Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Grand Prix de Monaco

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2012 Formula 1 Grand Prix de Monaco

    FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2012



    Staza Monte Carlo u maloj kneževini Monako je posebna u svakom smislu.Drži nekoliko rekorda u kalendaru:
    * najkraća staza - 3 340 metara
    * najkraća trka 260,520 km (ostale trke imaju distancu od minimum 305 km)
    * najveći broj krugova - 78
    * prosečna najsporija staza
    * najmanja maksimalna brzina - do 285 km/h
    * ukosnica Grand Hotel je najsporija krivina u kalendaru - 60 km/h
    * ukosnica Grand Hotel je krivina koja ima najveći ugao skretanja u kalendaru

    Površina staze obuhvata četvrtinu povrišine čitave države.Ova staza predstavlja zbir povezanih uličnih puteva u luci.Staza je vrlo atraktivna kako za gledaoce tako i vozače iako nema pravog mesta za preticanje.Ovo je svakako jedna od najtežih staza za vožnju jer je jako uska i ograđena barijerama.
    Prošle godine su korišćene supersoft i soft gume.Isti izbor guma važi i za ovu sezonu.Prošle godine je u Tunelu bilo zabranjeno korišćenje DRS-a zbog bezbednosti.Verovatno će isto biti i ove godine.Bez obzira na gume koje ove sezone omogućavaju više preticanja nego ikad, startna pozicija na ovoj stazi će opet igrati veoma veliku i važnu ulogu.Pravih prilika za preticanje nema čak i da vozač ispred pogreši.Ipak je moguće očekivati neke alternativne putanje vozača koji planiraju da preteknu jer ova staza zahteva jako ubrzanje bolida.Potencijalna mesta za preticanje jesu: prva krivine Sainte Devote (0:14), Mirabeu (0:31), Grand Hotel (0:36), pravac Tunnel (0:50), Tabac (1:02) i krivina Rascasse (1:14).(Brojevi u zagradi označavaju vremensku lokaciju krivina na videu ispod).Iako je navedeno čak 6 potencijalnih mesta za preticanje, treba napomenuti da je gotovo nemoguće preteći makar bez najmanjeg kontakta.Sva preticanja će biti kasnim kočenjem.
    Last edited by MarkedOne8; 16-05-12, 18:58.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    svaka cast za otvaranje MarkedOne8 ,mada malo si pozurio imamo jos vise od nedelju dana do trke ali sve u svemu lepo otvaranje
    Miljkonen

    Comment


    • #3
      Originally posted by Infinity miki View Post
      svaka cast za otvaranje MarkedOne8 ,mada malo si pozurio imamo jos vise od nedelju dana do trke ali sve u svemu lepo otvaranje
      Hvala.Bolje sad dok sam imao inspiracije.Imao sam i slobodnog vremena, ko zna kad će da iskrsne škola ili nešto drugo.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Hvala.Bolje sad dok sam imao inspiracije.Imao sam i slobodnog vremena, ko zna kad će da iskrsne škola ili nešto drugo.
        i to sto kazes,upravu si,ja u ovoj trci tipujem na hamiltona s obzirom da u Monte Karlu mnogo zavisi od pol pozicije a sto se toga tice tu smo videli da je Hamilton daleko najbolji sa 3 pol pozicije tj. dve zbog kazne u spaniji ali je opet imao najbrze vreme i dva druga mesta,ako kvalifikacije odrade dobro i ako zaustavljanja boksu prodju bez problema mislim da bi Hamilton mogao biti sesti pobednik osim ako se Hamilton negde ne razlupa a nadam se da nece
        Miljkonen

        Comment


        • #5
          Zavisi od pol pozicije, a dosta zavisi i od mehanickog gripa, s obzirom da se aerodinamicki svodi na minimum... I naravno od vozaca. Iskreno, u konstalaciji koju vidimo, ne bi me cudilo da upravo Kimi uzme pobedu, ali samo ako uzme pol. Ako ne uzme, tesko da ce moci nesto vise da uradi... Ovde ce isto jako bitni biti pit-stopovi, jer ako se vozaci nadju blizu jedan drugom, stopovi i taktika ce odluciti ko ce biti ispred koga... McLaren tu i dalje ima problema, Ferrari i Lotus prednjace, RB nije daleko iza, ali samo ako srede prednje krilo, jer ako im opet pukne na po trke, mogu da se pozdrave.

          Opet, bice zanimljivo, i ne zaboravite da su gume crvene i zute, prosle godine Alonsu je to jako pogodovalo...

          Comment


          • #6
            ..Monte Carlo...mmmmmmmmmm...kao najatraktivnija devojka medju 20 njih..glamurozna,prelepa,zavodljiva,pozeljna,zahte vna,neponovljiva..jednostavno,princeza F1 ..tu stazu sam uvek dozivljavao kao takvu(glamuroznu,prelepu,zavodljivu,pozeljnu,zahte vnu,neponovljivu),i nikad mi nije bilo vazno da li ce je moj favorit osvojiti ili ne..oduvek sam je voleo,jednostavno veliko svetiliste F1...sve ostalo je istorija...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Svaka cast brate na otvaranju! Sad si me jos nalozio sa ovim klipom na igru koju odavno hocu da kupim, ali mi je bila malo skupa za PS3
              Sto se trke tice, nadam se da ce Hamilton konacno da pobjedi, jer je zaista zasluzio. Ono sto mu se desilo proslu trku je nevjerovatno biti prvi i onda te DQ... Zaista nije imao srece ove sezone. Nadam se da ce ovo biti njegov vikend

              Comment


              • #8
                Evo par prestizanja i pokusaja prestizanja od prosle godine, bas me zanima sta mislite ko je kriv za incidente...







                Last edited by Tony_G; 18-05-12, 12:29.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Realno, Hamilton je kriv za oba incidenta.Barikelovo preticanje Šumahera je za udžbenike o preticanju na ovoj stazi.Drugačiji i bolji izlazak iz prethodne krivine i onda samo malo kasnije kočenje.Fora kod tog preticanja jeste što se prvo skreće desno pa se na kratkom pravcu opet ide malo desno da bi se izbegla neravnina na stazi.Posle toga vozač može da izabere bolji ulazak za sledeću krivinu kao Šumaher ili da nastavi pravo i time uštedi malo vremena i pretekne kao što je to uradio Barikelo.Naravno, u van duela i van trke treba pratiti Šumaherovu putanju koja je inače idealna.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Realno, Hamilton je kriv za oba incidenta.Barikelovo preticanje Šumahera je za udžbenike o preticanju na ovoj stazi.Drugačiji i bolji izlazak iz prethodne krivine i onda samo malo kasnije kočenje.Fora kod tog preticanja jeste što se prvo skreće desno pa se na kratkom pravcu opet ide malo desno da bi se izbegla neravnina na stazi.Posle toga vozač može da izabere bolji ulazak za sledeću krivinu kao Šumaher ili da nastavi pravo i time uštedi malo vremena i pretekne kao što je to uradio Barikelo.Naravno, u van duela i van trke treba pratiti Šumaherovu putanju koja je inače idealna.
                    Pogledaj i cetvrti klip koji sam dodao posle tvog posta, isto kao sa Maldonadom, ali Schumacher je ostavio prostora, a Maldonado je pokusao da zatvori kad to vise nije bilo moguce. Isto kao i Massa... A pokusavam da nadjem klip kad je Schumi prestigao Hamiltona na pocetku trke u ukosnici, isto mu je Hamilton ostavio mesta...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Realno, Hamilton je kriv za oba incidenta.Barikelovo preticanje Šumahera je za udžbenike o preticanju na ovoj stazi.Drugačiji i bolji izlazak iz prethodne krivine i onda samo malo kasnije kočenje.Fora kod tog preticanja jeste što se prvo skreće desno pa se na kratkom pravcu opet ide malo desno da bi se izbegla neravnina na stazi.Posle toga vozač može da izabere bolji ulazak za sledeću krivinu kao Šumaher ili da nastavi pravo i time uštedi malo vremena i pretekne kao što je to uradio Barikelo.Naravno, u van duela i van trke treba pratiti Šumaherovu putanju koja je inače idealna.
                      Sati i sati rFactora, a?

                      Originally posted by Tony_G View Post
                      Pogledaj i cetvrti klip koji sam dodao posle tvog posta, isto kao sa Maldonadom, ali Schumacher je ostavio prostora, a Maldonado je pokusao da zatvori kad to vise nije bilo moguce. Isto kao i Massa... A pokusavam da nadjem klip kad je Schumi prestigao Hamiltona na pocetku trke u ukosnici, isto mu je Hamilton ostavio mesta...
                      Vidi, u tom slucaju, Hamilton se nasao na vise od pola duzine Schumacherovog bolida. Da tad Schhumacher nije odstupio, Hamilton nikako ne bi mogao da ukoci dovoljno da ne dodje do kontakta. Pritom ne mislim na ovaj do kog je doslo, nego na klasican sudar...

                      Comment


                      • #12
                        Ma verujte mi ljudi, uvek je kriv vozac sa spoljne strane, jer ovaj sa unutrasnje nema gde da se skloni da izbegne incident. Ako ovaj spoljasnji odluci da zadrzi idealnu liniju onda je incident neizbezan. Pritom je Massa u onom duelu mnogo ranije krenuo da skrece, uporedite njegovo skretanje i skretanje 2 RB-a ispred njega... Bila je slicna situacija i u Katalunji, Kobayashi vs Button, pa je Button batalio idealnu liniju i ostavio prostora...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ..pa Hamilton je u vecini slucajeva kriv,jer srlja glavom kroz zid..mada u ovom slucaju po meni,ako bi se postovala pravila,a ne postuju se ili delimicno od vozaca u tom momentu desavanja,Shumaher bi trebao da ga propusti..on je to na kraju i uradio,ali je opet doslo do kontakta..a Barikelo je uradio ono sto mnogo veci majstori nisu..mada,ako ce mo posteno,u tom momentu bolje gume,bolji bolid,sta je preostalo Schumaheru..?da se izlupaju..?ipak je covek mnogo dugo u tom svetu da bi se polupao sa Barikelom,a i u vrlo korektnim su odnosima..tako da..
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Prikupio sam slike bolida bez poklopaca motora.Obratite pažnju na izduvne cevi.

                            McLaren



                            Red Bul



                            Lotus

                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ceo dan nisam primetio ove slike...

                              Nisu bas najsrecniji uglovi Marked. Nije ni f1technical svemoguc. ;) Kad bude bilo malo boljih, onda mozemo malo preciznije, mada i ovako deluju kraci Lotusovi auspusi od drugih... Ali, neka se saceka za potvrdu...

                              Comment

                              Working...
                              X