Announcement

Collapse
No announcement yet.

ARAGON, Velika nagrada Spanije

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ARAGON, Velika nagrada Spanije


    Circuit info

    Length: 5.078 m. / 3,155 miles

    Width: 15m

    Left corners: 10

    Right corners: 7

    Longest straight: 968 m. / 0,601 miles

    Constructed: 2009

    Modified:
    12
    a:2:{i:496;a:5:{s:12:"polloptionid";i:496;s:6:"nodeid";s:7:"2667003";s:5:"title";s:2:"DA";s:5:"votes";i:12;s:6:"voters";a:12:{i:0;s:4:"8977";i:1;s:4:"6622";i:2;s:4:"4909";i:3;s:3:"649";i:4;s:3:"119";i:5;s:4:"2761";i:6;s:4:"2442";i:7;s:4:"6695";i:8;s:4:"2167";i:9;s:4:"3944";i:10;s:4:"6802";i:11;s:4:"2881";}}i:497;a:5:{s:12:"polloptionid";i:497;s:6:"nodeid";s:7:"2667003";s:5:"title";s:2:"NE";s:5:"votes";i:11;s:6:"voters";a:11:{i:0;s:4:"3586";i:1;s:4:"2663";i:2;s:4:"7467";i:3;s:4:"2379";i:4;s:4:"3198";i:5;s:4:"6257";i:6;s:4:"5123";i:7;s:4:"2161";i:8;s:4:"3135";i:9;s:4:"7390";i:10;s:4:"3424";}}}
    100.00%
    12

  • #2
    ----

    Comment


    • #3
      Poslednja trka koja se odrzava u Evropi, pre odlaska na daleki istok.
      Na ovoj stazi, prvi put su vozaci motogp-a, vozili prosle godine, koja je upala kao zamena za stazu u Madjarskoj.
      Medjutim, vozice se jos nekoliko godina ovde, tako da imamo 4 trke na tlu Spanije.
      Sama staza je daleko van naselja, deluje kao da je izgradjena u nekoj polupustinji.
      Ipak, to je prilicno zahtevna staza.
      Prosle godine, najvise uspeha je imao Dukati, 1. i 3. mesto, sto se ove godina ne moze ocekivati.
      Ali i Honda, i to ona manje konkurentna je bila odlicna ovde. Pedroza je zavrsio trku na drugom mestu.
      Zato sada sve ukazuje da ce Stoner i Pedroza voditi bitku za prvo mesto. A mozda i Dovi i Sic.Ko zna?
      Yamaha nije pronasla pravi recept za Aragon, bar je tako bilo prosle godine, sto ne znaci da ove nece biti drugacije.

      Moto 2. Markez je prvi kandidat, mada ja ne bih potpuno otpisala Bradla.
      125cc, veliko pitanje, hoce li Zarko do prve pobede?

      Comment


      • #4
        jako ce tesko biti Jorgeu,mada prosle godine je cini mi se bio mnogo rezervisaniji,a da ove godine nama luxuza za tako nesto...ovo za Honde stoji...

        Moto2 - pa cini mi se Marquez ponovo...bez obzira na njegov nesumnjivi talenat,on ima i najbolji tim i motor...

        125 - cutacu
        "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

        "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

        "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Zeka29 View Post
          jako ce tesko biti Jorgeu,mada prosle godine je cini mi se bio mnogo rezervisaniji,a da ove godine nama luxuza za tako nesto...ovo za Honde stoji...

          Moto2 - pa cini mi se Marquez ponovo...bez obzira na njegov nesumnjivi talenat,on ima i najbolji tim i motor...

          125 - cutacu
          Zanimljivo, narocito za 125cc.Ali mozda je to i najbolji odgovor, mada ocekujem da se glasa.

          Comment


          • #6
            Glasala sam za NE u anketi. Mislim da Zarko i moze do pobede, pogotovu ako Terol bude pravio greske (u sta sumnjam), ali, posle San Marina, mislim da ne zasluzuje vise ni da se bori za podijum. Ne volim preterano Terola, Zarko mi je bio ljubimac, ali ne vise...
            Volela bih Korteze pobedi.
            #58

            Comment


            • #7
              inace,Jorge i Ben su danas potvrdili Japan...cudno mi je da su oni medju prvima...nema sta...Rossi ce morati,a i Stoner zbog titule...tako da cemo izgleda imati Mogi ove godine...
              srecan sam zbog toga jer ipak je Japan previse dao ovom sportu da bi ga tako "izdali" zbog razloga koji ne postoje...
              "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

              "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

              "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

              sigpic

              Comment


              • #8
                Taman na vreme...

                Glasao sam NE u anketi jer postoje dva Spanca koji su nesumnjivo najbolji Spanci trenutno, to su Terol i Vinales, a trka je u Spaniji. Tu su jos i Gadea i Faubel koji bi sigurno sve dali da zavrse na podijumu na domacoj trci.

                Zanima me sta bi mogao da uradi Danny Kent, odlucio sam da pratim ovog momka, nije kao Vinales, ali je daleko od loseg, tako da...

                A sto se Japana tice, ko ne ode na trku, ispasce najveci mamlaz koji se moze ispasti, nema tu radijacije, staza je sredjena (ili se sredjuje), a mozda se vozi i na Suzuki ukoliko se boje da ih nesto "ozraci"...

                Comment


                • #9
                  Sta se desava sa Janoneom? Sta od njega mozemo da ocekujemo? Volela bih da cujem bar jednom italijansku himnu (tesko da ce se to desiti u motoGPu)!
                  #58

                  Comment


                  • #10
                    Marquez to nece dozvoliti, sad je na krilima one sjajne trke i jos sjajnije pobede i nece biti iznenadjenja, a u to se racuna i da padne dok vodi ili se bori za prvo mesto, zbog prevelike zelje, jednostavno... Jedino tako ce Crazy Joe pobediti, na stazi je Marquez jaci od njega... E, sad, to je pod uslovom da Joe sredi Bradla, a videcemo da li ce se to dogoditi, kakav je lud, mozda i uspe...

                    Comment


                    • #11
                      Poll: Da li ce Zarko doci do prve pobede?

                      Vesna, odlicno pitanje!

                      Na prosloj trci je imao bolje pripremljen motor od Terolovog. Setite se, cim je izbio na drugo mesto uspeo je za vrlo kratko vreme da ga stigne, iako je ovaj u tom delu trke pravio najbrze krugove...
                      Ukoliko je izvukao pouke iz prethodne trke, a mehanicari ponovo vrhunski odrade svoj deo posla, s obzirom da kao vozac ima veliki potencijal, upravo on i ima najvece sanse za pobedu!
                      http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                      Comment


                      • #12
                        U svakom slucaju nedajte mu zastavu dok zvanicno ne potvrde!!!
                        http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                        Comment


                        • #13
                          mislim kakvo je to pitanje??DA DA i DAeto i kod mene postoje velika slovasto se mene tice,on je pobedio u vec nekoliko trka pre ove.jeste da nije uvek dobio najvise bodica,ali mene to ni najmanje ne zanima
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            jedna cinjenica kod Iannonea u vezi sa proslom trkom: "Andrea bi sigurno pustio kocnice u poslednjoj krivini da je ispred njega bio vozac koji se ne bori za titulu!" ovako je to bio Bradl tako da verujem da je imao u podsvesti posledice...
                            samo nek vozi u prva tri i ja sam zadovoljan...ova dvojica su konstantno brzi,na svim treninzima su na prvim pozicijama,dok je Andrea nekad i vise od sekunde iza njih,a na trci vozi iste kruge...to je jednostavno sjajno!

                            kod Marqueza mi se ne svidja to sto imam utisak da su poceli da prave masinu od njega...nekako mi se cini da se od prve pobede u Mugellu i osvojene titule u 125cc ogromna sredstva ulazu u njega...cini mi se da postaje samo produkt spanskog lobija
                            ponavljam,NE OSPORAVAM TALENAT!

                            a Bradl,on kad bude pobedio sa prednoscu manjom od 6 duzina motora,onda cu pricati o njemu...
                            &quot;The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!&quot;

                            &quot;I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!&quot;

                            "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Zeka Marquez je novi Pedrosa samo za razliku od Pedrose on mozda i nekad uzme titulu. Ovako se i u Pedrobota ulagalo godinama HRC/Repsol Shuei Nakamoto (Predsjednik HRC-a) je cak na pitanje o Marquezu za 2012 u GP: Anything can Happen! Cek cime je Marquez zasluzio da se nadje u klasi od 1000cc? On ni 600 ne vozi bas fenomenalno..I Lorenzo i Pedrosa su u nizim klasama dominirali zato su odmah dobili fabricke podrske (sto nisam podrzavao). Marquez daleko od toga da dominira i vozi sampionski. Cak ni titulu 125 nije uzeo sampionski nego je vozio oprezno zadnju trku u Valensiji.
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment

                              Working...
                              X