Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hertz British Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hertz British Grand Prix



    MotoGP karavan stize ovog vikenda u Veliku Britaniju na legendarni Silverston ili kako bi to Britanci rekli: home of British Motorsport. Vratio se u kalendar MotoGP 2010. godine kao zamena za Donington. Konfiguracija staze je takva da smo retko gledali interesantne trke (u raznim auto-moto takmicenjima), nekoliko istih, visestrukih i relativno brzih krivina koje povezuju ne tako dugi pravci, najduzi pravac je 770m. U Engleskoj vremenske prilike cesto igraju znacajnu ulogu pa se i ovog puta moze ocekivati trka po kisi.

    Podaci o stazi

    Duzina: 5900m
    Sirina: 17m
    Levih krivina: 8
    Desnih krivina: 10
    Najduzi pravac: 770m




    MotoGP

    Glavni kandidati za pobedu ove godine ce biti upravo vozaci koji su pobedjivali predhodne dve godine, Lorenco i Stoner. Lorenco je sa dve vezane pobede napravio znacajnu prednost u odnosu na Stonera, ali mu to ne garantuje mirnu trku. I prosle godine je bio u istoj situaciji, ali je na ovoj stazi napravio gresku posle koje vise nije mogao da stigne Stonera do kraja sezone. Mislim da Lorenco i suvise respektuje Stonera i da to stvara odredjeni pritisak. Videli smo u Katalunji koliko mirnije vozi kada zna da je Stoner daleko iza njega. Sto se tice Stonera, on izgleda ima problem sa samim sobom. Dve predhodne trke nisu bile dobre i ta mini kriza mora da se zavrsi u nedelju. Nadam se da ce Doviciozo i Kraclou biti opasni. Doviciozo je imao sjajne trke u Doningtonu i u Silverstonu, a Kraclou ce biti posebno inspirisan pred domacom publikom i zbog svega sto mu se dogodilo prosle godine na ovoj stazi. Doktor ce biti konkurentan ako bude kise, takodje videcemo da li ce koristiti nesto od novih delova koje su testirali u Aragonu, mozda i novi “mirniji” agregat.

    Tabela:

    Lorenco 115
    Stoner 95
    Pedrosa 85
    Doviciozo 60
    Kraclou 56
    Rosi 51


    Moto2

    Ubedljivo najinteresantnija kategorija. Cak cetiri vozaca ozbiljno konkurisu za titulu. Jos se nije slegla prasina oko incidenta Markeza i Espargara, a oni ce, nadam se imati novi duel u nedelju, samo bez Markezovih nesmotrenih poteza. Luti je odlican ove sezone i sto je jos bitnije konstantan i ne bi trebalo da mu izmakne podijum. Janone, daj Boze da bude u elementu, jer to nam garantuje fenomenalnu trku. Skot Reding na domacoj stazi, e to jedva cekam da vidim. Setimo se 2008. i 125cc. Ostali, pa mozda mogu da iznenade Bredli Smit, Agerter i Krumenaher. A ako bude kise, sta mislite? (Entoni Vest )

    Tabela:

    Luti 88
    Markez 86
    Espargaro 71
    Janone 71
    Reding 50


    Moto3

    Korteze i Vinjales su se izdvojili kao glavni favoriti za titulu. Korteze je obavio sjajan posao u Katalunji. Imao je sedam vozaca na ledjima, i kad vec nije mogao protiv Vinjalesa, drugo mesto je odlican plasman. Vinjales je u Katalunji pokazao zasto je jos pre pocetka sezone vazio za glavnog favorite. Medjutim toliko je jos dobrih vozaca koji mozda nisu tako konstantni kao Korteze i Vinjales, ali koji mogu do pobede u Silverstonu: Fenati, Salom, Hajrudin, Rosi, Vaskez, Faubel i drugi.

    Tabela:

    Korteze 87
    Vinjales 80
    Salom 55
    Fenati 52
    Rosi 45
    Last edited by crni; 12-06-12, 00:52.

  • #2
    Ne znam zasto drze ovu stazu u kalendaru meni je toliko ruzna da ne mogu opistai i nekako mnogo bolja je Donington.
    Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

    Comment


    • #3
      silverstone je ikona
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • #4
        Originally posted by Iceman View Post
        silverstone je ikona
        ..mislis generalno,ili u odnosu na donington?..ako mislis na donington,ona je pampers....ali o ukusima se ne raspravlja..
        sigpic

        Comment


        • #5
          silverstone je staza nad stazama.. i u odnosu na donigton i generalno.. moze se svrstati u top 5 staza na svijetu lagano
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • #6
            Čekajući MotoGP vikend...

            Konfiguracija staze u Silverstonu je takva da brzi delovi staze zahtevaju gume koje će u krivinama obezbediti stabilnost, dok će pronalaženje pravog setapa verovatno otežati kišni uslovi i prohladno vreme koje je najavljeno za vikend. Zbog toga su ljudi iz Bridžstona analizirali podatke iz prethodnih trka u Silverstonu i radili najviše na prerađivanju performansi zadnjih guma.
            Lorenzo će, nakon obnove ugovora sa Jamahom verovatno voziti rasterećen, a opet posle prethodne dve uzastopne pobede i sa velikom željom da poveća svoje vođstvo u odnosu na rivale, pre svega Stonera. Lorenco možda malo obraća pažnju i na statistiku: ako trijumfuje izjednačiće se sa Stonerom sa ukupno 42 pobede u sve tri klase, a ako se domogne podijuma to će biti njegov 50-ti podijum u Moto GP šampionatu.
            Trijumfovao je na ovoj stazi 2010-te, kada je trka vraćena u kalendar posle 24 godine. Iste godine Ben Spiz je na ovoj stazi posvojio prvi podijum. Pred predstojeću trku obojica su izjavila da jako vole ovu stazu, iako je njihov prošlogodišnji nastup završio neslavno.
            Sa druge stranem Stoner je bio ubedljiv prošle godine u Silverstonu po mokrom i nema sumnje da će želeti da se vrati na podijum. Štaviše, on sigurno želi da završi karijeru osvajanjem još jedne titule.
            Naravno, ne treba otpisati ni Pedrozu, koji nije vozio prošle godine zbog povrede. Ove godine ima 4 podijuma, ali nijednom još nije pobedio. Mislim da se sada svi već pitaju da li ćemo konačno imati trećeg pobednika ove godine i hoće li to biti maleni Perdoza
            Još jedna bitka je veoma interesantna-pratićemo šta mogu Dovi i Kračlou (koji želi prvi podijum pred svojom publikom). Prošle godine Kračlou nije imao sreće-doživeo je nezgodan pad u kvalifikacijama i bio je prinuđen da propusti trku. Zanimljiva je i njihova neđusobna borba pošto su ove godine završavali trke uglavnom izjednačeni, jedan uz drugog, a uveliko se šuška da će neko od njih morati da ustupi mesto Stefanu Bradlu iduće godine.
            Šta reći za dvojac Dukatija-verovatno su im oči uprte u nebo i nadaju se kiši. Mislim da ni najstrpljiviji navijači ne naziru svetlo na kraju tunela u kome se Duakti nalazi sa svim svojim probama, menjanjima, silnim testovima koji su samo mali ili nikakav pomak na bolje. Ko zna, možda nas ipak sve iznenade...
            sigpic

            Comment


            • #7
              kad je Rossi iza Stonera i priblizava mu se , ovo ROSSI pjeva Pa, pa, panika
              kada blizu sam ti ja
              FATA STONERA :P
              Valentino Rossi #46

              G.O.A.T

              Comment


              • #8
                Originally posted by Iceman View Post
                silverstone je staza nad stazama.. i u odnosu na donigton i generalno.. moze se svrstati u top 5 staza na svijetu lagano


                Circuit_Doningtonpark_pre_2010.jpg

                silverstone-f1-staza.jpg

                ...sama konfiguracija staze u doningtonu je bolja za moto trke,nego ona univerzalna u silverstonu..ali,nebitno,opet kazem,ukusi su razliciti i o njima se ne diskutuje..a silverstone je daleko od top five..;)


                edit

                circuit_map_catalunya.jpg

                donington pomalo lici na katalunju,a na katalunji su trke uvek fantasticne,brza staza,sa brzim krivinama,ostrim kocenjima..a sve to utice na kvalitet trke i na to sam mislio kad sam rekao to o silverstonu i doningtonu
                Last edited by Rossini; 13-06-12, 23:41.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  kako je odvratna ova staza bar meni to nije humano :S bljak bljak
                  Valentino Rossi #46

                  G.O.A.T

                  Comment


                  • #10
                    ne znam za motore ali za auta i f1 je staza odlicna .. nekada davno se f1 vozila na doningtonu znam 1993 kad je senna po kisi sa 8 cini mi se na 1 mjesto u 30 sekundi dosao
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #11
                      Silverston je ikona auto-moto sporta, pa prva trka sampionata F1 odrzna je valjda na njemu.
                      Inace mislim da je to aerodrom iz drugog svetskog rata. Osamdesetih je uz Moncu i Celtveg
                      bio ubedljivo najbrzi.

                      Comment


                      • #12
                        lepa mi je silverston,ali mi je laguna seka najlepsane mogu da je docekam..
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Arena layout je u odnosu na stari Silverstone zlocin za koji bi trebalo da se odgovara, najbolji deo staze gde su mnogi vozaci uzimali ritam za preticanje zamenjena je Tilkeovskim tehnickim sektorom gde je preticanje moguce samo ako ti zivot nije mio.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            jes.. ovaj novi silverstone wing je gori od onog dobrog starog silver-a ...

                            odosmo off.

                            rossi
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • #15
                              Tako bre Alvaro, svaka cast
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X