Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Korean Grand Prix - Yeongam

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Korean Grand Prix - Yeongam











    Koreja je prosle godine debitovala u Formuli 1. Staza je zavrsena samo mesec dana pre trke, nesto slicno kao ove godine sa Indijom. Oko staze ce uskoro nici poslovna cetvrt, mada je ceo projekat usporen zbog ekonomske krize, pa ce verovatno ova staza jos dugo biti okruzena - nicim. Tesko je izvuci zakljucke, jer je jedinu trku obelezila kisa, ali se cini da je kao i vecina Tilkeovih staza veoma komplikovana za voznju i preticanje. Prosle godine pobedio je Alonso, iako je Fetel vodio veci deo trke, ali je odustao zbog mehanickog problema.
    Sampion za ovu godinu je poznat, ostaje da se teoretski resi sampionat konstruktora i videti da li ce Fetel i RBR oboriti neki rekord do kraja sezone. Svakako vredi pratiti.
    DRS zona na najduzem pravcu, detekcija izmedju krivine 1 i 2. Gume meke i supermeke.
    Last edited by Nebojsa; 14-10-11, 12:33.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Ja i ovdje ocekujem pobjedu Meklarena,mozda je vrijeme da Luis odgovori.Prvi trening u kisnim uslovima,teska staza i tu je Sumi na samom kraju dosao do prvog mjesta,dugo je Buemi bio tu,na kraju su ga sklonili.Drugi nisam gledao.Kisa bi bila lijep dodatak,da eventualno dobijemo neocekivanog pobjednika

    1. trening
    http://www.formula1.com/results/season/2011/851/6911/

    2. trening
    http://www.formula1.com/results/season/2011/851/6912/
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nebojsa mislim da nepravedno kritikujes Tilkea, odnosno njegove staze. Ja se secam kad su njegove staze tek stupile na kalendar, trke su bile fenomenalne. Malezija u prvoj polovini prosle decenije je uvek bila sjajna trka, Bahrein i Kina prvih par godina takodje. Ali poslednjih par sezona formula je otisla u pravcu koji smo vec dovoljno puta komentarisali ovde, bolidi su ti koji su ucinili prestizanje izuzetno teskim ili nemogucim i to je bio slucaj na svim stazama.
      Inace Tilke na svim stazama napravi barem 2 mesta za prestizanje, na nekima i vise. Obicno ubaci 2/3 pravca sa jakim kocenjima i izmedju njih tehnicke sektore.

      Btw staza u Koreji mi se ne svidja, nekako mi je neskladna. Prvi sektor samo pravci, a drugi i treci iskljucivo tehnicki. Bolje bilo da je to malo izmesano, tehnicki sektor pa pravac pa tehnicki pa pravac....
      sigpic

      Comment


      • #4
        Od svih ovih novjih staza koje su uvedene u kalendar u poslednjih 5 godina, jedina koja mi se malo svidja.

        Comment


        • #5
          @Tony

          tacno za koreu ni meni se ne svidja
          ali ipak je zanimljiva trka na toj stazi.....kao prosle godine kada je padala kisa.....

          P.S dodji veceras kviz je
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • #6
            Ajde ljudi nemojmo da se brukamo,onakve kvalifikacije i nijednog posta!
            Luis objasni,kad je izgledalo dace mu Fetel opet oduzeti momenat on pojacava i izvlaci onakvo vrijeme,svaka cast majstore
            Sumi razocarao,ali je imao nekih problema i odvezao je samo jedan brzi krug,mislim da mu to nece mnogo odmoci,moci ce i da bira drugaciju taktiku,a svakako je Mecka brza od ostalih.Sjajni Petrov mislim da je kupio mjesto u timu!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Nisam gledao kvalifikacije nisam mogao da ustanem cele nedelje sam ustajao u 7
              Sutra cu ustati bez problema,ocekujem Sumija u top8
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Ja zaginuh sinoc, probudio sam se za kraj kvalifikacija, taman da vidim Hamija ispred Fetela. Onih poslednjih 3, 4 minut atreninga su mozda najzanimljiviji ove sezone. Bice sutra zanimljivo, RBi Meklaren iskombinovani na prva 4 mesta, Ferariji odmah iza. Bice tu mogucnosti za timske taktike, blokiranje, Alonso ce sigurno dobro startovati. Jedva cekam
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Bas je bilo napeto,a i Q2 odlican,steta sto Algersuari nije imao srece,bilo bi sjajno za njega da see domogao Q3,za dlaku mu je to promaklo.
                  Nemoc Zauber mada se od njih vise ocekuje na samoj trci

                  Da vidimo oce li sjutra Fetel blokirati Batona
                  Ipak nista od kise,steta
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    kvalifikacije prosle dobro ...razocaran sam 5 i 6 mestom ferarija ali sta je tu je....ne mogu bolje videcemo sutra u trci.....konacno neko drugi da osvoji pole.....ja iskreno od sutrasnje trke ocekujem dosta toga....
                    pa da pocnem:

                    1.hamilton ce lose da startuje i zabrljace skroz kasnije i nece biti na podiumu
                    2.vettel ce biti solidan tokom cele trke...
                    3.button ce malo da podbaci
                    4.e webber ce ovde da dodje do 2 ili 1 pozicije....
                    5.massa ocekujem stvarno malo vise od njega
                    6.alonso naravno NO.1
                    7.petrov ce bit dobar i konacno ce uzet malo vece bodove za reno posto ih sena nece uzet
                    8.force india ce bit solidna ali nece biti oba vozaca u o bodove
                    9.sumaher je zabrljao na kvalifikacijama izjavio je da mu se bolid tresao malo...sutra ce bit dobar
                    10.rosberg ce biti ispod sumija ;)

                    ostalo necu da komentarisem posto nisam siguran a i nisam siguran ni za ovo al ajd ;0 pozdrav
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #11
                      E konacno da neko drugi uzme pol poziciju. Svaka cast Hamiltonu. Nadam se da ce biti zanimljiva trka, a McLaren bi mogao da ostvari 1-2.
                      Na zalost malo zakasneli uspon McLarena...
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        @Tony

                        Nije zakasnelo, uvek je tu sledeca sezona
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Iceman View Post
                          9.sumaher je zabrljao na kvalifikacijama izjavio je da mu se bolid tresao malo...sutra ce bit dobar
                          Cak su ga pitali prije brzog kruga moze li da odvozi krug i da nisu rijesili vibracije,rekao je da ce odvoziti i prvi sektor mu je bio sjajan,bio je najblizi Luisu.U drugom je izgubio cijelu sekundu,a trebao je do 0.7 u vr' glave.Ja stvarno ne vidim kako ce Petrov biti brzi od obje Mecke sjutra
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Opet Fetel brzo preuzeo prvo mesto.
                            Jedinu dobru vest koju donosim je da ce za manje od 10 minuta padati kisa.

                            Comment


                            • #15
                              Ma daj bre Petrove majmune jedan koji put moras da useres Sumiju trku???
                              Mrs bre.. g**no jedno...
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment

                              Working...
                              X