Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premio d'Italia TIM - MotoGP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gran Premio d'Italia TIM - MotoGP




    Valentino Rossi je najuspesniji vozac na ovoj stazi. Neki vozaci u celoj svojoj karijeri imaju manje od 7 pobeda, a Rossi ima 7 uzastopnih pobeda na ovoj stazi u motogp katogoriji i jos dve u nizim kategorijama. Medjutim na ovoj stazi je 2010 doziveo povredu i taj pad je nekako umogome odredio dalju karijeru Doktora. Samo jedna pobeda posle toga i prelazak u Dukati gde svi zeljno ocekuju dobre rezultate. U Nemackoj solidan rezultat, najbolji po suvom vremenu ove sezone. Rezultat koji dovoljno govori o tome kako Doktor vozi Dukati, a kako oni "specificni" i "oni koji se bolje snalaze" na tom Dukatiju. U medjuvremenu je imao razgovor sa celnicima Audija, koji su mu verovatno obecali "kule i gradove", pa ce tako imati jednu brigu manje u Mudjelu. Pedrosa je prosto "pocistio" konkurenciju u Nemackoj i na redu je Mudjelo, staza na kojoj je ostvario dosta dobrih rezultata (2 pobede). Pobeda u Mudjelu bi mu dosta znacila za samopouzdanje i smanjio bi bodovnu razliku u odnosu na Lorenca ili povecao u odnosu na Stonera. Ima pravde, verovatno je pomislio Lorenco kad se zavrsila trka u Nemackoj. Opet je prvi na tabeli, ali povreda nije tako bezazlena kao sto je izgledalo u Asenu. Prosle godine je slavio u jednoj veoma uzbudljivoj trci i svi se secaju kako je fenomenalno obisao Stonera u Casanova - Savelli krivinama. Ko reskira, profitira ne vazi uvek, uverio se Stoner u Nemackoj. Nepromisljen potez kostao ga je drugog mesta u sampionatu, medjutim opet je bolji za 5 poena u odnosu na Lorenca, kada se posmatraju samo poslednje dve trke. Doviciozo ima tri treca mesta na poslednje cetiri trke, pa bi od njega trebalo ocekivati takodje dobar rezultat.



    Tabela:

    Lorenco 160
    Pedrosa 146
    Stoner 140
    Doviciozo 92
    Kraclou 85
    Rossi 71





    Mudjelo je verovatno najpopularnija staza u motogp kalendaru. Jedna od retkih staza koja nije menjala dizajn od kada je izgradjena. Sa duzinom od 5245m jedna je od najduzih staza u motogp kalendaru. Takodje ova staza ima i najduzi pravac od 1141m i poznato je da se na ovoj stazi razvijaju veoma velike brzine. Staza je specificna po mnogo cemu. Staza je kombinacija veoma brzih i sporih krivina. Krivine su siroke i svaka ima vise "idealnih linija" prolaska kroz krivinu. Jedna od bitnih karakteristika je i promena nagiba staza. U nekim delovima staze vozaci idu uzbrdo a u nekim se spustaju nizbrdo. Razdaljina izmedju poslednje krivina i linije cilja je prilicno velika, pa su trke u Mudjelu zbog toga imale uzbudljive zavrsnice. Naime, razliciti prolasci kroz poslednju krivinu i zavetrina cesto su stavljali u nepovoljan polozaj vozaca koji vodi trku.



    Podaci o stazi

    duzina 5245m
    sirina 14m
    levih krivina 6
    desnih krivina 9
    najduzi pravac 1141m

  • #2
    Očekivano
    Repsol Honda Team ‏@HRC_MotoGP
    It's official: Dani Pedrosa and Marc Márquez to race together in Repsol Honda Team in 2013 and 2014.

    Comment


    • #3
      eto bar ce marquez moci da vozi sa svojim idolom u istom timu covek je moje godiste i od sledece godine je na fabrickoj hondi... svaka mu cast!

      Comment


      • #4
        Marq da bude uvjek zadnji on ce osvojit sampionat kakvu podrsku ima ^^
        Valentino Rossi #46

        G.O.A.T

        Comment


        • #5
          rossi rece da nije ni planirao u hondu...iskreno nije mi jasno zasto, posto tek ne vidim da se vrati u yamahu dok je tamo lorenzo...a ducati je sve gori i gori

          Comment


          • #6
            konacno veceras krecemo za mugello

            Comment


            • #7
              Originally posted by darkooo View Post
              konacno veceras krecemo za mugello
              bar ces se super provesti i ja bih isao vrlo rado da sam u mogucnosti...

              Comment


              • #8
                Hahahaha , nije nas Srdja lud , ostavio Acu u Srbiji a sa Draganom ( zensko ) zapalio za Italiju , sta ce mu brka u toj lepoj zemlji . Bez ljutnje , sala .
                Last edited by Dejan NS; 13-07-12, 13:22.

                Comment


                • #9
                  Pozdrav svima iz Mudjela! Ovde je fantasticno! Danas prvi treninzi, palo je fotkanje sa Luijem Rosijem, onda sam pozvana u Pramakovu garazu da odgledam kraj fp1,a onda......... Poljubila Valeta!!! Divan je i nasmejan! Drugaru se potpisao na kacigu, meni na poster! )) ne mogu da opisem srecu! Ali malo mi je to bilo pa sam visila ispred njegove garaze i naletela na Nikija! Fotografija i sa njim! Sreci nikad kraja! Toliko za danasnji dan! Malo li je?
                  #58

                  Comment


                  • #10
                    ta je super nego nam ti to dokumentuj kada se vratis!!!

                    Comment


                    • #11


                      Svaka cast HRC.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        Bravo za MANIAC-a!!!

                        Comment


                        • #13
                          kako mene ovaj Iannone podsjeca na Rossija to nije humano style , Čovjek je mašina

                          svaka mu cast ;) pretvorio je mugello u plamen :]
                          Valentino Rossi #46

                          G.O.A.T

                          Comment


                          • #14
                            Rosi na Gresini Hondi? Wow, to bi bilo nesto za gledanje.

                            Edit: Srdjane, Galinari igra za Denver
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Krug je falio, steta...
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X