Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2011 - Monza

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Formula 1 Gran Premio Santander D'Italia 2011 - Monza

    Artwork.jpg
    La Pista Magica
    ... Da li je potrebno reci ista vise od toga? Tesko. Ljudi, ovde se zaista desava magija, bolidi se krecu krstarecim brzinama manjih aviona, a prosecna (cak ne ni maksimalna) brzina koju postizu je veca od maksimalne brzine vecine helikoptera!!! Strasno. Ova staza je po mom skromnom misljenju sustina Formule 1, treba da se vozi pakleno brzo, pakleno precizno i pakleno hrabro! Na ovoj stazi se ne moze desiti dosadan vikend, jer svaka greska se brzo prikaze i jos brze kazni...

    Skica.jpgOsnovni podaci:
    Lokacija: Monca, Italija;
    Kapacitet: 113 860;
    Otvaranje: 15.09.1922.
    Arhitekta: Alfredo Roseli;
    Duzina staze: 5.793 km (3.6 mi)
    Broj krivina: 11;
    Broj krugova: 53;
    Duzina trke: 306.720km;
    Rekord kruga: 1:21.046 - Rubens Barikelo 2004.
    Rekordna prosecna brzina tokom trke: 240.565 km/h - Fernando Alonso 2010.



    Na ovogodisnjoj VN italije imacemo 2 DRS zone, prva ce biti na samom SC pravcu, ali ne od pocetka tog pravca, a druga ce biti izmedju Lezmo krivine (posle drugog skretanja) i sikane Askari. Medjutim, za razliku od Valensije i Montreala, ovde cemo imati i 2 zone detekcije, jedna ce biti pre krivine Parabolika, a druga u krivini Lezmo (izmedju prvog i drugog skretanja).

    Start.jpg
    Monza iz vazduha.jpg
    Ova staza je, kao sto mnogi vec i znaju, specificna po aerodinamickom paketu koji se donosi na nju. Naime, paket je usredsredjen na brzinu, ne na grip bolida, stoga su krila gotovo ravna, a uz DRS, na pravcima ce efekat zadnjeg spojlera biti gotovo sasvim anuliran. U tih 11 krivina, bolidi sa dobrim mehanickim gripom imaju veliku prednost jer ce bolje prolaziti kroz njih. Osim toga, vozacko umece dolazi do velikog izrazaja, jer stidljiv ulazak u krivinu oduzima mnogo vremena (jer je potrebno ranije kociti), a preterano hrabar moze vrlo lako da izbaci sa staze. Tako da je neka zlatna sredina zapravo resenje, ali ipak izvesna doza hrabrosti je neophodna u pojedinim trenucima.

    Na Monzi se vise nego bilo gde drugde podrzava domaci tim, Scuderia Ferrari. Nigde na svetu necete videti vise Ferrarijevih navijaca nego ovde, a i nigde na svetu necete videti glavnu tribinu gde svi sede u crvenim majicama i sa crvenim kacketima. Ako se ne pobedi na ovoj trci, sampionska titula nije potpuna, a ako se izgubi titula, pobeda na ovoj trci donekle ublazava vatrene Tifosije. To timu Ferrarija svake godine predstavlja mac sa dve ostrice, i dodatnu motivaciju, ali i dodatni pritisak, ali nakon vise od 60 godina u sampionatu, iskustvo je na njihovoj strani.

    Alonso Massa.jpg

    Ludilo Tifosija.jpg
    S obzirom na to, nije ni cudo da je upravo Ferrari najuspesniji tim na ovoj stazi... U vreme pre i tokom dominacije Michaela Schumachera (1996-2006), tim je odneo 7/10 pobeda, mnogi su se pitali da li Ferrari pravi svoj bolid iskljucivo za ovu stazu, jer i kad nisu osvajali titule, pobedjivali su ovde.
    Lista pobednika na ovoj stazi je dugacka, ali u njoj se nalaze najveca imena Formule 1, pa cu pustiti da same liste govore umesto mene...


    pob 1.jpgvisestruki pobednici.jpgvisestruki pobednici konstruktori.jpgDodatni linkovi:

    http://www.youtube.com/watch?v=6l_uh...eature=related

    http://www.formula1.com/races/in_det...ion_guide.html

    http://www.formula1.com/races/in_det...timetable.html

    http://en.wikipedia.org/wiki/Autodromo_Nazionale_Monza
    Last edited by Vanja #66; 31-08-11, 13:34.

  • #2
    Odlicno otvaranje. Bice zanimljivo ove godine, tipujem na Meklaren onako po osecaju.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      Ja sam u Kladionici i rekao da Alonsa stavljam zbog standardne procedure, a Buttona zato sto ume da vozi ovde kad hoce, precizan je. Hamilton mi nije neko ko je dovoljno obazriv i strpljiv za Monzu. Voziti na Monzi nije tesko, ali voziti brzo na Monzi je teze nego bilo gde drugde, moje misljenje... Rekao bih da je RBR poboljsao brzinu bolida, zato ocekujem i Vettela na podijuma, ako pobedi, onda WAU... Osim ako naravno u Ferrariju ne zabrljaju sa taktikom.

      Comment


      • #4
        Super otvaranje Vanja.
        U Monzi ce biti 2 DRS zone, prva na startno-ciljnom pravcu, a druga od krivine 7 do 8, na prilazu Ascari sikani.
        Mislim da ce biti odlicna trka, verovatno sa mnogo prestizanja, i realno je da dvojac McLarena, Alonso i Vettel imaju jednake sanse za pobedu. Massa i Webber ce se eventualno naci na podijumu, ali od ove cetvorke ocekujem borbu za pobedu.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Kako se dodaje Poll na temu, stavio bih pitanje koliko ce puta SC biti na stazi?

          Comment


          • #6
            ja mislim da si to trebao stavit na pocetku nzm mozes li sada
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • #7
              A ja sam vidjao da stavljaju Poll posle otvaranja kad se dogovore ljudi oko cega bi glasali... Jedino sto ne znam da li ja to mogu da uradim ili mogu samo moderatori i admini...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                A ja sam vidjao da stavljaju Poll posle otvaranja kad se dogovore ljudi oko cega bi glasali... Jedino sto ne znam da li ja to mogu da uradim ili mogu samo moderatori i admini...
                ti mozes
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • #9
                  Sta ko misli o svojim sansama i ciljevima u Italiji imate ovde:

                  http://www.formula1.com/news/headlin...1/9/12478.html

                  To ce se postepeno popunjavati, te necu kopirati text, jer ce vec sutra (pretpostavljam) biti nepotpun...

                  Comment


                  • #10
                    J.B. očekuje ekstra uzbudljivu trku A obzirom da u zadnje vreme samo na takvim pobeđuje, (čak i) u Monzi je moguće iznenađenje.
                    Ono što sam primetio je da RB-ovci nisu odradili uobičajno kukanje pred Monzu - da li to znači da već imaju dovoljo bodova i da su je prežalili, ili da mogu nešto više i u Monzi? Po meni ono prvo, no ostaje da se vidi..

                    Force Indija je bila u jakoj formi pre kvalifikacija za Spa, mogli bi da iznenade..
                    Batracer - tema na forumu

                    mom.rs

                    Comment


                    • #11
                      Cekanje me ubija!!!

                      http://www.formula1.com/news/features/2011/9/12486.html

                      Pocele pripreme, analize i ostalo! Jos samo trka!

                      Comment


                      • #12
                        Ej a ja u Vršac u petak.
                        Aman, da li ću jednom da gledam ceo vikend!!
                        Nego, ja ne marim ko pobedi, dok pobedi Ferrari.
                        Ali stvarno, očekujem ludilo od trke.
                        Možda treba da smanjim očekivanja?...

                        Comment


                        • #13
                          http://www.chatzy.com/300711426065

                          Ako neko hoce na chat.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            McLaren izgleda odlicno za sad, RB su iza, nekih 1.5s, a Ferrari koristio dotrajale motore, ako nisu slagali BBC... Pa i ima neke logike, Alonso je odvezao svoj najbolji krug nekih 40ak minuta pred kraj sesije, a Massa je izasao ponovo negde pred kraj, definitivno nisu bili u top formi. Mercedes je bio takodje dosta daleko, cak 2.9s su bili iza Lewisa. Sutil i Petrov su verovatno jako zadovoljni, a isto mogu biti i Perez i Alguersuari, evo i vremena sa FP1:

                            FP1 2011.jpg

                            Comment


                            • #15
                              Meklaren obrisao pod sa svima u stilu Red Bula. Treba sacekati do sutra, ali izgleda da ce biti ozbiljna konkurencija Bikovima do kraja godine. Ferariji ako su koristili nove motore onda ok, nista smisleno se ne moze reci, mada su meni onako na oko izgledali dosta nestabilno. Ceka nas zanimljiv vikend.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X