Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP-Iveco TT Assen

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MotoGP-Iveco TT Assen

    Circuit info

    Length: 4.542 m
    Width: 14m
    Left corners: 6
    Right corners: 12
    Longest straight: 487 m


    Asen je jedino mesto u Moto kalendaru gde se trke održavaju bez prekida od 1949.godine. Staza na kojoj se vozi je sagrađena 1955. godine, a prepravljena je 2010.godine iz sigurnosnih razloga. Staza je uska, sa naglim promenama smera, a površinu staze odlikuje izvrsno prianjanje tako da se postižu veće brzine na pravcu nego na nekim drugim stazama. Iz toga razloga, mnogim vozačima je staza u Asenu omiljena.
    Konfiguracija terena oko staze je takva da omogućava gledaocima odličnu preglednost, a poznato je da trke u Asenu posebno krasi vesela, skoro praznična atmosfera.
    Od 1992. ova staza se nalazi i u kalendaru SBK šampionata.
    Inače, ponovo se predviđa oblačno vreme sa mogućnošću kiše, pre svega na slobodnom treningu u četvrtak.
    Sigurna sam da svi jedva čekaju da vide da li će se nastaviti dominacija Lorenca koji je ove godine superiorno osvojio samo 10 bodova manje od maksimuma. On je ujedno i vlasnik najbržeg kruga na ovoj stazi (1'34.515), koji je postigao 2010.godine Možda će Stoner koji se žalio na zadnju gumu na prošloj trci uspeti da uzvrati udarac Špancu.
    Kal Kračlov nije otišao na operaciju članka, kako je prvobitno najavljeno, jer bi u tom slučaju morao da propusti trku zbog oporavka. Umesto toga, on je odlučio da odmara do početka moto vikenda, a potom da stegne zube i da učestvuje u Asenu.
    Dok se oni pripremaju za još jedan trkački vikend, oko padoka kruže razne glasine.
    Jedna od glavnih tema ovih dana je tzv. „rookie rule“ . Kako se pretpostavlja, u Asenu će biti doneta konačna odluka da li će se Markezu dozvoliti direktan dolazak u fabrički tim iduće godine. Čak se priča da je on već potpisao za fabričku Hondu i da će voziti sa Pedrozom u sezoni 2013.
    To posebno muči Spiza koji se na tviteru žalio kako njemu 2010.godine nije bio omogućen dolazak u fabričku Jamahu. Dodao je da nema ništa lično protiv Markeza, ali da pravila ne bi trebalo da se menjaju na taj način, na šta mu je Edvards odgovorio kako se sada više uopšte ne čudi što je Stoner izjavio da je izgubio strast koju je osećao prema ovom takmičenju.
    Takođe, kolaju glasine o tome da će Dukati ostati samo sa fabričkim timom u narednoj sezoni. Izgleda da Barbera već traži novi angažman. Uz napomenu da u njegovom timu nema napretka od novembra prošle godine, on čeka konačnu odluku Valentina Rosija, a moguće je i da će završiti na nekoj CRT mašini .
    Rosijevu odluku o timu za koji će voziti iduće godine željno iščekuje i Kal Kračlou koji je moguća zamena za doktora u slučaju da on napusti Dukati. Guareski je potvrdio da su već u pregovorima sa britanskim vozačem, iako Kračlou ne krije da bi radije vozio fabričku Jamahu. Za to vreme iz japanskog tabora stižu vesti da bi Iwata voleo da se Rosi vrati u tim sa kojim je postizao velike uspehe. Naravno, nema tu previše emocija – Jamaha se u slučaju povratka doktora nada bogatim sponzorima.
    Verovatno će neke dileme ostati i posle trke u Asenu, ali sigurno je da će mnogi vozači kojima je budućnost neizvesna biti posebno motivisani da se dokažu na trci u subotu.

    Generalni plasman
    1. Lorenco 140p
    2. Stoner 115p
    3. Pedroza 101p
    4. Kračlou 66p
    5. Doviciozo 60p
    6. Rosi 58p
    7. Bautista 58p
    8. Bradl 51p
    9. Hejden 49p
    10. Barbera 37p
    Last edited by nb_korac; 25-06-12, 15:46.
    sigpic

  • #2
    sad rossija sele i u yamahu i u hondu moze i jedno i
    drugo samo da ode iz ducatija

    Comment


    • #3
      Ostaje on u Dukatiju, sve su to naduvane novinske price.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        ...mislim da ce ovo biti jedna od onih velikih trka za pojedine vozace..kad kazem to,prevashodno msm na Stonera i na Horhea..ako zeli jos jednu titulu,pre nego ode,Stoneru je mozda,kazem mozda ovo poslednja sansa da krene u odbranu titule..s obzirom da je Yamaha stigla i po mom uverenju,prestigla Hondu,ne dominatno,ali je ipak u blagoj prednosti,Stoner ce morati da pocne da vozi one trke koje bi se mogle nazvati velikim trkama,poput one u Katalunji,Laguna Seki,Filip Ajlandu....to isto vazi i za Horhea..jer ako kojim slucajem prenebregne cinjenicu koga ima za takmaca,bez obzira sto kazem opet,Yamaha je trenutno nesto kvalitetniji motor od Honde,Stoner nece propustiti priliku za gol..ali ne verujem,zna odlicno spanac s kim ima posla,cak sta vise imam neki utisak da je vise zeli nego li Stoner,ali videcemo ko sta i koliko zeli..zato su moja ocekivanja vezano za ovu trku velika..u drugom redu ce biti verovatno zanimljivo,pretpostavljam,ali opet kazem,bice u senci ove dvojice,naravno svako ce morati da pocne da opravdava ulozena sredstva i poverenje,i da se bori za opstanak tu gde jesu..to je moj stav..Rossi-Dukati je par koji trenutno ide kod psihologa,bracnih terapeuta...da li ce ostati u braku,pa zavisice umnogome i od ove trke,ali ono sto je sigurno za taj brak i da li ce se odrzati,saznacemo u Americi-Laguna Seki,nakon saznanja da li taj dukati ide u dobrom pravcu,kako na ovoj,tako i na sledecej trci..nije Rossi vise onaj neozbiljni lik pa da se tako i ponasa dalje,bar ne sto se Dukatija tice..

        edit
        a ta prica oko Yamahe,uopste nije nemoguca,iz tri razloga:odluke oko rukija,Honda,Markez... a Rossi hvala bogu, jos ima potencijala ,a Horhe mladost i potencijal..tako da nista nije nemoguce..ma veliki su to konkurenti,Yamaha vs Honda..samo da dodje ta "laguna"..pa nek pljuste sve svetske vesti..
        Last edited by Rossini; 25-06-12, 22:54.
        sigpic

        Comment


        • #5
          nisam bas ubedjen da Doktor zeli povratak u neku od bivsih ekipa, a i nesto mi se ne svidja ta ideja, koliko god silno zeleo tu eventualnu 10-u titulu.... Naime, on je svestan toga ko je i sta je i ima velik, cak prevelik ego (sa punim pravom ), i mislim da bi bas to moglo biti prelomno u tom e da ga udalji od mesta u fabrickoj jamahi/hondi... Jer, zamislite recimo povratak u Jamahu a pritom da Lorenco uzme sampionsku titulu ove godine sto je potpuno realno... da li bi Doktor bas dobio tretman kakav zeli i zasluzuje? Mislim da ne bi, da bi sve bilo podredjeno lorencu, sto je naravno Doktoru neprihvatljivo... Ili recimo u Hondi, gde bi onda bila 3 vozaca ponovo (cisto sumnjam da ce se odreci i Pedrose i napraviti tandem Rosi-Markez), to je nekako prevelika sredina za rad i imao bi u timu tog jednog Markeza koji je vec u motogp po meni prevelika senzacija i previse se o njemu prica, sve je to pomalo iritantno, a jos kad klinac, ruki, dobije isti tretman kao neki vec iskusni vozaci, zna to da smeta.... Stoga ne verujem u njegov povratak, mada prizeljkujem prelazak u neki drugi tim jer je evidentno da sa Dukatijem ne ide nigde, ili ako ide, da je to veoma sporo i mnogo sporije od onoga kako bi trebalo....

          e sad, sto se tice trke (da ne bude cist spam post ), sta reci, opet verovatno borba Lorenco-Stoner, ne treba biti mnogo bistar pa videti da su oni daleko ispred svih, pogotovo lorenco ... nadam se kao i svaki put ove sezone kisi a dalji razvoj situacije znate
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • #6
            rosi ostaje u dukatiju,svidelo se to nama ili ne;)
            i ja mislim da ce lorenco da pobedi,ali ako kazem naglas mozda i ubajemi volela bih da odem na ovu trku i da obidjem grad u kome je sve dozvoljeno
            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by denia_el View Post
              rosi ostaje u dukatiju,svidelo se to nama ili ne;)
              i ja mislim da ce lorenco da pobedi,ali ako kazem naglas mozda i ubajemi volela bih da odem na ovu trku i da obidjem grad u kome je sve dozvoljeno
              Kako znaš?
              Valentino Rossi #46

              G.O.A.T

              Comment


              • #8
                Originally posted by denia_el View Post
                rosi ostaje u dukatiju,svidelo se to nama ili ne;)
                ..hmmm,nisam bas nesto siguran..;),jeste da je trenutno 60:40 da ostane,ali ipak je VELIKO tih 40 %...;)


                @Valetinik
                ... nadam se kao i svaki put ove sezone kisi a dalji razvoj situacije znate


                ..ahhhh,daj boze..,ali ne zbog neke pobede,vec zbog JOS JEDNOG U NIZU ODRZANIH CASOVA!
                Last edited by Rossini; 28-06-12, 02:40.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  mozda mu i Niki malo olaksa pri odluci (da napusti Dukati).... redovno je brzi od njega bar na treninzima, Doktor je Doktor na trci o tome se ne polemise... ali ne pamtim kad je bio ispred Nikija na nekom treningu dok su Nikijeva vremena na treningu znak nekog pomaka a Doktor je zakucan od 8-10 mesta otprilike...
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • #10
                    ma pobedice onaj ko je i prosle godine

                    Comment


                    • #11
                      Nisam gledao trening, ali sad gledam vremena i vidim Stoner deseti. Barbera bolji od njega. Jel to on pao ili kisa bila?
                      Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                      Comment


                      • #12
                        dali neko ide u mugello, dali ima neka organizacija od strane komentatora u vezi posete padoku ili sve ostade na prici.nema odgovora ni na mail ni na pitanja na forumu.ako neko nesto zna molim za odgovor.unapred hvala.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Hurricane View Post
                          Nisam gledao trening, ali sad gledam vremena i vidim Stoner deseti. Barbera bolji od njega. Jel to on pao ili kisa bila?
                          ja sam cuo da je bio treci..0.075 sec zaostatka..nisam ni ja gledao kvf....a sta se u medjuvremenu izdesavalo,neam pojma..nije bilo kise valjda,tako su mi preneli neki koji su gledali danas..
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by darkooo View Post
                            dali neko ide u mugello, dali ima neka organizacija od strane komentatora u vezi posete padoku ili sve ostade na prici.nema odgovora ni na mail ni na pitanja na forumu.ako neko nesto zna molim za odgovor.unapred hvala.
                            Sumnjam da ce neko ici u Mudjelo s obzirom da ti je to najskuplja varijanta koju mozes da izaberes. Naravno mislim u Evropi.

                            @Rossini hvala
                            Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Valentino Rossi #46 View Post
                              Kako znaš?
                              vase je samo da mi verujete i da nista ne pitate
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X