Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Shell Belgian Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Shell Belgian Grand Prix














    http://en.wikipedia.org/wiki/Belgian_Grand_Prix

    http://en.wikipedia.org/wiki/Circuit...-Francorchamps


    Pauza od Madjarske je bila preduga, ali je vredelo cekati. Slede dve elitne trke u Belgiji i Italiji... Kada se raspravlja o najboljim stazama u F1, bez ove lepotice se ne moze. Spada medju najbolje staze na svetu u bilo kojoj kategoriji. Svaka krivina je prepuna istorije, duela, prica. Na ovoj stazi je i po mnogima najbolja krivina na svetu, cuveni O Ruz. Ali o tome kasnije. Dovoljno je pogledati spisak visestrukih pobednika pa videti ko ovde pobedjuje, idu ovim redom: Sumaher (6), Sena (5), Klark, Raikonen (4), Fandjo, Hil (3), Askari, Fitipaldi, Lauda, Prost (2). Na drugim stazama mozda neko moze pobediti slucajno, ovde pobedjuju samo najbolji. Eto to je Spa Frakorsapms.
    Odmah cu priznati da mi je ovo omiljena staza i da ne mogu biti objektivan, pa necu biti ni opsiran. Ovo je staza na kojoj brzina vlada. Pobedjuje brzi i hrabriji, takticari nemaju velike sanse sem u trkama u promenljivim uslovima, kojih jeste bilo. Staza je cesto bila pod znakom pitanja zbog upitne bezbednosti, ipak nije zabelezena nijedna fatalna nesreca u F1 eri. Staza ima dva idealna mesta za prestizanje, ali ima i jos nekoliko mesta gde su dueli moguci, prava oldschool staza. Gotovo polovina staze se vozi punim gasom. Jos nije gotovo
    Last edited by Nebojsa; 24-08-11, 16:56.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Hvala Bogu sto je tema otvorena.Nebojsa, taman sam hteo da te pitam ko ce da je otvori.
    Imam osecaj ko da su prosla 4 meseca ,a ne 4 nedelje.Uz Moncu mi je SPA najomiljenija staza.
    Sto se tice drugog pasusa sve si lepo rekao i ceka nas zanimljiv vikend.

    Comment


    • #3
      Bravo Nebojsa,ja se svake nedelje pitam kad ce SPA
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #4
        Meni je bas brzo proletila ova pauza, sto ,pojma nemam ... Mene na ovoj stazi moze razveseliti samo Nandova pobeda i Vettelovo izletanje , nista vise VAMOS FERNANDO!FORZA FERRARI
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #5
          Nebojsa svaka cast......spa je stvarno puna istorije....i jedna od najboljih staza po meni....ali posle monaca ......
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • #6
            Bravo Nebojsa
            Napokon se vraca i F1 posle duze pauze,legendarna Spa,posle Suzuke moja omiljena staza

            Evo rezultata treninga

            1.



            2.



            Sto se 1. tice Sumi i Niko su izasli na stazu dok je bila suva i zabiljezili ova vremena,ostali nisu i kad je pocela kisa nije bilo sanse da im se primaknu,tako da to i nije pravo mjerilo,jedino sto je Baton bio najbrzi na kisi,ako opet bude nekih nenormalnih uslova znate na koga treba staviti pare
            Mokra je staza bila i na drugom treningu,posle se osusila,da bi na kraju opet pocela kisa,nista neobicno za Spa,ali bar smo vidjeli da se nije mnogo toga promijenilo,nesto rezervisaniji je bio Fetel,ne vjerujem da ce on sad mnogo rizikovati,Mark je taj koji mora da grize,naravno kao i Luis,Fernando i Dzenson.Prognoza kaze da tokom trke nece biti kise.U jednom trenutku je Sena bio prvi i vratili smo se bar za trenutak u neka ako smijem reci bolja vremena
            Vilijams ima cak dva nova krila,jedno lici na RBovo,drugo na Meklarenovo.Mercedes je radio na izduvnom sistemu i na prednjem krilo,vidjecemo u idealnim uslovima ima li pomaka.
            Last edited by Vladan; 26-08-11, 15:56.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Dakle, posle tri nedelje pauze.....

              Comment


              • #8
                @pretorian Bilo je cetiri nedelje pauze i cemu

                Moracete da odradite ovaj vikend bez mene, na moru sam, ne mogu da uradim nista smisleno, zato i nisam zavrsio uvodni tekst... Moze li mi neko bar ukratko prepricati ovaj drugi trening, izgleda reprezentativniji. Ko je najstabilniji, kako vam izgleda, ko je napredovao, ko nazadovao?
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Samo cu reci: svaka cast Bruno Ostalo cu ispisati kasnije.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Ja necu nista pisati , samo cu reci da se onom Vettelu ako Bog da tj da mu crkne motor ili pukne guma , Fernando 8 Jao kakav kisan i mokar dan danas
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #11
                      Nema se sta ovdje komentarisati.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Miko View Post
                        Ja necu nista pisati , samo cu reci da se onom Vettelu ako Bog da tj da mu crkne motor ili pukne guma , Fernando 8 Jao kakav kisan i mokar dan danas
                        E,Miko nemoj tkao sad,ne volis ga,ok ali nemoj da ga kunes sad..Malo je ruzno ;)
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • #13
                          Sigurno ce se on slupati jer sam ja rekao to sto sam rekao ,dobro bi mu dosao bliski sudar sa zidom da mu se malo prodrma u glavi ... Ne kunem ja njega da pogine ili se povredi , kunem ga da mu crkne motor i ne zavrsi trku
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #14
                            Klasika, Vettel prvi, ali ocekujem da ga Hamilton opet pobedi u trci u direktnom duelu. Steta da Alonso nije blizi pa da jos neko prestigne Vettela, jer to realno ne ocekujem od Webbera, mozda Massa ali on nekako uvek ima neki peh u trci.
                            Senna sjajan, u svim uslovima je bio medju prvih 7/8, i na kraju sedma pozicija, odlicno, iskreno nisam mislio da je on tako dobar. Steta za Buttona, jos jedan vozac koji moze da ugrozi Vettela startuje tek sa 13. mesta, ocigledno ove sezone sve ide na ruku Seba. Ali bice interesantna trka, Spa nikad ne razocara.
                            I da, konacno se zavrsila pauza!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Neka osvoji titulu Fetel, ali ce Sumijev rekord po broju pobeda u jednoj sezoni ostati netaknut.
                              Jedan je Sumi.

                              Comment

                              Working...
                              X