PDA

Pogledati punu verziju : Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013



Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

danijelkr
19.06.2012, 18:59
Posto nam se blizi zrijeb za europske kupove u kojima ce biti klubovi sa ovi prostora, ovo ce biti tema u kojoj cemo diskutovati sve sto je vezano za novu sezonu u Ligi sampiona i Liga Europe od samog pocetka. U nastavku su svi bitni podaci za ovu sezonu.


http://upload.slike.com/slike/GmLB.png

Datumi svih zrijebova

Zrijeb parova za prvo i drugo kolo 25.6.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za trece kolo 20.7.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za Play-off 10.8.2012. u Nyon-u.
Zrijeb grupa 31.8.2012. u Monaco-u.
Zrijeb za 1/16 i 1/8 finala 20.12.2012. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/4,1/2 i fanale 15.3.2013. u Nyon-u.

Datumi odigravanja utakmica

Prvo kolo kvalifikacija, prva utakmica 03-04.07.2012.
Prvo kolo kvalifikacija, druga utakmica 10-11.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, prva utakmica 17-18.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, druga utakmica 24-25.07.2012.
Trece kolo kvalifikacija, prva utakmica 31.7. i 01.08.2012.
Trece kolo kvalifikacija, druga utakmica 07-08.08.2012.
Play-off, prva utakmica 21-22.08.2012.
Play-off, druga utakmica 28-29.08.2012.

Grupna faza, prvo kolo 18-19.09.2012.
Grupna faza, drugo kolo 02-03.10.2012.
Grupna faza, trece kolo 23-24.10.2012.
Grupna faza, cetvrto kolo 06-07.11.2012.
Grupna faza, peto kolo 20-21.11.2012.
Grupna faza, sesto kolo 04-05.12.2012.

1/8 finala, prva utakmica 12-13.02.2013. i 19-20.02.2012.
1/8 finala, druga utakmica 5-6.03.2013. i 12-13.02.2012.
1/4 finala, prva utakmica 02-03.04.2013.
1/4 finala, druga utakmica 9-10.04.2013.
1/2 finala, prva utakmica 23-24.04.2013.
1/2 finala, druga utakmica 30.4. i 01.05.2013.
Finale (Wembley Stadium, London) 25.05.2013.


1. kolo kvalifikacija (6 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Linfield Belfast Nir 2.766 Tre Penne Sma 0.933
F91 Dudelange Lux 2.716 FC Lusitanos And 0.700
Valletta FC Mlt 2.616 B36 Torshavn Far 0.533

2. kolo kvalifikacija (34 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
FC Basel Sui 53.360 Shamrock Rovers Irl 4.475
BATE Borisov Bls 29.641 Hapoel Kiryat Shmona Isr 4.400
FC Salzburg Aut 29.265 Molde FK Nor 3.935
Dinamo Zagreb Cro 24.774 Zeljeznicar Sarajevo Bos 3.683
MSK Zilina Svk 14.974 KR Reykjavik Isl 3.566
Partizan Belgrade Srb 14.350 Ludogorets Razgrad Bul 2.850
Helsingborg IF Swe 12.680 The New Saints Wal 2.799
Sheriff Tiraspol Mol 9.849 Linfield Belfast * Nir 2.766
DVSC Debrecen Hun 7.950 F91 Dudelange * Lux 2.716
NK Maribor Slo 6.424 Valletta FC * Mlt 2.616
FK Ventspils Lat 5.674 Buducnost Podgorica Mon 2.375
Slovan Liberec Cze 5.570 Flora Tallinn Est 2.283
Slask Wroclaw Pol 5.483 Neftchi Baku Azb 2.241
HJK Helsinki Fin 5.326 Shakhtyor Karaganda Kaz 1.816
AEL Limassol Cyp 5.099 Skënderbeu Korçë Alb 1.783
Ekranas Panevezys Lit 4.875 Vardar Skopje Mac 1.133
FC Zestafoni Geo 4.733 Ulisses Yerevan Arm 0.941

3. kolo kvalifikacija - sampioni (20 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
FC Basel ** Sui 53.360 Sheriff Tiraspol ** Mol 9.849
Anderlecht Bel 48.480 DVSC Debrecen ** Hun 7.950
Celtic Sco 32.728 NK Maribor ** Slo 6.424
BATE Borisov ** Bls 29.641 FK Ventspils ** Lat 5.674
FC Salzburg ** Aut 29.265 Slovan Liberec ** Cze 5.570
Dinamo Zagreb ** Cro 24.774 Slask Wroclaw ** Pol 5.483
CFR Cluj Rom 18.764 HJK Helsinki ** Fin 5.326
MSK Zilina ** Svk 14.974 AEL Limassol ** Cyp 5.099
Partizan Belgrade ** Srb 14.350 Ekranas Panevezys ** Lit 4.875
Helsingborg IF ** Swe 12.680 FC Zestafoni ** Geo 4.733

3. kolo kvalifikacija - nesampioni (8 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Dinamo Kiev Ukr 62.026 Club Brugge Bel 35.480
Panathinaikos Gre 50.920 FC Vaslui Rom 13.764
FC København Den 46.505 Feyenoord Ned 12.603
Fenerbahçe Tur 41.615 Motherwell Sco 6.728

Porazeni klubovi u 3. pretkolu idu u 4. kolo Liga Europe.

4. kolo kvalifikacija - sampioni (10 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
FC Basel ** Sui 53.360 Dinamo Zagreb ** Cro 24.774
Anderlecht *3 Bel 48.480 CFR Cluj *3 Rom 18.764
Celtic *3 Sco 32.728 MSK Zilina ** Svk 14.974
BATE Borisov ** Bls 29.641 Partizan Belgrade ** Srb 14.350
FC Salzburg ** Aut 29.265 Helsingborg IF ** Swe 12.680

4. kolo kvalifikacija - nesampioni (10 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Sporting Braga Por 63.069 Fenerbahçe *3 Tur 41.615
Dinamo Kiev *3 Ukr 62.026 Udinese Ita 38.996
Panathinaikos *3 Gre 50.920 Lille OSC Fra 38.835
FC København *3 Den 46.505 Málaga CF Esp 16.837
Spartak Moscow Rus 46.066 Borussia Mönchengladbach Ger 15.037

Porazeni u 4. kolu idu u grupnu fazu Liga Europe.

Grupna faza

Pot 1 coef. Pot 2 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Chelsea (TH) Eng 135.882 Valencia Esp 89.837
FC Barcelona Esp 157.837 Benfica Por 87.069
Manchester United Eng 141.882 Shakhtar Donetsk Ukr 84.026
Bayern München Ger 133.037 Zenit St. Petersburg Rus 79.066
Real Madrid Esp 121.837 Schalke 04 Ger 78.037
Arsenal Eng 113.882 Manchester City Eng 63.882
FC Porto Por 98.069 Sporting Braga *4 Por 63.069
AC Milan Ita 89.996 Dinamo Kiev *3 Ukr 62.026

Pot 3 coef. Pot 4 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Olympiakos Piraeus Gre 61.420 Paris Saint-Germain Fra 45.835
Ajax Ned 58.103 Galatasaray Tur 38.615
FC Basel ** Sui 53.360 Celtic *3 Sco 32.728
Panathinaikos *3 Gre 50.920 Borussia Dortmund Ger 31.037
Anderlecht *3 Bel 48.480 BATE Borisov ** Bls 29.641
Juventus Ita 46.996 FC Salzburg ** Aut 29.265
FC København *3 Den 46.505 Montpellier Fra 11.835
Spartak Moscow *4 Rus 46.066 FC Nordsjælland Den 8.005

* = klub krenuo od 1. kola kvalifikacija
** = klub krenuo od 2. kola kvalifikacija
*3 = klub krenuo od 3. kola kvalifikacija
*4 = klub krenuo od 4. kola kvalifikacija



http://upload.slike.com/slike/HptwC.png

Datumi svih zrijebova

Zrijeb parova za prvo i drugo kolo 25.6.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za trece kolo 20.7.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za Play-off 10.8.2012. u Nyon-u.
Zrijeb grupa 31.8.2012. u Monaco-u.
Zrijeb za 1/16 i 1/8 finala 20.12.2012. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/4,1/2 i fanale 15.3.2013. u Nyon-u.

Datumi odigravanja utakmica

Prvo kolo kvalifikacija, prva utakmica 05.07.2012.
Prvo kolo kvalifikacija, druga utakmica 12.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, prva utakmica 19.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, druga utakmica 26.07.2012.
Trece kolo kvalifikacija, prva utakmica 02.08.2012.
Trece kolo kvalifikacija, druga utakmica 09.08.2012.
Play-off, prva utakmica 23.08.2012.
Play-off, druga utakmica 30.08.2012.

Grupna faza, prvo kolo 20.09.2012.
Grupna faza, drugo kolo 04.10.2012.
Grupna faza, trece kolo 25.10.2012.
Grupna faza, cetvrto kolo 08.11.2012.
Grupna faza, peto kolo 22.11.2012.
Grupna faza, sesto kolo 06.12.2012.

1/16 finala, prva utakmica 14.02.2013.
1/16 finala, druga utakmicag 21.02.2013.
1/8 finala, prva utakmica 07.03.2013.
1/8 finala, druga utakmica 14.03.2013.
1/4 finala, prva utakmica 04.04.2013.
1/4 finala, druga utakmica 11.04.2013.
1/2 finala, prva utakmica 25.04.2013.
1/2 finala, druga utakmica 02.05.2013.
Finale (Amsterdam Arena, Amsterdam) 15.05.2013.



Iako je 2009. godine ukinuto stvaranje regionalnih grupa u 1. kolu kvalifikacija Liga Europe i drugom kolu Lige sampiona postoji neka vrsta regionalizacije.

1. kolo kvalifikacija (74 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
FC Twente Enschede Ned 57.103 MTK Budapest Hun 1.950
Lech Poznan Pol 22.483 Metalurg Skopje Mac 1.883
Rosenborg BK Nor 20.935 FK Siauliai Lit 1.875
IF Elfsborg Swe 10.180 Zimbru Chisinau Mol 1.849
Kalmar FF Swe 7.180 JJK Jyväskylä Fin 1.826
FK Aktobe Kaz 5.066 KS Flamurtari Vlorë Alb 1.783
St. Patrick's Athletic Irl 4.975 Cliftonville Nir 1.766
Stabak IF Nor 4.935 Torpedo Kutaisi Geo 1.733
FC Gomel Bls 4.641 FC Santa Coloma And 1.700
Olimpi Rustavi Geo 4.233 Llanelli FC Wal 1.549
FK Sarajevo Bos 4.183 Crusaders Belfast Nir 1.516
Bohemians Dublin Irl 3.975 Jeunesse d'Esch Lux 1.466
FK Senica Svk 3.974 Mura Murska Sobota Slo 1.424
NK Osijek Cro 3.774 NK Celje Slo 1.424
FH Hafnarfjardar Isl 3.566 Daugava Daugavpils Lat 1.424
Levadia Tallinn Est 3.533 Zeta Golubovci Mon 1.375
Pyunik Yerevan Arm 3.441 IBV Vestmannaeyjar Isl 1.316
Dacia Chisinau Mol 3.349 Trans Narva Est 1.283
FK Baku Azb 3.241 Hibernians FC Mlt 1.116
FK Borac Banja Luka Bos 3.183 Floriana Mlt 1.116
Metalurgs Liepaja Lat 3.174 Thór Akureyri Isl 1.066
Bangor City Wal 3.049 Ordabasy Shymkent Kaz 1.066
Differdange 03 Lux 2.966 Zhetysu Taldykorgan Kaz 1.066
Honvéd Budapest Hun 2.950 Kalju Nomme Est 1.033
Suduva Marijampole Lit 2.875 NSI Runavik Far 1.033
FK Jagodina Srb 2.850 Portadown Nir 1.016
MyPa-47 Fin 2.826 CS Grevenmacher Lux 0.966
SK Tirana Alb 2.783 Gandzasar Kapan Arm 0.941
Olimpija Ljubljana Slo 2.674 Celik Niksic Mon 0.875
Renova Dzepciste Mac 2.633 USV Eschen/Mauren Lie 0.800
Inter Baku Azb 2.491 Teuta Durrës Alb 0.783
Rudar Pljevlja Mon 2.375 Víkingur Far 0.783
KuPS Kuopio Fin 2.326 UE Santa Coloma And 0.700
Shkendija Tetovo Mac 2.133 Cefn Druids Wal 0.549
Birkirkara Mlt 2.116 Shirak Gyumri Arm 0.441
EB Streymur Far 2.033 La Fiorita Sma 0.183
Khazar Lenkoran Azb 1.991 EL2 Sma 0.183 - 1.683

U 2. kolu kvalifikacija ce se nalaziti 80 klubova koji ce biti podijeljni u 8 grupa po 10 klubova. U slucaju prolaska nepostavljenog kluba u drugo kolu, on preuzima koficijent kluba s kojim je igrao prvo kolo kvalifikacija.

2. kolo kvalifikacija (80 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
FC Twente Enschede * Ned 57.103 Olimpi Rustavi * Geo 4.233
APOEL Nicosia Cyp 33.599 St. Johnstone Sco 4.228
PAOK Thessaloniki Gre 27.920 FK Sarajevo * Bos 4.183
Sparta Praha Cze 25.570 Naftan Novopolotsk Bls 4.141
Lech Poznan * Pol 22.483 Shakhtior Saligorsk Bls 4.141
Rosenborg BK * Nor 20.935 Bohemians Dublin * Irl 3.975
Anorthosis Famagusta Cyp 17.099 FK Senica * Svk 3.974
Young Boys Sui 16.860 Inter Turku Fin 3.826
Viktoria Plzen Cze 14.070 NK Osijek * Cro 3.774
Bursaspor Tur 13.615 FH Hafnarfjardar * Isl 3.566
AA Gent Bel 12.480 Levadia Tallinn * Est 3.533
Legia Warsaw Pol 11.983 FC Fehérvár Hun 3.450
Levski Sofia Bul 11.850 Pyunik Yerevan * Arm 3.441
Red Star Belgrade Srb 10.850 Dacia Chisinau * Mol 3.349
Metalurg Donetsk Ukr 10.526 FK Baku * Azb 3.241
CSKA Sofia Bul 10.350 FK Borac Banja Luka * Bos 3.183
IF Elfsborg * Swe 10.180 Metalurgs Liepaja * Lat 3.174
Anzhi Makhachkala Rus 9.566 Bangor City * Wal 3.049
Vitesse Arnhem Ned 9.103 Differdange 03 * Lux 2.966
Rapid Bucuresti Rom 8.764 Honvéd Budapest * Hun 2.950
Slovan Bratislava Svk 7.974 Siroki Brijeg Bos 2.933
Hajduk Split Cro 7.774 Skonto Riga Lat 2.924
Bnei Yehuda Isr 7.400 Suduva Marijampole * Lit 2.875
Kalmar FF * Swe 7.180 Lokomotiv Plovdiv Bul 2.850
SV Ried Aut 6.765 FK Jagodina * Srb 2.850
AIK Stockholm Swe 5.680 MyPa-47 * Fin 2.826
AGF Aarhus Den 5.505 SK Tirana * Alb 2.783
Aalesunds FK Nor 5.435 Sligo Rovers Irl 2.725
Maccabi Netanya Isr 5.400 Olimpija Ljubljana * Slo 2.674
Servette FC Geneve Sui 5.360 Renova Dzepciste * Mac 2.633
Admira Wacker Aut 5.265 Inter Baku * Azb 2.491
FK Aktobe * Kaz 5.066 Rudar Pljevlja * Mon 2.375
Ruch Chorzow Pol 4.983 KuPS Kuopio * Fin 2.326
St. Patrick's Athletic * Irl 4.975 Shkendija Tetovo * Mac 2.133
Spartak Trnava Svk 4.974 Birkirkara * Mlt 2.116
Tromso IL Nor 4.935 EB Streymur * Far 2.033
Stabak IF * Nor 4.935 Khazar Lenkoran * Azb 1.991
Slaven Koprivnica Cro 4.774 Dila Gori Geo 1.733
FC Gomel * Bls 4.641 Milsami Orhei Mol 1.599
Vojvodina Novi Sad Srb 4.350 Zalgiris Vilnius Lit 1.375

3. kolo kvalifikacija (58 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Internazionale Ita 104.996 Anzhi Makhachkala ** Rus 9.566
Liverpool Eng 90.882 Vitesse Arnhem ** Ned 9.103
Olympique Marseille Fra 85.835 Omonia Nicosia Cyp 9.099
FC Twente Enschede * Ned 57.103 Arsenal Kiev Ukr 9.026
Athletic Bilbao Esp 47.837 Rapid Bucuresti ** Rom 8.764
Besiktas Tur 42.115 Slovan Bratislava ** Svk 7.974
APOEL Nicosia ** Cyp 33.599 Hajduk Split ** Cro 7.774
Hannover 96 Ger 31.037 Atromitos FC Gre 7.420
PAOK Thessaloniki ** Gre 27.920 Bnei Yehuda ** Isr 7.400
Steaua Bucuresti Rom 26.764 Kalmar FF * Swe 7.180
Sparta Praha ** Cze 25.570 SV Ried ** Aut 6.765
Lech Poznan * Pol 22.483 Dundee United Sco 6.228
Rosenborg BK * Nor 20.935 AIK Stockholm ** Swe 5.680
Heerenveen Ned 20.103 Sigma Olomouc Cze 5.570
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 AC Horsens Den 5.505
Young Boys ** Sui 16.860 AGF Aarhus ** Den 5.505
Racing Genk Bel 16.480 Aalesunds FK ** Nor 5.435
Viktoria Plzen ** Cze 14.070 Maccabi Netanya ** Isr 5.400
Bursaspor ** Tur 13.615 Servette FC Geneve ** Sui 5.360
Maritimo Funchal Por 12.569 Admira Wacker ** Aut 5.265
AA Gent ** Bel 12.480 FK Aktobe * Kaz 5.066
Rapid Wien Aut 12.265 Ruch Chorzow ** Pol 4.983
Legia Warsaw ** Pol 11.983 St. Patrick's Athletic * Irl 4.975
Levski Sofia ** Bul 11.850 Spartak Trnava ** Svk 4.974
Dinamo Moscow Rus 11.066 Tromso IL ** Nor 4.935
Red Star Belgrade ** Srb 10.850 Stabak IF * Nor 4.935
Metalurg Donetsk ** Ukr 10.526 Slaven Koprivnica ** Cro 4.774
CSKA Sofia ** Bul 10.350 FC Gomel * Bls 4.641
IF Elfsborg * Swe 10.180 Vojvodina Novi Sad ** Srb 4.350

4. kolo kvalifikacija (62 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Internazionale *3 Ita 104.996 Viktoria Plzen ** Cze 14.070
Liverpool *3 Eng 90.882 Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 14.026
Olympique Marseille *3 Fra 85.835 FC Vaslui @3 Rom 13.764
Sporting CP Lisbon Por 82.069 Bursaspor ** Tur 13.615
CSKA Moscow Rus 80.566 Dinamo Bucuresti Rom 13.264
PSV Eindhoven Ned 76.103 Feyenoord @3 Ned 12.603
Girondins Bordeaux Fra 58.835 Maritimo Funchal *3 Por 12.569
FC Twente Enschede * Ned 57.103 AA Gent ** Bel 12.480
VfB Stuttgart Ger 55.037 Rapid Wien *3 Aut 12.265
Metalist Kharkiv Ukr 52.526 Legia Warsaw ** Pol 11.983
Athletic Bilbao *3 Esp 47.837 Levski Sofia ** Bul 11.850
AZ Alkmaar Ned 44.103 Dinamo Moscow *3 Rus 11.066
Besiktas *3 Tur 42.115 Red Star Belgrade ** Srb 10.850
Club Brugge @3 Bel 35.480 Metalurg Donetsk ** Ukr 10.526
APOEL Nicosia ** Cyp 33.599 CSKA Sofia ** Bul 10.350
Hapoel Tel-Aviv Isr 31.400 IF Elfsborg * Swe 10.180
Hannover 96 *3 Ger 31.037 Sheriff Tiraspol @3 Mol 9.849
Lazio Roma Ita 29.996 DVSC Debrecen @3 Hun 7.950
PAOK Thessaloniki ** Gre 27.920 Hearts FC Sco 7.228
Steaua Bucuresti *3 Rom 26.764 Motherwell @3 Sco 6.728
Sparta Praha ** Cze 25.570 KSC Lokeren Bel 6.480
AEK Athens Gre 24.420 FC Midtjylland Den 6.505
Lech Poznan * Pol 22.483 NK Maribor @3 Slo 6.424
Rosenborg BK * Nor 20.935 FC Luzern Sui 6.360
Trabzonspor Tur 20.115 FK Ventspils @3 Lat 5.674
Heerenveen *3 Ned 20.103 Slovan Liberec @3 Cze 5.570
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 Slask Wroclaw @3 Pol 5.483
Newcastle United Eng 16.882 HJK Helsinki @3 Fin 5.326
Young Boys ** Sui 16.860 AEL Limassol @3 Cyp 5.099
Levante UD Esp 16.837 Ekranas Panevezys @3 Lit 4.875
Racing Genk *3 Bel 16.480 FC Zestafoni @3 Geo 4.733

Grupna faza

Pot 1 coef. Pot 2 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Atlético Madrid (TH) Esp 100.837 VfB Stuttgart *4 Ger 55.037
Internazionale *3 Ita 104.996 Metalist Kharkiv *4 Ukr 52.526
Liverpool *3 Eng 90.882 Athletic Bilbao *3 Esp 47.837
Olympique Lyon Fra 94.835 AZ Alkmaar *4 Ned 44.103
Olympique Marseille *3 Fra 85.835 Fenerbahçe @4 Tur 41.615
Sporting CP Lisbon *4 Por 82.069 Rubin Kazan Rus 40.566
CSKA Moscow *4 Rus 80.566 Napoli Ita 39.996
PSV Eindhoven *4 Ned 76.103 Udinese @4 Ita 38.996
Tottenham Hotspur Eng 66.882 Lille OSC @4 Fra 38.835
Bayer Leverkusen Ger 60.037 Club Brugge @3 Bel 35.480
Girondins Bordeaux *4 Fra 58.835 APOEL Nicosia ** Cyp 33.599
FC Twente Enschede * Ned 57.103 Hapoel Tel-Aviv *4 Isr 31.400

Pot 3 coef. Pot 4 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Hannover 96 *3 Ger 31.037 Newcastle United *4 Eng 16.882
Lazio Roma *4 Ita 29.996 Young Boys ** Sui 16.860
PAOK Thessaloniki ** Gre 27.920 Málaga CF @4 Esp 16.837
Steaua Bucuresti *3 Rom 26.764 Levante UD *4 Esp 16.837
Sparta Praha ** Cze 25.570 Racing Genk *3 Bel 16.480
Dinamo Zagreb @4 Cro 24.774 Borussia Mönchengladb @4 Ger 15.037
Lech Poznan * Pol 22.483 MSK Zilina @4 Svk 14.974
Rosenborg BK * Nor 20.935 Partizan Belgrade @4 Srb 14.350
Trabzonspor *4 Tur 20.115 Viktoria Plzen ** Cze 14.070
Heerenveen *3 Ned 20.103 Dnipro Dnipropetrovsk *4 Ukr 14.026
CFR Cluj @4 Rom 18.764 Helsingborg IF @4 Swe 12.680
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 Académica Coimbra Por 11.069

1/16 finala

12 prvoplasirani klubova u 12 drugoplasirani klubova u
grupnoj fazi Liga Europe grupnoj fazi Liga Europe
4 najbolja treceplasirana 4 najgora treceplasirana
kluba iz Lige sampiona kluba iz Lige sampiona
------------------------ --- ------------------------ ---
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .


* = klub krenuo od 1. kola kvalifikacija
** = klub krenuo od 2. kola kvalifikacija
*3 = klub krenuo od 3. kola kvalifikacija
*4 = klub krenuo od 4. kola kvalifikacija
@3 = nakon ispadanja iz 3. kola kvalifikacija za Ligu sampiona
@4 = nakon ispadanja iz 4. kola kvalifikacija za Ligu sampiona
# = nakon sto je zauzeo 3. mjesto u grupnoj fazi Lige sampiona

danijelkr
23.06.2012, 12:48
U ponedjeljak je izvlacenje za prva dva kola kvalifikacije Liga Europe i Lige sampiona koje ce se moci pratit na programu OBN (12 sati). U prvom kolu kvalifikacija Sarajevo i Borac ce od ovih protivnika koji se nalaze u nasoj regiji:

MTK Budapest (Hun)
Metalurg Skopje (Mac)
KS Flamurtari Vlorë (Alb)
FC Santa Coloma (And)
Mura Murska Sobota (Slo)
NK Celje (Slo)
Zeta Golubovci (Mon)
Hibernians FC (Mlt)
Floriana (Mlt)
Ordabasy Shymkent (Kaz)
Zhetysu Taldykorgan (Kaz)
Gandzasar Kapan (Arm)
Celik Niksic (Mon)
USV Eschen-Mauren (Lie)
Teuta Durrës (Alb)
UE Santa Coloma (And)
Shirak Gyumri (Arm)
La Fiorita (Sma)
Libertas (Sma)

Imat ce pet moguci protivnika koji ce se naci u sesiru koji je namjenjen za nenositelje. Moguce su promjene jer Kazastanci popunjavaju gdje trebaju popuniti ekipe. Moja neka zelje su ekipe iz San Marina, Slovenije i Zeta, mada su ovi sanmarinci najpovoljnije rijesenje. Blizu su, a prolaz je gotovo osiguran.

Arnel.S
25.06.2012, 13:27
Zeljo-Maribor :)

Dale
25.06.2012, 13:33
Kaze Mamic na OBN-u :

Bolje da je Dinamo izvukao ovaj bugarski tim , nego neke njihove velikane kao sto su Cluj i Steaua :ha:

Mr.M
25.06.2012, 13:52
Zbunio se covek :biggrin: Ispasce Dinamo sa ovim trenerom videcete , nisu ovi uopste los tim

Joe Cole 10
25.06.2012, 13:57
Zeljo dobio protivnika po mjeri i mogu se nadati prolasku u trece pretkolo.

Nadam se ce i Sarajevo danas imati srece kad bude izvlacenje drugog pretkola pa da se dobije protivnik sa kojim se moze igrati ravnopravno,a prvo pretkolo ne bi trebalo donijeti probleme koga god da izvucemo.Onda u trecem pretkolu Liverpool :D

Merlin
25.06.2012, 14:06
Što sam imao za reći napisao sam na temi Premijer lige. :D Danas je Željo imao sreće i dobio protivnika protiv kojeg može igrati i nadati se prolazu. Jesu kvalitetniji, ali ne mnogo. Željo je izbjegao ekipe kao što su Bate o kome ne treba mnogo trošiti riječi, zatim Ael koji dolazi iz dosta jake kiparske lige i gdje je bio prvi pored recimo APOELA, Omonie, Anorthosisa... Zatim je tu Debrecen koji ima dosta jaku ekipu, dosta je tu Ex-Yu igrača, kvalitetniji su dosta od Želje, dok bi sa Žilinom Željo i imao neke šanse, iako bi Slovaci bili favoriti. Ovako, izvukli su najboljeg mogućeg protivnika čime se svi mogu nadati prolasku Želje.

Reise
25.06.2012, 14:21
Buducnost na Partizan, bice zanimljiv duel. :D

EDIT: Kad promijenise ovo?

Joe Cole 10
25.06.2012, 14:29
Sarajevo-Hibernians

Treba ove kuhare sa Malte dobro navaljati.

Borac-Celik Niksic

Wada mi se nesto brine da ne izvuku Sarajevo sad u drugom pretkolu :biggrin:

Mr.M
25.06.2012, 14:30
Kakav je ovaj Celik , to Borac nabija ?

Reise
25.06.2012, 14:31
Celik usao u prvu crnogorsku ove godine, osvojio kup naravno, zato je u Evropi.
Nemaju los tim za CG ligu, ali mislim da nemaju sta da traze i da ce da puknu od Borca.

Merlin
25.06.2012, 14:34
Kakav je ovaj Celik , to Borac nabija ?

Borac bi sa iole ozbiljnim pristupom trebao proći. Čini mi se da njihov stadion ne ispunjava uslove za odigravanje utakmice u Europskoj ligi, tako da bi jedna utakmica trebala biti na neutralnom terenu. :D
Sve u svemu mislim da Borac prolazi.

Što se tiče Sarajeva fin žrijeb i prolaz u 2. pretkolo. Fino, fino za sada nas poslužio ovaj žrijeb. :D

D-Wade
25.06.2012, 14:36
Sarajevo-Hibernians

Treba ove kuhare sa Malte dobro navaljati.

Borac-Celik Niksic

Wada mi se nesto brine da ne izvuku Sarajevo sad u drugom pretkolu :biggrin:
Hahaha, dobar vic Joe..:biggrin:

Reise
25.06.2012, 14:38
Celik ce igrati na stadion Sutjeske, to su dva tima iz Niksica i njihovi stadioni su na razdaljinu od jednog metra. Ne bih ja to nazvao neutralnim terenom, iako jeste po pravilima.

Merlin
25.06.2012, 14:40
Celik ce igrati na stadion Sutjeske, to su dva tima iz Niksica i njihovi stadioni su na razdaljinu od jednog metra. Ne bih ja to nazvao neutralnim terenom, iako jeste po pravilima.

Nisam za to znao, kontao sam da će igrati recimo u Podgorici, ali ako je tako nije to neutralni teren. :D

@D-Wade

Znamo mi da bi ti volio da je samo vic, jer valja već u 2. pretkolu ispasti... :biggrin:

D-Wade
25.06.2012, 14:47
Vidi, navijaci Sarajeva veruju u bajke. Ajde lepo..:biggrin:

Merlin
25.06.2012, 14:53
Vidi, navijaci Sarajeva veruju u bajke. Ajde lepo..:biggrin:

Ma nisam ja navijač Sarajeva, niti sam ozbiljan. ;) :biggrin:

Ja bih iskreno volio da naše klubove ne potrefe klubovi iz Hrvatske i Srbije, ovo ostalo može proći. :D

Merlin
25.06.2012, 14:58
Neka je i Želju sreća pogledala prilikom žrijeba. Maribor je protivnik protiv koga se može igrati i proći to je sigurno, sada je sve do igrača i njihovog pristupa igri. Ako kojim slučajem podcijene Janeze, koji imaju više iskustva u Europskim takmičenjima moglo bi im se obiti o glavu, ali vjerujem da će biti kao i sa Sheriffom i da će Željo proći dalje gdje mu vjerujem treba neka nevjerovatna sreća da učini nešto više.

Ovo će biti dobra prilika i za Manijake da odu na Europsko gostovanje u većem broju, a siguran sam da će ih biti zavidan broj u Mariboru. Trebali bi Janezima održati lekciju što se navijanja tiče.

Bate Borisov, Ael, Žilina, Debrecen su klubovi koje je Željo mogao dobiti, ali je ovaj put imao dosta sreće i izbjegao recimo Bate Borisov čiji su rezultati u posljednjoj deceniji u Europi za svaki respekt (Bate-Juventus 2-2, Litex-Bate 0-4, Bate-Milan 1-1, Bate-Alkmaar 4-1, Everton-Bate 0-1), samo ovi rezultati izazivaju strah i trepet...

Što se Maribora tiče to je ekipa koja svojim rezultatima dokazuje da je riječ o sjajnoj ekipi. Bolja ekipa na papiru od Želje jesu (iako ni oni nemaju izrazito jak igrački kadar), no nisu nepobjedivi. Najbolji dio ekipe im je napad i u ofanzivi su pravo dobri, imaju nekoliko igrača koji se mogu rotirati na pozicijama napadača i krilnog napadača i vjerujem da će zadati mnogo muke odbrani Željezničara. Sa druge strane odbrana Želje također dosta jaka i kvalitetna i vjerujem da bi mogla da zaustavi Slovence.

Dakle, sreća je ovaj put pogledala predstavnika BiH i sada je sve na igračima, ostaje da vidimo šta će biti za učesnike u Europskoj ligi i da li će imati sreće prilikom žrijeba.

Odlično za sada, odlično! :D Pored odličnog žrijeba za Želju isto su imali i Sarajevo i Borac. Sarajevo ide na predstavnika Malte Hiberniansa sa kojim tradicionalno dobro igra, a i bez te tradicije ti amateri se moraju proći. Već ih je 2 puta Sarajevo tuklo u gostima sa 0-2 i 0-5, ovaj put mislim da će biti dosta 0-2. :D

Što se Borca tiče naišli su na osvajača Kupa Crne Gore, te ekipu koja je ove godine ušla u Prvu ligu. Sama činjenica da su osvojili Kup pored Rudara, Budućnosti, Sutjetske itd. govori da se radi o dobroj i ozbiljnoj ekipi, ali mislim da bi Borac ovo trebao proći, 3-0 kući i bit će dosta.

Još da i Široki bude imao sreće pa da svi budemo zadovoljni.

EDIT: Objedionio sam post i premijestio u adekvatnu temu

Dacha
25.06.2012, 15:18
Jagodina igra sa nekim Ordabasijem iz Kazahstana izgleda

Merlin
25.06.2012, 15:53
I na kraju Široki Brijeg na St. Patricks. Što se mene tiče prezadovoljan sam žrijebom bh. klubova. Mislim da i Široki ima fine šanse da prođe u 3. pretkolo.

Edit: Sarajevo u 2. pretkolu ide na Levski... E yebi ga pokvari ovako dobar žrijeb. :D

Joe Cole 10
25.06.2012, 16:00
Kud bas Levski :facepalm:.Skoro nemoguce za proci,a atraktivnijih timova od njih ima u nasoj ligi.

Merlin
25.06.2012, 16:03
Kud bas Levski :facepalm:.Skoro nemoguce za proci,a atraktivnijih timova od njih ima u nasoj ligi.

Evo i Borac dobio Metalurg, tako da jedino ostaje da se nadamo da će Široki moći u 3. pretkolo, jer realno Levski i Metalurg su mnogo bolji od Sarajeva i Borca.
Šteta, kako je bilo krenulo kontao sam da će nas sreća poslužiti i u žrijebu za 2. pretkolo.

danijelkr
25.06.2012, 17:24
Zadovoljan zbog protivnika u prvom kolu, ali ne zadovoljan zbog toga sto sigurno nece biti organizovanog gostovanja u ovu zemlju. Sad mi ostaje da odem u Bugarsku koja nije neka premija od zemlje, ali eto imaju navijace i moglo bi biti dosta zanimljivo. Cuda su moguca pa tako i u nasem slucaju, samo da se ne obrukamo ko komsije (Zeljeznicar) sa bugarskim klubovima. Od ostali bh. klubova Zeljeznicar dobio protivnika po mjeri i prolasak je izgledan ako se ozbiljno protivnik shvati. Borac dobio crnogrski Celik koji po ovom sto sam citao nisu nimalo naivni jer imaju nekog bogatog vlasnika, ali trebali bi ovo proci. Siroki dosta dobro prosao s obzirom da je bio nepostavljena ekipa.

Medjusobni dueli Sarajeva i Hibernians-a

FK Sarajevo je danas, žrijebom u Nyonu saznalo ime protivnika u prvom pretkolu Europa lige. Na megdan bordo momcima dolazi jedan od najuspješnijih klubova sa Malte, Hibernians FC.

Hibernians je osnovan 1922. godine i dolaze iz gradića Paola na jugu zemlje. Popularni "Paunovi" su 10 puta bili šampioni svoje zemlje (posljednji put 2009. godine), 9 puta osvajači kupa i 2 puta pobjednici superkupa (posljednji put 2008. godine). U posljednjoj sezoni su osvojili drugo mjesto u nacionalnom šampionatu i podigli pehar u kupu.
Svoje domaće utakmice igraju na "Hibernians Ground" stadionu koji prima 8000 posjetilaca.
Njihov posljednji nastup u Evropi je bio u okviru Lige Prvaka 2010. godine, gdje su u prvom pretkolu ispali od crnogorskog Mogrena ukupnim rezultatom 6:0 (2:0 su izgubili kući, a 4:0 u Crnoj Gori).
FK Sarajevo se u svojoj historiji dosada dva puta sastajao sa ovim malteškim timom, oba puta za vrijeme turneja po Malti. Prvi duel Sarajevo i Hibernians su odigrali 24. decembra 1961. godine u La Valeti, a tim sa Koševa je slavio sa visokih 5:0. Slika sa te utakmice
http://oi50.tinypic.com/15ixy8.jpg
I u drugom duelu, odigranom osam godina kasnije, 27. decembra 1969. godine, Sarajevo je bilo uspješnije. I ovaj susret je odigran u La Valeti, a bordo tim je slavio rezultatom 2:0.
Prva utakmica će se odigrati na stadionu Asim Ferhatović Hase 5.7., a uzvrat se igra na Malti sedam dana poslije.

Svi parovi prvo kola kvalifikacija Liga Europe

İnter Bakı PİK (AZE) v JK Trans Narva (EST)
FK Senica (SVK) v MTK Budapest (HUN)
KF Tirana (ALB) v CS Grevenmacher (LUX)
FC Torpedo Kutaisi (GEO) v FC Aktobe (KAZ)
FK Borac Banja Luka (BIH) v FK Čelik Nikšić (MNE)
Bakı FK (AZE) v NK Mura (SVN)
IF Elfsborg (SWE) v Floriana FC (MLT)
FK Renova (MKD) v AC Libertas (SMR)
FC Santa Coloma (AND) v NK Osijek (CRO)
FK Jagodina (SRB) v FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
FC Differdange 03 (LUX) v NSÍ Runavík (FRO)
Rosenborg BK (NOR) v Crusaders FC (NIR)
Myllykosken Pallo-47 (FIN) v Cefn Druids AFC (WAL)
FC Šiauliai (LTU) v FC Levadia Tallinn (EST)
Bohemian FC (IRL) v Thór Akureyri (ISL)
FK Sarajevo (BIH) v Hibernians FC (MLT)
FC Twente (NED) v UE Santa Coloma (AND)
FK Rudar Pljevlja (MNE) v FC Shirak (ARM)
KS Flamurtari (ALB) v Budapest Honvéd FC (HUN)
FC Dacia Chişinău (MDA) v NK Celje (SVN)
FK Sūduva (LTU) v FC Daugava (LVA)
KuPS Kuopio (FIN) v Llanelli AFC (WAL)
Kalmar FF (SWE) v Cliftonville FC (NIR)
Vikingur (FRO) v FC Gomel (BLR)
FH Hafnarfjördur (ISL) v FC USV Eschen-Mauren (LIE)
KKS Lech Poznań (POL) v FC Zhetysu Taldykorgan (KAZ)
Xäzär Länkäran FK (AZE) v JK Nõmme Kalju (EST)
Birkirkara FC (MLT) v FK Metalurg Skopje (MKD)
FK Zeta (MNE) v FC Pyunik (ARM)
KS Teuta (ALB) v FC Metalurgi Rustavi (GEO)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) v AS Jeunesse Esch (LUX)
EB/Streymur (FRO) v FC Gandzasar Kapan (ARM)
Saint Patrick's Athletic FC (IRL) v ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
SK Liepājas Metalurgs (LVA) v SP La Fiorita (SMR)
JJK Jyväskylä (FIN) v Stabæk Fotball (NOR)
FC Zimbru Chişinău (MDA) v Bangor City FC (WAL)
FK Skendija 79 (MKD) v Portadown FC (NIR)

Drugo kolo kvalifikacija Liga Europe

Xäzär Länkäran FK (AZE)/JK Nõmme Kalju (EST) v KKS Lech Poznań (POL)/FC Zhetysu Taldykorgan (KAZ)
N4* (TUR) v Saint Johnstone FC (SCO)
HNK Hajduk Split (CRO) v Skonto FC (LVA)
AIK Solna (SWE) v FH Hafnarfjördur (ISL)/FC USV Eschen-Mauren (LIE)
FK Renova (MKD)/AC Libertas (SMR) v Vikingur (FRO)/FC Gomel (BLR)
FC Naftan Novopolotsk (BLR) v FK Crvena zvezda (SRB)
FK Vojvodina (SRB) v FK Sūduva (LTU)/FC Daugava (LVA)
JJK Jyväskylä (FIN)/Stabæk Fotball (NOR) v FK Zeta (MNE)/FC Pyunik (ARM)
BSC Young Boys (SUI) v FC Zimbru Chişinău (MDA)/Bangor City FC (WAL)
PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (BUL) v Vitesse (NED)
KF Tirana (ALB)/CS Grevenmacher (LUX) v Aalesunds FK (NOR)
FC Metalurh Donetsk (UKR) v FK Borac Banja Luka (BIH)/FK Čelik Nikšić (MNE)
Maccabi Netanya FC (ISR) v KuPS Kuopio (FIN)/Llanelli AFC (WAL)
FK Mladá Boleslav (CZE) v Bohemian FC (IRL) /Thór Akureyri (ISL)
FC Šiauliai (LTU)/FC Levadia Tallinn (EST) v Anorthosis Famagusta FC (CYP)
FC Milsami Orhei (MDA) v FC Torpedo Kutaisi (GEO)/FC Aktobe (KAZ)
NK Slaven Koprivnica (CRO) v FK Skendija 79 (MKD)/Portadown FC (NIR)
Servette FC (SUI) v EB/Streymur (FRO)/ FC Gandzasar Kapan (ARM)
FC Twente (NED)/UE Santa Coloma (AND) v FC Inter Turku (FIN)
VMFD Žalgiris (LTU) v VfB Admira Wacker Mödling (AUT)
FC Santa Coloma (AND)/NK Osijek (CRO) v Kalmar FF (SWE)/Cliftonville FC (NIR)
ŠK Slovan Bratislava (SVK) v Videoton FC (HUN)
FC Rapid Bucureşti (ROU) v Myllykosken Pallo-47 (FIN)/Cefn Druids AFC (WAL)
FC Viktoria Plzeň (CZE) v KS Teuta (ALB)/FC Metalurgi Rustavi (GEO)
Bakı FK (AZE)/NK Mura (SVN) v PFC CSKA Sofia (BUL)
İnter Bakı PİK (AZE)/JK Trans Narva (EST) v Asteras Tripolis FC (GRE)
KAA Gent (BEL) v FC Differdange 03 (LUX)/NSÍ Runavík (FRO)
FC Anzhi Makhachkala (RUS) v KS Flamurtari (ALB)/Budapest Honvéd FC (HUN)
PFC Levski Sofia (BUL) v FK Sarajevo (BIH)/Hibernians FC (MLT)
SK Liepājas Metalurgs (LVA)/SP La Fiorita (SMR) v Legia Warszawa (POL)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) v SV Ried (AUT)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR) v FK Rudar Pljevlja (MNE)/FC Shirak (ARM)
Rosenborg BK (NOR)/Crusaders FC (NIR) v FK Jagodina (SRB)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
FC Spartak Trnava (SVK) v Sligo Rovers FC (IRL)
FC Dacia Chişinău (MDA) v NK Celje (SVN) v IF Elfsborg (SWE)/Floriana FC (MLT)
NK Široki Brijeg (BIH) v Saint Patrick's Athletic FC (IRL)/ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
APOEL FC (CYP) v FK Senica (SVK) v MTK Budapest (HUN)
Ruch Chorzów (POL) v Birkirkara FC (MLT)/FK Metalurg Skopje (MKD)
AGF Århus (DEN) v FC Dila Gori (GEO)
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/AS Jeunesse Esch (LUX) v Tromsø IL (NOR)

*N4 (TUR) Subject to CAS decision

Prvo kolo kvalifikacija Liga Sampiona

F91 Dudelange (LUX) v SP Tre Penne (SMR)
Valletta FC (MLT) v FC Lusitans (AND)
Linfield FC (NIR) v B36 Tórshavn (FRO)

Drugo kolo kvalifikacija Liga Sampiona

KS Skënderbeu (ALB) v Debreceni VSC (HUN)
NK Maribor (SVN) v FK Željezničar (BIH)
MŠK Žilina (SVK) v Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)
FC BATE Borisov (BLR) v FK Vardar (MKD)
AEL Limassol FC (CYP) v Linfield FC (NIR)/B36 Tórshavn (FRO)
Shamrock Rovers FC (IRL) v FK Ekranas (LTU)
FC Flora Tallinn (EST) v FC Basel 1893 (SUI)
The New Saints FC (WAL) v Helsingborgs IF (SWE)
HJK Helsinki (FIN) v KR Reykjavík (ISL)
Molde FK (NOR) v FK Ventspils (LVA)
F91 Dudelange (LUX)/SP Tre Penne (SMR) v FC Salzburg (AUT)
FC Slovan Liberec (CZE) v FC Shakhter Karagandy (KAZ)
PFC Ludogorets Razgrad (BUL) v GNK Dinamo Zagreb (CRO)
Neftçi PFK (AZE) v FC Zestafoni (GEO)
Ulisses FC (ARM) v FC Sheriff (MDA)
Valletta FC (MLT)/FC Lusitans (AND) v FK Partizan (SRB)
FK Budućnost Podgorica (MNE) v WKS Śląsk Wroclaw (POL)

ФК Борац Бања Лука
26.06.2012, 00:20
E sad što se tiče žrijeba srednja žalost. Za čelik može da priča ko šta hoće ali ja na njih gledam kao na boraniju, tj. sve sem neke lagane pobjede je sramota za naš klub i grad i loša promocija za ligu bez obzira što uvijek poštujem klubove koji igraju evropu ovi ipak dolaze iz jedne od najgorih liga i najkorumpiranijih zemalja, pa taman da su i najbolji tamo... Metalurg je već druga priča, dobili smo neprolaznog a u isto vrijeme imenom neatraktivnog rivala, a to je najgora kombinacija.

Tu ćemo vjerovatno fasovati par razlike, iako ovaj klub nije ništa posebno 7. u Ukrajini daleko po kvalitetu iza njihovih najboljih ali je naš fudbal i klub i liga i ulaganja na kraju krajeva kvalitet, daleko iza Ukrajine. Za nas je i Lozana kao Arsenal a kamoli ovi. Revanš je na našem terenu što se nije pokazalo u prethodna dva slučaja kao neka prednost, uzmemo li i veliku udaljenost razočaran sam potpuno ovim drugim rivalom. Priželjkivao sam Slaven b. ili tako nešto u njihovom nivou.

Ostale ne bih komentarisao, Borac je toliko rokadirao tim za novu sezonu da više nisam svjesan ni naše snage a kamoli ostalih klubova pa ću se oko toga uzdržati od komentara.

Reise
26.06.2012, 00:29
Mislim da je Buducnost izvukla finog protivnika, onako po njihovoj mjeri.
2009 su igrali isto protiv kluba iz poljske, Polonije, i odigrali su pristojno, prvu su izgubili 2-0 kuci, a u goste dobili sa 1-0.
Buducnost je prodala Kojasevica koji je mogao da posluzi itekako, al ima tu jos kvalitetnih igraca koji mogu da iznenade. Realno gledano je Slask kvalitetniji, al im prolaz u narednu rundu nije zagarantovan.
Bice klanja izmedju ove dvije ekipe. ;)

danijelkr
26.06.2012, 01:32
Buducnost je prodala Kojasevica koji je mogao da posluzi itekako, al ima tu jos kvalitetnih igraca koji mogu da iznenade. Realno gledano je Slask kvalitetniji, al im prolaz u narednu rundu nije zagarantovan.
Bice klanja izmedju ove dvije ekipe. ;)

Za Kojasevica i je Sarajevo dobilo kao i Buducnost, posto je on ugovorom za Sarajevo bio vezan do 2013.godine. Iskreno mislim da je bolje za Buducnost sto je napustio klub , jer to je igrac koji jako neozbiljan i koji mi je toliko zivaca izvuka da to nije normalno.

Samo da ne bude veci sranja u Poljskoj, ovi pogotovo nisu normalni.

Mr.M
26.06.2012, 02:15
Bice zanimljivo Crnogorcima , ali kako ce Dinamo izletiti nisu ni svesni , ovaj Ludogorets dosta dobra ekipa , nzm tesko da ce ovi sa Cacicem na klupi nesto uspeti ...

Reise
26.06.2012, 02:40
Za Kojasevica i je Sarajevo dobilo kao i Buducnost, posto je on ugovorom za Sarajevo bio vezan do 2013.godine. Iskreno mislim da je bolje za Buducnost sto je napustio klub , jer to je igrac koji jako neozbiljan i koji mi je toliko zivaca izvuka da to nije normalno.

Samo da ne bude veci sranja u Poljskoj, ovi pogotovo nisu normalni.
Primjetio sam da je neozbiljan, ali isto moze da odigra na vrhunskom nivou.
Poljaci su sigurno jedni od top3 najvecih huligana u Evropi, treba razmisliti da li ici tamo. :D

danijelkr
26.06.2012, 10:17
@Reise On nekad odigra da se zapitas sto ovaj igra u nasim ligama, ali kako sezona prolazi on sve vise opada jer ne prodje pripreme kako treba i na svake pripreme kasni. Kad je trebao da se proda u Sion dosao bivsi bh. reprezentativac Marko Topic da ga prati u vjecitom derbiju, covjek se poslije utakmice razocarao u zivot. Da je odigrao tu dobro uzeli bi neki pola miliona €, toliko je Sion htjeo dati.

Hajduk je prije dvije sezone Wroclawu igrao i Torcida je imala velikih problema. Samo je Wroclaw lijep grad sa lijepim stadionom.

Merlin
26.06.2012, 14:53
Kojašević je dobar igrač samo igra toplo/hladno. Zna explodirati doslovno i odigrati strašnu utakmicu, ali isto tako zna biti najgori na terenu.

Što se tiče Budućnosti imaju jako težak zadatak protiv Poljaka. Poljaci su favoriti, ali sasvim sigurno da i Budućnost ima svoje šanse. A kako bi Dinamo mogao 'ladno da ispadne već u 2. pretkolu. :ne_znam: Nisu ni svjesni da su izvukli jednu sjajnu ekipu. Evo čitam komentare na hrvatskim portalima većina se nada da će Dinamo ponovo u grupnu fazu, ali sada teško baš teško.

Čuo sam da predsjednik Čelika plaća navijače da navijaju za njih. Prošle godine plaćao 50 eura po utakmici, a iz Lukavice otišao jedan autobus, kao i iz Sarajeva. :biggrin:

danijelkr
26.06.2012, 15:15
Ovako razmisljaju protivnici nasih predstavnika u euro kupovima

Celik Niksic

Želje su nam se ispunile. Nećemo morati da idemo na dug put, odlično poznajemo ekipu Borca iz Banja Luke a, revanš igramo u Nikšiću. Radi se o ozbiljnoj ekipi, koja je, pored Željezničara i Širokog, sigurno među najorganizovanijim klubovima u Bosni i Hercegovini i, kao i uvijek, imaju velike ambicije. Neće nam biti lako, ali smatram da imamo šansu da prođemo dalje – istakao je Slavoljub Bubanja, kormilar Nikšićana.

Strateg Čelika nije mogao izabrati ekipu koju bolje poznaje a, interesantno je da je kao igrač imao priliku da igra protiv Krunića i Avdukića, koji sada nastupaju za Borac.

- Nedavno sam, kao da sam imao neki osjećaj, pratio finale Kupa između Borca i Slobode, kada su Banjalučani trijumfovali nakon penala. Inače, igrao sam protiv Avdukića i Krunića, koji je četiri godine bio kod Miodraga Grofa Božovića u Rusiji, i koji je jedan od njihovih glavnih igrača. Imam, dakle, dovoljno informacija o njima – naglasio je Bubanja.

Šef stručnog štaba Čelika napomenuo je da je u Banja Luci imao i mnogo lijepih trenutaka u fudbalskoj karijeri, pa vjeruje da ću mu se i ovoga puta posrećiti.

- Osam godina igrao sam u BiH, tako da odlično poznajem prilike u Borcu. Kao igrač, na tom stadionu, sa Rudarom iz Ugljevika, uspio sam da osvojim Kup a, nadam se da ću i sada imati sreće. Takođe, dok sam nastupao za Mladost iz Gackog, iako sam igrao štopera, uspio sam da postignem gol protiv Borca, koji prije toga na 24 utakmice nije primio pogodak. Za Banjaluku me, dakle, vežu mnoge lijepe uspomene – objasnio je Bubanja, koji će nastojati da taktički nadmudri stratega Banjalučana Slavišu Božičića, inače nekadašnjeg trenera Bokelja i Dečića.

Nikšićani će Borcu gostovati 5. jula, dok će sedam dana kasnije, kraj Bistrice, ugostiti Banjalučane u revanš meču prvog kola.

Levski Sofija

"Mislim da je Sarajevo favorit u utakmicama s Hiberniansom, ali još uvijek čekamo da se odigraju obje utakmice. U te dvije utakmice moći će se gledati obje momčadi i onda ćemo donijeti zaključke i saznati više o protivniku", kazao je trener Levskog Ilian Iliev, dodavši:

"U Bugarskoj volimo davati konačne ocjene, pričekajmo. Moramo se ozbiljno pripremiti, ako ćemo igrati protiv Sarajeva. To je momčad s balkanskim mentalitetom, znate da imaju talenat. Moramo biti jako oprezni. U svakom slučaju nećemo ih precijeniti".

Maribor

"Željezničar je vrlo težak protivnik koji zahtjeva temeljitu pripremu. Od saznanja da ćemo igrati s njima počeli smo prikupljati informacije o njima koje bi nam mogle pomoći da prođemo u naredni krug. U Bosni i Hercegovini se igra dobar nogomet. Imaju dosta talentovanih igrača, a Željezničar je klub sa velikom tradicijom. Ipak, iako znamo da nas čekaju zahtjevne utakmice i veoma temperamentni navijači Željezničara, naš cilj je jasan, prolaz u naredni krug Lige prvaka, " rekao je trener Maribora.

retro
27.06.2012, 15:22
Sofija. :srce::spf:

Horde on tour.

Fanta
27.06.2012, 16:08
Pa eto ja sam zadovoljan izvlacenjem.
Cisto sumnjam da ce Sarajevo kiksati u prvom pretkolu. U tu utakmicu treba uci spremno i bez ikakvog opustanja. U drugom kolu ako prodjemo igramo sa Levskim a to bi mogao da bude problem. Ali eto, imali smo i tezih protivnika u Evropi pa smo ih prolazili ili bar malo namucili, tako da i ovdje vjerujem u nesto dobro.

Sto se tice Zelje, bit ce im dosta gutavo sa Mariborom, tu su negdje.

danijelkr
27.06.2012, 16:52
Sofija. :srce::spf:

Horde on tour.

Cijeli put sa dva nocenja trebao bi kostat izmedju 140 do 150 KM. Ovaj put se necu zajebati i uzet cu spavanje u Pragu sam se ukocio u autobusu.

O nastupima nasih klubova u euro kupovima pisite ovdje, a u onoj temi sto je vezano za PLBiH.

DinoFC
27.06.2012, 16:57
Cijeli put sa dva nocenja trebao bi kostat izmedju 140 do 150 KM. Ovaj put se necu zajebati i uzet cu spavanje u Pragu sam se ukocio u autobusu.

O nastupima nasih klubova u euro kupovima pisite ovdje, a u onoj temi sto je vezano za PLBiH.

Ne cudi me Prag uopste nije blizu koliko se na pravu cini u to sam se uvjerio

Ne znam zbog cega ali ima neke nade pred 2.pretkolo puno vise nego prosle godine protiv Sparte

danijelkr
27.06.2012, 17:03
Realno je da ne prodjemo Levski, jer su kvalitetniji od nas. Samo ne bi prvi put bilo da prodjemo jace od sebe. Ove godine imamo kvalitetnije igrace i igrace koji imaju muda. Prosle godine nas je u Pragu presjekao onaj promasaj Hadzica i kasnije Handzic pored kojeg su prolazili ko pored cunja.

Bitno je prvo izboriti domacinstvo, pa da drugu igramo tamo. Ostvari se ovdje povoljan rezultat i tamo ce nas vise biti nego u Pragu.

DinoFC
27.06.2012, 17:09
To ti kazem,znali smo prolaziti jace od sebe imamo dobrog trenera za kojeg vjerujem da je imao dovoljno vremena da napravi nesto od ekipe,imam par pojedniaca,pojacanja jos ne mogu komentarisati posto stvarno ne znam kakvi su igraci,meni jeOK sve,malo srece i to je to.Necu da budem pesimista

danijelkr
03.07.2012, 13:40
Levski je neki dan odigrao pripremnu utakmicu protiv Metalurg Donetsk i pobjedio 2:0, evo klipa


http://www.youtube.com/watch?v=f_m_LnRUe0Q

Po ovom sto sam vidio imat cemo dosta problema kod prekida i sve vise mislim da tamo trebamo igrati sa liberom :D

Mr.M
03.07.2012, 20:55
Valleta vodi 5-0 za 30 minuta igre , brate nisu ovi toliko losi ::)

danijelkr
03.07.2012, 21:01
Igraju protiv nekog portugalskog kluba koji igra u Andori. Ma ne brinem se za Hibernians, prijavili su neki dan 14 igraca za mec u cetvrtak.

danijelkr
05.07.2012, 13:12
http://upload.slike.com/slike/dzk59.png

Europske utakmice ponovo rano pocinju na najvecem stadionu u Bosni i Hercegovini Kosevu, ali se nadam da nece i zavrsiti rano kao prosli godina. Danas je na rasporedu prva utakmica prvog kola kvalifikacija za Liga Europu u kojoj Sarajevo docekuje malteskog predstavnika Hiberniansa.

Hibernians je osnovan 1922. godine i dolaze iz gradića Paola na jugu zemlje. Popularni "Paunovi" su 10 puta bili sampioni svoje zemlje (posljednji put 2009. godine), 9 puta osvajaci kupa i 2 puta pobjednici superkupa (posljednji put 2008. godine). U posljednjoj sezoni su osvojili drugo mjesto u nacionalnom sampionatu i podigli pehar u kupu.
Svoje domace utakmice igraju na "Hibernians Ground" stadionu koji prima 8000 posjetilaca. Njihov posljednji nastup u Evropi je bio u okviru Lige Prvaka 2010. godine, gdje su u prvom pretkolu ispali od crnogorskog Mogrena ukupnim rezultatom 6:0 (2:0 su izgubili kuci, a 4:0 u Crnoj Gori).
FK Sarajevo se u svojoj historiji dosada dva puta sastajao sa ovim malteskim timom, oba puta za vrijeme turneja po Malti. Prvi duel Sarajevo i Hibernians su odigrali 24. decembra 1961. godine u La Valeti, a tim sa Koševa je slavio sa visokih 5:0.

Sto se sastava tice velika nepoznanica pored maltezana koji cine ovu ekipu tu su jedan belgijanac i cetiri brazilca. Treba reci da je ekipu napustio njihov najbolji igrac i najbolji strijelac (u 30 utakmica 22 gola) brazilac Tarabai koji je karijeru nastavio u madjarskom Kecskemeti-u.

Tim sa Koseva je proslu sezonu zavrsio za njih veoma losem cetvrtom mjestu, ali je ipak izborio Liga Europu. Dolaskom na klupu Dragana Jovica kojem je otisao Damir Kojasevic jedini vezni igrac kojem je bio primarni zadatak kreiranje igre i davanje zadnjeg pasa, ovaj strucnjak je morao mijenjati formaciju 4-4-2 koju je ekipa forsirala cijelu polusezonu kada je na klupi bio ceh Jirzi Plisek u formaciju 4-3-3. Gdje igrac poput Kojasevica i nije skoro ni trebao jer dva krilna napadaca aktivno ucestuju u kreiranju napada. Ali ova postavka je trazila visok nivo trke i borbenost, tri vezna igraca su morali na adekvatan nacin pokriti prostor i onemoguciti protivniku efikasan napad. U ovoj postavi jedni od najvazniji igraca su bekovi koji moraju biti dobro tehnicki potkovani i prikljucivat se napadu u zavrsnici. Ovo je sve lijepo receno, ali Jovic nije imao potrebne igrace na pozicijama pa mu je klasicni napadac i igrac koji nema tu brzinu i eksplozivnost Sulejman Krpic igrao desno krilo, dok je na poziciji desnog beka postavljen Tatomirovic koji je klasicni stoper. Problem je bila i vezna linija koja nije na pravi nacin ostvarivala brzi protok lopte ka napadu. Najveci problem je bila odbrana koja je bila visoko postavljena, a stoperski par Torlak-Zrnanovic su poprilicno spori za ovako visoko postavljenu odbranu. Po zavrsetku sezone agilna uprava nakon sto je uspjela da na skupstini usvoji novi statut krenula je u potragu za ciljanim pojacanjima. Tako su u klub dosli Nemanja Zlatkovic, Mario Tadejevic, Radan Sunjevarevic, Boris Gujic, Zarko Karamatic, Almin Abdihodzic. Generalna proba je bila protiv RNK Splita koju je Sarajevo pobjedilo 1:0 golom Haskica. Dosta o toj utakmica sam napisao u temi posvecenoj Premijer ligi BiH

Veceras na Kosevu solidna tekma, vidjelo se da nema takmicarskog duha. Daleko najvise pokazao Buba Diatta i stvarno ne mogu da vjerujem da ovaj igrac nije dobio priliku u prosloj polusezoni (ono protiv GOSK-a se ne moze nazvati prilika) i ako Jovic zeli da bolje igramo Suljic mora na klupi ostat. Od novajlija najbolji Karamatic koji je najzaluzniji za gol i koji je bas pojacanje. Igrao je poziciju centralnog veznog koju je igrao Huseinovic u prosloj sezoni. Bekovi Gujic i Tadejevic ne mogu reci slabo, ali nisu ni bili dobri. Gujic mi nije pokazao zelju za igrom i bio je dosta pasivan, a i Suljic je bio dosta zasluzan sto je u pojedinim trenucima lagano ispadao. Tadejevic nit mirise nit smrdi mislim da je Beli bolja opcija (jedino ako Husejinovic ostane onda na lijevog beka ide Zlatkovic, a lijevo krilo Karamatic). Zlatkovic igrao na lijevom krilu i solidno je odradio posao. Dosta borben igrac i bit ce hajra od njega. Sunjevarevic isto zadovoljio i najrelnije da on i Sesar budu dvojac zadnji vezni, mada je konkurencija velika na toj poziciji su Denis Comor (pored Bube je bio najbolji i najborbeniji igrac i napokon dobio zasluzeni aplauz publike) i Muhamed Plakalo (igrac buducnosti i velika nada bh. fudbala).

Losija strana danas je odbrana koja jednostavno ne funkconise bas najbolje i ne znam sta je bilo sa Dilaverom ali sigurno bi bili bolji stoperski par Dilaver-Tatomirovic. Torlaku svaka cast na srcanosti i borbenosti, ali je drama opao. Kod prekida smo nula i imamo golmana koji se kod prekida zalijepi za liniju, ali je odlican u situacijama jedan na jedan sto ga izvlaci pa moze dobiti prolaznu ocjenu. Napokon da dodjem do najlosijeg igraca veceras, a to je Suljic koji je toliki gnjev navukao na sebe da mu je se zvizdalo kad je izlazio. Toliko mrcvarenje lopte nisam vidio u zivotu i jos povrh svega za odbranu ne zna. Momak je glup ko k..ac.
Moze ovo na nesto liciti, ali se dosta toga mora posloziti da bi licilo necemu. Posjeta danas dosta dobra i fina uvertira pred Europu.

Danasnje ''pojacanje'' Emir Hadzic i jest pojacanje pored ovakvi napadaca. Haskicu danas trebalo hiljadu prilika da zabije.

Nadam se velikoj pobjedi mog voljenog kluba i da vec mozemo razmisljati o Levskom.


Izjave trenera na pres konferenciji


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DLvF5jW0n0g

http://www.youtube.com/watch?v=yQ0rh-rQOgY&feature=player_embedded

Sudija na danasnjoj utakmici ce biti makedonac Goran Spirkoski. Njegovi pomocnici su K. Negrieski i I. Emurli, cetvrti sudija je F. Mustafi.

manda
05.07.2012, 14:28
Veceras i ovi moji mucenici krecu u borbu,da prvi put prodju neko pretkolo u istoriji,prosle godine prva pobjeda u istroji sada novi cilj da se prodje predkolo:D
Stadion: Gradski. Kapacitet: 10.500. Sudija: S. Gezibijik. Pomoćnici: B. Dongen i D. Gusens (svi iz Holandije). Početak: 21,05.

Borac (4-2-3-1) Avdukić – Stupa, Milić, Žarić, Marković – Živković, Grahovac – Stokić, Krunić, Kantar – Dugić

Trener Slaviša Božičić

Čelik (4-2-3-1) Banović – Nikolić, Bojić, Radović, D. Bulatović – Adrović, Agović – Ivanović, Jovović, Zorić – Brnović

Trener Slavoljub Bubanja

ФК Борац Бања Лука
05.07.2012, 16:31
Veceras i ovi moji mucenici krecu u borbu,da prvi put prodju neko pretkolo u istoriji,prosle godine prva pobjeda u istroji sada novi cilj da se prodje predkolo:D
Stadion: Gradski. Kapacitet: 10.500. Sudija: S. Gezibijik. Pomoćnici: B. Dongen i D. Gusens (svi iz Holandije). Početak: 21,05.

Borac (4-2-3-1) Avdukić – Stupa, Milić, Žarić, Marković – Živković, Grahovac – Stokić, Krunić, Kantar – Dugić

Trener Slaviša Božičić

Čelik (4-2-3-1) Banović – Nikolić, Bojić, Radović, D. Bulatović – Adrović, Agović – Ivanović, Jovović, Zorić – Brnović

Trener Slavoljub Bubanja


:D Pa sad, neće biti baš da je tako. Ovo je Borcu 13. susret u Evropi i na domaćem terenu nisu doživjeli ni jedan poraz (a gostovali su: Andrlekt koji sem Borca u toj sezoni nije imao ni jedan poraz, pa Makabi, Metalist Harkov...). Prolazili su prvo kolo a i osvojili su srednjoevropski trofej koji u svojim vitrinama imju i klubovi poput Milana, Austrije iz Beča i sl. Dakle nije neko prebogato evropsko iskustvo ali nije ni za potcjenjivanje, bilo je tu svega. Inače da smo mučenici, vjerovatno jesno za taj pojam Evrope ali za ove Crnogorce ne bi trebali biti ali vidjećemo sve, lopta je okrugla, ko zna...

Više me brinu ovi oblaci koji stišću Banjaluku sa svih strana, ako se u kratkom vremenu izlije velika kišurina, neće biti dobro

edohz
05.07.2012, 16:32
Statistika FK Sarajeva
http://i.imgur.com/RdZub.png

Statistika FK Hibernians-a
http://i.imgur.com/qa0dc.png

Prva ljubhavi najveća radosti pobjedu daj nam ti:ajde:
Laganini 4-0, i onda dernek u 2. pretkolu ;)

danijelkr
05.07.2012, 16:36
Trebao bi Borac proci jer meni ovaj sastav Borca je respektabilan, pogotovo kad vidis u sastavu Kantara i povratnika Avdukica koji je najbolji golman u ligi. Nek se niksicani pribojavaju dalekometni suteva Kantara koji je prosli sezona u nasoj ligi postigao najvise najljepsi golova :D

ФК Борац Бања Лука
05.07.2012, 16:43
Da i po meni bi Borac trebao proći onako malo lagodnije ne kroz iglene uši ali opet ko bi ga znao, vidjećemo kako se stvari odvijaju na terenu i za mene je nova ekipa nepoznanica.
Gledam sad ove ostale info. pošto nisam baš najupućeniji znači danas igra samo Sarajevo u 19:00. Ne znam kakvo je vrijeme u SA ali naš termin od 21:05 je dušu dao za ove vrućine, do 20:00 je teško i na tribinama sjediti a kamoli igrati. Sve u svemu srećno svima, pa šta bude ...

DinoFC
05.07.2012, 16:47
U 19.30 mi igramo,meni je tada podnosljivo,a najavljuju neki pljusak u to vrijeme.

I ja mislim da ce Borac rutinski proci ne vidim kako ih moze namuciti Celik.

Za Sarajevo nema prijenosa,a Borac ide na BHT-u 21.05

Mr.M
05.07.2012, 17:11
Hoce biti veceras severna tribina u upotrebi ?

ФК Борац Бања Лука
05.07.2012, 17:13
Hoće, sve tribine su u pogonu a cijena je najniža za sjevernu 5 KM

Mr.M
05.07.2012, 20:13
Jagodina primila gol , ni u 2.kolo nece proci :facepalm: Strasno :facepalm:

Vladan
05.07.2012, 22:43
In your face Mandusicu :dw:
Objasnjavaju FAPovci, njih 150-200 pravi bolju atmosferu od cijele BL. E moj Mandusicu :biggrin:
Ima petarda da pukne u NK :fct:

AK47
05.07.2012, 22:44
Sarajevo 5:2

Evo Borac 1:1 cim se Mandusic naljutio...

Vladan
05.07.2012, 22:47
Gol na strani ima posebnu tezinu. Nema Mandusic sta da trazi u revansu. A vala ste mogli izdrzat' do poluvremena da ga ne primite:facepalm:
Zeta fantasticna, Rudar razocarao

Reise
05.07.2012, 22:58
Zeta nas uvijek iznenadi u Evropi.

DinoFC
05.07.2012, 23:37
Sad sa tekme,zestoko smo podcjenili protivnika i jos se poklopila da odbrana zakaze u 1.poluvremenu i primili smo 2 komada,znao sam da ce pobjediti u svakom trenutku ali petarda popravlja utisak loseg 1.djela.

Sredina i napad obecavaju,kretivanosti je bilo sto je nedostajalo ove sezone,napadali konstantno,milion sansi.Odbrana najslabija tacka posebno golman,koji se smije da boksuje ili pokupi ni jedan centarsut oba gola smo tako primili.

Sad rutinski otici na Maltu,i spremati se Levski

danijelkr
05.07.2012, 23:54
Kao sto sam ko papagaj ponavljao kod prekida smo jedna obicna nula. Golman zalijepljen za liniju i sa ovakvim golmanom ne pise nam se dobro protiv Levskog koji strasan u ovim situacijama. Meni ovo veceras nista nije valjalo do ulaska Karamatica, Hadzica i Radana. Da oni nisu dobili crveni ne bi mi onako lagano prolazili. Protok lopte je ocajan, igrac koji je to dobro radio Sesar danas je mucio loptu. I vise ne ide sa ovom formacijom, valjda je to jasno gospodinu Jovicu. Said imao dvije majstorije i Suljic i Karamatic zabili, ali igraca kojeg hvataju grcevi i igrac koji ne moze izdrzati cijelu utakmicu nije igrac na kojeg se mozes osloniti. Njegove odbranbeni zadaci ne postoje.

Ma lose je ovo............

DinoFC
05.07.2012, 23:57
Upravu si vjerovatno,meni se svidjelo sto su napadali,nisu se dodavali na sredini bez ideja,pokazali su zelju,ali fali dosta toga.

Joe Cole 10
06.07.2012, 00:13
Vrlo lose,mogli smo zabiti petnaest golova,ali kad ti konobari kuci daju dva gola treba se zapitat.Sa ovakvom igrom ako nas Levski ne napuni bit ce odlicno.Adilovic ko da ga je neko lancima zavezao za stative,odbrana vrlo slabo s,u prekidima kao da smo se branili protiv neke engleske ekipe,a nikakvog rjesenja u napadu.Ne znam ko mi je gori bio standradno los Comor ili Haskic koji je nevidljiv bio protiv konobara koji je sinoc radio drugu smjenu u kaficu.Ali eto usle "igracine" u utakmicu lagano pa se morali bruke spasavat.Suljic,Karamatic i Said ponajbolji,ali dzaba kada Saida do 70.minute triput uhvate grcevi.Treba njima neko ko ce im .ebat sve kao nekad Husref pa bi mozda ovo i drukcije izgledalo.

danijelkr
06.07.2012, 00:21
Vidim da Suljica spominjete da je dobar i ja bi bio dobar da igram protiv konobara. Svaki ozbiljniji bek bi ga odnijeo i protiv Levskog ga ne bi zelio vidjeti u prvi 11. Ma zalosno je kad je nama u napadu pojacanje Hadzic koji je ocitao lekciju Haskicu kako se napadac treba kretat. Husref je sto se toga tice odlican. U nevjerici sam sto Buba nije dobio ponovo priliku :facepalm:

Mr.M
06.07.2012, 00:22
Izgubih 3 sata vremena gledajuci Borac , lepse da sam u neki parkic seo :biggrin: Kakav Borac , ovo ne treba ici gledati , igra je smesna , zevalo mi se zadnjih 15 minuta , momci iz Niksica dosli da igraju i cestitam im na tome , trce , bore se , ovi banjalucki bez komentara ... Smesno u svakom smislu ...

DinoFC
06.07.2012, 00:25
Vidim da Suljica spominjete da je dobar i ja bi bio dobar da igram protiv konobara. Svaki ozbiljniji bek bi ga odnijeo i protiv Levskog ga ne bi zelio vidjeti u prvi 11. Ma zalosno je kad je nama u napadu pojacanje Hadzic koji je ocitao lekciju Haskicu kako se napadac treba kretat. Husref je sto se toga tice odlican. U nevjerici sam sto Buba nije dobio ponovo priliku :facepalm:

Nemoj zezati za Suljica,momak primi loptu 40 metara od gola kod aut linije,i svi igraci pobjegnu u kazneni i on sam krene u prodor i koliko je samo sansi on napravio,nevezano kakvi su protivnici danas je mozda bio i najbolji

danijelkr
06.07.2012, 00:32
Nemoj zezati za Suljica,momak primi loptu 40 metara od gola kod aut linije,i svi igraci pobjegnu u kazneni i on sam krene u prodor i koliko je samo sansi on napravio,nevezano kakvi su protivnici danas je mozda bio i najbolji

Sjetit ces se ovog posta kad protiv Levskog ne mogne prdnuti. Momak ima gotovo sve (osim snage), ali je glup. Kako su ga gadjali loptama, a koliko smo golova zabili nakon njegovog prodora 0. Znam koliko mi je zivaca prosle sezone izvukao i ekipa koja ima jaceg beka ne treba se brinuti za Suljica. Samo svaka mu cast za potez nakon svog gola.

DinoFC
06.07.2012, 00:36
Fali mu snaga da ima to vec bio igrao u boljim ligama,meni je OK imati onakvog igraca,koji se ne boji proci,uraditi neki potez,ali u duelu je vec kritican,ali za nase standarde,dobar igrac

ФК Борац Бања Лука
06.07.2012, 03:37
Po prikazanom na terenu zaslužen rezultat 2:2, i mnogo šansi, jedino što sam imao drugačija očekivanja prije utakmice da ćemo ih glat dobiti sa 2-3 razlike, sad će biti teško ali nema predaje.

Vladan
06.07.2012, 03:42
Kakav evropski debi za Celik. Zeta je zavrsila sve, Celik ima ogromnu sansu da prodje, Rudar ce tesko ali bi bilo sjajno kad bi dva kluba prosla dalje :)

Fapovci najjaci :D

Evropo ja sam druga liga bio
Evropo ja sam s' FAP MASINOM pio
A ti, a ti, ti si me cekala

Mr.M
06.07.2012, 04:00
Ma jaki su navijaci i igraci :biggrin: Fapovci ::)

@Borac , ja sam realno htio 2 singlirati na kladzi , sam znas da se ovi nasi nigde nisu pripremali , bez volje , vidio si po izjavama , ocekivali su glat ce dobiti a igraju protiv tima koji je uzeo kup u Crnoj Gori , u 2 godine presao 2 ranka takmicenja , ambiciozni , dobro da se nije izgubilo ;)

manda
06.07.2012, 09:24
Rece juce da su ovi iz Borca mucenici,ljude treba istjeravati na trening u jedan da trce po suncu,nebi li nabili malo kondicije,i sto je najgore ubjedjen sam da ce proci,jer ovi iz CG su losi xD

danijelkr
06.07.2012, 23:13
Video izvjestaj predstavnika BiH u Liga Europi.

Sarajevo - Hibernians 5:2

http://www.youtube.com/watch?v=Y1pHcC9E0lY&feature=youtu.be

Borac - Celik 2:2

http://www.youtube.com/watch?v=EMqJ7XO2uBg&feature=player_embedded

Romanov PG
07.07.2012, 21:34
Imate o Celiku i o Fapovcima neke info. u mom posto na temi Crna Gora.

Sto se tice rezultata za mene nije iznenadjenje Celik ima dosta solidan tim, jbg imaju pare. :)

Igracete u Niskicu na stadionu Sutjeske.Bice vam zajebano jer ce cijeli niskisc navijati za Celik.i delije i grobari i vojvode svi ced biiti medju fap masinama taj dan kao sto ej bilo kad su dolazili u Pg na finale kupa.

Bice zanimljivo sve u svemu.U Podgoricu se ne igra jer je podijeljeno, od 4 predstavnika 2 u PG mi i jos 1 i 2 u nk.Ovaj put smo to mi jer je nas(gradski) stadion i Zeta jer je ona iz obliznjeg sela.Mada smo i napali FAP masinu kad su bili na finale kupa pa da se i to izbjegne.

Sto se tice zete oni su to lagano odradili, a Rudar od kad im je gazda uhapsen tone sve dublje i dublje.


Nama je dosao prvak Poljske.Prizeljkivali smo Dinamo ili PArtizan, pa su nas i napalili da je PArtizan dosao.Klub nam je igracki ispod prosjeka tako da ce nas vjerovatno poljaci glatko izbaciti, ali ako svaki navijac ja vjerujem u cudo i prolazak.Takodje nas puno raduje i to sto Slask ima finu ekipu navijaca i sto ce biti zanimljivo u Podgorici i Vroclavu.

Evo slika stadiona Sutjeske na kojem ce se igrati mec: http://www.europlan-online.de/stadion-kraj-bistrice/verein/5559

danijelkr
09.07.2012, 17:25
Gazprom pokrovitelj UEFA Lige sampiona

Ruski energetski gigant i najveći proizvođač zemljanog plina na svijetu, Gazprom, postao je pokrovitelj UEFA Lige sampiona od 2012. do 2015. godine, te evropskog superkupa 2012. 2013.i 2014. godine, saopćila je UEFA.
Iz krovne evropske fudbalske organizacije nisu htjeli saopćiti finansijske detalje ugovora s Rusima, prenose agencije.

Gasprom je šesti i posljednji sponzor takmičenja. Adidas je zvanični dobavljač opreme, a sponzori su još Heineken, UniCredit, Ford, MasterCard i Sony.

http://www.gazprom.com/press/news/2012/july/article139446/

Vladan
09.07.2012, 20:06
Je li ovo cuveno gostoprimstvo BL Mandusicu:angry:

http://www.pobjeda.me/wp-content/uploads/2012/07/Jedan-od-pretucenih-navijaca-Celika-g.jpg

http://www.pobjeda.me/2012/07/08/saopstenje-za-javnost-fudbalskog-kluba-celik-uvrede-vise-bole-od-pendreka/


Poštovani Banjalučani, za koji dan vidjećete kako mi dočekujemo goste sa daleka puta, sa puno poštovanja, topline i bratske ljubavi, bez uvreda i pendreka. Nikšić je grad velikog srca i civilizovanih ljudi, gdje su uvrede i palice daleko od nas. Dobro nam došli dragi Banjalučani – zaključuje se u saopštenju Čelik

Prepoznajem li ja to zeru ironije:biggrin:

DinoFC
09.07.2012, 20:08
Je li ovo cuveno gostoprimstvo BL Mandusicu:angry:

http://www.pobjeda.me/2012/07/08/saopstenje-za-javnost-fudbalskog-kluba-celik-uvrede-vise-bole-od-pendreka/

Prepoznajem li ja to zeru ironije:biggrin:



Ko ih ne zna skupo bi ih platio

danijelkr
09.07.2012, 20:19
Ne opravdavam policiju, ali zna po pricama drugova koji su islu na utakmice protiv Borca uvijek je dosta policije koja je dosta nadrkana i cim se neko pocne kurciti slijede nezaboravne batine. Treba znati gdje ides i sta mozes raditi ovi ocito nisu znali.

Romanov PG
09.07.2012, 22:25
Ma i ove budale od Fapovaca.Koje t anvijace tuce policija a da se oni ne brane?Znaju lijepo sto se misli o Crnogorcima zbog posrane vlasti, znali su dje idu.Trebali su spremni bit.Oni bi da budu drugari sa policiJom, a to ne moze.Ako ce da se igraju navijaca neka igraju bar po pravilima.

Merlin
10.07.2012, 01:37
Nisam bio u mogućnosti da gledam utakmice, ali po rezultatima mogu reći da nisam baš zadovoljan. Pogotovo zbog Borca. Vidjećemo u revanšu šta će biti ali sasvim sigurno da neće biti lako protiv "napaljenog" protivnika. Na krilima su zbog ovog pozitivnog rezultata... Sarajevo je ovo trebalo uzeti 5-0 ili eventualno 5-1, no i ovako je pitanje prolaska riješeno.

colke995
10.07.2012, 07:54
Da se oglasim i ja malo :D Bio sam u cetvrtak da gledam Jagodinu, posto Jagodina nije daleko od Svilajnca i mogu vam reci da sam dzaba isao. Ono je bio sramotan fudbal. Jedine sanse koje su Jagodinci imali su bile iz prekida. Vezni red kao da ne postoji, Mudrinski nijednu upotrebljivu loptu nije dobio, a prvi sut u okvir gola, Jagodina je uputila u 80. minutu. Pustili su Marjanovica, Krstica i Simica, a nisu nikog doveli. Najjaca stvar je ja mislim bila kvota, koja je na Jagodinu bila cini mi se 1.20 :facepalm: Sa druge strane, Kazahstanci nisu toliko losi. Imaju nekoliko brzih igraca, a najzapazeniji je bio crnja jedan sa brojem 11 (nisam zapamtio kako se zove) igrao je neku vrstu poluspica i postigao je gol i imao 100% sansu ali je napravio potez vise. Tip moj za kladionicare je da za revans gadjaju 0-2 gola.

Merlin
11.07.2012, 00:23
Večeras su odigrane uzvratne utakmice 1. pretkola Lige Prvaka u kojima nije bilo iznenađenja te su se u 2. pretkolo plasirale ekipe Linfielda, Vallette i Dudelangea. Neizvjesno je bilo jedino na meču Torshavn-Linfield gdje je u obje utakmice bilo 0-0, te je Linfield prošao nakon boljeg izvođenja penala.

U 2. pretkolu Linfield se sastaje sa AEL-om, Valleta sa Partizanom i Dudelange sa Salzburgom. Mislim da je tu kraj Europskog takmičenja za sve 3 ekipe.

DinoFC
12.07.2012, 13:06
Jao komedije u vezi prijenosa utakmice Maribor-Zeljo.U Sloveniji taj mec niko nece prenositi:facepalm::biggrin: Vjerovatno da bi napunili stadion a FACE TV je potvrdio da ce biti prijenos iz Maribora

Merlin
12.07.2012, 14:21
Eh danas 2 predstavnika BiH nastupaju u EL. Od Sarajeva očekujem da završi posao već u 1. poluvremenu i rutinski privede utakmicu kraju. Bit će teško igrati na velikoj temperaturi na koju su oni navikli, no to im nije neka veća prednost jer je Sarajevo mnogo bolje i kvalitetnije. Šteta što neće biti prijenosa.

Borcu će danas trebati mnogo sreće, znanja, volje da bi prošli dalje jer im je potrebna pobjeda ili neki remi ali sa velikim brojem golova (3-3, 4-4) što je realno teško za očekivati s toga Borac mora od početka napraviti pritisak jer je svima jasno da su bolji od Čelika samo što to moraju dokazati na terenu. Dobra stvar je što će biti prijenos ove utakmice na jednom hercegovačkom portalu pa ćemo moći vidjeti na djelu "gostoprimstvo navijača Čelika". :D

Što se komšija tiče, Jagodina danas mora odigrati izvan svojih mogućnosti dati 120% od sebe da bi uspjeli nadoknaditi prednost Ordabasya iz prve utakmice. Bit će teško, ali ne i nemoguće.
Zeta već osigurala prolaz i vjerujem da nisu toliko amaterska ekipa da ispuste onakvu prednost iz prvog meča. Rudar će već imati (pre)težak zadatak ako želi u 2. pretkolo. Osijek bi danas trebao proći dalje jer su daleko bolji od Santa Colome, mada opet treba biti na oprezu jedan gol gostiju bi sve promijenio.

Vladan
12.07.2012, 14:58
Kako ce da padne neko objasnjavanje Mandusicu :dw:

Celik jaci za Kasapija, vi bez Kantara i Dujakovica. Od pcoetka cete morat' da napadnete, tu ce Celik na kontre da vas unisti. Jos ona brutalnost policije nece bit' zaboravljena Mandusicu, nece, nece!

Nikšić - Stadion kraj Bistrice. Kapacitet: 5.600. Sudija: Nikolaj Hani (Švajcarska). Početak u 17.30 (TV prenos).

Čelik (4-4-2) Banović - Dubljević, Bojić, Radović, Bulatović - Adrović, Bulajić, Zorić, Ivanović - Kasapi, Jovović (Agović).

Borac (4-4-2): Avdukić - Marković, Radulović, Dugić, Grahovac - Stokić, Milić, Živković, Kantar - Vasiljević, Žarić (Krunić).

manda
12.07.2012, 15:06
Igracete vi LS sa Mancesterom,to vam je obecavano,pa sada mislite da mozete proci mocni Borac,nema sanse,ne vidim cemu tolika nadanja,mogli smo vam dati 5-6golova,a vi ste tri puta centar presli i dva gola,smjesni ste,i gdje ce biti prenos na kojoj TV.

Vladan
12.07.2012, 15:08
Drugoligas vas izbaca, timovi iz druge crnogorske lige su jaci od Borca, e moj Mandusicu

Prenos na RTCG2 :D

Merlin
12.07.2012, 15:10
Igracete vi LS sa Mancesterom,to vam je obecavano,pa sada mislite da mozete proci mocni Borac,nema sanse,ne vidim cemu tolika nadanja,mogli smo vam dati 5-6golova,a vi ste tri puta centar presli i dva gola,smjesni ste,i gdje ce biti prenos na kojoj TV.

Bit će prijenos na RTV CG2 i RTV CG Sat, a i hercegovinalive.com će raditi prijenos. :)

manda
12.07.2012, 15:14
Crnogorac niste nas jos izbacili,i taj klub je sada prvoligas,citao sam da se spremaju da ruse Mogren sa vrha:biggrin:

Vladan
12.07.2012, 15:18
Izbacicemo vas Mandusicu, u Evropi ste jos nekoliko sati i to je to.
Celik pun para, ne bi me cudilo da se odma bore za titulu :D

Merlin
12.07.2012, 16:11
Vidjećemo ja i ne bi bio toliko siguran, dokaz za to su i kladionice koje su blago na strani Borca, ali po meni su tu šanse 50%-50%. Borac je iskusniji u Europskim takmičenjima, stalni je predstavnik BiH u posljednjih par godina, dok je Čelik relativno neiskusna ekipa po tom pitanju. Iako svakako da je prednost domaćeg terena velika prednost, uz to su na krilima zbog pozitivnog rezultata u Banja Luci, napaljeni su maximalno, ne bih ni u kom slučaju otpisivao Borac. Uglavnom, za koji sat sve će nam biti jasno.

A Face TV otkupila prava za utakmicu iz Maribora koja se igra u srijedu gdje će istoimena domaća ekipa ugostiti Željezničara. Također ova televizija će prijenositi i utakmicu Levski Sofia-Sarajevo koja se igra dan kasnije.

danijelkr
12.07.2012, 16:52
Ma ima veceras da pobjede/prodju danas sam uplatio vec put za Sofiju, tako ako ne prodju ...

Citam izjave maltezana koji govore da 5:2 nije realan rezultat i misljenja su da mogu proci. Neki im igrac ne igra jer je na medenom mjesecu:ha: kazu da im je jedan od bolji. Potenciraju da nam je losiji dio ekipe odbrana sto i slijepci vide, a prednost nam je fizicka sprema. Nazalost prenosa nece biti, tako da nam ostaje naci tekstulani prenos i citat.

S-Nash
12.07.2012, 18:04
Manda namestio Celik - Borac X-2.

asprilja
12.07.2012, 18:10
Gledam Aktobe-Torpedo, metar i po od aut linije duz celog terena vojnici pod punom opremom.

carter985
12.07.2012, 18:17
el to za 12 minuta treba da pocne taj mega spektakl o kojem pricate? :ha::biggrin:

DinoFC
12.07.2012, 18:20
Bit će prijenos na RTV CG2 i RTV CG Sat, a i hercegovinalive.com će raditi prijenos. :)

Ja imam RTCG,na kojem apsolutno nikad nema sportsko nista:(

Merlin
12.07.2012, 18:21
el to za 12 minuta treba da pocne taj mega spektakl o kojem pricate? :ha::biggrin:

Jeste to je taj spektakl. :D

Evo ovdje imate odličan prijenos ne štopa nikako: http://www.hercegovinalive.com/

Mr.M
12.07.2012, 18:22
Je li nema prenosa za Borac ?

DinoFC
12.07.2012, 18:23
Jedva cekam da cujem Fap masine.:dw:



EDIT:Miko,na hercegovinalive ce biti

carter985
12.07.2012, 18:24
iam ja cg sat, al mi slika crno bela bas na tom kanalu, missim to mi tako vec jedno 3 meseca... zvao bi ih da nameste, al sto rece nadal, nikad nista od sporta, pa nisam ni dirao... zato ce se sada gledati u crno beloj varijanti:facepalm::biggrin:

DinoFC
12.07.2012, 18:29
http://www.sportlemon.tv/v-4/2/46/v-424663.html

Mr.M
12.07.2012, 18:40
Imam ja crnu goru :biggrin: Borac ocajan u prvih 10 , Vladane da nisi ti ovaj na komentatorskoj poziciji ::)

asprilja
12.07.2012, 18:53
Koliko je tuzan ovaj Borac, pa on ne moze da predje pola protiv ovog mrsavog Celika a treba mu gol.

Dacha
12.07.2012, 18:53
Prepoznatljivi driblinzi Darka Zorica::)

Mr.M
12.07.2012, 18:56
Koliko je tuzan ovaj Borac, pa on ne moze da predje pola protiv ovog mrsavog Celika a treba mu gol.

Osramotise grad ljudi :biggrin:

carter985
12.07.2012, 19:07
dobar vam ovaj spektakl, zaspo sam nakon 3 minuta:biggrin:

Mr.M
12.07.2012, 19:09
Nisu se jos uigrali ,cekaj drugo poluvreme , bice koji sut na gol :biggrin:

Merlin
12.07.2012, 19:22
Bolji Čelik do sada to se mora priznati. Borac igra previše oprezno i baš čekaju grešku protivnika. Reklo bi se da oni imaju rezultat, a ne Čelik. Po jedna konkretnija prilika na obje strane, dok je Čelik imao dosta više loptu u svom posjedu i dosta više se igralo pred golom Avdukića. I onu dobru priliku za gol Borca stvoriše igrači Čelika.
Borac mora mnogo bolje od ovoga ako žele prolaz, morat će se otvoriti i igrati ofanzivnije.

Mr.M
12.07.2012, 19:24
Bozicic u stilu Del Boskea izvukao napadaca a ubacio veznog tj igra bez napadaca :ha:

manda
12.07.2012, 19:26
Kakav raspadnnut fudbal na silu ga gledam,tesko ce ovdje pasti gol nema ga ko dati,mada mozda krene Borac u drugom,nadam se. :D
Pa kada rasprodaju sve sto valja,ovako igra izgleda.

asprilja
12.07.2012, 19:31
Aktobe pika bas dobar fudbal.

Mr.M
12.07.2012, 19:38
3 crvena u 2 meca :facepalm: Toliko o Borcu :facepalm:

danijelkr
12.07.2012, 19:39
Napokon da sam nesto vidio, dobar sut Stokica. Prvo poluvrijeme me je dotuklo.

Posto nece biti tv prijenos Sarajeva ovdje ce biti tekstualni

http://fcsarajevo.ba/info.php?n=571

Sad je tamo +41 °C

Mr.M
12.07.2012, 19:41
Autogol :ha:

Merlin
12.07.2012, 19:43
I to bi bilo to. Zasluženo vodstvo Čelika i prolaz u 2. pretkolo.

D-Wade
12.07.2012, 19:43
Kakav sramotan crveni karton, ono faul nije bio...

Mr.M
12.07.2012, 19:46
Grahovac :wthy: Ponovo kad prime gol zaigraju , isto tako u BL , primili pa lagano 2 dali :facepalm: Koliko kvalitetniji tim samo kad oce :facepalm:

carter985
12.07.2012, 19:55
zakuvalo se ko na real-barsa :biggrin:

Mr.M
12.07.2012, 20:02
Borac se ponovo uspavao , kao da im odgovara 1-1 , nema zara , da oce primiti jos jedan pa mozda zaigraju za 2-2 xD

carter985
12.07.2012, 20:23
haha onaj od 90-og samo vise finsh, finish :lol:
lm, metaulrg ce tako da rastavi celik, da ce ovi zazaliti sto su i prolsi prvo kolo :D
lm, pitanje za ove sto su pratili cg ligu, kaki je ovaj kaka sto je dosao u zvezdu iz rudara?

manda
12.07.2012, 20:26
Jadno i bolje da nisu prosli.

danijelkr
12.07.2012, 20:29
Za koju sekundu pocinje mec na Malti, evo prvih 11 Sarajeva


Adilović, Gujić, Belošević, Torlak, Tatomirović, Sesar, Čomor, Zlatković, Husejinović, Suljić i Hadžić.

Klupa


Plakalo, Šunjevarić, Dupovac, Tadejević, Karamatić, Diatta i Haskić.

Reise
12.07.2012, 20:34
Ja sam mislio da ovaj Borac zna nesto, a oni ocajni. Pokradeni su za onaj crveni, mada je ono bilo zbog prigovora, ne zbog faula.
Borcu je smetao onaj sto je dobio crveni izgleda, pa zaigrali bolje, al jbg. :biggrin:
Celik mogu samo cestitke da se upute, tim iz druge CG lige da izbaci jednog od boljih u BIH. Razvalice ih Metalurg u sledece pretkolo, ali to nema veze, vazno je da se upisuju bodovi za prolazak dalje.

Merlin
12.07.2012, 20:34
Dosta bolja igra Borca u nastavku, pogotovo nakon crvenog kartona i gola. :angry: Nakon primljenog gola se vidjelo da su baš krenuli na sve ili ništa. Pravi kontrast igra iz 1. i 2. dijela utakmice, zadnjih 20-ak minuta Nikšićani su strepili jer je Borac preuzeo kontrolu na terenu imao incijativu, pokušavao, no bez gola. Čeliku treba čestitati na prolasku dalje, zaslužili su ga, ali da je i Borac prošao ne bi bilo nezasluženo. Velika šteta zbog autogola, ko zna šta bi bilo do kraja da njega nije bilo. Ostaje žal za onom prvom utakmicom i naivno primljenim golovima, mada i Borac da je prošao sa ovakvom igrom ne bi imao velikih šansi protiv Metalurga. Neće ni Čelik proći dobro sa Ukrajincima.

danijelkr
12.07.2012, 20:42
Goooooooooooooolllllllllllllllllllllllll Hadzic 0:1

http://fksinfo.com/forum/images/smilies/sarajvooo.gif

Asistent Suljic.

edohz
12.07.2012, 20:47
Ništa nama bez Saida, plus imali smo prečku prije samog gola ;)

edohz
12.07.2012, 20:56
Oj lude tekme vodimo 1-3 , a ukupan rezultat je 3-8:biggrin:

Merlin
12.07.2012, 21:11
Šta vam je ovo sa odbrane? :confused: Vidi se da će Hadžić biti pravo pojačanje, ovakav napadač je trebao Sarajevu.

edohz
12.07.2012, 21:14
Bravo momci 4-3 ipak je to tim sa Malte......... hahahahahahaha oj brukanja, bože sačuvaj :facepalm:

carter985
12.07.2012, 21:18
ja kapiro da igrate sa skotskim hiberniansom, kad ono vi se brukate protiv maltezana.. al svaka cast sajarevu, nemere svako primiti 4 gola od malte za poluvreme:biggrin:

Mr.M
12.07.2012, 21:20
7 golova u prvom poluvremenu :ha: Ovo jos nisam vidio da je 4-3 nakon 1. dela :ha:

edohz
12.07.2012, 21:21
ja kapiro da igrate sa skotskim hiberniansom, kad ono vi se brukate protiv maltezana.. al svaka cast sajarevu, nemere svako primiti 4 gola od malte za poluvreme:biggrin:

Još je veća umjetnost prokackati 1-3 protiv jedne ovakve ekipe :biggrin:

Merlin
12.07.2012, 21:21
:angry:

Šta se ovo dešava sa Sarajevom i odbranom? :angry: Moglo bi ovdje biti UEFA-inog istraživanja ove utakmice. Pa ovaj Hibernians je samo jednom u svojoj ligi nekom timu dao 4 gola...

carter985
12.07.2012, 21:27
:angry:

Šta se ovo dešava sa Sarajevom i odbranom? :angry: Moglo bi ovdje biti UEFA-inog istraživanja ove utakmice. Pa ovaj Hibernians je samo jednom u svojoj ligi nekom timu dao 4 gola...
ma ovo je vidjeno iz 1-2.. steta sto nema u mozzartu online da se odigra :biggrin:

edohz
12.07.2012, 21:29
7+ kvota 25:biggrin:

Još nam samo treba istraga od strane Uefa, jer je ovo sumnjivo do boga:hm:

Mr.M
12.07.2012, 21:29
Koliko je 7+ prvo poluvreme :ha: 125 ? :ha:

Vladan
12.07.2012, 22:15
Dje si Mandusicu:biggrin:

Drugoligas bolji od najjaceg tima RS, druga liga CG FTW :dw:

Da je Celik umio iz prekida bi vam dao bar dva gola u prvom, kako Borac lose brani prekide:facepalm:
Crveni jeste smijesan i tek ste kasnije odgovorili ali kasno.

Sve u svemu velika pobjeda za Celik, strasan debi!

Rudar se bas izglupirao, morao je proci no sto je tu je.

danijelkr
12.07.2012, 23:12
Smijesno je pisati da je utakmica namjestena, ko imalo poznaje igru Sarajeva zna koliko smo tanki u odbrani od kad je trener Jovic koji forsira nesto sto je nezamislivo. Ako budem imao priliku pogledati snimak mogao bi pisati o igri, ali ovo je jedna velika sramota. Nijedan trener kao Jovic nije imao ovakve uslove za rad, jer mu se svaka zelja ispunjava. Kako sam cuo igraci sa Malte idu u Srbiju na pripreme za mec protiv Levskog i bolje im je jer bi ovdje bili docekani sa socnim uvredama koje su zasluzili ovim sramotnim rezultatom.


Jednom je jedan navijac Sarajeva napisao


Navijati za Sarajevo, danas, znaci biti spreman na hiljadu i jedno razocarenje, a nakon svih tih razocarenja - na jos toliko.

Merlin
12.07.2012, 23:42
Znao sam da je odbrana Sarajeva malo lošija, ali da je ovoliko loša da primi 6 golova od Maltežana - nisam. Ne znam do čega je, možda je i naporan put učinio svoje, presjedanja tamo/ovamo, visoka temperatura, ali ne treba se ni na to izvlačiti. Sada protiv Levskog mnogo stvari se mora popraviti jer ako ponove igru kao protiv Hiberniansa neće se nikako dobro provesti. Opet na kraju dobro je što su izvukli remi jer smo dobili nešto bodova, 4 utakmice bez poraza za sada. Hoće li biti gdje snimak golova?

DinoFC
12.07.2012, 23:47
Said je bio upravu kada je rekao ono,nemamo se sta na momka ljutiti,poznaje situaciju u klubu.

Nema se sta ovo komentarisati,bruka kao prvo a drugo neka se spremaju za Levski,mogu se traziti neka opravdanja ali 4 gola od Malteskog kluba,previse.

danijelkr
12.07.2012, 23:56
@Merline, glavni je problem trener koji ne vidi evo pola godine da ovo ovako ne ide i da ne moze spora odbrana ovo iznijeti. Prosle godine nam je protiv Orebra, koji je dosta bolja ekipa od ovih maltezana, igrao stoperski par Torlak-Dupovac nismo gola primili. Veceras je igrao stoperski par Torlak-Tatomirovic, znaci nije velika razlika mozda su ova dvojca bolja (po meni jesu). Obrukamo li se protiv Levskog Jovicu se zahvaliti i dovesti Calu Janjosa, pripreme su vec odradjene tako da ih on nece morati fizicki pripremati, a za njegovo vodjenje na Kosevu se igrao naljepsi fudbal.

Ako nadjem postavljam video ;)

ФК Борац Бања Лука
13.07.2012, 01:15
E mi smo danas loše odigrali skrojz, malo se nešto trgli u drugom ali loše. Mislio sam da smo bolji za 2-3 gola od njih, možda smo ih svi podcijenili i navijači i igrači, jer na terenu su potpuno ravnopravni ali da sam razočaran, jesam. Prva utakmica kako tako, čak i dobra a druga očaj. Ima 3-4 igrača za koje mogu vezati 80% loših stvari i zbog kojih smo i ponajviše zijanili ali nije ni mjesto ni vrijeme za dublje analize. Trener isto ne sviđa mi se previše. Zaključak: loše. Do prvenstva ako se mnogo toga ne popravi neće dolaziti ni 500 ljudi na takme

Merlin
13.07.2012, 01:33
Rezultati prvog pretkola EL:

Floriana - Elfsborg 0:4 (0:12)
Grevenmacher - Tirana 0:0 (0:2)
Kalju - Xazar Lankaran 0:2 (2:4)
Portadown - Shkendija 2:1 (2:1)
Zhetysu - Lech 1:1 (1:3)
FC Metalurgi Rustavi - Teuta Durres 6:1 (9:1)
Ordabasy Shymkent - Jagodina 0:0 (1:0)
Shirak - Rudar Pljevlja 1:1 (2:1)
Aktobe - Torpedo Kutaisi 1:0 (2:1)
Fk Metalurg Skopje - Birkirkara 0:0 (2:2)
Gandzasar - EB/Streymur 2:0 (3:3)
Čelik - Borac Banjaluka 1:1 (3:3)
FC Daugava - Suduva 2:3 (3:3)
Gomel - Vikingur 4:0 (10:0)
Inter Baku - Narva JK Trans 2:0 (7:0)
Jeunesse Esch - Olimpija Ljubljana 0:3 (0:6)
L. Metalurgs - La Fiorita Montegiardino 4:0 (6:0)
Siauliai - Tallinna FC Levadia 2:1 (2:2)
MyPa - Cefn Druids AFC 5:0 (5:0)
Zimbru - Bangor City 2:1 (2:1)
Kalmar - Cliftonville 4:0 (4:1)
Rosenborg - Crusaders 1:0 (4:0)
Stabaek - Jyvaskyla JK 3:2 (3:4)
Eschen/Mauren - Hafnarfjordur 0:1 (1:3)
FK Senica - MTK Budapest 2:1 (3:2)
Hibernians - FK Sarajevo 4:4 (6:9)
Llanelli - KuPS Kuopio 1:1 (2:3)
NSI Runavik - Differdang03 0:3 (0:6)
UE Santa Coloma - FC Twente Enschede 0:3 (0:9)
NK Mura - FK Baku 2:0 (2:0)
NK Osijek - FC Santa Coloma 3:1 (4:1)
Publikum Celje - Dacia Chisinau 0:1 (0:2)
Zeta Golubovci - Pyunik 1:2 (4:2)
Budapest Honved - Flamurtari 2:0 (3:0)
SP Libertas - Renova 0:4 (0:8)
Thor A - Bohemian FC 5:1 (5:1)
Vestmannaeyar - St. Patricks 2:1 (2:2)

Fanta
13.07.2012, 11:27
Nonsarlantost, neozbiljnost i potcjenjivanje protivnika su 3 stvari koje me jako nerviraju u nasoj igri u zadnje dvije utakmice sa Hiberniansom. Prosli smo, to je najvaznije. Znaci imamo odlicnu ekipu, sjajnu igru ali problem je to sto se jednostavno opustimo kada nas krene i ocekujemo da ostatak dodje sam po sebi. U prvoj utakmici smo imali 1:0 od prve minute, opustili smo se pa su nam ljudi dali 2 gola za 5 minuta. Onda smo se malo uozbiljji i natrpali ih do 5 komada. U ovoj drugoj utakmici koja se igrala danas smo imali prednost 1:0, pa su oni izjadneacili, pa smo poveli 3:1 i oni su preokrenuli na 4:3 do poluvremena. U drugom poluvremenu je bila katastrofa. Ne da nismo imali sansu, nego nismo ni u sesnesterac prisli, a da stvar bude jos gora Hibernians je bio mnogo bolji i ne znam ni sam kako smo dali onaj gol za 4:4. Uglavnom, do Levskog ima dovoljno vremena da Jovic malo uzme stvari u svoje ruke i da objasni igracima sve ovo sto sam ja sad rekao.

danijelkr
13.07.2012, 18:24
Znaci imamo odlicnu ekipu, sjajnu igru ali problem je to sto se jednostavno opustimo kada nas krene i ocekujemo da ostatak dodje sam po sebi. U prvoj utakmici smo imali 1:0 od prve minute, opustili smo se pa su nam ljudi dali 2 gola za 5 minuta. Onda smo se malo uozbiljji i natrpali ih do 5 komada. U ovoj drugoj utakmici koja se igrala danas smo imali prednost 1:0, pa su oni izjadneacili, pa smo poveli 3:1 i oni su preokrenuli na 4:3 do poluvremena. U drugom poluvremenu je bila katastrofa. Ne da nismo imali sansu, nego nismo ni u sesnesterac prisli, a da stvar bude jos gora Hibernians je bio mnogo bolji i ne znam ni sam kako smo dali onaj gol za 4:4. Uglavnom, do Levskog ima dovoljno vremena da Jovic malo uzme stvari u svoje ruke i da objasni igracima sve ovo sto sam ja sad rekao.

Da nisi slucajno zamijenio Manchester United i Sarajevo? Jesi li gledao ti pripremne utakmice i utakmicu na Kosevu protiv Hiberniansa? Mi odlicna ekipa nismo ni u nasem prvenstvu, kamoli na europskom nivo. Ako im bude ovako objasnio ne gine nam potop i najveca blamaza.

Evo postavit cu klip golova pa presudi koliko smo odlicna ekipa. Vidi nam lijevog beka koji je stranac sa najvise nastupa u dresu Sarajeva, kojeg nema kod prva dva gola na svom igracu jer je ispao na centru, a vratit se ne moze jer je spor ko k.rac. Vidi nam golmana koji iako je zalijepljen na liniji covjek ga lobuje. Na kraju mogu da zakljucim da nisi pogledao ni minutu ovog novog Sarajeva.


http://www.youtube.com/watch?v=iv_fnZDC2ss

Layzick
13.07.2012, 18:42
Iskreno mislio sam da je Sarejevo bolje dosta ali primiti 6 golova od ovih to treba umeti.

Mr.M
13.07.2012, 18:44
Ma losa liga totalno , jedino Zeljo sto igra u BiH ligi nesto , sve ostalo ...

DinoFC
13.07.2012, 18:46
Ma losa liga totalno , jedino Zeljo sto igra u BiH ligi nesto , sve ostalo ...

Sacekaj da vidimo Siroki:biggrin::biggrin:

Zeljo je najjaci daleko,poslije ovi utakmica Borca i Sarajeva,ja ne znam ko ce im parirati

DinoFC
13.07.2012, 18:50
http://www.youtube.com/watch?v=iv_fnZDC2ss

Jebote,ovo me podsjeca vise na neku pripremnu utakmicu,nisam iskren da budem bio svjestan da smo ovoliko losi.Molim boga da se nisu trudili 100% jer nam ne gine 8 komada protiv Levskog

Mr.M
13.07.2012, 19:08
Pogledah i ja ove golove sada , ovo je bas ono dno ... Ma nema ni od jednog kluba sa Balkana nista ono specijalno da moze da prezimi u Evropi iz prostog razloga sto nema jakih meceva u nogama , realno ako cemo gledati Zeljo je za klasu bolji od svakoga ali sta ce traziti u Evropi kad je za njih mec sa Mariborom premija kad nemaju realnog protivnika u ligi , isto tako za Partizan mislim u Srbiji , Zvezda je tu negde stepenicu-dve iza onda sledi 10 stepenica nicega pa tek onda ostali , regionalna liga bi sigurno bila pun pogodak jer bi bilo teskih meceva i u Evropu bi se odlazilo koliko-toliko spremno. Tribine bi ponovo bile pune sigurno jer bi svako drugo kolo bio neki derbi ali daleko je to od ideje a kamoli realizacije... Videcemo vec u utorak ko je na cemu , neko moje misljenje je da bi mi morali lagano tuci Valetu sa nekih 0-5 tamo , ako to ne bude onda ni mi nismo u ritmu jos , Dinamo ce tesko protiv Bugara cak mislim da ce ispasti , em im je trener ocajno los , em su ovi u formi , uzeli duplu krunu sad super kup , izaci ce da se bore i verovatno dobiti prvu kuci oko 1-0, 2-1 pa u Zagrebu bunkerica. Zeljo ima tim da se bori protiv Maribora ali videcemo koliko ce u tome uspeti, samo da ne puknu 3,4-0 u Sloveniji i zavrse pricu odmah. Vardar tesko da moze gol dati BATE-u , dosta su jaci , odnos Partizan-Bezanija recimo, Buducnost-Slask je po meni dosta zanimljiv mec i posle Dinamo-Ludogorets (Ludogorec :biggrin: smesnog li imena :biggrin:) i Zilina-Ironi najzanimljiviji ,Buducnost mora dobiti kuci ako zeli da ostavi nadu za prolaz ili da odigraju kuci 0-0 pa da se cupaju tamo;)

AK47
13.07.2012, 19:09
Sacekaj da vidimo Siroki:biggrin::biggrin:

Zeljo je najjaci daleko,poslije ovi utakmica Borca i Sarajeva,ja ne znam ko ce im parirati

Nemoj tako,mi smo sve utakmice namjestili,Borac je ustvari i bolji od nas,ako nije bolji tu smo negdje u najmanju ruku:)

ФК Борац Бања Лука
13.07.2012, 19:11
Sacekaj da vidimo Siroki:biggrin::biggrin:

Zeljo je najjaci daleko,poslije ovi utakmica Borca i Sarajeva,ja ne znam ko ce im parirati

Jes najjači al u driblinzima oko zelenog stola.

Inače Borac je baš razočarao juče, mada se ne može reći da u ovom dvomeču nije pokazao više od Čelika a sad što smo mi očekivali mnogo mnogo više to je druga stvar. Loše je bilo i posljedice moraju snositi odgovorni. Zaključke kao i obično treba davati nakon barem 6-7 kola prvenstva a pogotovo nakon međusobnih duela favorita na papiru za titulu do tad svako poređenje je apsolutno neumjesno i pomalo smješno jer tako rade fudbalski naivci. Još da dodam za Borac da će u prvenstvu ući sa najmanje 5 novih igrača u prvoj u odnosu na juče. Tu je povratnik Boka Raspudić umjesto Milića, pa lijevo Vasiljević umjesto Žare, pa gore umjesto Srefana igraće Kantar, umjesto crnog Živkovića koji nije ne za Borac nego ni za jedan klub PL nastupa Stupar i još najmanje jedno ime u napadu a možda i dva sve zavisi od povrede Stokića da li je ozbiljnije prirode.

Ono što mogu izraziti kao svoje neko očekivanje intereno to je da ćemo u novu sezonu ući sa savezom novoizabranim savezom. Nikakvi komiteti, rodbinske veze koje ukazuju na sukob interesa i ostalo. Doveli su ligu do samog dna, po mnogim aspektima

Vladan
13.07.2012, 19:17
Kolike je korijene pustio taj Tole

AK47
13.07.2012, 19:19
Borac je realno najbolji,nisu imali srece,Celik namjestio:)

Merlin
14.07.2012, 01:08
Željo trenutno jeste najjača ekipa u državi, svako ko to poriče ili nije objektivan ni sekunde ili ne prati ovu ligu. Iza Želje je tu odmah Široki, pa zatim Borac i Sarajevo, ali je Željo objektivno najjači što je pokazao osvajanjem duple krune.

Što se tiče 2. pretkola, očekujem prolaz Širokog jer su ovi Irci pravo tanki što je i pokazao dvomeč sa Islanđanima sa kojima su se pravo mučili. Sarajevo nema mnogo šanse protiv Levskog pogotovo sa pristupom utakmici kao protiv Hiberniansa. Želju u slučaju dobrog rezultata u prvoj utakmici imao bi priliku za prolazak što i nije nemoguće.

Fanta
14.07.2012, 01:44
Da nisi slucajno zamijenio Manchester United i Sarajevo? Jesi li gledao ti pripremne utakmice i utakmicu na Kosevu protiv Hiberniansa? Mi odlicna ekipa nismo ni u nasem prvenstvu, kamoli na europskom nivo. Ako im bude ovako objasnio ne gine nam potop i najveca blamaza.

Nisam nista zamjenio. Gledao sam obje utakmice. Prvu na Kosevu a drugu sam pomalo fatao neki stream koji je neka grupa na fb stavila.
U prvoj utakmici smo poveli 1:0 u drugoj minuti ili trecoj, nebitno. Do te trece minute smo imali 2 kornera i dali smo onda taj gol. Nakon toga smo se opustili i primili 2 smjesna gola. Torlak nas je izvukao onim golom u 45 minuti, a onda je na red dosao i onaj penal. Do kraja te utakmice smo ih izdominirali samo tako. Dali smo jos 2 gola, pogodili stativu i imali jos par solidnih prilika i poluprilika, a Hibernians nije prisao golu.
U drugoj utakmici smo vodili 1:0, pa smo dopustili da oni izjednace. Nakon toga smo opet poveli i bilo je 3:1, pa je opet doslo do opustanja i primili smo jos 3 do poluvremena. U drugom su oni kao bili bolji, ali ni tad nisu dali gol i zavrsilo je 4:4.
Kazem, Levski treba svatiti 101% ozbiljno i kad to kazem mislim na to da se treba poraditi na ozbiljnosti, na ovim glupim greskama koje smo pravili i mislim da bi nekako i mogli proci Levskog, teskom mukom, ali proci. Spreman sam i na ispadanje, ali samo neka bude dostojanstveno. Od priprema nisam gledao mnogo, samo sam citao izvjestaj, jedino sam pogledao video izvjestaj sa utakmice protiv Splita.

danijelkr
14.07.2012, 19:40
Pa Fanta dva puta provjeri sta napises prvo govoris da imamo odlicnu ekipu i igru, pa onda govorits da si fatao stream koji nije postojao, jer da jeste sigurno bi ga gledao. Nijedna televizija na Malti nije prenosila utakmicu, tako da streama nije moglo biti. Sa utakmice Sarajevo - Split si mogao vidjeti gol Haskica koji je bio na TVSA i to je to sto su mediji prenijeli o toj utakmici.

Nije nas Torlak izvukao u prvoj nego sudija koji je dao drugi zuti karton igracu Hiberniansa, kasnije je bilo lagano razbiti odbranu konobara. Isto kao i ti se nadam da mozemo proci, ali realnost sa ovim trenerom i njegovom filozofijom je ispadanje.

Fanta
15.07.2012, 00:12
Pa kazem imamo super ekipu kojoj fali dosta ozbiljnosti. Bas sad citam da je to izjavilo dosta igraca Sarajeva. Ne bas tacno tako, ali u tom zargonu uglavnom. Sto se tice streama, neka je stranica na fb stavila link koji zapravo nije radio, a ja sam citao tekstualan prenos.

Mislim da je ipak onaj gol Torlaka u 44 minuti bio presudan za preokret. Cisto sumnjam da bi moglo biti 5:2 da se na poluvrijeme otislo rezultatom 1:2 za Hibernians.
Ako nista, siguran sam da se necemo obrukati.

Merlin
16.07.2012, 19:35
Sprema se invazija navijača Željezničara na Maribor. Oko 10 autobusa bi trebalo krenuti iz BiH, a procijenjuje se da će Željezničar imati podršku od oko 2.000 navijača uprkos malom broju ulaznica koji im je Maribor ustupio.
To je svakako dobro što će bh. predstavnik u Ligi Prvaka imati veliku podršku jer u slučaju dobrog rezultata tamo imali bi dobre šanse za prolaz pred vjerujem dobro popunjenim Koševom.

Romanov PG
17.07.2012, 14:04
http://www.youtube.com/watch?v=uUK90zDMQnA

Jos jedan dan!!Uh jedva cekam!!Navijacki smo spremni da dominiramo! :)

Sto se tice stanja na terenu, nije lose.Skoro ista ekipa kao na kraju sezone.Otisao samo Piksi Kojasevic(hvala Bogu) i dosao Kurbegovic.Desila se i promjena trenerrra, Mijo Radulovic otisao, pa je sad sefdosadasnji pomocni Rajo Dragricevic, koji poznaje klub i igraca jer je tu odavno.

Slask posrani :D sampion Poljske igraci dosta jaci od nas.Oni ocekuiju lagan prolaz, ali mi vjerujemo iako su nam male sanse.Uz huk sa tribine i srce na teren mzod amozemo do povoljnog rezultata uoci revansa.Utakmica je sjutra u 20:45 .

edohz
17.07.2012, 18:08
One Thousand Football Hooligans Storm Georgi Asparuhov Stadium Thursday
The Blue have negotiated 200 free tickets for the return match

One thousand hooligans of the so called Horde of Evil will storm the Georgi Asparuhov stadium in Sofia to support their FK Sarajevo in the match against FC Levski that kicks off at 8:00 pm on Thursday.
The management of FK Sarajevo distanced itself from this organization, saying they shall bear no responsibility for its members' actions, and expressed hope that their colleagues of FC Levski have provided strong enough police security for the game.
Meanwhile, members of the Horde of Evil have been bawling out threats against the Blue fans. Their notoriety spread in the mid 1980s, when they were terrorizing the other football fans across former Yugoslavia.
"We'll provide tickets for these guys," FC Levski CFO Konstantin Bazhdekov said calmly.
He went on to say that the two teams were going to exchange 200 free tickets for their fans.
"We shall give the free tickets to our fan club, which is organizing a trip for the return game. However, I have no information about the price of the tickets outside this quota," Bazhdekov said.
The Bosnian team are yet to announce their schedule for the match in Sofia.

:biggrin:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 20:41
http://www.thefirstrow.eu/watch/130959/1/watch-slovan-liberec-vs-shakhtyor-karaganda.html

Kako igra Bosancic sunce ti jebem.

Mr.M
17.07.2012, 21:19
Salzburg izgubi 1-0 od Differangea :krsta:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 21:20
Od Dudelanza pao sam za 60 evra.

Mr.M
17.07.2012, 21:23
Krecem polako :dw:


http://www.youtube.com/watch?v=KL7Cw2YdyrY

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 21:49
Kakav gol najboljeg igraca Partizana.

Ljuba90
17.07.2012, 21:50
Neco ostani :D

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 21:51
Sta je ovom govnaru mrtvom. Sacekaj govedo na kratak djon sledeci put i kapija.

Mladen
17.07.2012, 21:57
Neca izrasta u odlicnog tehnicara. Mnogo mu je pomoglo to sto je strucni stab znao da ga istrpi i kada je imao period losih igara. Zato sada, a i u drugom delu sezone je to visestruko vratio.

Mr.M
17.07.2012, 21:57
Brat Neca ga zavukao samo tako , samo treba cuvati ovo za dalje faze , prodace se odmah :biggrin::biggrin:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:00
Neca izrasta u odlicnog tehnicara. Mnogo mu je pomoglo to sto je strucni stab znao da ga istrpi i kada je imao period losih igara. Zato sada, a i u drugom delu sezone je to visestruko vratio.

Neca je oduvek sjajan tehnicar ali kao i Scepovica strucnjaci sa istoka i zapada su ga osporavali i zvizdali.

Mladen
17.07.2012, 22:03
Svidja mi se sto Sasa Markovic dobija priliku da zaigra u prvom timu. Prava steta sto je jako malo igrao od kada je dosao u nas klub.



Neca je oduvek sjajan tehnicar ali kao i Scepovica strucnjaci sa istoka i zapada su ga osporavali i zvizdali.

S takvim, nazovi navijacima, nisam zeleo nikada da ulazim u raspravu oko bilo cega sto je vezano za fudbal.

A bas me interesuje kako ce Lazar da odigra ove sezone. Nadam se da nece biti samo one season show

Mr.M
17.07.2012, 22:03
Za ovih 20 minuta ubedljivo najlosija odbrana , nimalo nisu uigrani :ne_znam: Vec 2 puta se moglo kobno zavrsiti :ne_znam:

NebojsaNS
17.07.2012, 22:07
A bas me interesuje kako ce Lazar da odigra ove sezone. Nadam se da nece biti samo one season show

Half a season show.

Ovaj trener Maltezana je teski klovn.

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:09
Sta kenja ovaj Kovinjalo koji Babovic. Nije njega Tumba samarao za dzabe.

NebojsaNS
17.07.2012, 22:11
NIje skontao friz. Em mrtav glas em nema pojma. RTSu treba zakonom zabraniti prenose bilo kojih sportova.

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:12
Gledaj bre ovu dvojicu sa letovanja napravili transparent sad ce da ih karaju crnci u pritvoru :D

Ljuba90
17.07.2012, 22:13
Kovinjalo pao u depresiju.

"Aman ljudi zasto to radite" :ha:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:13
HAHAHHAHAHHAHAHAHHAH kako drze vrata ima ih trojica na celom stadionu HAHHAHAHAHHAHAHA

NebojsaNS
17.07.2012, 22:13
Jeftin alkohol na Malti, a jos toplo :D

Mladen
17.07.2012, 22:14
Pre cu da istrpim Kovinjala nego Acu Informaciju -.- A inace, najbolji komentator sa RTS-a je gospodin koji prenosi atletiku, oprostite sto se ne mogu setiti imena :D

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:14
Babovic ne moze da odigra nista protiv La Valete.

@Maki Pijani Dusko Korac.

Mr.M
17.07.2012, 22:16
Babovic ne moze da odigra nista protiv La Valete.

@Maki Pijani Dusko Korac.

Ajde se ugrizi za jezik :biggrin:

NebojsaNS
17.07.2012, 22:16
Pre cu da istrpim Kovinjala nego Acu Informaciju -.- A inace, najbolji komentator sa RTS-a je gospodin koji prenosi atletiku, oprostite sto se ne mogu setiti imena :D

Ako mislis na Koraca, dobices trajni ban, on je najgori kreten od svih gore pomenutih, u rangu sa Milojkom.

Vidim ja da ce ovi Maltezani dobiti jedno 6 u Bg.

Mladen
17.07.2012, 22:16
brat Ivan specijalizovan da zabija iz peterca :dw:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:17
hahahhahah Kako se namesta da izvede korner u onaj stav Kristijano Ronaldo, pogledajte hahahhah umrecu od smeha, najgori igrac trenutno u drzavi, ukljucujuci opstinske lige. Ne moze bre za moju Zicu da igra u medjuopstinskoj, Milco postar jaci amc od njega zivota mi.

Mladen
17.07.2012, 22:17
Ako mislis na Koraca, dobices trajni ban, on je najgori kreten od svih gore pomenutih, u rangu sa Milojkom.

Vidim ja da ce ovi Maltezani dobiti jedno 6 u Bg.

Zajebavao sam se brate :D To sam rekao zato sto sam se setio jednog prenosa kad je covek pljuvao Evandra i Moreiru koji dobijaju izuzetno velike pare a igraju kao kreteni, a pojedini trkaci sa Jamajke, zive u koje kakvim kucama ali trce kao ludi. Onda su naravno krenule reklame i prenos nije nastavljen :D zbog toga sam za njega rekao :D

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:21
Otkad ja pricam da mali nije uopste poseban igrac...

Mr.M
17.07.2012, 22:21
Koga li ce Kapiten ovako rano da zameni :ne_znam:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:24
Koja razlika kad udje Najveci bog te cak i protiv La Valete kad niko nema gram motivacije se vidi.

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:25
Umrecemo bez Sase, ispascemo iz lige kad se povuce.

Mr.M
17.07.2012, 22:25
Babovic vec 2 asistencije , bice igrac utakmice jos ako zabije jedan :biggrin:

Kako lepa akcija :wthy:

Ljuba90
17.07.2012, 22:25
Kovinjalo ne moze igraca da prepozna.

Scepovic :cheer:

Mladen
17.07.2012, 22:26
Ovi ce 6 komada da popiju kod kuce, a kamoli u hramu.

Mr.M
17.07.2012, 22:27
U Hramu rusimo rekord , bice 11-0 :biggrin:

trigger
17.07.2012, 22:33
E da se hoce neko zajebati pa da kupi Babovica,ja ga vise ne mogu gledati u Partizanu.

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:34
E da se hoce neko zajebati pa da kupi Babovica,ja ga vise ne mogu gledati u Partizanu.


Ne moze bre za moju Zicu da igra u medjuopstinskoj, Milco postar jaci amc od njega zivota mi.

100% ne moze.

carter985
17.07.2012, 22:41
al koja je ono scena... 3 pandura izabacuju goveda i onda drze onu kapiju velicine dvorca, kako se ovi ne bi vratili :lol:

colke995
17.07.2012, 22:55
Koliko babovic siluje loptu, to nije normalno :wall:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 22:57
Idi bre mali imas 15 godina ne mozes sprint da izvuces jos se povredi. Ajde bre molio sam boga da ga prodamo al' ne da mi se.

EVO GA DZIGI! Najveci talenat u Partizanu a ne ovaj fejker sa kosicom. Na klupu i osisaj se.

Ljuba90
17.07.2012, 22:58
Jebem ti povrede na ovakvoj utakmici.

Nadam se da ce sa Goranom i Lazarom sve biti u redu.

trigger
17.07.2012, 23:00
Sad mi zao kud ne prodasmo Markovica,ovako ce samo cena da mu pada.

Mladen
17.07.2012, 23:06
A ti nisi valjda verovao da mu je cena stvarno onolika koliko ju je stampa naduvavala?

Mr.M
17.07.2012, 23:08
Ponovo Volkov nije ispratio offside zamku :facepalm: Ovako je i prosle godine jednom bilo :facepalm:

Ljuba90
17.07.2012, 23:08
Morao je Mifsud da ga zavuce :facepalm:

Daj Vermeze ubaci Zabiju :D

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 23:09
Ostoja i Babovic ne mogu da igraju u srpskoj ligi 100% :D

colke995
17.07.2012, 23:09
Ako, taman ce valjda da vide da fali stoper, nek udje jos jedan ako treba..

trigger
17.07.2012, 23:10
Ne bi nas valjda lagali?:O Koliko se hype bio podigao oko njega ne bi me ni cudilo da ga je neko kupio za velike pare ovako nista od njega.

Mr.M
17.07.2012, 23:13
Babovic 3 asistencije danas , man of the match :biggrin:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 23:13
Da bog da puko sto je dao ovaj gol, da bog da puko.

Ljuba90
17.07.2012, 23:13
Kuronja 3 asistencije :lud:

BMP BMP!

colke995
17.07.2012, 23:13
Ako nista, bar Babovic zna da digne loptu :D

Mr.M
17.07.2012, 23:19
Zubija :biggrin:

LBJmvpFORlife
17.07.2012, 23:22
Kakav je doktor kapiten. Ispadamo iz lige kad se povuce. 100%

colke995
17.07.2012, 23:22
Kakva lopta Ilica :wthy:

Ljuba90
17.07.2012, 23:23
Kakva lopta Ilica :wthy:

Iz kurca :biggrin:

Bice pojacanje Zabija.

Merlin
18.07.2012, 00:10
Večeras samo jedno iznenađenje i to pobjeda Dudelangea nad Salzburgom rezultatom 1-0. Vrijedi izdvojiti i visoku pobjedu HJK-a nad Reykjavikom od 7-0. Partizan kao i prema očekivanjima već u prvom meču riješio sve dileme oko prolaska u 3. pretkolo.

Sutra nastupaju i prvaci Hrvatske, Crne Gore te BiH - Ludogorets-Dinamo, Budućnost-Slask i Maribor-Željezničar.

Mr.M
18.07.2012, 00:24
Meni je i iznenadjenja pobeda Skenderbeua , ocekivao sam da ce Debrecen to dobiti , jedino je Partizan i HJK od favorita bas objasnio u 1. mecu

Freshman91
18.07.2012, 01:27
Ubuduce ovde komentarisanje LS meceva uzivo ukljucijuci i one Partizana...

DinoFC
18.07.2012, 16:26
Kako je spica Manijacima u Mariboru,uu:biggrin:

Odigrao sam X2 nemoj te zeznuti,molim vas

milanche
18.07.2012, 18:21
Maribor to dobija,realno.Mada voleo bih da se zakuva tamo ;)

shminka
18.07.2012, 19:46
http://www.youtube.com/watch?v=g_WNyvon-lg&list=UUSY9e7xHl9kSQtUPF9jZ42A&index=1&feature=plcp

:biggrin:

AK47
18.07.2012, 19:51
Znam,sto iz vidjenja sto licno barem 80% ljudi s ovog klipa:D

Danijel je otisao u Sofiju da bodri Sarajevo...sve im najbolje zelim:biggrin:

Umrijet cu veceras,prolazimo 1000000%:)

Izmedju 2500-3000 nasih se nalazi u Sloveniji,strah i trepet...

DinoFC
18.07.2012, 19:53
Sta je sa vama dvojicom,sto niste u Mariboru?

Cuo sam da je strasno tesko bilo doci do karte.

shminka
18.07.2012, 19:54
Cuvamo se za grupnu fazu ::)

AK47
18.07.2012, 19:58
Sta je sa vama dvojicom,sto niste u Mariboru?

Cuo sam da je strasno tesko bilo doci do karte.

Bilo je skoro nemoguce,ne daju Slovenci,sve sto se moglo uzeti,pa cak i na prevaru nasi su iskoristili...

Ja sada nikako nisam mogao otici zbog obaveza,a jaran mi javlja da im je predobro gore...ne znam nadam se prolazu,pa cemo vidjeti onda:)

DinoFC
18.07.2012, 20:01
Zanima me kako cete izgledati u evropskoj utakmici,nakon dominacije u ligi.

Jos u HD-u tekmu,auuu:punk:

Merlin
18.07.2012, 20:48
Maribor-Željezničar

Predstavnik BiH u Ligi Prvaka sarajevski Željezničar danas će odmjeriti snage sa prvakom Slovenije i ekipom koja je prošle sezone igrao u grupnoj fazi Evropske lige.
Tim sa Grbavice u Maribor odlazi sa nadom da izvuče pozitivan rezultat pred revanš na Koševu. Pozitivan rezultat bi svakako bio neki remi, no ni minimalni poraz uz dati gol ne bi bio loš. Vjerujem da ova ekipa predvođena Zebom, Bekrićem, Adilovićem može do povoljnog rezultata u Mariboru. Maribor je svakako favorit uoči dvomeča sa Željezničarom, većina navijača je optimistična i vjeruje u prolaz, no favoriti uvijek ne pobijeđuju pa se nadam da će tako biti i ovdje. Imaju dosta veći budžet od Željezničara, skuplji su par miliona od ekipe Željezničara, tačnije nešto više od 3 miliona. Ekipa koja je veoma jaka u ofanzivnom dijelu, imaju širinu u igračkom kadru, a većina su sjajni i dosta kvalitetni igrači koji će zadati mnogo problema odbrani Željezničara. Iako Slovenci smatraju da je Željin najlošiji dio upravo odbrana ja baš mislim suprotno, te da je odbrana predvođena Kerlom, Bogičevićem, Čolićem izuzetno kvalitetna, sigurna i uigrana te da može zaustaviti napadače Maribora. Nadam se da bi Zeba mogao proturiti neku finu loptu do Adilovića koji će nadam se uspjeti barem jednom matirati golmana Maribora. Zeba će svakako biti pokretačka snaga Želje. Na klupi Maribora sjedi veliki stručnjak koji dobro poznaje Osima i Želju, on je tu već nekoliko godina tako da je sasvim sigurno da je uspio uigrati ovu ekipu Maribora. Velikonja bi danas mogao biti prava noćna mora za sve navijače Želje ukoliko odbrana ne nađe neko riješenje za njega. Momak koji je skoro potpisao za Cardiff i od naredne sezone će igrati u Engleskoj, no ipak će igrati večeras iako bi vjerujem svi bili zadovoljniji da ne igra. Mladi Zolotić večeras je dobio povjerenje od Osima, nadam se da se neće izgubiti na terenu ili uplašiti, neka ponovi partiju kao protiv Širokog u finalu Kupa i mislim da će odraditi lavovski dio posla na sredini terena. Jamak bi mogao biti najslabija karika Želje... Tu je i Svraka, čovjek koji je doslovno explodirao u drugom dijelu Premijer lige, igrao na vrhunskom nivou u sjajnoj formi, koja je vjerujem i dalje sjajna. Željo će večeras imati veliki podršku sa tribina od popularnih Manijaka koji će sasvim sigurno biti 12. igrač Želje. Vidjećemo da li će to biti dovoljno da Željo dođe do povoljnog rezultata. Maribor jeste favorit, Maribor jeste skuplji, bolji i kvalitetniji, ali mislim da i ova ekipa Želje ima određeni kvalitet i duh da se suprostavi Slovencima. Neka im je sa srećom jer će im i ona večeras trebati.

Dale
18.07.2012, 21:00
Marjan prenosi Zelju ! :D :cheer:

Idemo Zeljo !!

D-Wade
18.07.2012, 21:13
Sto Bugari biju Dinamo.:ha::hah:

Merlin
18.07.2012, 21:16
Tako je! Sada smiriti igru i pokušati do poluvremena sačuvati ovaj rezultat. Bolji Željo za sada od Maribora.

Dale
18.07.2012, 21:17
Kako Marjan pogodi , ako ko da Adilovic ce :D

Nema Maribor sta da trazi ovdje ..

Ko nema Face TV , a volio bi da gleda :

http://www.sportlemon.tv/v-4/2/60/v-426183.html

colke995
18.07.2012, 21:31
Je l' ovaj komentator radio nekad na SK? Ako jeste, bas sam se pre neki dan pitao gde je nestao. Ono njegovo zapinjanje kad je lopta oko centra je legendarno :D Kao da je gol sansa :D

Il Capitano
18.07.2012, 21:40
Kao da je namešten meč BATE-Vardar. U 92. i 94. minutu domaći dali golove i pobedili... Ima šanse Vardar ali mnogo će žaliti zbog ovog danas.

http://www.soccerway.com/matches/2012/07/18/europe/uefa-champions-league/ael-limassol/linfield-fc/1300268/

Kiprani od 18 igrača, samo 2 domaća. Prva postava naravno svi stranci. Bilo bi bolje za Partizan da ih izbegne...

Lepo je čuti Marjana ponovo. Fino bi bilo da prođe Želja...

Dinamu može biti teško sa iznenadjujućim prvakom Bugarske, fino je što ozbiljno računaju na talente kao što su Kovačić i Vrsaljko. Dobar tim ima Dinamo, dugo igraju zajedno...

AK47
18.07.2012, 21:49
Srce ce mi stati ovih narednih 45 minuta,samo jos malo da se oslobodimo pritiska,ubijedjen sam da smo bolja ekipa jer uopste ne igramo dobro...ali Eldin zabi,sto je najvaznije.Izdrzite sad momci molim vas:)

ZELJEZNICAR ZA ZIVOT CIJELI!!!

shminka
18.07.2012, 21:51
Je l' ovaj komentator radio nekad na SK? Ako jeste, bas sam se pre neki dan pitao gde je nestao. Ono njegovo zapinjanje kad je lopta oko centra je legendarno :D Kao da je gol sansa :D

Jeste, prenosio Bundes ligu ::) a u medjuvremenu je prenosio meceve po BiH:biggrin:

Dobro je, odlicno! Kerla i Zolotic pokupise sve lopte!!:wthy::wthy:
Kvesic krenuo sporije, ali se ukljucio pred kraj poluvremena. Sredina sasvim ok. Adilovic dobio gotovo sve vazdusne duele. Obavio svoj posao, zabio gol :D
Sad nek jos Bekrija udje, da zabije jos jedan :ajde:
Samo drzati koncentraciju:ajde::ajde::ajde:

Merlin
18.07.2012, 21:53
Željo bolji od Maribora, nadigrani su Mariborčani u prvom poluvremenu. Mislim da se može reći i da je zasluženo vodstvo Želje. Maribor do sada veoma malo pokazao, da ne kažemo da nisu ništa pokazali. Uglavnom su imali neke poluprilike koje nisu bile opasne po gol Antolovića, najbolju priliku su imalu u 46. minuti iz slobodnog, međutim Antolović sjajno brani. Sa druge strane Željo ušao hrabro i jako u meč, bez imalo respekta prema protivnika što im se isplatilo. Igra Željo malo grublje, no tako i treba, vidi se da se uvukao strah i nervoza kod igrača Maribora. Do sada Maribor apsolutno nije opravdao ulogu favorita i one vjerovatno od medija precijenjene i prenapuhane ekipe. Željo igra dobro u svim segmentima igre, počev od bekova, štopera Kerle i Bogičevića, mladog Zolotića koji ponovo igra vrhunski i odrađuje sjajan posao, pa do Selimovića, Zebe i Adilovića koji su najbliži golu Maribora. Selimović do sada jako, jako dobar i onaj gol je njegov, prošao je po desnoj strani pogodio stativu čiji odbijanac u gol pretvara Adilović. Mnogo aktivniji Željo po toj desnoj strani gdje igra Selimović, većina napada ide preko te strane, dok dosta slabije preko lijeve strane.
Sada pokušati odigrati ovako do kraja jer ovakva igra daje nadu u dobar rezultat. Ovako kada bi ostalo bilo bi odlično, mislim da bi svi navijači Želje prihvatili ovaj rezultat, ali što i ne zabiti još koji pogotovo kako vrijeme bude odmicalo i Maribor se bude otvarao. Velika greška trenera Maribora je što od prve minute ne igra Velikonja koji je mnogo bolji i opasniji od ovog Beriča koji nije ništa pokazao, svaki duel je izgubio, Kerla ga otresa kao dijete.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan igrom i rezultatom, samo da ovako ostane do kraja.

colke995
18.07.2012, 22:24
Steta za Zelju, sami sebe pobedise.

EDIT: Braca Bugari izbacuju Dinamo, lepo je Miko rekao :tu2:

K.Garnett 5
18.07.2012, 22:51
Kako je usralo Dinamo...
Umesto 2-0 ispade 1-1...

shminka
18.07.2012, 22:53
Sve sto su super odradili u prvom, su ukakili u drugom:mad:
Nedostatak koncentracije, a onda i snage...steta za ovaj 4. gol...steta:(

Merlin
18.07.2012, 23:04
Tuga, ne mogu da vjerujem kakav pad u igri. A i ovi Slovenci praktički 4 udarca i 4 gola. Ne znam šta reći osim da su fudbaleri Želje pružili 2 različita poluvremena, prvo odlično drugo preloše. Ostaje žal za povoljnim rezultatom, ovako je Maribor prošao u 3. pretkolo i pravo čudo treba da se desi da Željo uzme 3-0 na Koševu. Naš nevjerovatni mentalitet, nakon jednog primljenog gola sve pada u vodu...

shminka
18.07.2012, 23:07
Ma jednom je Svabo imao odlicnu izjavu na HRTu, kada je komentarisao igru njihove reprezentacije. Kad nemas snage, nemas nista. Sve pada u vodu! Nesportski nacin zivota moze proci u nasoj ligi. S ostalima mozes odigrati poluvrijeme na nivou i to je to. Nazalost!

DinoFC
18.07.2012, 23:24
Covjece,debakla u 2.poluvremenu izgleda da ce me samo oni oboriti na kladi:facepalm:

Merlin
18.07.2012, 23:44
Rezultati 2. pretkola Lige Prvaka:

Ulisses - S. Tiraspol 0-2
Flora - Basel 0-2
HJK - KR Reykjavik 7-0
Neftci - Zestafoni 3-0
Dudelange - Salzburg 1-0
Liberec - Shakhtar K. 1-0
Zilina - Shmona 1-0
TNS - Helsingborg 0-0
Skenderbeu Korca - Debrecen 1-0
Valletta - Partizan 1-4
Shamrock - Ekranas 0-0
BATE Borisov - Vardar 3-2
AEL Limassol - Linfield 3-0
Ludogorets - Dinamo Zagreb 1-1
Maribor - Željezničar 4-1
Budućnost - Slask 0-2
Molde - Ventspils 3-0

Budućnost i Željezničar se opraštaju od Lige Prvaka već u 2. pretkolu, Partizan prolazi u 3. pretkolo dok Dinamo ima fine izglede da se pridruži Partizanu. Albanski predstavnik Skenderbeu također ostvario fin rezultat uoči uzvrata tako da je moguće da i oni prođu dalje, Vardar uprkos dobrom rezultatu teško da može nešto više protiv Borisova.

DinoFC
19.07.2012, 00:13
Smijesno je kada ti se igrac koji je 93 godiste najmanje prepadne i bude najbolji na terenu ovako vaznoj utakmici.Ljudi izledali ko da su igrali finale lige prvaka,tako su djelovali brzopleto,preplaseno.
Zolotic momacki bez greske.

Mislio sam da ce biti 3-1,onaj gol na kraju je sramote bilo koje odbrane na planeti,a i bogami cijelo 2.poluvrijeme,Maribor nista specijalno ali kada Zeljina odbrana ima loptu to je lose po Antolovica

Merlin
19.07.2012, 00:45
Smijesno je kada ti se igrac koji je 93 godiste najmanje prepadne i bude najbolji na terenu ovako vaznoj utakmici.Ljudi izledali ko da su igrali finale lige prvaka,tako su djelovali brzopleto,preplaseno.
Zolotic momacki bez greske.

Mislio sam da ce biti 3-1,onaj gol na kraju je sramote bilo koje odbrane na planeti,a i bogami cijelo 2.poluvrijeme,Maribor nista specijalno ali kada Zeljina odbrana ima loptu to je lose po Antolovica

Sve rečeno u tome da je 19-godišnjak večeras gotovo pa jedini pokazao zube, borbu i zalaganje. Da je bio još jedan onakav igrač raspoložen večeras da trči, presijeca lopte bio bi drugačiji rezultat.

Koga zanima evo cijela utakmica pa da pregleda. Koji kontrast od igre Želje 1. i 2. poluvrijeme.


http://www.youtube.com/watch?v=rERkvFRIPW4

http://www.youtube.com/watch?v=5sUElZibPqc&list=UU4CCrT0jGx4UpwOUgQ9YZ5A&index=1&feature=plcp

Merlin
19.07.2012, 01:31
Izbicili prvi incidenti u Sofiji. Ispred hotela se sukobili navijači Sarajeva i Levskog, epilog svega jesu 2 lakše povrijeđena policajca. Očekivano, obje utakmice su okarakterisane kao utakmice visokog rizika. Samo da ne bude većih incidenata. @Danijele čuvaj se.

http://www.btv.bg/sport/liga-evropa/story/64158768-Boy_mejdu_fenove_na_Levski_i_Saraevo_ima_raneni_po litsai.html

Fanta
19.07.2012, 01:34
Jbt kao da sam gledao snimak utakmice Sarajevo-Hibernians sa Koseva. Ne zna se koji gol Maribora je smjesniji. Katastrofalna odbrana Zelje, pogotovo Bogicevica. Sto rece Marijan, ajde da su vas ljudi unistili pa onda ispadnete, ali ovako je bas frustrirajuce...
Jos bi dodao da mi je neopisivo drago sto je Marijan komentator i sa ogromnim nestrpljenjem ocekujem sutrasnju utakmicu Sarajeva uz Marijanov komentar.
Za revans mislim da Zeljo nema sta traziti. Mislim da je previse ocekivati da zabiju 3 gola a da ne prime ni jedan. Sada je kasno, a ostat ce zal za prvom utakmicom iz koje se barem s 1:1 moglo izaci.

Vladan
19.07.2012, 15:01
Od La Korunje Buducnost nije tako dobro izgledala na terenu kao juce, stvorili su masu sansi, u prvih 15 minuta bar 3 100% ali jbg kad se ne da, kad nisu mogli da ga uvale. Slask je svoju prvu iskoristio, bilo je sumnjivo sto se tice ofsajda, penal je presmijesan, to vidjelo penala nije.
Sto se igre tice sigurno su prezadovoljni ali su golovi najvazniji, moglo je i drugacije bit'. Kurbegovic cigra prava, kako samo probija i ne ide u sirinu, ne petlja

Merlin
19.07.2012, 15:13
I dalje neredi u Sofiji. Navijači Sarajeva izmješteni na neku livadu pored Sofije gdje će dočekati početak utakmice, iako su to trebali uraditi na trgu. Ipak Horde Zla nisu učestvovale u ovom sukobu jer su se sukobili navijači Levskog i policija, a sukob je bio jači nego sinoć.

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/106883-navijaci-sarajeva-uz-pratnju-policije-napustili-centar-sofije-sinoc-su-ima-pokusali-zapaliti-autobuse.html

Fanta
19.07.2012, 15:20
Samo bez problema momci, nemojte da navucemo neku glupu kaznu zbog tudje gluposti. Usput, sretan rodjendan Jovicu sa zeljama da se vrati u Sarajevo sa povoljnim rezultatom.

DinoFC
19.07.2012, 15:24
Trebaju se neredi desiti na stadionu ja mislim da bi se to uzelo u razmatranje

Opusteno veceras gledati tekmu,sve bih dao za minimalan poraz:biggrin: a da ne pricam o iznenadjenju

Romanov PG
19.07.2012, 17:45
@Vladan je sve obajsnio sto se tice tekme, ne moram nista da napisem.

Sto se tice navijackog dijela, policija sve unistila.Zadrzala ih van podgorice sve do pola sata prije pocetka utakmice.isu stigle ni prave ekipe ni nista.Napali smo jedan bus u centru, ali posto oni nisu krenuli, potukli smo se smao sa policiom i tako nam pala 2 momka.Inace poljski mediji pisu da su to bili radnici u klubu koji su unosili opremu.Pa zar radnici u klubu pale baklju i gadju ? Poste je njihov ulaz na tribinu i nas bio udaljen svega 100,150 metara ocekivali smo sukob.Na prvo nase zalijecanje odreagovali su bjezanjem.Drugi put oni krenuli, i mi normalno odma na njih i oni neocekivano poceli da bjeze nazad.Oni se sibali vise puta sa policijom nasom i pruzili odlican otpor.Steta sto nismo imali prilike za veci sukob sa njima jer ovako ispada da smo bili pasivni.u ponedeljak krecemo za Poljsku.

Romanov PG
19.07.2012, 17:47
http://www.varvari.me/mne/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=1036&option=com_joomgallery&Itemid=63

Mr.M
19.07.2012, 18:07
Revans mec izmedju Celika i Metalurga je neizvestan za odigravanje posto je upitno da li ce se Niksicani uspeti vratiti u Crnu Goru do pocetka revans meca

:lol1: :lol1: :lol1: