom) sampionu 2012.Ako Lorenco ne pobedi,to bi samo moglo da znaci da mu je samopouzdanje jako poljuljano novim desavanjima...(sto se meni licno ne bi dopalo),jer ako je Dorna vec umesala prste u dolazak Markeza na mesto Stonera,i ako je vec posredovala u dogovoru Yamahe i Doktora,onda je red da se Lorencu "obezbedi" titula...sto bi rekao as narod, "vuk sit i ovce na broju"

Bolje da je ta Honda pokusala da dovede Dovija nazad,ili Kala.

meca
11.08.2012, 22:10
koloiko glupih postova hahahahaah uzas ali to sada nema veze jedina bitna stvar je da se Rossi vraca tamo gde moze da pobedjuje!!!!!! Vale je uvek pobednik kakav crni dukati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drezik
11.08.2012, 22:49
Mozda se Stoner opet vrati u Dukati 2014 :P

Rossini
11.08.2012, 23:10
Stoner je i otisao zbog toga sto je Dorna zapocela tu pricu oko prelaska Rosija u Hondu ili Yamahu.Samo procitaj njegove komentare o Rosiju,i videces koliko je kivan na njega,jer mu se pravi mesto u konkurentnom timu.Zbog toga je on kao i Spies otisao pre nego sto ga neko ugrozi.Zato je i bio srecan kad je mali Markez potpisao za Hondu,jer je ocigledno Dornina zamisao bila da Stoner i Rosi budu u tom timu,kao ozbiljna konkurencija Lorencu...Tako da je ovog puta Honda izgubila tu bitku,a Yamaha izlazi kao pobednik...Licno,ne verujem da ce se Stoner vratiti u Hondu,pogotovo sto ih je ostavio u neobranom grozdju...

..msm da ti konstatacija nije na mestu..nije kengur otisao zbog Rossija,vec zbog takvih stvari kao sto se radi Rossiju i Markezu..a i generalno,taj sampionat je izgubio dostojanstvo..kinta je pobedila..a ako se neko povukao zbog kinte i svega onog sto nju prati,onda je to Stoner...Mozda on mrzi Rossija iz nekog razloga,ali mu on nije uzrok povlacenja..

MarkedOne8
12.08.2012, 00:11
Ako se neko čudo ne desi sledeće sezone, nema ko da zaustavi Yamahe pa makar Honda unela nuklearni pogon u motore.Pedrosa ove godine izvlači svoj maksimum i to će najverovatnije biti dovoljno za treće mesto.Meni se čini da će Markez u MotoGP klasi biti kao Pedrosa.Ove godine se za titulu bore ,,samo" trojica.Šta će se pričati sledeće godine kada se za titulu budu borili samo dva vozača i to oba iz istog tima?

Ono što hoću da kažem jeste to, da mislim da bi se svi složili sa konstatacijom, da Stoner treba da ostane u šampionatu.

Da li i dalje postoji mogućnost da tim ima više od 2 vozača kao Honda 2011.?

Nebojsa
12.08.2012, 00:24
Niko to ne spori, kao sto niko ne spori ni Stonerovu zelju da ode. Slobodna volja. I meni on ne izgleda kao neko ko ce se predomisliti sve da cela Dorna kleci na kolenima sa Rosijem, Lorencom i ostalima. Steta je, ali ne verujem da ce se promeniti.

I moze biti vise motora uz dozvolu DOrne. Mozes ubiti coveka uz dozvolu Dorne realno.

Alan
12.08.2012, 00:27
Neznam ja puno sezona ( ako ih upste ima ) u kojima su se za titulu borila vise od tri vozaca.

MarkedOne8
12.08.2012, 00:33
Neznam ja puno sezona ( ako ih upste ima ) u kojima su se za titulu borila vise od tri vozaca.

Ja ne znam da li je to ikada postojalo u poslednjih 20-30 sezona, ali 3 konkurenta za titulu (Stoner, Lorenco i Pedrosa (2012) i/ili Rosi sa Yamahom 2013) su svakako bolji od 2 (Lorenco protiv Rosija 2013).

I moze biti vise motora uz dozvolu DOrne.
Hvala na odgovoru.Dakle i dalje ipak postoje neke šanse da Stoner ostane na Hondi iako bi to bilo ludo i neočekivano.Mada, ni sama odluka da se povuče u srednjim dvadesetima nije ništa manje bila neočekivana i luda.

Valentino Rossi #46
12.08.2012, 07:53
..msm da ti konstatacija nije na mestu..nije kengur otisao zbog Rossija,vec zbog takvih stvari kao sto se radi Rossiju i Markezu..a i generalno,taj sampionat je izgubio dostojanstvo..kinta je pobedila..a ako se neko povukao zbog kinte i svega onog sto nju prati,onda je to Stoner...Mozda on mrzi Rossija iz nekog razloga,ali mu on nije uzrok povlacenja..

ni tvoja ne stoji , Stoner je sam rekao da odavno razmislja o odlasku poslje onakvo dominante sezone rijetko ko je imao onakvu sezonu odlucio da se povuce sta je tu cudno , zena dijete , nemaju nikakve veze s tim rossi i marq , a uostalom o rosiju se tek pocelo pricat a davno je stoner izjavio da se nece vise trkat

Rossini
12.08.2012, 10:14
ni tvoja ne stoji , Stoner je sam rekao da odavno razmislja o odlasku poslje onakvo dominante sezone rijetko ko je imao onakvu sezonu odlucio da se povuce sta je tu cudno , zena dijete , nemaju nikakve veze s tim rossi i marq , a uostalom o rosiju se tek pocelo pricat a davno je stoner izjavio da se nece vise trkat

..zena i dete..pa mozda..ali pre ce biti stanje stvari na terenu,nego oni..dorna,odnosi,pravila..itd..tako da itekako stoji..;)

shomi
12.08.2012, 11:24

Mislim da me nisi bas najbolje razumeo,nisam ja rekao da je Stoner otisao zbog Rosija,vec zato sto se Dorna direktno mesa u unutrasnje stvari timova,i diktira gde ce ko da vozi,a sve u cilju zanimljivijeg sampionata i,naravno,dovodjenja sponzora i novca...Nemoj da mislis da ja imam nesto protiv bilo kog vozaca,pogotovo ne protiv onih najboljih,jer njih posebno cenim kao i svakog majstora u svom poslu...Kao sto sam i pre rekao,za mene je Rosi najbolji vozac svih vremena,i nema toga ko moze da me demantuje,nisam ja kriv Stoneru sto je Rosi tolika legenda,da jednostavno niko vise nije mogao da gleda njegovu muku na onom traktoru,i nije red prema nekome ko je obelezio poslednju deceniju i po u ovom sportu....Sada imamo priliku da gledamo takvog velikana,pa ko zna kad....Zasto je opalo interesovanje za moto gp naglo poslednjih godinu dana?Sigurno nije zbog krize...pa u Grckoj bi ljudi dosli da gledaju Rosija kako pobedjuje i jednostavno prisustvuje pisanju istorije motociklizma,da ne pricamo o ostalim zemljama gde se kriza i ne oseca...Mislim da je Stoner precenio sam sebe,misleci da ce svojim odlaskom da nanese veliku stetu Dorni,ali ocigledno se prevario...Niko mu nije kriv sto vozi u eri jednog Valentina Rosija...Nisam zeleo nista da kazem protiv Rosija,jer smatram da se njegova velicina u odnosu na Stonera podrazumeva...jedino sto sam hteo da istaknem,(a to sam i pre rekao),je da mi se ne svidja direktno mesanje Dorne u ishod sampionata,i verovatno bih sa mnogo manje paznje pratio ovaj sport zbog takvih poteza,ali posto je u pitanju jedan Rosi,koji je zasluzio i mnogo vise od takve paznje,mislim da je to u redu da mu se Dorna oduzi za sve sto je uradio za ovaj sport...Mislim da je skroz u redu pruziti jednom takvom sampionu mogucnost da se trka na konkurentnoj masini i nista vise...a sto se Stonera tice,morao bi on jos mnogo sampanjca da popije,da bi imao pravo da se protivi tome.

Pablo
12.08.2012, 11:44
Uf, koliko razlicitih misljenja... Pre svega, ne verujem da je Dorna ta koja se iscimala da Rosi predje u Jamahu! Rosi je glavni, on moze da radi sta hoce (osim sa Dukatijem), i da sad odluci da ode iz motoGPa, niko ne bi mogao da ga ubedi u suprotno. Opet, mislim da je svima jasno da je on tu zbog uzbudjenja, voznje, a ne zbog para. Uostalom, svojim povratkom u Jamahu je to dokazao. Da li je u pravu, videcemo... Nadam se da jeste.
A Stoner je posebna prica! Mislim da je repsol taj koji je najvise uticao na njegovu odluku da se penzionise. Stoner je zatvoren tip, daj mu motor, on ce dati sve od sebe da vozi najbolje sto moze i to je to... Kakvi blogovi i ostale gluposti! A odjednom, on pise sta rade Ali i Adrijana, kad je Ali rucala, a kad kakila... To ne lici na njega! A to je sigurno jedna od gomile stvari koje mora da radi za repsol, zbog para, naravno. Secate se koji su Rosijevi razlozi bili za napustanje Repsola? Rosiju su smetale sve te pr obaveze, a znamo kakav je Rosi! Pa mogu misliti kako je sve to palo Stoneru! Plus, decko je dokazao da je fantastican vozac (po mom misljenju, bolji od Lorenca) i sad zeli da proba i nesto novo dok je mlad!
Krivo mi je sto odlazi, volim da ga gledam, a opet drago mi je, jer je sad - jedan ludak manje da mi maltretira Valentina! :biggrin:

Hurricane
12.08.2012, 11:46
Mislim da je Stoner precenio sam sebe,misleci da ce svojim odlaskom da nanese veliku stetu Dorni,ali ocigledno se prevario...Niko mu nije kriv sto vozi u eri jednog Valentina Rosija...

Da, i ja mislim da Stoner kuje zli, dijabolican plan protiv Dorne i MotoGp-ja.

Pablo
12.08.2012, 11:52
Da, i ja mislim da Stoner kuje zli, dijabolican plan protiv Dorne i MotoGp-ja.

Ne, Adrijana je sve to smislila i zakuvala! :lol:

Hurricane
12.08.2012, 11:58
Ne, Adrijana je sve to smislila i zakuvala! :lol:

Sreca pa smo ih provalili na vreme. :D

shomi
12.08.2012, 13:05
Koliko sam cuo u izjavama Stonera(cini mi se bas u intervjuu za sportklub),covek je izricito rekao da se ne povlaci zbog porodice,vec zbog onoga sto se desava u sampionatu i sto se trazi od vozaca,a on ne zeli u tome da ucestvuje...Sta li je Stoner zeleo time da kaze?....verovatno da se povlaci zbog pr obaveza...presmesno...
Druga stvar,"Rosi je glavni i moze da radi sta hoce"...tu neozbiljnu izjavu mogu da opravdam jedino kao izjavu vatrenog navijaca Rosija,kao i reakciju navijaca Stonera....
Sto se tice dominantnosti u jednoj sezoni,imali ste prilike da cujete,u slucaju da to neko nije znao,Ko je taj koji je imao najdominantniju sezonu do sada(za neupucene:Rosi),i naravno,ko je taj cija dominantnost neodoljivo podseca na tu sezonu(za neupucene:Lorenco),govorim o rezultatima ove godine,tako da bih voleo da mi se pojasni,naravno,na osnovu cinjenica,po cemu je to Stoner bolji vozac od Lorenca? Da se razumemo,ja nikada nisam rekao da je Stoner los vozac,niti imam nesto protiv njega,verujem da je to jedan od najbrzih vozaca koje sam gledao,ali ipak,jedno je biti brz,a nesto sasvim drugo je trkati se u duelu,gde naravn dajem prednost prvo Rosiju,a zatim i Lorencu,za koga mislim da je mnogo toga naucio zahvaljujuci duelima sa Rosijem u Yamahi,i mislim da je upravo tada sazreo kao vozac....To je naravno moje misljenje,kao i sve ostalo o cemu sam pisao,i ne mora da znaci da sam u pravu,jer mi obicni gledaoci verovatno nikada necemo saznati sta se zapravo dogadjalo izmedju njih i Dorne ove godine...meni se jednstavno nametnuo takav scenario,samo na osnovu njihovih reakcija i izjava...nije slucajno Stoner odlucio da se povuce(zamislite da jedan Messi ode u penziju,ili Nadal...)od svetske slave se ne odustaje tako lako....kao sto ni Spies nije otisao iz Yamahe tek tako...i on je sampion...priznacete da je to pomalo "cudno",i ne desava se svaki dan...

crni
12.08.2012, 13:58
1. Vezano za Rosija: Stvarno ne vidim sta ima cudno oko Rosijevog prelaska u Jamahu. Ja jesam navijao da ostane u Dukatiju medjutim Rosi je doneo razumnu odluku. Neko vam ponudi da birate izmedju Dacie i BMW-a. I sta sad, neko treba da umesa prste i da vas nagovori da uzmete BMW? Stvarno ne vidim kakve veze ima Dorna sa tim.

2. Vezano za Stonera: „To je jedan od glavnih razloga zašto se povlačim. Za mene, nažalost, u ovom trenutku, trkanje predstavlja veoma mali deo ovog sporta. To je nešto što me mnogo razočarava. Nikada nisam želeo da postanem poznat, želeo sam samo da vozim motor. Želeo sam da pokušam da budem najbolji, to sam uspeo i to tokom nekoliko sezona. Ponosan sam na svoju karijeru, ali, nažalost, svi od tebe traže da budeš glumac, da sve kažeš savršeno, da praviš veliki šou. Bilo dobro ili loše, od tebe žele da napraviš šou. Za mene to nije pokazivanje pravog sebe, onoga šta si ti, dosta je laži u ovom sportu, ljudi čak i kada glume lažu. Dosta puta kada kažu da su srećni i zadovoljni, to ustvari nisu. Nije kao da ne postoji mogućnost da se to zataška, ali ja jednostavno to ne želim da radim, odlučujem da kažem istinu. Toliko puta tokom svih ovih godina ljudi su mislili da lažem zato što svi ostali to rade, a sada shvataju da ne lažem, posebno jer sam objavio povlačenje. Shvatili su da sam sve vreme govorio istinu. Dobio sam mnogo više poštovanja sada, ali je prekasno. Ljudi sami biraju u kom pravcu će da idu, a ja želim da ostanem odan sebi, a ne drugima. Nemam potrebu da impresioniram druge ljude“
Sta je pisac hteo da kaze? Ja i dalje ne shvatam zasto se covek povlaci

3. Vezano za pad popularnosti motogp: Glavno pitanje je sta gledaoci zele? Ako gledaoci zele da gledaju Rosija kako pobedjuje, to bi moglo da se sredi. Samo sto Rosijevo lose izdanje u predhodne dve godine nije uzrok krize u motogp. Problem je nastao ranije sa pojavom motora od 800cc. Uzmimo primer motore od 500cc. Oni su bili toliko dugo u motogp da su na kraju prevazidjeni i javila se potreba za novim. Uvodjenje 990cc je bila fenomenalna stvar. I naravno pocinju lepi dani motogp-a (pobedjuju Rosi, Bjadji, Zibernau, Baros, Kapirosi, Hejden, Melandri, Tamada, Pedrosa zatim KR211V, Kavasaki na podijumima), ali kratko traju. Neko dodje na glupavu ideju da 1000cc nisu bezbedni i uvedu 800cc (mada broj povreda koje su vozaci zadobili na 800cc su daleko veci nego na 990cc). E sad uvodjenjem 800cc proizvodjaci su morali da nadju nacin da budu brzi. Na pravcu tesko ali mogu u krivinama. Kako u krivinama? Pa uz pomoc elektronike. I elektronika dozivljava bum. Posebno predjace fabricki timovi. Jedini problem ostaje naci vozaca koji razume tu filozofiju. Znaci treba nam vozac koji u krivini drzi gas do daske i veruje da ga motor nece baciti 15 metara u vis jer ce elektronika da odradi svoje. Melandri, Kapirosi, Hejden ne mogu to da shvate, Rosi jedva. Pojavljuju se neki novi klinci koji cine cuda na tim motorima, Stoner, Pedrosa i Lorenco. Njihove pobede su i vise nego ubedljive. Najcesce vise od 5 sekundi razlike. Zna se unapred, najbrzi su na FP123, pol pozicija, trka pa mozda neizvesna u prvom krugu, kada predju u vodjstvo cao i dovidjenja. Pa sta je onda problem? Imamo tri konkurenta za titulu. Opet ne valja. Pa NEMA DUELA. Da li to ljudi zele da gledaju? Pa to je pitanje za Dornu? Ja recimo nedeljom pre trke se nadam samo da Stoner ili Lorenco nisu u elementu ili da padne sneg. Ako jesu odgledam prvi krug i prebacim na DTM i vratim poslednja dva kruga. Trke su postale iste, predvidive. Sta reci za Laguna Seku 2011 i 2012? I da se vrate Suzuki i nj.v. Kavasaki pa i BMW, sta oni mogu protiv Honde i Jamahe? Najavljuje se za 2014 ugradnja kontrolnih kompjuterskih jedinica u motore. Znaci pokusace da kontrolisu i ogranice upotrebu elektronike. Sad su se setili

mirzacale
12.08.2012, 14:14
"Rosi je glavni i moze da radi sta hoce"...tu neozbiljnu izjavu mogu da opravdam jedino kao izjavu vatrenog navijaca Rosija

Po Forbsovoj listi 100 najplacenijih sportista Rosi je 20-i sa 30 milki (17 Ducati,13 sponzori) i jedini iz MotoGP-a na toj listi.
Posljednji na toj listi je placen sa 16.6 miliona. On jeste Bog.

I toliko mi je krivo sto prelazi u Yamahu jer oni u njemu vide samo dolare i da bit ce velika sreca ako povuce sa sobom JB-a, nema sanse da Yamaha plati ostalim tehnicarima onolike plate kolike sad imaju jer Rosi ce imati trecinu trenutne plate i uslov da dovede velikodusnog sponzora.

Rosi nema buducnosti u Yamahi,jedino ako bi svaku utrku vozio kao onu u Japanu 2010 (koljenom u rebra) da otjera J.Lo iz tima

shomi
12.08.2012, 14:20
1.Nema nista cudno u tome da se gadno zakacis sa Yamahom i odes,a ti isti ljudi te zovu da se vratis kao da nista nije bilo?
2.Klasican nacin uvijanja i izbegavanja da kazes direktno ono sto mislis
3.Zanimljive i uzbudljive trke i duele ja nisam video u moto gp otkada je Rosi slomio nogu

mirzacale
12.08.2012, 14:36
1.Nema nista cudno u tome da se gadno zakacis sa Yamahom i odes,a ti isti ljudi te zovu da se vratis kao da nista nije bilo?
2.Klasican nacin uvijanja i izbegavanja da kazes direktno ono sto mislis
3.Zanimljive i uzbudljive trke i duele ja nisam video u moto gp otkada je Rosi slomio nogu

Jedino moje misljenje jeste da se ovdje,SK forumu, ne bi trebala iznosti misljenja nego cinjenice,a razliciti su kriteriji kod ljudi sta znaci zanimljiva i uzbudljiva utrka.

shomi
12.08.2012, 14:51
Po Forbsovoj listi 100 najplacenijih sportista Rosi je 20-i sa 30 milki (17 Ducati,13 sponzori) i jedini iz MotoGP-a na toj listi.
Posljednji na toj listi je placen sa 16.6 miliona. On jeste Bog.

I toliko mi je krivo sto prelazi u Yamahu jer oni u njemu vide samo dolare i da bit ce velika sreca ako povuce sa sobom JB-a, nema sanse da Yamaha plati ostalim tehnicarima onolike plate kolike sad imaju jer Rosi ce imati trecinu trenutne plate i uslov da dovede velikodusnog sponzora.

Rosi nema buducnosti u Yamahi,jedino ako bi svaku utrku vozio kao onu u Japanu 2010 (koljenom u rebra) da otjera J.Lo iz tima
Opet se vracamo na istu pricu,Rosi odbija Dukatijevu ponudu(milionsku),i odlazi u Yamahu...Ocigledno da ga Dukati ne gleda kao boga,a ni pre toga ga Yamaha nije gledala kao boga dovodeci novajliju Lorenca,dajuci mu identicne uslove kao i samom Rosiju...
Nisu Rosiju bitne pare,on toga ima dovoljno

shomi
12.08.2012, 14:57
Jedino moje misljenje jeste da se ovdje,SK forumu, ne bi trebala iznosti misljenja nego cinjenice,a razliciti su kriteriji kod ljudi sta znaci zanimljiva i uzbudljiva utrka.

Evo druze,moram opet da odgovorim,ja shvatam forum kao razmenu misljenja,tj.komentarisanje aktuelnih desavanja,nase utiske i vidjenja

Rossini
12.08.2012, 22:00
Mislim da me nisi bas najbolje razumeo,nisam ja rekao da je Stoner otisao zbog Rosija,vec zato sto se Dorna direktno mesa u unutrasnje stvari timova,i diktira gde ce ko da vozi,a sve u cilju zanimljivijeg sampionata i,naravno,dovodjenja sponzora i novca...Nemoj da mislis da ja imam nesto protiv bilo kog vozaca,pogotovo ne protiv onih najboljih,jer njih posebno cenim kao i svakog majstora u svom poslu...

..eto vidis..:),izgleda da smo se bas razumeli..:),i naravno ne msm da imas nesto protiv bilo koga..:)eto cisto razmenjujemo misljenja..::)

crni
12.08.2012, 22:35

Naprotiv, svako moze da iznese svoje misljenje, a cinjenice svi znamo. I ti si izneo misljenje o neiznosenju misljenja ;)

Ares
13.08.2012, 06:06
Ovo je sa nekog Australiskog sajta.

DOVI TO DUCATI
The silly season is well underway after Yamaha announced its two year contract with Valentino Rossi on Friday. We've just heard word this morning Andrea Dovizioso is set to take his place at Ducati. Can he tame the red devil?

mirzacale
14.08.2012, 21:39
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524494_429636357075645_171794271_n.jpg

Drezik
15.08.2012, 14:30
jel ovo nesto novo ili ?

http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2012/August/aug1512-stoner-slams-rossi-yamaha-return/

shomi
15.08.2012, 15:10
jel ovo nesto novo ili ?

http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2012/August/aug1512-stoner-slams-rossi-yamaha-return/

Imas pice...::)

Miletić
15.08.2012, 18:27
jel ovo nesto novo ili ?

Casey Stoner has criticised Valentino Rossi’s swift return to Yamaha after the Italian Legend recently confirmed he will quit Ducati after a disastrous two-year stint with the Bologna factory.

upravo to ih odvaja tako da moze da prica do sutra

Ares
15.08.2012, 19:44
STONER: The Repsol Honda rider was referring to Rossi’s and Burgess’ words, that they could create a bike any rider could win on. The Italian and his team have only managed two podiums in the last one and half seasons, with the seven-time premier-class champion having recently announced he will be switching back to Yamaha for 2013 on a two-year deal.

Stoner, who won the world championship with Ducati in 2007 and stayed with the team until 2010 had strong words about the recent turn of events: "They ate their words from day one. Jerry saying that it would take him 80 seconds to fix that bike and that it was a simple issue and now they have had almost two years and have not made any inroads. Valentino obviously doesn't want to push limits and ride a bike that is not perfect; he has admitted that.

"Obviously he doesn't want to put the effort in with Ducati. I just feel completely sorry for Ducati that Valentino has gone there and done nothing but complain about the bike for almost two years. The amount of times that guy has had to eat his words is not funny, but people still forgive him for it."

Miletić
15.08.2012, 22:12
Nikad u svojoj karijeri nije davao izjave poput ove, nikada nije javno prozivao, bar ne na ovaj nacin... Ali da, sada mu se blizi kraj karijere (nadam se da se nece ni vracati nikad) i sada mora da iskoristi vreme koje mu je preostalo da izbaci iz sebe frustracije i komplekse... Kao vozaca sam ga postovao cisto zato sto je uzeo te titule mada obe na dominantnim masinama u tim datim sezonama... Kao coveka nikad, a mrzim ga od onog dana kada je rekao Doktoru, ne znam da li cu uspeti precizno da citiram "tvoja zelja je veca od tvog talenta" i to nakon sto je Bogotac ovog sporta dosao u njegovu garazu da mu se izvini za nesto sto se moze okarakterisati kao trkacki incident... Time je dokazao svoju iskompleksiranost i frustraciju prema uspesima ovog coveka koji je uz sve rezultate na stazi uspeo da ostane pozitivan i da se sa svim sto ide uz samu voznju motora nosi bez problema... Takodje je i potvrdio Ajnstajnovu tezu da su svemir i ljudska glupost jedine dve beskonacne stvari, s tim sto za svemir to jos nije utvrdjeno...
Sada proziva Doktora bez ikakvog povoda a zna i sam kakva je situacija, Dzeremi je od jednog loseg motora napravio najbolji, napravio bi to i od Dukaija- da je imao odresene ruke... naravno u saradnji sa Valentinom...
sve u svemu, nepotrebno od strane australijanca, neka odvozi ovo sto mu je preostalo i nek sedne pored reke ili mora da na miru uz pecaljku leci komplekse i da ga moje oci vise ne gledaju

shomi
16.08.2012, 09:26
Ocigledno covek nije mogao da podnese jos par sezona Rosijevog "maltretiranja"...Ako si trkac,trkaj se,pobedi najbolje,pokazi da mozes...Ljudska sujeta...Decko ocigledno nije siguran u sebe...Jednostavno moram reci da je to upravo sto odvaja ova dva vozaca,i da je Stoner upravo ovim recima o Rosiju,najvise rekao o sebi,svojoj sujeti i strahu od onoga sto bi moglo da mu se desi narednih sezona...Kada se pojavila prica o mogucem resenju za Rosija(fabricki motor Honde),covek objavljuje da se povlaci...nije imao hrabrosti da se trka sa Doktorom na identicnim masinama,jer je znao sta ga ceka...jedino moguce resenje bilo je...pobeci odatle glavom bez obzira....s obzirom da ocigledno u Dorni nije nasao saveznika...Zbog toga sam i rekao,a ovo potvrdjuje moje tvrdnje da je Horhe Lorenco mnogo bolji vozac(i mnogo veci covek),samim tim sto je bar javno rekao da mu je drago sto ce se opet trkati sa Rosijem...To samo pokazuje da se ne plasi samog Rosija,i da jednostavno ova dva momka samo vole da se trkaju i nista vise,za razliku od Stonera...To me podseca na ono kada klinac kaze svojim drugarima "hocu da se igram sa vama,ali samo pod uslovom da mi date najbolju igracku"
Naravno,kao i uvek,mi prvo saznamo posledicu,a posle malo vremena i uzroci se pojave ni otkuda...Nemoguce je da jedan Stoner napusti moto gp bez razloga,tek onako....sta kao dosadilo mu da pobedjuje,zasitio se pobeda,slave...ili toga sto bi dolaskom Doktora na konkurentnu masinu ponovo pao u drugi plan? Mislim da je sa ovim ostao i bez ono malo fanova sto je imao...Bas me zanima ova trka u Indianapolisu...ocekujem da Lorenco potvrdi tu svoju pricu o tome da nema nikakav problem oko Rosijevog dolaska svojom novom pobedom i zato me upravo i nervira ova programska sema Sportkluba,jer mi koji nemamo SK3,mozemo samo da pratimo direktno na netu,bez komentara...razumem ja da pocinju fudbalska prvenstva,ali vidim da su na programu i neke reprize tipa Barsa TV,Ajax TV,u vreme prenosa moto gp...Sto bi rekao Djenka,"-duboko ste me razocarali..."

Rossini
16.08.2012, 10:48
Nikad u svojoj karijeri nije davao izjave poput ove, nikada nije javno prozivao, bar ne na ovaj nacin... Ali da, sada mu se blizi kraj karijere (nadam se da se nece ni vracati nikad) i sada mora da iskoristi vreme koje mu je preostalo da izbaci iz sebe frustracije i komplekse... Kao vozaca sam ga postovao cisto zato sto je uzeo te titule mada obe na dominantnim masinama u tim datim sezonama... Kao coveka nikad, a mrzim ga od onog dana kada je rekao Doktoru, ne znam da li cu uspeti precizno da citiram "tvoja zelja je veca od tvog talenta" i to nakon sto je Bogotac ovog sporta dosao u njegovu garazu da mu se izvini za nesto sto se moze okarakterisati kao trkacki incident... Time je dokazao svoju iskompleksiranost i frustraciju prema uspesima ovog coveka koji je uz sve rezultate na stazi uspeo da ostane pozitivan i da se sa svim sto ide uz samu voznju motora nosi bez problema... Takodje je i potvrdio Ajnstajnovu tezu da su svemir i ljudska glupost jedine dve beskonacne stvari, s tim sto za svemir to jos nije utvrdjeno...
Sada proziva Doktora bez ikakvog povoda a zna i sam kakva je situacija, Dzeremi je od jednog loseg motora napravio najbolji, napravio bi to i od Dukaija- da je imao odresene ruke... naravno u saradnji sa Valentinom...
sve u svemu, nepotrebno od strane australijanca, neka odvozi ovo sto mu je preostalo i nek sedne pored reke ili mora da na miru uz pecaljku leci komplekse i da ga moje oci vise ne gledaju

Ocigledno covek nije mogao da podnese jos par sezona Rosijevog "maltretiranja"...Ako si trkac,trkaj se,pobedi najbolje,pokazi da mozes...Ljudska sujeta...Decko ocigledno nije siguran u sebe...Jednostavno moram reci da je to upravo sto odvaja ova dva vozaca,i da je Stoner upravo ovim recima o Rosiju,najvise rekao o sebi,svojoj sujeti i strahu od onoga sto bi moglo da mu se desi narednih sezona...Kada se pojavila prica o mogucem resenju za Rosija(fabricki motor Honde),covek objavljuje da se povlaci...nije imao hrabrosti da se trka sa Doktorom na identicnim masinama,jer je znao sta ga ceka...jedino moguce resenje bilo je...pobeci odatle glavom bez obzira....s obzirom da ocigledno u Dorni nije nasao saveznika...Zbog toga sam i rekao,a ovo potvrdjuje moje tvrdnje da je Horhe Lorenco mnogo bolji vozac(i mnogo veci covek),samim tim sto je bar javno rekao da mu je drago sto ce se opet trkati sa Rosijem...To samo pokazuje da se ne plasi samog Rosija,i da jednostavno ova dva momka samo vole da se trkaju i nista vise,za razliku od Stonera...To me podseca na ono kada klinac kaze svojim drugarima "hocu da se igram sa vama,ali samo pod uslovom da mi date najbolju igracku"
Naravno,kao i uvek,mi prvo saznamo posledicu,a posle malo vremena i uzroci se pojave ni otkuda...Nemoguce je da jedan Stoner napusti moto gp bez razloga,tek onako....sta kao dosadilo mu da pobedjuje,zasitio se pobeda,slave...ili toga sto bi dolaskom Doktora na konkurentnu masinu ponovo pao u drugi plan? Mislim da je sa ovim ostao i bez ono malo fanova sto je imao...Bas me zanima ova trka u Indianapolisu...ocekujem da Lorenco potvrdi tu svoju pricu o tome da nema nikakav problem oko Rosijevog dolaska svojom novom pobedom i zato me upravo i nervira ova programska sema Sportkluba,jer mi koji nemamo SK3,mozemo samo da pratimo direktno na netu,bez komentara...razumem ja da pocinju fudbalska prvenstva,ali vidim da su na programu i neke reprize tipa Barsa TV,Ajax TV,u vreme prenosa moto gp...Sto bi rekao Djenka,"-duboko ste me razocarali..."
..kad sam ja pricao da je on u sustini takav,jos pre 2 god ovde na forumu,dozivljavao sam teske napade od ljudi sa foruma,sto od njegovih navijaca sto od postaovaoca..nisam se prevario kad sam sve to pisao o njemu..ono gde sam se prevario je to,da sam u poslednje vreme poceo da sumnjam o mom sudu o njemu,i lagano krenuo u pricu sam sa sobom da nisam u pravu sto se Stonera tice..medjutim,on je sam rekao o sebi vise nego li bilo ko...:facepalm:

弱肉強食
16.08.2012, 10:58
Pomenu neko da je Lorenco mnogo bolji vozac, pa ne znam mozda, ali je meni Lorenco ljiga!

Valentino Rossi #46
16.08.2012, 13:45
Lorenzo bolji covjek od Stonera , isto je to g..... , pa jeste on sad fin kad pobjeduje ovo ono , sjeti se kako je bilo u 2010 kako je on napadao rosija svasta izjavljivao... pusti te suplje price ba

shomi
16.08.2012, 15:22
Po meni je u svakom slucaju ispao veci od Stonera u ovom slucaju,ali sam isto tako cuo da je i on pizdeo i svadjao se sa ljudima u Yamahi zbog dolaska Rosija,ali makar nije javno nastupio s takvom pricom....zato kazem da me zanima ova trka u Indianapolisu,jer me interesuje koliko je poljuljano njegovo samopouzdanje,mada je to tesko sad provaliti,jer je on za prelazak Rosija znao mnogo pre nas...Nije mu svejedno,to je sigurno...niko ne voli da mu Doktor dise za vratom,ali nijma niko nije kriv sto imaju tu nesrecu,ili cast da voze pored jednog Rosija....da se ne lazemo,niko tu nikog ne mirise,svi oni imaju ogroman ego,pogotovo ih traumira covek koji ima toliku popularnost,a kad ga vidis onako nasmejanog,deluje kao neki nestasni klinac koji se nekako slucajno tu nasao...sve dok ne sedne na motor...a onda postaje najgora nocna mora za sve na stazi... U toj varijanti,postoje samo dva izbora,da ostanes i boris se casno,ili da pobegnes kao p.... placuci kod novinara...Ja stvarno ne znam sta je Stoner mislio,da mi ne znamo ko je taj Rosi,pa ce on sad da nam objasni...Ja sam navijao za tog Rosija pre 15 godina,sada navijam za njega i navijacu i kad bude prestao da vozi(nadam se da ce ostati u tom sportu),jer smatram da jedino i apsolutno Rosi moze da govori o Rosiju,kao sto je u ovom slucaju Stoner,govoreci o Rosiju,zapravo najvise toga rekao o samom sebi....A doktor je pokazao i onda,sto rece Valentinik Rossifumi,kada je na traktoru pokupio Stonera,nije mu bilo tesko da ode do Hondine garaze i izvine se svom rivalu (a vi se setite da je tada reziseru to bilo interesantnije od snimanja pobednickog postolja) uzivo pred milionima gledalaca,a ovaj idiot,umesto da ispadne jos veci covek,on odgovara recima "tvoje zelje su premasile tvoj talenat"....sto je Rosi iskulirao i ako ni najmanje nije ocekivao takvu uvredu...Ali,dobro,pre ili kasnije,svako dobije ono sto mu pripada (sto zasluzi),tako da cemo nekoga sledece godine gledati na Yamahi,a nekoga necemo ni pominjati...

Rossini
16.08.2012, 16:04
..meni samo nije jasno ta zla cud i zavidnost,a to je jasno sada valjda svima ko dan,otkud tolika mrznja,zloba,jer drugacije to i ne mogu opisati..zasto?cemu sve to?da ne duzim dalje Shomi i Valentinik su to lepo opisali sada,a i ja vec davno..oni koji prate ovaj forum odlicno znaju sta sam pisao o Stoneru..ali bez obzira na sve ranije nesuglasice i carke,koje su sigurno postojale,ovaj je otisao predaleko..treba samo da se okrene iza sebe,ili da stavi prst na celo i zapita se:"sta sam ja ucinio ili jos bolje,koga sam ja unapredio i ostavio mu zaostavstinu kao sto je Rossi ostavljao svakom iza sebe kad je odlazio"..msm fascinirao me je do kraja zivota ovim glupostima,da je moja neka netolerantnost i neko ne voljenje njega samog,prevazislo tu granicu...

Miletić
16.08.2012, 20:57
http://www.youtube.com/watch?v=TOoFEMAwkMk

evo objasnio covek ono sto manje-vise znamo :D

Stevudza11
17.08.2012, 11:54
more than two season :D umirem od smeha kad ga slusam kako prica engleski :D carina :D

Rossini
17.08.2012, 20:21
http://www.youtube.com/watch?v=TOoFEMAwkMk

evo objasnio covek ono sto manje-vise znamo :D

..jos je i blag bio prema njima..cak i sta vise,pozitivan..ali hvala bogu kad dodje kraj tim mukama..

m.krezic
18.08.2012, 14:14
http://youtu.be/WPe4zHPcbd4

danas je tacno 16 godina od DOKTOROVE prve pobede!!!
Brno 1996

meca
19.08.2012, 13:07
Tek se sada vidi koliki je ovaj Stoner degenerik u stvari on ima veliki strah od Rossija pa zato i prica ove smesne price i on eeeeej on osudjuje prelazak Rossija u Yamahu pa sta onda o njemu da se kaze covek koji je na vrhuncu karijere (papucar najobicniji) odlazi u penziju pa za bolje i nije glupi kengur!!!!

mr. Akrapovic
20.08.2012, 17:38
pad Stonera u Indiani je jos jedan razlog za penziju..nikad nije imao ovako gadan pad... a Rossi nikad losiju sezonu...boze daj pusti nam odma 2013-u :D

弱肉強食
28.08.2012, 13:49
Kratko i jasno opisuje period Doktora u Dukatiju

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/406199_4309031332864_711101666_n.jpg

Miletić
28.08.2012, 16:25
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296981_10151095318201460_1725616049_n.jpg

cik cik cik pogodi sta mi treba sta mi godi... meni sreco trebas ti, DUKATI su prokleti... :biggrin::biggrin::biggrin:

弱肉強食
28.08.2012, 16:56
Naravno. Hahahha DUKATI su prokleti!! Ahahhahaahahhaahhah.. Znas sta bi voleo da vidim, to bi me ispunilo. Doktor na Yamahi(sadasnjoj) a Stoner na Dukatiju(sadasnjem) da gledam zajedno sa Srdjanom i da se smejem. Stoner bi forsirao, ali bi mu se Dukati izgasio posle prve krivine. Ne bi usao u bodove nijednom zato sto on zna samo gas do daske, a videli smo neki dan na trci kako se ova krntija pusi i ispusta dim. :D

snoopsale
05.09.2012, 00:21
Bravo care,Rossi je jedan i jedini,a kroz 5-6 meseci cemo to i doziveti!:D

Miletić
12.09.2012, 19:48
http://www.motogp.com/en/news/2012/Rossi+speaks+openly+about+Ducati+woes+and+Yamaha+s witch

nb_korac
14.09.2012, 07:55
Jako zanimljiv tekst gde Rosi prica o svom odnosu sa Sicom
http://english.gazzetta.it/Motor_sports/13-09-2012/valentino-rossi-writing-about-sic-great-friends-thanks-to-him-912593418659.shtml

Ignjat Milinkovic
20.09.2012, 09:54
Da li neko moze da mi kaze gde mogu da pronadjem epizode specijala "MUDJELO 2012" ? Cuo sam da ima dosta zanimljivih tema pa bih voleo sve to da odgledam, unapred hvala! :)

somi007
29.10.2012, 19:06
http://youtu.be/rqPqB-Eqp20

Valentino Rossi - BBC Interview

somi007
29.10.2012, 19:15
8197

ROSSI IZ MLADJIH DANA.....::)

Dejan NS
29.10.2012, 21:08
Kakav pozitivan lik , ostala ekipa da je imala takve dve sezone ( za zaborav ) mislim da bi se povesali .

somi007
09.11.2012, 18:33
8243

Rossini
12.11.2012, 02:39
http://www.index.hr/sport/clanak/stoner-o-rossiju-njemu-treba-savrsen-motor-da-bi-mogao-pobjedjivati/631576.aspx....ovo samo debil moze da izjavi ili neko ko jako mrzi..samo kad se setim..:facepalm:..znao si ti gde se vraca i na sta se vraca bog,pa si reko sebi,bolje da se penzionisem,da pecam nego da gubim i da me ponizava pred celim svetom..:fct:http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA to nije nikada preboleo,ali NIKADA!!!!..niti ce..13779776 dokaza samo na jednom mestu..:fct:

crni
12.11.2012, 15:05
Dok sam ziv pamticu Stonera po ovom

http://www.youtube.com/watch?v=lboSRZT2XxI

"We heard Casey Stoner's version. What's yours?"

"About what?"

A kad cujem "About what?" :lol1:

Rossini
12.11.2012, 19:37
..about what??;)

somi007
12.11.2012, 20:07
Vala Rossini....!!!!Svaka ti je ka Njegoseva.....:fct:

somi007
12.11.2012, 20:36
Valentino Rossi in Yamaha..... FINALMENTE!!!!!!

8258

Rossini
12.11.2012, 20:38
Vala Rossini....!!!!Svaka ti je ka Njegoseva.....:fct:

...;)

Miletić
15.11.2012, 17:04
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/182525_10151163689913406_2083571977_n.jpg

"decko sada si opet vozac #2, jel to jasno?! :biggrin:

Rossini
15.11.2012, 18:18
..zasto je moj post obrisan ovde??koga je to admina dodirnula sada prica o Stoneru???jel ovo tema uosatalom i za GLASINE????

crni
16.11.2012, 15:43
..zasto je moj post obrisan ovde??koga je to admina dodirnula sada prica o Stoneru???jel ovo tema uosatalom i za GLASINE????

Nista nije brisano. Postavi opet;)

Rossini
16.11.2012, 20:41
Nista nije brisano. Postavi opet;)

..jeste obrisan,i post je bio saljivog(doduse po meni malo slaniji na racun Stonera,mada on bolje nije ni zasluzio)karaktera,ali i to je nekom smetalo,ocigledno..nije to prvi put,ali ce biti poslednji...ako neko ne moze da prihvati cinjenicu da taj covek nije bas uravnotezen,i da to celokupna svetska moto-sportska javnost zamera njemu,zato i teraju segu sa njim,ja za to nisam ni malo kriv..nisam ni malo kriv da neko ovde(a mogu samo da pretpostavim o kome se radi) ne moze da prihvati da njega vise nema,i da zbog toga vrlo mali procentualni broj ljudi u svetu zali za njim,sto opet kazem,bolje nije ni zasluzio..i da zbog tih,ocigledno bolesnickih kompleksa se meni brisu postovi..??pa sad i nikad vise!!Ali to je njegov problem,a ne moj..medjutim taj problem zvani "admins power" je i doveo dotle,da na podforumu za Mgp,ima samo par ljudi..od danas i taj "par ljudi"bice manji za jos jednog..pa izvolte gospodine "GLAVNI",nema vise pisanija o vasem ljubimcu na "VASEM" forumu,bar ne od mene vise..tema "pitanje za komentatore" mi je odavno cenzurisana,i to sam mogao nekako da progutam,ali ovo ne mogu da svarim :angry:!ja nemam par desetina godina,uz duzno postovanje svima na forumu koji ih imaju,ne msm nista lose kad to kazem,ali godine koje imam mi ne dozvoljavaju da mi neko zacepljuje usta i iznosim svoje misljenje javno,a da pritom to nije uvredljiv govor ili pisanje.I na kraju, u narednoj sezoni DOKTOR ce mu sigurno pomoci da shvati ko je ko i koliko vredi,tako da mu druga vrsta doktora nece trebati...hvala svima na druzenju,virtuelnom doduse,na pozitvnoj kritici,na podrsci i na razmenjenim argumentima..pozdrav svima :tu:

edit
Having taken over the whole "press" has fallen for a Twitter hoax, this is completely untested, and has about an alleged shift from written to Valentino Rossi Yamaha factory team, now to the facts.

The most important:

Valentino Rossi is also in 2013 the MotoGP Ducati at the start!

Davide Brivio (Rossi's closest confidant) is right in claiming that Valentino Rossi is on vacation. As we told Valebub on request, it is with Troy Bayliss and Casey Stoner?? and Ferdinand Piech at the ranch by Colin Edwards in Texas and let it out to sow.

After several bottles of red wine with Valebub told us the following:
• Valentino Rossi will retire for 1 year, and developed in Scandinavia, the latest version of the Audi R8R to standard tires. "So I can live very well, I would like to end career or have some fun with cars," said Rossi, beaming.
• Casey Stoner, as already announced, officially resign and go fishing in Australia - that is disappearing from public view.
• In effect, Stoner undergo surgery to look like Valentino Rossi. His wife, Adriana told on request in advance that they would agree, because they Rossi anyway more and more liked, but then the grid was no room, they placed just next to Stoner and married: "I just wanted to get in the public eye are ... "
• Stoner, now the "Rossi Design", will lead the Desmosedici, 2013 on track and bring the world title in 2013.
• Piech welcomes this step explicitly, but you could then return to the old Ducati concept! In addition, Stoner was the only one so far coped with the Ducati and become world champion.
• Troy Bayliss returns back to the 2013 World Superbike Championship in 2014 at Rossi's entry (the Real) to prepare the Panigale 1199 in this series.
• Rossi (the wrong) - that Stoner will retire at the end of the season 2014 and actually fishing. Casey: "I am satisfied with the deal! When Casey Stoner had the people forgotten me after two years - with the look of Valentino will happen to me not sure.

Unclear at the moment is still the question of how to cope, the Department of Rossi and Nicky Hayden with the situation. Currently, the marketing department and the Pschychology at Audi dealt with this issue. F. Piech sees the matter calmly: "It is not what it could control with a few bucks!" "The goal of the title in the highest class of motorcycle sport is ..." said Piech further.

The project also plans the use of Silvio Berlusconi as a press officer of Ducati MotoGP. "If the thing actually fly up, which is rather unlikely, we have a specialist with Silvio for such situations," says Piech.

"People need heroes in Italy and would like to see win Ducati with Rossi - nothing else will make it possible with this step! We have not bought Ducati in order to land on the losing side, "said Piech confident.

Must also be mentioned at this point that the combination of: Rossi / Ducati / world title will not be affected insignificantly on the sales of Ducati.

..izvolte opet na brisanje..:adm:

Vanja #66
16.11.2012, 21:19
http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/518-Vesti-informacije-glasine/page34?p=895097&viewfull=1#post895097

Nebojsa
16.11.2012, 21:23
Eto Rossini vidis da je sve ok.

gt3
16.11.2012, 21:30
Rossini,svi tvoji postovi ovde zavredjuju apsolutnu paznju,a pojedinci iz istih dosta i naucise!E sad,neko uci brze,neko sporije...veliki pozdrav

Vanja #66
16.11.2012, 21:47
Rossini,svi tvoji postovi ovde zavredjuju apsolutnu paznju,a pojedinci iz istih dosta i naucise!E sad,neko uci brze,neko sporije...veliki pozdrav

I, jesi pogodio taj vazduh?

somi007
16.11.2012, 22:10
Rosini,pusti bre Stonerovce...vidis da ne znaju sta ce od muke...!!!!:facepalm:

nb_korac
03.12.2012, 11:07
Juce je u Italiji organizovana trka pod nazivom "Super Sic Moto dan" na kojoj su ucestvovali mnogi vozaci ukljucujuci i stare rivale Rosija i Bjadjija. Pobedio je Doviciozo, a Rosi i Bjadji su zvanicno zakopali ratne sekire slikajuci se zajedno, cak je Vale objavio da je poceo da prati Bjadjija na tviteru.

Vanja #66
03.01.2013, 16:34
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EkqOOE7VJVk

somi007
08.01.2013, 14:07
8662

Lord Aleksoni
08.01.2013, 19:05
Rosi VS Lorenco u brojkama

Ove godine, ponovo će biti u istom timu i veoma je moguće da će se boriti za titulu.

Nikada nisu bili prijatelji, ali rekli su da će zarad tima i miliona fanova Moto GP-ja to ostaviti po strani. Njihovi ponovni dueli i dolazak Marka Markeza trebalo bi da nadoknade odlakaz Kejsija Stonera, pa možda i više.

Zato, dok Moto GP miruje, hajde da uporedimo brojke Horhea Lorenca i Valentina ROsija kao što je uradio popularni auto-moto sajt crash.net

Rossi and Lorenzo: 2008-2010:
Wins: Rossi 17 - Lorenzo 14
Podiums: Rossi 39 - Lorenzo 34
Poles: Lorenzo 16 - Rossi 10
Fastest Laps: Rossi 13 - Lorenzo 9
Championship Wins: Rossi 2 - Lorenzo 1

While Rossi went on to struggle at Ducati, Lorenzo continued to battle for the world title in both 2011 and 2012, claiming his second MotoGP crown last year.

Rossi and Lorenzo: 2011-2012:
Wins: Lorenzo 9 - Rossi 0
Podiums: Lorenzo 26 - Rossi 2
Poles: Lorenzo 9 - Rossi 0
Fastest Laps: Lorenzo 7 - Rossi 2
Championship Wins: Lorenzo 1 – Rossi 0

Despite the past two seasons, in terms of all-time stats it is Rossi (33) - the record holder for premier-class wins - who remains comfortably clear of the younger Lorenzo (25).

Rossi and Lorenzo: MotoGP - All Time:
Wins: Rossi 79 - Lorenzo 23
Podiums: Rossi 141 - Lorenzo 60
Poles: Rossi 49 - Lorenzo 25
Fastest Laps: Rossi 67 - Lorenzo 16
Championship Wins: Rossi 7 - Lorenzo 2

However divide those figures by the number of seasons they have each spent in the premier-class (13 for Rossi, 5 for Lorenzo) and the averages are as follows.

Rossi and Lorenzo: MotoGP - Career Averages:
Wins per season: Rossi 6.1 - Lorenzo 4.6
Podiums per season: Lorenzo 12 - Rossi 10.8
Poles per season: Lorenzo 5 - Rossi 3.8
Fastest Laps per season Rossi 5.2 - Lorenzo 3.2
Championship Wins/Seasons: Rossi 0.5 - Lorenzo 0.4

Both Rossi and Lorenzo have missed some premier-class races due to injuries and competed while far from fully fit in others.

Vanja #66
08.01.2013, 21:49
Jedino kredibilno poredjenje moze se izvuci iz sezone 2009.

2008. Lorenzo je bio novajlija, 2010. Rossi nije ni ucestvovao na 4 trke, a na sledecih 3-4 nije bio kako treba.

Prosecna statistika po godini je takodje za skart, jer je Lorenzo seo na najbolju masinu od pocetka, Rossi je bio i na Ducatiu, na privatnoj Hondi tokom 500ccm ere (ne kazem da je situacija kao danas, samo treba uzeti u obzir) i imao je rovitu Yamahu i tokom 2004, a narocito 2007...

Do zvanicnih testova na Sepangu nece se nista znati, pa ni tad se nista nece moci definitivno naslutiti...

Vanja #66
17.01.2013, 19:53
http://www.youtube.com/watch?v=O07XKyJUqbQ

http://www.yamahamotogp.com/Yamaha2013/assets/img/gallery/big/3.jpg

http://www.yamahamotogp.com/Yamaha2013/assets/img/gallery/big/14.jpg

http://www.yamahamotogp.com/Yamaha2013/#

somi007
19.01.2013, 16:17
9554

nb_korac
06.03.2013, 13:57
Valentino Rossi zatvorio vrata Formule 1...http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/3761-valentino-rossi-zatvorio-vrata-formule-1

nb_korac
14.03.2013, 12:28
Na koricama casopisa "Riders" osvanula je slika Valentina Rosija kao pape. U tekstu koji je posvecen njegovom povratku u Jamahu pominju se mnoge slavne licnosti, pre svega ovogodisnji dobitnik Oskara Danijel-Dej Luis i Bred Pit koji hvale Rosija ponosno isticuci da su njegovi vatreni navijaci. Stavise, Bred Pit je izjavio da je Rossi "njegov jedini pravi idol"
http://www.riders-online.it/wp-content/uploads/2013/03/cop-60.jpg

Vanja #66
18.03.2013, 08:28
http://photos.motogp.com/2013/03/16/valeyes_original.jpg

Neko cupka od nestrpljenja, cekajuci da vidi boje M1 22.03, on se zabalja u Brazilu... Sigurno je bio zadovoljan jucerasnom trkom F1... :D

nb_korac
18.03.2013, 13:32
Da, on kaze da navija za Ferrrari i Kimija, cestitao je Raikkonenu sinoc na twitter-u

Miletić
19.03.2013, 20:45
https://www.youtube.com/watch?v=aXSAkrhs-Z8 ::)

Miletić
23.04.2013, 22:32
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/65666_509926742389153_1537200678_n.jpg

Valentino Rossi swapped two wheels for an outing in Kyle Busch’s Nationwide Toyota Camry NASCAR at Charlotte Motor Speedway.

Rain Man
30.05.2013, 14:40
Evo da ja kao novi clan foruma malo osvezim, a nadam se i pokrenem malo ovu temu. Pratim MotoGP jako dugo, a i ovaj forum izvesno vreme. Vidim da je vera "popustila" kod mnogih navijaca Rosija i najvise iz tog razloga sam osetio potrebu da napisem po neku rec. Nakon prve trke ove sezone na kojoj je Doktor zablistao (mnogi kao da su to zaboravili), usledilo je nekoliko losijih. Ali, sta je tu je, splet okolnosti, tehnicki problemi, za nijansu jaca honda, idemo dalje. Ko je uvek bio najjaci kad je bilo najteze? Taj isti covek je i dalje tu, ima motiv, znanje, iskustvo, glad za pobedama... Mudjelo je tu, jos malo... Mnogi hvale neke druge vozace, sve je to OK, ali bilo kakvo poredjenje sa Doktorom je besmisleno. Kazu Markez, drugi Rosi ovo, ono. Jeste momak talentovan, ali polako, ima on jos mnogo trka da vozi i vozi i vozi... Jedini covek na forumu (koliko sam primetio) koji je uz Rosija i kada pobedjuje i kada gubi jeste Rossini i upravo njegov avatar govori umesto hiljadu reci. Da bi bilo kog vozaca mogli uporedjivati sa Rosijem, taj isti vozac ce morati bar da se priblizi po broju titula, broju koji je tako velik i koji ce bilo ko tesko da dostigne pa cak i Markez. A taj broj mozda i poraste, mozda postane dvocifren, ne ove, mozda sledece sezone. U ovom sportu, za razliku od F1, broj titula itekako govori o vozacu. Ovde nema namestanja trka, timskih naredbi i sl. Verujem da je Doktor sposoban, gladan pobeda i dalje, uprkos tome sto je sad vec veteran u ovom cirkusu. Zato, idemo Doktore u nove pobede, tvoje vreme traje i dalje!

Rain Man
30.05.2013, 20:58
http://img191.imageshack.us/img191/3140/predatorwallpaper.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/7311/valentinorossi2.jpg

U poslednje vreme, komentatori cesto pominju vanzemaljce (Stoner, Lorenzo, Pedrosa). Rosijevo ime nisam cuo u toj grupi. Pa dobro, mozda Rosi nije Alien, ali je zato Predator. Svi znamo kako zavrsava Alien vs Predator. :)

crni
30.05.2013, 22:57
Tesko je bilo koga porediti sa Rosijem, odnosno uopste je tesko porediti vozace. Koji kriterijum izabrati? Mislim da je najbolje posmatrati trenutne rezultate. Kada pogledamo tabelu logicno je da je Pedrosa trenutno najbolji, ali to ne znaci da je najbolji vozac svih vremena. E tu najcesce ljudi prave gresku, a izmedju ostalog i komentatori. Zato sam cesto i sugerisao da komentatori koriste recenice tipa: vozac je trenutno u boljoj formi, ili vozac trenutno belezi bolje rezultate, a nikako ovaj je bolji, samo je ovaj znao da vozi itd.
Sto se tice Markeza, ne navijam za njega, ali cinjenica da je dosta pokazao ove sezozne. Nije vozac koji kalkulise, spreman je da rizikuje za pobedu i to je za respekt.
Sto se tice Rosija, ja iskreno ne ocekujem bas nista. Bitno je da je on tu, i da vozi, i da ima neko da me podseti s vremena na vreme zasto i dalje gledam motogp. A pobede, bice ih, samo malo strpljenja. Kada je Loris Kapirosi napustio motogp, bilo mi je cudno, jbt kako da gledam motogp bez Kapireksa. Sada ga cesto spomenem, ali bih vise voleo da ga ne spominjem ali da vozi u sampionatu. E tako isto i Srdjan Erceg spominje Stonera ;)

Rain Man
31.05.2013, 00:09
Neka, treba pominjati Stonera, Kapirosija, Maksa i mnoge druge fantasticne vozace. Ime Majka Duana nisam dugo cuo, vozaca koji ima 5 titula, vozaca koji je komandu zadnje kocnice (zbog trajno povredjenog stopala) imao na upravljacu i upotrebljavao je palcem. Samo u celoj toj prici, po nekad, imam utisak da se dovoljno ne ceni sve sto je Doktor napravio do sad. Slazem se ovo u vezi poredjenja. Moje misljenje je da je Doktor Valentino Rosi najbolji vozac svih vremena po svim kriterijumima. E sad, u ovom delu sezone nije u najboljoj formi, neki drugi su trenutno bolji od njega, ali to je samo jedan period, a po nekim pricama i komentarima ispada kao da je to cela karijera. Ja ipak ocekujem jos dosta od njega, fantasticne voznje, pobede, proslave istih na originalan nacin... I da dodam, sto se poslednje trke tice, Rosi je bio brzi od Lorenca. Jeste da je zavrsio iza njega zbog pada, ali bolje je isao. Mnogi ce mozda reci da su i dosta drugih vozaca bili brzi od Lorenca. Ali Rosi i Lorenco voze identicne motore, obojica su imali problema sa magljenjem vizira, Lorenco je govorio da zadnja guma nije valjala. Strucnjaci su je pregledali nakon trke i rekli da je sve OK. Meni to dovoljno govori.

Miletić
22.06.2013, 17:28
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1009880_582282378469879_2001919034_n.jpg

karavan krenuo put Asena :)

nb_korac
06.11.2013, 21:06
Uveliko se šuška o tome da će Rosi i Džeremi Burdžis završiti sa zajedničkom saradnjom na kraju ove sezone. Rosi je nezadovoljan time što nikako nije mogao da uhvati korak sa vodećom trojkom, a Džeremi već duže vreme izjavljuje da želi u penziju....

Drezik
06.11.2013, 21:20
@ nb ima li mozda neki link ili nesto slicno ?

nb_korac
06.11.2013, 23:39
Evo ima
http://www.gpone.com/2013110612114/Rossi-e-Burgess-separazione-in-vista.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=gponedotcom

Drezik
07.11.2013, 07:14
Hvala :)

Viv Li
07.11.2013, 11:59
nekako sam uvek verovala da ce Rosi i Burdzis ostati zajedno do samog kraja... :(
trebaju da budu ponosni na sve sto su zajedno postigli!!!
Dzeremi Burdzis je pokazao za sve ove godine koja je velicina,sa koliko ljubavi je radio svoj posao i imao veru u Rosija kada su drugi sumnjali...
definitivno ce nedostajati...:srce:

http://img.speedweek.com/img/68365d904b6e4e79bbdf0b52012cc0ce/750/500/Rossi_1_NEUBurgess38jpg.jpg

nb_korac
07.11.2013, 19:05
Rosi je danas zvanicno potvrdio da se rastaje od Dzeremija B. Dakle, glasine su bile tacne. Zao mi je, bili su dobar tandem. Bas me zanima sta ce biti naredne godine...

Drezik
08.11.2013, 13:39
I really don't like were Motogp is going :(

Viv Li
08.11.2013, 14:04
na sta tacno mislis??

Dejan NS
08.11.2013, 15:58
Vrlo je lako moguce da Dzeremi ne moze da prati konkurenciju , dosli mozda mladji, namazaniji mehanicari , ko zna sta se desava , mozda se covek vec umorio a Rossi to osetio i naravno da ce da menja .
Nadajmo se boljem .

Alan
08.11.2013, 16:18
Izgleda Rosi vec nasao zamenu za Jeremiju.
http://www.gpone.com/en/2013110812131/Galbusera-al-posto-di-Burgess-con-Rossi.html

Viv Li
09.11.2013, 01:19
izgubio je dve godine na Dukatiju,ova godina nije donela ocekivane rezultate..tako da su promene bile neminovane..
verujem da mu nije bilo lako da donese takvu odluku...ali ponestaje mu vremena..
previse je ulozio da bi se tek tako predao... iz sveg srca se nadam da cu u tome i uspetihttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/winner/smileys-winner-894883.gif (http://www.picgifs.com/smileys/)

nixa
09.11.2013, 06:59
Iz Jeremijevih izjava da se lako zakljuciti da je od Rosija dobio simiku u dupe!Kako je lako zaboraviti sve ono sto je bilo dobro.Biznis je biznis...ali malo ljudskosti nije na odmet.Klasican potez ocajnog coveka...ne moze da se pomiri da je njegovo proslo.Bez Jeremije nece moci ni do 4 mesta.Tuzna prica...:sick:

Miletić
09.11.2013, 09:29
Iz Jeremijevih izjava da se lako zakljuciti da je od Rosija dobio simiku u dupe!Kako je lako zaboraviti sve ono sto je bilo dobro.Biznis je biznis...ali malo ljudskosti nije na odmet.Klasican potez ocajnog coveka...ne moze da se pomiri da je njegovo proslo.Bez Jeremije nece moci ni do 4 mesta.Tuzna prica...:sick:

:fct: odnosi se na boldovano

boban
09.11.2013, 11:17
U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno.
Doslo je vreme da se razidju.Vreme ce pokazati da li ce razlaz doneti rezultate.

Viv Li
11.11.2013, 14:20
- Silvano Galbusera -ovaj cika je zamenio Burdzisa... lici na Gargamela http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_166.gif (http://www.smilies.4-user.de)

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1465111_597147837000557_580916974_n.jpg

i odmah su prionuli na posao...
https://pbs.twimg.com/media/BYy4Ky3IQAAIRAB.jpg:large

Motori Zauvek u Srcu
11.11.2013, 14:32
- lici na Gargamela
:ha: gde se seti Gargamela :D

Viv Li
11.11.2013, 15:04
sta cem... kad bas lici http://www.smilies.4-user.de/include/Girls/biggrin_girl.gif (http://www.smilies.4-user.de)samo mu jos i Azrael fali:lol:

davidvas
11.11.2013, 21:58
Imam ja u mojoj zgradi ispod stepenica jednog Azraela pa da mu pozajmim aaaali pod uslovom da ofarba kosicu preporucujem Loreal hair color!:slap:

Viv Li
12.11.2013, 15:30
ako Rosi ne pocne da pobedjuje sledece godine...http://i807.photobucket.com/albums/yy360/pink-princess22/girly-smileys/smilie_girl_211.gif (http://media.photobucket.com/user/pink-princess22/media/girly-smileys/smilie_girl_211.gif.html)oticicem tamo i prebicem i Rosija i Gargamelahttp://i807.photobucket.com/albums/yy360/pink-princess22/girly-smileys/smilie_girl_170.gif (http://media.photobucket.com/user/pink-princess22/media/girly-smileys/smilie_girl_170.gif.html)
a Azraela cu uzeti za kucnog ljubimcahttp://www.smilies.4-user.de/include/Girls/smilie_girl_235.gif (http://www.smilies.4-user.de)

Viv Li
17.11.2013, 23:42
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1471918_10202730685732703_856520634_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1476052_10202730553369394_1584687593_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q74/1459957_596752973694205_1629409910_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1471222_641633025887499_465857810_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/559892_596851207017715_122627834_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1392063_10202730757174489_1686976777_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1461760_10202730759494547_607989798_n.jpg

dzoni gp
18.11.2013, 07:19
Super Sic...NEDOSTAJES :cry:....

nb_korac
26.11.2013, 21:28
Rosi je danas izjavio da ce prvih sest trka naredne sezone biti kljucne za njegovu dalju karijeru. U odnosu na plasman koji tada bude zauzimao, oducice da li da nastavi karijeru u Moto GP-u, ili da se povuce.

nb_korac
26.12.2013, 14:00
Webber je objavio da postoji mogucnost da se Rossi i Alonso pojave u Ferrari timu na Le Manu 2015-te i 2016-te.

http://www.autoblog.com/2013/12/26/fernando-alonso-valentino-rossi-ferrari-le-mans-rumor/

Vanja #66
26.12.2013, 15:46
Mislim da je to više rekao u zafrkanciji, a malo i u svrhu promocije, ipak je sad WEC njegov šampionat. Ovaj bloger je to preneo malo preozbiljno...

dzoni gp
03.04.2014, 00:29
Nine time World Champion Valentino Rossi has hinted that he wants to continue racing with Movistar Yamaha MotoGP™ next year in an exclusive television interview with Sky television in Italy. Having run Marquez so close at Losail he told Sky of his 2015 plans, "I think I will renew with Yamaha. I never had the idea of quitting, I feel in good form and above all racing gives me immense pleasure. It’s the most enjoyable thing in my life, I love this world and I love the lifestyle which comes with being a MotoGP™ rider, training hard and traveling the world. As long as I am competitive I hope to continue."

He then went on to add, "Now it’s key to see how competitive we can be in Texas and in Argentina and see if we really are at a better level than in 2013. Last year the Qatar race went well but this year the second place was an even better performance in the race. I’ve ridden at a good level throughout my career but now it is more difficult. We have to be very competitive and we know that winning the World title again is really hard, but if we're near the front every Sunday that is fine."

Asked what was the favourite bike he had ridden in his career, Rossi responded, "I have ridden so many beautiful bikes, Aprilia, Honda and Ducati. But my favorite bike is definitely the Yamaha M1!"

When quizzed on who he thinks will win the 2014 MotoGP™ title, Rossi stated with a smile, "I think Marquez will be the World Champion again, and I’ll try to give him a little luck." :cool:

Sjajne vesti za sve koji vole Moto GP pogotovo za Doktorove fanove :biggrin:

denia_el
07.04.2014, 17:06
ovaj tekstic mi je ulepsao danhttp://www.smilies.4-user.de/include/Girls/bruzzel_girl.gif

nb_korac
09.04.2014, 12:54
Vale u poseti Brazilu

Sa Barosem:

http://i760.photobucket.com/albums/xx244/nb_korac/AlexBarroseRossisonostatirivalialtempodella5cilind ri_zps83f7c530.jpg (http://s760.photobucket.com/user/nb_korac/media/AlexBarroseRossisonostatirivalialtempodella5cilind ri_zps83f7c530.jpg.html)

Sa Kafuom :

http://i760.photobucket.com/albums/xx244/nb_korac/Valentino-Cafugrave_zps6fd3fc82.jpg (http://s760.photobucket.com/user/nb_korac/media/Valentino-Cafugrave_zps6fd3fc82.jpg.html)

Speee..d Junkye
31.05.2014, 00:47
Speee..d Junky..SVE SI LEPO REKAO..ja chu samo da dodam da sam ''ROSIJEVAC'' !!!POZ.

shoneVR46
12.06.2014, 22:17
https://www.youtube.com/watch?v=GPgaD1Mart4

Vanja #66
08.07.2014, 10:14
http://www.crash.net/motogp/feature/206479/1/valentino-rossi-2000-nsr-to-2016-yzrm1.html

Fin tekstić o Rossiju i njegovoj karijeri. Na kraju je data i lista svih motora koje je vozio i koje će voziti sledeće 2 sezone, u zagradama sam dodao konfiguracije motora...

Valentino Rossi: 500cc/MotoGP Career Summary:
2000: Honda 500cc two-stroke (V4), Michelin tyres (2 wins, 2nd overall).
2001: Honda 500cc two-stroke (V4), Michelin tyres (11 wins, Champion).
2002: Honda 990cc four-stroke (V5), Michelin tyres (11 wins, Champion).
2003: Honda 990cc four-stroke (V5), Michelin tyres (9 wins, Champion).
2004: Yamaha 990cc four-stroke (Inline-4), Michelin tyres (9 wins, Champion).
2005: Yamaha 990cc four-stroke (Inline-4), Michelin tyres (11 wins, Champion).
2006: Yamaha 990cc four-stroke (Inline-4), Michelin tyres (5 wins, 2nd overall).
2007:Yamaha 800cc four-stroke (Inline-4), Michelin tyres (4 wins, 3rd overall).
2008: Yamaha 800cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone tyres (9 wins, Champion).
2009: Yamaha 800cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone control tyres (6 wins, Champion).
2010: Yamaha 800cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone control tyres (2 wins, 3rd overall).
2011: Ducati 800cc four-stroke (V4), Bridgestone control tyres (0 wins, 7th overall).
2012: Ducati 1000cc four-stroke (V4), Bridgestone control tyres (0 wins, 6th overall).
2013: Yamaha 1000cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone control tyres (1 win, 4th overall).
2014: Yamaha 1000cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone control tyres (0 wins, 2nd overall)*
2015: Yamaha 1000cc four-stroke (Inline-4), Bridgestone control tyres.
2016: Yamaha 1000cc four-stroke (Inline-4), Michelin control tyres and control ECU system.

* After eight rounds.

8 kombinacija ako kao odvojenu posmatramo M1 sa kontrolnim ECU, brojka koja dostiže 10 ako se dodaju i Aprillijine 125ccm i 250ccm mašinice... Plus promene šasija, aluminijum, ugljenična vlakna, deltabox, twin-tube i sl, režimi paljenja motora su bili i big-bang i screamer i long-bang...

nb_korac
16.07.2014, 10:09
Vale je nedavno izjavio da ce verovatno voziti do svoje 40-te... Ovo je link sa delom tog intervjua:
http://www.gpone.com/en/2014071514254/Valentino-Rossi-Ill-race-till-Im-40.html?redirect=1

Drezik
17.07.2014, 09:57
Ne bavim se statistikama ,ali definitivno nece biti najstariji vozac ikada u Motogp cirkusu :) Interesantno kako to sve na TV deluje naivno i tako lagano , a cika Rossi kaze da to bas nije tako apro po komentara MM i Honde :) e taj Elzamora i Livio , strasno ...kakva sujeta !

Vanja #66
14.10.2014, 16:09
Obavezno pročitati, ako ništa drugo makar informativno...

http://www.motomatters.com/press_release/2014/10/14/dainese_press_release_how_valentino_ross.html

Dakle ako iko i dalje misli da kaciga samo smeta, think again...