Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grande Prémio de Portugal Circuito Estoril

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grande Prémio de Portugal Circuito Estoril

    Prvim i drugim slobodnim treningom danas, pocela treca ovogodisnja trka Moto GP sampionata .
    Prvi trenig vozen po vlaznoj stazi , najbolji je bio Spis ispred dvojca Dukatija s tim sto su fabricki
    vozaci vozili samo pred kraj.
    U drugom treningu dominirao Stoner ispred dve Yamahe
    Kopletna vremena na:http://www.motogp.com/en
    1
    a:5:{i:549;a:5:{s:12:"polloptionid";i:549;s:6:"nodeid";s:7:"2667016";s:5:"title";s:13:"Jorge Lorenzo";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"7390";}}i:550;a:5:{s:12:"polloptionid";i:550;s:6:"nodeid";s:7:"2667016";s:5:"title";s:13:"Caasey Stoner";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"9543";i:1;s:4:"6583";i:2;s:4:"2161";}}i:551;a:5:{s:12:"polloptionid";i:551;s:6:"nodeid";s:7:"2667016";s:5:"title";s:12:"Dani Pedrosa";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:4:"7010";i:1;s:3:"649";i:2;s:4:"7790";i:3;s:4:"5123";i:4;s:4:"2134";}}i:552;a:5:{s:12:"polloptionid";i:552;s:6:"nodeid";s:7:"2667016";s:5:"title";s:13:"Cal Crutchlow";s:5:"votes";i:4;s:6:"voters";a:4:{i:0;s:4:"9086";i:1;s:4:"2379";i:2;s:4:"3944";i:3;s:3:"102";}}i:553;a:5:{s:12:"polloptionid";i:553;s:6:"nodeid";s:7:"2667016";s:5:"title";s:12:"Nicky Hayden";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    1

  • #2
    Grande Prémio de Portugal Circuito Estoril

    Circuit info

    Length: 4.182 m. / 2,599 miles

    Width: 14m

    Left corners: 4

    Right corners: 9

    Longest straight: 986 m. / 0,613 miles

    Constructed: 1972

    Modified: 2006

    Introduction:
    Situated on the Atlantic coast of Portugal, 28km from capital city Lisbon, the Estoril circuit was used as a MotoGP venue for the first time in 2000. Built in 1972 by Fernanda Pires da Silva the circuit was used mainly for European F2 races in the seventies and after major redevelopment in the early eighties it staged its first Formula 1 Grand Prix in 1984.

    One of the trickiest tracks on the GP calendar, Estoril combines long, constant radius corners with heavy braking zones, bumpy straights and a difficult chicane which was added to the back section in 1994. Its geographical position means that weather can be unpredictable, although its generally warm, dry nature makes it a regular choice for pre-season testing sessions.
    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

    Comment


    • #3
      sticajem nekih cudnih okolnostijuce sam odgledala sve treninge i bas sam se zabavila i "mnogo nesto" cula i naucila (aca je bio fenomenalan i mnogo me je nasmejao).tokom moto3 (a i ostalih) treninga su dosta pricali o rosiju i ako nekome jos uvek nije jasno zasto se o coveku toliko prica,srdjan je to objasnio u tri reci,o njemu jednostavno morate da govoritekraclou me sve vise odusevljava i to ne samo zato sto je zarku prognozirao sampionsku buducnostnego i zato sto je predlozio da se vozaci odreknu zrna luksuza jer se na tome moze ohoho ustedeti.znaci oni se luksuziraju,a ja mislila da spavaju u onim njihovim pokretnim kucicamai kada smo vec kod zarka imam molbu za komentatore..posto je njihova "kletva" vec nadaleko poznata molim ih da ga vise ne spominju,od sve njihove hvale decak je na kraju paohvalite malo neke drugezapazila sam (ili mi se samo ucinilo) da jamaha ima malo "razbijeniji" zvuk i mnogo mi se svidjahonda i dalje zvuci kao devojcica,ali ih i dalje sve razbijaben se povratio,niki i rosi su mi dobritaj dukati je jedan odlican motor i sigurna sam da moze mnogo vise od onoga sto nam pokazuje niki,a pogotovo od onoga sto vale pokusava da nam "objasni",manje price vise voznjea sad kvalifikacije
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #4
        i da pohvalim dornu za uvodjenje novog vozila medicinske pomoci i doktora koji bi reagovali u roku od nekoliko sekundi i bili u stanju da na licu mesta utvrde koliko ozbiljne povrede bi mogle biti.jedna od najlepsih novinai da se pobunim zato sto su kaznili malog ajamalo su se oni zbunili,jer su ti redari oni koji bi trebalo da budu kaznjeni,nisu bili normalnineki bi voleli da vide randija i kala u toj situaciji,a ja bih volela da vidim stonera,ala bi tu prstalo
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by denia_el View Post
          neki bi voleli da vide randija i kala u toj situaciji,a ja bih volela da vidim stonera,ala bi tu prstalo
          Koja je situacija u pitanju?Nisam gledao treninge.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #6
            situacija je takva da ce Rosi ukoliko prodje prvu krivinu biti na podijumu!!!!!!!!!
            Last edited by meca; 05-05-12, 20:13.

            Comment


            • #7
              Obecavajuca brzina Rossija, spustio je razliku na manje od sekunde. I dalje je to dosta daleko od vodecih, ali makar vise nije 2 sekunde koliko je bilo na prve 2 trke. Crutchlow nastavlja u sjajnom ritmu i sad je brzi od obe fabricke Yamahe. Spies se vratio u vrh, ko zna, mozda sutra budemo gledali 5 vozaca u borbi za pobedu. Ako se niko ne odvoji na pocetku to je itekako moguce, ako krenu da seckaju ritam jedan drugom moze svasta da se desi...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Vrijeme je da proradi taj ducati a Crutchlow je odlićan na yamahi

                Comment


                • #9
                  On je imao ogromne probleme da iskoristi na Ducatiu meksu komponentu za kvalifikacije, medjutim danas je uradio dosta dobro. Postlije testa ocekujem poboljsanj, doci na 0,4 od vrha za sada je cilj...a onda naci ta fina podesavanja koja ce mu omoguciti da kasno koci i radi dobre trke. Nadajmo se najboljem.
                  [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                  Comment


                  • #10
                    Stvarno Srdjan i Aca kada nekog lepo nahvale on ili padne ili pogresi i izgubi jedno 5 pozicija,to je kod njih postalo izgleda tradicija i obicno kazu da ce paziti sa pohvalama ali ne vredi kad se omakne,desava se svakome.
                    Daco jel ti navijas za Rosija ili Hejdena na tom Ducatiju?

                    Comment


                    • #11
                      Crutchlow jeste dobar ali nema ritam za trku!!! Sto ne mora da znaci da danas nece biti dobar!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by AleksandarD View Post
                        Daco jel ti navijas za Rosija ili Hejdena na tom Ducatiju?
                        navijam za kavasaki
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Koja je situacija u pitanju?Nisam gledao treninge.
                          pricala sam o prosloj trci kada su redari otimali motore vozacima i nisu im dali da se vrate na stazu iako su bili nepovredjeni,a motori neosteceni i sposobni za nastavak trke.pa sam rekla da bih volela da vidim sta bi se desilo da su tako nesto pokusali da urade stoneru,letelo bi perije na sve strane
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            sunce tiovaj poslednji krug je za prve stranice svih motogp udzbenika,sta deca radeovu pobedu su zasluzili obojicanadam se da je luti konacno shvatio da nije napravljen od istog materijalapohvala za jos jednog malog pobednika danas,zlatnu peticuradovacemo se mi ove sezone
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              evo i nasmejanog edvardsaoporavi se brzo majstorea evo i stonera,ima da umrem od smeha svaki put kada ga vidim
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X