Announcement

Collapse
No announcement yet.

Operacija Crni Mart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Operacija Crni Mart

    Придружите се Операцији Црни Март.

    Са континуираним кампањама за законе Интернет цензурисања , као што су СОПА, АЦТА и ПИПА, као и затварање сајтова као што су Мегауплоад под оптужбама за "пиратерију" и "заверу", дошло је време да се заузме став против корпоративних музичких-, филмских-, и медијских компанија.

    Једини начин је да их ударио тамо где заиста боли - њихов профит.

    Март 2012 је крај 1. квартала у економским извештајима широм света.

    Немојте куповати ни један цд. Не преузмите једну песму, легално или илегално. Немојте да гледате ни један филм у биоскопима, или да преузмете копију, Немојте куповати ДВД у продавницама. Немојте куповати игрице. Немојте куповати ниједну књигу или часопис.

    Сачекајте 4 недеље, па их купуите у априлу - погледајте филм касније, итд. Чекање од само 4 недеље, максимално , ће оставити огромну рупу у профиту медија и филмских компанија за 1. квартал, економски ударац који ће бити виђен од влада широм света, јер ће акције и удели претрпети велики губитак прихода.

    Ова акција ће показати наше намере:
    Нећемо толерисати медијску индустрију и њихово "лобирање за законе који ће цензурисати интернет".

    Што се тиче Црног Марта: Ако желите прокажете став, размислите о не само престанку куповања ствари од стране корпоративних медија, него и куповању ствари које су произведене од стране независних медија.
    Купујте стрипове у издате од стране неког другог а не ДЦ-а и Марвел-а. Купите књиге из малих и независних штампарија. Подржите независне компаније за производњу који се боре да остану независни и усмерени ка фановима, а не према новцу.

    Још боље, купите ствари директно од креатора и уметника. Подржите независне продавце. Немојте само кажњавати произвођаче и дистрибутере медија - преусмерите та средства у подршку оних који заступају и зависе од слободне размене информација и идеја. Јер, ти људи чувају интелектуалне слободе. Ти људи праве ствари од важности. И, то су људи који једва преживљавају, зато што нису плаћени од стране корпоративне елите која лобира за СОПА, АЦТА и ПИПА.

    Придружите се борби против АЦТА, придружите Операција Црни Март. Легално или нелегално, немојте купити или преузети ништа месец дана.

    -
    Ми смо анонимуси.
    Ми смо легија.
    Ми не опраштамо.
    Ми не заборављамо.
    Очекујте нас.


  • #2
    Jebem li ga, deluje mi kao neka sekta
    Cuj prvi maj

    Comment


    • #3


      Informacije su svuda, samo ih treba potraziti. ;) Al' ovo je za one koji znaju o cemu se radi i ne zele da ih neko kontrolise i gleda kao stoku a ne kao ljude.

      Ko zeli da pomogne, dobrodosao je, ko nije, sta da radim.

      Comment


      • #4
        Nije sekta, daleko je od toga. Raspitajte se, ne moze sve biti servirano.

        We are the 99%.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #5
          Ko je doneo ove glupave zakone uopste?
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • #6
            Originally posted by T-Mac View Post
            Ko je doneo ove glupave zakone uopste?
            Ameri posle wikiliksa
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • #7
              Originally posted by T-Mac View Post
              Ko je doneo ove glupave zakone uopste?
              Ovo su medjunarodni dokumenti koji su usvojeni u nezvanicnim krugovima negde pre 4, 5 meseci. Amerika je bila na ivici da donese zakone, pa je odlozeno zbog akcija Anonimusa tamo (rusenje sajtova Pentagona, FBI, mozemo racunati i zatamnjenje Vikipedije...), i do sada je usvojilo (ako se ne varam) nesto manje od polovine drzava EU, sa tim da bi manje vise sve trebale da ga usvoje do kraja marta (zato Black March ;)), tada ce ih usvojiti i evropske institucije. Verovatno ce do tada i Kongres vec nesto usvojiti. Ovo su poslednji trzaji slobode na internetu, ako prodje, nikada vise nece biti isto. Vec je oboren Megaupload, YT ce biti znacajno ostecen, uopste steta ce biti nepopravljiva.

              Gangrena, nema ovo direktne veze sa Wikileaksom, jeste to malo ubrzalo ceo proces, ali ovaj plan postoji vec godinama. Korporacijama ne odgovara nista siroko prisutno i besplatno.
              Last edited by Nebojsa; 31-01-12, 23:37.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Vidim da je nesto ozbiljno sad sam procitao, po nazivu i ovim zadnjim stihovima mi delovalo kao neka sekta. Voleo bih da sjebu Amere. Uvek protiv Amera !
                Cuj prvi maj

                Comment


                • #9
                  Originally posted by T-Mac View Post
                  Ko je doneo ove glupave zakone uopste?
                  SOPA I PIPA nisu prosle, bas zbog glavnih aktera van nase zemlje, sto hakera, sto ogromnih protesta ljudi, sto online, sto offline.

                  Za to vreme dok je isla borba protiv SOPE i PIPE, ACTU su tiho gurali, i to ce se tek glasati za to, i ako se to potpise, sve sto znate zaboravite, za svaku sitnicu ce moci da nas kazne, da nas strpaju u zatvor do 5 godina!

                  Osnovne informacije necemo smeti da delimo za dzabe, morace sve da se placa, sve sto poznajete ce prakticno nestati, i ovo malo slobode sto imamo, a to je internet, bice ugaseno, ako ljudi ne kazu DOSTA JE! Dopustice kao sto su i do sada, vladama da rade sta zele i samo ce kontrolisati sve vise i vise, a rec sloboda nece postojati.

                  http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_...pread/?cQmXIcb

                  Ovde mozete potpisati Peticiju protiv ACTE!

                  Za sve informacije slobodno ukucajte Anonymous na googlu, imacete i sajtove koji su samo napravljeni za vesti i obavestanje ljudi, imate sajt hakerske grupe unutar Anonymous-a, zvana CabinCr3W!

                  Grupa Anonymous je u sustini bez lidera, vodjena idejom, i svako ko veruje u tu ideju i bori se za tu ideju je Anonymous.

                  Samim sirenjem informacija dizemo svest ljudi oko nas, da se nesto ogromno desava a da ljudi ni sami nisu svesni toga.

                  Asprilja, ne da nije sekta, ova grupa ljudi, se vec dugoooooooo bori protiv Vlad-a i nepravde, nekima su cak i spasili zivote, jer je u jednoj drzavi internet bio iskljucen, niko nije mogao nista da uradi a kamoli da pokaze svetu sta se desava. To je ono sto svaka Vlada zeli, 100% kontrolu nad nama! To se ne sme dozvoliti!

                  Elem, nije ovo samo oko Amera, u ovo je ukljucena i Evropa, tu ako se donesu, beznacajne drzave kao mi se i ne pitamo, samo cemo morati da prihvatimo ono sto velike sile donesu. Ali nikada manjina ne moze da vlada vecinom, osim ako im vecina to dopusti, a dopustano je previse!

                  Ti ljudi su hakovali FBI,NATO,PAY-PAL,VISA CARD, SONY, Svajcarske banke i slicno, sve koji su podrzavali SOPU i PIPU i sada ACTU!

                  Bore se protiv pedofilije, srusili su razne servere koji su drzali sajtove pedofilije, po 100GB materijala, itd itd...

                  I evo jos jedan jak klip da se pokaze zasta se oni bore :

                  Last edited by Seoski Terminator; 31-01-12, 23:39.

                  Comment


                  • #10
                    Jednom recju: Stvarno ce biti smak sveta ove godine....
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nazalost, mnogi ljudi ne shvataju znacaj ovih momenata za buducnost covecanstva. Bogate elite su nas razjedinile i posvadjale. Zivimo u svetu gde mali deo covecanstva drzi preko 90% resursa. I gde nikog nije za to briga. Ima nas vise, mnogo vise. Zato je ovakav pokret potreban. Ne morate biti clan (niti ce vas iko vrbovati za to, zato nije sekta), nista se ne placa. Samo se informisite, pratite sta se oko vas desava. Nista drugo. Branite svoje slobode. Nista nije izgubljeno. Akcije u Americi su dokaz da ima smisla.
                      Last edited by Nebojsa; 31-01-12, 23:49.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        Sta god mi uradili opet ce biti po njihovom. Poenta je da ces postati samo deo gomile. To oni hoce i to se zna odavno.
                        Dzabe i peticije i sve, samo me zanima na sta ce to liciti...
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Indigo View Post
                          Sta god mi uradili opet ce biti po njihovom. Poenta je da ces postati samo deo gomile. To oni hoce i to se zna odavno.
                          Dzabe i peticije i sve, samo me zanima na sta ce to liciti...
                          Zbog ljudi koji razmisljaju tako, je sve ovo doslo do ovog trenutka. Zbog ljudi koji su u neznanju i koji nikako da mrdnu rukom i malo kuckaju po tastaturi i pogledaju sta ljudi rade vec 2 i vise godina, i sta se desava oko njega, i saznaju da je moguce boriti se, suprotstaviti se i pobediti u svemu tome.

                          Ne brini, samo se ti opusti, sedi kuci i kuliraj, jer ne moze nista!

                          Tu su ljudi koji mogu i zele!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Indigo View Post
                            Sta god mi uradili opet ce biti po njihovom. Poenta je da ces postati samo deo gomile. To oni hoce i to se zna odavno.
                            Dzabe i peticije i sve, samo me zanima na sta ce to liciti...
                            Bolje je ovako nego ne raditi nista i cekati da budes pregazen. A svi mi imamo moc, pitanje je samo hocemo li i znamo li da je koristimo.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Znam za ovo vec neko vreme, nisam rekao da se ne borim i da necu da se borim onoliko koliko kao individua mogu, ali budimo realni...
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment

                              Working...
                              X