PDA

Pogledati punu verziju : KHL Offseason (Opste diskusije, vesti, rezultati,...)

Вук
06.12.2008, 00:43
Ruska liga ili KHL posle NHL je najkvalitetnija luga u hokeju.Dosta igraca dolazi iz NHL-a u KHL. Kvalitet je odlican ko prati zna.Jedan Jaromir Jagr je presao iz NYR u tu ligu pa sta reci.Zavrsnica bi bar po meni bila pun pogodak.

wolfpacker
06.12.2008, 11:21
Ko god voli hokej, bio bi lud da odgovori bilo ta osim "DA" :D

milanche
06.12.2008, 14:34
Eh da... to bi bilo jako lepo, evropski hokej na sport klubu je odlicna ideja a najinteresantnija bi bila ruska liga i liga prvaka

pingvinBL
08.12.2008, 18:24
E odlicna ideja za tu zavrsnicu KHL-a,nemam bas mogucnosti da pratim tu ligu,taman i da se odlucim za koga bih navijao :D

Вук
09.12.2008, 20:16
Glupo mi je zbog ovog kratkog izvestaja da otvaram novu temu pa cu ovde ukratko napisati. Bio sam sada na ,,derbiju,, u hokeju zvezda-partizan, rezultat je bio 5-1 za partizan ali utakmica nije zavrsena nego je prekinuta u 8 minutu trece-trecine. I pored najboljih liga sveta nas hokej je najjaci. takva je tuca bila da je tesko opisati obe klupe jedna protiv druge, navijaci gadjaju igrace, ludilo. Preporucujem svima da idete na nas hokej ne morate zbog ,,kvaliteta,, ali zbog zabave mozete slobodno da dodjete.

milanche
25.12.2008, 22:29
Glupo mi je zbog ovog kratkog izvestaja da otvaram novu temu pa cu ovde ukratko napisati. Bio sam sada na ,,derbiju,, u hokeju zvezda-partizan, rezultat je bio 5-1 za partizan ali utakmica nije zavrsena nego je prekinuta u 8 minutu trece-trecine. I pored najboljih liga sveta nas hokej je najjaci. takva je tuca bila da je tesko opisati obe klupe jedna protiv druge, navijaci gadjaju igrace, ludilo. Preporucujem svima da idete na nas hokej ne morate zbog ,,kvaliteta,, ali zbog zabave mozete slobodno da dodjete.

ipak decu i zenu nemojte da povedete :D

xVAKZx
26.12.2008, 15:25
Ako SPORT KLUB odluci da prenosi jos neku hokejasku ligu,moja preporuka bi bila AHL(American Hockey League) odnosno ligu filijala NHL klubova,jer ne zaostaju drasticno po kvalitetu NHL-a.Cak su u pripremnom periodu odigrane dve utakmice izmedju NHL i AHL klubova i obe dve utakmice su dobile ekipe iz AHL. :) :) :)

Вук
14.02.2009, 02:42
Meni je glupo da bilo sta trazim od SK-a jer toliko stvari prenosi ali ako bi moglo nesto konkretnije po ovom pitanju?

Вук
25.02.2009, 12:07
Trenutno se igra finale panonske lige izmedju Partizana i Vojvodine. Rezultat je 2-1 u pobedama za vosu a igra se do tri dobijene. Sledeca utakmica je u Novom sadu. Prvu je izgubio Partizan 4-5 u ledenoj dvorani onda je tamo izgubio mislim 6-2 a onda ovde dobio 4-2 i sada mora da dobije tamo pa u majstorici sta bude.

Вук
01.06.2009, 19:04
Kada bi prenosili bilo bi super stvarno. Fali hokeja u nekom normalnom terminu. A i oni igraju utorkom, sredom, cetvrtkom oko 2-3 pa bi bila super popuna programa. Obradujte me.

Colts4Life
01.06.2009, 23:15
Sto vise hokeja to bolje.... :D

T-Snell
01.06.2009, 23:17
KHL svake sezone sve kvalitetniji, evo sad se vraca i Fedorov u domovinu i sto kaze Vuk termini su extra, bolje da gledamo KHL nego neke reprize.

ivahok
02.06.2009, 20:00
Mislim da nema nikakve dileme oko toga da li da se prenosi KHL ili ne. Odgovor mora da bude APSOLUTNO DA jer je to izuzetno kvalitetan hokej sa mnogo pogodnijim terminima za gledanje od NHL. Za nas zaljubljenike u hokej svaki termin je dobar ali kvalitet i odlicni termini KHL-a bi privukli mnoge da prate ovaj atraktivan sport i ne bi se po anketama javljali oni koji i ne znaju sta je KHL. Zasto se onda uopste javljaju. Bolje da bude sto vise prenosa kvalitetnih dogadjaja a ne da bude XY repriza svega i svacega ili da bude tenis po ceo dan. To sa tenisom je postalo toliko besmisleno da pocinje da iritira, prenosi se od 1. kola i dueli svakog iole poznatijeg igraca. Nisam protiv tenisa ali ne treba preterivati.

Bilo je price i o prenosima EBEL lige ali sem jednog meca nije bilo nista od toga a steta jer to je liga gde bi mozda za koju godinu i neki nas klub mogao da zaigra.

starbuck
02.06.2009, 20:00
KHL svake sezone sve kvalitetniji, evo sad se vraca i Fedorov u domovinu i sto kaze Vuk termini su extra, bolje da gledamo KHL nego neke reprize.

Koji kombo avatara i potpisa! Svaka cast ;D

starbuck
02.06.2009, 20:04
Mislim da nema nikakve dileme oko toga da li da se prenosi KHL ili ne. Odgovor mora da bude APSOLUTNO DA jer je to izuzetno kvalitetan hokej sa mnogo pogodnijim terminima za gledanje od NHL. Za nas zaljubljenike u hokej svaki termin je dobar ali kvalitet i odlicni termini KHL-a bi privukli mnoge da prate ovaj atraktivan sport i ne bi se po anketama javljali oni koji i ne znaju sta je KHL. Zasto se onda uopste javljaju. Bolje da bude sto vise prenosa kvalitetnih dogadjaja a ne da bude XY repriza svega i svacega ili da bude tenis po ceo dan. To sa tenisom je postalo toliko besmisleno da pocinje da iritira, prenosi se od 1. kola i dueli svakog iole poznatijeg igraca. Nisam protiv tenisa ali ne treba preterivati.

Bilo je price i o prenosima EBEL lige ali sem jednog meca nije bilo nista od toga a steta jer to je liga gde bi mozda za koju godinu i neki nas klub mogao da zaigra.

+1

A da dodam da je interesantno uporedo pratiti NHL i KHL i zapazati razlike u igri, pravilima itd.

fare
02.06.2009, 20:46

:D :D

T-Snell
04.06.2009, 14:31

Hvala, stvarno ne znam ni sam gde sam iskopao sliku. ;D

starbuck
04.06.2009, 21:07

Neprocenjivo ;D

Colts4Life
04.06.2009, 21:07

Neprocenjivo ;D

:D

starbuck
04.06.2009, 21:09

Neprocenjivo ;D

:D

Zivota mi, previjam se od smeha kad god vidim :D :D :D

starbuck
09.06.2009, 17:58
I sta je bilo sa anketom sa sajta? Ima li nekih novosti? Sta kazu u urednistvu?

starbuck
18.06.2009, 15:48
I sta je bilo sa anketom sa sajta? Ima li nekih novosti? Sta kazu u urednistvu?

Eh, kad moram samu sebe da citiram. Dakle?

Вук
11.08.2009, 01:28
Valjda ce biti KHL. Mislim da ce se prenosti...

starbuck
13.08.2009, 21:09
Nadam se ;D

Liverpool FC
20.09.2011, 22:22
Atlant-Lev Poprand 17:30 Sport Klub Direktno

Liverpool FC
21.09.2011, 20:28
Odlicna utakmica :)

Kalu
21.09.2011, 20:40
Danasnji rezultati:
Sibir Novosibirsk-Salavat Ulaev 5-4(posle penala)
Ak Bars Kazan-Avtomobilist Ekateniburg 2-1
Neftehimik-Traktor :) 3-4(posle penala)
Atlant-Lev Poprand 4-3(posle penala)

I trenutno igraju Dinamo Minsk-Dinamo Riga 2-2,usli su u produzetke.

Zanimljiva liga i mecevi,mogao bi malo da ispratim :D

Liverpool FC
21.09.2011, 23:07
Neki smatraju KHL jednako kvalitetnom kao NHL. Medjutim,ipak mislim da je KHL druga najbolje hokejaska liga na svetu (posle NHL)!
Sta ti mislis Kalu?

Liverpool FC
22.09.2011, 11:05
Dynamo-Barys Astana 6:3
Dinamo Riga- Dynamo Minsk 2:3 penali

Danas igraju:

Omsk-Cherepovec 14 h
Magnitogorsk-Chekhov 15 h
Yurga-Spartak Moskva 15 h

Kalu
22.09.2011, 17:42
Svakako da je KHL druga najkvalitetnija liga na svetu.Ali da budemo objektivni,NHL je najkvalitetnija,i KHL je napravljena kao sovjetski pandam NHL-u.
Pitanje,dali moze KHL vremenom dostici kvalitet NHL-a,ja mislim da moze,jer ova liga postoji tek od sezone 2008-09,i mislim da ova liga ce godinama biti sve kvalitetnija i kvalitetnija,ali dali ce dostici kvalitet NHL-a videcemo.

Moje misljenje da po uzbudjenju i zanimljivosti u mecevima,ova liga nimalo ne zaostaje NHL-u.

Liverpool FC
22.09.2011, 18:48
Da slazem se. Ali svi najbolji hokejasi,preko drafta i trejdova, idu u NHL,i tako se godinama relativno slabi KHL. Medjutim,nisu Rusi dzabe,posle Kanadjana,najhokejaskija nacija. Oni kupe najbolje iz Evrope,a NHL iz Sveta :D

Liverpool FC
22.09.2011, 22:07
Omsk-Cherepovec 5:2
Magnitogorsk-Chekhov 4:0
Yurga-Spartak Moskva 1:2
Sutra:
Kabarovsk-Ufa 9:30 h
Novgorod-Avys Astana 17 h
CSKA-Lev 17:30 h
Mitishi-Dinamo Minsk 17:30 h
Dinamo-Ekaterinburg 17:30 h

Kalu
22.09.2011, 22:19
Da slazem se. Ali svi najbolji hokejasi,preko drafta i trejdova, idu u NHL,i tako se godinama relativno slabi KHL. Medjutim,nisu Rusi dzabe,posle Kanadjana,najhokejaskija nacija. Oni kupe najbolje iz Evrope,a NHL iz Sveta :D

Pa da,tako nekako..:D
Mada iskreno,ja se ne bunim,samo da KHL ostane na ovom nivou i ja sam zadovoljan.Imamo dve odlicne lige za gledanje,najbolju svetsku i najbolju evropsku.Nesto kao NBA i Euroleauge na SK :)

Liverpool FC
22.09.2011, 22:22
Pa da,tako nekako..:D
Mada iskreno,ja se ne bunim,samo da KHL ostane na ovom nivou i ja sam zadovoljan.Imamo dve odlicne lige za gledanje,najbolju svetsku i najbolju evropsku.Nesto kao NBA i Euroleauge na SK :)
Ali bukvalno! :D
Mada NHL jos nije siguran. :(
Imas pm.

Kalu
23.09.2011, 21:02
Danasnji rezultati:

Amur Khbarovsk-Salavat Ulaet UFA 2-5
HC Topredo-Barys Astana 0-1
CSKA Moscow-Lev Poprad 3-2
UHC Dinamo-Avtomobilist Ekaterinburg 2-0
Atlant-Dinamo Minsk 1-3

Liverpool FC
23.09.2011, 23:13
Sutra:
Khabarovsk-Ufa 8 h
Novokuznetsk-Kazan 12 h
Novosibirsk-Niznekamsk 12 h
Omsk-Spartak Moskva 12 h
Magnitogorsk-Cherepovec 13 h
Yugra-Chekhov 13 h

Kalu
25.09.2011, 17:57
Western Conference:

Bobrov division:

1.CSKA Moscow
Imaju dobar roster,predvodjeni bivsim osvajacem Stenli kupa Sergejem Nemchinovim.Takodje vratila su se jos dva igraca iz NHL,Sergei Shirokov(FLA) i Dmitry Kyngrushev(WAS).Dok je Kyngrushev jos mlad,pa i moze da se vrati u NHL,Shirokov ce verovatno svoju karijeru nastaviti u Rusiji..Treba napometi Alexei-a Marchenk-a defanzivca iz prosle sezone.Tu je i Pashnin koji je clan NYR ali je ostao u Rusiji da unapredi svoju igru.Desno krilo Sergei Andronov ce zapoceti trecu sezonu za Armejce.
Treba napometi dva mlada perspektivna igraca Gusev-a i Prokhorkin-a..

2.Dynamo Moscow
Za razliku od CSKA ne polazu mnogo nade u mlade i perspektivne igrace i ekipu im cine uglavnom veterani..Leo Komarov je odlucio da potpise novi ugovor i ne oproba se u NHL-u..

3.Dynamo Riga
Jedini predstavnik Letonije u ovom takmicenju..Najbolji igrac je Slovak Marcel Hossa,koji je najbolji strelac ekipe, a sad je presao za Spartak Moskvu.Najbolji asistent je Aleksandar Nizivjs,i ovu ekipu uglavnom cine Letonci..

4.Lev Poprad
Prvi tim koji nije iz bivse SSSR republike,vec je iz Slovacke.Okosnicu tima im cine bivsi QMJHL igrac Bohumil Jank i bivsi sampion WHL Stepan Novotny.Takodje za ovaj tim igraju Amerikanci,a to su Grant Lewis, Dan DaSilva, i Jonathan Sigalet.

5.SKA St.Peterburg
Godinu za godinom dovode jaka i zvucna pojacanja,ali bez nekog preteranog timskog uspeha.Prosle godina takva je bila situacija sa Nabokovim.Sada je uprava odlucila da pruzi priliku mladjoj generaciji kao sto su Yuri Alexandrov i Igor Makorov.Ovaj tim je vodjen jednim od najboljih stranih trenera u Rusiji,Milosom Rihom.

6.Spartak Moscow
Ovaj tim ima bogatu tradiciju da daje dobre igrace NHL-u(Kovalchyk,Danil Markov).Za njih ove sezone nastupa Marcel Hossa,koji je dosao iz Dinama Rige,okosnica tima je zadrzana,i sigurno ce hteti bolji rezultat nego prosle godine,kada su ispai u prvoj rundi plej-ofa.

Tarasov Divison:

1.Atlant
Proslogodisnji finalisti su doveli nova pojacanja kao sto su Zherdev i Kovalev,Zubarev i Radivojevic.Ovo je odlicna ekipa koja napada veoma visok plasman na kraju sezone.Okosnica tima je zadrzana,dovedeni su odlicni novi igraci,sve u svemu jedna jaka ekipa.

2.Dynamo Minsk
Jedini Beloruski tim u KHL-u.Za njih nastupaju Kanadjanin Geoff Platt(najbolji igrac i strelac ekipe),takodje Andrei Mikhalev i Hannes Hyvonnen.Sigurno ce zeliti da se drugi put u istoriji nadju plej-ofu..

3.Sevestral Cherepovets
Doveli su par novih igraca kao sto su Dmitri Shitikov,Andrei Sidyakin,Nikolai Stasenko,Alexander Stepanov,i zadrzali su tim iz prosle sezone.Jedna osrednja ekipa,koja u svojoj diviziji ima sanse da prodje u plej-of.

4.Torpedo
Ekipa koja se prosle godine nije uspela da se kvalifikuje za plej-of.Dovedeno je mnogo novih igraca,i dal' ce oni uspeti da uvedu Torpedo u plej-of,videcemo..

5.Vityaz Chekhov
Dovedeni su Kanadjani John Mirasky i Nick Tarnasky,kao nova pojacanja.Takodje tu je Panarin,koji je potpisao novi ugovor.Svakako ce se boriti sa Torpedom za plej-of..

Liverpool FC
26.09.2011, 19:17
Ovih dana necu biti tu,tako da neka neko preuzme.
Samo da najavim bice direktno Dinamo Riga- Dinamo Moskva.

Kalu
26.09.2011, 20:26
Danasnji rezultati:

Amur Khabarovsk-Neftehinik 3-1
Omsk-Vityaz 4-0
Metallurg-Salavaet UFA 2-6
Sibir Novosibirsk-Ak Bars Kazan 3-4
Metallurg Magnitorosk-Spartak Moscow 4-2
Yugra Mansysk-Severstal Cherepovec 2-4

Trenutno igraju:
Dinamo Riga-Lev Poprad 0-2(3 period)

Kalu
26.09.2011, 21:20
Istocna konferencija:

Kharlamov Division

1.Avtomobilist Ekaterinburg

Drugu sezonu zaredom imaju problema sa timom,i bukvalno im se ne zna sta ce biti do zadnjeg minuta do pocetka sezone.2009 su zamenili Khimik u ligi.
U ovoj sezoni su usli sa samo par igraca iz prosle sezone,2/3 tima je novo.Tako da tesko od njih nesto mozemo veliko ocekivati.

2.Ak Bars Kazan

Jedan od najjacih timova KHL-a,i svakako ce biti jedan od kandidata za titulu.Predvodjeni su trenerom Zinetula Bilyaletdinovim koji je novi trener Rusije.
Racunaju na interesanto pojacanje Kirill Petrova koji ce svakako biti bitna karika ovog tima.Tu su naravno i Evgeny Skachkov, Konstantin Korneev,Stanislav Bocharov,Denis Golubev, Aleksey Morozov sve odlicni igraci..

3.Yugra Khanty-Mansiysk

Prodali su najboljeg igraca Kirilla Petrova timu AK Bars-a.Osnovani su 2006,a prosle godine su zamenili Lada Togliatti u KHL-u.Imaju solidnu ekipu,i imaju solidne sanse za plej-of.

4.Metallurg Magnitogorsk

Tradicijalno pripadaju timovima koji su u vrhu,a prosle sezone su dosli do finala istocne konferencije,gde su izgubili od kasnijih sampiona Salavat-a Yulaev.
Imali su veoma zanimljiv Off season i doveli su Sergey Mozyakin i Konstantin Glazachev,jedne od boljih igraca u KHL-u.Takodje njih ce prevoditi Alexander Pechursky i Denis Platonov i Gleb Klimenko.Sve u svemu jedna jaka ekipa..

5.Neftekhimik Nizhnekamsk

Tu su Pavel Kulikov i Bogdan Yakimov mladi talenti koji mogu biti buducnost ovog tima.Ekipa koja je prosle godine jedva izborila plej-of,i tako da ce se i ove godine verovatno boriti za plej of u svojoj konferenciji sa timovima kao sto su Traktor Chelyabinsk,Avtomobilist Yekaterinburg,Amur Khabarovsk, Metallurg Novokuznetsk..

6.Traktor Chelyabinsk

Tim koji daje odlicne igrace NHL-u kao sto su Sergie Gonchar, Dmitry Kalinin i nedavno Evgeny Dadonov..Takodje tu je i Evgeny Kuznetsov koji je dosao iz Washingtona,i svakako ce se boriti za plej of.Svakako interesantni igraci bice Nikita Nesterov i Maxim Shalunov.Prvih par meceva propustice Andrei Popov zbog povrede.

Chernyshev Division

1.Avangard Omsk

Jedna jaka ekipa od koje mozemo ocekivati borbu za sam vrh lige.Predvodjeni su igracima kao sto su Jaromír Jágr, Anton Kuryanov,Karri Ramo, Roman Červenka(najbolji strelac lige prosle godine)..

2.Barys Astana
Jedina ekipa iz Kazakstana,jedva su prosle godine izborili plej-of gde su lako porazeni sa 4-0 od AK Bars-a.Ekipu uglavnom cine Kazakstanci i ova ekipa ce se i ove godine boriti za to poslednje mesto u plej ofu.Jedini za pomenuti je Kevin Dallman koji je najbolji strelac ekipe.

3.Metallurg Novokuznetsk

Ovu ekipu predvode Dmitri Dudarev,Alexander Golovin i Fedor Polishchuk.Prosle godine se nisu bas proslavili i zavrsili su kao poslednji u ligi,dal' ce uspeti ove godine da budu bolji videcemo.

4.Salavat Yulaev Ufa

Trenutni sampioni lige!Jedna cvrsta ekipa predvodjena veteranima,jedna od najstarijih ekipa u ligi.Predvodjeni su najboljim igracem prosle sezone Alexander Radulovim.Takodje tu su i sjajni Patrick Thoresen,Vladimir Antipov, Igor Grigorenko..Ekipa od koje ocekujemo borbu za titulu.

5.Sibir Novosibirsk

Jedna solidna ekipa,koja je prosle godine dogurala do prve runde plej ofa.Predvodjeni su igracima kao sto su Evgeny Lapin, Vladimir Tarasenko,Igor Mirnov,Alexander Boikov..I ove sezone ce svakako biti kandidat za plej of,i boriti se za to mesto.

6.Amur Khabarovsk

Ekipa koja se prosle sezone nije dokopala plej ofa i zavrsila pretposlednja u ligi.Predvode je Alexei Kopeikin,najbolji igrac ekipe i Kanadjanin David Ling.

Poredak posle kraja proslogodisnje sezone:

1 Salavat Yulaev Ufa
2 Atlant Moscow Oblast
3 Lokomotiv Yaroslavl
4 Metallurg Magnitogorsk
5 Avangard Omsk
6 Ak Bars Kazan
7 SKA Saint Petersburg
8 Dinamo Riga
9 Dynamo Moscow
10 Severstal Cherepovets
11 Yugra Khanty-Mansiysk
12 Sibir Novosibirsk
13 Spartak Moscow
14 Barys Astana
15 Neftekhimik Nizhnekamsk
16 Dinamo Minsk
17 Torpedo Nizhny Novgorod
18 Traktor Chelyabinsk
19 CSKA Moscow
20 Avtomobilist Yekaterinburg
21 Vityaz Chekhov
22 Amur Khabarovsk
23 Metallurg Novokuznetsk

Igraci koje treba pomenuti i pratiti:

1.Alexander Radulov(Salavat)-najbolji igrac sezone,jedan od najboljih asistenata plej ofa zajedno sa pokojnim velikanima Josef Vašíček (Yaroslavl) i Pavol Demitra (Yaroslavl) sa 15 asistencija.Pred plej of je imao 60 asistencija i 20 golova,sto ga je naravno svrstalo kao najboljeg igraca lige.
2.Patrick Thoresen(Salavat) 29 golova i 36 asistencija!
3.Roman Červenka(OMSK) 31 gol( najbolji strelac lige) i 30 asistencija!
4.Sergei Mozyakin(Atlant) 27 golova i 34 asistencije!
5.Aleksey Morozov(AK Bars) 21 gol i 35 asistencija!
6.Jaromír Jágr(OMSK) 19 golova i 31 asistencija!
7.Mattias Weinhandl(SKA) 21 gol i 28 asistencija!
8. Matt Ellison(Torpedo) 21 gol i 29 asistencija!
9.Gleb Klimenko (Magnitogorsk)-najbolji strelac plej ofa

Posebno paznju obracam na neverovatne igrace Pavol Demitru i Josef Vašíčeka,koji su preminuli u tragicnoj avionskoj nesreci..Pocivajte u miru majstori!

Vancouver fan
26.09.2011, 22:58
Svaka cast za analizu!

Dobro je da sportklub prenosi KHL, pa cemo moci da ispratimo jednu veoma jaku i izjednacenu ligu.

Licno navijam za SKA, ali mislim da je Atlant na zapadu trenutno najjaca ekipa. Tu su jos Dinamo i mozda CSKA.

Istocna konferencija je dosta jaca. Tu su Salavat, Metalurg, Avangard i Bars kao glavni kandidati za finale konferencije, a verovatno ce neka od ovih ekipa i osvojiti trofej.

Sve u svemu bice puno dobrih utakmica, nadam se samo da ce biti vise prenosa, a ne kao do sada jedna nedeljno.

Kalu
26.09.2011, 23:02
A ja navijam za CSKA,od fudbala do hokeja :)
I samo da se ne ponovi ocajna sezona kao od prosle godine..I istok je mnogo jaci i zanimljiviji od zapada,i ja se slazem da ce neko od ove 4 ekipe koje si nabrojao osvojiti titulu..I ja tipujem na Avangard Omsk :D

Kalu
27.09.2011, 22:47
SKA-Dinamo Minsk 3-4(pen)
Torpedo-Tractor 2-5
Atlant-Avtomobilist Yekaterinburg 2-0

Kalu
28.09.2011, 09:15
Danas od 18:30h na Sportklubu direktno
Dinamo Riga-Dinamo Moscow

Kalu
02.10.2011, 19:15
2.10.2011.

CSKA-Novosibirsk 3-1 :tnt:
Traktor-Avangard Omsk 2-0 :krsta:
Avtomobilist Ekaterinburg-Barys Astana 1-3
Salavat Ulaev-Metallurg Novokuznets 2-3 :krsta:

AK Bars Kazan-Yugra Mansysk 1-2
Neftehimik-Metallurg Magnitorosk 3-1
Vityaz-Torpedo 4-3

Trenutno igraju Lev Poprad-Amur Khabarovsk 2-4

Sve u svemu mnogo utakmica,i mnogo iznenadjenja u svakom slucaju.

Liverpool FC
03.10.2011, 16:38
Nastavlja se ruska liga na SK!

Kalu
03.10.2011, 21:05
3.10.2011

SKA St.Peterburg-Dinamo Riga 2-1
UHC Dynamo-Spartak Moscow 1-4

Poredak:

1.Amur 18pts
2.Avangard Omsk 17pts
3.Salavaet Ulaev 16pts
4.Dynamo MSK 15pts
5.SKA St.Peterburg 15pts
6.Dynamo MN 14pts
7.Torpedo 13pts
8.Barys Astana 13pts
9.AK Bars 13pts
10.CSKA Moscow 13pts
11.Metallurg NK 13pts
12.Atlant 13pts
13.Traktor13pts
14.Severstal 12pts
15.Metallurg MG 12pts
16.Neftekhimik 12pts
17.Yugra 11pts
18.Spartak Moscow 11pts
19.Sibir Novosibirsk 9pts
20.Lev Poprad 7pts
21.Vityaz 5pts
22.Dynamo Riga 5pts
23.Avtomobilist 3pts

Kao sto vidimo,sve je poptuno izjednaceno :)

Kalu
04.10.2011, 08:50
17:30
Atlant-Vityaz

Direktno na SK+

Kalu
05.10.2011, 09:10
4.10.2011

Traktor-Barys Astana 4-3
Ak Bars Kazan-Metallurg MG 4-1
Neftekhimik-Yugra 2-5
Severstal-HC Torpedo 0-3
Atlant-Vityaz 2-1
CSKA Moscow-Metallurg NK 3-1
Dinamo Minsk-Amur Khaborovsk 5-3
Lev Poprad-Sibir Novosibirsk 3-2

Kalu
06.10.2011, 14:19
5.10.2011

Spartak Moscow-Dinamo Riga 3-0
Veoma vazna pobeda za Spartak,jer su sezonu nesto losije poceli,a ova lagana pobeda je odlicna za podizanje samopuzdanja.A Dinamo Riga,sve dublje i dublje tone,tesko da ce ista ove sezone uraditi,pod tim mislim ulazak u PO.

UHC Dynamo-SKA St.Peterburg 2-1

UHC Dynamo nastavlja sa odlicnim rezultatima,i u vrhu su tabele.Ovaj poraz nece nista bitno uticati na SKA jer svakako i oni su tu pri vrhu.

Liverpool FC
15.10.2011, 19:36
Kabarovsk - Chekhov 5:2
Novokuznetsk - Spartak Moskva 2:3 OT
Ufa - Sant Petersburg 2:4
Novosibirsk - Cherepovec 3:1
Jurga - Novgorod 3:1
Kazan - Lev 1:4
Niznekamsk - CSKA 3:2
Mitisi - Baris Astana 2:0
Dinamo - Traktor 0:2
Dinamo Riga - Ekaterinburg 2:0

Liverpool FC
16.10.2011, 12:17
Khabarovsk-Cherepovec 4:3
Novokuznetsk-Chekhov 6:3
Novosibirsk-Omsk 3:4 penali
Ufa-CSKA 2:3 OT
Kazan-Dinamo Minsk 5:2
Mitisi-Traktor 2:1
Niznekamsk-Lev 3:5
Sankt Petersburg-Ekaterinburg 5:1
Dinamo Riga-Baris Astana 0:5

Kalu
18.10.2011, 15:05
Dinamo Riga-Traktor

18:30
Sport Klub direktno!

Liverpool FC
18.10.2011, 21:49
Danasnji rezultati:
Khabarovsk-Omsk 3:1
Novokuzentsk-Cherepovec 2:3
Novosibirsk-Chekhov 4:0
Ufa-Lev 6:5
Niznekamsk-Dinamo Minsk 2:3 Penali
Sankt Petersburg-Baris Astana 4:3 Penali
Kazan-CSKA 3:2 Penali
Dinamo Riga-Traktor 1:3
Sutra igraju:
Kabarovsk-Omsk 10 h
Jurga-Magnitogorsk 15 h
Spartak Moskva-Mitisi 17 h

Liverpool FC
20.10.2011, 22:05
Ufa-Dinamo Minsk 3:5

sutra igraju:
Novokuznetsk-Omsk 14 h
Baris Astana-Jurga 15 h
Ekaterinburg-Magnitogorsk 15 h
Kazan- Mitisi 17 h
... Novgorod-Sankt Petersburg 17 h
CSKA-Dinamo 17:45 h
Lev-Dinamo Riga 19 h

Liverpool FC
28.10.2011, 18:05
Chekhov - Kazan 3:2
Mitisi-Dinamo Minsk 3:2 penali
Spartak-Ufa 2:3 OT

Kalu
28.10.2011, 21:02
Zapad:

1.SKA 38pts
2.Dinamo Minsk 35pts
3.Dinamo Moskva 35pts

4.Torpedo 28pts
5.Severstal 27pts
6.CSKA 26pts
7.Atlant 24pts
8.Spartak Moskva 23pts

9.Dinamo Riga 21
10.Lev Poprad 19
11.Vitjaz 16pts

Istok:

1.Amur 41pts
2.Traktor 37pts

3.Ak Bars 33pts
4.Avangard Omsk 28pts
5.Salavat Ulaev 26pts
6.Sibir Novosibirsk 25pts
7.Metalurg MG 24pts
8.Metalurg NK 24pts

9.Ugra 24pts
10.Neftekhimik 22pts
11.Barys Astana 20pts
12.Avtomibilist 10pts

Liverpool FC
29.10.2011, 17:59
Omsk-Novokuznetsk 4:2
Baris Astana - Novosibirsk 3:2
CSKA-Cherepovec 3:2 OT
Ekatenburg-Khabarovsk 4:5 penali
Magnitogorsk-Jurga 4:3 OT
Niznekamsk-Dinamo Riga 5:4 penali

Liverpool FC
30.10.2011, 11:18
Danas samo Novgorod - Dinamo Minsk 3:1

Liverpool FC
01.11.2011, 20:33
Khabarovsk - Dinamo 2:6
Novosibirsk - Novgorod 3:4 penali

Liverpool FC
02.11.2011, 16:15
St. Petersburg - Omask 17 h Uzivo na Sport Klubu +!!!!!!!

Vancouver fan
02.11.2011, 16:28
Po imenima sigurno najbolja utakmica dana, a nadam se da ce tako i biti. Voleo bih da SKA pobedi i da na kraju osvoji i titulu.

Jedno pitanje za Sport Klub: Ima li sanse da bude vise od jednog prenosa KHL-a nedeljno?

Liverpool FC
02.11.2011, 17:28
Prosledicu urednicima :)
Konacno da neko nesto i napise,osim Kalua i mene.

Liverpool FC
16.11.2011, 00:32
KHL danas:
Niznekamsk-Ufa 3:4 penali
Sutra:
Avangard-Metalurg
Ekaterinburg-Lev
Baris Astana-CSKA
Magnitogorsk-Sibir
Sevestal-Atlant
Spartak-Vitiaz
Dinamo Riga-SKA St. Petersburg

Liverpool FC
16.11.2011, 12:22
Dinamo Riga-SKA St. Petersburg Direktno na Sport Klub Prime 18:30!!!!!!

Liverpool FC
17.11.2011, 22:05
KHL juce:
Avangard-Metalurg 1:2 OT
Ekaterinburg-Lev 5:4 OT
Magnitogorsk-Sibir 6:4
Baris Astana-CSKA 4:2
Jurga-Amur 4:5 penali
Sevestar-Atlant 3:5
Spartak-Vitiaz 2:3
Dinamo Riga-St. Petersburg 5:4 OT

Liverpool FC
17.11.2011, 22:13
Danas KHL:
Torpedo-Bars Kazan 5:3
Dinamo-UFA 7:3

Liverpool FC
27.11.2011, 11:35
Danas:
Khabarovsk-Dinamo Riga 1:2
Trenutno:
Metalurg-Atlant 0:1 1/3
Sibir-St. Petersburg 1:1 1/3
Danas jos igraju:
UFA-Jurga
Ak Bars Kazan-Avangard
Neftehimk-Magnitogorsk

Liverpool FC
27.12.2011, 13:12
Sreda
SKA-Atlant 16:00 SPORT KLUB direktno!

Liverpool FC
28.12.2011, 18:20
Sjajna utakmica! SKA je pokazao zasto je trenutno lider KHL!
Antjuhinu svaka cast,covek je odigrao sjajno!

Liverpool FC
30.12.2011, 00:16
Avtomobilist-Traktor 1:2 OT
Dinamo -Torpedo 3:2 Ilija Gorokov (Dinamo) 2 gola. Mikhail Varnakov (Torpedo) gol i asistencija

Danas:
Metalurg-Neftekhimik
Savalat-Baris

Liverpool FC
31.12.2011, 00:04
Metalurg-Neftekhimik 1:0 Tomas Rolinek game winning goal
Savalat-Baris 4:2 Alexandar Radulov 2+1 Igor Grigorenko 1+1 (Savalat)

Sledi pauza zbog novogodisnjih praznika do 3. januara 2012!
Ovim putem zelimo svima srecnu i uspesnu novu 2012. godinu!

Liverpool FC
03.01.2012, 12:19
Dinamo Riga-Spartak Moskva cetvrtak 5. januar 18:30 Direktno 3691

Liverpool FC
03.01.2012, 12:23
Danas:
Jurga-Ak Bars 2:1 1/3
Severstal-Vitiaz 14 h
Lev-Spartak 19 h

Kalu
03.01.2012, 18:34
ZAPAD

1

СКА

35

21

1

3

3

2

5

133-81

76

2

Динамо Мн

37

17

0

5

2

3

10

105-85

68

3

Динамо Мск

36

20

0

3

1

0

12

98-82

67

4

Атлант

35

16

3

4

1

0

11

91-86

63

5

Торпедо

35

16

0

4

2

0

13

90-77

58

6

Северсталь

36

16

0

3

2

1

14

101-92

57

7

Динамо Р

35

13

1

2

5

0

14

82-93

50

8

ЦСКА

35

11

2

0

7

0

15

77-85

44

9

Лев

36

9

0

3

3

3

18

90-104

39

10

Спартак

35

9

1

2

1

1

21

79-122

35

11

Витязь

37

8

0

4

1

1

23

75-118

34

ISTOK

1

Трактор

35

21

2

3

1

0

8

106-69

74

2

Салават Юлаев

39

16

2

3

4

1

13

126-112

63

3

Металлург Мг

37

21

1

0

1

0

14

108-92

66

4

Ак Барс

36

19

0

1

1

1

14

103-89

61

5

Амур

37

17

1

3

1

0

15

115-100

60

6

Авангард

37

16

0

4

3

1

13

83-76

60

7

Югра

37

15

1

4

2

2

13

95-88

59

8

Барыс

35

17

1

0

2

1

14

99-107

56

9

Нефтехимик

36

14

0

2

3

0

17

96-108

49

10

Металлург Нк

34

9

2

3

5

0

15

65-85

42

11

Сибирь

35

7

2

2

5

2

17

90-102

36

12

Автомобилист

34

4

1

1

3

2

23

65-119

21

A pogledajte tabelu od prosle godine :)

ZAPAD

1

Локомотив

54

33

1

1

4

1

14

202-143

108

2

Динамо Мск

54

28

1

1

4

4

16

149-131

96

3

СКА

54

23

3

6

5

4

13

171-144

96

4

Атлант

54

21

4

7

4

2

16

138-115

91

5

Северсталь

54

25

2

3

0

4

20

145-142

89

6

Спартак

54

24

1

1

3

3

22

129-142

82

7

Динамо Р

54

20

2

5

5

2

20

160-149

81

8

Динамо Мн

54

17

3

5

5

2

22

150-155

74

9

Торпедо

54

18

5

3

1

2

25

144-151

73

10

ЦСКА

54

13

0

7

4

2

28

136-169

59

11

Витязь

54

13

1

3

3

2

32

119-178

52

ISTOK

1

Авангард

54

31

9

2

2

1

9

176-120

118

2

Ак Барс

54

29

2

3

5

3

12

181-133

105

3

Салават Юлаев

54

29

5

4

4

0

12

210-144

109

4

Металлург Мг

54

27

1

5

3

4

14

167-141

100

5

Югра

54

22

0

6

6

3

17

145-151

87

6

Сибирь

54

22

2

4

1

4

21

133-131

83

7

Барыс

54

20

2

2

6

3

21

155-152

77

8

Нефтехимик

54

22

1

2

1

2

26

159-162

75

9

Трактор

54

14

6

2

5

1

26

142-166

64

10

Автомобилист

54

10

6

4

2

1

31

134-184

53

11

Амур

54

13

1

1

3

4

32

112-173

50

12

Металлург Нк

54

8

1

3

4

5

33

105-186

41

Dva najveca iznenadjenja su Dinamo Moskva i Traktor..Traktor prosle godine nije uspeo da udje u PO,a sada je najbolji tim na istoku,i posle SKA,drugi najbolji tim u sampionatu,dok Dinamo Moskva je jedva usla u PO,a sada je treci tim na zapadu..Ostalo je manje vise slicno,jedino je Amur napredovao,sada je peti,a prosle godine nisu usli ni u PO..

Liverpool FC
03.01.2012, 19:20
Jos ima da se igra 15ak utakmica svaka ekipa,ali su razlike u bodovima izmedju 8. i 9. ipak osetne.

Kalu
04.01.2012, 00:04
Mislim da je na istoku sve reseno i da Neftekhimik ne moze ispred Barisa,dok na zapadu ako slovacki Lev Poprad(inace jedini tim van bivseg SSSR-a),napravi neku seriju odlicnih rezultata,a CSKA losije odigra,tu bi moglo da dodje do rotacije,ali i za tu su sanse male..

Liverpool FC
04.01.2012, 10:33
Da,ali se ovi svakako nece jos predati, dokle god imaju sansi. Prica se ce Medvescak od sledece sezone igrati KHL,sto bi bilo sjajno za hokej na ovim prostorima.

Liverpool FC
04.01.2012, 18:13
Metalurg-Dinamo Minsk 4:2
Sibir -CSKA 1:2

Liverpool FC
05.01.2012, 20:49
Solidna,dinamicna utakmica. Sad ce penali,pa neka srecniji pobedi.

Liverpool FC
05.01.2012, 23:05
Avangard-Avtomobilist 1:3
Metalurg Mg-Baris 1:2
Traktor-Ak Bars 4:3 penali
Jurga-Neftekhimik 3:6
Atlant-Vitiaz 9:1
Dinamo Riga-Spartak 2:1 penali
Atlant-SKA St. Petersburg 3:4
Sutra:
Amur-Dinamo Minsk
Sibir-Lev
Metalurg Novokuznetsk-CSKA

Liverpool FC
06.01.2012, 00:00
KHL je imenovao najbolje igrace decembra,u cetirii kategorije. Najbolji golman je Ari Ahonen iz Metalurg Magnitogorsk-a! On je branio na 8 utakmica u decembru, i svih 8 su bile pobede,uz samo 14 primljenih golova. Imao je jedan shutout,i 94 % odbranjenih suteva.
Najbolji odbranbeni igrac je Evgeni Medvedev iz Ak Bars-a,koji je u 7 nastupa u decembru postigao 2 gola i imao 6 asistencija,uz plus-minus rejting +7!
Najbolji napadac je Aleksander Radulov iz Savalat Juvaev-a. Radulov je u 10 utakmica postigao 11 golova i imao 11 asistencija,uz rejting +7. Od tih 10 golova 3 su bili pobedonosni. Imao je 42 suta,igrao je 244 minuta i 22 sekunde.
Najbolji ruki je Dmitri Lugin iz Amura. Imao je u 9 utakmica 5 golova (od toga jedan pobedonosni) i 3 asistencije.

Liverpool FC
06.01.2012, 22:09
Amur-Dinamo Minsk 3:4 penali
Sibir-Lev 4:2
Metalurg Novokuznetsk-CSKA 2:1
sutra:
Metalurg Magnitogorsk-Avtomobilist
Jurga-Baris Astana
Atlant-Severstal
Torpedo-Dinamo Moskva
Dinamo Riga-SKA St. Petersburg

Liverpool FC
07.01.2012, 18:33
Metalurg Magnitogorsk-Avtomobilist 4:0
Jurga-Baris Astana 1:3
Atlant-Severstal 3:0
Torpedo-Dinamo Moskva 2:1
Dinamo Riga-SKA St. Petersburg 2:4

Sutra:
Amur-CSKA
Metalurg Novokuznetsk-Lev
Sibir-Dinamo Minsk
Ak Bars-Neftekhimik

Liverpool FC
07.01.2012, 18:48
Disciplinska komisija KHL je proucila dogadjaje sa utakmica od 4. i 5. januara. U 56. minutu utakmice Sibir-CSKA defanzivac Aleksander Kutuzov (Sibir) je zaradio iskljucenje nakon udaranja u vrat ili glavu. KHL je kaznio Kutuzova sa 5+ 20 min.

U 52. minutu utakmice Torpedo-Vitiaz napadac Vitiaza Andrei Posnov je zaradio kaznu zbog loseg ponasanja (5+20 min). Evgeni Timkin i Jaroslav Tujakov (Vitiaz),koji su kaznjavani ove sezone su suspendovani na jednu,odnosno dve utakmice.

Liverpool FC
08.01.2012, 22:23
Amur-CSKA 8:0
Metalurg Novokuznetsk-Lev 3:1
Sibir-Dinamo Moskva 5:2
Ak Bars-Neftekhimik 4:1
Sutra:
Avangard-Baris Astana
Metalurg Magnitogorsk-Traktor
Jurga-Avtomobilist
Atlant-Spartak
SKA St. Petersburg-Vitiaz
Torpedo-Severstal
Dinamo Riga-Dinamo Moskva

Liverpool FC
11.01.2012, 18:42
9. januar:
Avangard-Baris Astana 4:2
Metalurg Magnitogorsk-Traktor 2:0
Jurga-Avtomobilist 6:1
Atlant-Spartak 3:2 penali
SKA St. Petersburg-Vitiaz 7:0
Torpedo-Severstal 7:1
Dinamo Riga-Dinamo Moskva 1:0 OT

juce:
Amur-Lev 4:1

danas:
Jurga-Traktor 3:2 penali
SKA St. Petersburg-Severstal 0:4
Spartak-CSKA 1:3

Liverpool FC
12.01.2012, 12:13
Baris Astana-Sibir
Salavat-Avangard
Neftekhimik-Ak Bars
Atlant-Torpedo
Dinamo Moskva-Lev
Dinamo Minsk-Metalurg Magnitogorsk

Kalu
13.01.2012, 15:29
Jucerasnji rezultati:

Baris Astana-Sibir 1:2
Salavat-Avangard 3:0
Neftekhimik-Ak Bars 2:1
Atlant-Torpedo 2:3
Dinamo Moskva-Lev 4:1
Dinamo Minsk-Metalurg Magnitogorsk 3:4

Kalu
14.01.2012, 00:32
http://www.khl.ru/upload/iblock/cd2/cd2c7c780458906872c4afbcf1734fc1.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/540/5404257cc6e998d3828a1ff0051e02b5.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/cd2/cd2c7c780458906872c4afbcf1734fc1.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/b7f/b7fc372a9aef35e95349618c41765925.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/18c/18ccbed1f966cc5a5a202cddee580846.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/55b/55b69bd3586d758e908316aad123ec1c.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/bc1/bc1d44b699067240c31cafc49e2fe89e.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/641/641a4c4ab3aa70ddaea73982eb34a33f.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/032/0321b5b2f13ef09b266d6f4123c7984e.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/9f2/9f23ceed751877bda30619374098c752.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/b87/b877cf0d62e51386963df16ea1a77a88.jpghttp://www.khl.ru/upload/iblock/9b0/9b0e2805429c4d1c25f68231233abb78.jpg

Neke slike sa danasnjih utakmica..

Sada rezultati:

Traktor-Avtomobilist Ekaterinburg 1:2
CSKA Moskva-Dinamo Riga 2:1

Liverpool FC
14.01.2012, 11:26
Danas:
Vitiaz-Sibir
Severstal-Metalurg Novokuzentsk
Spartak-Amur
Torpedo-Avangard
Dinamo Moskva-Metalurg Magnitogorsk

Kalu
15.01.2012, 00:07
Vitiaz-Sibir 4:6 <span style="color: rgb(28, 40, 55); background-color: rgb(250, 250, 250); ">
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=fUvxCjBExJA
Severstal-Metalurg Novokuzentsk 4:3 <span style="color: rgb(28, 40, 55); background-color: rgb(250, 250, 250); ">
http://www.youtube.com/watch?v=0-HmuXBW8PQ&amp;feature=player_embedded
Spartak-Amur 2:1 <span style="color: rgb(28, 40, 55); background-color: rgb(250, 250, 250); ">
http://www.youtube.com/watch?v=ZMJRaWeYdYM&amp;feature=player_embedded
Torpedo-Avangard 2:3 <span style="color: rgb(28, 40, 55); background-color: rgb(250, 250, 250); ">
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=hN3uEC6bt9c
Dinamo Moskva-Metalurg Magnitogorsk 4:1

Liverpool FC
18.01.2012, 00:51
Baris Astana-Dinamo Riga 6:5 penali
Avtomobilist-Atlant 3:2 penali
Traktor-SKA St. Petersburg 3:1
CSKA-Neftekhimik 4:1
Dinamo Minsk-Ak Bars 1:2 penali
Lev-Savalat 2:3 OT

sutra:
Vitiaz-Amur
Severstal-Sibir
Spartak-Metalurg Novokuzentsk
Dinamo Moskva-Jurga

Liverpool FC
29.01.2012, 16:50
Metalurg Magnitogorsk-Avangard 2:1

Kalu
29.01.2012, 20:43
1

СКА

44

27

1

3

3

2

8

169-103

94

2

Динамо Мн

46

19

0

6

3

3

15

135-120

75

3

Динамо Мск

44

24

0

3

2

1

14

115-96

81

4

Торпедо

44

20

0

5

4

0

15

126-102

74

5

Северсталь

45

20

0

4

3

1

17

118-113

72

6

Атлант

44

17

3

5

3

0

16

106-114

70

7

ЦСКА

46

17

2

0

7

0

20

103-113

62

8

Динамо Р

44

15

2

3

7

0

17

103-115

62

9

Лев

46

12

0

3

4

4

23

110-136

50

10

Спартак

45

11

2

4

3

1

24

100-143

49

11

Витязь

45

8

0

4

1

1

31

88-161

34

1

Трактор

45

25

2

5

3

0

10

131-90

92

2

Салават Юлаев

46

20

3

4

4

1

14

150-124

79

3

Металлург Мг

45

25

1

1

1

0

17

128-108

80

4

Ак Барс

45

23

0

2

2

1

17

129-106

76

5

Барыс

45

22

1

1

2

1

18

131-127

73

6

Авангард

45

19

0

5

4

1

16

99-94

72

7

Амур

45

20

1

3

2

1

18

142-119

71

8

Югра

44

17

1

6

2

2

16

116-107

69

9

Нефтехимик

45

18

0

3

3

0

21

117-134

63

10

Металлург Нк

43

14

2

4

7

0

16

87-103

61

11

Сибирь

45

12

2

2

5

2

22

115-127

51

12

Автомобилист

44

7

1

3

4

2

27

85-148

35

Na zapadu je borba za plej-of moze se reci zavrsena,na istoku moze doci do borbe izmedju Jugre u Neftekhimika,ali i to je manje vise sve reseno..
Uskoro ce PO,pa nek uzivamo onda u najlepsoj evropskoj ligi,KHL-u.:)

Liverpool FC
30.01.2012, 17:59
KHL je imenovao najbolje igrace osamneaste nedelje takmicenja,u cetiri kategorije.

Najbolji golman je Teemu Lassila (Metalurg Novokuzentsk), koji je u tri utakmice imao prosek od 96,2% odbranjenih udaraca, dozvolivsi samo 1,26 golova po utakmici!

Najbolji defanzivac je Pasi Puistola (Severstal). Igrao je na tri utakmice, postigavsi jedan gol, imao je i jednu asistenciju. Imao je plus minus rejting +3.

Najbolji napadac Nikolai Bushuyev (Avtomobilist) je u tri utakmice postigao pet golova i imao jednu asistenciju. Rejting mu je bio +5!

Igor Oshigarov je proglasen za rukija nedelje. Igra za CSKA odbranbenog igraca. Postigao je pobedonosni gol,a igrao je u dve utakmice sa prosekom 12 min 19 sekundi na ledu.

Liverpool FC
31.01.2012, 00:00
Jurga-Avtomobilist 2:0
Ak Bars-SKA 5:6 penali
Neftekhimik-Atlant 1:4
Dinamo Moskva-Dinamo Riga 4:3

Bogi
31.01.2012, 22:00
Ciscenje Spartaka sa leda danas. CSKA - Spartak 4-1.

http://www.youtube.com/watch?v=IjTJ0Gs0NhE&feature=player_embedded#!

Что случилось, дорогие друзья? :)

Kalu
01.02.2012, 08:31
http://www.khl.ru/upload/iblock/d63/d63932a0be0de8b8a1353d88d8bcfcd1.jpg

Sirokov za 3-0

http://www.khl.ru/upload/iblock/d0f/d0f184f910e5e15511b04be4c1d26964.jpg Barbasev poleteo :)

Liverpool FC
01.02.2012, 11:13
Sibir-Metalurg Novokuzentsk 3:2 penali
Vitiaz-Lev 0:3
Severstal-Dinamo Minsk 2:4
Torpedo-Amur 3:2 penali
CSKA-Spartak 4:1

Kalu
05.02.2012, 13:00
Kako bi izgledao plej of na ovaj datum 5.2.

ZAPAD

SKA 29.02 01.03 06.03 10.03
CSKA 03.03
04.03 08.03

TORPEDO 29.02 01.03 06.03 10.03
DINAMO RIGA 03.03
04.03 08.03

DINAMO MINSK 29.02 01.03 06.03 10.03
ANTLANT 03.03
04.03 08.03

SEVERSTAL 29.02 01.03 06.03 10.03
DINAMO MOSKVA 03.03
04.03 08.03
Sto se zapada tice,prvih 6 mesta je odluceno,samo bice velika borbe izmedju CSKA i Dinama iz Rige,jer Dinamo bezi Armejcima 3 boda.Tako da moze da dodje do zamene,da CSKA igra sa Torpedom,a Dinamo sa ekipom SKA iz Peterburga.
Ali bi ja voleo da vidim ruski derbi,derbi izmedju dve prestonice,nekadasnje,carskog prestonice-Peterburga i stare majcice Moskve sadasnje prestonice.

ISTOK

TRAKTOR 29.02 01.03 06.03 10.03
JUGRA 03.03
04.03 08.03

SALAVAT ULAEV 29.02 01.03 06.03 10.03
AMUR 03.03
04.03 08.03

METALURG MG 29.02 01.03 06.03 10.03
BARIS 03.03
04.03 08.03

AK BARS 29.02 01.03 06.03 10.03
AVANGARD OMSK 03.03
04.03 08.03

Dok na istoku se vodi neverovatna i gusta borba za sto bolju poziciju pred PO.Izmedju 5. i 8.
ekipe je razlika samo dva boda,tu moze doci do svakakvih rotacija,sto je najgore Baris,Amur i Jugra imaju 73 boda i samo razlika odlucuje,ko ce na megdan Traktoru,velikom favoritu za finale i titulu.

Bilo bi zanimljivo da KHL osvoji ekipa koja se zove Traktor :D

Liverpool FC
17.02.2012, 23:37
Prvo izvinjavam se,ali nisam bio dugo pri vremenu.
Drugo,evo danasnjih rezultata.

Amur-Jurga 4:1
Metalurg Novokuzentsk- Metalurg Magnitogorsk 2:1
Sibir-Avangard 1:4
Salavat-Torpedo 6:4
Vitiaz-Atlant 1:5
Neftekhimik-Dinamo Moskva 1:3
Severstal-SKA 1:3
Spartak-Dinamo Riga 1:2
CSKA-Baris Astana 4:1
Dinamo Minsk-Avtomobilist 2:1
Lev-Traktor 2:4
Sutra:
Amur-Metalurg Magnitogorsk
Metalurg Novokuzentsk-Avangard
Sibir-Jurga
Savalat-Dinamo Moskva
CKSA-Avtomobilist
Ak Bars-Torpedo
Spartak-SKA
Dinamo Minsk-Traktor
Dinamo Riga-Atlant
Lev-Baris Astana

Liverpool FC
19.02.2012, 11:36
Spartak - SKA St. Petersburg direktno na Sport Klubu 5 od 14 h!

Liverpool FC
20.02.2012, 13:18
Amur-Metalurg Magnitogorsk 4:0
Metalurg Novokuzentsk-Avangard 1:4
Sibir-Jurga 0:1
Savalat-Dinamo Moskva 2:0
CSKA-Avtomobilist 0:2
Ak Bars-Torpedo 4:3 OT
Spartak-SKA 4:2
Dinamo Minsk-Traktor 3:5
Dinamo Riga-Atlant 2:4
Lev-Baris Astana 2:3

Danas
Severstal-Vitiaz

Liverpool FC
22.02.2012, 00:35
Severstal-Vitiaz 8:2

Liverpool FC
03.03.2012, 12:40
Poceo je i Play off!
SKA-CSKA 4:1 1:0
Torpedo-Dinamo Riga 7:3 1:0
Dinamo Moskva-Dinamo Minsk 2:1 1:0
Atlant-Severstal 1:0 1:0

SKA-CSKA 7:1 2:0
Torpedo-Dinamo Riga 1:2 OT 1:1
Dinamo Moskva-Dinamo Minsk 2:0 2:0
Atlant-Severstal 3:1 2:0
Traktor-Jurga 3:1 1:0
Avangard-Amur 4:2 1:0
Metalurg Magnitogorsk-Baris Astana 3:2 1:0
Ak Bars-Savalat 0:3 0:1

Traktor-Jurga 2:5 1:1
Avangard-Amur 4:3 2:0
Metalurg Magnitogorsk-Baris Astana 1:4 1:1
Ak Bars-Savalat 3:2 OT 1:1

CSKA-SKA 3:2 OT 1:2

Liverpool FC
07.03.2012, 17:50
Dinamo Riga-Torpedo 4:3 OT 2:1
Dinamo Minsk-Dinamo Moskva 2:4 0:3
Severstal-Atlant 2:1 OT 1:2
CSKA-SKA 3:2 OT 1:2

CSKA-SKA 1:2 OT 1:3
Dinamo Riga-Torpedo 1:4 2:2
Dinamo Minsk-Dinamo Moskva 1:3 0:4
Severstal-Atlant 4:0 2:2
Jurga-Traktor 6:7 1:2
Amur-Avangard 2:4 0:3
Baris Astana-Metalurg Magnitogorsk 3:2 2:1
Savalat-Ak Bars 3:4 OT 1:2

Jurga-Traktor 3:6 1:3
Amur-Avangard 1:3 0:4
Baris Astana-Metalurg Magnitogorsk 4:1 3:1
Savalat-Ak Bars 0:3 1:3

SKA-CSKA 5:0 4:1
Torpedo-Dinamo Riga 4:3 3:2
Atlant-Severstal 3:1 3:2

Traktor-Jurga 1:0 4:1
Metalurg Magnitogorsk-Baris Astana 4:3 OT 2:3
Ak Bars-Savalat 1:2 3:2

Liverpool FC
12.03.2012, 18:52
Dinamo Riga-Torpedo 3:1 3:3
Severstal-Atlant 1:2 4:2

Baris Astana-Metalurg Magnitogorsk 2:3 OT 3:3
Savalat-Ak Bars 2:3 2:4

Topedo-Dinamo Riga 2:0 4:3

Metalurg Magnitogorsk-Baris Astana 2:1 OT 4:3

Dalje idu: Dinamo Moskva,SKA,Avangard,Traktor,Severstal,Ak Bars,Torpedo,Metalurg Magnitogorsk!

Parovi
polufinala zapadne koferencije:
13.mart
SKA-Atlant
Torpedo-Dinamo Moskva

Polufinala istocne koferencije:
14 mart
Traktor-Ak Bars
Avangard-Metalurg Magnitogorsk

Liverpool FC
13.03.2012, 20:54
SKA-Atlant 4:0 1:0
1. trećina
26:26
Tarasenko V.
(Makarov I.)
2. trećina
00:42
Weinhandl M.
(Martensson T.)
01:42
Fjodorov F.
18:53
Tikhonov V. (Koltsov K.)

Torpedo-Dinamo Moskva 0:1 0:1
2. trecina
04:07
Soin S.

Sutra polufinala istocne koferencije
Traktor-Ak Bars
Avangard-Metalurg Magnitogorsk

Liverpool FC
14.03.2012, 17:32
Traktor-Ak Bars 3:1 1:0
23:00 0:1
Skachov (Immonen asistencija) Ak Bars
31:11 1:1
Popov (Yakutsenya asistencija) Traktor
54:52 2:1
Chistov (Quint, Ryazantesv asistencije) Traktor
59:04 3:1
Panov Traktor-Shorthanded empty net

Avangard-Metalurg Magnitogorsk 0:1 OT 0:1
Mozyakin (Sushinsky,Kaigorodov asistencije) Metalurg Mg

Sutra:
SKA-Atlant 1:0
Torpedo-Dinamo Moskva 0:1

Bogi
15.03.2012, 20:19
Torpedo-Dinamo 3-2 1:1

SKA-Atlant 7-1 2:0

Sutra:
Traktor-Ak Bars 1:0
Avangard-Metalurg Magnitogorsk 0:1

Liverpool FC
16.03.2012, 22:34
Traktor-Ak Bars 2:1 2:0
Avangard-Metalurg Magnitogorsk 5:2 1:1

sutra
Dinamo Moskva-Torpedo 1:1
Atlant-SKA 0:2

Liverpool FC
17.03.2012, 19:07
Dinamo Moskva-Torpedo 3:4 OT 1:2
Atlant-SKA 2:1 OT 1:2
sutra:
Metalurg Magnitogorsk-Avangard 1:1
Ak Bars-Traktor 0:2

Liverpool FC
19.03.2012, 12:44
Metalurg Magnitogorsk-Avangard 1:3 1:2
Ak Bars-Traktor 2:1 1:2
danas:
Atlant-SKA 1:2 Sport Klub + direktno 16:30!
Dinamo Moskva-Torpedo 1:2
Sutra:
Metalurg Magnitogorsk-Avangard 1:2 Sport Klub direktno! 14 h
Ak Bars-Traktor 1:2

Liverpool FC
20.03.2012, 16:20
Atlant-SKA 1:5 1:3
Dinamo Moskva-Torpedo 3:2 2:2

Liverpool FC
23.03.2012, 15:29
Ak Bars-Traktor 2:3 1:3
Metalurg Mg-Avangard 3:5 1:3

SKA-Atlant 1:3 3:2
Torpedo-Dinamo Moskva 2:4 2:3

Traktor-Ak Bars 1:2 OT 3:2
Avangard-Metalurg Mg 3:2 OT 4:1

Avangard u finalu Zapadne koferencije!

Danas:
Atlant-SKA 2:3
Dinamo Moskva-Torpedo 3:2

Sutra:
Ak Bars-Traktor 2:3

Liverpool FC
24.03.2012, 11:18
Atlant-SKA 0:4 2:4
SKA u finalu istocne koferencije!

Dinamo Moskva-Torpedo 3:2 4:2
Dinamo Moskva u finalu istocne koferencije!

Finale istocne koferencije
SKA-DINAMO MOSKVA
Finale zapadne koferencije
AVANGARD- Traktor/Ak Bars

danas
Ak Bars-Traktor 2:3

Liverpool FC
24.03.2012, 16:56
Ak Bars-Traktor 1:4 2:4
Traktor u finalu zapadne koferencije!!!!
AVANGARD - TRAKTOR

Liverpool FC
25.03.2012, 12:04
Evo i video materijala sa utakmice Ak Bars-Traktor!
http://www.youtube.com/watch?v=zNaP8tNNl3Q&feature=player_embedded
Evgeny Kuznetsov momak je 1992. godiste,a vec sad igra i krece se bolje nego neki NHL igraci! Nazivaju ga cak i Russian wunderkid! Videcete na videu i zasto. :)

Vancouver fan
25.03.2012, 12:59
Da li ce Sportklub prenositi utakmice finala konferencija? Gledao sam programsku semu i nema nista od hokeja.

A, sto se tice KHL-a, mislim da ce SKA sigurno igrati finale, dok ce na istoku biti vrlo zanimljiva borba.

Liverpool FC
25.03.2012, 14:15
Pitanje ce biti svakako prosledjeno nadleznima,pa cemo sacekati odgovor.
SKA jeste favorit,ali Dinamo moze biti itekako opasan.

Liverpool FC
28.03.2012, 19:59
Pocela je i finalna serija u koferencijama!

SKA- Dinamo Moskva 4:5 OT 0:1
Tikhonov i Tarasenko po dva gola za SKA
Makarov (SKA) tri asistencije

SKA je prvo ispustio 3:0,a potom i 4:2,u 3/3!
Mosalyov tri gola (Dinamo)

Vancouver fan
29.03.2012, 17:33
Neocekivano dobra i neizvesna utakmica izmedju SKA i Dinama, pogotovo posle onakve prve dve trecine. Ipak, cini mi se da su domacini osteceni u produzetku jer sudija nije priznao gol Martensona, kada se pak od njegove noge odbio u mrezu, jer namere ocigledno nije bilo. Ali, sta je tu je, mislim da ce ovo samo naterati SKA da jos ozbiljnije pridje narednim utakmicama. Ocekujem ih u finalu. A, tamo ih verovatno ceka Traktor. Danas su sa 3:1 dobili Avangard. Mislim da bi to bilo pravo finale, jer su obe ekipe u regularnom delu sezone pokazale da su zaista najbolje.

Liverpool FC
29.03.2012, 18:12
Nisam mogao da gledam utakmicu,pa ne mogu reci. Sad cu pogledati hajlajtse.

Traktor-Avangard 3:1 1:0

Liverpool FC
31.03.2012, 10:07
SKA-Dinamo Moskva 1:2 0:2 Dupli brejk,i sada je favorizovani SKA u problemu,mora da pobedi barem jednu utakmicu u Moskvi da bi imao koliko-toliko realne sanse za prolaz.

Danas:
Traktor-Avangard 1:0

Liverpool FC
01.04.2012, 13:02
Traktor-Avangard 2:3 OT 1:1

danas:
Dinamo Moskva-SKA 2:0

Liverpool FC
02.04.2012, 17:22
Dinamo Moskva-SKA 3:1 3:0 Cini se da je prica ovde zavrsena! Moze li SKA do cuda?
Danas:
Avangard-Traktor 1:0 2:1
Sutra:
Dinamo Moskva-SKA SK+ direktno 17:30!

Liverpool FC
03.04.2012, 21:30
Dinamo Moskva-SKA 6:1 4:0

DINAMO MOSKVA JE SAMPION ZAPADNE KOFERENCIJE!!!!!!!!
Ko ce im biti protivnik u finalu KHL-a... Avangard ili Traktor?

Sutra:
Avangard-Traktor 2:1

Vancouver fan
04.04.2012, 11:26
Ne mogu da verujem kako je SKA lose odigrao ovu seriju! Dinamo ih je potpuno demolirao. Neverovatno je kako su pali posle one prve utakmice. Jeste da su u druge dve imali mnogo sansi, nekoliko stativa i sl., ali Dinamo je kontrolisao igru. A, u ovoj poslednjoj kao da je igrao tim iz nizeg ranga. Svaka cast Dinamu, ali u finalu prednost dajem ekipi sa istoka, bilo da to bude Traktor ili Avangard.

Traktor je bolje odigrao regularni deo sezone i bio prvi tim lige, ali cini se da Avangard igra nesto bolje trenutno. Izgleda da su tempirali formu za play-off i da ne zele da ponove gresku iz prosle godine kada su ubedljivo bili prvi, ali su ostali bez titule.

I, da dodam ima par igraca koji su me bas odusevili u ovoj seriji finala zapada. Mihail Anisin je bio ubedljivo najbolji. Decko je rodjen 1988.godine ali igra fantasticno, dobar je tehnicar i ima odlican pregled igre. U ekipi SKA vredan pomena je Vladimir Tarasenko 1991.godiste. Verujem da ce obojica uskoro u NHL. Svaka cast i golmanu Dinama Jerjomenku koji je zaista dobro branio u citavoj seriji.

Liverpool FC
05.04.2012, 00:08
Avangard-Traktor 3:1 3:1

Cini se da je i ovde prica gotova,mada ko zna.
Sta mislite moze li prvi tim regularnog dela KHL do cudesnog preokreta?

LBJmvpFORlife
05.04.2012, 00:27
Koji si ti bogotac.

Liverpool FC
06.04.2012, 18:38
I ovde je prica zavrsena!
Traktor-Avangard 0:1 1:4
Anton Belov je golom u prvoj trecini poslao Avangard Omsk u finale Gagarin kupa!

FINALE:
DINAMO MOSKVA-AVANGARD OMSK

Aleksandar_
06.04.2012, 18:55
I ovde je prica zavrsena!
Traktor-Avangard 0:1 1:4
Anton Belov je golom u prvoj trecini poslao Avangard Omsk u finale Gagarin kupa!

FINALE:
DINAMO MOSKVA-AVANGARD OMSK

dali finale ce pratemo na sportklub-u i u koji termini?? pozdrav iz makedonij

Liverpool FC
08.04.2012, 00:04
Sigurno ce biti prenosa,samo cete biti naknadno obavesteni gde i kada :)

Liverpool FC
13.04.2012, 10:34
Danas na SK direktno mec broj 1 finala od 14 h!

Liverpool FC
13.04.2012, 22:58
Avangard-Dinamo Moskva 2:1 1:0

1/3
1:0 Roman Cervenka
2/3
1:1 Leo Komarov
3/3
2:1 Alexander Perezhogin (R. Cervenka, N. Pivtsakin)

Avangard je iskoristio prednost domaceg terena i poveo u seriji. Drugi mec je na programu u nedelju!

http://www.youtube.com/watch?v=jDgpc1ttc-o&feature=player_embedded

Liverpool FC
18.04.2012, 10:33
Dinamo Moskva-Avangard 0:1 1:2
1/3
0:1 Alexander Perezhogin (M. Skoula,R. Cervenka)
2/3 i 3/3 bez golova
Sledeci mec sutra u Moskvi.

http://www.youtube.com/watch?v=pzoj_6qgqTg&feature=player_embedded

Liverpool FC
23.04.2012, 17:58
19.april 2012
Dinamo Moska - Avangard 1:2 OT 1:3
1/3
1:0 Artem Cernov (J. Jalasvaara)
2/3
1:1 Alexander Popov (A. Perezhogin)
3/3
OT
1:2 Alexander Perezhogin (A.Popov)

21. april 2012
Avangard-Dinamo Moskva 2:3 3:2
1/1
0:1 Mikhail Anisin (M.Solovyov,K. Gorovikov)
0:2 Yury Babenko (bez asistencije)
2/3
0:3 Konstantin Gorovikov (M.Anisin)
1:3 Anton Kuryanov (V. Pervushin,M. Skoula)
3/3
2:3 Yury Alexandrov (bez asistencije)

23.april 2012
Game 6!
Dinamo Moskva -Avangard 1:1 1/3 u toku!
1/3
1:0 Leo Komarov (M. Anisin,K. Gorovikov)
1:1 Martin Skoula (A. Kuryanov,A. Kalyuzhny)

Liverpool FC
24.04.2012, 17:20
Dinamo Moskva-Avangard 5:2 3:3
1/3
1:0 Leo Komarov (K.Gorovikov,M.Anisin)
1:1 Martin Skoula (A.Kuryanov,A. Kalyuzhny)
2:1 Denis Mosalyov (Y.Babenko,D. Kokarev)
3:1 Filip Novak (K.Gorovikov) PPG
2/3
4:1 Marek Kvapil (F.Novak)
3/3
4:2 Martin Skoula (K. Lyamin,A. Nesterov)
5:2 Marek Kvapil (bez asistenta) ENG

Game 7 sutra! The winner takes it all!

Liverpool FC
28.04.2012, 14:24
Dinamo Moskva sampion KHL-a!!!!!

Avangard-Dinamo Moskva 0:1 3:4

1/3
2/3
3/3
0:1 Jakub Klepis (M.Kvapil)

Liverpool FC
31.07.2012, 18:44
Novi tim u KHL- Slovan Bratislava

Slovan would be a worthy new addition to the ranks of the KHL if only for its followers’ boundless passion for the game. Even though we are still at the height of summer, HC Slovan Bratislava’s game last Tuesday against SKA Saint Petersburg drew to the Slovnaft Arena a crowd of almost eight thousand – for a preseason friendly! And among that crowd was a certain Ivan Gasparovic – President of the Republic of Slovakia, no less.

“I won’t say right now exactly who was the first to say that Slovan should play in the KHL,” says Alexei Yashkin, executive director at the Bratislava club. “It was a joint decision by those in charge of the team, and one which was supported at the very highest level. We believe this step will provide a valuable stimulus for the progress and development of hockey in Slovakia. The matches will arouse huge interest among the fans, and competing in the KHL will enable the club to build the right business model.”

It is true that in the domestic championship Slovan could draw a full house maybe five or six times a year for games against its bigger rivals, from Kosice, Skalica, or Zvolen, but there was a thirst for greater things. And now that the club has hit the big time, thousands of season tickets have been snapped up in the first few days of sale; indeed, Slovan could even emulate Amur Khabarovsk and sell as many season tickets as there are seats in the stadium – and the Slovnaft arena holds 10,000.

For the all-important post of head coach, the club has put its trust in Rostislav Cada. Last year he was sent packing from Omsk, even though his Avangard team was riding high in third place in the Eastern Conference and its defense was the joint best in the league along with that of Traktor. In fact, it was a shootout defeat at the hands of Traktor which brought about a premature end to the Slovak specialist’s three-year contract.

“The team has become far too cautious and ineffective in offense, and the problem has clearly spread to all three lines without exception. We can’t be confident any more about the outcome of a match.” When these words were aired on the local TV by Leonid Polezhayev, Governor of Omsk Region, Cada’s fate was sealed.

“Rostislav is an experienced coach who has worked in Slovakia and in the KHL,” said Alexei Yashkin. “We know him to be an open, straightforward and honest man; I think he’ll find a common language with the players, and just as importantly, with the owners of the club. He is a very demanding professional and that’s the kind we need.”

Cada’s playing philosophy is based, first and foremost, on iron discipline. And while many in Omsk may have criticized him for concentrating too hard on defense to the detriment of offense, Rostislav is unlikely to hear such complaints repeated in Bratislava. The coach’s beloved tactic was implemented in that exhibition match against SKA and it passed the test with flying colors.

“We’re putting a decent team together here, and if we get into the play-offs it will be great,” said Slovan forward Roman Kukumberg. The Bratislava-born veteran knows a thing or two about success in the KHL, having tasted Gagarin Cup glory with Ak Bars in 2010. “I worked with Cada a few seasons ago and was impressed by the kind of hockey his teams play. During his time in Omsk I think he got to know the playing style of the teams in the KHL. He knows how to play against them, so we’ll become formidable opponents. In many of my former teams, both in Russia and Slovakia, we had to endure very long training sessions, maybe two or two-and-a-half hours. I’ve never liked them. With Cada the sessions are shorter but very intensive, and this adds to the pleasure of working with him.”

As yet there have been no headline-grabbing major signings by Slovan, but all this could change in the very near future: club general manager Maros Krajci has put hope in the hearts of those fans yearning to see their club sign two of Slovakia’s 2002 World Championship winning heroes, forwards Miroslav Satan and Zigmund Palffy. Krajci has announced that talks will get underway with both players very soon. And even without a contract, Satan is already helping Slovan as part of the club’s marketing plan: as you read these words, all of Bratislava is putting up portraits of the legendary attacker, adorned with the message: “Welcome to the Slovnaft Arena and the KHL.”

Vladimir Samokhin, special for khl.ru

Liverpool FC
11.08.2012, 23:06
Lepo ih je ponovo videti na ledu :)

Lokomotiv Yaroslavl made its long-awaited return to top-level hockey action in Moscow on Wednesday, taking on CSKA in a pre-season challenge game.

It was planned as a low-key affair, with little pre-publicity to lure sports fans away from the Olympic coverage on a sweltering evening, there was still an impressive crowd to welcome head coach Tom Rowe’s new-look roster to “The Loko Family”.

More than 100 Loko fans gathered outside the arena after the game to greet their new heroes prior to the team’s training camp in Switzerland, and spirits were hardly dampened by CSKA’s 4-1 win in a gentle pre-season warm-up.

Liverpool FC
16.08.2012, 10:10
Malo transfer vesti iz KHL.

The Mikhail Anisin saga seems to be at an end – and the star of last season’s play-offs looks to be staying with Dynamo Moscow.

Anisin was the leading goalscorer in the play-offs, helping Dynamo to its first trophy since 2005, after moving to the capital from Vityaz Chekhov in January.
But plans to make the move permanent stalled over the summer as the player and the club thrashed out the terms of the contract – with Anisin’s representatives hinting that the 24-year-old might try his luck in North America if a suitable deal could not be done. The situation was complicated by changes in the top management of the Blue-and-Whites, with president Mikhail Tyurin being replaced by Arkady Rotenberg.

Happily, however, Sovietsky Sport reported that an agreement had been reached between Anisin and Rotenberg, and the player is expected to join the team at a training camp in Pinsk, Belarus, this weekend.

And with the man himself admitting that he had missed being part of the squad, all sides were keen to smooth over the protracted negotiations. Tyurin, who remained party to the talks despite stepping down as president, told the newspaper that the scandal was “fabricated” and confirmed that the agreed contract was in line with the club’s planned expenditure. “Despite the changed circumstances, Dynamo will not enter into a contract ‘arms race’,” he said.
And the player’s father, three-time world champion Vyacheslav Anisin, described the outcome as “the right resolution” after Mikhail put pen to paper on a two-year deal.

Among the other confirmed transfers this week, double Gagarin Cup winner Alexei Badyukov is on the move having signed a one-year contract with SKA St. Petersburg. Badyukov was with Ak Bars Kazan for the triumphant 2009 and 2010 seasons, before going to CSKA Moscow.

Newcomer Donbass Donetsk has signed Czech forward Lukas Kaspar from Barys Astana. Kaspar spent two seasons in Kazakhstan, scoring 74 (36+38) points in 103 regular season matches.

Atlant Moscow Region added forward Alexei Mikhnov to the roster, signing him from Metallurg Magnitogorsk on a two-year deal. Metallurg has signed Cal O’Reilly from NHL outfit Pittsburgh Penguins to replace Mikhnov.

Meanwhile Vityaz Chekhov has added 27-yer-old American forward Josh Hennessy to the ranks. Hennessy emerged through Boston Bruins organization, but made just three appearances for the senior team.

And Avangard Omsk is keeping it in the family following the arrival of Viktor Perezhogin from MHL side Amursky Tigry. Viktor’s big brother Alexander was one of the stars of Avangard’s play-off campaign, and went to the World Championship with Russia this summer.

Liverpool FC
16.08.2012, 10:14
A ovo je oficijalni pak za sledecu sezonu. Izgleda bas lepo. Samo da pocne da klizi po ledu vec jednom :D

http://en.khl.ru/upload/iblock/e42/e42c18999157fc92096fb61d60ac0edf.jpg

Liverpool FC
01.09.2012, 19:23
I doslo je i to vreme! Konacno se hokej vraca! Nakon nesto vise od cetiri meseca od onog pobedonosnog gola Jakuba Klepisa, kojim je Dinamo iz Moskve postao sampion KHL-a, krecemo u novi lov na najpozeljniji hokejaski trofej u Evropi. Neke ekipe vise nisu clanovi Kontinentalne hokejaske lige,njih su zamenili neki novi timovi. Medjutim svakako najvise paznje privlaci povratak Lokomotive, nakon one velike tragedije na pocetku prosle sezone. Pored novo-stare Lokomotive, ove sezone cemo uzivati i uz Donbasa iz Donjecka,Slovana iz Bratislave i Lev iz Praga. Nazalost ove sezone necemo gledati Lev iz Popranda. Sto znaci da ce liga sada imati 26 timova,a ne kao prosle sezone, 23. Mnoga pitanja se vrte i u centru su paznje. Da li moze SKA iz Sant Petersburga konacno da titule? Koji je domet Lokomotive nakon one strasne tragedije? Sta mogu novi timovi? Da li moze Dinamo iz Moskve da ponovi onako sjajan plejof,kao prosle godine?
Odgovore na sva ova pitanja mocicete naci samo na Sport klubu,jer i ove sezone prenosimo najbolje sto Evropa ima da ponudi u hokeju.
Situacija sa NHL lokautom je sve ozbiljnija,pa su neke svetske zvezde najavile dolazak u Evropu. Medju njima su Patrik Kejn, Sidni Krozbi i drugi.
Nova sezona pocinje, kako se stara zavrsila, reprizom finala izmedju Dinama iz Moskve i Avangarda (Sport Klub direktno!). Utakmica se igra u utorak, cetvrtog septembra, sa pocetkom od 17:30 casova. Regularna sezona ce trajati sve do 17. februara. U regularnoj sezoni ce se odigrati 676 utakmica. Svaka ekipa ce odigrati 52 utakmice u regularnoj sezoni,a osam najuspesnijih iz svake koferencije idu u plejof. Doigravanje (plejof) je slican tom delu takmicenja,kao u NHLu. Igra se na cetiri pobede,eliminacioni sistem. Prvo se igra cetvrtfinale koferencija,potom polufinale,pa finale koferencije. Pobednici koferenija igraju veliko finale za Gagarin kup!

Let the games begin!

Liverpool FC
06.09.2012, 14:14
Nakon izuzetno zanimljive reprize finala,koja je otvorila ovu sezonu (Dinamo Moskva-Avangard 3:2 pen),moze se nagovestiti izuzetno zanimljiva sezona. Juce je Amur pobedio Atlanta sa 3:1,a CSKA je izgubio od Spartaka golom Stanislava Zhmakina.

Danas:
Amur-Atlant 3:2 OT
Metalurg Nk-Torpedo
Sibir-Lokomotiva
Traktor-Metalurg Mg
Savalat-Vitiaz
Neftekhimik-Dinamo Minsk
Ak Bars-Severstal
SKA-Avangard
Dinamo Moskva-Baris
Slovan-Donbas
Lev-Dinamo Riga

http://upload.slike.com/slike/wD54d.png vs http://upload.slike.com/slike/NxH7.png Sport Klub DIREKTNO! 17:00!

Vancouver fan
09.09.2012, 00:11
Konano je pocelo! Moram reci da sam odusevljen sto ima ovoliko prenosa, a ne kao prosle godine samo jedna utakmica nedeljno. Nadam se da cete tako i nastaviti. I ove sezone navijam za SKA, ekipu iz najlepseg grada na svetu. Liga je prosirena, timovi poprilicno izjednaceni, tako da verujem da ce biti veoma interesantno. Raduje i cinjenica da se Lokomotiva vratila, a sudeci po pocetku ponovo ce imati zapazenu ulogu u prvenstvu. Pozdrav svim ljubiteljima hokeja na ledu!

Liverpool FC
09.09.2012, 00:23
Definitivno ce Loko igrati vaznu ulogu u KHL,ali mogu li do samog kraja...? Po meni jako tesko.
Miro Satan pokazao opet kakav je majstor!

Vancouver fan
13.09.2012, 12:43
Danas dve odlicne utakmice na Sport Klubu! Avangard - Salavat i Atlant - Amur. Posebno mi je drago sto se prenosi Amur, solidan tim sa dalekog istoka. Mada po mom misljenju pravi derbi danas igraju Traktor i SKA. Dve mozda trenutno najofanzivnije ekipe u ligi pa na tom mecu ocekujem pregrst golova. Verujem da su mnogi poznavaoci hokeja prosle godine ocekivali duel ovih timova u finalu, ali to se nije desilo. Mozda ove godine? Licno, voleo bih da tako bude!

Vancouver fan
23.09.2012, 12:22
Zamolio bih nekog ko je upucen da mi objasni zasto nema prenosa KHL-a ove nedelje, a koliko vidim nema nikakvih najava ni za sledecu. Liga nikad jaca, vrhunski igraci su se vratili iz NHL-a, a mi smo ostali uskraceni za to. Tu su mozda najbolji igraci danasnjice, Dacjuk, Malkin, Kovaljcuk, Oveckin i drugi i zaista bi bilo uzivanje gledati ih kako igraju u svojoj zemlji.

Evo danas je na programu Dinamo Moskva - SKA, jedan od najvecih derbija lige i duel dve velike zvezde Oveckina i Kovaljcuka! Velika je steta sto se ovaj mec ne prenosi!

bjelaksson[YNWA]
23.11.2012, 17:55
TAKO JE BRE DYNAMOO :D

Liverpool FC
30.04.2013, 19:59
I zvanicno! Cestitke Medvedima!

Medvescak of Zagreb joins the KHL
30.04.2013

On Monday, 29th of April, Kontinental Hockey League President Alexander Medvedev held a meeting with the owners of HC Medvescak ofZagreb to discuss the Croatian club’s possible participation in the KHL Championship 2013/2014 season. The Medvescak delegation presented the details of the sporting, infrastructure, and financial aspects of the project to the League bosses, who were satisfied that the application met the strict standards demanded by the KHL.

The news means that over the next few days, in accordance with the regulations, two new clubs will be formally accepted as participants in the KHL Championship 2013/2014 season – Medvescak (“Bears” in English) of Zagreb and a team from Vladivostok (yet to be named), subject to official confirmation by the League’s administration.

”Medvescak is one of the most famous and consistent clubs in Central Europe,” said Alexander Medvedev after the meeting. “It is a team with half a century of history, an impressive number of titles and a strong tradition. I would like to pay tribute to the determination of the club’s owners to increase the popularity of the hockey in the region: this season Medvescak played in the ancient Roman coliseum in Pula overlooking the Adriatic Sea, and its games at the 15,000-seater arena in Zagreb invariably attract a full house. I would like to welcome the Bears to the KHL and wish them many successful and exciting games.”

“I hope we can produce high-quality hockey that will delight not just our own supporters, but also hockey fans in all the other countries in the KHL,” Medvescak owner Damir Gojanović added. “Our team and our playing style will be built around a nucleus of North American players with Croatian roots. We’ll be playing our home games on a Canadian-sized rink, so we’ll be bringing hockey with a transatlantic flavor into the KHL.”

The latest additions to the list of KHL member clubs means the League’s Competitions Department is already working on the daunting task of formulating the 2013-14 season schedule.

Liverpool FC
15.07.2013, 16:56
Au! Ovo je ogromno pojacanje za SKA! Bice uzivanje gledati ga :)

What has been assumed and reported for days has been officially announced. Ilya Kovalchuk has inked a four-year contract with SKA Saint Petersburg of the Kontinental Hockey League.

Last week, Kovalchuk sent shock waves through the hockey world when he decided to retire from the NHL despite having $77 million left on his 15-year, $100 million contract. Kovalchuk’s decision left the New Jersey Devils with a massive hole in their lineup, not to mention a $250,000 annual cap recapture penalty through 2024-25.

On top of that, the Devils don’t have a first round draft pick in 2014 as punishment for their first attempt to sign Kovalchuk.

Following his retirement, it quickly became apparent that Kovalchuk would head to the KHL to extend his career. His mother suggested that this had been on the 30-year-old forward’s mind since January and he was influenced by his time with SKA during the lockout.

Taxation in the United States as well as the NHL’s escrow rules were also apparently factors as it’s believed that Kovalchuk stands to benefit financially from this maneuver. SKA hasn’t released the financial terms of their agreement with Kovalchuk.

The next time a wide North American audience sees him on the ice might be during the 2014 Winter Olympics. Team Russia and the United States will be in the same division.