Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Bowl XLVI 5.2.2012. Indianapolis

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super Bowl XLVI 5.2.2012. Indianapolis

    Super Bowl XLVI

    New York Giants - New England Patriots
    Lucas Oil Stadium, Indianapolis
    Capacity: 70 000
    5.2.2012. 7:00 ET








    History



    Winners



    Playoff 2011



    Lucas Oil Stadium
    Location: Indianapolis
    Capacity: 70 000
    Host team: Indianapolis Colts
    Surface:FieldTurf
    Finished:2008






    Quarterbacks


    Eli Manning
    5856yds; 61,4%; 37 TD/17 INT



    Tom Brady
    5748 yds; 66,1%; 45 TD/15 INT


    Coaches


    Tom Coughlin
    139-110-0, 1 SB



    Bill Belichik
    192-103-0, 3 SB



    Pred nama sledeceg vikenda je najznacajniji mec NFL sezone. Mozda i najveci godisnji sportski dogadjaj u Americi. Dovoljno je reci neke kuriozitete da bi se shvatilo znacaj onog cemu cemo prisustvovati u nedelju uvece:
    - 8 od 10 najgledanijih programa u istoriji Amerike su Super Bowlovi
    - Americka privreda izgubi nekoliko milijardi dolara svake godine zbog zastoja u proizvodnji, trgovini itd
    - Jedino hitne sluzbe rade tokom utakmice, sve ostalo stoji
    - Pola minuta reklame kosta 3.5 miliona dolara, svi termini su rezervisani 3. novembra
    - Kada su Saintsi osvojili titulu pre dve godine, u NO je proglaseno 4 slobodna dana (sto je gotovo koliko prosecni Amerikanac ima godisnjeg odmora) zbog konstantne zabave na ulicama, gubici su se ponovo merili u milijardama (ali realno koga je briga)
    -Halftime Show nastupi su najskuplji koncerti na svetu kada se uzme odnos duzina/cena, prosle godine smo slusali Who, ove godine cemo gledati Maddonu (ko moze da zaboravi Jennet Jackson )
    I ovo je samo deo. Za SAD ovo nije utakmica, mnogo je vise od toga.

    Osveta ili potvrda


    Ove godine za NFL tron borice se poznati rivali koji se dobro znaju, New York Giants i New England Patriots. Igrali su cesto prethodnih sezona, a najznacajniji mec je bio SB 2008. kada su G Men srusili do tada nepobedjene Patse i tako ih sprecili da zaokruze najbolju sezonu jednog tima u NFL istoriji. I mogu Belichik i Tom da pricaju sta hoce, sigurno je da je potreba za osvetom tu barem podsvesno. Uz to, cekaju prvi SB koji im nije osvojio Adam Vinatieri. Sa druge strane, Eli Manning je konacno uspeo da se o njemu ne prica kao o Peytonovom mladjem bratu. Imao je sezonu zivota. Ako uspe da pobedi imace 2 sampionska prstena, stariji brat ima 1. Uspece da pobedi drugog najboljeg QBa ove ere u onome u cemu je Tom najbolji, u bitnim mecevima. Svakako velika karijera, mnogo veca nego sto su mu predvidjali na pocetku. Kako god da se zavrsi, bice materijala za istoriju i raspravljanje o Hall of Fame.
    Posle cele sezone ne moze se mnogo izmisljati topla voda, dobro se znaju plusevi i minusi obe ekipe. Najbitnije ce biti sledece stvari i na njih treba obratiti paznju:

    - U kom stanju ce biti Rob Gronkowski, najveca ofanzivna pretnja Patsa (taj clanak je za sada dobro, ali izgleda nece biti 100%), i kako ce ga zameniti Hernandez ako nije u stanju da bude The Gronk
    - Da li ce defanzivna linija Giantsa uspeti da dodje do Bradya, ako Tom bude imao vremena da razmislja i postavi noge, bice jako tesko Giantsima, Brady mora biti na zemlji
    - Koji Ahmad Bradshaw i Brandon Jacobs ce se pojaviti, oni iz PO koji su izterorisali sve 3 utakmice, ili oni neproduktivni iz veceg dela regularne sezone, ako budu na nivou to ce otvoriti playaction iz kojeg je Eli veoma efektivan
    - Da li ce Green Ellis ponovo dobro trcati kao protiv Ravensa
    - Koliko ce los secondary Patsa uspeti da umiri receivere Giantsa (sigurno ih nece zaustaviti)
    - Da li ce gusenje srednje distance pas napada Patsa (Welker. Gronk, Hernandez, Branch) otvoriti prostora Ochocincou ili nekom drugom WR sem dvojice nabrojanih da napravi nesto u dubini
    - Prethoddnih nekoliko SB su dobrim delom resavali specijalni timovi, ko bude dobio tu bitku i imao manje izgubljenih, vrlo je blizu pobede
    - Igrace se unutra, moguci su dugacki FG pokusaji i pasevi.

    Na ovim pitanjima ce se lomiti utakmica. Ipak, sigurno cemo se nauzivati, bice tu verovatno i velikih poteza. Bice o cemu da se prica. Nikako ne propustiti, zbog ovoga se voli i prati NFL.
    Last edited by Nebojsa; 03-02-12, 00:31.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Svaka cast Sone

    Smara me to sto se igra u dvorani Jebes ovakvu tekmu bez vremenskih nepogoda

    Poslednja slika je pobedila - Bil je definitivno lud covek

    Comment


    • #3
      Pisem ja i malu najavu koja ce ici, ovo je samo preview

      Billy legenda i Srbenda Ja bas mislim da je dobro sto je u dvorani, videcemo gangbangerski obracun
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Originally posted by NebojsaNS View Post
        Pisem ja i malu najavu koja ce ici, ovo je samo preview

        Billy legenda i Srbenda Ja bas mislim da je dobro sto je u dvorani, videcemo gangbangerski obracun
        Ja sam konzervativan covek Ne volim utakmice sa rezultatom 52-48...Mada za ova dva QBa je dvorana savrsena.

        Molim Boga da ortak ne slavii rodjendan u nedelju majlikojisemoli:

        Comment


        • #5
          Otvorio sam novu temi, ipak je ovo veliki dogadjaj
          Da birate kojeg biste QBa uzeli za nedeljnu utakmicu, Elia ili Toma?
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            Sta je sa Gronkowskim?Citao sam da mozda nece igrati SB.

            Comment


            • #7
              Igrace, ali ga muci clanak. Mozda ce imati malo problema, ako ne bude potpuno zdrav bice tu mnogo mucenja.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Bice mucenja,al verujem da ce Brady biti posebno inspirisan da se osveti Giants-ima.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by trigger View Post
                  Bice mucenja,al verujem da ce Brady biti posebno inspirisan da se osveti Giants-ima.
                  Ma hoce sigurno, ali jako mnogo se u igri Patriotsa zasniva na ta dva TE, ako jedan od njih nije tip - top, to potpuno rusi balans tima u protectionu, pasu, cak i trcanju jer je Hernandez jako dobro trcao od nazad kao FB. Sve to omogucava Gronk, nije samo u hvatanjima i TD, oni su samo veliki bonus. U ovom trenutku Rob je bar znacajan za napad Patsa koliko i Brady.
                  Standardno ce neopevani heroj biti LT Matt Light.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Par interesantnih slika
                    Spoiler







                    Comment


                    • #11
                      Neko fejsbuci sa Patsima Slike su extra
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        Kako su sada lupili da ce milijardu ljudi pratiti Super Bowl..

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vule_89 View Post
                          Kako su sada lupili da ce milijardu ljudi pratiti Super Bowl..
                          Pa kada se sabere, uopste nije nemoguce, oko 200 - 250 miliona ce ga samo pratiti u Americi, prakticno u celom svetu ce biti prenos. Meni to uopste nije nerealna cifra, naprotiv.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            Ne znam,kad uzmes da je to 1/7 svih ljudi na zemlji..s tim da to u Evropi nije toliko popularno kao sto oni misle,a ne u Africi ili nekim nerazvijenijim drzavama,moje je misljenje da je malo preterano..ali sve je moguce..

                            Comment


                            • #15


                              Kako premocno
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X