PDA

Pogledati punu verziju : 2011 Formula 1 Japanese Grand Prix - Suzuka

Vladan
26.09.2011, 13:46
http://i14.photobucket.com/albums/a308/raymondu999/ScreenShot2011-09-12at113516PM.png

http://www.dodaj.rs/f/22/Es/4SxCAEif/1/suz.jpg

Suzuka

Datum trke: 9. oktobar
Broj krugova: 53
Duzina kruga: 5.807 km
Duzina trke: 307.471 km
Rekord staze: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)

Satnica

Petak 7. oktobar
Trening 1: 03:00 - 04:30
Trening 2: 07:00 - 08:30

Subota 8. oktobar
Trening 3: 04:00 - 05:00
Kvaliikacije: 07:00

Nedelja 9. oktobar
Trka: 08:00

Najvise pobjeda - vozaci

Mihael Sumaher 6
Gerhard Berger 2
Aerton Sena 2
Dejmon Hil 2
Mika Hakinen 2
Fernando Alonso 2
Sebastijan Fetel 2

Najvise pobjeda - konstruktori

Meklaren 8
Ferari 7
Beneton 3
Vilijams 3
Reno 2
Red Bul 2

Proslogodisnje kvalifikacije

http://www.dodaj.rs/f/2e/6F/2TdqPnOE/suz1.jpg

Proslogodisnja trka

http://www.dodaj.rs/f/p/b/1FPk9vZn/1/suz2.jpg

Legendarna staza,ovdje su se odlucivale titule,tako ce biti i ovoga puta.Ipak daleko smo jos od kraja sampionata,ali ce Fetelu i jedan bod donijeti titulu,mada ce on ici na pobjedu kao i uvijek.
Bice zanimljivo vidjeti za kakvu ce se strategije odluciti timovi,gume ce biti medium prime i soft,a DRS zona na ciljnoj ravnini rekao bih.
Ocekujem odgovor Meklarena na ovoj stazi,prije svega Hamiltona,vec je dovoljno bitaka izgubio od Batona ove godine,red je da odgovori.Znamo da Ferari nema neki ritam u poslednje vrijeme i da su zavrsili sa razvojem ovog bolida pa ne vjerujem da ce se umijesati u borbu za pobjedu,vjerovatno ce se Alonso boriti za podijum.Sumaher je apsolutni rekorder i obozava ovu stazu,vidjecemo koliko moze njegov Mercedes ali ovo je jedna od onih staza dje ne zavisi sve od bolida,a znamo kako je Sumi ove godine vozio takve.Fors Indija sigurno zeli da iskoristi momentum i da napadne Mercedes,nadajmo se ozbiljnijim stvarima od Renoa i da Kamui napokon pokaze nesto od svoje klase na domacem terenu.

Vjerujem da ce biti uzbudljivo,po meni najbolja staza u sampionatu,koja izdvaja velike od sampiona!

Nebojsa
26.09.2011, 13:58
Odlicno otvaranje, mozemo ocekivati dobru trku, volim te klasicne staze. Pre mislim da ce DRS zona biti od kasike pa do 130R. Posle se moze imati dovoljno brzine i zauzeti bolju poziciju za preticanje u poslednjoj sikani.

Tony_G
26.09.2011, 14:30
Slazem se Nebojsa, DRS definitvno od kasike do sikane, bice laganica obilaziti, mada verovatno da nece odmah po izlasku iz kasike, nego posle nekih stotinak metara...

Vladane jesi to ti zakljucio da na ovoj stazi ne zavisi sve od bolida ili je to neko strucno misljenje?
Po meni ni na jednoj sazi ne zavisi sve od bolida, potreban je spoj dobrog vozaca i dobrog bolida, Red Bull to ima sa Vettelom, a Webber je dokaz da Red Bull samo po sebi nije svetlosnu godinu ispred ostalih, ima blagu prednost koju Vettel dize na visi nivo, a Webber kao prosecan vozac ostvarju rezultate veoma slicne Ferrariju i McLarenu. kad bi Webber bio rame uz rame sa Vettelom to bi vec bilo zabrinjavajuce, jer bi onda znacilo da i takav prosecan vozac moze da pobedjuje.
Inace ocekujem dominaciju Red Bulla u prvom sektoru zbog najbolje aeorodinamike...

Vladan
26.09.2011, 14:32
Jedna je od najzahtjevnijih staza definitivno,moje misljenje samo ;)
Mislim da ce Meklaren biti mnogo blizi i konkurentniji RBu ovoga puta

Nebojsa
26.09.2011, 14:46
@Toni

Mislim da nece biti bas do sikane jer je to nepravedno. Uz to nebezbedno je sa DRSom prolaziti kroz 130R pa pretpostavljam da ce biti do te krivine, od samog izlaska iz drugog dela kasike.

Vanja #66
26.09.2011, 14:52
Staza koja ima prebogatu istoriju, velikani su ovde pobedjivali, a i gubili (Schumacher 2006.)...

Odlicno otvaranje Vladane, mada nadao sam se vecem broju slika... Znamo svi mi kako staza izgleda i sve, ali opet... :)

Tony_G
26.09.2011, 15:16
@Toni

Mislim da nece biti bas do sikane jer je to nepravedno. Uz to nebezbedno je sa DRSom prolaziti kroz 130R pa pretpostavljam da ce biti do te krivine, od samog izlaska iz drugog dela kasike.

Pa vec je bilo staza na kojima je DRS koriscen kroz "zakrivljen" pravac (Singapur poslednji primer), a uvek je koriscen na prilazu jakom kocenju, a u pravu si da bi bilo nepravedno jer je predugacak pravac, ali zato sam i rekao da verovatno nece biti odmah po izlasku iz kasike, vec ce pocetak DRS zone biti na pola puta od kasike do 130R. A nema mnogo smisla da se koristi samo do 130R, jer to nije krivina pogodna za prestizanje, a inace DRS se zatvara pritiskom na kocnicu, sto znaci da bi morali da promene sistem rada DRS-a jer se kroz 130R prolazi punim gasom. To je sve previse komplikovano, zar ne?

pretorian
27.09.2011, 18:18
Nego, kakvo će biti vreme ljudi?

Vanja #66
28.09.2011, 09:47
Rano je za to... Cak ni na F1 sajtu nema izvestaja... :D

Nebojsa
28.09.2011, 10:30
Rano je za to... Cak ni na F1 sajtu nema izvestaja... :D

A i sto bi bilo, ne zanima kakvo vreme nece biti. Ponekad imam utisak da je njihova meteorolska metoda pogadjanje. Pa ako prodje proslo je, kao u kladzi...

Mr.M
28.09.2011, 10:38
Sta treba da se desi da Baton pobedi a Vettel izleti ?
- Recimo kisa najpre i Batonove dobre kvalifikacije!

Od ove trke ocekujem krunisanje sampiona vettela

Nebojsa
28.09.2011, 10:58
Fetel je jedan od najboljih vozaca po kisi, ali nije to bitno. Mislim da sampionat ne moramo ni gledati, vec treba samo uzivati u nadam se 5 fenomenalnih trka do kraja.
Zasto to kazem? Sledi nam 5 staza, tri odlicne vozacke, Indija se vozi prvi put. Treba uzivati. Koga briga ko ce biti sampion, sta mi imamo od toga? Seb je ove godine bio najbolji vozac sa najboljim bolidom, tako da je ova sezona sto se toga tice u istoriji. Medjutim, ako imamo bar 3 krstene trke do kraja, ovu sezonu mozemo nazvati najboljom od ukidanja V12 motora, ako gledamo kvalitet trka. I to mi je nevidjeno drago, nista bolje za popularizaciju ovog sporta nije moglo da se desi. Ne zaboravi da ce ovo biti i inspiracija tradicionalnim timova da pobede distributera otrovne slatke vodice. A to ce na kraju da se dobro odrazi na nas u buducnosti jer cemo imati bolje automobile sa inovacijama. Ne treba biti tako uskih pogleda.

ClayWarrior
28.09.2011, 19:00
Mislim da sa ovoliko elektronike u rugobama koje danas voze vise ne mozemo ni porediti zanimljvost u razlicitim sezonama ali je bila kvalitetna.. vozaci u vrhu nisu imali previse odustajanja (prva cetvorica u sampionatu sve skupa 4) i zbog nedostatka konkurencije ostalih timova uglavnom su belezili samo dobre rezultate. To Sebastianovu titulu cini jos vrednijom

Zanimljivo je da su od 1994. na mitskoj stazi Nemci samo 3 puta prepustili nekome pol poziciju.. tesko da ce se ta brojka povecati i nakon ove. U svakom slucaju mi je drago da ce titulu proslaviti ovde a ne u Singapuru koji mi je smesan (het trik pobeda bi bio vise nego dobro dosao)

Vladan
30.09.2011, 14:59
Poboljsani Zauber na Suzuki ;)
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/269022/significant-sauber-upgrade-for-suzuka/

Od Sumija ocekujem velike stvari,ako neko zna kako se vozi ovdje to je on :f1:
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/269009/schumacher-preparing-for-special-suzuka/

Vladan
06.10.2011, 22:48
U 3h je prvi nezvanicni i njega cu gledati najvjerovatnije,onaj u 7h tesko.
Fetel je najavio borbu za jos jednu pobjedu sto je i normalno,ovo je zahtijevna staza,on je vrhunski vozac jos ima strasan bolid i sigurno zeli u velikom stilu ovo da zavrsi.
Sanse za kisu male ;)

I da se prisjetimo malo

http://www.gpupdate.net/en/videos/1470/prost-and-senna-collide-again-suzuka-1990/

Nebojsa
06.10.2011, 22:56
Bio je slican incident i prethodne godine, tada je Seni nezasluzeno oduzeta sansa da se bori za titulu. Voleo bih da vidim kisu, malo zanimljivosti nije na odmet. Mislim da cemo videti padove u performansama kod svih ekipa, odustali su svi naveliko od ovogodisnjih bolida, vec je krenula sledeca sezona. Videcemo u kom su stanju vozaci.
Inace, ako niste culi, potvrdjene su spekulacije da je Robert Kubica imao/ima predugovor sa Ferarijem za 2012. Da nije bilo povrede, sigurno bi vozio za njih. Ipak jos uvek postoji mogucnost da se taj ugovor aktivira ako doktori procene da je dovoljno zdrav da vozi. Zanimljivi meseci pred njim, presudni za dalju karijeru.

Nebojsa
06.10.2011, 23:03
Sada sam gledao, idioti su stavili jednu DRS zonu, na startno ciljni pravac :facepalm:

Vladan
07.10.2011, 12:30
Gledao sam prvi trening,ocekivano zagrijavanje za najvaznije stvari,isprobavanje taktike,vozaci Meklarena najbrzi,ja od njih ocekujem da dodju do pobjede posto im ova staza sigurno odgovara.
Vidim da su zestoko popravljena vremena na drugom nezvanicnom i tu je Baton bio najbrzi,ali su timovi velike trojke bas blizu i to obecava,a ni Sumi i Niko nisu daleko.
Reno na oba brzi od Fors Indije,vidjecemo u 7h najbolje koliko ko moze,Meklaren i RB ce jos pojacati,a moze li Ferari da ih isprati bice zanimljivo.Mislim da je Mercedes miran na 4. mjestu.

Evo i rezultata

http://www.formula1.com/results/season/2011/852/6905/

http://www.formula1.com/results/season/2011/852/6906/

Nebojsa
07.10.2011, 13:09
Ja sam gledao drugi trening i odatle nista nije moglo da se izvuce, jer je vecina timova bila na relativno velikim tezinama i probali su neke scenarije za pocetak trke. Niko nije bio na nekom kvalifikacionom tempu bar da sam ja primetio. Razlika izmedju jacih i slabijih timova je sve veca kako se sezona blizi kraju, sto je i ocekivano. Sto se tice rasporeda snaga, manje - vise se slazem sa Vladanom. Ipak mislim da ce bar jedna FI biti bolja od Mercedesa.
Od zanimljivih dozivljaja van staze zavrsili Barikelo i Maldonado, prvi zbog greske, drugi zbog kvara. Kobajasi imao nekoliko izleta i ispada sa hepiendom. Vozaci imaju problema sa kocenjem u prvoj krivini, nekoliko ih je tu krivinu prilicno prosirilo. Nadajmo se zanimljivoj trci i kvalifikacijama.
A ovo je za Srdjana, slazem se da je MM najbolji pesnik 20. veka u Srbiji, rame uz rame sa Danilom Kisom

http://www.youtube.com/watch?v=UUCMX0CqFjE

:biggrin:

Infinity
08.10.2011, 00:00
Konacno i ta suzuka,po meni najbolja staza ikada napravljena,po meni najzahtevnije staza,jer ima gomila brzih krivina i gomila mesta na kojima je lako pogresiti i ako negde date malo vise gasa izletecete kao vettel na prvom treningu,inace vidim da je button dominirao na oba treninga,jedva cekam trening a pogotovo trku je rmi je omiljena staza i iskreno bi voleo da vettelovo slavlje jos malo priceka,ali zato ce trebati cudo, a u nedelju ima da bude haos na stazi jos ako bude padala kisa...jedino sto je glupo jeste jedna DRS zona ali ajd,svakako ce biti uzbudljivo

Vladan
08.10.2011, 01:00
Veber smatra da ce DRS da izbaci par ljudi iz trke ;)

ClayWarrior
08.10.2011, 07:50
Baton pobedjen za treptaj oka a hamilton kao popisan.. savrseno jutro

pretorian
08.10.2011, 13:10
Pitanje, ko je na ovoj slici srećan??
::) :facepalm:
3101

Na engleskom je ovo upečatljivije!
Now that's called sticking it to your rivals!!

Iceman
08.10.2011, 14:41
xaxa kakav je hamilton...kao da je

1.na sahranu

2.telohranitelj

ja od sutrasnje trke ocekujem dosta:

1.alonso i massa ce dobro startovat i napredovace dosta.....

2.vettel ce konacno da kiksne..kao u nemackoj

3.meklaren ce da podbaci pobice se izmedju sebe :D

4.sumaher ce biti odlican

5.takodje i kobayasi ( ali ce i on nekog da takne mora to je jace od njega )

6.senna bolji od petrova

7.rosberg odlican ( bodovi )

8.force india ce da podbaci

9.toro rosso ce bit dobar

10.webber po obicaju los start ali se kasnije izvuce

ClayWarrior
08.10.2011, 19:09
Cudi me da ovako malo ljudi komentarise Formulu 1! Mladjima sigurno ne moze biti izgovor dominacija Fetela jer nisu videli sta je crvena masinerija na celu sa doktorom Mihaelom radila pre desetak godina a kapiram da se stariji secaju vremena kada nisi obilazio protivnike pritiskanjem nekih dugmica pa to sve lici na scenario iz arkadnih NFS igrica, pa ovim danasnjim bolidima i stazama nisu bas odusevljeni

Steta

Tony_G
08.10.2011, 21:35
Cudi me da ovako malo ljudi komentarise Formulu 1! Mladjima sigurno ne moze biti izgovor dominacija Fetela jer nisu videli sta je crvena masinerija na celu sa doktorom Mihaelom radila pre desetak godina a kapiram da se stariji secaju vremena kada nisi obilazio protivnike pritiskanjem nekih dugmica pa to sve lici na scenario iz arkadnih NFS igrica, pa ovim danasnjim bolidima i stazama nisu bas odusevljeni

Steta

Generalno nema vise sta da se kaze ove sezone, svake kvalifikacije ista prica, jedino sto je ostalo da se komentarise je da li je Hamilton totalno lud ili samo malkice...
Inace od te 2 generacije koje si naveo ja verovatno spadam u neku srednju, poceo sam da pratim 2000 i bez obzira na Schumacherovu dominaciju bilo mi je zanimljivo tih 4/5 godina (a nisam za njega navijao). Trke su bile zanimljve, bilo je borbi za visoke pozicije.
Ali sto se vise formula razvijala to je postalo teze prestizanje, setite se pre par godina svih onih krilaca na bolidu, aerodinamika na vrhuncu, ali to stvara onaj "prljavi vazduh" iza bolida zbog kojeg je mnogo teze presitzati, mislim da su ove godine napravili korak unazad kad su takve stvari u pitanju sto je dobro, a uveli DRS kao sistem koji ce povecati sanse za prestizanje sto je opet dobro. Morali su to da urade jer je popularnost formule opala znacajno prethodnih godina, tome u prilog govori cinjenica da nijedna televizija sa ovih prostora nije kupila prava za prenos ove sezone, tek posle 4 fenomenalne trke se SportKlub setio da to uradi. Da nisu nista promenili ja bih eto posle 10 godina pomnog gledanja verovatno prestao da pratim, isto kao sto ove sezone polako prestajem da pratim MotoGP, trke su katastrofa, gledam ih bukvalno eto radi reda, jedino sto vredi je Moto2...

bice
08.10.2011, 21:52
U koliko je trka sutra?

Nebojsa
08.10.2011, 21:58
U 8.
Potpisujem vecinu ovoga sto je napisao Toni. Mozda bi za zanimljivost trka bilo korisno da se uklone plave zastave, kao sto je to bilo ranije. Potrazite na YT Using backmarkers in F1 i videcete zasto. Nekada nije bilo obaveze da se onaj ko zaostaje skloni kao da ne postoji.

Mr.M
09.10.2011, 08:22
Na kraju sve gotovo. Ustao sam da gledam i sta sam video ? Vettel se nije slupao , titula u dzepu i 4 trke do kraja mi imamo sampiona i sta imamo gledati prvenstvo :facepalm: Ocajno :facepalm:

Ricma
09.10.2011, 08:44
Moraces da cekas narednu sezonu kako bi se slupao.:biggrin:
Elem jedna od onih retkih trka gde je Fetel gubio pozicije zbog duzeg zadrzavanja u boksu, s tim da ne znam kako ga je zaobisao Alonso.
Sumaher zavrsio kao sesti, ako se ne varam, posto mi je tu seckao strim pretpostavljam da je nakon izlaska iz boksa bio pre Mase.
Baton-majstorski odvozao, iskreno nakon pocetka trke nisam ocekivao da ce moci bolje od treceg mesta, al eto prijatno me iznenadio.Drago mi je da u ovoj sezoni(gledano u svim trkama) je probio barijeru koja ga je kocila prosle godine, a to je bio Luis Hamilton zato sto je retko kad bio ispred svog kolege.
Sledece nedelje VN Severne Koreje i nastavak borbe za drugo mesto izmedju Batona, Alonsa i Vebera.

Mr.M
09.10.2011, 08:48
Moraces da cekas narednu sezonu kako bi se slupao.:biggrin:

Strasno , kada se setim prosle sezone , kada im je na pocetku bilo tehnickih problema toliko da su u svakoj 2-oj trci odustajali , ovo je ocajno , unistavanje... Ima masinu od bolida i ponesto od F1 znanja i to je to. Nadam se da ce se Ferrari sledece sezone popraviti i da Nando dodje do titule konacno nakon 2006 :)

EDIT : Alonso jos jednom pokazao kakav je covek :) Cestitao Vettelu i mislim da je i njemu jasno da nije ove sezone imao sanse , a setimo se prosle sezone i nekih trka gde Alonso bio 1 , Vettel mu ni ruku nije pruzio :)

ClayWarrior
09.10.2011, 08:56
Znas sta mali.. ebalo te to slupanje vise.. iz trke u trku jedno te isto. Da imas dve ciste nikada u zivotu to nikome ne bi pominjao ni slutio

ClayWarrior
09.10.2011, 09:02
Generalno nema vise sta da se kaze ove sezone, svake kvalifikacije ista prica, jedino sto je ostalo da se komentarise je da li je Hamilton totalno lud ili samo malkice...
Inace od te 2 generacije koje si naveo ja verovatno spadam u neku srednju, poceo sam da pratim 2000 i bez obzira na Schumacherovu dominaciju bilo mi je zanimljivo tih 4/5 godina (a nisam za njega navijao). Trke su bile zanimljve, bilo je borbi za visoke pozicije.
Ali sto se vise formula razvijala to je postalo teze prestizanje, setite se pre par godina svih onih krilaca na bolidu, aerodinamika na vrhuncu, ali to stvara onaj "prljavi vazduh" iza bolida zbog kojeg je mnogo teze presitzati, mislim da su ove godine napravili korak unazad kad su takve stvari u pitanju sto je dobro, a uveli DRS kao sistem koji ce povecati sanse za prestizanje sto je opet dobro. Morali su to da urade jer je popularnost formule opala znacajno prethodnih godina, tome u prilog govori cinjenica da nijedna televizija sa ovih prostora nije kupila prava za prenos ove sezone, tek posle 4 fenomenalne trke se SportKlub setio da to uradi. Da nisu nista promenili ja bih eto posle 10 godina pomnog gledanja verovatno prestao da pratim, isto kao sto ove sezone polako prestajem da pratim MotoGP, trke su katastrofa, gledam ih bukvalno eto radi reda, jedino sto vredi je Moto2...

Trke su starno bile dobre, u super brzim bolidima koji su btw bili prelepi

Bilo je nekih sezona u kojima bukvalno nismo videli nista, uz F1 su me drzali prvo Sumaher, onda 2007. Kimi, ali da se nije pojavio novi mladi Nemac odavno bih ja ovo batalio (i nista ne bih propustio). Kapiram da je DRS bio jedino resenje da bi spasili posrnulu seriju, oko toga ne bih trebao mnogo da se bunim

Vladan
09.10.2011, 09:26
Eto sta je Suzuka,mora ludnica da bude na ovoj legendarnoj stazi :wthy:

Ocekivao sam vise od Hamiltona ali je jasno bilo da je Meklaren sposoban za pobjedu i stvarno fantasticna trka za Batona.Covjek je takticki izvanredan,da ga nije onako zagradio Fetel na startu vjerovatno bi odma preuzeo prvo mjesto,a kako samo cuva gume,u kakvim problemima su bili Fetel i Luis posle samo.Pobijediti na Suzuki je nesto posebno,tu se vidi kakav je ko vozac,ja stvarno ne volim previse Batonov stil voznje i nisam na njiega gledao kao na najvecu klasu ali me zadnjih par godina ubijedio da je izuzetan pilot i da jeste najveca klasa.

Alonso jos jednom pokazao kakav je majstor,dajte mu bolid i donijece vam titulu,na Ferariju je sve.Fetel se dosta namucio,previse je trosio gume i sigurno je zelio da pobjedom dodje do titule medjutim to danas nije bilo moguce.Steta sto je Ambrozio uradio ono pri kraju mozda bi bilo borbe izmedju njega i Alonsa jer bi mogao da koristi DRS i stvarno zaostali vozaci moraju da ne rade te stvari.Ipak ono sto je najvaznije za Sebastijana je titula koja je i matematicki obezbijedjena danas,stao je pored velikana ali bice toga jos,pravi Sumijev naslednik.

Veber vozio korektno,nema agresivnosti na to nas je i navikao ove godine,bolid mu odradjuje sve i morao bi vise da pokazuje,Luis na kraju 5.Morao je bolje ali sta je tu je,problemi sa gumama,preagresivan cesto,opet jedna situacija i za kaznu ali je dobro prosao,nije kaznjen zato sto nije Fetel,a trebao je zbog onog duela sa Masom.Sumaher izvukao maksimum,odlicna taktika,ove godine je naucio kako treba sa gumama,opet ispred Mase,nije bilo lako drzati ga 15-ak krugova jer je Brazilac bio stalno na repu ali je uspio Sumi.Masa 7. opet ispod ocekivanja i Ferariju pod hitno treba novi vozac,ovo je stvarno previse.To bi upravo mogao da bude Perez,mozda i heroj dana,fenomenalna voznja,svi su ocekivali od Kamuija velike stvari(ukljucujuci i mene) a upravo je Perez bio taj koji je iznenadio.
Petrov na kraju do 9. a fantasticni Rozberg do bodova,do 10. pozicije.Mbogo je radio u ovoj trci i pomogao je i SC naravno ali smo na kraju vidjeli onu strasnu borbu imzedju 4-5 bolida.Sutil i Di Resta bez bodova,iznenadjujuce su pali posle fenomenalne prosle trke,Kamui izgorio,katastrofalan start,a o Vilijamsovima vise ne treba trositi rijeci,to nista ne valja.

Iceman
09.10.2011, 09:31
Dobra trka..Cestitke Vettelu na osvojenoj tituli,stvarno je zasluzio...
Cestitke Buttonu na pobedi,na startu se uopste nisam nadao da ce buttton doc do pobede ali eto...
Alonso i Ferrari :srce: odlicna trka za njih...na kraju je mogao do pobede doc ali jbg button je u zadnja 2 kruga ponovo povecao prednost...drzao je vettela iza sebe dobrih 12 krugova :D
webber solidan sta da kazem drugo...
hamilton e boze necu nista da komentarisem.....
sumaher je dobar na kraju iako je na pocetku bio 7 ali solidna trka za njega
massa razocarenje opet zeznuo ga je opet HAMILTON ali ne mogu hamiltona da krivim za sve ipak je massa u drugu polovinu trke bio znatno losiji od ostalih
perez svaka cast momce.....maksimum je izvukao....
petrov solidan treba reno jos da radi ocekujem od koreje poboljsanja
rosberg sa 23 pozicije do 10......dobar je ali jbg zajebala ga hidraulika u kvalama.....da je dosao do Q3 bio bi tu ko sumaher mozda i bolji od hamiltona :D
ostalo necu da komentarisem samo cu reci da me je senna razocarao

Nebojsa
09.10.2011, 10:11
Miko imas ludu srecu da se niko nije setio da ono sto si napisao bude sankcionisano pravilima ovde, jer bi sada popio najveci moguci warn. Valjda su mislili da prizivanje nesrece drugom coveku nece pasti na pamet racionalnom ljudskom bicu, ali su se prevarili. Jos jedan takav ispad i nekako ce se reagovati, garantujem ti.
Sad na lepse stvari. Svaka cast Sebu i celom RB timu, napravili su najbolju kombinaciju bolid - vozac od Sumaherovog vremena u Ferariju. Apsolutno zasluzena titula i sada im ostaje da jure rekorde do kraja sezone, pre svega za pol pozicije. Danas je zavrsio treci, malo zbog prevelikog trosenja guma, malo zbog nesto losijih pitstopova i sto se tice prolaznog vremena mehanicara i odluka, ali nece im biti zao vec ce znajuci radnu etiku te ekipe verovatno izvuci pouke. Zato su najbolji i to ce i ostati neko vreme. Tu je i ona dimenzija da nije previse rizikovao, jedan od znakova zrelosti.
Baton ima sezonu karijere i vozi bolje nego ikad. Fenomenalne odluke, najbrze i najostrije razmislja od svih vozaca, a jos je pronasao i brzinu i agresivnost koju ranije nije imao. Kapa dole, drugo mesto na kraju ce mu mozda i vise znaciti nego ona titula u Bronu, svakako ce biti u tom rangu. Danas je najbolje cuvao gume, kada se desilo ono Fetelovo blokiranje na pocetku nije se gubio, polako je napredovao prema Sebu i prestigao ga u boksu. Pobeda u Japanu ce mu dosta znaciti iz dobro poznatih razloga (Djesika :biggrin:). Svaka cast, svaka cast, i za sezonu, i za ovu trku, i za onu u Kanadi, i... Tesko je vise i setiti se.
Fernando jos jednom pokazao da je bolji vozac nego sto ima bolid. Zao mi je sto komentatori nisu primetili kako je genijalno odbio napad Fetela u jednom momentu, jer je pratio a ne prestigao Hispaniju (valjda Danija) od kasike do DRS aktivacije, da bi mogao da koristi DRS na pravcu. Na kraju se priblizio Batonu, ali nije to bilo realno i objektivno treba da budu prezadovoljni drugim mestom u Ferariju. Ono sto je veoma pozitivno je da su imali tempo na medium pneumaticima, sto je bio veliki problem tokom cele sezone, izgleda da su konacno prevazisli te probleme, ali su i dalje najslabiji od velike trojke. Dosta posla za njih tokom pauze.
Hamilton... Moze li neko da se seti neke njegove trke bez incidenta, kontroverze... Definitivno zanimljiv za gledanje i dramske zaplete, ali opasan po sve oko sebe. Danas je bio na ivici da ponovo upropasti trku i sebi i Masi, ali je imao srece. Kod psihologa OBAVEZNO, mora da nauci da bar malo kontrolise agresiju, za svoje dobro i dobro rima, i onih nesrecnika koji se nadju pored njega. Masa imao jednu od svojih trka, tu negde, ali nikad ozbiljan protivnik ikome, svako ko je pokusao da ga prestigne uspeo je. Steta, a bio je dobar vozac. Veber odvozao relativno mirnu trku sem kontakta sa Sumaherom. Ima jos 4 trke da konacno pobedi, inace moze sezonu da proglasi za promasaj, sem ako zavrsi drugi. Ako vas timski kolega onako dominira a vi mu ne mozete prici, onda je to problem. Ne kazem da je potpuno zalutao, ali ima vozaca koji vise zasluzuju taj kokpit.
Od ostalih... Sumaher dobar, iskoristio je lisac onaj sc period da prudje ozbiljnijim bodovima, ali mu za borbu za podijum treba bolji bolid. Vestina je jos tu i to obecava za sledecu sezonu ako se konacno ubode sa bolidom. Perez dokazao da mu je mesto u najjacim timovima vec sad, a kada prikupi jos malo iskustva, mislim da imamo kandidata za titulu. Kobi je razocarao kuci, moglo je to mnogo bolje. Rozberg krenuo sa dna, dogurao do bodova, dobra trka u odnosu na uslove. Buemi ce imati neprijatan razgovor sa mehanicarima, onog ko je zasrafio onaj tocak treba bicovati :D Alguersuari gledao reprizu prosle godine sa Kamuijem. Lotusi se odjednom umesali za sredinu tabele sto je veoma pozitivno. Reno solidan kada se pogledaju prethodne trke. FI van bodova, pre pola godine, ovaj rezultat ne bi bio neuspeh, posle prethodnih nekoliko trka i rasta ambicija realno jeste. Vilijamsi se polako popravljaju, nisu vise prikucani za dno, ali imaju jos puno posla da se vrate gde im je mesto. Mozda im jedan Finac u tome pomogne ;) Ricardo ponovo solidan, valjda cemo ga sledece godine gledati u TR pa doneti neke zakljucke o tome da li jeste ili nije materijal. Virdzina standardno ne vredni pomena, sem D`Ambrozija koji je odlucio borbu za drugu poziciju.
I jos jednom sve cestitke Fetelu, najmladjem dvostrukom spamionu F1. I pretpostavljam da nece tu stati. Roll on Korea :D

Vladan
09.10.2011, 10:15
I svaka cast sjajnoj japanskoj reziji,hvala im sto smo onoliko pratili vrhunsku Kobajasijevu voznju :biggrin:

Nebojsa
09.10.2011, 10:16
Ovaj reziser ko da prvi put gleda trku, uspeo je apsolutno sve bitno momente da propusti :facepalm:

Tony_G
09.10.2011, 10:17
Trke su starno bile dobre, u super brzim bolidima koji su btw bili prelepi

Bilo je nekih sezona u kojima bukvalno nismo videli nista, uz F1 su me drzali prvo Sumaher, onda 2007. Kimi, ali da se nije pojavio novi mladi Nemac odavno bih ja ovo batalio (i nista ne bih propustio). Kapiram da je DRS bio jedino resenje da bi spasili posrnulu seriju, oko toga ne bih trebao mnogo da se bunim

E vidim generalno se slazemo, samo nisam siguran na koje trke mislis u boldovanom delu...

Vidim neki pominju neka velika uzbudjenja jutros na trci, nznm samo koja su to uzbudjenja, ja ih nisam mnogo primetio, al ajde.
Svaka cast Vettelu, svaka cast Buttonu, Alonsu takodje. Webber potpuno neprimetan, Hamilton ocigledno imao velikih problema sa gumama.
Ono na startu je bilo za kaznu, mislim da bi u bilo kojoj drugoj trci kaznili Vettela, sada je mozda uticalo to sto se "bori" za titulu, a kad vec njega nisu kaznili onda nisu mogli ni Hamiltona jer je bio potpuno precrtan incident. Sve u svemu bilo je mnogo boljih trka od ove.

@Miko Mislim da si dosta vise osporavao Vettela, covek je zasluzeno osvojio titulu i tu nema sta. Nije njegov uspeh baziran samo na bolidu, a ako si tako siguran da jeste onda mi reci kako si siguran da je Alonsov uspeh iz 2005 i 2006 baziran na njegovoj vestini a ne na bolidu????

Nebojsa
09.10.2011, 10:23
E vidim generalno se slazemo, samo nisam siguran na koje trke mislis u boldovanom delu...

Vidim neki pominju neka velika uzbudjenja jutros na trci, nznm samo koja su to uzbudjenja, ja ih nisam mnogo primetio, al ajde.
Svaka cast Vettelu, svaka cast Buttonu, Alonsu takodje. Webber potpuno neprimetan, Hamilton ocigledno imao velikih problema sa gumama.
Ono na startu je bilo za kaznu, mislim da bi u bilo kojoj drugoj trci kaznili Vettela, sada je mozda uticalo to sto se "bori" za titulu, a kad vec njega nisu kaznili onda nisu mogli ni Hamiltona jer je bio potpuno precrtan incident. Sve u svemu bilo je mnogo boljih trka od ove.

@Miko Mislim da si dosta vise osporavao Vettela, covek je zasluzeno osvojio titulu i tu nema sta. Nije njegov uspeh baziran samo na bolidu, a ako si tako siguran da jeste onda mi reci kako si siguran da je Alonsov uspeh iz 2005 i 2006 baziran na njegovoj vestini a ne na bolidu????

Upravo to. Ono sto Miko govori ovde je cista mrznja prema svakome ko se ne zove Fernando. I ja navijam za njega, ali mnogo vise uzivam u ovom sportu i znam da uvazim velikog vozaca, a Seb to jeste, uz sve mane i osporavanja koja se vezuju za njega (a ko ih nema?).

ClayWarrior
09.10.2011, 10:52

Mislio sam generalno na neki period oko 2000. ali kako se vise prisecam tako bih ukljucio i sve vise prethodnih sezona ali tu stvarno nisam objektivan jer sam F1 tada obozavao i sve belezio po nekim sveskama :D

ClayWarrior
09.10.2011, 10:56
http://farm7.static.flickr.com/6231/6227094336_9860df947d_b.jpg

Mislio sam da cu na brzinu izracunati starost vozaca u trenutku druge sampionske krune ali mi je trebalo par sati jer sam pospan i mamuran.. elem

Fetel - 24g 3m 7d
Alonso - 25g 2m 24d
Sumaher - 26g 9m 27d
Fitipaldi - 27g 9m 25d
Lauda - 28g 7m 11d
Klark - 29g 4m 29d
Sena - 30g 7m 1d
Hakinen - 31g 1m 4d
Pike - 31g 1m 29d
Prost - 31g 8m 3d
Stjuart - 32g 2m 5d
Brebem - 34g 4m 13d
Askari - 35g 1m 11d
Hil - 39g 8m 20d
Fandjo - 43g 1m 30d

Medjutim, mene je na kraju najvise fascinirao njegov govor jer je decko neverovatno miran i prikovan za zemlju.. sjajan mentalni sklop i mislim da ce nam doneti jos mnogo mnogo radosti u buducnosti. U narednim sezonama (mozda vec sledecoj) krece lov na Brebema, Stjuarta, Laudu, Pikea i Senu

aleksandar.kraft
09.10.2011, 17:24
http://i14.photobucket.com/albums/a308/raymondu999/ScreenShot2011-09-12at113516PM.png

http://www.dodaj.rs/f/22/Es/4SxCAEif/1/suz.jpg

Suzuka

Datum trke: 9. oktobar
Broj krugova: 53
Duzina kruga: 5.807 km
Duzina trke: 307.471 km
Rekord staze: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)

Satnica

Petak 7. oktobar
Trening 1: 03:00 - 04:30
Trening 2: 07:00 - 08:30

Subota 8. oktobar
Trening 3: 04:00 - 05:00
Kvaliikacije: 07:00

Nedelja 9. oktobar
Trka: 08:00

Najvise pobjeda - vozaci

Mihael Sumaher 6
Gerhard Berger 2
Aerton Sena 2
Dejmon Hil 2
Mika Hakinen 2
Fernando Alonso 2
Sebastijan Fetel 2

Najvise pobjeda - konstruktori

Meklaren 8
Ferari 7
Beneton 3
Vilijams 3
Reno 2
Red Bul 2

Proslogodisnje kvalifikacije

http://www.dodaj.rs/f/2e/6F/2TdqPnOE/suz1.jpg

Proslogodisnja trka

http://www.dodaj.rs/f/p/b/1FPk9vZn/1/suz2.jpg

Legendarna staza,ovdje su se odlucivale titule,tako ce biti i ovoga puta.Ipak daleko smo jos od kraja sampionata,ali ce Fetelu i jedan bod donijeti titulu,mada ce on ici na pobjedu kao i uvijek.
Bice zanimljivo vidjeti za kakvu ce se strategije odluciti timovi,gume ce biti medium prime i soft,a DRS zona na ciljnoj ravnini rekao bih.
Ocekujem odgovor Meklarena na ovoj stazi,prije svega Hamiltona,vec je dovoljno bitaka izgubio od Batona ove godine,red je da odgovori.Znamo da Ferari nema neki ritam u poslednje vrijeme i da su zavrsili sa razvojem ovog bolida pa ne vjerujem da ce se umijesati u borbu za pobjedu,vjerovatno ce se Alonso boriti za podijum.Sumaher je apsolutni rekorder i obozava ovu stazu,vidjecemo koliko moze njegov Mercedes ali ovo je jedna od onih staza dje ne zavisi sve od bolida,a znamo kako je Sumi ove godine vozio takve.Fors Indija sigurno zeli da iskoristi momentum i da napadne Mercedes,nadajmo se ozbiljnijim stvarima od Renoa i da Kamui napokon pokaze nesto od svoje klase na domacem terenu.

Vjerujem da ce biti uzbudljivo,po meni najbolja staza u sampionatu,koja izdvaja velike od sampiona!

Ljudi, prvi put sam na forumu. Samo da pitam, da li se zna kada je repriza trke?

Nebojsa
09.10.2011, 17:31
@aleksandar.kraft

Prvo willkomen u ovu malu otkacenu druzinu, nadam se da ces pisati.
Imas reprizu u 15 do 10 veceras, obavezno pogledaj, bila je dobra trka.

aleksandar.kraft
09.10.2011, 17:41
KADA JE REPRIZA TRKE MOLIM VAS?

aleksandar.kraft
09.10.2011, 17:42
HVALA!

Nebojsa
09.10.2011, 17:45
Moras da refresujes, ne ide automatski ;)

pretorian
10.10.2011, 22:38
hehe
Ono što je fascinantno je da bi svi mi bili bolji komentatori od ovih trenutnih a vezano za odbranu Alonsa protiv Vettela sa DRS-om.
Nego, kad pričamo o prelepim bolidima - Ferrari iz 2006-te!! :fct:
Sve ste rekli za japan....
I kao što neko već pomenu...
Roll on Korea!!

ClayWarrior
10.10.2011, 23:02
hehe
Ono što je fascinantno je da bi svi mi bili bolji komentatori od ovih trenutnih a vezano za odbranu Alonsa protiv Vettela sa DRS-om.
Nego, kad pričamo o prelepim bolidima - Ferrari iz 2006-te!! :fct:
Sve ste rekli za japan....
I kao što neko već pomenu...
Roll on Korea!!

Nema greske..

http://farm1.static.flickr.com/231/491590255_973e7111c3_b.jpg

ClayWarrior
12.10.2011, 19:16
http://www.youtube.com/watch?v=FQJy25ro3r0&feature=player_embedded#!

Nebojsa
12.10.2011, 19:50
Baton na kraju :rofl:

ClayWarrior
12.10.2011, 19:55
Ma kraj je pobedio, od finish line-a do njega

Nebojsa
12.10.2011, 19:57
I ono Mark - I was racing too - Webber :rofl: :rofl: