Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix - Sepang

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2012 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix - Sepang


    Tehnička analiza
    Sepang je jedna veoma lepa staza.Nalazi se u delu Azija koji je sklon naglim i učestalim promenama vremenskih prilika.Stazu je dizajnirao Herman Tilke i baš ova staza predstavlja pionira u čitavom nizu modernih F1 staza.Iako ova staza ima čak četiri dugačka pravca, maksimalna brzina bolida je relativno mala, oko 305 km/h.To je zato što se timovi odlučuju da postavljaju krila pod većim uglovima radi boljeg prijanjanja u brzim, aerodinamički zahtevnim, krivinama u drugosm sektoru.Staza je vozački vrlo zahtevna iz više razloga.Visoka temperatura, velike šanse za kišu, više slepih krivina su najupečatljiviji faktori koji čine ovu stazu posebnom.Sepang ima nekoliko fenomenalnih brzih krivina kao što su krivine 5, 6, 7, 8 i 12.Preostale krivine su sporije, a neke spadaju u najsporiji tip a to su ukosnice 1, 2, 9, 15.Na ovoj stazi su te sporije krivine problemi za sebe jer stvaraju probleme sa trakcijama na izlascima usled promena u visini terena.Staza je natprosečno široka i ima dosta mesta za preticanje.Praktično svaka krivina ili pravac služe ili kao mesto za preticanje ili za pripremu za preticanje.Iako ju je dizajnirao Herman, ova staza je veoma atraktivna i zanimljiva kako za gledaoce tako i za same vozače.

    Raspored svih sesija po našoj vremenskoj zoni
    Petak: Free Practice 1 - 3:00
    Petak: Free Practice 2 - 7:00
    Subota: Free Practice 3 - 6:00
    Subota: Kvalifikacije - 8:55
    Nedelja: Trka - 10:00


    Za detaljniji raspored idite na ovu stranicu:
    http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post731335
    Last edited by Nebojsa; 20-03-12, 16:10.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Ajmo i neki tekstic, Marked! To sto je Sone lenjivac, pa nije nista ispisao za Australiju, nije izgovor!

    Comment


    • #3
      Stavio sam malu tehničku analizu staze.Da dodam još?
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #4
        Dodaj exkluzivno na Prime
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #5
          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Stavio sam malu tehničku analizu staze.Da dodam još?
          Ovo je extra, ja bih licno dodao neku kratku rekapitulaciju poslednjih nekoliko trka ovde, 10. i 11. recimo, ali nije o glavu. Uostalom, ti si otvorio, ti odlucujes!

          Comment


          • #6
            Samo da dodam da je ovo prvi vikend gde cemo gledati GP2. Vredi pogledati kvalifikacije i trke, pogtovo sto Azijsku seriju nikada nismo imali direktno na nasim televizijama.

            http://www.gp2series.com/

            Posebno obratite paznju na sledece vozace:
            Esteban Gutierez
            Stefano Koleti
            Dzejms Kalado
            Davide Velasko
            Markus Erikson

            http://www.gp2series.com/Teams-and-Drivers/
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #7
              Ne znam šta i kako bih napisao.Nisam baš novinarski nastrojen, da budem iskren.Ako neko hoće neka napiše pa da ubacimo.Šta reći osim da je Fetel izdominirao poslednjim dvema trkama na ovoj stazi. XD E, da, i da se doda da je Petrov odvalio volan tokom poletanja na krivini broj 8.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #8
                Lepo si otvorio Marked.
                Licno, obozavam Maleziju, sto zbog nepredvljivog vremena sto zbog konfiguracije i mogucnosti za prestizanje. Iskreno ne znam zasto ste svi protiv Tilkea, ali meni su neke od njegovih staza pun pogodak, Malezija, Kina i Turska npr. Doduse zasrao je stvar sa Abu Dabijem, ali bih rekao da i dalje ima vise dobrih nego losih staza. Za nedostatak uzbudjenja pre par godina su pre svega bili krivi bolidi, aerodinamika... a ne toliko staze.

                Sad ocekujem borbu izmedju 2 McLarena za pobedu, a videcemo koliko je Lotus stvarno jak ako Kimi ne zajebe kvalifikacije, mada i Vettel je pokazao da je moze da izvuce vise iz RB-a nego sto su neki ocekivali, tako da treba i njega ocekivati u vrhu. Ako od vodecih niko ne bude imao pehove ne vidim kako ce Ferrari (Alonso) da pridje top 6. U svakom slucaju mislim da ce biti dosta borbi i prestizanja...
                Last edited by Tony_G; 20-03-12, 16:28.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Tony_G View Post
                  Lepo si otvorio Marked.
                  Licno, obozavam Maleziju, sto zbog nepredvljivog vremena sto zbog konfiguracije i mogucnosti za prestizanje. Iskreno ne znam zasto ste svi protiv Tilkea, ali meni su neke od njegovih staza pun pogodak, Malezija, Kina i Turska npr. Doduse zasrao je stvar sa Abu Dabijem, ali bih rekao da i dalje ima vise dobrih nego losih staza. Za nedostatak uzbudjenja pre par godina su pre svega bili krivi bolidi, aerodinamika... a ne toliko staze.
                  Potpuno se slažem.Kina je jako lepa staza za vožnju.Turska ume da malo smori ali je atraktivnija za gledaoce.Silverston, ko god da ga je redizajnirao i došao na ovu ideju mogu samo da kažem da su ga epski unakazili.Najlepši deo za vožnju je ukinuta a to je brza Abbey šikana pa sprint preko brda, pun-gas krivina u desno pa u levo i borba protiv podupravljanja.Fantastičan splet krivina!Lično, meni je Koreja jedna od najboljih staza jer ima jak kontrast krivina, dugačke pravce i moderna je.India je neverovatna staza.Atraktivna za gledaoce kao i za vozače.Zvog visokih ivičnjaka i promena u nagibu terena je prilično teška za vozače jer nema šanse da se odveze savršen krug u kvalifikacijama.

                  Manje ili više sve nove staze mi se sviđaju, ali kad sam video kako su unakazili Silverston totalno su mi se promenila mišljenja o Tilkeu i drugarima.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Potpuno se slažem.Kina je jako lepa staza za vožnju.Turska ume da malo smori ali je atraktivnija za gledaoce.Silverston, ko god da ga je redizajnirao i došao na ovu ideju mogu samo da kažem da su ga epski unakazili.Najlepši deo za vožnju je ukinuta a to je brza Abbey šikana pa sprint preko brda, pun-gas krivina u desno pa u levo i borba protiv podupravljanja.Fantastičan splet krivina!Lično, meni je Koreja jedna od najboljih staza jer ima jak kontrast krivina, dugačke pravce i moderna je.India je neverovatna staza.Atraktivna za gledaoce kao i za vozače.Zvog visokih ivičnjaka i promena u nagibu terena je prilično teška za vozače jer nema šanse da se odveze savršen krug u kvalifikacijama.

                    Manje ili više sve nove staze mi se sviđaju, ali kad sam video kako su unakazili Silverston totalno su mi se promenila mišljenja o Tilkeu i drugarima.
                    Pa zar je Tilke redizajnirao Silverstone? Mislim, stvarno nemam pojma ko je, ali sto jes jes, ocajna je sada staza.

                    A kad je rec o Koreji, meni se ne svidja sto nije "prosarana". Nego idu 3 pravca sa jakim kocenjima i onda predugacak tehnicki sektor. Vise volim kad je kao u Maleziji, pravac pa tehnicki sektor pa opet pravac. Nekako bolje omogucava prestizanja, jer se u tehnickim sektorima dobija/gubi vreme i onda na pravcu to moze da se iskoristi.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nije to radio Tilke, Arena layout su napravili Britanci.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Nije to radio Tilke, Arena layout su napravili Britanci.
                        Majstori
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Tony_G View Post
                          Majstori
                          Apsolutno se slazem, najgora promena izgleda staze od kada pamtim za sebe. Jedino gore bi bilo da na Spa nekako zaobicu O Ruz. Jedan od najboljih mesta za trkanje na svetu, jos njihovo, su uspeli da unakaze, treba to znati...
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            Ma bilo koju igru da probate, od starog dobro F1-Challengea 1999-2002 pa do rFactora, uzmite Silverston do 2009. i videćete da je taj deo najbolji.Mislim ukloniti šikanu + 2 krivine koje se vozi do same ivice za jednu ružnu krivinu koja se vozi skoro punim gasom i dve spore nikakve krivine.Računica je jasna.

                            Ja sam čitao da su oni dali njemu da je redizajnira, mada ne mogu da tvrdim 100%.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Jeste videli što Bron proziva ostale timove za izduvne sisteme?Čovek je potpuno u pravu.Rečeno je da neće biti produvavanja difuzora i da oni neće smeti da imaju nikakvu funkciju za aerodinamičko poboljšanje i Vajting posisa lagano i Ferarijev i McLarenov sistem i na kraju se na zvaničnom f1.com sajtu kroz tehničke analize napiše kako svi ti timovi koriste Coanda efekat da bi produvavali difuzore.Jebe lud zbunjenog.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X