PDA

Pogledati punu verziju : Sportklub u BiH

koma
06.11.2006, 08:47
Hello,
U BiH(tacnije Sarajevu) ovih dana je aktuelna prica da treba da se pojavi sport klub na nasim kablovskim TV-ima. Kako ovi nasi stalno pametulu i zagovnavaju stvari, mozete li mi reci kakva je situacija sa autorskim pravima, da li imate regularnu dozvolu da emitujete sadrzaje i na prostoru Bih?
Puno pozdrava, i nadam se da cu vas uskoro poceti gledati.

PS + prenosenje za Euroligu, - za ne prenosenje NBA-a

LeBron James
09.12.2006, 11:08
Ja sam iz Republike Srpske.Prosle godine SPORT KLUB je prestao sa emitovanjem na jedno vreme pa je sada preko leta opet dosao.
Zanima me da li ce se to opet dogoditi.

HVALA.

admin
09.12.2006, 18:25
Ja sam iz Republike Srpske.Prosle godine SPORT KLUB je prestao sa emitovanjem na jedno vreme pa je sada preko leta opet dosao.
Zanima me da li ce se to opet dogoditi.

HVALA.

prekid emitovanja ili emitovanje, nisam bas najbolje zakljucio sta je problem , drugim recima da li se sada emitujemo ? znam da smo u dobrom delu bosne krenuli sa emitovanjem

Braco
31.08.2007, 21:02
Da li ce i sport klub plus biti u BiH?

Killer
31.08.2007, 21:45
i mene interesuje da li kablovski operateri u BIH pustiti SportKlub plus????

admin
01.09.2007, 13:39
bice samo malo strljenja

Braco
01.09.2007, 22:47
Je*i ga meni je mana sto sam nestrpljiv. Koliko moram da cekam! ??? :'(

admin
02.09.2007, 00:00
poceo je danas :)

Braco
02.09.2007, 00:21
Pa kod mene nema! U Sarajevu sam! ??? ???

spiki
02.09.2007, 00:33
Brate ima ti da se nacekas dok ga dobijes...ja sam sportklub dobio tek u maju ove godine a sportklub+ ko zna kada cu a zivim u Srbiji...
Jedino sto ti preostaje je da budes uporan u call centru tvog operatera jer sve od njih zavisi.... :o

Liverpool FC
02.09.2007, 20:44
Brate ima ti da se nacekas dok ga dobijes...ja sam sportklub dobio tek u maju ove godine a sportklub+ ko zna kada cu a zivim u Srbiji...
Jedino sto ti preostaje je da budes uporan u call centru tvog operatera jer sve od njih zavisi.... :o

da to je jedini nacin

Killer
03.09.2007, 10:47
braco koji ti je kablovski operater?

masic
03.09.2007, 11:52
nema ni kod mog operatera sportklub+ sreca pa imam total paket preko satelita ;D

Braco
03.09.2007, 14:24
braco koji ti je kablovski operater?

BH Cabel-net

admin
03.09.2007, 16:09
najbolje je da ih cimate na call centar, ne znam kako ide sa prodajom operaterima ali mislim da ce ici brzo.. znaju da ne kupuju macku u dzaku vec nesto jako dobro

coolya
06.09.2007, 20:30
Ma nebi se mi zvali Bosna da je sve uredu. Ma samo seru. Jedva cekam BH telecom kablovsku.

Killer
10.09.2007, 14:51
mozel mi neko od modova reci sta je bilo sa sk+ u bosni!jos niko ga nije dobio!?

Killer
24.09.2007, 12:26
halloooooo admini i moderatori jestel zivi?????mozel mi neko od vas rec sta se desava sa sport klubom plus u bosni?????? ??? ??? ???

admin
25.09.2007, 11:19
cim izadjemo iz test faze pocece pregovori sa Bosnom, radimo na tome ne brini
bice!!!

Braco
25.09.2007, 14:23
bice!!!

Pa kad vise! Ne mogu da cekam! :'( :'( :'(

Killer
25.09.2007, 16:10
bice!!!

Pa kad vise! Ne mogu da cekam! :'( :'( :'(

ni ja!dajte malo ubrzajte to molim vasssssssss!

sencobih
08.10.2007, 09:57
Pozdrav svima.Pitanje za urednke

Ima li sanse da sportklub kupi talijansku ligu jer kod nas u BIH tacnije u Sarajevu niko ne emituje ?
Hoce li se malo rezolucija popraviti jer na obicnoj tv je ok a na LCD-u je slaba slika?
Hvala.

Killer
08.10.2007, 12:18
Pozdrav svima.Pitanje za urednke

Ima li sanse da sportklub kupi talijansku ligu jer kod nas u BIH tacnije u Sarajevu niko ne emituje ?
Hoce li se malo rezolucija popraviti jer na obicnoj tv je ok a na LCD-u je slaba slika?
Hvala.

ja cu ti rec da nema sanse jer je avala u srbiji otkupila prava!jbg

sencobih
22.10.2007, 15:37
dobro je. kupio je OBN talijane , ko da su me culi da kukam.

Killer
31.10.2007, 21:24
imal ista od sk + u BH?

Braco
01.11.2007, 13:21
Ma ne nadaje se bezze, ja sam se vec pomirio da ga nece biti!

sencobih
06.11.2007, 07:14
u elobu kazu da sk+ nema rijesena autorska prava za bih ???

Braco
06.11.2007, 11:08
To ne znam, to treba vidjeti sa ljudima iz SK!

maximus
06.11.2007, 17:59
Evo da i ja dam doprinos borbi za ostvarenje/dobijanje SK + u BiH. ;D

admin
11.11.2007, 23:00
Evo da i ja dam doprinos borbi za ostvarenje/dobijanje SK + u BiH. ;D

bice bice radi se na tome :) najbolje se radi ako ih zovete i trazite onda pre prelome

Braco
13.11.2007, 19:24
Ma zovem non stop, i nikakve fajde, vise mi i dosadilo zvati! Vec sam se pomirio da ga nece ni biti! :'(

TM071
22.11.2007, 15:41

ma seru kreteni i ja sam ih peglo,svaki put druga pri?a..al da znate na ta to li?i po?upali bi kablovsku iz zidova,odem u "direkciju" ELOBa zbog interneta,kad ono u nakoj zgradi,bez oznaka,samo na zvoncetu pred ulazom pie "ELOB",na dvanestom spratu,stan,a u vratima pilom izbuen prozor i nakav pingvin viri i kae "izvolte".. :o "pa halo!!ko je ovde lud..cirkus.slabo cemo se mi SK+ nagledat..al zato imam tv igman,vogotu,al daziru,crnu goru,..fuj..jedino ako ovi iz SK sami nesto ne poguraju..ovako,teko

SPORTKLUB
23.11.2007, 12:00

ma seru kreteni i ja sam ih peglo,svaki put druga pri?a..al da znate na ta to li?i po?upali bi kablovsku iz zidova,odem u "direkciju" ELOBa zbog interneta,kad ono u nakoj zgradi,bez oznaka,samo na zvoncetu pred ulazom pie "ELOB",na dvanestom spratu,stan,a u vratima pilom izbuen prozor i nakav pingvin viri i kae "izvolte".. :o "pa halo!!ko je ovde lud..cirkus.slabo cemo se mi SK+ nagledat..al zato imam tv igman,vogotu,al daziru,crnu goru,..fuj..jedino ako ovi iz SK sami nesto ne poguraju..ovako,teko

pomera se nesto. vrlo brzo sledi rasplet. sad kad bi pozvali elob ne bi vam sigurno rekli da sk + nece biti zbog ne resenih autorskih prava. pozovite pa proverite. samo nastavite da ih zovete i trazite.

Killer
04.02.2008, 13:33
hocel bit vise ista od ovog sportklub plusa na Elob-u kod nas u BH???? >:( >:(

maximus
05.02.2008, 10:38
hocel bit vise ista od ovog sportklub plusa na Elob-u kod nas u BH???? >:( >:(

Ja licno ne vjerujem,bar ne u skorije vrijeme,mada bih volio da grijesim.Prije mjesec dana sam im poslao mail sa pitanjem u vezi SK+ nisam dobio nikakav odgovor,pa ih onda zvao,ali kao nikad nema niko od "glavonja" ko mi to moze potvrditi ili reci nema nista od toga.

Killer
13.02.2008, 20:28
mozel mi neko od moderatora moli vas reci dokle su stigli pregovori SK+ i ELOB-a?????

SPORTKLUB
14.02.2008, 12:12
mozel mi neko od moderatora moli vas reci dokle su stigli pregovori SK+ i ELOB-a?????

pa tesko je dati neki precizan odgovor. evo i zasto:

hoce da uzmu kablovski operateri, ali i nece. imaju neke pritiske da ga ne uzmu.

vade se da je skup kanal.
vade se da nemaju tehnicke kapacitete za nove kanale.

kazu i da ne postoji interesovanje kod gledalaca, sto je svakakom zdravorazumnom potpuno nerealno, ali....
ako smo malo pomogli, drago nam je. za sada je takva situacija, a cim bude nekih novih detalja, informacija ili izgovora, obavestavamo

LT#21
18.02.2008, 11:38

pa tesko je dati neki precizan odgovor. evo i zasto:

hoce da uzmu kablovski operateri, ali i nece. imaju neke pritiske da ga ne uzmu.

vade se da je skup kanal.
vade se da nemaju tehnicke kapacitete za nove kanale.

kazu i da ne postoji interesovanje kod gledalaca, sto je svakakom zdravorazumnom potpuno nerealno, ali....
ako smo malo pomogli, drago nam je. za sada je takva situacija, a cim bude nekih novih detalja, informacija ili izgovora, obavestavamo

Ma lazu majmuni, meni je kablovski operater netkom i takodje kao svugde u bosni nema sk+. To sa kapacitetom nije problem lako se izbace nepotrebni programi koje i onako ni ne razumije niko

maximus
22.03.2008, 03:38
U ovim trenucima se desilo nesto fascinantno..bar za mene koji imam SK putem ELOB-a...pojavio se,KONACNO,teletext!Aleluja! ;D
Nego..gurate li vi ista u vezi SK +,ja zvao neki dan ELOB i opet ista prica! >:( ???

SPORTKLUB
22.03.2008, 08:30
U ovim trenucima se desilo nesto fascinantno..bar za mene koji imam SK putem ELOB-a...pojavio se,KONACNO,teletext!Aleluja! ;D
Nego..gurate li vi ista u vezi SK +,ja zvao neki dan ELOB i opet ista prica! >:( ???

koja ista prica, reci mi molim te.

maximus
22.03.2008, 15:04

koja ista prica, reci mi molim te.

Ista prica da nema niko od nadleznih da mi da konkretan odgovor,kao da trazim informaciju o bin Ladenu! >:( ???

buki
20.04.2008, 02:16
dobro jutro ili dobro vece kako hocete
saamo sam htio da pitam ako bude sk+ u bosni oceli ga elta kabel
preuzeti posto ako ima dva sport kluba red bi bio da i mi imamo 2 sport kluba
a koliko vidim mi u bosni smo zeljni sk+
toliko za sada

hogar
20.04.2008, 08:30
buki,dosadjuj redovno elti pitanjima i interesovanjem za sk+,do njih je. ;)
samo tako mozemo se izboriti za taj prestizni kanal.

Bosanac30
22.04.2008, 10:00
POzdrav svima.Sto se mene tice mislim da je Sportklub bolji od Sportkluba + iako naravno volio bih imati oba... :)

hogar
22.04.2008, 23:20
POzdrav svima.Sto se mene tice mislim da je Sportklub bolji od Sportkluba + iako naravno volio bih imati oba... :)

pa jest,na sk bude i tenis ponekad ::)
rijetko ali.. ;D

zoran
06.05.2008, 14:23
Pitanje za ADMIN-a: Postoji li ikakva sansa da se SPORTKLUB pojavi kod kablovskog operatera TELRAD u BIJELJINI? Postoji ogromna zainteresovanost za ovaj kanal! Pozdrav.

SPORTKLUB
06.05.2008, 14:37
Pitanje za ADMIN-a: Postoji li ikakva sansa da se SPORTKLUB pojavi kod kablovskog operatera TELRAD u BIJELJINI? Postoji ogromna zainteresovanost za ovaj kanal! Pozdrav.

odlicno pitanje, posto nas tvoji sugradjani zovu svakodnevno. naime, vodeci ljudi tog kablovskog operatera su rekli da nema interesovanja za sport klub, pa zato nece da ga uzmu

Killer
12.05.2008, 22:25
jao ovajSK je postao pravi teniski kanal,trebali bi se zvat Tenis klub,a hocel nama u bh vise ubacit plus????

nidjeveze
13.05.2008, 01:16
Evo jos jedno pitanje pa bih molio odgovor!
Mozemo li ocekivati da ce SK + sklopiti ugovor sa Elta kabelom, najvecim operaterom u Banjaluci?

SPORTKLUB
13.05.2008, 13:50
Mozemo li ocekivati da ce SK + sklopiti ugovor sa Elta kabelom, najvecim operaterom u Banjaluci?

i oni su se na pocetku pravdali da ne postoji interesovanje. sad su malo promenili plocu, verovatno ste ih mnogo zvali. za sada samo toliko znam

nidjeveze
13.05.2008, 15:07

i oni su se na pocetku pravdali da ne postoji interesovanje. sad su malo promenili plocu, verovatno ste ih mnogo zvali. za sada samo toliko znam

Hebiga, kazu da ste skupi...na to im ja velim da povecaju pretplatu...joj, kako me sve to nervira... >:(

groar
30.05.2008, 18:09
Pitanje kratko i jasno za administratora:

Hoce li Sport Klub + ikada doci u Sarajevo???
I u cemu je uopste problem u vezi toga? Ja sa sigurnoscu znam da su gledaoci i vise nego zainteresirani, pa pretpostavljam da je problem izmedju kablovskih operatera i vas. Mislim da je postalo apsolutno neophodno imati oba sport klub kanala, ili ako nista, onda samo sport klub +, jer zaista mnogo je vise ljudi koji bi zeljeli gledati fudbal, nego onih koje zanima tenis (izuzimajuci zavrrsnice turnira...mislim da prva kola turnira nikome nisu posebno zanimljiva), biciklizam, auto-moto trke, borbe vijeka i stalne reprize.

Killer
07.07.2008, 12:46

I u cemu je uopste problem u vezi toga? Ja sa sigurnoscu znam da su gledaoci i vise nego zainteresirani, pa pretpostavljam da je problem izmedju kablovskih operatera i vas. Mislim da je postalo apsolutno neophodno imati oba sport klub kanala, ili ako nista, onda samo sport klub +, jer zaista mnogo je vise ljudi koji bi zeljeli gledati fudbal, nego onih koje zanima tenis (izuzimajuci zavrrsnice turnira...mislim da prva kola turnira nikome nisu posebno zanimljiva), biciklizam, auto-moto trke, borbe vijeka i stalne reprize.
potpisujem!

Liverpool FC
07.07.2008, 14:15

de nadje administratora covek na odmoru, ;D sala admin nema ljutis ;D

nadam se da cete brzo uzivati u SK +.

poz

Braco
22.08.2008, 21:30
Ovo stvarno vise nema smisla. Oce li vise SK+ doci u sarajevo, ili ne!? :S
Kada god nazovem svog kablovskog operatora kazu da ste ili preskupi ili da nema interesovanja nas gledalaca! Nigdje veze :S :S

SPORTKLUB
24.08.2008, 10:18
Ovo stvarno vise nema smisla. Oce li vise SK+ doci u sarajevo, ili ne!? :S
Kada god nazovem svog kablovskog operatora kazu da ste ili preskupi ili da nema interesovanja nas gledalaca! Nigdje veze :S :S

preskupi nismo, a da li ima interesovanja, to najbolje znate vi. mislim da krece i total tv u bosni, pa ce onda biti opcija - ili da uzmete total, ili da pojacate pritisak na svog kablovskog operatera

groar
18.12.2008, 01:32
Postoji li ista sto bi vi kao tv kuca mogli uciniti...npr izvrsiti pritisak da se sport klub + pojavi u ponudi kablovskih operatera u sarajevu i cijeloj bih. Mislim da ste pogotovo u zadnje vrijeme svjedoci da je popularnost vaseg kanala vrtoglavo porasla u BiH. pozdrav.

DinoFC
18.12.2008, 23:26
Postoji li ista sto bi vi kao tv kuca mogli uciniti...npr izvrsiti pritisak da se sport klub + pojavi u ponudi kablovskih operatera u sarajevu i cijeloj bih. Mislim da ste pogotovo u zadnje vrijeme svjedoci da je popularnost vaseg kanala vrtoglavo porasla u BiH. pozdrav.

To bi bio pravi potez....stvarno...

crkvice
29.12.2008, 02:55
Hajde da i ja upitam, ima li ikakvih kontakata izmedju SportKluba i nazalost jedinog kablovskog operatera u Zenici Telekabel-a, da se vas kanal ubaci u njihovu ponudu? Da nas vise ne more svojim stupidnim izborom kanala i da se bar jedan kanal ima za pogledati.
Ja sam im dosadjivao jedno vrijeme, kada su nam uveli Eurosport2 (a i sami znate sta se ima gledati na Eurosportu, njima je vrhunac prenosa takmicenje u brzinskom jahanju ili sta li vec), zasto nam ne uvedu Sportklub. Oni su se pravdali kao eto i Eurosport je uveo "nas jezik" (kao da mi je to bitno, ebo ih jezik), pa Sportklub je skup (bla bla) i slicno...pa nek povecaju cijenu pretplate, koja je trenutno 12 KM i stvarno je pljacka u odnosu koje nam programe daju, tipa TV Jasmin, TV Amna, Kika, JimJam, vec pomenuti Eurosportovi....svi pomenuti kanali zajedno ne vrijede SportKluba...al eto...

"Molio bih upute iz baze, sta nam je dalje ciniti, koji bi bili slijedeci koraci u nasoj borbi ka konacnom oslobodjenju naroda od tame i brzinskog jahanja na eurosportu 2"

Hvala... I sretna Nova Godina :)

SPORTKLUB
29.12.2008, 10:30
Hajde da i ja upitam, ima li ikakvih kontakata izmedju SportKluba i nazalost jedinog kablovskog operatera u Zenici Telekabel-a, da se vas kanal ubaci u njihovu ponudu? Da nas vise ne more svojim stupidnim izborom kanala i da se bar jedan kanal ima za pogledati.
Ja sam im dosadjivao jedno vrijeme, kada su nam uveli Eurosport2 (a i sami znate sta se ima gledati na Eurosportu, njima je vrhunac prenosa takmicenje u brzinskom jahanju ili sta li vec), zasto nam ne uvedu Sportklub. Oni su se pravdali kao eto i Eurosport je uveo "nas jezik" (kao da mi je to bitno, ebo ih jezik), pa Sportklub je skup (bla bla) i slicno...pa nek povecaju cijenu pretplate, koja je trenutno 12 KM i stvarno je pljacka u odnosu koje nam programe daju, tipa TV Jasmin, TV Amna, Kika, JimJam, vec pomenuti Eurosportovi....svi pomenuti kanali zajedno ne vrijede SportKluba...al eto...

"Molio bih upute iz baze, sta nam je dalje ciniti, koji bi bili slijedeci koraci u nasoj borbi ka konacnom oslobodjenju naroda od tame i brzinskog jahanja na eurosportu 2"

Hvala... I sretna Nova Godina :)

es je skuplji od nas. njihovi komentatori.....njihov program....znaci kao sto ima ogroman deo bosne, mozete i vi. sve zavisi od vaseg kablovskog operatera

sencobih
02.02.2009, 08:27
najavljuju od iduce sezone njemacka liga 1 i 2 samo na eurosportu, da li je to istina , steta ako ne bude islo na sportklubu komentator mijajlovic je nevjerovatan.

DANIJEL BL
02.02.2009, 08:27
Izgleda da je istina....ta se moe....

fare
02.02.2009, 09:27
nazalost...............

groar
14.02.2009, 15:16
Pitam ko po zna koji put: Da li ce se ikada SK+ pojaviti na listi kablovksih operatera u bih, tacnije sarajevu. Mislim da se ovdje igraju neke prljave igre, jer sam samo ja do sada bar 20 puta zvao svog operatera, a znam jos dosta ljudi koji ih pritiscu da ubace SK+, znaci interesovanje postoji, ali vjerovatno imaju upute od regulatorne agencije da ne stavljaju vas kanal iz prostog razloga sto niko vise ne bi gledao sport na domacim televizijama koje nude to sto nude, mrtve prenose, debilne komentatore koji ne znaju ni izgovoriti imena igracqa itd. Postoji li ikakav nacin da izvrsite izvjestan pritisak na kablovske operatere u bih, da prekinu sa ovom nepravdom i idskriminacijom, a i vama je u interesu da budete gledani. SK+ bio bi pun pogodak. Sada dolazi sezona tenisa i mi koji volimo fudbal(mislim da je to 90% vasih gledalaca uopste) jednostavno se gnusamo 24 sata tenisa dnevno. Pozdrav. Molim da mi ne odgovorite u stilu "sve ovisi o vasem operateru". Znam da ste mozda i u pravu, ali tu stoku treba pritisnuti. Mi gledaoci ih pritiscemo, pomozite nam i vi s druge strane.

DANIJEL BL
16.02.2009, 08:13
Ma i ja imam isti problem...ne vidim kako bi SK + bujo konkurencija doma?im kad oni prenose lige za koje nai komenatori nisu ni ?uli....

groar
16.02.2009, 12:23
A ima tu ipak i Seria A i bundesliga, od naredne sezone mozda i primera, a uostalom izmedju Engleske premier lige na bht i njemacke druge lige obicno izaberem cvajtu, jer je nemoguce slusato one debilne komentatore. O tome ti govorim. Oni da mogu, izbacili bi i SK iz ponude, ali znaju da bi veoma je moguce, izbila nezapamcena pobuna ;D

sencobih
20.02.2009, 14:28
sto se tice komentatora Marjana, problem rijesen dolazi u Bosnu na Hayat TV

masic
20.02.2009, 14:36
koji sportovi imaju na tv hayat imam tu televiziju na satelitu mogu je gledati.

sencobih
20.02.2009, 15:21
spanska liga i formula 1, nesto malo reprezaentacije bih gostujuce tekme

fare
20.02.2009, 20:36
to je pre-pre-previse malo ja hayat imam na kablovskoj ipak sam u bosni

Liverpool FC
21.02.2009, 11:54
Evo ovako,za sve bosance,koji zele Sport Klub +.
Izvrsite malo jaci pritisak na Vaseg kablovskog operatera,i uskoro cete imati 24 h fudbal u vasim domovima.

Braco
21.02.2009, 16:01
Evo ovako,za sve bosance,koji zele Sport Klub +.
Izvrsite malo jaci pritisak na Vaseg kablovskog operatera,i uskoro cete imati 24 h fudbal u vasim domovima.

Pravim pritisak vec nekoliko mjeseci, i nikakve promjene nema! :(

groar
21.02.2009, 18:54
Isto vazi i za mene. Zovem ih jednom mjesecno i uvijek mi daju isti ua?ki odgovor: "Mi sluamo miljenja naih korisnika i na osnovu njih ?emo u dogledno vrijeme vriti promjene u paketima". I nikad nita. Gamad je to teka. Mislim nekome je o?igledno stalo da se sport moe jedino gledati na doma?im bh kanalima.

sencobih
23.02.2009, 08:13
uglavnom im je odgovor : kada obezbijedimo autorska prava

DANIJEL BL
25.05.2009, 11:06
Ja vrim svakodnevni pritisak za SK +u Bosni ali nita ...ima li kakvih novosti ....

Killer
19.07.2009, 23:45
imal ista konkretno da ovi nasi debilni operateri ubace sk+?

sad uskoro pocinje nova sezona i jedva cekam ali posto sk ce vjerovatno prenositi dosta tenisa a manje fudbal mislim da bi sk+ dobio drasticno povecanje gledanosti sa uvodjenjem i u bh. :)

DANIJEL BL
20.07.2009, 08:46
Pa teko je tu neto re?i....bitno da imamo Zone Romantica i 3 ruslka kanala.....

Killer
20.07.2009, 11:31
Pa teko je tu neto re?i....bitno da imamo Zone Romantica i 3 ruslka kanala.....
nemam ja te kanale. ja imam neke debilne poput tv igman, tv jasmin, itd

DANIJEL BL
20.07.2009, 12:05
Nisi nita ote?en to nema ove moje...

Killer
23.07.2009, 00:15
Nisi nita ote?en to nema ove moje...
ma znam ;D

ja sam vec par puta pisao ovim debilima iz elob catv-a ali nisu se cak udostojili odgovorit...

daj ljudi vi iz sportkluba napravite pritisak na njih, potraznja je sigurna samo ne znam sto ne zele da ubace. pomozite namm ;D ;D :'( :'(

DANIJEL BL
23.07.2009, 08:09
oni ?e re?i da mi treba da napravimo pritisak....sve sam probao sem fizi?kog obra?una....

Killer
23.07.2009, 22:32
oni ?e re?i da mi treba da napravimo pritisak....sve sam probao sem fizi?kog obra?una....
pa ne mozemo mi protiv kablovskih operatera nikako :-\

DANIJEL BL
17.08.2009, 10:33
Kad SK misli sniziti cijenu za SK + za Bih poto je o?igledno da su kablovski operateri jedinstveni u tome da ne?e pristajati na ucjene SK

Zar nije bolje naplatiti malo nego nita za utakmice koje ste ve? otkupili?

SPORTKLUB
17.08.2009, 10:34
Kad SK misli sniziti cijenu za SK + za Bih poto je o?igledno da su kablovski operateri jedinstveni u tome da ne?e pristajati na ucjene SK

Zar nije bolje naplatiti malo nego nita za utakmice koje ste ve? otkupili?

ajde da ne pricamo bez kompletnih info. to sto je napisano uopste nije tacno

DANIJEL BL
17.08.2009, 10:42
Ovo su informacije koje sam ja dobio od svog kablovskog operatera kao i od kolega iz sarajeva koje su oni dobili od svojih...ako to nije istina ja bi volio da znam istinu pa da onda ja mogu razgovarati sa svojim kablovskim operaterom...vi godinu dana ponavljate da nije do vas da pitamo kablovsku.....

DANIJEL BL
17.08.2009, 10:47
100 ljudi vas je molilo za info o prenosima NFL-a pa nismo do?ekali....i ovo objanjenje za SK + ?e teko sti?i......

SPORTKLUB
17.08.2009, 10:52
100 ljudi vas je molilo za info o prenosima NFL-a pa nismo do?ekali....i ovo objanjenje za SK + ?e teko sti?i......

postoje stavri koje ne mogu odmah da se kazu saopste....ako vam svima to nije jasno, tu nema pomoci. problem su prica operatera da nemaju mesta da nas stave. samo s jednim operaterom se pricalo o ceni

DANIJEL BL
17.08.2009, 11:00
to onda mijenja stvar......a to se ti?e NFL ja mislim da bi bilo korektno da se kae stvari stoje tako i tako ...odnosno bi?e prenosa ili ne?e biti ....ja mogu razumjeti da se radi o poslovnoj politici i borbi s konkurentima ,nisam pao s Marsa...ali najavljuje se NBA za koju se upote ne zna da li ?e se prenositi sa sigurno?u to je bar po meni neozbiljno prema gledaoci a stvar kao to je NFL koja je ve? tri godine prisutna na NFL i zbog koje je sport klub dobio na popularnosti htjeli vi to priznati ili ne se gura u stranu bez da se kae i jedna rije? o tome.....ja bi bio najsretniji ?ovjek na svijetu ako na startu sezone svi mi vidimo da nismo u pravu i da SK i dalje prenosi NFL ali i mi smo ljudi i imamo pravo kao gledaoci koji u krajnjoj liniji na posredan i neposredan na?in finansiraju rad SK da znamo ta nas o?ekuje.Ako ne?e biti prenose ,u redu boe moj idemo dalje ,ali ovo to radite ,vjerujte mi ,jer govorim dobronamjerno je krajnje kontraproduktivno .....

manda
17.08.2009, 12:24

postoje stavri koje ne mogu odmah da se kazu saopste....ako vam svima to nije jasno, tu nema pomoci. problem su prica operatera da nemaju mesta da nas stave. samo s jednim operaterom se pricalo o ceni
Ovo sto ti pricas,su price za malu djecu,i ja sam iz BL,kao danijel,i ja sam zvao operatera,i rekli su da je problem u cijeni koja je veca mnogo od sportklub kanala...
A da nemaju mjesta u semi,to mi ne rece

SPORTKLUB
17.08.2009, 12:35

Ovo sto ti pricas,su price za malu djecu,i ja sam iz BL,kao danijel,i ja sam zvao operatera,i rekli su da je problem u cijeni koja je veca mnogo od sportklub kanala...

pa eto, to je ordinarna laz, zato sto je za sk + mnogo niza cena. mi mozemo sada ovako do sutra, ali je sumanuto, jer bi mi bili ludi kad ne bi hteli da damo sk + u bosni. rekao sam vam sta je problem

DANIJEL BL
17.08.2009, 12:39
pa onda po vaoj pri?i oni namjerno ne ele da uzmu sk + ,nema mi logike.....i dalje ?ekam odgovor za NFL....mislim da smo toliko zasluiili....

manda
17.08.2009, 12:59

pa eto, to je ordinarna laz, zato sto je za sk + mnogo niza cena. mi mozemo sada ovako do sutra, ali je sumanuto, jer bi mi bili ludi kad ne bi hteli da damo sk + u bosni. rekao sam vam sta je problem

znaci kao sto sam mislio,kao i uvjek nije ni do vas(cijena bagatela),ni do njih(puno para),standard,korisnik je kriv...
HVALA

DANIJEL BL
17.08.2009, 13:12
dakle mi smo budale to ita pitamo.....ne znam zato bi me ?ovjek u kablovskoj lagao....

dr.dule
17.08.2009, 14:48
Ja vrim svakodnevni pritisak za SK +u Bosni ali nita ...ima li kakvih novosti ....

evo zasto nisu hteli SK Plus prosto pravili su mesta za ovo .... http://www.tvarenasport.com

i nemoj da sam ?uo da neko ne verujem ta kae veliki ef....

SPORTKLUB
17.08.2009, 15:25

evo zasto nisu hteli SK Plus prosto pravili su mesta za ovo .... http://www.tvarenasport.com

Ajde da skratimo pricu, vi svi znate da je ovaj forum bio poznat izmedju ostalo i po brzim, tacnim i konkretnim odgovorima svojim clanovima:
vec smo nekoliko puta pominjali da ne moze uvek i odmah da se ide u javnost. Nismo do sada mogli da se zvanicno oglasavamo i iako nas ne razumete, hvala vam svima na (s)trpljenju.
Dakle, kao sto vam je svima poznato, Sport Klub je tri godine, za neke manje, za druge i vise nego uspesno, prenosio NFL. U ugovou koji smo imali, imali smo mogucnost produzenja ugovora na jos najmanje tri godine. Ipak, ta mogucnost nam nije data. Naime, agent NFL za ovaj region nije hteo da nam ih proda. Cak i ponuda koju smo poslali vec uveliko nije bila trzisna, ali nista. Neko je ocigledno imao interesa da minimizira NFL ili da zadovolji svoj i samo svoj interes.
Sport Klub se nije mirio sa ovakvom odlukom i pokusavali smo da pronadjemo nacine da obezbedimo neki paket za nase verne gledaoce. I dalje smatramo da je NFL sport koji ima gledalacki potencijal (iako nekima to ne izgleda realno, ali u ovom trenutku veoma skroman). I dalje smatramo da je NFL prenos bez komentatora Sport Kluba Predraga Jurisevica isto kao paradaj bez soli (pa jos vruc) ili Dusko Dugousko bez Nikole Simica. Zbog toga pokusavamo da pronadjemo neki nacin,koji bi bio pravi pravcati bum, ali o tome u blizoj buducnosti.
Takodje, dok ne zavrsimo neki posao malo je neodgovorno da izlazimo u javnost, ali sada mozemo da obavestimo nase gledaoce da ce u narednim sezonama moci na kanalu Sport Klub da gledaju NBA, sto nam uz Euroleague, ACB i NCAA daje puno pravo da kazemo da imamo najbolju kosarku na svetu.
Nadamo se da nas razumete i da ne mislite da se ikada postavljalo pitanje da bi nesto namerno izgubili.
Da li ce biti jos nekih iznenadjenja (a da nisu vezana za NFL) u ovom trenutku ne znamo, ali cim bude nekih nagovestaja, obavestavamo vas.
pozdrav
Sport Klub

DANIJEL BL
17.08.2009, 15:32
hvala na objanjenju..mislim da nam je svima lake...nadam se da ?e biti neto od NFL na SK jer jo nisam naao zadovoljavaju?i alternativni na?in gledanja...zamolio bi vas da ukoliko bude nekakvih pomaka obavijestite gledaoce....

T-Snell
17.08.2009, 15:49
U svakom slucaju hvala na objasnjenju, samo smo to trazili. Nadam se da ce biti NFL-a ove godine na SK-u. :)

dr.dule
17.08.2009, 16:26
i odmah ta arena tv pocela da se hvali sa do pet prenosa nedeljno nfl meceva a sk nije mogao dobiti ni pisljivu kick off game.

ferrari1
17.08.2009, 17:18
Ma da makar hoce biti NBA.

Vladan
17.08.2009, 18:44

Pa sto ne citas sto pise
... ali sada mozemo da obavestimo nase gledaoce da ce u narednim sezonama moci na kanalu Sport Klub da gledaju NBA...

ferrari1
17.08.2009, 22:37

Pa sto ne citas sto pise
... ali sada mozemo da obavestimo nase gledaoce da ce u narednim sezonama moci na kanalu Sport Klub da gledaju NBA...
Jgb,mora da sam od svi silnih tema koje uporedo gledam preskocio ono najbitnije ;) odlicna vijest NBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;)

Young
18.08.2009, 04:04
Ajde da skratimo pricu, vi svi znate da je ovaj forum bio poznat izmedju ostalo i po brzim, tacnim i konkretnim odgovorima svojim clanovima:
vec smo nekoliko puta pominjali da ne moze uvek i odmah da se ide u javnost. Nismo do sada mogli da se zvanicno oglasavamo i iako nas ne razumete, hvala vam svima na (s)trpljenju.
Dakle, kao sto vam je svima poznato, Sport Klub je tri godine, za neke manje, za druge i vise nego uspesno, prenosio NFL. U ugovou koji smo imali, imali smo mogucnost produzenja ugovora na jos najmanje tri godine. Ipak, ta mogucnost nam nije data. Naime, agent NFL za ovaj region nije hteo da nam ih proda. Cak i ponuda koju smo poslali vec uveliko nije bila trzisna, ali nista. Neko je ocigledno imao interesa da minimizira NFL ili da zadovolji svoj i samo svoj interes.
Sport Klub se nije mirio sa ovakvom odlukom i pokusavali smo da pronadjemo nacine da obezbedimo neki paket za nase verne gledaoce. I dalje smatramo da je NFL sport koji ima gledalacki potencijal (iako nekima to ne izgleda realno, ali u ovom trenutku veoma skroman). I dalje smatramo da je NFL prenos bez komentatora Sport Kluba Predraga Jurisevica isto kao paradaj bez soli (pa jos vruc) ili Dusko Dugousko bez Nikole Simica. Zbog toga pokusavamo da pronadjemo neki nacin,koji bi bio pravi pravcati bum, ali o tome u blizoj buducnosti.
Takodje, dok ne zavrsimo neki posao malo je neodgovorno da izlazimo u javnost, ali sada mozemo da obavestimo nase gledaoce da ce u narednim sezonama moci na kanalu Sport Klub da gledaju NBA, sto nam uz Euroleague, ACB i NCAA daje puno pravo da kazemo da imamo najbolju kosarku na svetu.
Nadamo se da nas razumete i da ne mislite da se ikada postavljalo pitanje da bi nesto namerno izgubili.
Da li ce biti jos nekih iznenadjenja (a da nisu vezana za NFL) u ovom trenutku ne znamo, ali cim bude nekih nagovestaja, obavestavamo vas.
pozdrav
Sport Klub

ma prsli ste skroz,niko vise nece da vas gleda,program vam je nula. jednom coveku se ne svidja NFL i vi ga izbacujete iz programa,ali taj isti covek voli golf i vi osnivate golf kanal ,iako taj golf niko ziv ne gleda. a u ovo gore obrazlozenenje ne bi poverovalo ni dete od 5 god.

Killer
21.08.2009, 00:09

taj kanal ocel bit kod nas u bih? i kakav je to kanal? prvi put cujem nesto o tome.

DANIJEL BL
21.08.2009, 07:56
Nema od toga za sad nita....

manda
21.08.2009, 10:57
Nema od toga za sad nita....
da elta obezbjedi nesto novo,price za malu djecu,elta uzma sta je najjeftinije!

DANIJEL BL
21.08.2009, 11:08
opet ?u zvati danas pa vas obavijestiti ali od toga nema nita....

Killer
22.12.2009, 12:06
da li ce ista biti od sk+ u BiH u skorije vrijeme..?

SPORTKLUB
22.12.2009, 13:10

koji kablovski operater?

Braco
22.12.2009, 14:48

koji kablovski operater?

Napisao sam vec u jednoj temi, ali da napisem ovdje, HS, ELOB, i BH cabelnet nemaju u svojoj ponudi SK+!!!

SPORTKLUB
22.12.2009, 16:16

koji kablovski operater?

Napisao sam vec u jednoj temi, ali da napisem ovdje, HS, ELOB, i BH cabelnet nemaju u svojoj ponudi SK+!!!

imace ga. uskoro, vrlo uskoro.

DANIJEL BL
22.12.2009, 18:34
Znate li ita za Eltu i Netkom iz Banja Luke...kako tu stoje stvari

SPORTKLUB
23.12.2009, 11:07
Znate li ita za Eltu i Netkom iz Banja Luke...kako tu stoje stvari

imace sk +

dr.dule
23.12.2009, 15:46
a imace i Arenu , bar tako kazu sa tv maglasporta.

DANIJEL BL
24.12.2009, 07:53

odakle ti taj info

manda
24.12.2009, 09:00
Ma katkva arena,to bi bio presedan...

dr.dule
24.12.2009, 16:15

odakle ti taj info

opet cu ponoviti. posto mi prosli put izbrisali post. licno A.DJ. je obavestila sve zainteresovane da mogu preuzeti signal pomenutih kanala preko Helas satelita i da ce operateri iz Bih krenuti sa re-emitovanjem do kraja ove ili sa pocetkom iduce godine.

dok se zbog bratske ljubavi ili ti vlasnicko prijateljskih odnosa SK i SBB ova maglasport nece videti na teritoriji koju pokriva sbb i kod korisnika total tv. usput ta magla je ocigledno sponzorisana i od telekom srbije i njenog kopilceta zvanog Open TV.

,,U toku je prijava kablovskih operatera iz BiH za preuzimanje signala sa satelita, pa o?ekujemo da ?e do kraja godine krenuti i sa emitovanjem.
Pozdrav
Vaa TV Magla Sport ''

DANIJEL BL
12.02.2010, 08:02
dakle do?ekali smo kona?no ...SK + je krenuo u i u Banj Luci kod kablovskog operatera Aneks u okviru digital basic paketa .ali uz 100 000 komplikacija i sjeckanja ..znam da vjerovatno nije do SK ali sad ga kona?no imamo ali malo kad ga moemo gledati..nema ga ve? skoro 24 sata

a startovao je i GOLF KLUB u okviru Sport extra paketa...

dr.dule
15.02.2010, 23:27
a Magla startovala? taman da vidis nfl sezonu u reprizi.

DANIJEL BL
16.02.2010, 07:45
Magla za koji dan.... ali je startovao ESPN pa sam bar uspio SB pogledati ko ?ovjek.....

Funkerman
04.12.2010, 22:11
Elta Kabel iskljucila Sportklub u Doboju. #%d* #%d* Sa merakom cu ih iskljuciti.

DinoFC
19.12.2010, 17:15
Samo da pitam,da li ce SK 3,4,5 biti uvijek u D3 prosirenom paketu ili ce uskoro biti u analognom paketu? %QWT&W

Vladan
19.12.2010, 17:16
Uvijek ce biti u D3,zato sto su to digitalni kanali @(*6sd$%

DinoFC
19.12.2010, 17:17
Hvala na info. %QWT&W

Valentino Rossi #46
21.01.2011, 07:03
Inače hoće li HS imat SK uskoro ubudućnosti ? #%d*

SPORTKLUB
21.01.2011, 14:59
to zavisi od njih

calicusa
31.01.2011, 20:11
Da li SK planira da sada kada vise ne radi sa Elta kabelom napravi saradnju sa Mtel-om za prenose SK programa?Mi u Republici Srpskoj nemamo, osim Totala, vise nikakvu opciju za SK.

Funkerman
04.03.2011, 21:10
Nakon mjesec dana odsustvovanja od kuce opet dolazim i opet nema Sportkluba. Na sajtu Elta Kabela sam nasao ovo obavjestenje(od 1.2. 2011 ) :

"Potovani korisnici, u vezi netačnih informacija koje je objavio SPORTKLUB da preduzeće Elta-kabel d.o.o. nelegalno reemituje programa SPORTKLUB-a, u prilogu javno objavljujemo kopiju ugovora potpisanog sa SPORTKLUB-om. Iz ugovora moete vidjeti da preduzeće Elta-kabel d.o.o. ima pravo reemitovanja programa SPORTKLUB zaključno sa 01.12.2012 godine.Ovaj ugovor se moe samo sporazumno raskinuti, a jednostrano isključivo putem suda. Iz tih razloga je ugovor vaeći i nećemo popustiti pritisku pojedinaca iz SPORTKLUB-a, koji pokuavaju da kazne preduzeće Elta-kabel zbog toga to je u Republiku Srpsku uvela kanale Arenasport 1,2,3 i 4."

Sta se desava , ko kome usi zavrce?

erotica
06.03.2011, 21:32
Imal kakve sanse da se SK i SK+ nadju u ponudi Moja TV BH Telecoma.Molio bih odgovor.Hvala

Hoce li ko od nadleznih odgovoriti? Kada sam prije par mjeseci zvao ljude iz telekoma rekli su kao skupi su kanali.Da li je to istina i jeste li uopste uspostavljali kontakt.

MT87TM
02.05.2011, 16:12
Šta je ovo kod mene nema Sport kluba na kojem se igra Madrid da j ljudi pomazite :D

eM
13.05.2011, 18:14
Zna li neko sta se desava sa Sport klubom u Banjoj Luci (Elta kabel)? Vec 3 dana je veoma losa slika i stalno prekida...

Miso90
13.05.2011, 18:22
dobro pitanje... juce nikako Rogera da pogledam... prekida svakih 10 sekundi :(

Sport Klub
15.05.2011, 01:27
koja kablovska?

Bad Company
26.05.2011, 12:15
Kablovska je Eltakabel, slika je katastrofa i nije više 16-9 format slike, a i sama elta je gora da ne može gora biti. Čuo sam da ih treba kupiti Telemach, to bi bilo savršeno.

Ako može neki odgovor šta se dešava sa sportklubom u bih (Banja Luka, Elta-kabel)

Miami
02.06.2011, 12:33
Kod mene je Eltakabel(iz bih sam) i vec 3 dana nemam sportkluba...
Nista ne govore koji su razlozi..
U cemu je problem?

HENDRIX
02.06.2011, 22:31
isti problem u Tuzli (elta-mt)
3-4 dana vec stoji testni signal (one linije)

moze li ikakav komentar u vezi ovoga ?

Kemba Walker <3
04.06.2011, 22:52
Isti probelm u Tuzli..

goodboy
09.06.2011, 21:01
zasto nemamo vise sportkluba na kablovskoj u tuzli,operater tx-tv,vec odavno crna slika

HENDRIX
10.06.2011, 17:17
ma dzaba pitate
vidis da se "odgovorni" ne mogu udostojiti da barem odgovore na nase pitanje a da ne spominjem eventualno rijesenje problema
ocito im bosansko trziste nije zanimljivo

ima zato arena kojoj jeste

samo mi je zao sto se ovo desilo bas u vrijeme NBA finala, ali hvala bogu tu je i internet pa se i to rijesi

goodboy
11.06.2011, 10:23
ma bitno im sto im nebi bitno bilo joj tebe ccc,to je do ovih nasih levata od kablovskih operatera koji izgleda i nemaju potpisane ugovore sa SK.vec su jednoj BH kablovskoj iskljucili SK zato sto su ga pustali ilegalno.

Mr.M
01.07.2011, 16:24
Ja u Banja Luci na kablovskoj ELTA Kabel imam samo Sport Klub , niti imam + , ni Prime , ni 3,4,5 , samo Sport Klub ... Mogli bi uvesti bar na predplatu da se ima ...

erotica
09.09.2011, 11:19
Ajde da neko vidi da li je istina da ce SK i SK+ biti u ponudi Moja TV,jer je BHTelecom najavio njihovo uvodjenje u skorije vrijeme.
http://www.facebook.com/pages/Moja-TV/123219621066521

edohz
09.09.2011, 22:23
Bh telekom je u fazi testiranja novih kanal medju kojim su i kanali sport kluba, te se u narednom periodu ocekuje da puste u ponudu SPORT KLUB i SPORT KLUB+ i time ce imati jednu od najboljih sportskih ponuda u BIH (posto vec imaju cetiri arene)......tako kazu ovi iz telekoma, valjda ce biti sta od ovoga jer bi to bilo extra

cooper
14.09.2011, 03:20
Velike pohvale za Vase sportske programe koje sam nazalost mogao gledati kod prijatelja koji imaju SportKlub kanale na kablovskom operateru Telemach (BiH) dok mi korisnici usluge mojaTV nemamo tu mogucnost.

Interesuje me da li je istina da tv kuca SportKlub pocinje sa reemitiranjem kanala SportKlub i SportKlub+ u ponudi Bhtelecoma (BiH) iptv usluge mojaTV..??
Ako je istina da li se zna datum kada ce biti uvrsten u listu kanala ?

Da li moze odgovor na ovo pitanje?
Hvala unaprijed

SPORTKLUB
14.09.2011, 19:02
ne da bi mi znali

erotica
16.09.2011, 12:05
e brate jesi ga odgovorio,mozda sam glup pa ne shvatam ali "ne da bi mi znali" stavarno mi nije jasno.

T-Snell
16.09.2011, 13:10
Ako sam i ja dobro razumeo, SK je hteo da kaze "ne, a da oni znaju" sto u prevodu najverovatnije jednostavno znaci ne.

cooper
16.09.2011, 18:54
Po pisanju korisnika i web portala, informacija je (kolko tolko) tacna da ce SportKlub biti uvrsten u ponudu iptv usluge mojaTV. Nije ni meni jasan odgovor bio od strane SK, ali u svakom slucaju hvala. pozdrav

adem_vaart
16.09.2011, 20:13
Ja sam negdje procitao,da su na salteru potvrdili da je u testnoj fazi i da ce se uskoro naci u ponudi

Bonjasky
19.11.2011, 11:47
postoli li ikakva pretplata za vas kanal da ga gledam ili bilo sta,posto kablovska nema sportkluba?Ja bi platio koliko god treba da gledam ovaj kanal

manda
19.11.2011, 11:59
Samo jedno rjesenje ima,zovite svoju kablovsku i vrsite pritisak da vam ubaci kanale SK.
Mada ima i drugo,mjenjaj kablovsku.

hamza_TM87
20.11.2011, 22:39
Samo jedno rjesenje ima,zovite svoju kablovsku i vrsite pritisak da vam ubaci kanale SK.

Ja imam SK,SK+ i SK prime i sada ide vrsim pritisak da mi ubace SK3,4,5 u osnovni paket do juna da ne moram placati za Wimbledon :D :biggrin:

seketa88
03.12.2011, 17:22
zdravo..zanima me zasto ne biste poceli emitirati svoj program preko Moja tv usluge Bh Telecoma jer ovu uslugu koristi najveci broj gradjana BiH a posebno u federaciji bih..imaju veci broj korisnika nego svi kablovski operateri zajedno i samo bi vama islo u prilog da pocnete emitirati svoj program preko ovog operatera jer bi dobili sigurno 100 000 novih gledatelja u BiH i mozda i vise kada bi pustili svoje programe preko Moja tv..ne znam zasto ignorirate ovog operatera i njegove korisnike jer za mnoge od nas nema drugog nacina da imamo ono sto imaju korsnici drugih kablovskih i iptv operatera..jer bh telecom je jedinio koji je dostupan na cijelom teritoriju federacije BiH i 90 posto stanovnika nema druge opcije osim moje tv i bh telecoma..nadam se da ce neko odgovoriti na moje pitanje jer ne znam razlog zasto ne bi dopustili emitiranje vasih kanala putem ovog operatera::hvala unaprijed!!

erotica
05.12.2011, 13:04
Mislim da nemogu u Moja tv jer su vec vec imaju Arene u ponudi,mada se prica da bhtelecom vrsi testiranje SK kanala i da bi u dogledno vrijeme trebali krenuti sa njihovim emitovanjem,mozda kao novogodisnje iznenadjenje.Bilo bi dobro da je istina.A nek ljudi iz Sk odgovore i ja bih volio da znam.

cooper
26.12.2011, 20:41
Ne bitno imaju li ili ne ArenaSport kanale to je druga prica.. Ko vise nudi za manje para to je bitno a ne monopolisticki rezim prema kablovskim operaterima .. SportKlub-u nije bitno da li je tu ESPN, Eurosport, SkySport, ArenaSport i sl. bitnija im je saradnja tj. novac koji ce dobiti potpisivanjem ugovora o reemitiranju svog kanala preko iptv ili kabl mreze..

Primjer gdje su i ArenaSport kanali i SportKlub kanali u sklopu IPTV usluge je Logosoft iz Sarajeva ..

Suska se da ce BH Telecom poceti sa reemitiranjem SportKluba (SportKlub i SporKlub+) u sklopu usluge, da li je tacno ? Zelim konkretan odgovar sportkluba a ne onako nejasan kao prethodni.. !!

a) SportKlub je u saradnji sa BH Telecom-om (BiH)
b) SportKlub nije u saradnji sa BH Telecom-om (BiH)

Imate i ponudjene odgovore kako bi jasnije nam odgovorili na pitanje..

LosChe
03.01.2012, 02:13
Ja sam non stop vrsio pritisak na kablovsku tv u mog gradu (CATV Zepce),no samo imamo Sport klub.Da barem ubace SK + I Prime :(

smajke
05.01.2012, 00:16
Dali je istina da Moja tv testira kanale sport klub i sport klub+, i kada bi se mogli pojaviti u programskoj shemi?? bio bih Vam zahvalan ako bi ste mi odgovorili......

erotica
05.01.2012, 20:58
mozes ti brate biti zahvalan do sutra,ali ti niko nece odgovoriti,vidis da je isto pitanje postavljeno dva posta iznad tebe 26.12 ali niko nije odgovorio

smajke
05.01.2012, 21:30
mozes ti brate biti zahvalan do sutra,ali ti niko nece odgovoriti,vidis da je isto pitanje postavljeno dva posta iznad tebe 26.12 ali niko nije odgovorio

izgleda da je tako...

SPORTKLUB
10.01.2012, 11:41
Ne bitno imaju li ili ne ArenaSport kanale to je druga prica.. Ko vise nudi za manje para to je bitno a ne monopolisticki rezim prema kablovskim operaterima .. SportKlub-u nije bitno da li je tu ESPN, Eurosport, SkySport, ArenaSport i sl. bitnija im je saradnja tj. novac koji ce dobiti potpisivanjem ugovora o reemitiranju svog kanala preko iptv ili kabl mreze..

Primjer gdje su i ArenaSport kanali i SportKlub kanali u sklopu IPTV usluge je Logosoft iz Sarajeva ..

Suska se da ce BH Telecom poceti sa reemitiranjem SportKluba (SportKlub i SporKlub+) u sklopu usluge, da li je tacno ? Zelim konkretan odgovar sportkluba a ne onako nejasan kao prethodni.. !!

a) SportKlub je u saradnji sa BH Telecom-om (BiH)
b) SportKlub nije u saradnji sa BH Telecom-om (BiH)

Imate i ponudjene odgovore kako bi jasnije nam odgovorili na pitanje..

odgovor je b

senad82
01.02.2012, 15:58
Pored standardne verzije Sport Kluba, Sport Kluba +, SK Prime-a i Golf Kluba, dok ovo budete čitali, mi ćemo uveliko pripremati i HD verziju!!!

Gledaoci će od prvog februara imati šansu i da prate novi kanal, Sport Klub Premijum, koji će ići isključivo u HD verziji i čija će se programska šema razlikovati od ostalih kanala. Programi će se, dakle, od sada emitovati u tri varijante: standardnoj, HD i digitalnoj (Sport Klub 3, 4 i 5 će biti isključivo digitalni)

Porodica Sport Kluba brojaće od sada 12 kanala i za gledanje novih kanala biće potreban HD risiver, a naravno, za potpun užitak će biti neophodan i odgovarajući TV prijemnik. Time je zaokružena celina kanala i sada više nema dileme ko ima najbolji sportski program, najbolju ponudu i najbolju distribuciju (kanali će se emitovati u Sloveniji, Hrvatskoj, BIH, Crnoj Gori i Makedoniji). Svi najveći kablovski operateri imaće kanale Sport Kluba u svojoj ponudi.

"SK Premium će biti isključivo HD kanal. Svi mečevi će se prenositi u toj tehnologiji. Recimo, mečevi ukrajinskog prvenstva dolaze do nas u SD tehnologiji, dok Holanđani prenose rade isključivo u HD tehnogiji, a vesti emituju u SD tehnologiji. Jedino je kod Engleza sve u HD rezoluciji. Dakle, šemu novog kanala diktiraće tehničke karakteristike, odnosno, emitovaćemo samo ono što je u HD tehnologiji. U svakom slučaju, biće velika ponuda, tu je fudbal, motosport, tenis, Evroliga, hokejaške utakmice. Novi kanal će imati u proseku 2.5 prenosa dnevno, što znači oko 1000 prenosa godišnje", rekao je glavni i odgovorni urednik Nemanja Simeunović.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pošto u ovom zvaničnom infu piše da će svi najveći kablovski operateri imati sport klub kanale u ponudi, dali ovo važi i za BiH odnosno za KATV HS Sarajevo?

Vladan
01.02.2012, 19:25
U BiH ce se HD kanali sigurno gledati preko Totala i Telemacha.To je to za sad.

edohz
01.02.2012, 21:03
bravo za telemach, koja slika ovo je ludilo ;)

Pored postojećih SD (Standard Definition) kanala standardne definicije, ponudu sportskih kanala smo proširili za još pet HD(High Definition) kanala visoke definicije:

- SPORT KLUB HD

- SPORT KLUB+ HD

- SK PRIME HD

- SK PREMIUM HD

- GOLF KLUB HD

SPORT KLUB HD je najatraktivniji i najkvalitetniji sportski kanal u regionu koji emituje program vrhunskog sadržaja, u visokoj rezoluciji i ima ekskluzivno pravo za teritoriju BiH da prenosi fudbalske utakmice sljedećih liga: engleska Premier liga, španska Primera i Sekunda, belgijska, argentinska, škotska, ruska, portugalska, holandska, Engleska II liga, Karling i FA Kup kao i španski Kup kralja. Od košarke na našem kanalu se mogu pratiti u direktnim prenosima utakmice NBA lige, Ruske košarkaške Super lige i Eurolige, zatim teniski mečevi ATP Masters serije 500 i 1000 i kategorije 250, Dejvis Kup i WTA turniri. Posebno izdvajamo Moto GP, a od ostalih sportova u ponudi su i EBEL hokejaška liga, Engleska Ragbi Super Liga, kao i profi Boks. Tu su i klupske televizije Čelsija, Barselone, Ajaksa i Bajerna.

SPORT KLUB+ HD je kanal koji je na samom početku bio jedinstven po svojoj koncepciji – prenosio je isključivo i samo fudbal, 24 sata, sedam dana u sedmici. Međutim, zbog velikog broja različitih sadržaja u direktnim prenosima na kanalu Sport Klub, odlučili smo da zadovoljimo sve ukuse naših gledalaca i da im ne uskratimo zadovoljstvo tako da utakmice Eurolige emitujemo u direktnim prenosima i na Sport Klub+ kanalu.

Danas kanal Sport Klub+ ima svog dvojnika vrhunskog kvaliteta Sport Klub+HD, koji u direktnim prenosima ima i mečeve deset fudbalskih liga: Premijer liga, španska Primera i Sekunda, belgijska, holandska, portugalska, argentinska, ruska i škotska, kao i druga Engleska (popularni Čempionšip). Od Kupova na programu su: Karling, FA Kup i španski Kup. Pored toga tu su i četiri klupske televizije: Čelzi, Ajaks, Bajern i Barselona TV sa odloženim snimcima utakmica tih klubova, intervjuima, pričama iza kulisa, iz svlačionica, itd. Za gotovo sve lige na programu su sedmični pregledi utakmica.

SK PRIME HD Programska šema kanala SK PrimeHD je veoma slična šemi Sport KlubaHD i Sport Kluba+HD, s tim što je ovo sportski kanal na kojem je najveći akcenat na najboljem moto sportu, Formuli 1. Gledaocima je prezentovan najbrži karavan na svijetu sa svim treninzima, zagrijavanjima, kao i mnogim stvarima koje se dešavaju „iza kulisa“ kao što su provjera bolida i provjera staze, a posebno izdvajamo autorske emisije iz studija Sport Kluba. Paket F1 ne podrazumjeva samo Fetela, Hamiltona, Alonsa, Vebera i ostale velike zvijezde, već su na programu i GP2 i GP3 serija, kao i Porshe GT3 Cup, te su gledaoci u mogućnosti da upoznaju i buduće zvijezde auto-moto sporta.

SK PREMIUM HD je potpuno nov kanal koji se distribuira isključivo u najboljoj rezoluciji i sa najboljom programskom šemom koju čine najnoviji mečevi, najnoviji pregledi i najinteresantniji magazini svih teniskih, fudbalskih i košarkaških liga, kupova, auto-moto sportova, jednom riječju najbolji sportovi na jednom mijestu sa najboljim kvalitetom slike.

GOLF KLUB HD je kanal koji emituje program “osme umjetnosti” 24 sata 7 dana u sedmici, a posvećen je golferima, kao i svima onima koji to planiraju da postanu. Zelena trava, glamur, opuštena atmosfera i samo jedan cilj: odigrati “perfect round”! Pored direktnih prenosa, na programu su i dokumentarci u kojima nam sadašnji i bivši profesionalci objašnjavaju tehnike udaraca, biranja štapova, kao i ostale male tajne velikih majstora “osme umjetnosti”. Ukratko golf od A do Z.

Mr.M
11.02.2012, 02:07
Imam Sport KLub ali mi crno-beli celi dan , nzm sta je , uglavnom crno-bela slika stalno :( :(

ado700
14.02.2012, 23:43
Postovani,
Posto sam cuo, a ne znak je li istina jer nisam u mogucnosti pratiti vas program, da se bhtelecom poceo.reklamirati na vasim programima, da li to znaci da ipak postoji mogucnost saradnje i pustanja programa na ovom operateru?
Hvala

drakula
12.09.2012, 12:48
Pozdrav,

imam pitanje za korisnika "SPORTKLUB".

Iz blic.net-a Banja Luka tvrde da su Vas ponovo kontaktirali u vezi uvodjenjem SK Prime (oni vec imaju SK, SK+ i GK). Ima li istine u tome?

Citiram njihov odgovor na pitanje o uvodjenju ovog kanala u blic.net programsku shemu: "Poštovani, kontaktiran je ponovo Sport Klub. Dobili smo odgovor da još trebamo sačekati za Sport Klub Prime, jer ponuda još nije formirana za BiH." (odgovor moze da se pronadje na njihovoj Facebook stranici: http://www.facebook.com/blic.net)

Unaprijed hvala...

MasHe
27.11.2012, 14:39
posto se zadnje vrijeme dosta pise o tome da ce dosta kablovskih operatera ostati bez sport kluba evo i tekst sa teve.ba portala ...

Kablovski i IPTV operateri u našoj zemlji koji distribuiraju Sportklub kanale, a kojima ističe ugovor, ovih dana dobili su uslove novog ugovora. Prema našim saznanjima, Sportklub je poslao nove uslove kablovskim i IPTV operaterima koji su mnogo nepovoljniji od uslova iz prethodnog ugovora.

Nekoliko kablovskih i IPTV operatera koji distribuiraju Sportklub kanale zatražili su pomoć od Asocijacije kablovskih operatera u našoj zemlji kako bi se eventualno dobili povoljniji uslovi od onih koje je ponudio Sportklub.

Sportklub je poslao ponudu naknada za distribuciju kanala po sljedećim cijenama:

-Sportklub po cijeni od 0,59 eura po korisniku;
-Sportklub, Sportklub+, F&H, Golf Klub po cijeni od 0,79 eura po korisniku;
-Sportklub, Sportklub+, SK Prime, F&H, Golf Klub po cijeni od 0,99 eura po korisniku;
-Ultra, Mini Ultra, IQS. Life po cijeni od 0,20 eura po korisniku.

Ovi uslovi ponuđeni su samo TV operaterima kojima ističe ugovor, te se ne odnose na nove distributere Sportklub kanala.

izvor: teve.ba

Vladan
27.11.2012, 14:53
Najbolja moguca ponuda za 1 euro, ne moze bolje :)

Da vidimo tog operatera u Evropi koji sve ovo ima za euro. To samo nudi SK! Paketi po Evropi su u krv skupi, pa znamo da postoje neki i ovdje sa dosta siromasnijom ponudom pa je naplacuju 3-5 eura. Ako je uopste i tacna vijest.

http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/3053-Sezona-2012-2013-na-kanalima-SPORTKLUBA-a?p=840283&viewfull=1#post840283

Ako je ES glavni kanal oko 40 centi sa onakvom ponudom onda SK treba da bude bar 1 euro i to samo glavni kanal!

Jos dodati italijansku odbojkasku ligu, spansku rukometnu, a od sledece sezone ide F1 i za teritoriju BiH.

erotica
28.11.2012, 10:14
jest al hajde ti natjeraj operatere da to prihvate,on ce onda da digne pretplatu za 1,5 euro (3KM) da bi i oni bili dobri,a ljudima se nece svidjet kad kazes da ce im cijena skocit sa 12 na 15 KM,jer 50 posto njih nece uopste gledat te kanale a 3 marke ce im biti skuplje.najbolje rjesenje su sportski paketi,svi SK,arene,es 1 i 2,espn america,i nek se placa pa ko voli nek uzme,a ja bi prvi platio,jer sta gledam na tv je sport

Vladan
28.11.2012, 15:47
Pa ako mogu da placaju za AS 1 35 centi i za ES 40-ak onda svakako mogu da daju 59 za SK, odnosno euro i da dobiju najbolji moguci sport. Jer je SK miljama daleko od AS 1 i ESa, ono sto je kvalitetno je vazda kostalo. I uopste uslovi nisu toliko losi kako se prica, po pricama nekih operatera reklo bi se da SK oce namjerno da zacepi cijenu da niko ne prihvati te uslove, da trazi 5 eura od svakog korisnika, a uopste nije tako, ovo je izuzetno povoljno. Kad mogu da placaju SBB/TTV/Telemach zasto ne bi i ostali?
Svaki operater ima dobru zaradu od svakog pretplatnika, ne moraju da dizu cijenu uopste vec da se odreknu malo te zarade, tu je veci problem.
Korektnija ponuda od ove ne moze.

Vladan
28.11.2012, 16:57
Izuzetno je bezobrazna poslednja recenica i tvrde nesto bez ikakvih dokaza

Ovi uslovi ponuđeni su samo TV operaterima kojima ističe ugovor, te se ne odnose na nove distributere Sportklub kanala.

Pa naravno da se potpisuje novi ugovor kad istekne. I SK tada nije bio ovako mocan, nije imao ovakvu ponudu. Niko ne kaze da je prosle godine potpisan ugovor prvo sa slovenackim Telemachom, potom sa SBBom, TTVom i bosanskim Telemachom. Ako se dogovoris sa operaterima po jednoj cijeni ta cijena ostaje dok ugovor ne istekne, kad ugovor istekne potpisuje se novi i u zavisnosti od ponude koriguje se cijena.

Mr.M
02.12.2012, 02:09
Koliko vidim svima u BiH sem Telemachu iskljucen SK ,al' ce da bude veselo ovih dana :ha:

Nixx
02.12.2012, 15:55
Ostasmo mi u RS bez Sport Kluba :facepalm:

DinoFC
02.12.2012, 15:56
Koliko vidim svima u BiH sem Telemachu iskljucen SK ,al' ce da bude veselo ovih dana :ha:

Eki,svima iskljucen.Hvala bogu pa sam na Telemachu:bch:

MasHe
02.12.2012, 21:00
zahuktava se situacija oko sport klubova u BiH ...

Kablovski operater Elta Kabel danas je saopštio da Sport Klub odbija bilo kakve razgovore o produženju ugovora sa kablovskim operaterima u BiH, a po saznanjima ovog kablovskog operatera jednako tako i sa Telekomom Srpske, BH Telecomom i Eronetom.

"Zbog toga će svi kablovski operateri i telekom operateri biti bez Sport Kluba osim firme Telemach i povezanih firmi sa njima. Razlog je u tome, što su Sport Klub i Telemach povezana vlasnička struktura. Kablovski operateri u BiH (AKOP) će zbog zabranjenog djelovanja Sport Kluba uložiti prijavu u narednim danima Konkurencijskom vijeću BiH, te očekujemo da će članovi Vijeća zaštiti interese potrošača u BiH", stoji u saopštenju Elta Kabela iz Banjaluke.

Umjesto Sport Kluba u roku od 48 sati Elta Kabel će uključiti novi kanal.

TeVe portal je još tokom protekle sedmice pisao o novim uslovima za distribuiranje SportKlub kanala, koje je većina kablovskih operatera iz Bosne i Hercegovine ocjenilo kao nekorektnima.

kod mene u Bihacu je ok situacija ... za sada na MISS.net-u jos ima SK-a ...

cooper
02.12.2012, 22:07
Neodrzivo je stanje i profit sportklub-a u BiH ukoliko postavlja takve uslove kablovskim ili IPTV operaterima. Telemach se ne moze na cijeloj teritoriji BiH gledati, kako ni u RS-u tako ni u FBiH..

Politika SportKluba se treba promjeniti inace gube veliki broj gledalaca a samim tim i profit.. Monopolisticka politika nikoga nije dovela na vrh, jest na kratko "ko visoko leti brzo ce da pada".. Uvijek bilo..

Najgori scenarij je bojkot SportKlub kanala svih operatera u BiH sem Telemacha sto nije iskljuceno nakon ove politike SportKluba..

MasHe
03.12.2012, 17:09
oglasio se i SK oko ovog problema nastalog u BiH ...

U posljednjih desetak dana na bh. televizijskom tržištu ponovo je aktualiziran problem nedostatka Sport Klub kanala u ponudama ovdašnjih kablovskih i IPTV operatera.

Kablovski i drugi operateri tvrde da su uslovi za nove ugovore mnogo nepovoljniji od uslova iz prethodnog ugovora. Banjalučki kablovski operater, i jedan od najvećih u BiH, Elta Kabel, jučer je saopštio da Sport Klub odbija bilo kakve razgovore o produženju ugovora sa kablovskim i drugim TV operaterima u našoj zemlji.

TeVe Portal donosi i drugu stranu priče. Čelnici Sport Klub Televizije iz Beograda za TeVe Portal su izjavili da pokušavaju biti maksimalno korektni te da su ponuđene cijene, također fer i korektne. Naši sagovornici ističu da je programska ponuda Sport Kluba najbolja ponuda u Evropi ali da, kao takva, ima i svoju cijenu.

Kada je u pitanju novi ugovor, Sport Klub je isti ponudio svim operaterima, sa istim uslovima i bez ikakvog favoriziranja. Ugovor je ponuđen za 15-tak kablovskih operatera, a neki od njih već su ih potpisali kao što je BHB iz Lukavca, dok je uvrštavanje novih kanala iz ponude Sport Klub Televizije nedavno najavio i Global TV, o čemu smo pisali.

Čelnici Sport Kluba ističu da suština njihovog poslovanja nije kupiti nešto, a ne dati to nikome, što se često može čuti u BiH. Također, ističu da Sport Klub ima najbolju sportsku ponudu i najbolje kanale te od TV operatera samo traže pošten, korektan i fer odnos na obostrano zadovoljstvo.

Prema njihovom mišljenju, najveći problem na bh. tržištu jeste broj korisnika koji kablovski i IPTV operateri prijavljuju. Ovi problemi su riješeni i prevaziđeni na svim ostalim tržštima na kojima Sport Klub posluje, pa čak i na Kosovu i u Makedoniji i Srbiji.

Na Sport Klubu ističu da je indikativno da ovaj problem ne postoji ni na jednom regionalnom tržištu izuzev u BiH. Međutim, Sport Klub Televizija se nada da će ovaj problem jednom biti riješen na zadovoljstvo korisnika TV usluga koji će moći pratiti Sport Klub kanale i sadržaje koji emituju kanali Sport Klub Televizije.

MasHe
03.12.2012, 17:15
sve je to ok ... mislim da je SK 100% korektan prema svim operaterima i cijena za kvalitete koji posjeduje je realna ... ali velike mucke su oko prijavljivanja broja korisnika ... mislim da je to najveci problem ...

Mr.M
03.12.2012, 17:19
Ne skinu li ovo do cetvrtka elta sa mnom zavrsila , pa gde Partizan da gledam u pm :biggrin:

LegendaBL
03.12.2012, 19:41
Jao kakvi su ovo lopovi (Elta kabel) ne daju 0,59€ za Sport klub a prije par mjeseci su digli pretplatu sa 12 na 14 km, pa ovo nema nigdje, pita li iko nas korisnike sta...
Nedavno su i oba Fox-a iskljucili, sad i Sport klub.
Postoji li drugi nacin da se gleda Sport klub u Banjaluci, da se odmah odjavim sa lopovske Elte?

Leka
04.12.2012, 02:53
Jao kakvi su ovo lopovi (Elta kabel) ne daju 0,59€ za Sport klub a prije par mjeseci su digli pretplatu sa 12 na 14 km, pa ovo nema nigdje, pita li iko nas korisnike sta...
Nedavno su i oba Fox-a iskljucili, sad i Sport klub.
Postoji li drugi nacin da se gleda Sport klub u Banjaluci, da se odmah odjavim sa lopovske Elte?

Ja mislim da ima na toal-u sve,Sport klub,sport klub+,i sport klub prime,tako da ja sutra raskidam ugovor sa kabloskom i prelazim na total,tako mi je brat rekao kod njega imaju svi Sk a na totalu je,znaci nema drugog resenja :)

nidjeveze
04.12.2012, 12:26
Evo nekih objasnjenja.

http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/story/28368/Srpska+bez+Sport+kluba!.html9

cooper
04.12.2012, 22:49
Elta kabel je imala neku stvar pa se pobunila na monopolisticku politiku Sportkluba i Telemacha u BiH pa i u regionu.. Pa ako toliko Telemach ili ti ga Sportklub ide u korist korisnika sto ne ubaci SBB u srbiji a Telemach u BiH Arenasport kanale.. Jednostavno lupeto lupetare..

Obicna izvlakusa je taj broj korisnika sto navode kao problem pa nebi u isto vrijeme svim operaterima prekinuli emitovanje, mislim da je glavni krivac SportKlub..

LegendaBL
05.12.2012, 14:20
Koliko je ko nevin u ovoj prici neka svako prosudi sam, ali Elta kabel je u zadnjih par mjeseci ukinuo Fox Crime i Fox Life, sad i Sport klub, mogu slobodno reci da su ta tri kanala medju najgledanijima na Elti.
Elta je isto prije par mjeseci povecala pretplatu sa 12 na 14 km (govorim za Banjaluku) pravdajuci to vecim brojem kanala (meni licno smijesno jer tri najgledanija ukidaju a stavljaju 8 levatskih tipa, Fishing, ESPN, Bel, Simic, i ostale kretenske kanale).
Da ne pricam da su se u Banjaluci kablovski operateri podijelili po naseljima, da jedni drugima ne bi bili konkurencija, e pa to nigdje u svijetu nema, oni kada bi sutra izbacili sve kanale ti bi morao njih uzeti jer nemas alternativu, nevjerovatno.
Tako da vjerovati njima je naivno, ja ipak vjerujem vise Sport klubu u ovoj situaciji, jer mi cita matematika govori to (povecali pretpaltu za 1 €, izbacili 3 bitna kanala i sad im puno da plate Sport klubu 0,59€, meni je to smijesno) samo da nadjem alternativu sto se mene tice Elta ostaje bez mojih 7€, hvala im na dobrom poslovanju.

ju30ve
06.12.2012, 01:00
Po zadnjim informacijama iz pouzdanog izvora od 01.01.2013 svi kabl operateri u BiH izuzev Telemacha ostaju bez SK jer istucu ugovori a nove po ovim uslovima nece potpisati u cijelu pricu se ukljucio i AKOP BIH I RAK BIH najgora stvar sto ce izgbiti najvise gledatelji zbog halapljivosti SK I kabl operatera a sigurno ce i SK puno izgubiti korisnika tako da je sve u helacu:facepalm::facepalm:

Mr.M
12.03.2013, 17:52
http://www.elta-kabel.com/index.php?module=vesti&event=prikaz&id=144

Kako li ce ELTA propasti ni svesni nisu. Nadam se da ce se pojaviti neki operater u BH sa SK i Arenom

KaiZen
06.07.2013, 17:43
Em što ne želite da sarađujete ni sa jednim operaterom u Banjaluci, em što držite ekskluzivna prava prenosa za sve što valja na području BIH (ovih dana konkretno Wimbledon) pa sve ostale kanale koji prenose određenu utakmicu operateri moraju da zatamne... Neetični ste do bola. Baš lijepo od vas. Desetine, stotine hiljada ljudi zbog vas ne mogu da prate englesku ligu, wimbledon, atp turnire.... good going sport klub, good going.... FUJ!

Salexn
06.07.2013, 17:47
Zato uzmite total tv i resite sve muke total je zakon :cheers:

milovan
17.08.2013, 22:16
Da li postoji šansa da sa SK uvrsti u ponudu OPEN IPTV MTEL u Bosni i Hercegovini?

MasHe
25.12.2013, 11:35
Konkurencijsko vijeće BiH kaznilo Sport Klub

Konkurencijsko vijeće BiH je na svojoj 76. sjednici usvojilo rješenje kojim je utvrđeno da je privredni subjekt Iko Balkan S.R.L. G-RAL David Praporgescu, preko privrednog subjekta Sport Klub d.o.o. Sarajevo zloupotrijebio dominantni položaj na tržištu prodaje prava za distribuciju kanala koji sadrže fudbalske sadržaje visokog kvaliteta, a koji uključuju i prijenos live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini.

Naime, Sport Klub je tačkom C.10. važećih Ugovora o distribuciji TV kanala nametnuo uslove o minimalnom broju pretplatnika, što predstavlja direktno ili indirektno nametanje drugih trgovačkih uslova kojima se ograničava konkurencija u smislu člana 10. stav (2) tačka a), odnosno primjenio različite uslove u ugovorima za reemitovanje sportskog kanala Sport Klub sa CATV/IPTV/DTH operaterima u Bosni i Hercegovini, čime su ih doveli u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj, u smislu člana 10. stav (2) tačka c) Zakona o konkurenciji.

Konkurenijsko vijeće je ocijenilo da kada su u pitanju fudbalski sadržaji visokog kvaliteta da se radi o veoma diferenciranom proizvodu, koji nema uopšte ili nema adekvatnu zamjenu, odnosno, da krajnji korisnik koji npr. prati utakmice njemačke Bundeslige neće smatrati utkamice engleske Premijer lige adekvatnom zamjenom, i obratno. "Dakle, krajnjim korisnicima /gledaocima u Evropi, imajući u vidu posebno njihove bitne karakteristike i kvalitet, bilo koja ekskluzivna fudbalska liga (engleska, njemačka, talijanska, španska, francuska) ili druga eksluzivna fudbalska takmičenja (UEFA Liga prvaka, UEFA Liga Evrope) predstavlja posebno relevantno tržište", saopštilo je Konkurencijsko vijeće BiH.

Imajući u vidu navedeno, Konkurencijsko vijeće je odredilo da relevantno tržište proizvoda i/ili usluga u konkretnom slučaju predstavlja tržište prodaje prava za distribuciju kanala koji sadrže fudbalske sadržaje viskog kvaliteta, a koji uključuju i prenos live paketa engleske Premijer lige.

Konkurencijsko vijeće je utvrdilo da je privredni subjekt IKO Balkan na teritoriji Bosne i Hercegovine zaključivanjem ugovora o distribuciji TV kanala Sport Klub, samostalno ili putem svog ovlaštenog zastupnika privrednog subjekta Sport Klub d.o.o. Sarajevo kao i nezaključivanjem ugovora o distribuciji TV kanala Sport Klub, zloupotrijebio dominantan položaj na relevantnom tržištu.

Rješenjem je zabranjeno privrednom subjektu IKO Balkan svako dalje djelovanje koje predstavlja utvrđenu zloupotrebu dominantnog položaja i naloženo da u predviđenom roku uskladi odredbe važećih Ugovora o distribuciji TV kanala Sport Klub zaključenih sa kablovskim operaterima u BiH, sa Zakonom o konkurenciji.

"Predmetnim Rješenjem je izrečena novčana kazna privrednom subjektu IKO Balkan zbog kršenja Zakona o konkurenciji u visini od 125.000,00 KM, u smislu člana 48. stav (1) tačka b) Zakona o konkurenciji", saopšteno je iz Službe za odnose s javnošću Konkurencijskog vijeća BiH.

Podsjećamo da je Konkurencijsko vijeće BiH 23. maja ove godine donijelo zaključak o pokretanju postupka protiv Sport Kluba radi utvrđivanja postojanja zabranjenog sporazuma iz člana 4. stav 1) tačke b, d i e i zloupotrebe dominantnog položaja iz člana 10. stava 2, tačke a, b, c, i d Zakona o konkurenciji.

Postupak je pokrenut po zajedničkom zahtjevu za pokretanje postupka koji su podnijeli privredni subjekti Elta Kabel d.o.o. Doboj i Asocijacija kablovskih operatera u BiH, 8. februara ove godine.

izvor:teve.ba

unza07
30.12.2013, 21:09
Svaka cast konkurencijskom vijecu sto su stali monopolu SK u kraj ili ce svi imati SK pod istim uslovima ili nece niko

SK ima rok od 30 dana da izvrsi presudu tj posalje nove ugovore svim kablovskim operaterima u BIH ili slijedi jos jedna novcana kazna i na kraju ako ni tad ne urade nista slijedi totalna zabrana distribucije u BIH

shminka
30.12.2013, 21:16
Aaaaaa kakva vijest, valjda cu konacno dobiti SK :ok::ok:

Vladan
30.12.2013, 21:23
Svaka cast konkurencijskom vijecu sto su stali monopolu SK u kraj ili ce svi imati SK pod istim uslovima ili nece niko

SK ima rok od 30 dana da izvrsi presudu tj posalje nove ugovore svim kablovskim operaterima u BIH ili slijedi jos jedna novcana kazna i na kraju ako ni tad ne urade nista slijedi totalna zabrana distribucije u BIH
Nema nista od toga.

madridist
30.12.2013, 22:24
Nema nista od toga.

To ćemo da vidimo prijatelju,siguran sam da će se odluka vijeća morati ispoštovati jer ipak to vijeće je pod direktnom ingerencijom visokog predstavnika u BiH a sa njima stari nema zayebancije,prolongirati možda neko vrijeme mogu ali ipak će morati dopustiti i ostalim kablovskim operaterima da im se sportklub kanali nalaze u posebnom paketu koji će se moći plaćati neovisno o osnovnom paketu kanala ,onako kako se to radi u Total tv platformi .Na kraju dana upravo zbog te nepravedne raspodjele u kojoj je Total imao pravo staviti sportklub kanale u poseban paket a ostali operateri ne je i nastala ova akcija prema konkurencijskom vijeću..

unza07
30.12.2013, 23:49
To ćemo da vidimo prijatelju,siguran sam da će se odluka vijeća morati ispoštovati jer ipak to vijeće je pod direktnom ingerencijom visokog predstavnika u BiH a sa njima stari nema zayebancije,prolongirati možda neko vrijeme mogu ali ipak će morati dopustiti i ostalim kablovskim operaterima da im se sportklub kanali nalaze u posebnom paketu koji će se moći plaćati neovisno o osnovnom paketu kanala ,onako kako se to radi u Total tv platformi .Na kraju dana upravo zbog te nepravedne raspodjele u kojoj je Total imao pravo staviti sportklub kanale u poseban paket a ostali operateri ne je i nastala ova akcija prema konkurencijskom vijeću..

SK mora postupiti po odluci vijeca jer u roku od 30 dana jer je to zakonski nalaze ili ce ostati bez distribucije u BIH tj zabranit ce se emitovanje,to sto je SK mislio da je BIH Gabon pa mogli raditi sta hoce to je druga stvar

Konkurensko vijece je uspostvaio OHR bas zbog zastite potrosaca tj monopaola nekih kompanija,do sad vijece je donijelo preko 100 presuda tj krsenja prava potrosaca 10 kompanija ima zabranu prodavanja svojih proizvoda u BIH zbog nepostivanja odluk vijeca

Vladan
30.12.2013, 23:52
Nema trika odma da vam kazem da ce SK izgubiti pravo emitovanja na teritoriji BiH. Malo sam ja upuceniji ipak. Isto tako odluka je takva da SK mora svima ponuditi iste uslove(mada ce se u vezi toga jos vidjeti), to ne znaci da ce ih svi prihvatiti, a uslove odredjuje SK i niko drugi.
BiH nije Gabon, samo se neki kablovski operateri iz BiH ponasaju kao da posluju u Gabonu, a to na stetu SKa nece proci.

unza07
31.12.2013, 00:00
Nema trika odma da vam kazem da ce SK izgubiti pravo emitovanja na teritoriji BiH. Malo sam ja upuceniji ipak. Isto tako odluka je takva da SK mora svima ponuditi iste uslove(mada ce se u vezi toga jos vidjeti), to ne znaci da ce ih svi prihvatiti, a uslove odredjuje SK i niko drugi.
BiH nije Gabon, samo se neki kablovski operateri iz BiH ponasaju kao da posuju u Gabonu.

Nikom nije u interesu da se SK ne emituje u BIH

Naravno da ce SK oderdivati uslove ugovora neko hoce neko nece prihvatiti,ali nece biti kao ugovor koji je SK ponudio da bude u osnovnom paketu tj da se naplacuje po korisniku koliko korisnika ima kablovski operater,nego sad ce morati ponuditi poseban paket kao u TOTAL TV pa ko zeli da gleda taj ce da plati poseban paket sto nije sporno

Vladan
31.12.2013, 00:02
Naravno da nije, SKu je u interesu da se gleda sto veceg broja ljudi. Kako nema problema u Srbiji, CG, Hrvatskoj, 90% kablovskih operatera imaju SK u ponudi. E sto su neki prijavljivali 50000 korisnika manje da bi sto manje placali je posebna prica. Oni bi ovakvu sportsku ponudu za dz, tesko to ide.

DinoFC
31.12.2013, 00:05
Mada, u BIH su ti odnosi kanala cudni. Ljudi su osudjeni da ako imaju Arene ne mogu imati SK, mi Telemahisti ne mozemo imati Pinkove i tako dalje, cudno dozla boga ali eto. Sad sta je tu u pitanju, tesko je reci

unza07
31.12.2013, 00:16
Naravno da nije, SKu je u interesu da se gleda sto veceg broja ljudi. Kako nema problema u Srbiji, CG, Hrvatskoj, 90% kablovskih operatera imaju SK u ponudi. E sto su neki prijavljivali 50000 korisnika manje da bi sto manje placali je posebna prica. Oni bi ovakvu sportsku ponudu za dz, tesko to ide.

Razumijem ja druze sta hoces da kazes to sto neki kablovski operateri muljaju sa brojem korisnika je nedopustivo apsolutno,ali se to moglo drugacije rijesiti nego na ovaj nacin,medutim SK je pogrijesio sto je par IPTV operatera tj Total tv Telemach.... imalo druge uslove ugovora tj pakete a kablovski operateri druge tj osnovni paket sto je krsenja zakon o konkurenciji koji je donesen 2006 godine u BIH tj nametnut od strane OHR koji je uskladen sa evropskkim zakonima o konkurenciji

Posto su neki kalbovski operateri muljali pa nisu htijeli platiti za tacan broj korisnika SK,a isticali su im stari ugovori sa SK oni su se zalili AKOP BIH koji tuzi SK na osnovu zakona o konkurenciji

U biti su oni bili malo pametniji u ovom slucaju i tuzili SK sto je njih izvuklo tj amnestiralo za svoje muljanje o broji korisnika

Vladan
31.12.2013, 00:17
Ko ti to kaze? SK je podnio tuzbu protiv operatera koji su kako kazes muljali oko broja korisnika.

unza07
31.12.2013, 00:23
Ko ti to kaze? SK je podnio tuzbu protiv operatera koji su kako kazes muljali oko broja korisnika.

To da i apsolutno ispravno ali to nece imati veze sa ovom prsudom tj novim ugovorima SK

SK ce traziti odstetu od tih kablovski operatera sto je ispravno

Ali sad po ovoj presudi vijeca svaki kablovski operater tj clan AKOP BIH moze traziti odstetu od SK sto opet dovodi do nepotrebnog rata tj tuzakanja i to moze ici u nedogled zato treba da sijednu AKOP I SK i rijeste to normalnim putem na korist nas obicnih gledalaca :D

Vladan
31.12.2013, 00:25
E vidis zbog jednog operatera koji je prljavo igrao i uvukao sve ostale, stavio ih pod krilo AKOPa je i doslo do ove situacije.

unza07
31.12.2013, 00:33
E vidis zbog jednog operatera koji je prljavo igrao i uvukao sve ostale, stavio ih pod krilo AKOPa je i doslo do ove situacije.

To da jer je vlasnik tog operatera ujedno i predsjednik AKOP

Na kraju niko ne ebe krajnjeg korisnika i mi ispastamo zbog njihovog bezobrazluka nazalost

madridist
31.12.2013, 11:24
To da jer je vlasnik tog operatera ujedno i predsjednik AKOP

Na kraju niko ne ebe krajnjeg korisnika i mi ispastamo zbog njihovog bezobrazluka nazalost
Slažem se da BiH nije Gabon to je potpuno tačno i druga strana medalje kaže da i SK nije bio u pravu kad je dopuštao poseban paket Totalu a ostalima ne.
Iskreno nakon što se bude omogućilo operaterima da stave sportklub u poseban paket koji će uzimati ljubitelji sporta (koji si to mogu priuštiti) biće puno lakše i završiće te priče o broju korisnika osnovnog paketa i prevarama koliko ih je ili nije .To je po meni najpoštenije i siguran sam da će i sportklub i operateri biti zadovoljni a naravno i mi krajnji korisnici usluga istih.Šteta samo protekle godine u kojoj je maltene par miliona ljudi bilo zakinuto za exkluziive na koje SK polaže prava i nadam se da će nakon što mi SK ponovno dodje u kuću tu i ostati bez ovakvih ispada,pozdrav svima i sretna Nova.

SteelBL
22.09.2014, 17:27
Malo da aktiviramo ovu temu:). Ima li ikakvih naznaka da bi moglo doci do preokreta i da krenemo svi da uzivamo u SK...Dosta mi gledanja F1 i PL preko neta....pozz

Jesper
23.09.2014, 17:50
Evo da se i ja prikljucim raspravi. Ja sam zvao, zalio se, trazio, svi znamo krivca. Da li neko zna kako se pokrecu one online peticije, malo to rasirimo po drustvenim mrezama. Ako nista drugo makar da pokazemo koliko ljudi zele u BiH da gledaju SK... Pozz svima

аутсајдер
24.09.2014, 11:56
Malo da aktiviramo ovu temu:). Ima li ikakvih naznaka da bi moglo doci do preokreta i da krenemo svi da uzivamo u SK...Dosta mi gledanja F1 i PL preko neta....pozz

Evo da se i ja prikljucim raspravi. Ja sam zvao, zalio se, trazio, svi znamo krivca. Da li neko zna kako se pokrecu one online peticije, malo to rasirimo po drustvenim mrezama. Ako nista drugo makar da pokazemo koliko ljudi zele u BiH da gledaju SK... Pozz svima

Па, Тотал ТВ је са сједиштем у Бањој Луци. Само се јавите њима и они за пристојан новац инсталирају систем и имате СК......

Jesper
25.09.2014, 10:15
Па, Тотал ТВ је са сједиштем у Бањој Луци. Само се јавите њима и они за пристојан новац инсталирају систем и имате СК......

Pristojan novac? Kada su izbacili SK kablovski opreateri vecina je imala potpisan ugovor sa njima, em ljudi moraju da placaju RTV taksu. Dakle total tv 17 km + kablovska 12 km + rtv taksa 6-7 izadje na 40 maraka. Ajde ti braco skontaj da li je to puno ili malo? A da bi raskinuo ugovor sa kablovskim operaterom moras se mrcvariti makar tri mejeseca. Da ne racunamo to da za instaliranje i iznajmljivanje opreme moras dati nekih 80-100 maraka.

notorious
28.09.2014, 08:26
Pristojan novac? Kada su izbacili SK kablovski opreateri vecina je imala potpisan ugovor sa njima, em ljudi moraju da placaju RTV taksu. Dakle total tv 17 km + kablovska 12 km + rtv taksa 6-7 izadje na 40 maraka. Ajde ti braco skontaj da li je to puno ili malo? A da bi raskinuo ugovor sa kablovskim operaterom moras se mrcvariti makar tri mejeseca. Da ne racunamo to da za instaliranje i iznajmljivanje opreme moras dati nekih 80-100 maraka.

I taj potpisan ugovor je istekao ili pred isticanjem, trebalo bi da je prošlo dosta vremena od odlaska SK iz RS :cf:

Jesper
28.09.2014, 13:49
I taj potpisan ugovor je istekao ili pred isticanjem, trebalo bi da je prošlo dosta vremena od odlaska SK iz RS :cf:
Pa i ne bas, imam jos godinu dana ugovora. Kada je otisao SK pojavila se jebena arena. Na kraju ispastaju rkajnji korisnica, ali sta da se radi. Imamo mi i majke, zene, oceve i oni bi da gledaju nesot, a total TV ima usranu ponud. Sem SK nema apsolutno nista...

notorious
28.09.2014, 16:44
To je druga stvar što ste produžavali ugovore nakon odlaska SK-a. Total je pristupačan a nije ni ponuda kanala toliko loša, dobiješ i dosta free nakarada :D Prijatelj je skoro uveo, izašlo ga 80 KM ukupno + prva 3 mjeseca plaća 1 KM.

SteelBL
03.10.2014, 15:53
pardon

Jesper
06.10.2014, 19:32
Pa evo recimo keva gleda BN, a njeg adodatno moram placati. Nema HRT1,2,3, nema Nova TV, a ako hocu HD moram dodatnoplatiti, dok kod kablovskih operatera imas besplatno HD. Znaci da bi imao prihvatljivu ponudu mora ici 17+5+5 znaci 27 + rtv teksa koja nije ukljucena. Pa ti izracunaj da li je previse ili, a ovamo dajem 20. Znaci nije sve divno kako ti predstavljas, uostalom zasto ti nisi uzeo kada je tako bajno. A da ne pricamo o 80 km montiranja + 2 godine ugovora, a uvjek mogu promjeniti ponudu kanala... Zajebi ti to! Naravno da cu zbog kosarke uvesti total, ali je to zaista zloupotreba monopolskog polozaja.

notorious
08.10.2014, 08:03
16+5 ne znam gdje si izvukao 17+5+5, RTV taksu svakako moraš plaćati, nema veze sa Totalom. Nisam uveo jer sam problem sa manjkom sporta riješio još prošle godine, sad mi ništa ne fali. Postoji monopol, tu se slažem, pisao sam o tome ovdje, ali je cijena prilično pristupačna za ono što nude. Šta nude drugi kablovski operateri ako juče ne možeš gledati Zvezdu, danas Novaka, San Antonio i Partizan, u četvrtak, petak i subotu veliki broj kvalifikacija za EP+ABA, to ti je slučaj sa IPTV, ništa nemaju a skupi su.

zziddane
08.10.2014, 15:07
Ja imam Mtel Open IPTV i ugovor na jos godinu i po.Platio bi 10 km dodatnu pretplatu da ima Sportklub paket, a mislim da bi i 80% pretplatnika Open IPTV.Neka malo o tom razmisle i ovi iz Mtela i iz Sportkluba.

Ivan Sejn
09.10.2014, 13:36
Ja imam Mtel Open IPTV i ugovor na jos godinu i po.Platio bi 10 km dodatnu pretplatu da ima Sportklub paket, a mislim da bi i 80% pretplatnika Open IPTV.Neka malo o tom i ovi iz Mtela i iz Sportkluba.

Upravo tako...slicna je situacija i kod mene..imam ugovor jos godinu sa IPTV..Najmanje tri puta sam im sugerisao da dodaju i SK, nek naplate i to, ali su uvijek bili nesto neodredjeni, nejasni, tajnoviti..ocekivao sam vise transparentnosti..nikom ne zelim lose, ali mislim da ce zato izgubiti veliki dio pretplatnika kad im isteknu ugovori..

Buduci da obozavam kosarku ne preostajemi mi nista nego da uvedem i Total Tv ( 80km za postavljanje opreme i 16 km svaki mjesec ) i imam i jedno i drugo dok mi ne istekne ugovor sa IPTV-om ( a jedva cekam )...

cipa
11.10.2014, 08:24
Ja sam kao korisnik Elta-kabela pokusao da uvedem total tv, medjutim u stanu nemam ni jedan prozor koji gleda prema jugu, te nije moguce da uhvatim signal. Toliko o pristupacnosti Total tv-a.

notorious
11.10.2014, 12:27
Zgrada nema krov? Pričalo se o pristupačnoj cijeni. Slobodno si mogao reći toliko o pristupačnosti satelitskih antena :cf:

cipa
12.10.2014, 10:43
Zgrada nema krov? Pričalo se o pristupačnoj cijeni. Slobodno si mogao reći toliko o pristupačnosti satelitskih antena :cf:
Ma znam da se pricalo o cijeni i ja smatram da je pristupacna, ali sam razocaran sto nisam u mogucnosti da uvedem total tv, pa zato takav komentar. Inace lik koji uvodi isti, kad je cuo gdje je okrenut prozor nece ni da dodje da vidi da li se ista moze iskombinovati, a dva puta sam ga zvao.

cipa
12.10.2014, 10:49
Nego, da li neko zna neki alternativan nacin za gledanje sport kluba pored total tv, osim naravno stream-ova po internetu ?

Ivan Sejn
17.10.2014, 14:44
Nego, da li neko zna neki alternativan nacin za gledanje sport kluba pored total tv, osim naravno stream-ova po internetu ?

Da i mene zanima da li postoji neki drugi nacin gledanja SK osim totala u BiH ( Brcko)...Jer mi se satelitska antena tehnicki ne moze postaviti u stanu gdje zivim..tako da ne mogu uvesti Total...

cipa
18.10.2014, 12:04
Da i mene zanima da li postoji neki drugi nacin gledanja SK osim totala u BiH ( Brcko)...Jer mi se satelitska antena tehnicki ne moze postaviti u stanu gdje zivim..tako da ne mogu uvesti Total...

Da li je i kod tebe problem strana svijta ili nesto drugo? Inace mislim da nema alternative, osim za ljude iz sarajeva, zenice, tuzle..tamo ima nekoliko opcija.

cipa
25.10.2014, 00:57
Nasao sam jedan alternativan nacin za gledanje sport kluba. Radi se se big tv.rs. (iptv preko interneta), slika na sport klubu je vrlo dobra, kao i na tv. Jedni problem je cijena koja iznosj 7e mjesecno.

Ivan Sejn
28.10.2014, 11:06
Nasao sam jedan alternativan nacin za gledanje sport kluba. Radi se se big tv.rs. (iptv preko interneta), slika na sport klubu je vrlo dobra, kao i na tv. Jedni problem je cijena koja iznosj 7e mjesecno.

Da i kod mene je upitnju strana svijeta...Ma nije problem ni 7e ( svakako bih i total placao 8e ) ako je dobar kvalitet.. Hvala na informaciji, raspitacu se malo kod njih...

XXer
08.11.2014, 11:34
Živim u Bijeljini moj kablovski operater je Telrad koji nema u svom paketu SK i ako je vjerovati internetu nikad ga neće imati.Znam za Total TV i sl,samo bezveze mi je plaćati i Telrad i Total.Telrad je veoma povoljan kada su u pitanju internet i telefonija tako da nemam namjeru mjenjati provajdera.

Postoji li mogućnost da se pretplatim na samo na paket SK i da ga gledam preko interneta u stvarnom HD-u?

panter75
07.08.2015, 01:12
Živim u Bijeljini moj kablovski operater je Telrad koji nema u svom paketu SK i ako je vjerovati internetu nikad ga neće imati.Znam za Total TV i sl,samo bezveze mi je plaćati i Telrad i Total.Telrad je veoma povoljan kada su u pitanju internet i telefonija tako da nemam namjeru mjenjati provajdera.

Postoji li mogućnost da se pretplatim na samo na paket SK i da ga gledam preko interneta u stvarnom HD-u?

Ma šta se zamarate sa tim( arena- sport klub),imate pik i rijesen problem,treba vam samo internet.

SteelBL
20.08.2015, 14:13
Jel ima neka kombinacija da sa postojecim internetom i nekakvim resiverom ili sta vec dodjemo do SK??

Tarantula®
23.08.2015, 02:09
Total TV, Telemach i Logosoft. I nigdje više.

panter75
24.09.2015, 22:49
Jel ima neka kombinacija da sa postojecim internetom i nekakvim resiverom ili sta vec dodjemo do SK??

Ma pik i procackaj,imas svega samo dobar net i to je to.gledas sta hoces.

MasHe
09.10.2015, 09:52
Sud BiH odbio tuzbu IKO Balkan

Sud BiH je 1. septembra 2015. godine donio pravosnažnu presudu broj S1 3 U 014981 14 U, kojom je potvrdio rješenje Konkurencijskog vijeća BiH broj 05-26-3-002-179-II/13 i konačno presudio da je Sport Klub zloupotrijebio dominantan položaj na tržištu distribucije sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta, koji uključuju i prenos LIVE paketa engleske Premier league u Bosni i Hercegovini.

Jednako tako, istim rješenjem, Sud BiH je pravosnažno presudio da je IKO Balkan S.R.L. (vlasnik Sport Kluba) dužan uspostaviti sistem kriterija koji će osigurati da svi zainteresirani operateri u BiH mogu zaključiti ugovor o distribuciji kanala Sport Klub pod transparentnim i jednakim uslovima, i potvrdio kaznu Konkurencijskog vijeća BiH za prekršaj napravljen navedenim postupanjem, saopšteno je iz Asocijacije kablovskih operatera i distributera mrežnih usluga u BiH - AKOP.

Upravni odbor AKOP-a BiH, smatra da su ovom presudom otklonjene sve nedoumice o tome ko je odgovoran za višegodišnje uskraćivanje gledanja Premier league građanima BiH. Upravni odbor AKOP-a BiH, osuđuje višegodišnje ignorisanje važećih zakona i ostalih propisa u oblasti konkurencije od strane IKO Balkan S.R.L. i očekuje da će nadležni organi BiH na osnovu ovog rješenja brzo i efikasno djelovati u cilju da građani BiH više ne budu uskraćeni za mogućnost gledanja tih sadržaja uslovljavanjem zamjene operatera za mogućnost gledanja.

AKOP BiH, kao reprezentativno udruženje svih kabel i IPTV operatera BiH, nakon ove presude, ostaje pri osnovnom načelu da svi kabel i IPTV operateri u BiH moraju imati transparentne i jednake uslove pristupa, ne samo sportskim nego i svim drugim TV kanalima, a svaki korisnik TV kanala će po svojim kriterijima odlučiti o izboru operatera – bez da ga na to bilo tko prisiljava blokadama kanala i kršenjem zakona BiH,

teve.ba

notorious
09.10.2015, 10:33
Odluka je na mjestu i nije rečeno ništa što se nije znalo. Problem je što se neće ništa promijeniti :cf:

zziddane
05.01.2016, 16:09
http://teve.ba/article/22285/novo-upozorenje-za-united-media

dzoni97
05.01.2016, 21:38
Izgleda da ce nasim mukama u Bih konacno doci kraj :D

http://srpskacafe.com/index.php/najnovije-vijesti/item/51359-konacno-sport-klub-svima

forum1nick
06.01.2016, 10:46
Ne vidim zašto bi ispoštovati ovu odluku, kada su onu prvu okačili "mačku o rep".

Osim toga, ne treba zaboraviti ni glavnog krivca zbog koga Republika Srpska već godinama nema SK, a to je najveći kablovski operater u Srpskoj, Elta TV (na čelu sa "gospodinom" Kabanicom). Godinama su prijavljivali smiješno mali broj pretplatnika za plaćanje SK. I pored velikog broja upozorenja od strane vlasnika SK.

Zbog svega toga ne vjerujem da će se situacija oko SK u Republici Srpskoj riješiti. Federacija BiH svakako većinom i ima SK.

notorious
06.01.2016, 13:18
Kakve veze ima Elta sa ostalima? Uđu li u sve kablovske krenuće odustajanje postojećih korisnika od Totala, dosta njih odavno nije pod ugovorom, kao i onih koji bi uveli u budućnosti. Zato ne vjerujem da će biti nekakvog značajnog napretka na tom planu.

Jesper
14.02.2016, 15:10
I treba da budu kažnjeni, to je očigledna zloupotreba monopolskog položaja. Naravno prethodna kazna je bila novčano blaža, ovaj je teža, a kao poslednja mjera javlja se zabrana emitovanja na teritoriji cijele RS. Zna se zašto se ne dozvoljava drugim operaterima! Kada bi drugi operateri dobili SK 70% pretplatnika bi odbacilo TOTAL TV, a vlasnička struktura je ista. E pa sinovi ne može to tako, mi u Bosni jesmo malo zaostali, ali ne može to tek tako.