Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Grand Prix of Europe (Valencia)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2012 Formula 1 Grand Prix of Europe (Valencia)







    Ovo ce biti 5. trka za VN Evrope koja ce se odrzati na ulicnoj stazi Valensije. Pre nje je tu cast najvecim delom imao Nurburgring, a pre njega su se smenjvale staze Jerez, Donnington i Brands Hatch. Ubedljivo najuspesniji na ovim trkama je Michael Schumacher, sa ukupno 6 pobeda, sve u Nurburringu. Po dve imaju Alonso, Barichello i Vettel. Ferrari je, maom zbog Schumachera, sa takodje 6 pobeda najdominatniji tim ovde, medjutim u poslednje 2 godine, to je bio Red Bull, te bi trebalo ocekivati i ove godine slican rasplet situacije.

    Vozi se 57 krugova, duzine po 5.419 km, te je ukupna duzina trke 308.883 km. najbrzi krug na trci je izvezao Glock u Toyoti TF109 - 1:38.683, dok je generalno najbrzi ovde bio Vettel prosle godine, sa krugom od 1:36.975 za pol poziciju.









    Ovog vikenda u akciji cemo videti Medium i Soft Pirelli P-Zero pneumatike.



    Proslogodisnja trka ze moze okarakterisati kao zanimljiva samo zbog cinjenice da je tek cetvrta trka u istoriji F1 u kojoj su svi vozaci zavrsili trku, pored trke za VN Holandije 1961, trke za VN SAD 2005. (kad je bilo samo 6 ucesnika) i VN Italije 2005. Ipak, to je trka u kojoj je prvi put zavrsilo trku 24 vozaca.

    Sam start trke je video solidan proboj Masse na 3. sa 5, no bio je kratkog daha, Alonso ga je nakon par krivina obisao. Hamilton je pao na 5. sa 3. Vettel je sve vreme komforno vodio, dok je iza njega bila borba u punom jeku izmedju Webbera i Alonsa, Alonso je pomocu DRSa pretekao Marka na stazi, ali je Red Bull dobrom strategijom povratio tu poziciju. Kasnije u toku trke, 17. krugova pred kraj, Webber je morao da uspori jer mu je iz boxa javljeno da ima problema sa menjacem, sto je osiguralo Alonsovu drugu poziciju.

    Gubitnik te trke je bio Schumacher, koji je upropastio svoju trku zabivsi prednje krilo u Petrova prilikom izlaska iz boxa, te je morao da se krug kasnije vrati i zameni ga. Zavrsio je 17. Dobar posao je uradio Alguersuari, sa 18. na 8. i Perez sa 16. na 11. nakon sjajnog ocuvanja pneumatika na 47 C i jednog pit-stopa.





    .



    Dodatni linkovi:


  • #2
    Rezultati FP1:



    Maldonado ponovo one-lap-wonder, nakon ovog kruga nije vise izvezao krug ispod 1:41, stavise, bio je nekih 0.3-0.4s u proseku sporiji. Ipak, dobar krug i sto je jos bitnije - u dobrom trenutku, jer guzva na stazi pravi velike probleme, cak i vozacima koji su u bolidima koji po brzini nisu predaleko.

    Red Bull standardno dobar ovde, ipak Webber je oko pola sekunde sporiji nego prosle godine. Button se, nadam se, sredio na svim frontovima i jos se vise nadam da cemo ga videti na podijumu. Alonso se vise bavio testiranjem novih delova. Ove godine to postaje klasika, da Ferrari (pa i Red Bull u odredjenoj meri), posle svake iole vece pauze donose nove delove, ovog puta novo prednje krilo, blago izmenjena karoserija oko auspuha, drugaciji pod i drzaci retrovizora, koji su sad integrisani sa krilcima. Red Bull ponovo donosi nov auspuh, nesto drugacije sad izgleda i karoserija oko otvora za hladnjake na RB8, kombinacija resenja prvobitno vidjeno u Kini i McLarenovog resenja sa dva tanka usmerivaca.











    Comment


    • #3
      Rezultati FP2:



      Nista posebno, osim sto je De La Rosa zabio F112 u ogradu, bizaran incident. Poslednjih pola sata su uglavnom vozili krugove sa dosta goriva, ova vremena su postavljena vise od pola sata pre kraja, Rosberg je recimo postavio vreme pola sata po pocetku treninga. Staza je napredovala zbog toga, zato imamo Hulkenberga i Kamuia u Top 3.

      Comment


      • #4
        bravo vanja,svaka cast za otvaranje
        Miljkonen

        Comment


        • #5
          vec sam i sama sebi dosadila sa ovim lajkicima,ali bas umes da napravis dobro otvaranje,sto jes - jes
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6
            Pa ti daj neki rep. ;)

            Sto se ove trke tice, Marked je trebao da je otvori, ali nema ga vec par dana, a kako su treninzi poceli, nisam hteo da ostavim to nezapoceto.

            Comment


            • #7
              Sta se desavam niko ne komentarise kvalifikacije? Ja nisam gledao (jebeni faks), sad citam izvestaje, opet totalni haos...

              Webber 19-ti, Alonso 11-ti, razlike minimalne.... ali Vettel na polu sa 3 desetinke prednosti ispred Hamiltona i Maldonada.... Aj neko cudo da se desi pa da bude dobra trka i u Valensiji...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Zakljucali mi SK Prime, ja ih zovem kaze nemaju autorska prava u BIH
                Gledao na netu, ispade mi Alonso u q2 i tu se dodatno iznerviram.
                Stvarno ne znam sta sutra ocekivati. Moglo bi biti i neko iznenadjenje. Da vidimo i taj Lotus vise

                Comment


                • #9
                  Polako stvari dolaze na svoje, opet dvojica najboljih na prva dva mesta.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Alen P View Post
                    Polako stvari dolaze na svoje, opet dvojica najboljih na prva dva mesta.
                    Zna se ko je tata. FERNANDO ;)

                    Comment


                    • #11
                      Vau jos jedne kvalifikacije sa novim iznenadjenjima,prvo svaka cast Vettelu na pol poziciji,razbio je konkurenciju ali to nista ne znaci jer je i u kanadi imao pol poziciju sa tri desetinke prednosti u odnosu na Hamiltona pa je opet bio cetvrti ,Hamilton jos jedne odlicne kvalifikacije,drago mi je da je nasao setup ili se barem nadam da je nasao setup jer je juce bio nezadovoljan,Maldonado svaka cast momcino eto jos jedne lepe prilike da se pokaze,Grosjean i Raikkonen jedan pored drugog mogla bi biti dobra borba izmedju njih i verujem da ce sutra biti izuzetno jaki,Button usao u prvih deset,cini se da mu je malo pomoglo to sto je odlucio da kopira hamiltonov setup ali to je sve samo temelj za dalju nadogradnju buttonovog sopstvenog setupa,Alonso i Webber sta se desilo danas sa njima,nazalost nisam gledao kvalifikacije pa ne znam ali 11-to mesto za Alonsa znaci da ce Alonso morati da taktizira i ako Vettel i Hamilton dobro odvoze svoju trku i zadrze svoje pozicije ili eventualno zamene pozicije,mogli bi lepo da se malo odvoje od Alonsa s obzirom da obilazenja na Valensiji nisu bas tako jednostavna i moguca,Webber isto tako mogao bi izgubiti prikljucak sa vodecima u svakom slucaju jedva cekam sutrasnju trku iako ne ocekujem neka prevelika uzbudjenje jer je to Valensija ali se ipak nadam da ce biti dobra trka
                      Miljkonen

                      Comment


                      • #12
                        Cudne bile te kvalifikacije, taman Alonso zaseo na prvo mesto i ja pomislim gotov je on, i nekoliko vozaca odveze kao on i najezio sam se kad sam video koliko je vozaca bilo u dve desetinke.A u samom finisu kvalifikacija , ni od kuda se pojavi Fetel i zauzme prvo mesto sa 4 desetinke prednosti u odnosu na Hamiltona.Ocekivao sam od Batona vise, mislio sam da ce sigurno biti u TOP 5 cime bi najavio njegov povratak.Sto se tice Ferarija navikao sam od njih na takve kikseve, nazalost.Ova staza generalno lezi Fetelu i slavio je u prethodne dve godine, ne verujem da ce sutra izgubiti poziciju od Hamiltona.Jedino da dodje do nekog tehnickog kvara ili udari u zid.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by chicharito14 View Post
                          Zakljucali mi SK Prime, ja ih zovem kaze nemaju autorska prava u BIH
                          Gledao na netu, ispade mi Alonso u q2 i tu se dodatno iznerviram.
                          Stvarno ne znam sta sutra ocekivati. Moglo bi biti i neko iznenadjenje. Da vidimo i taj Lotus vise
                          Kakva crna prava,pa niko u BIH ne prenosi F1 mislio sam da je to jedina stvar bitna u toj prici.

                          Morao sam na RTL-u gledati i jos Alonso ispade u Q2,stvarno ne znam sta se desilo

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by FC Nadal View Post
                            Kakva crna prava,pa niko u BIH ne prenosi F1 mislio sam da je to jedina stvar bitna u toj prici.

                            Morao sam na RTL-u gledati i jos Alonso ispade u Q2,stvarno ne znam sta se desilo
                            Kaze mi likusa da alternativna TV prenosi trku. Pa reko a kvalifikacije, treninzije. Nije do njih, pa do koga je!?
                            Ja nasao na 114 kanalu SK Prime HD, ima samo zvuk valjda jer mi tv nije HD. Upalio to, a na laptopu nasao prenos preko neta i imao nase komentatore. Samo mi je zvuk isao 10 sekundi ispred

                            Comment


                            • #15
                              U BIH prenosi K3.
                              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                              Comment

                              Working...
                              X