Announcement

Collapse
No announcement yet.

MOTEGI, JAPAN

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MOTEGI, JAPAN


    Podaci o stazi:

    Duzina: 4801m
    Sirina: 15m
    Levih krivina: 6
    Desnih krivina: 8
    Najduzi pravac: 762m
    Izgradjena: 1997g

    Ova sraza je vlasnistvo Honde, jer je i izgradjena za potrebe testiranja Hondinih motora.
    Nalazi se na oko 100km. severno od Tokija. Iste godine kada je napravljna, izvrsena je modifikacija same staze.
    8
    a:5:{i:500;a:5:{s:12:"polloptionid";i:500;s:6:"nodeid";s:7:"2667005";s:5:"title";s:12:"Kejsi Stoner";s:5:"votes";i:8;s:6:"voters";a:8:{i:0;s:3:"119";i:1;s:4:"3308";i:2;s:4:"5191";i:3;s:4:"2161";i:4;s:4:"4945";i:5;s:4:"6695";i:6;s:4:"6726";i:7;s:4:"2553";}}i:501;a:5:{s:12:"polloptionid";i:501;s:6:"nodeid";s:7:"2667005";s:5:"title";s:12:"Dani Pedroza";s:5:"votes";i:8;s:6:"voters";a:8:{i:0;s:4:"5268";i:1;s:3:"649";i:2;s:4:"2379";i:3;s:4:"3135";i:4;s:4:"6802";i:5;s:4:"2134";i:6;s:4:"3424";i:7;s:4:"1606";}}i:502;a:5:{s:12:"polloptionid";i:502;s:6:"nodeid";s:7:"2667005";s:5:"title";s:13:"Horhe Lorenco";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:4:"2761";i:1;s:4:"4294";i:2;s:4:"3153";i:3;s:4:"4909";i:4;s:4:"7390";}}i:503;a:5:{s:12:"polloptionid";i:503;s:6:"nodeid";s:7:"2667005";s:5:"title";s:8:"Ben Spiz";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:5:"10085";i:1;s:4:"3944";}}i:504;a:5:{s:12:"polloptionid";i:504;s:6:"nodeid";s:7:"2667005";s:5:"title";s:15:"Marko Simonceli";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:4:"6622";i:1;s:4:"6257";i:2;s:4:"3198";i:3;s:4:"4934";i:4;s:4:"2881";}}}
    100.00%
    8

  • #2
    ----

    Comment


    • #3
      Pred nama je trka za Veliku nagradu Japana, koja je trebalo da se odrzi 15 aprila, ali zbog razornog zemljotresa, koji je zadesio tu zemlju, trka je odlozena za 2.oktobar.
      Bilo je mnogo nedoumica oko toga hoce li se uopste i odrzati trka zbog moguceg povisenog nivoa radijacije.
      Vozaci, pre svega motogp-a, dugo su kategoricno odbijali da uopste putuju u Japan. Na srecu, ipak ce se takmiciti, jer su dobili potvrdu da ne postoji nikakva opasnost.
      Uostalom, nedelju dana posle njih, u Japan stiize i F1.
      Inace, staza se nalazi u blizini nuklearne elektrane Fokusima, koja je dosta ostecena u ovom zemljotresu.
      Takodje, bilo je pitanje i da li se moze obnoviti staza za pocetak oktobra, jer je i sama pretrpela velika razaranja.

      Srecom, staza je spremna da doceka najbolje motocikliste sveta.

      Blizi se kraj sezone, koja je dosta drugacija nego sto smo ocekivali. Tu pre svega mislim na tim Dukatija i Rosija, od koga se ocekivalo mnogo.
      Na zalost, to se nije dogodilo, pa se, posle povrede Pedroze, borba svela na dva vozaca--Stonera i Lorenca.
      Medjutim, svi su izgledi da ce se vec posle ove trke znati ko je novi sampion.
      Stoner je toliko dominantan ove sezone na fantasticnoj Hondi, da su mali izgledi da Lorenco odbrani titulu.
      Uostalom, ovo je Hondina sraza, pa se i ocekuje da ove Honde budu najbrze.

      Mnogo interesantnija trka nas ceka u moto2 kategoriji.
      Markez je na samo 6 poena od Bradla i cini se nezaustavljiv u pokusaju da vec prve sezone u moto2, osvoji sampionat.
      Na Bradlu je da dokaze da je dorastao takvom izazovu.
      Tu je i na neki nacin probudjeni Janone, koji nam opet pruza sve ono zbog cega i ima toliko fanova.

      125cc, kod njih se cini da je vec sve rezeno. Terol je siguran, brz, a Zarko, posle propustene prilike u Mizanu, kao da se polako miri sa cinjenicom da jos uvek nema nijednu pobedu.
      Ipak, uvek su moguca iznenadjenja i ja se nadam da ce ih biti.
      Dobrodosli u Japan !!!!
      Last edited by vesna8.11; 25-09-11, 23:26.

      Comment


      • #4
        dobar uvod vesna... ja se nadam da ce ovde dukati malo da proradi..... ali sto se tice sampiona stoner ce da osvoji titulu..
        www.balkansimracing.com/forum

        Real cars. Real racing. Dobrodosli

        Comment


        • #5
          Originally posted by Iceman View Post
          dobar uvod vesna... ja se nadam da ce ovde dukati malo da proradi..... ali sto se tice sampiona stoner ce da osvoji titulu..
          Nesto nisam sigurna u Dukati. Uostalom, danas je Felipe Preciozi bio u Imoli, gde je bila trka WSBK. Prikupljao je podatke o Dukatiju.
          A meni to ne govori da su pronasli resenje.

          Comment


          • #6
            Pred nastup u Motegiju momci su jednoglasno prihatili novu zaštitnu opremu


            Comment


            • #7
              Kao da su vojska iz S.T.A.L.K.E.R.-a...

              Ne postoji mogucnost da Stoner osvoji titulu, ali Honda (i timsku i kontruktorsku) ima sansu, mada tesko ce to moci, blizu je Yamaha...

              Comment


              • #8
                Lorenco se suocio sa cinjenicom da je mnogo teze odbraniti titulu, nego je osvojiti.
                I to je uvideo ove sezone. Ono sto je zanimljivo je njegov pogled na rivalstvo koje je bilo izmedju njega i Rosija, dok su bili u istom timu.
                Da budem iskrena, ovakvu izjavu nisam ocekivala od Lorenca.
                Zato cu je dati u originalo.Zanimljivo.

                the Spaniard actually misses the Italian in some ways: "The races against Valentino, battling for the win on the same bike, were all great; even if I never won any of them. He is super strong on the brakes, and I'd like it if, sometime in the future, we had the chance to race again with equal machinery. Those races were certainly more fun to watch than the ones from this season, where one rider always seems to break away. My fondest memory is of Barcelona 2009.

                Comment


                • #9
                  Å -TA!!!

                  Opa, splasnulo je samopouzdanje... Ne verujem da mu je to odvajanje smetalo prosle sezone, ali opet... Nije neocekivano, ali ocekivao sam da ce tako nesto reci kasnije, pred Maleziju ili Valensiju... No, nisam ocekivao da ce reci tako otvoreno da je Stoner dosadan...

                  Comment


                  • #10
                    Ovo je manje upuceno Rossiju,a vise Stoneru...pametan je Jorge! Iskreno,nadam se da ce Yamaha uspeti da uradi nesto na 1000cc. Lorenzo je sjajan vozac,vozac koji ima ogromno srce,a ta arogancija,pa moram da vam priznam da mi se svidja,iako je znatno spustio loptu...mada nema potrebe za tim...iako je Stoner veci talenat,nikada nece imati to nesto sampionsko! Jorge to ima! Rossi to ima! Rossi ne porice da ga Jorge ima,i obrnuto!
                    Ove sezone Jorge je imao par trka priliku da pokaze to.
                    Usao je u sezonu sa pogresnim stavom,cini mi se. Konstantnost i samo konstantnost. Ali konstantost je ipak bila na strani Honda,tako da mislim da je od prve trke morao da ide na pobede kao da su odlucujuce...ali onda opet pitanje da li bi mu to Yamaha dozvolila?

                    Sve us svemu uvek cu radije gledati vozace tipa Lorenza i Rossija,koji pokazuju toliko emocija nakon pobede nego "dobar,dosao sam da pobedim,pobedio sam,sad idem da se vratim svom dosadnom zivotu sa zenom" vozace...
                    "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                    "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                    "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Ne ovo se zove padanje na dno. Sad se vec vidi da je bitka gotova i hajmo da se vadimo na to kako mi se vise svidjalo dok me je Rosi drao. Do malo pre sam bio samoimenovani novi kralj MotoGp-a, jer sam pobedio cisto jer su se sve kockice poklopile. Dominirao sam jer niko nije mogao da mi se suprostavi, jer je Stoner padao kao kruska, a Rosi se povredio. Sad vidim da Stoneru ne mogu ni do 5 sekunde da dodjem pa ajmo malo indirektno da vredjamo, kad drugo ne mozemo. I da hoce da me okrive ne mogu jer cu uvek reci da nisam rekao za njega, ali znam da jesam. Prosle godine, pa i ove do sada mi nije ovo ni padalo na pamet da kazem, ali evo sad cu. Ovo se zove cist cinizam. E to je nesto sto necete cuti od Stonera, jer covek kaze onome kome je i namenjeno, a ne ovako i zato je 17 puta bolji od Lorenca.

                      A Zeko ajde kazi mi sta to sampionsko nema Stoner? I sta je to "sampionsko" Lorenco pokazao ove sezone?
                      Jedini nacin da postanes mudriji je da nadmudris mudrijeg protivnika.

                      Comment


                      • #12
                        To sto je Hurricane rekao je i po meni neka poruka koju je Jorge hteo da posalje... Ne kazem da Jorge to ne misli, ali nije sve tako otkriveno i tako kako pise, treba citati izmedju redova...

                        Voleo bih da cujem Lampekovo misljenje na ovu temu...

                        Comment


                        • #13
                          MotoGP: 9 days of testing

                          The prayers have been answered by Valentino Rossi: MotoGP will have no less than 9 days of testing before the start of the championship.

                          MotoGP

                          Sepang: January 31 February 2

                          Sepang: February 28 March 1

                          Jerez: March 23 to 25

                          Losail (Qatar): April 15

                          Comment


                          • #14
                            Yamahay,
                            Moram da te pitam da slucajno nisi aktivan na jos nekom forumu, jer nalazim identicne tvoje postove (Copy/Paste), ali bukvalno! Ne mislim nista lose, prosto sam znatizeljan...
                            http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by nnebojsa View Post
                              Yamahay,
                              Moram da te pitam da slucajno nisi aktivan na jos nekom forumu, jer nalazim identicne tvoje postove (Copy/Paste), ali bukvalno! Ne mislim nista lose, prosto sam znatizeljan...
                              Naravno!




                              Last edited by YAMAHAY; 28-09-11, 16:01.

                              Comment

                              Working...
                              X