PDA

Pogledati punu verziju : 2012 Formula 1 Grand Prix de Monaco

MarkedOne8
16.05.2012, 17:44
FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2012

http://img803.imageshack.us/img803/5313/1024x640.jpg

http://www.belrespiro.com/images/monaco-grand-prix-circuit.png
Staza Monte Carlo u maloj kneževini Monako je posebna u svakom smislu.Drži nekoliko rekorda u kalendaru:
* najkraća staza - 3 340 metara
* najkraća trka 260,520 km (ostale trke imaju distancu od minimum 305 km)
* najveći broj krugova - 78
* prosečna najsporija staza
* najmanja maksimalna brzina - do 285 km/h
* ukosnica Grand Hotel je najsporija krivina u kalendaru - 60 km/h
* ukosnica Grand Hotel je krivina koja ima najveći ugao skretanja u kalendaru

Površina staze obuhvata četvrtinu povrišine čitave države.Ova staza predstavlja zbir povezanih uličnih puteva u luci.Staza je vrlo atraktivna kako za gledaoce tako i vozače iako nema pravog mesta za preticanje.Ovo je svakako jedna od najtežih staza za vožnju jer je jako uska i ograđena barijerama.
Prošle godine su korišćene supersoft i soft gume.Isti izbor guma važi i za ovu sezonu.Prošle godine je u Tunelu bilo zabranjeno korišćenje DRS-a zbog bezbednosti.Verovatno će isto biti i ove godine.Bez obzira na gume koje ove sezone omogućavaju više preticanja nego ikad, startna pozicija na ovoj stazi će opet igrati veoma veliku i važnu ulogu.Pravih prilika za preticanje nema čak i da vozač ispred pogreši.Ipak je moguće očekivati neke alternativne putanje vozača koji planiraju da preteknu jer ova staza zahteva jako ubrzanje bolida.Potencijalna mesta za preticanje jesu: prva krivine Sainte Devote (0:14), Mirabeu (0:31), Grand Hotel (0:36), pravac Tunnel (0:50), Tabac (1:02) i krivina Rascasse (1:14).(Brojevi u zagradi označavaju vremensku lokaciju krivina na videu ispod).Iako je navedeno čak 6 potencijalnih mesta za preticanje, treba napomenuti da je gotovo nemoguće preteći makar bez najmanjeg kontakta.Sva preticanja će biti kasnim kočenjem.

http://www.youtube.com/watch?v=U6H9HtL-AzA

Infinity miki
16.05.2012, 19:32
svaka cast za otvaranje MarkedOne8 ::),mada malo si pozurio imamo jos vise od nedelju dana do trke ali sve u svemu lepo otvaranje :tu2:

MarkedOne8
16.05.2012, 19:40
svaka cast za otvaranje MarkedOne8 ::),mada malo si pozurio imamo jos vise od nedelju dana do trke ali sve u svemu lepo otvaranje :tu2:

Hvala.Bolje sad dok sam imao inspiracije.Imao sam i slobodnog vremena, ko zna kad će da iskrsne škola ili nešto drugo.

Infinity miki
16.05.2012, 19:47
Hvala.Bolje sad dok sam imao inspiracije.Imao sam i slobodnog vremena, ko zna kad će da iskrsne škola ili nešto drugo.

i to sto kazes,upravu si,ja u ovoj trci tipujem na hamiltona s obzirom da u Monte Karlu mnogo zavisi od pol pozicije a sto se toga tice tu smo videli da je Hamilton daleko najbolji sa 3 pol pozicije tj. dve zbog kazne u spaniji ali je opet imao najbrze vreme i dva druga mesta,ako kvalifikacije odrade dobro i ako zaustavljanja boksu prodju bez problema mislim da bi Hamilton mogao biti sesti pobednik osim ako se Hamilton negde ne razlupa a nadam se da nece

Vanja #66
17.05.2012, 06:59
Zavisi od pol pozicije, a dosta zavisi i od mehanickog gripa, s obzirom da se aerodinamicki svodi na minimum... I naravno od vozaca. Iskreno, u konstalaciji koju vidimo, ne bi me cudilo da upravo Kimi uzme pobedu, ali samo ako uzme pol. Ako ne uzme, tesko da ce moci nesto vise da uradi... Ovde ce isto jako bitni biti pit-stopovi, jer ako se vozaci nadju blizu jedan drugom, stopovi i taktika ce odluciti ko ce biti ispred koga... McLaren tu i dalje ima problema, Ferrari i Lotus prednjace, RB nije daleko iza, ali samo ako srede prednje krilo, jer ako im opet pukne na po trke, mogu da se pozdrave.

Opet, bice zanimljivo, i ne zaboravite da su gume crvene i zute, prosle godine Alonsu je to jako pogodovalo...

Rossini
17.05.2012, 21:18
:wthy:..Monte Carlo...mmmmmmmmmm...kao najatraktivnija devojka medju 20 njih..glamurozna,prelepa,zavodljiva,pozeljna,zahte vna,neponovljiva..jednostavno,princeza F1 :)..tu stazu sam uvek dozivljavao kao takvu(glamuroznu,prelepu,zavodljivu,pozeljnu,zahte vnu,neponovljivu),i nikad mi nije bilo vazno da li ce je moj favorit osvojiti ili ne..oduvek sam je voleo,jednostavno veliko svetiliste F1...sve ostalo je istorija...:oi:

chicharito14
17.05.2012, 21:40
Svaka cast brate na otvaranju! Sad si me jos nalozio sa ovim klipom na igru koju odavno hocu da kupim, ali mi je bila malo skupa za PS3 :D
Sto se trke tice, nadam se da ce Hamilton konacno da pobjedi, jer je zaista zasluzio. Ono sto mu se desilo proslu trku je nevjerovatno biti prvi i onda te DQ... Zaista nije imao srece ove sezone. Nadam se da ce ovo biti njegov vikend :)

Tony_G
18.05.2012, 11:17
Evo par prestizanja i pokusaja prestizanja od prosle godine, bas me zanima sta mislite ko je kriv za incidente...

http://www.youtube.com/watch?v=DXTERY-ddGs

http://www.youtube.com/watch?v=QXDmqjnPG7k

http://www.youtube.com/watch?v=Yf4HZ5cpG4U

http://www.youtube.com/watch?v=HHFj0NEUNeY

MarkedOne8
18.05.2012, 11:25
Realno, Hamilton je kriv za oba incidenta.Barikelovo preticanje Šumahera je za udžbenike o preticanju na ovoj stazi.Drugačiji i bolji izlazak iz prethodne krivine i onda samo malo kasnije kočenje.Fora kod tog preticanja jeste što se prvo skreće desno pa se na kratkom pravcu opet ide malo desno da bi se izbegla neravnina na stazi.Posle toga vozač može da izabere bolji ulazak za sledeću krivinu kao Šumaher ili da nastavi pravo i time uštedi malo vremena i pretekne kao što je to uradio Barikelo.Naravno, u van duela i van trke treba pratiti Šumaherovu putanju koja je inače idealna.

Tony_G
18.05.2012, 11:33
Realno, Hamilton je kriv za oba incidenta.Barikelovo preticanje Šumahera je za udžbenike o preticanju na ovoj stazi.Drugačiji i bolji izlazak iz prethodne krivine i onda samo malo kasnije kočenje.Fora kod tog preticanja jeste što se prvo skreće desno pa se na kratkom pravcu opet ide malo desno da bi se izbegla neravnina na stazi.Posle toga vozač može da izabere bolji ulazak za sledeću krivinu kao Šumaher ili da nastavi pravo i time uštedi malo vremena i pretekne kao što je to uradio Barikelo.Naravno, u van duela i van trke treba pratiti Šumaherovu putanju koja je inače idealna.

Pogledaj i cetvrti klip koji sam dodao posle tvog posta, isto kao sa Maldonadom, ali Schumacher je ostavio prostora, a Maldonado je pokusao da zatvori kad to vise nije bilo moguce. Isto kao i Massa... A pokusavam da nadjem klip kad je Schumi prestigao Hamiltona na pocetku trke u ukosnici, isto mu je Hamilton ostavio mesta...

Vanja #66
18.05.2012, 13:04

Sati i sati rFactora, a? :D

Pogledaj i cetvrti klip koji sam dodao posle tvog posta, isto kao sa Maldonadom, ali Schumacher je ostavio prostora, a Maldonado je pokusao da zatvori kad to vise nije bilo moguce. Isto kao i Massa... A pokusavam da nadjem klip kad je Schumi prestigao Hamiltona na pocetku trke u ukosnici, isto mu je Hamilton ostavio mesta...

Vidi, u tom slucaju, Hamilton se nasao na vise od pola duzine Schumacherovog bolida. Da tad Schhumacher nije odstupio, Hamilton nikako ne bi mogao da ukoci dovoljno da ne dodje do kontakta. Pritom ne mislim na ovaj do kog je doslo, nego na klasican sudar...

Tony_G
18.05.2012, 13:53
Ma verujte mi ljudi, uvek je kriv vozac sa spoljne strane, jer ovaj sa unutrasnje nema gde da se skloni da izbegne incident. Ako ovaj spoljasnji odluci da zadrzi idealnu liniju onda je incident neizbezan. Pritom je Massa u onom duelu mnogo ranije krenuo da skrece, uporedite njegovo skretanje i skretanje 2 RB-a ispred njega... Bila je slicna situacija i u Katalunji, Kobayashi vs Button, pa je Button batalio idealnu liniju i ostavio prostora...

Rossini
18.05.2012, 22:35
..pa Hamilton je u vecini slucajeva kriv,jer srlja glavom kroz zid..mada u ovom slucaju po meni,ako bi se postovala pravila,a ne postuju se ili delimicno od vozaca u tom momentu desavanja,Shumaher bi trebao da ga propusti..on je to na kraju i uradio,ali je opet doslo do kontakta..a Barikelo je uradio ono sto mnogo veci majstori nisu..mada,ako ce mo posteno,u tom momentu bolje gume,bolji bolid,sta je preostalo Schumaheru..?da se izlupaju..?ipak je covek mnogo dugo u tom svetu da bi se polupao sa Barikelom,a i u vrlo korektnim su odnosima..tako da..:)

MarkedOne8
19.05.2012, 12:42
Prikupio sam slike bolida bez poklopaca motora.Obratite pažnju na izduvne cevi.

McLaren

http://www.formula1.com/wi/sutton/2012/d12esp1387.jpg

Red Bul

http://www.racecar-engineering.com/wp-content/uploads/2012/04/uprb81.jpg

Lotus

http://i49.servimg.com/u/f49/14/79/55/26/e20_in10.jpg

Vanja #66
19.05.2012, 21:00
Ceo dan nisam primetio ove slike... :confused:

Nisu bas najsrecniji uglovi Marked. Nije ni f1technical svemoguc. ;) Kad bude bilo malo boljih, onda mozemo malo preciznije, mada i ovako deluju kraci Lotusovi auspusi od drugih... Ali, neka se saceka za potvrdu...

MarkedOne8
20.05.2012, 10:59
Gde ćeš bolju sliku nego od one srednje Lotusove?Kvalitet nije toliko bitan jer se lako vide cevi.Lotus ima ravnije i najkraće cevi od ova tri tima.Red Bul možda samo malo duže ali jako presavijene.McLaren ima duže ali sa blažim savijanjem od Red Bula.Po samim cevima Lotus je svakako u prednosti.E sad na to treba dodati razliku od produvavanja difuzora i grednog krila.

Weather2umbrella kaže da će u petak biti jaka kiša, u subotu moguće prokišnjavanje.

MarkedOne8
20.05.2012, 15:33
Interesantan članak.
http://www.hindustantimes.com/motor-sports/topstories/Kimi-whispers-Schumi-yells/SP-Article1-858461.aspx

Tony_G
20.05.2012, 15:45
Samo da kazem da je opet zabranjena upotreba DRS-a u tunelu. Verovatno opet dobra odluka, kad se setimo udesa Pereza prosle godine bez DRS-a, ne smem ni da zamislim sta bi to bilo da je vozio sa DRS-om. U tunelu bukvalno ne moze da se ode 1cm van idealne linije...
I naravno u trci DRS zona ce biti na startno-ciljnom pravcu, sto bas i nije idealno mesto, ali mogli bismo da vidimo par prestizanja...

Vanja #66
20.05.2012, 16:05
Ma ne kazem Marked nista lose, vidi se, ili se bar nazire tvoja poenta, samo ipak bih voleo da vidim bolje slike tacno tog dela, nista vise... Samo, strasno je koliko sam veci perfekcionista postao od kad sam na Masincu. Kao da do sad nisam bio dovoljno tezak ljudima oko sebe... :D

Tony, DRS je tvoja zona, definitivno... :D Na SC pravcu ne moze da donese puno, ako moze ista da donese... Ali ajde, kad su ga vec postavili, nek stoji, vodu ne pije... :nzm:

Haug tvrdi da ovde dolazi do izrazaja talenat i umece vozaca - slazem se... Kasnije tvrdi da ce bas zato njihovi vozaci postici dobre rezultate. Tu se vec ne slazem... Mecki je DDRS bio jedinstvena prednost, koja se nije pokazala preterano znacajnom, sem na Kini. Pa cak i tad je Nicova pobeda bila jednim delom splet okolnosti (Buttonov pit-stop)... Nebitno, poenta je da je ta prednost neutralisana u Monte Carlu, stvarno ne vidim kako ce moci da dodju do veceg mesta od 6-7, pod uslovom da niko ne dozivi neku bizarnu situaciju...

Inace, i Kimi se javio, rece da ne ocekuje pobedu u MCu, sad da li je to skidanje pritiska (mislim da bi mu to bio prvi put u karijeri) ili misli da se njihov bolid zasniva na konceptu koji nije preterano efikasan ovde - ne znam... Dobar protok vazduha je svugde bitan, mozda ce manje maximalne brzine uticati na smanjen efekta interne aerodinamike, pa otud i ovakve izjave... Ili mozda Super Soft gume? :hm:

MarkedOne8
20.05.2012, 16:21
Vanja uplašio si me malo s tim avatarom.:) Pomislio sam da sam na MotoGP podforumu a tamo je retko kad prijatno kao ovde.Tamo ima mnogo nerealnih ljudi.

Koliko sam video, nigde nije spominjao da ne očekuje pobedu, mada nije ni rekao da je očekuje.Samo je govorio kako je to specijalna staza, šta drugo može da kaže. :) Lotusov tehnički direktor, Džejms Alison, je rekao da ova staza neće baš pogodovati E20.Ja se pitam da li uopšte bilo kom bolidu može ovakva staza da pogoduje.To su ipak veoma sitne nijanse.Ako je bolid dobar na testiranjima i na svim stazam onda je to dobro.Ostale finese i prilagođavanje stazi je do samog setupa bolida.

Tony, pomenuo sam to za DRS u prvom postu.Ostaje isto sve kao i prošle godine.Supersoft i soft gume, nema DRS-a u Tunelu.Problem sa Tunelom je što je to zakrivljen pravac.Vozi se punim gasoim ali opet zahteva određeno skretanje volana.Tu bi nastao problem ako bi se aktivirao DRS jer to bi značilo da taj deo mora da se odveze robotski za šta su jako male šanse.12 km/h veća brzina nije neki problem, ali je veliki problem to odsustvo DRS količine prijanjanja prilikom kočenja po veoma neravnoj površini i samo stabilizovanje za skretanje.Tu bolid mora da se totalno ukruti da bi se sila što bolje prenela na prednje točkove zbog dobro skretanja.

Tony_G
20.05.2012, 16:34
Vanja, bas citam da su u Mercedesu rekli da ocekuju da im Monaco odgovara... Ne znam stvarno, sto kaze Marked, Monaco ni za koga nije idealna staza, i tu svakako do izrazaja dolazi vozacki kvalitet. Gledano sa te strane, otpisao bih Rosberga, a Schumi, znamo svi njegov kvalitet, ali prati ga neka losa sreca od kad se vratio, jos ima kaznu od 5 mesta, ocekujem neki agresivni pokusaj prestizanja i kraj u ogradi... protiv npr. Senne? :D
Nekako je nezahvalno predvidjati ko ce pobediti, naravno, pol pozicija ce verovatno biti kljucna. I jos jedan faktor, gume, prvi put super soft. Verovatno ce izdrzati 10 krugova, mozda ih neki i manje budu koristili, kao npr. RB kome izgleda vise odgovaraju malo duzi stintovi na tvrdjoj gumi... Sta mislite, tri pit stopa ili ce biti nekih ludih taktika sa 2 ili 4? Mada mislim da od Turske prosle godine nismo videli 4, to je bila jedna od boljih trka...

Vanja #66
20.05.2012, 16:53
Odmah cu ti reci Marked da si i ti jedan od njih... Nema ljutis, ali verujem da ce se mnogi sloziti samnom. Naravno, ni priblizno kao neki drugi, ali jesi. Preporucujem ti da odgledas Fastest (2011), mnoge ce ti se stvari razjasniti... Odlican je film, sa razlogom. Link za torrent download imas ovde: http://www.sportklub.info/forum/threads/2151-FASTEST-2011

Staza odgovara bolidima i podesavanjima koja akcenat stvaljaju na dobru brzinu u i dobar izlazak iz sporih krivina, slozices se da su skoro samo takve u MC. :D Ove godine tu niko nije pokazao preteranu nadmoc, McLaren i timovi koji su koristili Exhaust Driven Difuser (EDD u buducnosti za ove Coanda auspuhe :D) su prednost sticali u brzim krivinama, jer se tad pojacava efekat pecacenja difuzora, s obzirom da su promenjena mapiranja motora u odnosu na proslu godinu, kad se dosta gasa kompjuterski dodavalo u sporim krivinama... Pa opet, ni to Vettelu nije dalo preveliku prednost, da kazemo da je nije ni bilo.

Druga stvar koja se moze iskoristiti za tako nesto su veci uglovi krila, vece prijanjanje samim tim. To oduzima na brzini. E, tu dolazimo do problema. U teoriji, kad se nesto resava na takav nacin, obicno ce prednost imati timovi koji imaju bolju brzinu. Mecka, u ovom slucaju, zbog DDRSa na kvalifikacijama. Ali, u trci prednost DDRSa ce biti jos manja, ne samo zbog manje prostora za koriscenje, vec i zbog manjeg efekta upravo tim vecim uglovima krila. Otpor vazduha koji se oduzima prednjem krilu na taj nacin je drasticno umanjen njegovom vecom napadnom povrsinom... Kompromis je neophodan, gde se opet stvari svode na vozaca... Sto je u velikoj meri vidjeno prosle godine. Medjutim, ako je ostatak bolida optimizovan (Lotus), onda su veca krila bolja opcija za njih nego za Mecku. Ono sto se meni cini kao razlog Lotusovog blagog pesimizma je, pored realong sagledavanja stvari, mogucnost da se takvim krilima remeti optimalnost protoka vazduha. Uvek negativna posledica takvog koncepta, funkcionise na jako malom rasponu oblika aero komponenti, jer se proracunava za najcesce koriscene...

Brzih krivina nema previse i u njima se puno ne moze dobiti - EDD gubi na znacaju. Brzina nije preudna, jer se ne moze na previse mesta iskoristiti maksimalno - (D)DRS gubi na znacaju. Jedno je sigurno - pobednika odlucuje vozac, pit-stopovi, taktika i sreca... Da vidimo ko ce odluciti da svoju ne ispuca u kazinu. :D

Btw, delovi Alonsove kacige za Monaco (Tony, mislim da ce se tebi najvise svideti :D):

https://p.twimg.com/AtWPoF2CEAAJj9M.jpg

https://p.twimg.com/AtHprTyCIAARFpS.jpg

https://p.twimg.com/AtKY07XCEAAzetN.jpg

MarkedOne8
20.05.2012, 17:06
Više od 3 neće biti sigurno.Prošle godine su svi išli na 1 ili 2 pit stopa.Ove godine neće biti ništa drugačije iako su gume malo mekše ove godine.Supersoft guma je ostala nepromenjena ako se ne varam.Na ovoj stazi će ogromnu ulogu igrati ponašanje bolida prema zadnjim gumama.Kada bi se prednje i zadnje gume na ovoj stazi trošile podjednako smeo bih sa sigurnošću da kažem da će svi ići na jedan pit stop.Kao što rekoh zadnje gume su ključne.

Tony_G
20.05.2012, 17:07
Pa sta mislis Vanja, da se kladimo na crveno? Ili na crno? A sivo nema u ponudi u Kazinu...:(

EDIT: Marked, meni je u secanju da je samo Vettel isao jednom u boks, dok su Button i Alonso 2 puta. Iskreno, mislim da im je plan bio 3 zaustavljanja, ali ih je iznenadio Vettel koji je vozio nekih 40 krugova na zutim gumama, tako da nije bilo smisla da ovi idu treci put u box. A onda je usledila crvena zastava posle koje su svi presli na crvene gume za poslednjih 10-ak krugova...

MarkedOne8
20.05.2012, 17:14
U pravu si.Samo je Fetel od vodećih išao jednom.

Vanja #66
20.05.2012, 17:41
Ne bih iskljucivao sivo, pogotovu ne sivo u kombinaciji sa crvenom... :D

Ali... Ne znam, ne mogu da se otmem pozitivnom utisku Alonsa prosle godine ovde, a bolid je bio dosta sporiji u odnosu na tadasnje rivale nego F2012. To se videlo u Spaniji... Mislim da bi Pastor opet mogao da odveze solidno, ali racunam na neku njegovu gresku, koliku - videcemo... Ja cu se, osim ako treninzi ne pokazu nesto sasvim suprotno kladiti na crveno, ali crno ce da bude prva rezerva... Tek zato sto je crno uvek pritajeno. :D Sivo - za drugu pratilju, jer im ne ide u boxu nikako.

Tony_G
20.05.2012, 17:49
Ne bih iskljucivao sivo, pogotovu ne sivo u kombinaciji sa crvenom... :D

Ali... Ne znam, ne mogu da se otmem pozitivnom utisku Alonsa prosle godine ovde, a bolid je bio dosta sporiji u odnosu na tadasnje rivale nego F2012. To se videlo u Spaniji... Mislim da bi Pastor opet mogao da odveze solidno, ali racunam na neku njegovu gresku, koliku - videcemo... Ja cu se, osim ako treninzi ne pokazu nesto sasvim suprotno kladiti na crveno, ali crno ce da bude prva rezerva... Tek zato sto je crno uvek pritajeno. :D Sivo - za drugu pratilju, jer im ne ide u boxu nikako.

Pa dobro, prosle godine mislim da ono nije bilo realno stanje stvari. Vettel je imao tu cudnu taktiku sa 1 stopom, i logicno da ce ga Alonso sa svezim gumama stici i pritiskati. Iskreno, razocaran sam bio sto ni Alonso ni Button nisu napali, jbg, nikad nisu bili u banzai fazonu...
A Maldonado? Pa, ne bi me cudilo da se nadje u top 5 na kval. Videli smo kako su male razlike bile u Katalunji, ja to citam kao izjednacenost bolida, jer znamo koliku razliku inace pravi bolid u Katalunji. A kad sam video vremena u Q2 i razlike u hiljaditinkama.... U Monacu je jos kraci krug, dakle mogle bi jos manje razlike biti. Sigurno ce biti nekih velikih gubitnika u Q2...

Nebojsa
22.05.2012, 21:54
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/560761_10150918329681069_157922251068_9852864_2489 72052_n.jpg

Alosnosova kaciga, kao i obicno, najbolji.

Vanja #66
23.05.2012, 13:42
Poceo je saradnju sa firmom koja Vettelu dizajnira kacige... Ovo je taj posebni smek, zavrsni detalj. :D

MarkedOne8
23.05.2012, 13:56
Kad ovu bude stavio izgledaće kao Optimus Prime.Vanja razmisli malo o starom avataru :D

bice
23.05.2012, 14:06
Sudeci po sjajnim rezultatima u kvalifikacijama do sada,Mercedesovi vozaci imaju velike sanse da osvoje bodove. U top 5 bi mogao valjda Sumi ili Rozrberg na kvalifikacijama a znamo koliko kvalifikacije znace u MC-u. Zato se nadam d ace trka biti veoma dobra,jos ako bude kise... :biggrin::biggrin:

Vanja #66
23.05.2012, 14:36
Kad ovu bude stavio izgledaće kao Optimus Prime.Vanja razmisli malo o starom avataru :D

Neka, neka, neka stoji, da podseca, ko je ko i ko je tu zbog koga... Ko ostaje, a ko se povlaci, ko je br. 1, a ko nikad nije stavljao br. 1...

http://www.uptowngrafx.com/HTML/images/OPTIMUS_HELMET.jpg

Optimus mi je svaki dan u srcu... :D

Plava umesto zlatne i srebrna umesto bele i vozi! :D Ili, da kazemo da je Optimus otisao na Pimp My Ride pa promenio shemu... :D

Ali, iskreno, nisam video povezanost, a ima je...

Sudeci po sjajnim rezultatima u kvalifikacijama do sada,Mercedesovi vozaci imaju velike sanse da osvoje bodove. U top 5 bi mogao valjda Sumi ili Rozrberg na kvalifikacijama a znamo koliko kvalifikacije znace u MC-u. Zato se nadam d ace trka biti veoma dobra,jos ako bude kise... :biggrin::biggrin:

Rosberg - 7, 7, 1, 5, 6.

Schumi - 4, 3, 2, 22, 8.

Obzirom na poslednje rezultate, pre bih ocekivao da idu na cuvanje guma... Tako mogu nesto da probaju. Znam da bi ti to zeleo, ali nece oni ovde imati posebno dobre rezultate, koliko god Haug pricao suprotno.

chicharito14
23.05.2012, 15:26
Plus Schumi ide 5 pozicija nazad. On nema sta stediti gume jer ako ne bude dobar u kvalifikacijama, moze se pozdraviti sa dobrim plasmanom :ne_znam:

Nebojsa
23.05.2012, 15:30
Svakako Sumaher nije u stanju da ima neki dobar plasman trenutno, psiha mu je izgleda u haosu. Da li biste u bilo kojoj fazi njegove karijere, i kada je bio pocetnik, mogli da zamislite da napravi onakvu glupost kao u Katalunji ili da ga timski kolega preko dve godine sisa po usima cak i kada je bolid prilagodjen njemu? Mihael je svoje zavrsio i nadam se da ce se ubrzo povuci pre nego sto ukalja odlicnu reputaciju.

Vanja #66
23.05.2012, 15:48
Plus Schumi ide 5 pozicija nazad. On nema sta stediti gume jer ako ne bude dobar u kvalifikacijama, moze se pozdraviti sa dobrim plasmanom :ne_znam:

Upravo suprotno, verujem da ce proci u Q3, sa samo jednim izlazkom u Q2 i da ce imati agresivnu voznju, poput 2006. kada je sa 22. stigao na 5. mesto... Za to trebaju gume. I tad je kaznjen, ali zbog jos vece gluposti nego u Katalunji... Problem ce, sto rece novinar, biti u glavi, da li moze da odveze pametno, kao tad, a ne kao Hamilton prosle godine...

Tony_G
23.05.2012, 16:14
Shumi ce stici do Q3, onda u Q3 nece ni izaci na stazu i sa kaznom ce startovati sa 12/13-og mesta. U Pireliju su rekli da soft gume u Monacu mogu da izdrze preko 50 krugova (prosle godine Vettel 52). Moze Schumi da startuje na soft i odveze 2 stinta po 39 krugova, znaci 1 pit stop.
Pirelli od supersoft guma ocekuje da izdrze 16-18 krugova, dakle svi koji startuju na njima ce ici 2 puta u box, racunam 18 crvene, po 30 zute...

bice
23.05.2012, 16:17
A jeste ja sam zaboravio da startuje 5 mesta iza. Porlazi u Q3,a tamo ce probati da bude sto bolji,upravo zbog tog pomeranja.

Nebojsa
23.05.2012, 16:23
Shumi ce stici do Q3, onda u Q3 nece ni izaci na stazu i sa kaznom ce startovati sa 12/13-og mesta. U Pireliju su rekli da soft gume u Monacu mogu da izdrze preko 50 krugova (prosle godine Vettel 52). Moze Schumi da startuje na soft i odveze 2 stinta po 39 krugova, znaci 1 pit stop.
Pirelli od supersoft guma ocekuje da izdrze 16-18 krugova, dakle svi koji startuju na njima ce ici 2 puta u box, racunam 18 crvene, po 30 zute...

Sve je to super, samo sto ce te gume biti na ivici zivota pred kraj tog predugo prvog stinta. Postace cunj za obilazenje kao Kimi onomad.

Tony_G
23.05.2012, 16:26
Sve je to super, samo sto ce te gume biti na ivici zivota pred kraj tog predugo prvog stinta. Postace cunj za obilazenje kao Kimi onomad.

Pa nije bas tako lako obilaziti u Monacu. Kako Vettel nije bio cunj prosle godine? I drugacija je degradacija u Monacu, ne razumem se ja u tu tehniku, ali ne bi u Pireliju garantovali za gume da mogu oko 50 krugova kad su na ostalim stazama jedva po 20.

Nebojsa
23.05.2012, 16:31
Pa nije bas tako lako obilaziti u Monacu. Kako Vettel nije bio cunj prosle godine? I drugacija je degradacija u Monacu, ne razumem se ja u tu tehniku, ali ne bi u Pireliju garantovali za gume da mogu oko 50 krugova kad su na ostalim stazama jedva po 20.

Razumem ja, kraci krug i sve, ali je efekat degradacije prosle godine bio manji. Tj nismo imali ovako katastrofalan gubitak gripa. Ove godine gume traju neznatno duze, ali je efekat brzi, tj u samo jednom ili dva kruga pocnes da gubis 2, 3 sekunde. E sada taj kraci krug ti daje i veci manevarski prostor pa gubitak nije katastrofalan. A Fetel je izdrzao zato sto nije vozio protiv vozaca sa svezim gumama, kada je to trebalo da ima efekta trka je prekinuta i Red Bul je to iskoristio da promeni gume.

Vanja #66
23.05.2012, 17:30
http://www.formula1.com/news/headlines/2012/5/13373.html

Danasnja pres konferencija...

Nebojsa
23.05.2012, 17:31
http://www.formula1.com/news/headlines/2012/5/13373.html

Danasnja pres konferencija...

Reproduced with the kind permission of the FIA

Zaplakah jbt, kakva formulacija :rofl:

Vanja #66
23.05.2012, 17:44
To tako uvek... :D

MarkedOne8
23.05.2012, 22:12
Kako misliš da sa jednim boksom ide dva puta po 39 krugova?To bi bilo dva puta na soft gumama a po pravilu u trci moraju da se iskoriste i primarna i opciona vrsta gume.

Tony_G
23.05.2012, 22:43
Kako misliš da sa jednim boksom ide dva puta po 39 krugova?To bi bilo dva puta na soft gumama a po pravilu u trci moraju da se iskoriste i primarna i opciona vrsta gume.

Auh, da, zaboravio sam na pravilo... Onda zajebana situacija za Schumija...

MarkedOne8
23.05.2012, 22:44
http://www.jamesallenonf1.com/race-strategy-calculator/

Zanimljiva stvar.Džejms Alenov kalkulator strategije.Poigrajte se malo time.Vrlo je zanimljivo.

Vanja #66
24.05.2012, 11:05
http://www.sportklub.info/forum/attachment.php?attachmentid=5751&d=1337853048

FP1, zavrsio se u dimu, Heikiev CT01, tj. motor mu, ispustio je dusu (ulje) 9 minuta pred kraj sesije... A kako je raspored gust kao Amazonska prasuma, vreme nije smelo da se zaustavi.

Dakle, crveno na vrhu, prati ga crno, fina razlika. Ali ne ono crno koje mnogi vole, to crno nije ni izaslo na stazu, opet problemi sa podesavanjem upravljanja... :( A onda, ni manje ni vise, nego belo! Dobro, belo-sivo... :D Perez je celog treninga bio vrlo jak. Izjavio je za f1.com (http://www.formula1.com/news/interviews/2012/5/13375.html) da ga nece zadovoljiti nista manje od podijuma, a da zeli pobedu... Sauber je takodje izjavio da ocekuju jako dobre rezultate ovde, ko zna, moze se desiti da ce ih i ostvariti...

Potom Hamilton, brz, precizan, jedno vreme je vodio (kao i Grosejan)... Maldonado nastavlja sa dobrim voznjama. A onda, za divno cudo, sa posebnim naglaskom na CUDO - Massa! :O I to sa, drzite se za da ne padnete, samo 0.58s zaostatka!!! Nema te motivacije koja ce vozaca naterati da se drasticno poboljsa u periodu od samo 10 dana, ovo je fin pokazatelj da je opravdano napisano BET ON RED na Alonsovoj kacigi. :D Potom jos jedan belo-sivi, Kamui. Button je na kratko izasao nekih 20ak minuta pred kraj sesije, vidi se i po broju krugova... Vettel i Webber su izgleda u gadnom sosu ovde, tek 9o i 13o za njih... Za uporedjivanje, Seb je prosle godine odvezao 1:16.619, sad 0.6s sporije... Mercedesi su bili brzi do pola sesije, a onda su prestali da poboljsavaju vremena, cak je Michael imao bliski susret sa ivicnjacima, prednje krilo mu je malkice stradalo...

Inace, da je ovo bio Q1, Glock i De La Rosa se ne bi kvalifikovali...

Vanja #66
24.05.2012, 11:36
A, da, Raikko takodje ima specijalnu kacigu...

http://formulaoneupdate.files.wordpress.com/2012/05/atphdavcqaarbs0.jpg

Odavanje pocasti svom uzoru (i alter egu :D) James Hunt-u...

MarkedOne8
24.05.2012, 12:46
A rekao je da nikad nije ima idola ali ipak forsira Hunta...:D

Iceman
24.05.2012, 13:27
-Vaši idoli? - „nema ih.“ dobar je

Miletić
24.05.2012, 15:14
ako se ovakvi "promenljivi" uslovi nastave i ponove u subotu i nedelju moze biti zanimljivije nego sto je iko ocekivao... moze biti nekih iznenadjenja :D
za sad nam treninzi nisu otkrili mnogo toga, mada ima nekih nagovestaja ko bi mogao biti brz i opasan

chicharito14
24.05.2012, 15:24
posto najavljuju pljuskove u subotu, Alonso u prednosti :biggrin:

Nebojsa
24.05.2012, 15:27
Jako navijam za kisu, to je jedini nacin da trka bude stvarno zanimljiva. Kako je veci deo DRS zone u tunelu, nije iskljuceno da bude omogucen DRS i ako pada kisa, to ce biti onda ludilo u onoj sikani.

Vanja #66
24.05.2012, 17:22
http://www.sportklub.info/forum/attachment.php?attachmentid=5755&d=1337875924

FP2, kisa je pocela posle pola sata... Nemam pojma sta se i kako desavalo, bio sam na faxu, pokusao sam da uhvatim neki stream na kompovima, ali mreza je bila u losem stanju... :nzm:

Koliko citam, Button je bio jedini na Super-Soft gumama, otud i jako velika razlika izmedju njega i ostalih, a videlo se da jako zaostaje u FP1... Massa, Senna i Maldonado su posetili Mirabeau, osim toga prilicno uobicajena suvo-mokra sesija...

Raikko ce mozda zazaliti sto je hteo da mu se sredi upravljanje, ako se prognoza za subotu pokaze kao netacna.

Nesto razmisljam, da li prelazak na pull-rod vesanje moze da da Scuderii prednost ovde? Pokazuju se kao najstabilniji, samo je Ferrari imao oba vozaca u Top6 u obe sesije... Alonso, Grosejan i Maldonado su bili jedini vozaci u obe sesije da su zavrsili u Top5. Zanimljivo se razvija ovaj vikend... :D

MarkedOne8
24.05.2012, 17:44
Kako je veci deo DRS zone u tunelu, nije iskljuceno da bude omogucen DRS i ako pada kisa, to ce biti onda ludilo u onoj sikani.
Gde si našao informaciju da je DRS u tunelu? :dr:
Nema DRS-a u tunelu uopšte.Zabranjen je uopšte da se koristi u tunelu tokom čitavog vikenda.DRS zona je na startno-ciljnom ,,pravcu". :rulez:

Nebojsa
24.05.2012, 17:51
Kiks :sram:

Vanja #66
24.05.2012, 18:21
E, moj novinar... Otisao si ti sa to malo mozga sto si imao... :D

Nebojsa
24.05.2012, 18:21
E, moj novinar... Otisao si ti sa to malo mozga sto si imao... :D

Jbg, zaljubljen covek sa puno obaveza, desava se :sram:

Vanja #66
24.05.2012, 18:33
Da, znam... :sram: Nando prosto oduzima dah! :srce:

:lol1:

Tony_G
24.05.2012, 18:50
Zanimljivo mi je da Massa na soft ima samo 0.8s zaostatka za Buttonom koji je na supersoft. Ali generalno, ne moze se mnogo zakljuciti, prvi trening je po obicaju najsporiji, na drugom malo ubrzaju ali odmah posle 10-ak minuta je pocela kisa tako da nije bilo prilike za brza vremena.
Ako je suditi po FP1, u vrhu ce biti Alonso, Hamilton, Grosjean, Maldonado. OD Buttona ne ocekujem mnogo, u FP1 je bio prilicno los, RB-ovci prosecni... A na osnovu Grosjeanove brzine rekao bih da ce i Kimi biti dobar po suvom...

Nebojsa
24.05.2012, 18:54
Ma ovi treninzi su potpuno beznacajni u svakom smislu, ko zna kakvi ce uslovi biti za vikend. Ali izgleda da Ferari ima najvise tempa, sto je za :krsta:

Vanja #66
24.05.2012, 19:21
Ma ovi treninzi su potpuno beznacajni u svakom smislu, ko zna kakvi ce uslovi biti za vikend. Ali izgleda da Ferari ima najvise tempa, sto je za :krsta:

:hvala:

I, sta je cika Vanja govorio pre 2 meseca? :D ZABARI BRE!!! :dw:

Nebojsa
24.05.2012, 19:31
Ja sam veoma iznenadjen, ocekivao sam da sustignu, ne i da prestignu. Ne mogu da verujem da su sve probleme resili, nisu imali samo jedan vec nekoliko. Ne mogu da zamislim pakao da Mercedes ima jednog normalnog stabilnog vozaca i da Red Bul povrati tempo izgubljen zbog promene pravila. Ludilo je preblaga rec.

MarkedOne8
24.05.2012, 20:06
http://www.youtube.com/watch?v=8pGxgdDVFXE

Šta će reći ovaj momak?Crni konjić!
Sveže požnjeveno iz Monaka.

Vanja #66
24.05.2012, 20:43
Šta će reći ovaj momak?Crni konjić!
Sveže požnjeveno iz Monaka.

Recice isto sto i ja: IZBACITI J*BENI HRT!!!

Samo sto on nece cenzurisati... Kaze Romain da bolid lepo lezi ovde. Na Sky F1 sam danas cuo, cini mi se da je bio D'Ambrosio, da se Lotus jako lako vozi, da nema ni najmanjih problema, sto daje dodatno samopouzdanje vozacima. Od svih filozofija ta mi se najvise svidja... Optimizacija protoka vazduha (ako jeste). Ali mana je sto se nagle promene ponekad na terenu ne mogu uklopiti kako treba. Microsoft Dynamics to the rescue... Samo Linux je bolji! :D

Sone, ne bih rekao da je Ferrari trenutno najbolji bolid, i dalje mi McLaren deluje kao bolji... Ali mislim da je u Scuderii kolektivno sampouzdanje na mnogo vecem nivou nego u McLarenu trenutno. Otud i razlike u nastupima i krugovima...

Iceman
24.05.2012, 20:51
Alonso pobjedjuje u monaku pricajte vi sto ocete :p

MarkedOne8
24.05.2012, 21:05
Vi beš šale mislite da je Ferari F2012 trenutno bolji od Lotusa E20?

Nebojsa
24.05.2012, 21:07

Trenutno je podjednak. Tj u neke 2, 3 desetinke na bazi samog bolida i tempa, posle dolaze do izrazaja vozaci.

Vanja #66
24.05.2012, 21:19

Dosli su do trenutka kad vise nije bitan bolid, vec vozac... Kad bi me neko pitao koji bolid da mu preporucim, rekao bih E20, ali ostajem pri stavu da (ako se srede do Barselone) Scuderia osvaja WDC. Ima jos dooosta mesta za napredak, a konstantno se najavljuju unapredjenja. Stavise, u Kanadu ce doci jos jedno veliko, sumnjam na novi auspuh... Kao tim, ako budu 3. na kraju sezone, to ce biti presedan... Ali kako je Massa krenuo, mozda bi mu dobar rezultat ovde pomogao za ostatak sezone...

Nebojsa
24.05.2012, 21:21
Za moral ekipe bi bilo jaaaaako dobro da Masa ostvari neki znacajan rezultat.

Vanja #66
24.05.2012, 21:26
Gene tvrdi da mu je ovo poslednja sansa... Mada, taj lik je tvrdio da se radi na auspusima a la Sauber, a njih ni od korova... Mozda u Kanadi.

Ja bih vise voleo da Massa "proradi" (iako sam njegov najveci kriticar ovde) nego da ga menjaju na sred sezone... No skeptik sam po tom pitanju.

MarkedOne8
24.05.2012, 22:30
2 do 3 desetinke zaostatka za prvoplasiranim je dovoljno da se u 2012. ne prođe u Q3.

Nebojsa
24.05.2012, 22:35
2 do 3 desetinke zaostatka za prvoplasiranim je dovoljno da se u 2012. ne prođe u Q3.

Ovo je trenutno stanje, vec do polovine evropske sezone ce Ferari biti sigurno ispred Lotusa.

Iceman
25.05.2012, 12:57
videcet vi u nedelju ko je najbzi ... pa onda pricajte..

Vanja #66
25.05.2012, 13:38
Ovo je trenutno stanje, vec do polovine evropske sezone ce Ferari biti sigurno ispred Lotusa.

Vidi se koliko je F2012 brze napredovao u odnosu na C31, na primer... Uzimam ga kao primer jer je C31 bio bolji bolid od F2012 pocetkom sezone, a Sauber ne spada medju imucnije timove. Sa to malo novca sto imaju, rade odlican posao...

Jedino se za RB, McLaren i Ferrari moze tvrditi da ce razvijati bolid do kraja sezone (ili dok ne ostanu bez sansi za titulu), ostali timovi... hm, tesko. Zavisi dosta od toga koliko novca ima Lotus na raspolaganju, siguran sam da se Kimi nije vratio za crkavicu. A i oni prilicno brzo razvijaju E20, tako da me ne bi iznenadilo da pocetkom druge polovine sezone pocnu redje da se vide znacajnija unapredjenja... Od Spa bi bilo logicno ocekivati lagano zaostajanje za Scuderiom, McLarenom i RBom.

Inace, mail koji mi je poslao Linkin Park... :D

I’m also excited about the launch of our new iPad app, "Linkin Park GP," which was a joint effort with the Lotus F1 Team. This free app allows users to create their own remix of "BURN IT DOWN" while racing a Lotus E20 F1 car.

Lotus pusta pipke na sve strane... :D

Vanja #66
25.05.2012, 15:57
Vergne takodje ima posebnu kacigu, kao i Perez... Verngeova je u znak podrske Jean Alesiu, koji ovog vikenda debituje u Indy 500 trci.

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2012/05/verg-helmet-monaco-2012-6-886x575.jpg

A perez je svoju posvetio Meksickom reziseru i glumcu, Roberto Gomez Bolanos-u, koji je tesko bolestan.

http://www.jamesallenonf1.com/wp-content/uploads/Screen-shot-2012-05-24-at-16.06.10.png

Za Alonsovu i Perezovu kacigu se zna da ce biti predmet na aukciji posle trke...

Mr.M
25.05.2012, 18:56
JEL' me oci varaju ili je Massa bio brzi od Alonsa :biggrin:

Vanja #66
25.05.2012, 20:36
Jok, more... :D

Aj sto je bio brzi od Alonsa, nego sto je bio jako brz i u FP1...

Mr.M
25.05.2012, 20:52
Jok, more... :D

Aj sto je bio brzi od Alonsa, nego sto je bio jako brz i u FP1...

Ugradili mu nitro na bolid :biggrin:

chicharito14
25.05.2012, 21:31
Neka prognoza za kvalifikacije? Koga vidite kao pobjednika? :biggrin: Koji su se bolidi pokazali kao najbrzi, nisam bas u toku :)

MarkedOne8
25.05.2012, 22:12
Neka prognoza za kvalifikacije? Koga vidite kao pobjednika? :biggrin: Koji su se bolidi pokazali kao najbrzi, nisam bas u toku :)

Kladionica, a?XD Ja bih se kladio na Lotus (iskreno i realno).Mislim da će im McLareni biti najveći protivnici jer su posebno dobri u kvalifikacijama.

Mr.M
25.05.2012, 23:09
Alonso rutinski uzima kvale ...

LejkerBoy
26.05.2012, 07:48
Mora ove godine Fernando da uzme titulu, Ferravi vec dugo ceka vozacku titulu (cini mi se od Kimijeve 2007. ) a Alonso je jos duze. I samo od sparivanja najboljeg tima u istoriji sa jednim od najboljih vozaca se ocekuje 2-3 titule. Ajmo Scuderia, Forza Scuderia. :D

chicharito14
26.05.2012, 10:25
Kladionica, a?XD Ja bih se kladio na Lotus (iskreno i realno).Mislim da će im McLareni biti najveći protivnici jer su posebno dobri u kvalifikacijama.

Mora se malo brate :) Ajde da te poslusam, uplaticu na Kimija :D Mada Ferarijevci ubjedjeni da ce to Fernando rutinski, al vidjecemo :biggrin:

miloolja
26.05.2012, 11:06
Došao je red na Kimija. :cool:

MarkedOne8
26.05.2012, 12:02
Došao je red na Kimija. :cool:

http://krspace.files.wordpress.com/2012/05/632_medium.jpg?w=550

Mr.M
26.05.2012, 12:28
Samo da ne dodje do nekog sudara u kvalama :D ... Massa ponovo brzi od Nanda :facepalm:

Nebojsa
26.05.2012, 12:34
Pastor dobio 10 mesta zbog incidenta sa Perezom. Potpuno zasluzeno po meni. Pokusao je da prodje pored njega kao vo sa spustenom glavom.

Mr.M
26.05.2012, 12:41
Ocemo na chat ? :D

http://us4.chatzy.com/13265781504683

Vanja #66
26.05.2012, 12:42
Valjda nece niko, Maldonado se sad skrsio, dosta za danas... A popice i kaznu od 10 mesta nize... :D Blokirao i zveknuo se u Pereza sa namerom.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eT9ZBllL99g

Nebojsa
26.05.2012, 12:43
Hajde, neka dodje ko god zeli :D

MarkedOne8
26.05.2012, 12:46
f1.com je otišao u večna hakovališta.Oba Lotusa u prva dva startna reda po mojoj prognozi.

Vanja #66
26.05.2012, 12:48
Nema teorije Marked, Kimi izgleda slabo... Nije iskljuceno da ne odveze Q3.

Dajte mi link za chat, nemam ga na laptopu...

MarkedOne8
26.05.2012, 12:50
Nema teorije Marked, Kimi izgleda slabo... Nije iskljuceno da ne odveze Q3.

Dajte mi link za chat, nemam ga na laptopu...
Kad je pa Lotus bio jak u nekom FP-u pre Monaka?Ja sam rekao svoju prognozu... videćeš.Ja bih smeo da se kladim.

Evo ti link:

Mr.M
26.05.2012, 13:51
Provuce se Kimi u Q3 :biggrin:

Nebojsa
26.05.2012, 14:08
Sumaher Mihael :krsta:

bice
26.05.2012, 14:15
Aaaaa bravoooooo kraljuuuu.. Sta sam vam rekao,ima da grize Sumi.. Rekoh da imaju sjajan tempo u kvalifikacijama,jbg pomerice ga za 5 mesta,ali opet je dokazao da moze da vozi kao pre..
Sutra na podijumu hocu da ga vidim,bravooo SUMIII!!!!:cheer::cheer:

Nebojsa
26.05.2012, 14:19
Bice svakako zanimljiva trka, steta sada za tu Sumijevu kaznu, ali to znaci full attack modu. A kada se setim da smo mi ovde pravili scenarije za neke nenormalne strategije...

bice
26.05.2012, 14:22
Zato ja ne ucestvujem u tim strategijama :D
Po meni bi Sumi uvek bio najbolji i najbrzi... Sutra hladne glave da izadje i da izbegva glupavog Senu,Kobajasija i ostale koji voze kao kamikaze.:facepalm:

Nebojsa
26.05.2012, 14:23
Sumi je sam kriv za onaj incident, nije Sena kamikaza. Kamui jeste :biggrin:

bice
26.05.2012, 14:26
Ma ko ih sisa samo da budu sto dalje od njega :D

Vanja #66
26.05.2012, 15:22
Gde je analiza?!?!?! :dw:

Schumi odvezao najbolji krug od kad se vratio, Mecka je nesto skrivala celgo vikenda. Ili su im gume sad legle ko dupe na nosu. :D

Maasa podbacio, Alonso pogresio sto je izasao na samo 2 kruga... Monaco je to, ne ide. Da nije napravio gresku u drugom krugu, mogao je sigurno kao Grosejan da odveze taj fiktivni treci... Za prosutim mlekom ne vredi plakati.

Vettel se jako muci, kao i Kimi, nemam pojma koji im je andrak... :krsta:

Tony_G
26.05.2012, 17:11
Eto, ispade vi navijaci ovde ste totalno omanuli, kakva ludacka sezona. U Q2 nikad manje razlike, cini mi se da je bilo pola sekunde od 1-og do 11-og.
Izgleda da u Mecki nisu bez veze pricali kad su rekli da ce im Monaco odgovarati, ali Schumija niko nije ocekivao na polu. Stvarno steta za kaznu, tesko ce sa sestog do podijuma, mada nikad se ne zna. Sad Webber nasledjuje pole, ko bi tek ocekivao da on bude toliko brzi od Vettela... Rosberg takodje iznenadio, Hamilton solidan, Grosjean se vec pretplatio na to 4/5 mesto. U Ferrariju da li su se zajebali ili jednostavno nisu mogli brze od ovoga? Konkretno Massa je mogao brze jer je u Q2 isao ispod 1.15, ocigledno da nije mogao da ponovi tako brz krug...U svakom slucaju dobro je da se vratio u top 10, nadam se da ce tu i ostati.
Kimi, Vettel i Button su bas fejlovali. Kod Buttona je to sad vec ozbiljan pad, Bahrein, Catalunya i Monaco, on kuburi negde na sredini... Ipak potencijalnom sampionu to ne sme da se desava.
Sad ostaje veliko pitanje da li ce biti prestizanja, banzai manevara i sl? Mislim da ce na startu Lewis iskoristiti unutrasnju stranu da prestigne Rosberga, moglo bi da bude nekoliko takvih manevara, a posle u toku trke? Videcemo...

Vanja #66
26.05.2012, 17:36
Alonso i Lewis prvi favoriti za napredovanje u prvoj krivini, pa makar bilo i za po jedno mesto... Webber je umeo da omane zestoko kad startuje, ce vidimo da l' ce opet...

A Maldonado... Svezi pobednik ce startovati tek sa 19. Citiracu Kengura: "KAKAV DANAK NEISKUSTVU!!! KUKU OCU, KUKU MAJCI!!!" :lol1:

Infinity miki
26.05.2012, 18:26
Odlican i interesantan poredak,nazalost nisam mogao gledati kvale ali vidim Schumacher odneo pol poziciju svaka mu cast ali ce biti kaznjen,steta za njega ,webber odlican drugo vreme ali startuje prvi daleko bolji od svoga kolege vettela koji startuje tek 9 zbog kazne maldonada i nece moci puno da uradi sa tom pozicijom,Rosberg ce biti drugi i lako bi mogao da pretekne webbera ako webbera bude startovao unazad bas kao sto zan,naravno tu se onda ukazuje prilika za Hamltona koji bi mogao da se probije i do prvog mesta ako bude dobro vozio i ako sve u boksu bude funkcionisalu,kao sto je Tony rekao Grosjean se pretplatio na to 4-5 mesto,Alonso je verujem razocarao mnoge koji su ocekivali pol poziciju ali ja ostajem pri svojem da ga ne vidim ni medju prvih pet na kraju trke,ne znam zasto ali eto,massa vau ne secam se kad je zadnji put usao u Q3,Kimi Raikkonen osmo mesto bice izgleda opet bez pobede,jer u monaku se tesko pretice i trebace mu mnogo srece i znanja da bi pobedio,Maldonada deveti ali kaznjen sa 10 mesta zasluzeno pa ni on nece uraditi puno,sta se dodjavola desilo sa buttonom,u svakom slucaju mogla bi to biti jos jedna propala trkauglavnom poredak obecava super zabavnu trku a jos ako padne kisa ima da bude haos :D

MarkedOne8
26.05.2012, 18:47
Fetel je u Q3 vozio na soft gumama.Mislim da je to dobra odluka ipak.Svašta će sutra da bude.Možda padne i neko preticanje u vrhu na samoj stazi, a biće ih sigurno kroz bokseve.

Vanja zajebo sam se za prognozu za kvalifikacije, ali ne planiram da se zeznem kada kažem da će Kimi i Lotus biti ozbiljni konkurenti za titulu ove godine.

Vanja #66
26.05.2012, 18:52
Nisi jedini... Matori nas sve zavrnuo... :D

Jako me cudi ovakvo osciliranje Vettela, uopste mi nije jasno o cemu se radi... Ajde ono u Kini i razumem, ovo ovde nema neko opravdanje. On kaze da je problem los korak u setup-u posle FP3... :ne_znam: Verujem da ce nadoknaditi u trci dosta, i dalje mislm da ce biti 5. Zapravo, i dalje mislim da necu previse failovati ono u Kladzi. :D Jos kad bi se Ice pojavio i sabrao sve! :angry:

bice
26.05.2012, 19:08
Nisi jedini... Matori nas sve zavrnuo... :D

Jako me cudi ovakvo osciliranje Vettela, uopste mi nije jasno o cemu se radi... Ajde ono u Kini i razumem, ovo ovde nema neko opravdanje. On kaze da je problem los korak u setup-u posle FP3... :ne_znam: Verujem da ce nadoknaditi u trci dosta, i dalje mislm da ce biti 5. Zapravo, i dalje mislim da necu previse failovati ono u Kladzi. :D Jos kad bi se Ice pojavio i sabrao sve! :angry:

Ne vredjaj mi Sumija,nije mator,on je covek u godinama :D

Vanja #66
26.05.2012, 19:56
U najboljim godinama... :D

Infinity miki
26.05.2012, 22:25
Maldonado dobio jos jednu kaznu jer je promenio menjac pa se pomera za jos 5 mesta te ce time na sutrasnjoj trci startovati zadnji :facepalm:

Nebojsa
26.05.2012, 22:27
Maldonado i Perez, dva ludaka pozadi, ako ih ne poizbacuje Narnian bice za gledanje, verovatno vise nego napred.

Vanja #66
27.05.2012, 06:58
Maldonado dobio jos jednu kaznu jer je promenio menjac pa se pomera za jos 5 mesta te ce time na sutrasnjoj trci startovati zadnji :facepalm:

Iskoristili priliku, ne cudi me ovo... Bilo je govora o tome i pre kvalifikacija, ali nisu hteli da ga dodatno spustaju. Verovatno i ne bi da se kvalifikovao na 4-5 mesto...

Znaci, Pastor i Sergio... :D Sad kad proradi latinska krv u njima, ima sve da poprestizu dok ne dodju do 7-8 mesta... :D

Урош94
27.05.2012, 11:33
Да л' ће бити неки добар стрим? По могућности са СКа. :)

Alonsoo
27.05.2012, 11:54
Jel neko gleda f1 na internetu?

Alonsoo
27.05.2012, 11:57
First row bbc hd tu je najbolja slika...:)

Infinity miki
27.05.2012, 11:59

Alonsoo
27.05.2012, 12:10
Nema kise jbg...:)

chicharito14
27.05.2012, 12:31
jel sigurno da nema kise? :(

Vanja #66
27.05.2012, 12:49
Alonsoo, dobrodosao, ja koristim ovaj

http://www.sportlemon.tv/v-4/0/116/v-411749.html

Ako nemas SK PRIME, uzmi, dobar je... Ako imas, bolje slusaj i gledaj nase, mnogo bolja slika... Ovde se nista ne vidi, ali daj sta das... :facepalm:

Pustite kisu, dovoljno je opaljena sezona i bez nje! :D

zaren
27.05.2012, 13:32
E samo nam jos i kisa fali
:)

zaren
27.05.2012, 13:38
kisa, e tu je sumaher tata mata,

kasijus
27.05.2012, 13:40
mislim da je kisa bas ono sto nam treba danas, meni se cini da je ovo jedna od najmonotonijih trka u Monte Karlu u poslednjih 10-ak sezona....kad se samo setim sta je kisa donela u Montrealu prosle sezone, uvek se poradujem kad vidim losu vremensku prognozu :D

zaren
27.05.2012, 13:44
alonso leti

kasijus
27.05.2012, 13:48
bilo je samo pitanje vremena kada ce preteci Hamiltona, a McLaren uporno nastavlja da gubi podijume u pit stopu...

zaren
27.05.2012, 14:38
ovakav vozic nisam skoro vido, ludnica

Mr.M
27.05.2012, 14:53
Dosadna trka jos dosadniji pobednik

Dosadna trka samo tako , svi po 1 u box , ni tu nismo videli preticanje , na kraju jos gore i na kraju pobedi najdosadniji vozac u F1 od vodecih. Dobra vest da Nando preuzima vodjstvo u sampionatu i nadam se da ce tamo ostati do kraja. SUmi ponovo odustao ... Najvise odustajanja u sezoni i 6 trka sa 6 razlicitih pobednika

Infinity miki
27.05.2012, 15:08
DOSADNNOOOO,jos jedna dosadna trka u monte karlu ko i prosle godine,nikad nisam voleo ovu stazu,moze ona da bude jos hiljadu puta glamuroznija i lepsa ali su trke njoj dosadne,pet vozaca u 2 sekunde i niko nikog ne moze da obidje,ova staza mi sve vise ide na zivce ali ajd u svakom slucaju cestitke webberu na pobedi,rosberg odlican,alonso solidan,vettel kako je poceo odlicno zavrsio,hamilton pitam se koliko ce jos puta da ga zeznu u boksu,da su odradili sve kako treba vratio bi se ispred alonsa a posle i ispred vettela,schumacher jos jednom baksuz,coveka ne ide pa to ti je u svakom slucaju trka za zaborav iako se u zadnjih 10 krugova malo zahuktalo ali opet nista

Tony_G
27.05.2012, 15:33
Kao sto ste rekli, ipak dosadna trka, rekao bih da je prosle godine bilo mnogo bolje... I istorijski sesti pobednik, dakle sad i Webber u trci za titulom.
Hamiltonovi mehanicari opet najsporiji, 2 pozicije gubi :facepalm:. Vettel je bio neverovatan, covek je na 40 krugova starim zutim gumama postavljao brza vremena od ovih koji su bili na svezim zutim... Mislim da bi na svakoj drugoj stazi Webbera svi prestigli jer je od polovine trke do kraja bio sporiji od ostalih, ali to je Monaco. Niko se nije usudio da pokusa neki banzai...
Razocarenje vikenda - Button. Lik je celu trku bio iza Kovalainena, bez obzira sto je u Monacu, jednostavno McLaren protiv Caterhama...
Schumi, pa sta reci vise...
U Torro Rossu mozda na kraju najveci fejl, imali su sedmo mesto i uvedu Vergnea u box (ili je sam trazio da predje na inter) i na kraju zavrse van bodova...
Raikkonen je ozbiljno podbacio, u prvom stintu je imao najvise problema sa gumama, ocigledno da ih ne cuva dobro kao ostali...
Zao mi je Pereza, koji realno nije zasluzio kaznu za ono, kad pogledate kako ostali ulaze u box vidi se da svi cekaju do poslednjeg trenutka da skrenu...

Vanja #66
27.05.2012, 15:50
Miki, da je Hamilton pobedio, ne bi proklinjao stazu. :D

Staza je takva kakva je, to je njena car, no ljudi cesto zaboravljaju ono sto smo na pocetku trke videli. Monaco je nemilosrdan kad se pogresi. Grosjean je to okusio na svojoj kozi najbolje... Svako od prvih 6 je odvezao odlicno, Webber malo takticki, ali sve je dozvoljeno sad...

Nazalost, opet nemam vremena za detaljnu analizu, ali par cu stvari ispisati...

Naravno, pocinjem od Scuderie. Alonso je bio najbrzi bolid na kraju trke. U to nemam sumnji. Sve vreme je u Rascassu isao sirom putanjom od svih okolo jer je imao mnogo vise brzine od Rosberga, ali dzabe. To je Monte Carlo, slabije kvalfikacije znace gubitak mogucnosti za pobedu. Bio je realan juce i rekao da bi podijum bio sasvim OK. Licno sam jako zadovoljan, jer je Scuderia presla put od jednog od najgorih do jednog od najboljih bolida za manje od mesec dana pauze. Naravno, veliki, dvo i po mesecni, rad je iza toga, ali svakako su najvise napredovali. Primetno je i da im definitivno ne odgovara previsoka temperatura, sporiji su u takvim uslovima (ili bar Alonso, jer Masssa je i sad i u Bahreinu bio blizu njega kad je bilo vrelo), tu trebaju da porade. I na kvalifikacionom tempu, bez sumnje. Takodje, donose i paket za Kanadu, prednje/zadnje krilo, novi auspusi, jos par sitnica... Optimista sam.

Red Bull, dobar timski rad im je danas puno pomogao. Vettel je, ocigledno, odradio lavovski posao u prvom delu trke. Nisam, ipak, previse impresioniran sa RB8, pomogla im je staza da Webber pobedi (ne oduzimam mu nista, juce je osigurao tu pobedu), a Vettel se juce jako mucio. Kaze da je do podesavanja, ali onda je RB8 preosetljiv, jer ovo mu se drugi put dogadja. Slozio bih se sa Markom da su izvukli sve iz bolida, a opet je bilo brzih od njih na kraju. Zato i kazem - nisam impresioniram sa RB8. Zanimljivo, suprotno od F2012, izgleda da njima vise odgovara toplo vreme, Webber se fino drzao prvih 10ak krugova dok je bilo toplo, kad se zatamnelo i pocele price o kisi, tako im je i tempo lagano opadao u odnosu na ostale...

Mercedes, cudni su mi... Cudno je da Brawn toliko znaci u ekipi, jer njegovo odsustvo na prosloj trci - i rezultat je ocigledno usfalio... Schumi je platio ceh sudaru sa Sennom u Spaniji, da nije toga bilo, ne bi me cudilo da pobedi. Ipak, ostaje pitanje sta je bilo tako lose sa bolidom, da je morao da odustane pred kraj, da li poseldica sudara u prvom krugu, ili nema veze sa tim. Treba sacekati izjave da bi se donela konacna ocena. Rosberg, fino odvezao, i on mi je delovao bolje od Webbera na kraju. DDRS im moze dosta doneti u Kanadi, ali bice bitno i kako se bolid ponasa u brzim krivinama... Zasad, tu ne briljiraju.

McLaren... ??? ... Sta vise reci osim toga? Ne kontam zasto im je toliko tesko da srede felne i pit-stopove generalno, a bolid uopste nije los. Button se ne bi slozio samnom, ali on je u nekom totalnom padu, od Kine ni poen nije uzeo, a evo tri trke su vec prosle... Mislim da mu time sanse za titulu polako izmicu. Naravno, nista tu nije gotovo, ali razlika je vec preko jedne pobede, to utice i na moral. Sa druge strane, Hamilton je cesto javljao da ima utisak da ce mu gume otici za par krugova (stint na soft komponenti), a od toga nista. Da li pocinje da ih zavarava MP4-27? S obzirom da nisu imali previse novina u toku testiranja i da su samim tim odvezli prvu trku a da su najbolje poznavali svoj bolid od svih vozaca. Secate se, Ferrari muku mucio sa auspusima, Mercedes gledao oko DDRSa najvise, RB je tek zadnja 2 dana doneo auspuhe koje ce koristiti, Lotus izgubio 4 dana zbog greske na sasiji... A od tad, nista, ama bas nista posebno... Moraju da se trgnu, inace...

I, za kraj, so na rani - Lotus. Romain, ne znam, brz je, dobro vozi ali samo kad je nevidljiv. Kad je tu negde, blizu pol pozicije, kao da je potpuno drugi vozac u pitanju, totalni novajlija... I to najgora vrsta. A Kimi, sta reci, zasto se toliko muci sa volanom, nije mi jasno... Da li ga je prelazak u reli kostao malo grubljeg osecaja, pa sad trazi savrsenstvo? Ili se F1 toliko promenila za 2 godine? Ovo drugo mi ne pije previse vode... Definitivno, za ovaj tim se moze reci da su najveci under-performeri na gridu. Steta, moze ih kostati...

Zavrsicu sa recima tuge zbog Vergne-a i ishitrene odluke da stave INTER gume, i sa recima tuge za Pereza, kog je sudar sa Pastorom na treningu kostao mnogo boljeg plasmana danas... Ako mu je za utehu, Pastora je na samom pocetku stiglo sta ga je cekalo...

zaren, dobrodosao! :wcm:

chicharito14
27.05.2012, 15:50
Najdosadnija trka u kalendaru. Ovde je samo moguce da se desi neki incident.

Infinity miki
27.05.2012, 16:01
Miki, da je Hamilton pobedio, ne bi proklinjao stazu. :D

Staza je takva kakva je, to je njena car, no ljudi cesto zaboravljaju ono sto smo na pocetku trke videli. Monaco je nemilosrdan kad se pogresi. Grosjean je to okusio na svojoj kozi najbolje... Svako od prvih 6 je odvezao odlicno, Webber malo takticki, ali sve je dozvoljeno sad...

Naravno, pocinjem od Scuderie. Alonso je bio najbrzi bolid na kraju trke. U to nemam sumnji. Sve vreme je u Rascassu isao sirom putanjom od svih okolo jer je imao mnogo vise brzine od Rosberga, ali dzabe. To je Monte Carlo, slabije kvalfikacije znace gubitak mogucnosti za pobedu. Bio je realan juce i rekao da bi podijum bio sasvim OK. Licno sam jako zadovoljan, jer je Scuderia presla put od jednog od najgorih do jednog od najboljih bolida za manje od mesec dana pauze. Naravno, veliki, dvo i po mesecni, rad je iza toga, ali svakako su najvise napredovali. Primetno je i da im definitivno ne odgovara previsoka temperatura, sporiji su u takvim uslovima (ili bar Alonso, jer Masssa je i sad i u Bahreinu bio blizu njega kad je bilo vrelo), tu trebaju da porade. I na kvalifikacionom tempu, bez sumnje. Takodje, donose i paket za Kanadu, prednje/zadnje krilo, novi auspusi, jos par sitnica... Optimista sam.

Red Bull, dobar timski rad im je danas puno pomogao. Vettel je, ocigledno, odradio lavovski posao u prvom delu trke. Nisam, ipak, previse impresioniran sa RB8, pomogla im je staza da Webber pobedi (ne oduzimam mu nista, juce je osigurao tu pobedu), a Vettel se juce jako mucio. Kaze da je do podesavanja, ali onda je RB8 preosetljiv, jer ovo mu se drugi put dogadja. Slozio bih se sa Markom da su izvukli sve iz bolida, a opet je bilo brzih od njih na kraju. Zato i kazem - nisam impresioniram sa RB8. Zanimljivo, suprotno od F2012, izgleda da njima vise odgovara toplo vreme, Webber se fino drzao prvih 10ak krugova dok je bilo toplo, kad se zatamnelo i pocele price o kisi, tako im je i tempo lagano opadao u odnosu na ostale...

Mercedes, cudni su mi... Cudno je da Brawn toliko znaci u ekipi, jer njegovo odsustvo na prosloj trci - i rezultat je ocigledno usfalio... Schumi je platio ceh sudaru sa Sennom u Spaniji, da nije toga bilo, ne bi me cudilo da pobedi. Ipak, ostaje pitanje sta je bilo tako lose sa bolidom, da je morao da odustane pred kraj, da li poseldica sudara u prvom krugu, ili nema veze sa tim. Treba sacekati izjave da bi se donela konacna ocena. Rosberg, fino odvezao, i on mi je delovao bolje od Webbera na kraju. DDRS im moze dosta doneti u Kanadi, ali bice bitno i kako se bolid ponasa u brzim krivinama... Zasad, tu ne briljiraju.

McLaren... ??? ... Sta vise reci osim toga? Ne kontam zasto im je toliko tesko da srede felne i pit-stopove generalno, a bolid uopste nije los. Button se ne bi slozio samnom, ali on je u nekom totalnom padu, od Kine ni poen nije uzeo, a evo tri trke su vec prosle... Mislim da mu time sanse za titulu polako izmicu. Naravno, nista tu nije gotovo, ali razlika je vec preko jedne pobede, to utice i na moral. Sa druge strane, Hamilton je cesto javljao da ima utisak da ce mu gume otici za par krugova (stint na soft komponenti), a od toga nista. Da li pocinje da ih zavarava MP4-27? S obzirom da nisu imali previse novina u toku testiranja i da su samim tim odvezli prvu trku a da su najbolje poznavali svoj bolid od svih vozaca. Secate se, Ferrari muku mucio sa auspusima, Mercedes gledao oko DDRSa najvise, RB je tek zadnja 2 dana doneo auspuhe koje ce koristiti, Lotus izgubio 4 dana zbog greske na sasiji... A od tad, nista, ama bas nista posebno... Moraju da se trgnu, inace...

I, za kraj, so na rani - Lotus. Romain, ne znam, brz je, dobro vozi ali samo kad je nevidljiv. Kad je tu negde, blizu pol pozicije, kao da je potpuno drugi vozac u pitanju, totalni novajlija... I to najgora vrsta. A Kimi, sta reci, zasto se toliko muci sa volanom, nije mi jasno... Da li ga je prelazak u reli kostao malo grubljeg osecaja, pa sad trazi savrsenstvo? Ili se F1 toliko promenila za 2 godine? Ovo drugo mi ne pije previse vode... Definitivno, za ovaj tim se moze reci da su najveci under-performeri na gridu. Steta, moze ih kostati...

Zavrsicu sa recima tuge zbog Vergne-a i ishitrene odluke da stave INTER gume, i sa recima tuge za Pereza, kog je sudar sa Pastorom na treningu kostao mnogo boljeg plasmana danas... Ako mu je za utehu, Pastora je na samom pocetku stiglo sta ga je cekalo...

zaren, dobrodosao! :wcm:

Dragi Vanja,Hamilton je u Barseloni bio 8 ali sam bio jako zadovoljan trkom od koje nisam previse ocekivao a ovde je bio 5 i trka je bila smor bas kao prosle godine,uvek sam i uvek cu proklinjati monako,sto se mene tice dva najveca baksuza Schumacher i Hamilton,jedva sam docekao monte karlo u nadi da ce trka biti dobra,medjutim nista,sad moram da cekam jos dve nedelje za kanadu za koju sam skoro 100 posto siguran da ce biti odlicna pa makar hamilton ne zavrsio trku

Ricma
27.05.2012, 16:21
Prosle sezone smo imali po meni najbolju trku u Kanadi, dace Bog i da ove bude upola zanimljiva.:)

Od svih vozaca najvise mi je zao Sumahera, u jednom trenutku se cinilo, zato sto je Veber usporavao kolonu da se priblizava Masi i pomislio sam tada u sebi, mozda tu bude nesto s obzirom da je konstantno smanjivao razliku u odnosu na Masu, kad ono nista.
Ako nista drugo, raduje me da je Masa konacno odvozao solidnu trku i zavrsio na sestom mestu i barem na kratko je zapusio usta kriticarima koji ga od pocetka sezone smenjuju sa mesta drugog vozaca Ferarija.:)

Vanja #66
27.05.2012, 20:37
Dragi Vanja,Hamilton je u Barseloni bio 8 ali sam bio jako zadovoljan trkom od koje nisam previse ocekivao a ovde je bio 5 i trka je bila smor bas kao prosle godine,uvek sam i uvek cu proklinjati monako,sto se mene tice dva najveca baksuza Schumacher i Hamilton,jedva sam docekao monte karlo u nadi da ce trka biti dobra,medjutim nista,sad moram da cekam jos dve nedelje za kanadu za koju sam skoro 100 posto siguran da ce biti odlicna pa makar hamilton ne zavrsio trku

Ma salio sam se, otud i :D smajli...

MarkedOne8
27.05.2012, 21:12

Kakva li je tek detaljna analiza kad ova na brzaka ima skoro 100 stringova.XD

Španija ispade skoro najzabavnija trka, a Monako ispade najdosadnija trka.Samo jedan SC koji možda čak i nije bio neophodan i to je sve bilo u prvom krugu.Posle toga aman baš ništa zanimljivo.Te hoće kiša te neće, svi napeti a na kraju od toga ništa.Trke u Monaku dobijaju mnogo potencijalne zanimljivosti za svaki incident, SC ili pojavu kiše, ali danas je bilo samo potencijalno ali ne i ispraksirano.Šumaher mora da je u nekom incidentu.Ovog puta mislim da nije kriv.I na kraju problem sa bolidom.McLaren ne sklapa kraj s krajem više.Mislim da mogu da se pozdrave sa titulom.Ne zbog tempa već zbog toga što sami sebe previše pobeđuju i to će im se kad tad još više obiti o glavu.Mercedes... kao što je i Bron rekao, na jednoj trci su najbrži na drugoj su sasvim prosečna ekipa.Ferari... poboljšali su se, ali treba sačekati barem još jednu trku da bi se to potvrdilo.Monako je ipak isuviše van prosečna staza.Red Bul je suprotno od prošle godine kada su bili jači u kvalifikacijama a manje dobri u trci.Sada su slabiji u kvalifikacijama a jači u trci.Lotus... Treba prvo da se definitivno sredi problem sa Kimijevim upravljačem.Da li tu uopšte ima problema ili ne, to mora da se već jednom reši i odluči se šta i kako.Grožan je sasvim ok ali ipak plaća danak neiskustvu.3 odustajanja u prvom krugu.Nisam siguran ali mislim da je on vozač sa najmanje kilometraže u trkama.Razvoj bolida me ne brine.Taj tim je sada već krcat nalepnicama sponzora.Još uvek trebaju da nađu glavnog sponzora čiji bi logo stajao na zadnjem krilu.Samo da se sredi Kimijev upravljač i da se nastavi tamo gde se stalo u Bahreinu i Španiji.

Infinity miki
28.05.2012, 02:42
Ma salio sam se, otud i :D smajli...

izvini Vanja ali sam bio pomalo ljut jer sam verovao da ovde moze do pobede i nisam obratio paznju na smajli,onda sve cool :D

Infinity miki
28.05.2012, 02:45
Kakva li je tek detaljna analiza kad ova na brzaka ima skoro 100 stringova.XD

Španija ispade skoro najzabavnija trka, a Monako ispade najdosadnija trka.Samo jedan SC koji možda čak i nije bio neophodan i to je sve bilo u prvom krugu.Posle toga aman baš ništa zanimljivo.Te hoće kiša te neće, svi napeti a na kraju od toga ništa.Trke u Monaku dobijaju mnogo potencijalne zanimljivosti za svaki incident, SC ili pojavu kiše, ali danas je bilo samo potencijalno ali ne i ispraksirano.Šumaher mora da je u nekom incidentu.Ovog puta mislim da nije kriv.I na kraju problem sa bolidom.McLaren ne sklapa kraj s krajem više.Mislim da mogu da se pozdrave sa titulom.Ne zbog tempa već zbog toga što sami sebe previše pobeđuju i to će im se kad tad još više obiti o glavu.Mercedes... kao što je i Bron rekao, na jednoj trci su najbrži na drugoj su sasvim prosečna ekipa.Ferari... poboljšali su se, ali treba sačekati barem još jednu trku da bi se to potvrdilo.Monako je ipak isuviše van prosečna staza.Red Bul je suprotno od prošle godine kada su bili jači u kvalifikacijama a manje dobri u trci.Sada su slabiji u kvalifikacijama a jači u trci.Lotus... Treba prvo da se definitivno sredi problem sa Kimijevim upravljačem.Da li tu uopšte ima problema ili ne, to mora da se već jednom reši i odluči se šta i kako.Grožan je sasvim ok ali ipak plaća danak neiskustvu.3 odustajanja u prvom krugu.Nisam siguran ali mislim da je on vozač sa najmanje kilometraže u trkama.Razvoj bolida me ne brine.Taj tim je sada već krcat nalepnicama sponzora.Još uvek trebaju da nađu glavnog sponzora čiji bi logo stajao na zadnjem krilu.Samo da se sredi Kimijev upravljač i da se nastavi tamo gde se stalo u Bahreinu i Španiji.

Ohoho prenaglio si previse za to da mclaren moze da se pozdravi sa titulom,nikad nepotcenjuj meklaren pogotvo kad za njih voze sasvim novi,preporodjeni hamilton i button koji ce se vratiti u formu imamo jos 14 trka do kraja,pogotovo u ovakvom neizvesnom sampionatu

MarkedOne8
28.05.2012, 12:28
Ohoho prenaglio si previse za to da mclaren moze da se pozdravi sa titulom,nikad nepotcenjuj meklaren pogotvo kad za njih voze sasvim novi,preporodjeni hamilton i button koji ce se vratiti u formu imamo jos 14 trka do kraja,pogotovo u ovakvom neizvesnom sampionatu
U pravu si, ima još mnogo da se vozi.Ali hteo sam da kažem da su zaista napravili maksimalni dozvoljeni broj grešaka za čitavu sezonu.Sa ove tačke gledišta, svaki tim će imati barem jednu lošu trku do kraja sezone.McLaren ih je imao 4 od 6.Znali oni ne smeju da imaju više niti jednu grešku, što je nemoguće, jer ne mogu da se oslone na snagu bolida.Niko ove godine niti sme niti može da se osloni na snagu bolida.Kad Hamilton u Monaku nije mogao bolje od 4. mesta u kvalifikacijama... a zna se da je McLaren jači u kvalifikacijama nego u trci.Konstantno se muče sa tempom u trci.Predupravljanje ovamo, podupravljanje tamo, gume... i to konstanto Baton i po nekad Hamilton.Mislim da premalo izvlače iz bolida koji je ipak najbolji ali sa minimalnom prednošću.Mislim da Red Bul mnogo dobro izvlači iz potencijala bolida.

Vanja #66
28.05.2012, 13:44
Marked, znas da uvek ostavim analizu cele trke, od pocetka do kraja (manje-vise) i sliku sa poretkom na kraju trke... Ono je ispalo duze nego sto sam planirao, ali eto -zaneh se... :D

McLaren ima veci problem sa poljuljanim samopouzdanjem nego losim bolidom. Jedna dobra trka ce ih izvuci... Ali, pored ovakve konkurencije, treba tu jednu dobru trku i zaraditi, a trenutno ne izgledaju spremno za tako nesto... Videcemo kako ce se pokazati u Kanadi, da li ce (i koliko toga) doneti nesto novo, da li ce stopovi biti bolji... Do letnje pauze imaju po 2 nedelje pauze izmedju trka, morali bi do Hungaroringa da se znacajno poprave (pre svega na timskom planu) ako zele da imaju sanse za titulu.

Infinity miki
28.05.2012, 13:54
Marked, znas da uvek ostavim analizu cele trke, od pocetka do kraja (manje-vise) i sliku sa poretkom na kraju trke... Ono je ispalo duze nego sto sam planirao, ali eto -zaneh se... :D

McLaren ima veci problem sa poljuljanim samopouzdanjem nego losim bolidom. Jedna dobra trka ce ih izvuci... Ali, pored ovakve konkurencije, treba tu jednu dobru trku i zaraditi, a trenutno ne izgledaju spremno za tako nesto... Videcemo kako ce se pokazati u Kanadi, da li ce (i koliko toga) doneti nesto novo, da li ce stopovi biti bolji... Do letnje pauze imaju po 2 nedelje pauze izmedju trka, morali bi do Hungaroringa da se znacajno poprave (pre svega na timskom planu) ako zele da imaju sanse za titulu.

Vanja upravu si,cim ostavre prvu pobedu ili jednu odlicnu trku ima da uhvate mnogo jak ritam i hamilton i button,za sada je hamilton jedina svetla tacka u tom meklarenu,dok button ne znam sta se desava,ja verujem da ce se oni srediti vrlo brzo

Vanja #66
28.05.2012, 13:56
Vanja upravu si,cim ostavre prvu pobedu ili jednu odlicnu trku ima da uhvate mnogo jak ritam i hamilton i button,za sada je hamilton jedina svetla tacka u tom meklarenu,dok button ne znam sta se desava,ja verujem da ce se oni srediti vrlo brzo

Naravno da sam u pravu! Ja sam uvek u pravu! :D

Ponekad i Nebojsa... :p

Infinity miki
28.05.2012, 14:46

Ne preteruj Vanja ::)

Nebojsa
28.05.2012, 14:54
Meklaren je na pocetku sezone bio ispred svih, nemoguce da su sada bez sanse za titulu. Losa forma da, nekoliko trka za zaborav (Dzenson pogotovo), ali zaboga, da li neko realan sa malo znanja i iskustva u vezi ovog sporta uopste sumnja da ce se ili Luis ili Baton (a mozda i obojica) nalaziti u konkurenciji za titulu do kraja, pogtovo u ovako nepredvidljivom sampionatu bez izrazitih favorita? BIce ovo duga i prezanimljiva sezona.

MarkedOne8
28.05.2012, 15:06

A onaj MarkedOne8?

Vanja #66
28.05.2012, 16:01
A onaj MarkedOne8?

Ma jok, on malo fejluje povremeno... ;) Bazinga!

Nebojsa, mislim da je McLarenova dominantna performansa u Australiji posledica toga sto su celo testiranje vozili sa sutinski istim bolidom, koji su na kraju doneli i u Australiju. Svi ostali su bili prilicno nespremni na ponasanje boldia kad se predje odredjena granica i pocne da se gura za deseinke sekundi. Vec nedelju dana kasnije, bili su brzi, ali ne i puno brzi... na kvalifikacijama. Trka jeste bila nesto drugo, ali opet... Potom Kina, Lewis me nije impresionirao, a iako sam mislio da bi Button mogao da pobedi da nije stradao u boxu, sad vec nisam siguran. Nije ni bitno, ali cinjenica ja da se krecu unazad u odnosu na ostale... I opet, mislim da ce im jedna dobra trka mnogo znaciti. Nikog trenutno ne treba iskljuciti iz mogucnosti za titulu ove godine iz Top5 timova, mada bih ipak to rekao za Grosjeana (nestabilan) i Schumachera (covek u najboljim godinama)... Mozda i Massu, ali cini mi se da ce biti u usponu forme. Ako za 2 trke ne ostvari ukupno bar 25 poena, onda psi propalo i za njega...

Tony_G
28.05.2012, 16:21
Nego ljudi, zasto nema Turske ove godine? Jesu prekinuli ugovor? Prosle godine je to bila jedna od najboljih trka...

Za 2 nedelje u Montrealu ce biti haos, dosta mogucnosti za prestizanje, sve ce se odlucivati na stazi, ne toliko u boxu, sto je dobro za McLaren.

Vanja #66
28.05.2012, 16:26
Nisu potpisali produzenje ugovora...

Btw, Kamui went public...

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4296861_700b.jpg

:lol1:

Alan
28.05.2012, 16:37
32 sampiona F1 ja delim na velike sampione: Prost Sena Lauda Stjuart Klark Fandjo Sumaher , sampione: Pike Hakinen Mensel Aonso ..... i slucajne sampione Rozberg Hant Baton.. . Oni su do titule dosli spletom sretnih i nesretnih okolnosti . E takvih je polovina ovogodisnjih pobednika , nadam se da ce u nastavku samoionata biti drugacije. Izvinjavam se ako sam ispustio nekog veikog sampiona ili sampiona.

MarkedOne8
28.05.2012, 16:51
32 sampiona F1 ja delim na velike sampione: Prost Sena Lauda Stjuart Klark Fandjo Sumaher , sampione: Pike Hakinen Mensel Aonso ..... i slucajne sampione Rozberg Hant Baton.. . Oni su do titule dosli spletom sretnih i nesretnih okolnosti . E takvih je polovina ovogodisnjih pobednika , nadam se da ce u nastavku samoionata biti drugacije. Izvinjavam se ako sam ispustio nekog veikog sampiona ili sampiona.
Bilo bi lepo da svrstaš i ostale novije šampione.Raikonena, Hamiltona i Fetela.

Vanja #66
28.05.2012, 16:53

Po toj logici, Hamilton je slucajniji sampion od Buttona... Prosto moje vidjenje.

Aleksandar Babic je to jednom lepo rekao: "Ne postoje zasluzene i nezasluzene titule, postoje osvojene i neosvojene." Srecne i nesrecne okolnosti su deo F1, licno mislim da je Kimi bio zrtva nesrecnih 2008, ali opet mislim da je morao u nekim trenucima pokazati vise. To sto on i Button nisu pokazali vise, e to jeste splet okolnosti. Button je prosle godine bio vice sampion - malo li je... Kimi se ove vratio, sasvim su pristojni rezultati...

Ova sezona je luda, time svaka pobeda znaci vise, ne manje. Pobednici su pokazali najvise u tom trenutnku i nikom ne treba ista oduzimati...

Alan
28.05.2012, 16:53
Svih trojica su sampioni na korak od veikih. I Alonso isto.

Vanja #66
28.05.2012, 16:56
Inace, Marked, na chatu se pojavio Lotusovac, nick mu je E20, ja ga zamenio za tebe... :lol1: Jos mi cudno bilo sto nisi napisao MO8, al reko sta znam. Inace, E20, ako citas ovo, jos jednom te pozivam da das svoj doprinos ovde. :)

Alan
28.05.2012, 16:58
E sto se tice Batona ako osvoji jos jednu titulu , povlacim misljenje.

MarkedOne8
29.05.2012, 13:45
Samo 9 preticanja u Monaku.Jebem ti trku.Ta staza je veoma atraktivna za vožnju jednog kruga iz pogleda vozača, ali zajebi ti to kad te neko zajebe u kvalifikacijama i upropasti ti odmah i trku.Mislim da je ova staza jedan od kandidata za izbacivanje iz kalendara mada mislim da se čika B$rni$ $ccle$ton$ ne slaže s tim.

Infinity miki
29.05.2012, 14:33
Samo 9 preticanja u Monaku.Jebem ti trku.Ta staza je veoma atraktivna za vožnju jednog kruga iz pogleda vozača, ali zajebi ti to kad te neko zajebe u kvalifikacijama i upropasti ti odmah i trku.Mislim da je ova staza jedan od kandidata za izbacivanje iz kalendara mada mislim da se čika B$rni$ $ccle$ton$ ne slaže s tim.

slazem se Marked,nikad nisam voleo Monako i ja stvarno ne vidim sta ljudi vide u toj stazi sem sto je glamurozna ali dzaba kad su trke glupe i realno zajedno sa Valensijom i Singapurom treba da leti iz kalendara i treba vratiti San Marino i bilo bi dobro kad bi ubacili Le Mans koja je po meni prelepa staza

Nebojsa
29.05.2012, 14:43
Gledajte ljudi, Monako mora ostati u sampionatu. Dosadne su trke najcesce, ali to je cupanje srca F1. Ja sam odavno rekao da budu li izbacili Monako, Spa ili Moncu da ja F1 vise necu gledati iz protesta. Te trke su sustina i dusa F1, imaju neku posebnu auru. To su sampionati u malom, tu nastaju ili nestaju veliki vozaci. Tako je ve pola veka i nema razloga da prestane. Monako je jedini organizator koji Berniju ne placa nista. 0, zilch... A kada se Berni odrekne para, sve vam je jasno.
Ne bi bilo srecnijeg od mene da se vrate Imola i Le Mans, pa te staze su neverovatne u svakom smislu. I Nirburgring takodje. Nazalost, sada pare odlucuju, a one nisu u Evropi nego istocnije i sv evise trka ce biti u nazovi drzavama koje vecina nas jedva nadje na karti.

Infinity miki
29.05.2012, 14:49
Gledajte ljudi, Monako mora ostati u sampionatu. Dosadne su trke najcesce, ali to je cupanje srca F1. Ja sam odavno rekao da budu li izbacili Monako, Spa ili Moncu da ja F1 vise necu gledati iz protesta. Te trke su sustina i dusa F1, imaju neku posebnu auru. To su sampionati u malom, tu nastaju ili nestaju veliki vozaci. Tako je ve pola veka i nema razloga da prestane. Monako je jedini organizator koji Berniju ne placa nista. 0, zilch... A kada se Berni odrekne para, sve vam je jasno.
Ne bi bilo srecnijeg od mene da se vrate Imola i Le Mans, pa te staze su neverovatne u svakom smislu. I Nirburgring takodje. Nazalost, sada pare odlucuju, a one nisu u Evropi nego istocnije i sv evise trka ce biti u nazovi drzavama koje vecina nas jedva nadje na karti.

Jedina stvar koju volim kod Monaka jeste sto je drugacija od ostalih i sa jedna strane ne volim je i dosadna je i izbacio bi je sa druge strane opet kad malo razmislim opet treba jedan takva staza u sampionatu zbog raznolikosti a doci ce valjda jednom i taj dan kad ce Bernie Ecclestone da nestane iz F1 i dodje neko normalan ko ce ubaciti prave staze a ne ove nasminkane azijske trke gde jedino vrede legendarana Suzuka (po meni najbolja i najteza staza u sampionatu),Kina i Malezija

Vanja #66
29.05.2012, 18:54
Ne kontam kome je moglo da bude dosadno poslednjih 20 krugova kad su se vozili u vozicu ni manje ni vise nego 6 vozaca. Jedna greska znaci automatski pad mozda i na kraj kolone... Verovali ili ne. To je lancana reakcija, krene da te pretice jedan zbog greske, ovaj iza njega ga prati, ti ako probas da izblokiras - izbacujes obojicu. Onda jedino da sacekas pogodno mesto za peglanje, ali to nije uvek lako...

Vise mi je cuka radila tih poslednjih 20 minuta nego ostatka trke... :D

Alan
29.05.2012, 19:31
Sena i Mensel u Monaku pre 20 godina
http://www.youtube.com/watch?v=TAYcJhBTyew

Infinity miki
29.05.2012, 20:15
Ne kontam kome je moglo da bude dosadno poslednjih 20 krugova kad su se vozili u vozicu ni manje ni vise nego 6 vozaca. Jedna greska znaci automatski pad mozda i na kraj kolone... Verovali ili ne. To je lancana reakcija, krene da te pretice jedan zbog greske, ovaj iza njega ga prati, ti ako probas da izblokiras - izbacujes obojicu. Onda jedino da sacekas pogodno mesto za peglanje, ali to nije uvek lako...

Vise mi je cuka radila tih poslednjih 20 minuta nego ostatka trke... :D

da covece,istina je da je tih zadnjih 10-15 krugova bilo interesantno ali postano dosadno kad ti vidis da se njih sestorica na kraju svakog kruga nalaze na istoj razdaljini malte ne njih 6 je vozilo 15 istih krugova i glupo je cekati tudju gresku ja hocu da vidim borbu a ne greske,sem toga staza ima 78 krugova a samo je 15 licilo na nesto,znaci mi treba da cekamo 63 kruga da se nesto desi,naravno iz ta 63 kruga izuzimam ulaske u boks koji su uvek interesantni,jer nikad ne znas sta ce se desiti,sem toga cim je pocela ona sitna kisa webber je bio najlosiji ali jednostavno nema gde da se prodje da je bila neka druga staza verujem da bi ga i Rosberg i Alonso i Vettel i Hamilton pa cak i Massa presli zato ne volim tu stazu ali sve u svemu losa trka

MarkedOne8
29.05.2012, 21:28
Meni ti zadnji krugovi nisu bili interesanti ni približno kao bilo kojih 15 krugova u Španiji.Rekao sam već.Takva vožnja u voziću ima ogroman potencijal u vidu zanimljivosti ali nikako da se desi ta varnica koja će pokrenuti lančanu reakciju.

Infinity miki
30.05.2012, 18:22
http://youtu.be/Z5E57_YkLKI

Infinity miki
30.05.2012, 18:26
http://youtu.be/Z5E57_YkLKI

heheheheheheh :D

Vanja #66
02.06.2012, 11:29
Pravio sam analizu poena iz ove i prosle godine, a i sa nekim izmenama, s obzirom da nismo imali Tursku ove godine, a prosle Bahrein...

Poeni
ALO
VET
WEB
HAM
ROS
BUT

2012.
76
73
73
63
59
45

2012. bez BAH
70
48
51
59
49
45

2011.
69
143
79
85
26
76

2011. bez TUR
54
118
61
73
16
68

Odmah se vidi jedna stvar: koliko je Vettel poena izgubio - cak 70!

Druga stvar: Alonso bi vodio relativno ubedljivo da nije bilo trke u Bahreinu. Samo potvrdjuje tezu da mu je bolid podesen za nesto hladnije vreme u trci - nesto ne cemu bi morali da porade. Takodje, ima 7 poena vise nego prosle godine, a relativan zaostatak prosle godien je bio mnogo manji na pocetku sezone.

Treca: razlike u poenima - McLaren je izgubio previse na pocetku ove sezone. Poceli su kao drugi prosle godine i tako su i bili kotirani, Vettel-Hamilton-Webber-Button. Sad su poceli kao prvi, ubedljivo prvi, a nastavili su jako lose pre svega zbog problema u boxu.

Cetvrto: Meckin napredak. Prilican je, za svaku pohvalu (i nije samo do DDRSa), ali je bolan i Schumacherov pad. Sto zbog nedostatka srece, sto zbog njegovih losih poteza.

Samog Schumia nisam stavio u tabelu, iz istog razloga kao i Massu - ne vidim ih kao potencijalne sampione. Lotusovu ekipu takodje nisam stavio jer su se vozaci promenili. Prosle godine su imali "samo" 13 poena manje, no treba uzeti u obzir jako dobre prve 2 trke. I probleme Kimija sa upravljacem, kao i Romaina sa iskustvom...

Infinity miki
04.06.2012, 15:21
http://youtu.be/ykrwaYFgJ60

Vanja #66
04.06.2012, 18:59
:guns: i cao... :haha:

Infinity miki
04.06.2012, 19:56
Ljudi losa vest za sve nas ljubitelje formule 1 a to je da zbog visokih cena stelitske distribucije navodno od Kanade pa nadalje vise necemo moci gledati prenose slobodnih treninga F1 :(

Nebojsa
04.06.2012, 20:01
Ne razumem bas najbolje, samo mi ili svi. To je idiotizam najgore vrste.

Infinity miki
04.06.2012, 20:51
Ne razumem bas najbolje, samo mi ili svi. To je idiotizam najgore vrste.
http://www.gp1.hr/od-vn-kanade-vise-nece-biti-prijenosa-slobodnih-treninga/