Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zabrana DRS-a za Eau Rouge

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zabrana DRS-a za Eau Rouge

    http://www.autosport.com/news/report.php/id/93886

    P
    reviše kalkulacija, što se mene tiče.
    Vozačima je dat alat (DRS) a onda zabrane njegovu upotrebu gde misle da nije bezbedan.
    Čemu?
    Ukapirajte kako da ga bezbedno koriste, nemojte da ga zabranite.... birokrate!

  • #2
    Hm, ne toliko neocekivana odluka, kao i ona kada je bio zabranjen u tunelu u Monaku, sto je spasilo glavu Perezu. Jos uvek nisu sigurni u DRS jer je ovo prva godina, pa je donekle i razumljivo, a kao i sto vidis po primeru koji sam dao, nije bas ni bez neke. Mada bih ja voleo da vidim ko sme da prolazi O Ruz sa DRSom, verovatno bi to u kvalifikacijama donelo jedno 0.2 do 0.3 ako se uradi kako treba jer onda sledi pravac do Kombsa na koji bi oni koji imaju DRS nosili vise brzine. Ipak za prvu godinu bolje da se donose bezbedne i konzervativne odluke, pa cemo za dalje videti...
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      Bezbednost ne sporim.
      Ali tunel u Monaku i otvoreni eau rouge su dve različite stvari.
      Racionalna odluka bi bila da se u petak dozvoli upotreba DRS-a (ako je staza suva naravno) i da na kraju dana, na osnovu "real-time" podataka donese odluka o tome da li će se dozvoliti upotreba u kvalifikacijama i trci.
      Formula 1 i konzervativno ne smeju da budu u istoj rečenici..... ;)

      Comment


      • #4
        To je mozda nama zanimljivije, ali i sam vidis da F1 ide tim nekim bezbednim putevima. Uz to, podaci od petka ne bi bili potpuno upotrebljivi ako bi se DRS zabranio u subotu. Nije sve tako crno - belo i lako.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #5
          Originally posted by pretorian View Post
          Bezbednost ne sporim.
          Ali tunel u Monaku i otvoreni eau rouge su dve različite stvari.
          Racionalna odluka bi bila da se u petak dozvoli upotreba DRS-a (ako je staza suva naravno) i da na kraju dana, na osnovu "real-time" podataka donese odluka o tome da li će se dozvoliti upotreba u kvalifikacijama i trci.
          Formula 1 i konzervativno ne smeju da budu u istoj rečenici..... ;)
          A ipak jesu... vec dugi niz godina
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by pretorian View Post
            Bezbednost ne sporim.
            Formula 1 i konzervativno ne smeju da budu u istoj rečenici..... ;)
            I ti bi bio konzervativan da treba da doneseš odluku koja rizikuje nečiji život. meni deluje da bilo kakva greška u Eau Rouge može biti i gora od greške u tunelu u Monaku, ako ništa drugo onda zbog uzbrdice.. gubitak kontrole u momentu dok ideš uzbrdo - to ne bi lepo izgledalo.

            Što se mene tiče, "F1" i "konzervativno" mogu u istu rečenicu - da su bili oprezniji verovatno ne bismo imali sagu oko Pereza u Monaku i kvalifikacije koje su se odužile i trajale predugo. To nije bilo uzbudljivo, već naprotiv dosadno. Naravno, možeš odgovoriti protiv primerom Kanade ove ili Malezije iz 2009. godine, tako da stoji da bi se na nekim stvarima moglo poraditi.
            Batracer - tema na forumu

            mom.rs

            Comment


            • #7
              Pa u trci ce DRS verovatno biti tek kad se prodje Eau Rouge pa do kraja tog pravca. Ja ne shvatam uopste zasto DRS na treninzima moze uvek da se koristi. To je iskljucivo sredstvo za prestizanje, trening po meni treba u potpunosti bez DRS-a da bude.
              I da, itekako je opasno koristiti ga u Eau Rouge-u, tako da je OK odluka.

              P.S. Oduzila se ova pauza, strasno...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Pauza je bila preduga. To jeste validan predlog, ali kontam da je dozvoljeno kako bi se ispitalo koriscenje ovog uredjaja. Nama mozda izgleda kao besmisleno i lako za shvatiti, ali koriscenje DRSa mnogo toga menja, balans, aerodinamiku, ponasanje. Zato je bitno testirati ga sto vise.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Ja nisam znao da li ću umeti da vozim po kiši dok nisam probao.... ;)
                  "Moglo bi da bude opasno" i "sigurno je opasno" - postoji razlika.
                  Naravno da postoji opasnost, ali zašto ne probati?
                  Kad je već neko spomenuo Kanadu.... možda je opasnije kad se DRS naglo deaktivira pri brzini od 200mph? (e ovo ne umem na srpskom - taking into consideration the disruption of aerodynamics at the rear)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by pretorian View Post
                    Ja nisam znao da li ću umeti da vozim po kiši dok nisam probao.... ;)
                    "Moglo bi da bude opasno" i "sigurno je opasno" - postoji razlika.
                    Naravno da postoji opasnost, ali zašto ne probati?
                    Kad je već neko spomenuo Kanadu.... možda je opasnije kad se DRS naglo deaktivira pri brzini od 200mph? (e ovo ne umem na srpskom - taking into consideration the disruption of aerodynamics at the rear)
                    "Uzimajuci u obzir poremecaj aerodinamike na zadnjem kraju." (nije google translate)

                    A pitas zasto ne probati? Bojim se da bismo na bolan nacin saznali koliko je opasno, tako da je FIA izabrala moto - bolje spreciti nego leciti.
                    Zapravo ne vidim zbog cega je problem zabrana DRS-a u O Ruzu. Svrha DRS-a je da se olaksa prestizanje, zato i moze da se koristi u trci samo kada je vozac na manje od sec iza drugog vozaca. Kao sto sam vec rekao ne razumem koja je poenta koristiti ga u treningu...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      E, poremećaj, toga nisam mogao da se setim!!
                      OK, predajem se.

                      Comment

                      Working...
                      X