Announcement

Collapse
No announcement yet.

FA Community Shield,FA Cup and Carling Cup 2011/2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FA Community Shield,FA Cup and Carling Cup 2011/2012

    FA Community Shield

    -

    Pocetak utakmice:15:30
    Prenos na:SK

    Ovogodisnje finale se igra izmedju osvajaca prvenstva Manchester United-a i osvajaca FA kupa Manchester City-a.Ovo takmicenje se igra jos od 1908.godine i najvise puta ga je osvajao Manchester United i to osamnaest puta a zatim slijede Liverpool sa petnaest i Arsenal sa dvanaest osvojenih titula.Drugi ucesnik ovog finala Manchester City ovaj kup je osvajao tri puta.Apsolutni rekorder po broju osvojenih titula kao igrac je Ryan Giggs koji je cak osam puta osvajao Community Shield.Proslogodisnju titulu brani Manchester United.

    Wembley




    Wembley je stadion na kojem ce se igrati finale.Ovaj stadion prima 90 000 gledalaca,drugi je najveci stadion u Europi i domacin je svih domacih utakmica Engleske reprezentacije.Dimenzije terena su 105 x 68.Njegova izgradnja je kostala 798 miliona funti i ima krov koji pokriva najvise sjedecih mjesta na svijetu.

    Sudija ove utakmice:Phil Dowd



    O utakmici:


    Manchester United u ovaj susret ulazi bez Michael Carrick-a i Javier Hernandez-a dok su Fletcher,Valencia i Rafael oporavljeni i ocekuje se da ce konkurisati za prvi tim.U ovom prelaznom roku su se dosta pojacali tako da su u ekipu pristigli Young iz Aston Ville,mladi stoper Jones iz Blackburna i De Gea iz Atletico Madrida dok niko od bitnijih igraca nije otisao iz kluba samo su Edwin Van Der Sar i Paul Scholes objavili prekid karijere.Sigurno je da iako ovaj trofej ne znaci mnogo kao ostali da Ferguson zeli poceti sezonu sa trofejom i time jos vise podici samopouzdanje ekipi pred pocetak prvenstva.Sigurno je da ce se i pokusati osvetiti City-u za poraz u polufinalu FA kupa.Vidjet cemo ko ce sutra i od novih pojacanja dobiti priliku i mozda postati novi heroj Uniteda.

    Sa druge strane City zeli dodati jos jedan trofej u svoje vitrine i tako poceti isplacivati silan novac koji je ulozen u njih.Problema sa povredama nema,skupo pojacanje Aguero nece biti 100% spreman za utakmicu ali ce poceti sa klupe dok Pablo Zabaleta i Carlos Tevez nece nastupiti zbog odmora kojeg su dobili nakon Copa America-e.Vidjet cemo da li ce se Mancini sutra odluciti za nesto hrabriju postavku kao u pripremnim utakmica i u ekipu postaviti Milnera,Silvu,Balotelli-a i Dzeku ili ce kao i u prvenstvu prosle sezone igrati sa tri zadnja vezna De Jong,Yaya Toure i Barry.

    Svakako nas ocekuje interesantan duel gdje ce nakon sutrasnje utakmice jedan dio Manchestera slaviti a drugi tugovati.Saznat cemo koji ce trener sutra dodati jos jedan trofej u svoju biografjiu, Sir Alex Ferguson ili Roberto Mancini.

    I ko ce dici pehar na kraju:



    ili

    Last edited by Joe Cole 10; 06-08-11, 13:43.
    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

    LFC:18+5=THE GREATEST

  • #2
    Odlican uvod Joe, bice vrlo zanimljiva utakmica i odlican uvod u sezonu PL. Nekako ocekujem da Junajted pobedi, koliko god da je Siti jaci nego prosle godine, trebace vremena da se sve to ukombinuje. Jedva cekam da vidim kako ce se Aguero uklopiti.
    Prognoza 2:1 Junajted.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      Aguero nece sutra igrati(tako kazu, haj im vjeruj), a nije toliko City promjenio ekipu, ali prednost na starnu Junajteda.

      Edit: Bravo za najavu JC.
      Last edited by danijelkr; 06-08-11, 14:16.

      Comment


      • #4
        Sjajan uvod JC

        Bio bih presretan da City dodje do pobjede , ali bit ce tesko , United je fantastican s ovim pojacanjima ..
        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

        Comment


        • #5
          Dobar je ovo uvod sezone da vidimo koliko moze Mancesterski dvojac Nadam se pobjedi Junajteda,siguran sam u nju,posto htjece da se osvete za proslo sezonski poraz P.S. Bravo JC ;)
          sigpic
          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

          Comment


          • #6
            Lijepo otvaranje Dzo,svaka cast ;)
            Bilo bi dobro kad bi se trofejom otvorila sezona,a ujedno da se spusti na zemlju ovaj tim koji misli da ce jednoga dana biti veliki.Neke stvari se novcem ne kupuju
            sigpic

            Comment


            • #7
              Vejn Runi je uoči početka nove sezone izjavio da će tim biti spreman i silno motivisan, posebno u prvom meču sezone protiv Mančester Sitija.

              Derbi Mančestera će se odigrati u okviru Komjuniti Šilda u nedelju na Vembliju, a godinama unazad smo mogli videti da utakmice nisu sto posto kompetentne, menadžeri isprobavaju neke mogućnosti i osvajanje trofeja je retko u prvom planu, međutim ove godine stvar će biti totalno drugačija. Jedan od igrača koji ima isti ovakav stav je Vejn Runi koji kaže:

              "Ne možete dobiti veću motivaciju za početak sezone. Nisam mnogo razmišljao o tom meču pre par dana, ali kada sam upalio tv i gledao vesti, jedan reporter je rekao da će ovaj meč biti najbolji Komjuniti Šild ikada. Svi u klubu znamo šta je naš cilj ove sezone, želimo sve, zato već u prvoj zvaničnoj utakmici želimo trofej i siguran sam da kod nas opuštanja neće biti, daćemo sve od sebe." rekao je Runi koji je samo dodatno uvećao spektakl koji nas čeka u nedelju.
              http://www.manutd.rs/index.php?optio...esti&Itemid=92

              Ovoga puta nema taktiziranja,to je bar jasno,ima da grizu i jedni i drugi!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ne mogu da docekam derbi
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • #9
                  Navijacu za United.
                  Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                  Comment


                  • #10
                    Ocekujem pobedu Mancester Junateda sa 2-1...

                    Comment


                    • #11
                      Sastav City-a za ovu utakmicu:

                      Hart, Richards, Kompany, Lescott, Kolarov, De Jong, Silva, Yaya, Milner, Balotelli, Dzeko.

                      Isti sastav kao protiv Intera sto se moglo i ocekivati.

                      Uskoro bi trebao izaci sastav Uniteda.

                      I avatar u znak podrske City-u
                      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                      LFC:18+5=THE GREATEST

                      Comment


                      • #12
                        MUFC 2:0....

                        Comment


                        • #13
                          Sastav United-a:

                          De Gea, Smalling, Ferdinand, Vidic, Evra, Nani, Carrick, Anderson, Young, Rooney, Welbeck

                          I jos jednom sastav City-a:

                          Hart, Richards, Kompany, Lescott, Kolarov, De Jong, Silva, Yaya, Milner, Balotelli, Dzeko

                          Ocekujem otvorenu utakmicu i nadam se da ce Dzeko i Balotelli stvarati dosta problema odbrani Uniteda i naravno da ga Dzeko zabije
                          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                          LFC:18+5=THE GREATEST

                          Comment


                          • #14
                            Ja sam cuo da Kerik nece biti u konbinaciji za tim,a vidim ga tu,da vidim Welbeka na djelu,da li je sazreo
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • #15
                              Jel VDS otisao u penziju?
                              Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                              Comment

                              Working...
                              X