Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2012 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix (Shanghai)







    Shanghai International Circuit je staza izgradjena 2004. kako bi otvorila vrata Kini i njenom rastucem stnovnistvu u Formulu 1. O samoj stazi arhitekte Hermann Tilke i Peter Wahl su rekli:
    The 5.4 kilometre racing track is shaped like the Chinese character 'shang', which stands for 'high' or 'above' (上). Other symbols represented in the architecture originate from Chinese history, such as the team buildings arranged like pavilions in a lake to resemble the ancient Yuyan-Garden in Shanghai. Here, nature and technology are carefully used to create harmony between the elements.
    Staza je vrlo moderna, sa zanimljivim i kompleksnim prelazima iz krivina u pravce, zapanjujucom arhitekturom pratecih objekata, dok na glavnoj tribini 29.000 gledalaca ima priliku da vidi 80% staze. Najbrzi krug je vidjen na prvoj trci, izvezao ga je Michael Schumacher u Ferrariu F2004 u vremenu od 1:32.238.









    Za razliku od prosle, ove godine ce se koristiti Pirellieve meke (SOFT) i srednje (MEDIUM) gume, dok su prosle godine koriscene meke i tvrde (HARD) gume.



    Proslogodisnju trku su obelezili dramaticno kasnjenje Hamiltona pri izlasku na start usled problema sa gorivom, te da je izasao samo 35s kasnije morao bi da pocne trku iz boksa. Na samom startu, Vettel je izgubio od vozaca McLarena. Button je vodio, medjutim serijom brzih krugova, Hamilton se primicao. Na pola ttrke prestigao je Jensona za drugo mesto. Kasnije, cetiri kruga pred kraj, prestigao je i Vettela za pobedu. Button je napravio gotovo pocetnicku gresku, zaustavivsi se u boksu Red Bulla, cime je izgubio dosta vremena, pa je Vettel to iskoristio na najbolji nacin, iako je i on sam ispastao tom greskom. Najbolji plasman u odnosu na start je ostvario Webber, koji je sa 18-og zavrsio na 3-em mestu, prestigavsi Buttona u zadnjem krugu.









    Najuspesniji vozac i prethodni pobednici:



    Krug u Red Bull-ovom simulatoru sa Webberom:



    Pol krug Vettela:



    Satnica za ceo trkacki vikend:

    Petak, 13.04.
    04:00 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix: Trening 1
    08:00 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix: Trening 2

    Subota, 14.04.
    05:00 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix: Trening 3
    08:00 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix: Kvalifikacije

    Nedelja, 15.04.
    09:00 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix: Trka


    Satnicu sa svim pratecim takmicenjima na Sport Klubu, kao i dodatne informacije mozete naci ovde:

    Last edited by Vanja #66; 10-04-12, 15:36.

  • #2
    E odlicno otvaranje Vanja...
    Jedva cekam trku, Kina nikad ne izneveri. Jos ako bude kisa...
    Mislim da ce se Red Bull ovde lose provesti s obzirom na njihovu standardno nisku krajnju brzinu. Mogao bi Mercedes malo bolje da prodje, ako srede stvar sa potrosnjom guma i ako Sumija zaobidju pehovi u trci. Verovatno ce na kraju biti borba McLarena i nadam se Kimija. Ko zna, mozda i Perez opet pokaze sta zna...

    P.S. Vanja, sto te nema na MotoGP-u?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by Tony_G View Post
      E odlicno otvaranje Vanja...
      Jedva cekam trku, Kina nikad ne izneveri. Jos ako bude kisa...
      Mislim da ce se Red Bull ovde lose provesti s obzirom na njihovu standardno nisku krajnju brzinu. Mogao bi Mercedes malo bolje da prodje, ako srede stvar sa potrosnjom guma i ako Sumija zaobidju pehovi u trci. Verovatno ce na kraju biti borba McLarena i nadam se Kimija. Ko zna, mozda i Perez opet pokaze sta zna...

      P.S. Vanja, sto te nema na MotoGP-u?
      Trudim se, hvala!

      Takodje, ne vidim RB na podijumu nikako, cak ni blizu... McLaren i Ferrari su kao sto sam gore i naveo najbolji bili ovde, ali Ferrari otpada, tako da... Iako je Button pokazao vise u AUS i pokazivao vise do sudara u MAL, mislim da ce Hamilton ovde pobediti. Trece mesto - Kimi, mozda Schumacher... Bice jako pozitivno ako Alonso izvuce cetvrto. Pripremili su 5 poboljsanja, kaze Fry da ce neka biti vrlo vidljiva, dok su druga skrivenija i da su doneli neke stvari koje su prvo bile predvidjene za Barsu (ali, ako sto sam rekao Alonso ih je izbicovao )... Sauber bi mogao da opet pokaze dosta, verujem da ce se Kamui vratiti medju bodove, gde i pripada.

      PS Nema Vesne, nema mene... ;) A zasto nje nema, to ti je poznato.

      Comment


      • #4
        Ova staza stvara veliki ogroman pritisak na prednju levu gumu.Problematične krivine su svakako prva i druga, dugačke sa velikim uglom skretanja.Zatim krivine 7 i 8 u drugom sektoru koje su brze i srednje brze aerodinamičke krivine, i duga dupla krivina 12-13 koja najviše opterećuje prednju levu gumu.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5


          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            Aha, i posle su Kinezi nizak narod...

            Comment


            • #7
              bravo vanja
              www.balkansimracing.com/forum

              Real cars. Real racing. Dobrodosli

              Comment


              • #8


                Prognoza za ove dane, I know what you`re thinking...
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Mislim da ce biti zanimljivo i mislim da cu morati da menjam tip... Brz je Hami, ali zna se ko je najbolji na kisi... I, da, bice extremno zanimljivo ostane li Alonso dovoljno blizu vrhu na tabeli posle trke, a ako bude na podijumu...

                  Uh, jedva cekam subotu!

                  Comment


                  • #10
                    Vanja, mislis da ce Shumi da se vrati u velikom stilu po kisi? Uh, voleo bih ro da vidim, mada su Vettel i Hamilton isto opasni po kisi, a mogao bi i Perez u takvoj situaciji opet da se domogne vodecih pozicija...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Zaboravljas Alonsa, i njemu ce ovo lezati.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        Mozda ce mu lezati, ali ne verujem da ce biti onoliko kikseva kao u Maleziji, pre svega u McLarenu i Mercedesu, a zaboravio sam i Kimija...
                        Ma bice ekstra trka kako god okrenemo...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ja se samo nadam da ce Sumi biti sto gori u kvalifikacijama a sto bolji na trci... Na primer kvalifikacije 11,padne kisa i tu promeni stvari i na kraju neko 3-4. mesto
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bice View Post
                            Ja se samo nadam da ce Sumi biti sto gori u kvalifikacijama a sto bolji na trci... Na primer kvalifikacije 11,padne kisa i tu promeni stvari i na kraju neko 3-4. mesto
                            736. put, Sumijev Mercedes moze da bude dobar na kvalifikacijama, u trci je na nivou Fors Indije i to u najboljem slucaju.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Ja vidim da ne vredi da se prognozira.Ne vredi ni u slučaju da bude suva trka.Premale su razlike između top timova, ove godine je ogroman faktor sreće u igri, pa zaostali vozači, svašta može da se desi.Zato ću lepo da legnem i gledam pa šta bude biće.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X