PDA

Pogledati punu verziju : Tour de France 2011

mr.gold
29.06.2011, 20:19
98. Tour de France počinje 2. jula i voziće se do 24. jula.

Zvanicni sajt
http://www.letour.fr/us/homepage_horscourseTDF.html

vraćen je timski hronometar; voziće se drugog dana trke, u nedelju 3. jula;
svega 41km individualnog hronometra. Indurain se ne bi ni pojavio na ovakvom Turu, a Endiju Šleku je sigurno silno laknulo kad je video rutu ovogodišnje trke;
hronometarska kilometraža je dodatno smanjena izostavljanjem prologa; ove godine trka startuje etapom od 180km koja će se voziti u Vandeji, na severozapadu Francuske;
iako ovogodišnji Tour ima 10 ravnih etapa, to nikako ne treba tumačiti kao da će biti 10 sprint-finiša. Prudom je, izgleda, počeo da obraća pažnju na to kako se GT trase prave u Italiji i uvrstio je nekoliko etapa koje jesu mahom ravne, ali na samom završetku imaju uspon koji obećava mnogo interesantnije trkanje od uobičajenih sprintova. Sve u svemu, ja vidim svega nekih pet etapa kao zagarantovane sprintove, uz eventualno još jednu ili dve koje bi mogle da se završe sprintom ali ne moraju. Žilber je sa razlogom rekao da mu se ovogodišnji Tur dopada i on dolazi sa namerom da nosi žutu majicu ove godine.

Glavna tema ovogodišnjeg Tura su Alpi; kao što je prošle godine slavljeno sto godina od prvog zalaska u Pirineje, tako se 2011. slavi sto godina od prvog uspona uz Col du Telegraphe i Col du Galibier. Prošle godine se dva puta išlo uz Tourmalet, ove godine će se dva puta ići uz Galibije. I ne samo to: na Galibijeu će biti jedan od četiri brdska cilja ovogodišnje trke, i to će biti najviši brdski cilj u istoriji Tura: 2645 mnv! Sve u svemu, trka bi trebalo da bude odlučena u Alpima, od 16. do 20. etape.

Startna lista

Ag2r-La Mondiale

Maxime Bouet
Hubert Dupont
John Gadret
Sébastien Hinault
Blel Kadri
Sébastien Minard
Jean-Christophe Péraud
Christophe Riblon
Nicolas Roche

Astana

Alexander Vinokourov
Rémy Di Gregorio
Dimitri Fofonov
Andrei Grivko
Maxim Iglinskiy
Roman Kreuziger
Paolo Tiralongo
Thomas Vaitkus
Andrei Zeits

BMC Racing

Brent Bookwalter
Marcus Burghardt
Cadel Evans
George Hincapie
Amaël Moinard
Steve Morabito
Ivan Santaromita
Manuel Quinziato
Michael Schär

Cofidis

Samuel Dumoulin
David Moncoutié
Rein Taaramae
Leonardo Duque
Julien El Farès
Tristan Valentin
Tony Gallopin
Mickaël Buffaz
Romain Zingle

Garmin-Cervélo

Tyler Farrar
Thor Hushovd
Julian Dean
David Millar
David Zabriskie
Christian Vandevelde
Tom Danielson
Ryder Hesjedal
Ramunas Navardauskas

Europcar

Thomas Voeckler
Anthony Charteau
Cyril Gautier
Christophe Kern
Pierre Rolland
Yohann Gène
Sébastien Turgot
Vincent Jérôme
Pierrig Quémeneur

HTC-Highroad

Mark Cavendish
Mark Renshaw
Bernhard Eisel
Matthew Goss
Tejay Van Garderen
Peter Velits
Tony Martin
Dany Pate
Lars Bak

FDJ

Sandy Casar
William Bonnet
Mickaël Delage
Arnold Jeannesson
Artur Vichot
Gianni Meersman
Rémi Pauriol
Anthony Roux
Jérémy Roy

Euskaltel

Samuel Sánchez,
Egoi Martinez
Gorka Verdugo
Amets Txurruka
Rubén Pérez
Iván Velasco
Alan Pérez
Paul Urtasun
Gorka Izagirre

Katusha

Pavel Brutt
Denis Galimzyanov
Vladimir Gusev
Mikhail Ignatyev
Vladimir Isaychev
Vladimir Karpets
Alexander Kolobnev
Egor Silin
Yuriy Trofimov

Lampre-ISD

Damiano Cunego
Leonardo Bertagnolli
Grega Bole
Mateo Bono
Danilo Hondo
Denys Kostyuk
David Loosli
Adriano Malori
Alessandro Petacchi

Liquigas-Cannondale

Ivan Basso
Paolo Longo Borghini
Daniel Oss
Fabio Sabatini
Alessandro Vanotti
Maciej Bodnar
Maciej Paterski
Sylvester Szmyd
Kristjan Koren

Omega Pharma – Lotto

Philippe Gilbert
André Greipel
Sebastian Lang
Jurgen Roelandts
Marcel Sieberg
Jurgen Van den Broeck
Jurgen Van de Walle
Jelle Vanendert
Frederik Willems

Quick Step

Tom Boonen
Kevin De Weert
Gert Steegmans
Dries Devenyns
Niki Terpstra
Addy Engels
Gerald Ciolek
Sylvain Chavanel
Jérôme Pineau

Rabobank

Robert Gesink
Luis Leon Sanchez
Carlos Barredo
Juan Manuel Garate
Bauke Mollema
Laurens ten Dam
Lars Boom
Maarten Tjallingii
Grischa Niermann

Radioshack

Jani Brajkovic
Chris Horner
Markel Irizar
Andreas Kloden
Levi Leipheimer
Dmitriy Muravyev
Sergio Paulinho
Yaroslav Popovych
Haimar Zubeldia

Saur – Sojasun

Jérôme Coppel
Arnaud Coyot
Anthony Delaplace
Jimmy Engoulvent
Jérémie Galland
Jonathan Hivert
Fabrice Jeandesboz
Laurent Mangel
Yannick Talabardon

Saxo Bank – Sungard

Alberto Contador
Jesus Hernandez
Dani Navarro
Benjamin Noval
Richie Porte
Brian Vanborg
Nikki Sorensen
Chris-Anker Sorensen
Matteo Tosatto

Team Sky

Edwald Boasson Hagen
Juan-Antonio Flecha
Simon Gerrans
Christian Knees
Ben Swift
Geraint Thomas
Rigoberto Urán
Bradley Wiggins
Xavier Zandio

Vacansoleil-DCM

Johnny Hoogerland
Wout Poels
Romain Feillu
Borut Bozic
Lieuwe Westra
Björn Leukemans
Thomas de Gendt
Marco Marcato
Rob Ruijgh

Leopard-Trek

Andy Schleck
Fränk Schleck
Fabian Cancellara
Linus Gerdemann
Maxime Monfort
Jakob Fuglsang
Jens Voigt
Stuart O'Grady
Joost Posthuma

Team Movistar

Jose Joaquin Rojas
Vasili Kiryienka
Beñat Intxausti
José Ivan Gutierrez
David Arroyo
Rui Costa
Andrey Amador
Imanol Erviti
Francisco Ventoso

Ko ne bude pratio, da mi ne izlazi na oči :dw:

Indigo
29.06.2011, 20:53
Bravo MR.Gold..... :ajde:

Cancelara dobija hronometar.....to sigurno
Inace ekipa Leopard Trek je strasna....Andy i Frank Shleck, sjajni O' Grady jurisace na zelenu, Voigt ce sigurno imati par begova u brdima i pokusace da pobedi etapu..... Ali glavni cilj ce biti zuta majica Andy Shlecka...
Saxo bank ce se verovatno preorjentisati na Contadora uz sigurno nekoliko begova na ravnicarskim etapa kasnije kada dodju brda radice za Alberta....
Radioshack ima Levi Leipheimer msm da je on ima par zapazenih nastupa bio je jednom i 3 mrzi me sada proveravati, takodje Kloden sigurno ce ici da pobedi na jednoj od etapa, takodje Zubeldia i Popovych koji je strasan vozac ce raditi samo za Levi-a
Quick step standardno idu na zelenu majicu Tom Bonena, nzm u kakvoj je formi covek, ima tu i Gert Stegmans koji ima pobedu na Touru, Pineau ce na pocetku verovatno napadati brdske ciljeve....
Nisam siguran ali mislim da je ovo povratak Ivana Bassa na tour, bio je valjda suspendovan, ali eto vraca se sada...sjajan brdski vozac moze mnogo....
Lampre, rozo plavi, Cunego bi trebao da ostvari neki rezultat sem na Giru, jer nema vise smisla talentovan je mnogo ali msm da moze do 10 u overal ima u timu Bertagnoli koji ce mu biti potpora na brdima, imaju i Petachia valjda ce konacno biti makar blizu zelene majice..
Cavendish iz HTC sigurno jedan od favorita za osvajanje zelene majice....ekspolzivan vozac..
Garmin ide na Hushovda sjajni norvezanin, jedan od najboljih sprintera na svetu, imaju i Zabriskog koji je stitio Armstronga pre i ima pobedu na jednoje od etapa na touru, takodje tu je i Millar koj dosta dobro vozi hronometar...
Takodje tu je i Ekipa Rabobanka....meni su vozaci malo poznati ali znam da su uvek isli na pobedu na brdima....msm da je Rasmusen vozio za njih, strasni danac koji je dominirao na brdima a i bio je 2 ili 3 u generalnom plasmanu
BMC racing je neka nova ekipa ili sam ja slabije pratio ali znam da su sve nade ulazu u Moc Kadela Evansa i iskustvo Georga Hincapia dugogodisnjeg vozaca legendarne ekipe US POstal, vozio je uz rame Armstorngu.....
Astana sigurno jedna od ekipa koja ulaze najvise novca i imali su uspeha kada je Kontador nastupao za njih, sada je prvi vozac Vonokurov koji moze mnogo a uz njega sigurno nada i jedan od najboljih mladih vozaca na svetu Kruiziger veoma talentovani ceh.....veoma dobar u brdima i uvek je medju 20 u genralnom plasmanu.....

Inace sto se tice rute kojom ide trka ok je mada je meni COl de Tourmalet neprevazidjen, nagib je neverovatan i mnogi sampioni su stvoreni na tom usponu, mada nije ni Galibije naivan uopste koliko vidim po visini samo ne znam kakav je nagib....
Bice ovo borba izmedju Shlecka, Contadora, Evansa.....moze se umesati Leipheimer, Basso, Sanchez, Kruizeiger, Vonokurov.....sve u svemu bice to jedna od boljih trka u poslednje vreme..... :D

mr.gold
29.06.2011, 21:40
Nema tu ko da se nada icemu pored brace Shleck.
Ubedljivo najjaci tim ove godine.

Saxo bank ima cak 5 vozaca koji su vozili Djiro. Nema sanse da izdrze i Tour.

Prvo mesto mladji Shleck, bez problema.

Dacha
30.06.2011, 00:08
Preduhitrio si me u otvaranju :p

Mali Endi ce imati podrsku Frenka,mada ja ne znam ko ce im biti prvi vozac.U svakom slucaju njih dvojica su jaci od onog,samo treba napraviti solidnu taktiku,i naravno da se zaobidju pehovi,kao onaj prosle godine:facepalm:

Indigo
30.06.2011, 00:48
Pa kao sto rekoh Leopard Trek je strasna ekipa a glavni vozac ce svakako biti Andy Shleck, e sad Contador dal je dopingovan dal nije to vise niko ziv ne zna..... Vise bih voleo da Andy pobedi...mada moze i neko iznenadjenje recimo Kruiziger :D
Voleo bih Bonena da vidim u zelenoj majici, decko je klasa...

Dacha
30.06.2011, 02:52
Ne znam,voleo bih da bude on ali ce mozda tu ulogu prepustiti starijem bratu.Tako bi bilo na proslom turu,da se Frenk nije povredio.A tad je Endi dokazao da ima kvalitet za osvajanje i nadam se da ce biti prvi vozac.Bonen je svoje sanse prokockao,sad je na redu Mark Cavendish:bch:

Vanja #66
30.06.2011, 11:51
Pratio sam Tour 2008, bas od one strasne etape kada je Carlos Sastre prakticno pobedio, i potom sam i prethodne dve godine pratio. Mislio sam da je biciklizam dosadan, medjutim, ima i tu itekako uzbudjenja.
Vole bih da pobedi ili Schleck ili Cavendich, nekako su mi simpa likovi, a El Pistolero me prosle godine duboko razocarao...

Indigo
30.06.2011, 13:26
Jel ga ima negde u nekom timu Soler kolumbijac je cini mi se strasan brdski vozac.....Ma ja bih voleo vise Bonena da vidim u zelenoj majici.... :D Vanja gde dosadan, meni licno jedan od najzanimljivijih sportova.... pratim od 2003 i znam da sam uvek navijao protiv Armstronga uvek sam zeleo da Ulrich pobedi ali eto nije mogao.... :)

Dacha
30.06.2011, 13:38
Haha,i ja sam uvek navijao za Ulriha,sad navijam za Sleka a Kontadora mrzim kao pojavu :D

Steta sto ima tako puno doping skandala,nadam se da takvih ove godine nece biti.Soler je izvezao strasno onu etapu pre par godina dok je bio u Barloworld ekipi,sad ne znam gde je.Jedan od omiljenih vozaca mi je bio i Rikardo Riko,ali on se dopingovao nazalost :(

Vanja #66
30.06.2011, 13:45
Jel ga ima negde u nekom timu Soler kolumbijac je cini mi se strasan brdski vozac.....Ma ja bih voleo vise Bonena da vidim u zelenoj majici.... :D Vanja gde dosadan, meni licno jedan od najzanimljivijih sportova.... pratim od 2003 i znam da sam uvek navijao protiv Armstronga uvek sam zeleo da Ulrich pobedi ali eto nije mogao.... :)

Ma znam, 2008. me bilo sramota sto sam uopste tako i razmisljao... :sram:
U 5 minuta se moze desiti toliko toga, da je to ne pojmljivo... Ne valja za srcku ako se previse uzbudjujes... :D

Indigo
30.06.2011, 13:46
Da nazalost doping unistava ovaj divan sport, ne mrzim ja tog Contadora nego mi nije jasno sta mu je sve ono trebalo....kao meso je pokvareno bilo, Dr Funetes umesao prstice to je svima jasno...skoro svi spanski vozaci kotiste neki vid dopinga....
Da Soler je 2008, 2009 nisam siguran imao jako los Tour padao je par puta i na kraju se povukao sa trke....
A Ulrich i onaj njegov cuven sprint a da ne ustaje sa sedista...... nevidjeno....
Uzdacemo se u Bracu ne preostaje nam nista drugo..... :D

Indigo
30.06.2011, 15:37
Kontadorov timski kolega iz Sakso Banka Niki Sorensen izjavio je da se plaši da bi Kontador, jedan od najvećih favorita na „Turu“, mogao da izgubi mnogo vremena tokom timskog hronometra, koji se vozi u nedelju.
98. izdanje najprestižnije trke na svetu startuje u subotu u mestu Pasaž du Goa.

Španski biciklista je trijumfovao na svih šest trka iz „veličanstvene trojke“ na kojima je učestvovao, a koje uz „Tur“ čine i „Điro d’Italija“ i „Vuelta“. Ipak, Sorensen smatra da će Kontador imati zadatak da nadoknadi mnogo vremena posle nedeljne etape, duge 23 kilometra.

„Imamo jak tim koji može da pomogne Albertu na svakom terenu. Ali, možda nismo najjači tim u pogledu timskog hronometra. Ako izgubimo mnogo vremena tokom te etape moraćemo da napadamo u planinama, a Alberto će morati da nadoknadi nešto vremena u odnosu na protivnike na indivudualnom hronometru“, rekao je Sorensen.

Sorensen, ipak, ističe da se raduje tome što će moći da pomogne Kontadoru, koji bi u slučaju trijumfa postao prvi biciklista od 1998. godine i Marka Pantanija, koji je ostvario pobedu i na „Điru“.

„Alberto je odličan kapiten tima. On je fantastičan momak i želim da mu pomognem jer znam da on ceni to“, naglasio je danski biciklista.

Kontador, koji je trijumfovao na „Turu“ 2007, 2009. i 2010. godine, imaće veliku pomoć na brdskim etapama u Hesusu Ernandesu, Daniju Navaru i Benjaminu Novalu. Uz njih, njegovi pomagači će biti i Kris Anker Sorensen, Brajan Vandborg i Mateo Tosato.
I treba da bude uplasen....Leopard - Trek uzima timski hronometar.....

Kalu
30.06.2011, 16:36
http://www.youtube.com/watch?v=21S_y0WH7x0&feature=player_embedded

Running from Saturday July 2nd to Sunday July 24th 2010, the 98th Tour de France will be made up of 21 stages and will cover a total distance of 3,471 kilometres.

Ovo je ruta,koju voze biciklisti..:)

Indigo
30.06.2011, 17:38
http://www.letour.fr/2011/TDF/COURSE/us/le_parcours.html
18 i 19 etapa ce biti zestoke....
Off: Nego jel neko igra Cycling manager? :D

Dacha
30.06.2011, 18:03
Ne igram,sta ti je to??? :D Koliko vidim,ove godine se ne ide preko Tur male-a:hm:

Indigo
30.06.2011, 19:28
Nikada nisi igrao cycling manager :confused: Brate skidaj Cycling manager 3 i patchujes....Ovi noviji nista ne valjaju i igrica je izgubila smisao...ali veruj mi ovaj je pravi.... :D

Dacha
01.07.2011, 23:37
nemam ti vremena za to :D
Nego,spremni smo za sutra?Cavendish dobija :gm:

Indigo
01.07.2011, 23:37
Verujem u Bonena i njegovu staru formu :D

T-Snell
02.07.2011, 15:07
Kakvi to, Petacchi danas uzima etapu! :dw:

Indigo
02.07.2011, 15:29
ODmah krenule doping kontrole i to odmah po Quick stepu :D
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5gr99dZb-tm_l0I6y5Da0NYSOhEDw?docId=CNG.6b07e1d5b9141d93e66 0216b69b0b89d.531

Урош94
02.07.2011, 16:28
Ја ово пратим редовно, сваке године. Не баш онако, загрижено, да знам све детаље али пратим. Још ми нису све стваричице јасне, па ако има неко расположен да ми објасни мало кад се добија која мајица, и јел победник онај ко је победио у највише етапа, и ако хоће слободно нек напише неке основне ствари, или правила.

Dacha
02.07.2011, 16:32
Pobednik zelene majce je uglavnom onaj koji pobedi najvise etapa u kojima se sprinta(kao ova danas recimo).Zuta majca je najvaznija i pobednik je onaj ko ima najbolje vreme.Znaci,sabiraju se vremena iz svake etape,i onaj sa najboljim vremenom je prvi.Tackasta maja oznacava najboljeg brdskog vozaca.Kad dodju brdske etape,postoje brdski ciljevi(prve,druge,trece,cetvrte i ekstra kategorije)i tu se dobijaju poeni u zavisnosti od tezine uspona.Pobednik je onaj ko ima najvise poena.Bela je za najboljeg mladog vozaca(do 23 godine).

Idemo Mark da objasnimo neke stvari danas

Урош94
02.07.2011, 16:35
Хвала брате, то ми је требало.

Il Capitano
02.07.2011, 17:16
Na prošlom Turu Kevendiš gotovo da nije izgubio trku koja se odlučivala u sprintu na kraju. Jedino mu je Hušovd bio kakav-takav rival tu ako se dobro sećam...

Ja onako pratim TDF. Moj brat voli to da gleda i ja onda pogledam neki put...

Dacha
02.07.2011, 17:33
Aaaaa...Nije valjda Slek ovde???Majko moja pa oni bas nemaju srece

Il Capitano
02.07.2011, 17:40
Žilber, odlična završnica!

Dacha
02.07.2011, 18:27
Endi i Frank vise od minut prednosti u odnosu na Kontadora.Sjajan start :bch:

T-Snell
02.07.2011, 18:37
Gde je Samuel Sanchez, nisam gledao kraj...

Ernesto
02.07.2011, 22:11
Kako je Cavendish izgubio u sprintu, jel bio uopste u sprintu na kraju? A jos manje mi je jasno kako je Contador dobio vise od minut zaostatka na ravnoj etapi.

Nisam gledao, potpuno sam zaboravio da pocinje danas. :facepalm:

T-Snell
02.07.2011, 22:23
Koliko ja znam bio je finis na usponu, mislim zadnja 2 km...
Nista, moram gledati pregled veceras.

Ernesto
02.07.2011, 22:31
Koliko ja znam bio je finis na usponu, mislim zadnja 2 km...
Nista, moram gledati pregled veceras.

Nemam pojma, znam da su prethodne dve godine prvih 5-6 etapa bile ravne odnosno sprinterske, a tek druge nedelje dolaze brdske etape. Sad sam video da je cilj bio na usponu cetvrte kategorije. Au, al`su ih sasekli odmah na pocetku, pa gde ce Cavendish sa onolikim nogama da salta uz brdo. :D

Lord Gangarić
03.07.2011, 03:45
Kako je Cavendish izgubio u sprintu, jel bio uopste u sprintu na kraju? A jos manje mi je jasno kako je Contador dobio vise od minut zaostatka na ravnoj etapi.

Nisam gledao, potpuno sam zaboravio da pocinje danas. :facepalm:

Imao je manji beg nekoliko kilometara pred kraj

zelezinho
03.07.2011, 12:34
desila su se dva pada pred kraj trke i odatle zaostatak nekih favorita.
vrlo zanimljiv tour nas ocekuje.
danas nas ocekujes ekipni hronometar .

Dacha
03.07.2011, 13:43
Dobrodosao na forum:bye:
Vec na prvoj etapi napravljena prednost od oko jednog minuta u odnosu na Kontadora.Da je individualni hronometar,SPanac bi bio u prednosti,ovako vece sanse dajem Leopardu sto bi znacilo jos vece povecanje razlike u odnosu na Kontadora.Prosle godine,Schleck je morao da juri posle one etape gde mu je spao lanac,sad treba videti kako ce se Kontador snaci u toj ulozi

Урош94
03.07.2011, 15:06
Јел може неко да ми испише мало о овом хронометру, не разумем шта је и његову функцију, а и ово што је враћен тимски хронометар. Хвала унапред.

Све ме интересује, нећу да пратим више ово као лаик :biggrin:. Тако да слободно пишите неке основне ствари у вези Тура ако сте расположени за нас мало мање упућене у овај спорт :)

Ernesto
03.07.2011, 17:45
Contador dobio jos 23 sekunde zaostatka u odnosu na Andy-a, tako da je sada zaostatak preko minut i po. Izgleda da ce ove godine biti jako zanimljiv tour.

I jos da dodam da je Garmin danas dobio na timskom hronometru. Hushovd u zutom.

Dacha
03.07.2011, 18:02
Hushovd danas bio u tackastom,sutra u zutom,a on se bori za zelenu :D

Kadel Evans bi mogao da bude opasan,ali on uvek zaostaje kada je najbitnije.Sad stvarno ne vidim,koji maler treba da se desi da ovo ne uzmu Shleci :D

Lord Gangarić
03.07.2011, 19:08
Da onaj novinar degener ladno ušao u stazu :wall:

Kalu
03.07.2011, 20:19
Ekipa Garmin-Servela trijumfovala je na drugoj etapi trke „Tur d’Frans“, timskom hronometru koji je u dužini od 23 kilometra u Lezartu

Zahvaljujući tom trijumfu Norvežanin Tor Hushovd preuzeo je žutu majicu, za najboljeg u generalnom plasmanu.

Garmin-Servelo je do pobede došao u vremenu od 24:48 minuta, četiri sekunde ispred ekipe BMC, dok je tim Skaj bio treći.

Pošto u svojim redovima ima Dejvida Milara, Dejva Zabriskog, Kristijana Vande Velea i Rajdera Hesjedala, specijaliste za hronometar, Garmin-Servelo je opravdao ulogu favorita. Pošto je Hushovd prvu etapu 98. izdanja najprestižnije trke na svetu završio kao treći, u nedelju je preuzeo žutu majicu od Filipa Žilbera, čiji je tim, Omega Farma-Loto, hronometar završio sa 39 sekundi zaostatka u odnosu na Garmin-Servelo.

Aktuelni šampion Alberto Kontador je zajedno sa svojim Sakso Bankom prvi startovao na etapi, a na kraju je imao 28 sekundi slabije prolazno vreme od pobednika. Španac tako već posle dve etape ima zaostatak od skoro dva minuta u odnosu na vodeće, a među njima je i njegov najveći rival za trijumf na „Turu“ Endi Šlek, čiji tim, Leopard-Trek, je imao četiri sekunde zaostatka u odnosu na Garmin-Servelo. Iza su sledili HTC-Hajroud, RadioŠek, Rabobank i Sakso Bank, a prvih deset kompletirali su Astana i Omega Farma-Loto.

I dok je Hushovd preuzeo vođstvo, isto vreme kao on na drugom mestu ima njegov timski kolega Dejvid Milar, dok je Kadel Evans iz ekipe BMC treći, sa sekundom zaostatka.

„Tur“ se nastavlja u ponedeljak, etapom od Oan sur Mera do Redona u dužini od 198 kilometara.

Rezultati druge etape:
1. Garmin-Servelo 24:48
2. BMC + 0:04
3. Skaj + 0:04
4. Leopard-Trek + 0:04
5. HTC-Hajroud + 0:05
6. RadioŠek + 0:10
7. Rabobank + 0:12
8. Sakso Bank + 0:28
9. Astana + 0:32
10. Omega Farma-Loto + 0:39

Generalni plasman:
1. Tor Hushovd (Norveška) Garmin-Servelo 5:06.25
2. Dejvid Milar (Velika Britanija) Garmin-Servelo isto vreme
3. Kadel Evans (Australija) BMC + 0:01
4. Džerejnt Tomas (Velika Britanija) Skaj + 0:04
5. Linus Gerdeman (Nemačka) Leopard-Trek + 0:04
6. Frenk Šlek (Luksemburg) Leopard-Trek + 0:04

Урош94
03.07.2011, 21:29
Калу одакле си ово копирао, ако ниси ти куцао ? :)

Ernesto
03.07.2011, 21:44
Калу одакле си ово копирао, ако ниси ти куцао ? :)

Imas na B92. ;)

Урош94
03.07.2011, 22:24
Фала ви.

Ernesto
04.07.2011, 17:34
Dobi Farrar. Cavendish opet ostao bez etapne pobede, cini mi se da su uske ulice poslednja 2-3 kilometra pokolebala HTC da sprovedu Mark-a na pravi nacin do poslednjih 200-300 metara, gde je on neprikosnoven.

Kalu
05.07.2011, 17:47
Danas je bila etapa Lorient > Mûr-de-Bretagne duga 172.5 km..
6-7 biciklista je bilo u begu do nekog 4 km pred kraj..
Finis trke je bio uspon od 10%..Tom Husvod koji ima zutu majicu nalazio se u glavnoj grupi pred finis..

Na 1km Kontador je napao i krenuo u beg,za njim su krenuli i Evans,Husvod,F.Slek,Vinokurov i jos par vozaca i odvojili se od glavne grupe..

Na 300m,Evans je vodio etapu,malo pobegao i sve je izgledalo da ce on pobediti,onda pred finis u veliki sprint je krenuo Kontador,ali nije nazalost uspeo da pobedi,izgubio je za manje od pola tocka..Bolje je Evans izgurao bicikl na liniju finisa..
Husvod je ostao u glavnoj grupi i zadrzao zutu majicu..

Millar je zaostao i izgubio 8 sekundi,a A.Slek je izgubio jos 6 sekundi u odnosu na Husvoda i sada zaostaje 12 sekundi.
Kontador jos mnogo zaostaje,ali najvaznije je da je makar tih 6 sekundi nadoknadio u odnosu na njegovog glavnog protivnika u
borbi za zutu majicu A.Sleka.

Etapa:

1.EVANS C.BMC4h 11' 39"
2.CONTADOR A.SBS00' 00"
3.VINOKOUROV A.AST00' 00"
4.URAN R.SKY00' 00"
5.GILBERT P.OLO00' 00"
6.HUSHOVD T.GRM00' 00"
7.SCHLECK F.LEO00' 00"
8.SANCHEZ S.EUS00' 00"
9.VAN DEN BROECK J.OLO00' 00"
10.KLÖDEN A.RSH00' 00"

Ukupni redosled za zutu majicu:

1.HUSHOVD T.GRM13h 58' 25"
2.EVANS C.BMC00' 01"
3.SCHLECK F.LEO00' 04"
4.MILLAR D.GRM00' 08"
5.KLÖDEN A.RSH00' 10"
6.WIGGINS B.SKY00' 10"
7.THOMAS G.SKY00' 12"
8.HAGEN E.SKY00' 12"
9.SCHLECK A.LEO00' 12"
10.FUGLSANG J.LEO00' 12

Ukupan broj poena za zelenu majicu:

1.ROJAS J.MOV 82 Pts
2.EVANS C.BMC 80 Pts
3.GILBERT P.OLO 77 Pts
4.HUSHOVD T.GRM 70 Pts
5.FARRAR T.GRM 68 Pts
6.FEILLU R.VCD 38 Pts
7.ROY J.FDJ 37 Pts
8.VAN DEN BROECK J.OLO 36 Pts
9.BOZIC B.VCD 36 Pts
10.CONTADOR A.SBS 35 Pts

Dacha
05.07.2011, 20:25
Ok,dobro ali moglo je i bolje,nema veze.Bas dosta uzbudjenja u pocetnim etapama,kakvo ce tek biti u drugoj i trecoj nedelji,ne mogu da zamislim.Drago mi je zbog Evansa,kad god se od njega ocekivalo da uradi nesto on je podbacio,sad nema pritisak na ledjima je rje sva paznja usmerena ka braci i Kontadoru i on to odlicno koristi.Ipak,ne verujem da ima snage da se izbori sa bracom jer nema ljude oko sebe

Урош94
06.07.2011, 17:40
Хаха, овај Кевендиш ... одакле се бре створио, али стварно :ne_znam:

Il Capitano
06.07.2011, 17:44
Najbolji sprinter od svih, Kevendiš.

Урош94
06.07.2011, 17:59
Објасните ми бре све око хронометра.:cry:

Indigo
06.07.2011, 20:00
Објасните ми бре све око хронометра.:cry:
Koji hronometar :D imas i ekipni koji je vec vozen i individulani hronometar...
Kod individualnog hronometra, biciklisti krecu pojedinacno cini mi se na 1 i 30 min nisam siguran, voze se i posebni biciklovi kao i slemovi koji su aerodinamicniji a i sami biciklisti se nalaze u drugacijem polozaju kod voznje, takodje ovde vozi svako za sebe, znaci svi ovi favoriti nisu zasticeni od strane svojih timskih kolega nego vozi svako za svoj "dzep"
Obicno je te hronometre ranije uzimao Cancelara koji je neverovatan vozac u toj konkurenciji....

Ernesto
06.07.2011, 22:35
Opet nisam uspeo da odgledam etapu do kraja, ubi me mrtvi faks. Gledao sam do nekih 30-40km do kraja, strasno je sta se sve izdesavalo, koliko samo padova, posebno mi je krivo za Brajkovica koji je konacno dobio priliku da bude prvi vozac RadioShack-a sto nije mala stvar kada vidimo ko sve vozi za njih (Kloden i Leipheimer). Vidim da je Cavendish dobio, tako da pretpostavljam da je HTC odradio odlican posao, a pogotovo tu mislim na Renshaw-a, i da su ga doveli do nekih 150-200 metara, jer na duzim sprintevima on nije nista bolji od Pettaki-a, Farrar-a, Hushovd-a... Sve u svemu ostaje mi da odgledam pregled. :)

EDIT: Evo sad odgleda reprizu, svaka cast Cavendish-u na sprintu, razuverio me je potpuno, navikao sam da gledam kako mu tim uvek ostavi sve na tacnici a on samo odradi poslednjih 150-200 metara. Jos jednom, svaka cast. :wthy:

Dacha
07.07.2011, 01:00
Jednostavno Mark.Svaka cast majstore,danas nisam gledao etapu ali vidim da je pobedio,idemo po zelenu maju

Kalu
07.07.2011, 18:41
1.HAGEN E.SKY 5h 13' 37"
2.GOSS M.THR 00' 00"
3.HUSHOVD T.GRM 00' 00"
4.FEILLU R.VCD 00' 00"
5.ROJAS J.MOV 00' 00"
6.VICHOT A.FDJ 00' 00"
7.GILBERT P.OLO 00' 00"
8.CIOLEK G.QST 00' 00"
9.MARCATO M.VCD 00' 00"
10.JEANNESSON A.FDJ 00' 00"

Pobeda Hagela,u najduzoj etapi Toura vozena od Dinana do Lisieuxa dugu 226.5 km,na zapadu Francuske..Neverovatan sprint Hagela :)
Kontador je imao problema sa biciklom,ne znam to mu se u ovoj prvoj nedelji Toura redovno desava..
Odlican je bio Italijan Malori,koji je bio u begu do 3.5 km pred kraj..:)

1.HUSHOVD T.GRM 22h 50' 34"
2.EVANS C.BMC 00' 01"
3.SCHLECK F.LEO 00' 04"
4.MILLAR D.GRM 00' 08"
5.KLÖDEN A.RSH 00' 10"
6.WIGGINS B.SKY 00' 10"
7.THOMAS G.SKY 00' 12"
8.HAGEN E.SKY 00' 12"
9.FUGLSANG J.LEO 00' 12"
10.SCHLECK A.LEO 00' 12"

Sto se zute majice tice,sve je ostalo nepromenjeno,Husvod je prvi..:)

Zelena majica:
1.GILBERT P.OLO 144 Pts
2.ROJAS J.MOV 143 Pts
3.HUSHOVD T.GRM 112 Pts
4.EVANS C.BMC 98 Pts
5.CAVENDISH M.THR 94 Pts
6.FARRAR T.GRM 76 Pts
7.FEILLU R.VCD 73 Pts
8.HAGEN E.SKY 51 Pts
9.HINAULT S.ALM 48 Pts
10.GREIPEL A.OLO 48 Pts

T-Snell
07.07.2011, 18:46
Idemo Thor, samo skupljaj bodove! :dw:

Kalu
07.07.2011, 18:49
Ovaj Malori me je odusevio,bice on opasan,inace on je svetski prvak na hronometru do 23god..:)

Ernesto
08.07.2011, 17:19
Opet mrtvi pad... Wiggins izgleda slomio kljucnu kost... steta sto odustaje...

T-Snell
08.07.2011, 17:48
Kakvo govno od etape, ja ne mogu da verujem... Vuku se 20 na sat, ravno ko kurac i na kraju ostanemo bez Wiggins-a i Horner-a, znaci jebeno neverovatno... :facepalm:

Dacha
08.07.2011, 18:04
I Vinokurov cini mi se zaostao,Lajphajmer isto.Mark CARE,ponovo fantasticno odradjeno:dw:

Sutra srednje brdska etapa,da konacno ona mrcina izgubi zutu majcu

Kalu
08.07.2011, 18:05
Mislim da je sada Rojas preuzeo zelenu majicu od Zilbera :) Razlika je neka 2 boda cini mi se..:)

T-Snell
08.07.2011, 18:06
Mojne Thor-a da mi diras, ako neko nije mrcina to je on!
Decko na vecini onih najtezih brdskih etapa ide u beg kako bi skupio poene za zelenu majicu, ako to znaci da je mrcina ja ne znam...

Ernesto
08.07.2011, 18:11
Vinokourov je na kraju uspeo da se vrati u glavnu grupu, cini mi se, tako da nije dobio zaostatak. Ali za Horner-a i Levi-a je posle danasnje etape i definitivno tour zavrsen, barem sto se generalnog plasmana tice...

Dacha
08.07.2011, 18:13
Te majice su sranje,zelena je za najboljeg sprintera-a to je Cavendish!Hushovdu svaka cast,nekad je bio odlican,ali ne moze on da sprinta vise kao pre,i trebalo bi ga sto pre presvuci.A Cavendish ce uzeti majicu ako ga ne diskvalifikuju ako pre jer ga je uhvatila rampa :hah:

Sad ce Radio sve na Klodena da ide,a ima Hornera i Lajphamjera uz sebe,moze on do podiuma lagano ;)

Kalu
08.07.2011, 18:14
1. HUSHOVD Thor 51 TEAM GARMIN - CERVELO 28h 29' 27"
2. EVANS Cadel 141 BMC RACING TEAM 28h 29' 28" + 00' 01"
3. SCHLECK Frank 18 TEAM LEOPARD-TREK 28h 29' 31" + 00' 04"
4. MILLAR David 56 TEAM GARMIN - CERVELO 28h 29' 35" + 00' 08"
5. KLÖDEN Andréas 74 TEAM RADIOSHACK 28h 29' 37" + 00' 10"
6. FUGLSANG Jakob 13 TEAM LEOPARD-TREK 28h 29' 39" + 00' 12"
7. SCHLECK Andy 11 TEAM LEOPARD-TREK 28h 29' 39" + 00' 12"
8. MARTIN Tony 175 HTC - HIGHROAD 28h 29' 40" + 00' 13"
9. VELITS Peter 179 HTC - HIGHROAD 28h 29' 40" + 00' 13"
10. GESINK Robert 41 RABOBANK CYCLING TEAM 28h 29' 47" + 00' 20"1

U generalnom plasmanu za zutu majicu nista se nije promenilo..Ali sutra vec izvesno da hoce..

1.ROJAS J.MOV 167 Pts
2.GILBERT P.OLO 156 Pts
3.CAVENDISH M.THR 150 Pts
4.HUSHOVD T.GRM 130 Pts
5.FEILLU R.VCD 99 Pts
6.EVANS C.BMC 98 Pts
7.GREIPEL A.OLO 78 Pts
8.FARRAR T.GRM 76 Pts
9.HINAULT S.ALM 60 Pts
10.GALIMZYANOV D.KAT 55 Pts

Izgleda da je Rojas bas pobegao Gilbertu u trci za zelenu majicu..

Ernesto
08.07.2011, 18:17
Ma zelena majica nije namenjena za najboljeg sprintera, nego uvek za one parazite koje se slepaju na tudjem tocku i na one koji strpljivo skupljaju bodove na prolaznim ciljevima. I to me smara!

EDIT: I da dodam, da Cavendish one godine kad je imao 6 pobeda na tour-u nije uzeo zelenu majicu. Eto, to je dokaz da zelenu majicu ne dobije uvek najbolji sprinter. :)

Dacha
08.07.2011, 18:41
Pa jeste,zato kazem da je sranje.Ona je namenjena najboljem sprinteru a dobije je neko ko visi po begovima,isto kao i tackasta.Pazi da Vokler nije bolji brdas od Evansa i ekipe.Te 2 majice treba ukinuti

Lord Gangarić
08.07.2011, 22:59
http://www.youtube.com/watch?v=2SGuXfGl3z8&feature=aso

Al su kraljevi :D

manda
08.07.2011, 23:05
Gledam i ja tour svaki dan,ali ono cisto iz rekreacije,nije da se sada uduljujem nesto,zadnji 100-injak kilometara pogledam,kakvu istoriju ima Francuska ono je bruka.

T-Snell
09.07.2011, 16:09
Ostasmo i bez Kreuziger-a, ja ne verujem. :facepalm:

T-Snell
09.07.2011, 17:03
Rui Costa :wthy: :wthy: :wthy:
Gilbert :wthy:
Thor :wthy:

Vino se ispalio za nekih 500 metara, malo mu je falilo...

Indigo
09.07.2011, 17:06
Ostasmo i bez Kreuziger-a, ja ne verujem. :facepalm:
Da li je moguce, sta se desilo?? Jel bio neki beg?....nmg da gledam...aaaaaaa :angry:

Kalu
09.07.2011, 17:27
Da li je moguce, sta se desilo?? Jel bio neki beg?....nmg da gledam...aaaaaaa :angry:

Ne znam,msm da je pao..Trka je bila bas zanimljiva,Vinokurov pred poslednji km imao zutu majicu,pobegao pelotonu 30 sekundi,i na kraju su ga stigli,a Kosta je bio u begu i izvukao pobedu,svaka mu cast,izdrzao je napade Vinokurova i Zilbera na kraju.

ZUTA MAJICA:
1.HUSHOVD T.GRM 33h 06' 28" http://www.letour.fr/img/drapeau/NOR.jpg
2.EVANS C.BMC 00' 01"
3.SCHLECK F.LEO 00' 04"
4.KLÖDEN A.RSH00' 10"
5.FUGLSANG J.LEO 00' 12"
6.SCHLECK A.LEO 00' 12"
7.MARTIN T.THR 00' 13"
8.VELITS P.THR 00' 13"
9.MILLAR D.GRM 00' 19"
10.GILBERT P.OLO 00' 30"

ZELENA MAJICA:

1.GILBERT P.OLO187 Pts http://www.letour.fr/img/drapeau/BEL.jpg
2.ROJAS J.MOV172 Pts
3.CAVENDISH M.THR153 Pts
4.HUSHOVD T.GRM130 Pts
5.EVANS C.BMC120 Pts
6.FEILLU R.VCD99 Pts
7.GREIPEL A.OLO78 Pts
8.FARRAR T.GRM76 Pts
9.HINAULT S.ALM60 Pts
10.GALIMZYANOV D.KAT55 Pts

ETAPA:

1.FARIA DA COSTA R.MOV 4h 36' 46" http://www.letour.fr/img/drapeau/POR.jpg
2.GILBERT P.OLO 00' 12"
3.EVANS C.BMC 00' 15"
4.SANCHEZ S.EUS00' 15"
5.VELITS P.THR 00' 15"
6.DEVENYNS D.QST 00' 15"
7.CUNEGO D.LAM 00' 15"
8.CONTADOR A.SBS 00' 15"
9.SCHLECK A.LE O00' 15"
10.SCHLECK F.LEO 00' 15"

Tezak uspon pri finisu etape..Ali Husvod je uspeo da zadrzi zutu majicu,svaka cast!

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2011/800/PROFILVIGNETTE.gif

http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2011/800/PROFILKMSVIGNETTE.gif evo ga taj uspon

T-Snell
09.07.2011, 17:38
Ne, ne, Thor je mrcina... :tp:

ClayWarrior
09.07.2011, 23:01
Imace Alberto velikih problema da anulira ovaj neocekivani zaostatak, ako uspe da donese zutu majicu na Jelisejska polja svaka mu cast, onda mu samo preostaje da uzme i Vueltu i on je svoje odradio za citavu karijeru

Dacha
09.07.2011, 23:10
Ako se malo bocne,nista me ne bi cudilo :biggrin:
I dalje je Thor u zutom,moram da priznam da sam ocekivao da ce Evans preuzeti,ali se nadam da ce se desiti sutra.Ovo je jedinstvena prilika da Endi uzme prvi Tur

Kalu
09.07.2011, 23:11
Tesko da ce Kontador ovaj zaostatak nadoknaditi..Pa prosle godine,uzeo je Tour zahvaljujuci jednoj slucajnosti,to je realno iako navijam svim srcem za El Pistolera..:)

Jedino ako se nesto neocekivano desi..

Ernesto
09.07.2011, 23:25
Jos je rano reci ko ce na kraju zavrsiti u zutoj majici. Tek je prva nedelja, nedelja koja je bila namenjena za sprintere, a druge nedelje dolazi ona prava stvar, brdske etape gde se odlucuje poredak u generalnom plasmanu. Na takvim etapama napravis jednu gresku, dobijes defekt ili spadne lanac i lagano dobijes 3-4 minuta zaostatka. Tako da nebi ja jos prognozirao ko ce biti pobednik tour-a... :)

Indigo
09.07.2011, 23:31
Ma ja kazem da ce Thor osvojiti zutu majicu :biggrin:
Videcemo kad krenu brda ko je u kakvoj formi, mozda Evans, ne bih ni Lopiheimera otpisivao, tu je i Basso ali ga ne spominju....
El pistolero vs Braca schleck...

ClayWarrior
09.07.2011, 23:36
Nije mi toliko ni vazno nakon onoga sto je pokazao na Djiru.. biciklizam gledam duze od 10 godina ali se ne secam da sam nekad video onakva tri paklena dana u nizu kao na kraju druge nedelje trke oko Italije

Dacha
09.07.2011, 23:52
Sve to ok,jedan je od najvecih vozaca,ali nije mi jasno sto se toliko skoncentrisao na Giro,kad je Tur ipak najveca trka,najprestiznija i prakticno vazi-Ko pobedi tur,najbolji je na svetu

Il Capitano
09.07.2011, 23:54
Sve to ok,jedan je od najvecih vozaca,ali nije mi jasno sto se toliko skoncentrisao na Giro,kad je Tur ipak najveca trka,najprestiznija i prakticno vazi-Ko pobedi tur,najbolji je na svetu

Verovatno nije ni bio siguran da će voziti Tur zbog onog doping skadala pa rešio da vozi Giro :hm:

ClayWarrior
09.07.2011, 23:56
Zato sto zeli sve tri Gran Tur trke u jednoj sezoni.. na zalost, ovo je sport u kome se bukvalno sve moze desiti pa mu je vec na startu Tura plan debelo uzdrman

Kalu
10.07.2011, 00:00
Mali off:Ali koliko je dominirao El pistolero na Djiru,od devete etape je imao rozu majicu,i na kraju sa 6 minuta prednosti pobedio :)

ClayWarrior
10.07.2011, 00:04
Ono je bilo strasno, kakva god da je konkurencija bila.. na kraju je morao omaleni Ruhano da se jurca sa njim jer niko drugi nije imao snage

A svakome bih dao silne pare za ono herojstvo i etapu od 7 i po sati dan nakon Monte Zonkolana koji i bukvalno izgleda kao zid

Dacha
10.07.2011, 00:10
Tesko ce do Grand Slama:biggrin:
Iskreno,i da nije imao peh po meni bi imao manje sanse od Slekova,jer su njih dvojica a on je jedan,a razlika izmedju njih je u nijansama,jos su ovi bukvalno sve ali SVE podredili turu,dok je Kontador pre mesec i nesto vozio Giro.Naravno,ne treba zaboraviti ni Evansa,ali u tog coveka sam se toliko puta razocarao da ne mogu to da opisem.
CW sto toliko volis Spance?:hah:

ClayWarrior
10.07.2011, 00:17
Tesko ce do Grand Slama:biggrin:
Iskreno,i da nije imao peh po meni bi imao manje sanse od Slekova,jer su njih dvojica a on je jedan,a razlika izmedju njih je u nijansama,jos su ovi bukvalno sve ali SVE podredili turu,dok je Kontador pre mesec i nesto vozio Giro.Naravno,ne treba zaboraviti ni Evansa,ali u tog coveka sam se toliko puta razocarao da ne mogu to da opisem.
CW sto toliko volis Spance?:hah:

Tako se potrefilo ali ima Spanaca koje ni na slici ne mogu da gledam :D

Evans moze da pukne na svakoj etapi i da potpuno nestane, videcemo hoce li ove godine izdrzati borbu do kraja

Dacha
10.07.2011, 00:21
Sanchez,Martin,Van Den Bruk,Hesink,Vinokurov,Milar,uz pomenutu cetvoricu su po meni glavni kandidati.Ima tu i ovih iz Radio Shacka ali oni kao da su ukleti i ne verujem da ce Kluden nesto uraditi.Sve u svemo,jako neizvestan tur,polako se zakuvava.:bcy:

ClayWarrior
10.07.2011, 00:28
Nece Vino imati snage, iako bih ja to voleo

Dacha
10.07.2011, 00:31
Da,ali moze u top 10 mozda i top 5.Zao mi tog coveka,uvek je bio podredjen,kad sam ja pocinjao da pratim bio je sa Klodenom glavni pomagac Janu.Ovih godina Kontadoru i ostalima u Astani,sad je konacno glavni vozac ali nema tim iza sebe i jednostavno godine cine svoje.

T-Snell
10.07.2011, 00:42
Ja sam oduvek navijao za Lance-a, tako da i sad ostajem za Radioshack i uzasno me iznerviralo sve ovo sto se desilo prve nedelje... Prvo Jani, onda Levi, pa Horner, jos je Andreas ziv hvala Bogu.
On je inace u onih zadnjih Ullrich-ovih par godina bio verovatno i jaci od Jan-a, ali je morao da mu se podredi i verujem da je mogao uzeti bar jedan Tour. Sad je malo pao u formi zadnjih godina, ali ja se nadam da je spreman za borbu.
Od drugih vozaca navijam sa Sam Sanchez-a, iako ne volim Spance on je Baskijac, pa mi je prirastao za srce, voleo bih da uradi nesto vise. Prosle godine je bio sjajan!!!

Dacha
10.07.2011, 15:17
Van den Bruk i Vinokurov-abandon :facepalm::mad::(

Ernesto
10.07.2011, 15:53
Strasno sta se desava na ovogodisnjem tour-u. Zabriskie takodje odustao, Contador opet pao, Evans takodje... :facepalm:

EDIT: L.L. Sanchez pobedio etapu, Voeckler u zutom...

ClayWarrior
10.07.2011, 17:58
Uzasni padovi danas ali ako imaju snage da okrecu pedale ovi momci ce nastaviti i u zavojima

Premale pare dobijaju u odnosu na druge sportove, posebno tenis

Kalu
10.07.2011, 18:29
Zuta majica:

1.VOECKLER T.EUC 38h 35' 11"
2.SANCHEZ L.RAB0 1' 49"
3.EVANS C.BMC 02' 26"
4.SCHLECK F.LEO 02' 29"
5.SCHLECK A.LEO 02' 37"
6.MARTIN T.THR 02' 38"
7.VELITS P.THR 02' 38"
8.KLÖDEN A.RSH 02' 43"
9.GILBERT P.OLO 02' 55"
10.FUGLSANG J.LEO 03' 08"

Zelena majica:

1.GILBERT P.OLO 217 Pts
2.ROJAS J.MOV 172 Pts
3.CAVENDISH M.THR 153 Pts
4.HUSHOVD T.GRM 137 Pts
5.EVANS C.BMC 135 Pts
6.FEILLU R.VCD 99 Pts
7.GREIPEL A.OLO 78 Pts
8.FARRAR T.GRM 76 Pts
9.HINAULT S.ALM 60 Pts
10.GALIMZYANOV D.KAT 55 Pts

Koliko Kontador je maler ove nedelje,svaku etapu ili padne ili ima problem za opremom..

Jaoj Vinokurov koliko on nema srece,izgleda da je polomio butnu kost,a mozda i kuk..:(

Van der Broeck ima povrede kicme..

Koliko sjebana etapa..

Indigo
11.07.2011, 21:21
Do sada nezapamceni padovi u prvom delu trke...
Vinkourov slomio butnu kost....mozda i kraj karijere za njega...kako mi je samo zao tog coveka ne mogu vam opisati.....kakav je to borac mozda se i vrati....
Onda onaj divljak sa autom pokupi ih sve....ali dobro prosli su samo sa ogrbotinama i modricama ali i zaostatkom od 10 minuta
Kako mi je bilo zao Hoogelanda kad je obukao tackastu majicu...plakao je kao kisa....
Gilbert je strasno spreman dosao na trku....svaka cast...
Drago mi je sto je ovaj Sanchez uradio nesto...on je sjajan brdski vozac moze on mnogo toga jos da pokaze...
Voeckler majicu nece zadrzati nema tu teorije nikakve....
Kontador je zaostao vec dosta za bracom Schleck.....kako ce samo biti zanimljivo....

I da neko je rekao koliko je ovaj sport malo placen...
To nikako nmg da razumem, biciklisti se najvise naprezu od svih sportista, treniraju 6 sati dnevno, mnogo odricanja.... ali mnogo slabije zaradjuju...to je tako jednostavno mnogo su manja ulaganja a i smatram da Biciklizam nije dovoljno popularizovan....ne kazem jeste da postoje te tri trke koje su uglavnom dobro propracene ali vecina ne zna da postoji Tour the Australia, Dunqerke, Baston -Liege, San Remo, Swizerland tour.....dosta slabije se to gleda i mnogo su manji sponzorski ugovori nego na Djiru, vuelti i Tour the France-u....Steta valjda ce se to promeniti jer oni zasluzuju mnogo vise i novca i slave...

Kalu
11.07.2011, 23:57
Analysis of stage 10 - Aurillac / Carmaux.

http://www.youtube.com/watch?v=l9K_M-etKaU&feature=player_embedded

Sta mislite ko pobedjuje?

Ja kazem recimo Ivan Basso :)

Indigo
12.07.2011, 00:22
Uuu bilo bi dobro da Basso pobedi.....
Mada mozda ce i Evans....videcemo bice zanimljivo.... :)

Dacha
12.07.2011, 00:25
Damiano Kunego :bch:
Ili Sanchez iz Euskaltela.Mozda i Kasar ili neki frenchmen :)

T-Snell
12.07.2011, 00:57
Cisto sumnjam da ce neko od favorita, nije toliko zahtevna etapa... Mislim da ce sutra ponovo beg uspeti da opstane do kraja.

Indigo
12.07.2011, 02:52
Realno je ocekivati da ce neko od Francuza ici na pobedu ipak je to njihova trka i svako zeli svojih 5 minuta....
Nije teska etapa koliko vidim usponi 3 kategorije, ako uhvate beg gledacemo okrsaj sprintera i mozda Gilbert opet krene ludacki...tu je i Thor....
Ono sto nas ceka je fantasticna 12 etapa koju ne mogu docekati, to je u cetvrtak....Vozaci ce morati da predju 211 km od Cugnaux http://www.letour.fr/2011/TDF/img/arrBlue.gif Luz-Ardiden uz to ce imati redom brdski cilj 1 kategorije i pred kraj dva velika uspona Horse kategorije e tu ce se iskristalisati ko je favorit...
Zatim u u pirinejima ima jos dve etape koje su takodje teske ali je ova 12 najteza...

Zatim dolazi 18 etapa koja je ludacka.... 3 uspona Horse kategorije, najvisi vrh Tura Col Agnel (2744 m) a zatim zavrsnica na Galibijeu od 2600 m ovo ko prezivi pricace... :D
U 19 etapi ide penjanje na legendarni Alpe d' Huez koliko se secam tu je jako velik nagib i pakleno je do samog kraja.... ao ono sto je interesantno je sto biciklisti opet moraju ici preko Galibijea...znaci dupli pakao... :D
20 etapa individualni hronometar od 42 km nzm mislim da ce tesko sta odluciti posle ovakvih planinskih etapa....ali videcemo....

Dacha
12.07.2011, 02:56
Malo sam iznenadjen sto nema Tur Malea.Definitivno najjaci uspon na svim trkama(barem ga nisam video u kalendaru),ali i ovo je sasvim dovoljno,bice pakleno.Mislim da Kontador mora da napadne pre i da ne sme cekati ove poslednje etape,on do hronometra mora drasticno da smanji razliku ako puca na pobedu,a puca.

Indigo
12.07.2011, 03:01
Malo sam iznenadjen sto nema Tur Malea.Definitivno najjaci uspon na svim trkama(barem ga nisam video u kalendaru),ali i ovo je sasvim dovoljno,bice pakleno.Mislim da Kontador mora da napadne pre i da ne sme cekati ove poslednje etape,on do hronometra mora drasticno da smanji razliku ako puca na pobedu,a puca.
Dacho ludacka 12 etapa pored cilja na 1715 metara sto predstavlja uspon Horse kategorije, ima pre toga naravno Turmale....zato i kazem da ne mogu docekati.... :D

Dacha
12.07.2011, 03:02
Video,prosle godine se etapa zavrsavala tamo,sad ne,ali stvarno ne mogu da docekam :D :D :D

Imam osecaj da ce ovi moji nesto zasrati :D

Indigo
12.07.2011, 03:05
Nzm sto mislim ovo ali nekako imam osecaj da ce El Pistolero eksplodirati tamo uz bracu Schleck naravno....
ali voleo bih neko iznenadjenje....recimo Sanchez, Basso, ima tu jos mnogo potajnih favorita....

Kalu
12.07.2011, 21:37
Danas ne bas zanimljiva etapa,Greipel u sprintu ponedio Cavendisha 1 na 1..:)

Evo za one koji nisu gledali danas 10.etapu kratak recap:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150308203301563&oid=103512969698091&comments

zelezinho
13.07.2011, 13:47
zatisje pred buru :)

Indigo
13.07.2011, 13:49
Uhhh ko ce docekati sutra..... Kakva nas samo etapa ocekuje....
Ovo etapa danas i nije nesto zanimljiva, opet ce neki francuz pokusati beg, probace da uzme svojih 5 minuta slave....

Indigo
13.07.2011, 17:09
Pobeda Cavendisha, Greipl drugi, Farrar treci...bravo.... :D
Zelena majica
Cavendish 251
Rojas 235
Gilbert 231

Kalu
13.07.2011, 17:23
Al' sutra za pola vozaca bice prezivljavanje :)
Sutra je prava etapa bre!

Indigo
14.07.2011, 00:22
Jeste li spremni deco.... :D
Ko prezivi Turmale...svaka mu dala.... :D

http://www.youtube.com/watch?v=eQeUqc6MgCk&feature=player_embedded

Dacha
14.07.2011, 01:26
Idemo Endi do zute maje.Strasna etapa,i ovde ce se iskristalisati situacija,ko prezivi ovo ostaje u trci za zutu.Sutra se nadam pobedi Sancheza ili Kunega,obojica su mi dragi,ali najpre bih zeleo da Endi zablista ::)

ClayWarrior
14.07.2011, 01:32
Bogami, Mark se za samo 4 godine (ova jos nije gotova) popeo na osmo mesto vecne liste osvajaca etapa na Turu..a bice ih jos mnogo nakon ove 18.

Indigo
14.07.2011, 01:47
Cavendish ce vec na ovom Touru doci na 6 mesto verovatno....jer mu fale 2 pobede....
Edie Merckx ih ima 34.....

Indigo
14.07.2011, 02:24
Neke zanimljivosti....
Ove godine imamo najvisi planinski cilj u 108 godina dugoj istoriji Toura....do sada je najvisi bio Col de la bonnet....2714m
Sada je to Col Agnel koji je 30 metara visi...

Sto se tice marke biciklova koji su odneli najvise pobeda to su Peugeot biciklovi koji imaju 10 trijumfa poslednja jos 70-ih godina...zatim idu Gitane koji su pobedili 9 puta i Trekbikes koji imaju isto 9 pobeda ali najsvezijih....a zanimljivo je da su na TrekBIkes pobedjivali samo Kontador i Armstrong..

Sto se tice pomocnih komponenti biciklova (tockovi, masinice....) najvise pobeda na Touru ima italijanska firma Campagnolo cak 38 a u svetu poznatija marka Shimano ima "svega" 9 pobeda....

Drzava koja je najvise puta pobedjivala na Touru je Francuska sa 36 pobeda zatim Belgija sa 18 i Spanija sa 13 pobeda na touru....

Edi Merks je 4 puta bio proglasavan za najagresivnijeg vozaca na Touru...
Evo za one koji zele da znaju vise ima i knjiga...
http://books.google.com/books?id=jxq20JskqMUC&printsec=frontcover&hl=en#v=onepage&q&f=false

Indigo
14.07.2011, 13:15
http://gaps.letour.fr/us.php
6 biciklista u begu.....pocinje uspon 1 kategorije....zakuvava se polako.... :D
*ne ljutite se zbog troduplih postova... :D

ClayWarrior
14.07.2011, 17:22
Na zalost, Alberto nakon onakvog Djira nema snage da odbrani Tur.. sve je na Sleku mladjem

Dacha
14.07.2011, 17:23
Frank Schleck!!!!!!!!!

Pistolero posustao,nema leba od njega ove godine.Sanchez etapa,kao sto i napisah,Kunego i Baso me prijatno iznenadili

Indigo
14.07.2011, 17:29
Uhhh konacno....samo cu reci Voeckler:wthy::wthy::wthy: sacuvao covek zutu majicu...svaka cast...
Frank Schleck kao bomba, pa ono je strasno bilo, niko to nije mogao ispratiti....
Cunego, Basso, Evans takodje sjajni.... i naravno Gilbert zivotinja..... :D

Kalu
14.07.2011, 17:56
Zuta majica:

1.VOECKLER T.EUC 51h 54' 44" http://www.letour.fr/img/drapeau/FRA.jpg
2.SCHLECK F.LEO 01' 49" http://www.letour.fr/img/drapeau/LUX.jpg
3.EVANS C.BMC 02' 06" http://www.letour.fr/img/drapeau/AUS.jpg
4.SCHLECK A.LEO 02' 17" http://www.letour.fr/img/drapeau/LUX.jpg
5.BASSO I.LIQ 03' 16" http://www.letour.fr/img/drapeau/ITA.jpg
6.CUNEGO D.LAM 03' 22" http://www.letour.fr/img/drapeau/ITA.jpg
7.CONTADOR A.SBS 04' 00" http://www.letour.fr/img/drapeau/ESP.jpg
8.SANCHEZ S.EUS 04 ' 11" http://www.letour.fr/img/drapeau/ESP.jpg
9.DANIELSON T.GRM 04' 35" http://www.letour.fr/img/drapeau/USA.jpg
10.ROCHE N.ALM 04' 57" http://www.letour.fr/img/drapeau/IRL.jpg

Zelena majica:

1.CAVENDISH M.THR 260 Pts
2.ROJAS J.MOV 242 Pts
3.GILBERT P.OLO 234 Pts
4.GREIPEL A.OLO164 Pts
5.HUSHOVD T.GRM 163 Pts
6.EVANS C.BMC 146 Pts
7.FEILLU R.VCD 141 Pts
8.FARRAR T.GRM 106 Pts
9.HINAULT S.ALM 82 Pts
10.GALIMZYANOV D.KAT 81 Pts

Tackasta majica:

1.SANCHEZ S.EUS 40 Pts
2.VANENDERT J.OLO 32 Pts
3.ROY J.FDJ 24 Pts
4.SCHLECK F.LEO 24 Pts
5.HOOGERLAND J.VCD 22 Pts
6.THOMAS G.SKY 18 Pts
7.KADRI B.ALM 18 Pts
8.VOECKLER T.EUC 17 Pts
9.BASSO I.LIQ 16 Pts
10.PEREZ MORENO R.EUS 16 Pts

Samo mogu da kazem da je Kontador van forme i da je definitvno izmoren od Djira,jedva je izdrzao ovo brdo i napade.Mnogo je lakse braci Slek kad su dvojica,cas napadne jedan,cas napadne drugi,a Kontador sve to sam mora da spaja jer zaostaje.E sad je jedina moja dilema,dali Frank radi za Andy-a ili za sebe,za svoj trijumf na trci..

E sad ne verujem da ce Kontador ovde nesto vise uraditi,jedino u kasnijim etapama,ipak imao je mnogo pehova prve nedelje,plus Djiro ga je izmorio,plus ga je timski hronometar bas sjebao..

Svaka cast Vokleru,odlicno je izdrzao,i sutra ce zadrzati zutu majicu jer ide lagana ravnicarska etapa..
Odlican je bio Sancez,i trijumfovao je pred svojim Baskijcima,trijumf Euskaltela posle 10 godina..

T-Snell
14.07.2011, 17:59
Ljudi, nisam mogao da gledam etapu, je l' to Sam pobedio? :wthy:

Dacha
14.07.2011, 19:18
Jeste,na domacoj etapi,i sad je u tackastom :)

ClayWarrior
14.07.2011, 21:22
Ja sam ubedjen da Frenk radi za brata i da bi sve ucinio da ga vidi u zutom na kraju

Indigo
15.07.2011, 15:46
Samo cu reci Thor zivotinja :wthy::wthy::wthy::wthy:
Covek napada na usponu HC....svaka ti dala majstore....

T-Snell
15.07.2011, 15:55
Ma svetski sampion klasicna mrcina :lol1:

Samo gazi Thor! :dw:

EDIT: Norveski Bog Thor!!! :dw: :wthy: :wthy: :wthy:

Kalu
15.07.2011, 18:03
Etapa:

1.HUSHOVD T.GRM 3h 47' 36"
2.MONCOUTIE D.COF 00' 10"
3.ROY J.FDJ 00' 26"
4.BAK L.THR 05' 00"
5.PINEAU J.QST 05' 02"
6.HAGEN E.SKY 05' 03"
7.GUSEV V.KAT 05' 08"
8.PETACCHI A.LAM 05' 16"
9.TJALLINGII M.RAB 05' 16"
10.GILBERT P.OLO 06' 48"

Kao prvo svaka cast Hushovdu,majstorski je odvezao trku,samo jedan duboki :wthy:
Kao drugo,Moncoutie ima 36 godina,i na kraju je zavrsio drugi,svaka cast majstore..:wthy:
Kao trece,Roy je i juce bio u begu,i danas je odlicno vozio,svaka cast..:wthy:

Zuta majica:

1.VOECKLER T.EUC 55h 49' 57"
2.SCHLECK F.LEO 01' 49"
3.EVANS C.BMC 02' 06"
4.SCHLECK A.LEO 02' 17"
5.BASSO I.LIQ 03' 16"
6.CUNEGO D.LAM 03' 22"
7.CONTADOR A.SBS 04' 00"
8.SANCHEZ S.EU S04' 11"
9.GILBERT P.OLO 04' 35"
10.DANIELSON T.GRM 04' 35"

Sve je ostalo isto,samo je Gilbert usao u top10 vozaca..

Zelena majica:

1.CAVENDISH M.THR 264 Pts
2.ROJAS J.MOV 251 Pts
3.GILBERT P.OLO 240 Pts
4.HUSHOVD T.GRM 192 Pts
5.GREIPEL A.OLO 164 Pts
6.EVANS C.BMC 146 Pts
7.FARRAR T.GRM 106 Pts
8.HAGEN E.SKY 105 Pts
9.DELAGE M.FDJ 82 Pts

Tackasta majica:

1.ROY J.FDJ 45 Pts
2.SANCHEZ S.EUS 40 Pts
3.VANENDERT J.OLO 34 Pts
4.SCHLECK F.LEO 24 Pts
5.HOOGERLAND J.VCD 22 Pts
6.THOMAS G.SKY 18 Pts
7.KADRI B.ALM 18 Pts
8.VOECKLER T.EUC 17 Pts
9.BASSO I.LIQ 16 Pts
10.MONCOUTIE D.COF16 Pts

Timovi:

1.TEAM GARMIN - CERVELOGRM 166h 54' 52"
2.TEAM LEOPARD-TREKLEO 00' 05"
3.TEAM EUROPCAREUC 01' 25"
4.AG2R LA MONDIALEALM 02' 26"
5.KATUSHA TEAMKA T 02' 39"
6.TEAM RADIOSHACKRSH 04' 28"
7.COFIDIS LE CREDIT EN LIGNECOF 12' 18"
8.SKY PROCYCLINGSKY 13' 41"
9.EUSKALTEL - EUSKADIEUS 14' 07"
10.FDJFDJ 18' 09"

Indigo
15.07.2011, 18:14
Posle ovoga moze se reci da je Thor nevidjena legenda :wthy: :wthy:
Ne znam stvarno jos je i bio u zaostatku....
Zaista klasicna mrcina.....Svaka cast....

Dacha
15.07.2011, 18:38
Pobedi ova mrcina:hah:
Salim se,svaka cast coveku,iznenadio me je jako svojom borbenoscu i pokazao da je uz Petakija najkompletniji sprinter(ne i najbolji),ostaje da se sutra presvuce Vokler(jos jedna mrcina:biggrin:)

Kalu
16.07.2011, 10:15
Today's stage (Saint-Gaudens – Plateau de Beille ; 168.5 km) analysis by Bernard Hinault

http://www.youtube.com/watch?v=nOTzKptNFtw&feature=youtu.be

Edit:Kloden se povukao sa Tura..Imao je u 9.etapi tezak udes,ali je ipak odlucio da nastavi trku.Ali pao je sad u petak,i ne moze da nastavi trku..Strasno..:ne_znam:
Radioshack izgleda ostao bez citavog tima,bez Janeza Brajkoviča, Krisa Hornera i Jaroslava Popoviča,Brajkovič je u padu tokom pete etape zaradio lom ključne kosti i potres mozga, a tri dana kasnije Horner je slomio nos, dok je Popovič zbog bolesti bio primoran da odustane.

Za sada ostaje Levi Lajphajmer,kojki je imao 4 udesa na Turu,ali je ipak ostao u trci,koji sve pehovi za Radioshack,ne mogu da verujem..:(

ClayWarrior
16.07.2011, 18:32
Vokler je i danas muski izdrzao ali treba reci da su svi mnogo kalkulisali, bez pravih napada

Ponovo par dana zatisja a onda kulminacija u Alpima

Kalu
16.07.2011, 19:00
Etapa:

1.VANENDERT J.OLO 5h 13' 25"
2.SANCHEZ S.EUS 00' 21"
3.SCHLECK A.LEO 00' 46"
4.EVANS C.BMC 00' 48"
5.URAN R.SKY 00' 48"
6.CONTADOR A.SBS 00' 48"
7.VOECKLER T.EUC 00' 48"
8.SCHLECK F.LEO 00' 48"
9.PERAUD J.ALM 00' 48"
10.ROLLAND P.EUC 00' 48"

Zuta majica:

1.VOECKLER T.EUC 61h 04' 10"
2.SCHLECK F.LEO 01' 49"
3.EVANS C.BMC 02' 06"
4.SCHLECK A.LEO 02' 15"
5.BASSO I.LIQ 03' 16"
6.SANCHEZ S.EUS 03' 44"
7.CONTADOR A.SBS 04' 00"
8.CUNEGO D.LAM 04' 01"
9.DANIELSON T.GRM 05' 46"
10.DE WEERT K.QST 06' 18"

Zelena majica:

1.CAVENDISH M.THR 264 Pts
2.ROJAS J.MOV 251 Pts
3.GILBERT P.OLO 240 Pts
4.HUSHOVD T.GRM192 Pts
5.GREIPEL A.OLO 164 Pts
6.EVANS C.BMC 159 Pts
7.FARRAR T.GRM 106 Pts
8.HAGEN E.SKY 105 Pts
9.DELAGE M.FDJ 102 Pts

Tackasta majica:

1.VANENDERT J.OLO74 Pts
2.SANCHEZ S.EUS72 Pts
3.ROY J.FDJ45 Pts
4.SCHLECK A.LEO28 Pts
5.EVANS C.BMC26 Pts
6.SCHLECK F.LEO24 Pts
7.HOOGERLAND J.VCD22 Pts

Timovi:

1.TEAM LEOPARD-TREKLEO 182h 46' 31"
2.TEAM EUROPCAREUC 00' 06"
3.AG2R LA MONDIALEALM 02' 32"
4.TEAM GARMIN - CERVELOGRM 03' 43"
5.KATUSHA TEAMKAT 08' 31"
6.COFIDIS LE CREDIT EN LIGNECOF 14' 14"
7.EUSKALTEL - EUSKADIEUS 16' 28"
8.TEAM RADIOSHACKRSH 16' 32"
9.SKY PROCYCLINGSKY 27' 49"
10.SAXO BANK SUNGARDSBS 28' 39

Kao sto rece ClayWarrior ovo je zatisje pred buru,danas se mnogo kalkulisalo,i ja iskreno sam ocekivao vise od ove etape.Sada ne znam koliko se npr. Kontadoru isplati da ovoliko kalkulise,jer ako zeli zutu majicu,trebao je sada da napadne,mislim da ce biti kasno u Alpima.Svaka cast Vanendertu pokazao je kvalitet,i da je za sada kralj planina ispred Sanceza.Vokler je zadrzao zutu majicu,skoro bez ikakvog zaostatka i borio se kao lav.Izgleda da mu samo ostaje da prezivi Alpe i da pobedi Tur,ali to je lako reci nego uciniti.Sada,svi kazu da je Kontador ranjen i da nije bas u punoj formi,tako se i meni cini,i mislim da su Basso,braca Schleck i Evans trenutno jaci od njega,i ja iskreno od Kontadora ne ocekujem nista na ovom turu.
Pitanje je da li Evans moze nesto da uradi?Ja mislim da ne,jer on je odlican da drzi nekome tocak,ali da sam napadne i stvori prednost-tesko.Jer ako nije uspeo da presvuce Hushovda kada je zaostajao 1s,ne verujem da ce sada presvuci Voklera ili nekog drugog.Znaci Evans je najopasniji kada ima zutu majicu,kada samo treba da je zadrzi,kada samo nekome treba da drzi tocak.
Basso je eksplozivan vozac,odlican brdas,ali za sada nista nije pokazao.Mislim da je on od favorita najjaci u brdima,i mozda eksplodira u Alpima,i napravi neku prednost u odnosu na pomenute favorite.Ipak je Basso dvostruki pobednik Djira.

I naravno ostaju kao glavni favoriti braca Schleck.Neki od njih dvojice ce imati zutu majicu na kraju Tura,jer u odlicnoj su formi,boljoj od Kontadora,vec imaju 2 minuta i vise prednosti u odnosu na Kontadora,odmoriji su od Kontadora(nisu vozili Djiro),i imaju strasnu ekipu iza sebe,najmocniju na Turu,za razliku od Kontadora.To su glavni faktori zasto im dajem mnogo vece sanse za zutu majicu u Jelisejskim poljima,nego Kontadoru.

Vokler ako izdrzi brda i nekako zadrzi zutu majicu onda ce verovatno i osvojiti Tur,jer je mnogo jaci hronometras od brace Schleck,cini mi se i od ostalih favorita.

Mada hronometar nece puno uticati,jer ne moze tu bas mnogo da se nadoknadi.

Moja 3 favorita za osvajanje Tura:

1.Andy Schleck
2.Frank Schleck
3.Ivan Basso

Koji su vasi za sada? :)

ClayWarrior
16.07.2011, 19:33
Srecom, Pistolero ne zaostaje za Endijem ni puna dva minuta, Frenk mi nije bitan trenutno

Danas se ocigledno nikome nije isplatilo da napada i trosi snagu jer ih tek ceka pakao pred kraj a i ne verujem da bi ih ostali pustili. I dalje mislim da ce Frenk raditi za mladjeg brata ali opet nije nemoguce da na kraju budu prvi i drugi na Jelisejskim poljima, sve zavisi od Alberta. On je danas delovao bolje nego proslih dana ali i dalje ostaje problem koji je nastao na samom startu i koji mu sigurno daje psiholosko breme u odnosu na bracu

Od Evansa ne ocekujem nista a za Basa nisam siguran, nesto ne verujem da moze da se drzi sa ovom trojicom do samog kraja ali za sada je vise nego spreman

Odmoricemo dobrih par dana pa onda resavamo novog pobednika za mene najlepseg sportskog dogadjaja na svetu

Kalu
16.07.2011, 19:45
Srecom, Pistolero ne zaostaje za Endijem ni puna dva minuta, Frenk mi nije bitan trenutno

Danas se ocigledno nikome nije isplatilo da napada i trosi snagu jer ih tek ceka pakao pred kraj a i ne verujem da bi ih ostali pustili. I dalje mislim da ce Frenk raditi za mladjeg brata ali opet nije nemoguce da na kraju budu prvi i drugi na Jelisejskim poljima, sve zavisi od Alberta. On je danas delovao bolje nego proslih dana ali i dalje ostaje problem koji je nastao na samom startu i koji mu sigurno daje psiholosko breme u odnosu na bracu

Od Evansa ne ocekujem nista a za Basa nisam siguran, nesto ne verujem da moze da se drzi sa ovom trojicom do samog kraja ali za sada je vise nego spreman

Odmoricemo dobrih par dana pa onda resavamo novog pobednika za mene najlepseg sportskog dogadjaja na svetu

Meni je velika nedoumica Frank Schleck da li radi za brata,ili vozi svoju trku.

Secas se proslog Tura,kada je Alberto bio u punoj snazi,mnogo odmorniji,i nije uspevao nikako da se odvoji od Andy-a i da nadoknadi tih 8 sekundi u brdima,sve dok Andy nije imao defekt i problem sa biciklom.Tako da ako saberemo cinjenice,Alberto je ranjiviji i umorniji jer je morao da vozi Djiro nego prosle godine,i jos sada mora da nadoknadi 1.45,a prosle godine nije uspeo da pobegne Andy-u i da napravi prednost od 8 sekundi,ako cemo ovako kroz cinjenice,Alberto nema velike sanse za Tur,iako navijam za njega iz sveg srca,ali sve je moguce,ovo su samo neke pretpostavke i poredjenja.

Takodje od Evansa ne ocekujem nista,naveo sam razloge,a u Bassa verujem i imam neki osecaj da moze nesto da napravi ovde.

Slazem se ClayWarrior sa tobom da je ovo najlepsi dogadjaj na svetu,i ne razumem ljude,kojima je biciklizam dosadan... :)

Indigo
16.07.2011, 19:49
Takodje se slazem da biciklizam ne moze biti dosadan...jednostavno ne moze.... :D
E sad Pistolero nije morao da vozi Djiro nego mu je to zivotna zelja da osvoji i Giro i TOur i Vueltu u istoj godini i kako stvari stoje on to zeli da uradi ove godine e sada pitanje je da li ce moci....nije on toliko umoran nego covek kalkulise....ceka 18 etapa i onda eksplozija kao sto uvek biva sa njim.....ali tu si braca Schleck...ja mislim da Frank vozi trku za sebe nzm sto jednostavno imam takav osecaj i deluje mi najspremnije od svih favorita....

Evans, Basso, Sanchez iz senke....
Kako stvari stoje izgleda da ce hornometar biti veoma bitan osim ako ta 18 etapa ne donese prvog favorita....

Kalu
16.07.2011, 19:53
Takodje se slazem da biciklizam ne moze biti dosadan...jednostavno ne moze.... :D
E sad Pistolero nije morao da vozi Djiro nego mu je to zivotna zelja da osvoji i Giro i TOur i Vueltu u istoj godini i kako stvari stoje on to zeli da uradi ove godine e sada pitanje je da li ce moci....nije on toliko umoran nego covek kalkulise....ceka 18 etapa i onda eksplozija kao sto uvek biva sa njim.....ali tu si braca Schleck...ja mislim da Frank vozi trku za sebe nzm sto jednostavno imam takav osecaj i deluje mi najspremnije od svih favorita....

Evans, Basso, Sanchez iz senke....
Kako stvari stoje izgleda da ce hornometar biti veoma bitan osim ako ta 18 etapa ne donese prvog favorita....

Mislim da je pre vozio Djiro zbog tog doping skandala,jer nije bio siguran da li bi vozio Tur.Mozda zeli da sve tri trke u jednoj godini,ali veruj mi Indigo,pretesko je to,ogroman napor i snaga ti treba da osvojis Tur,a tek 3 klasika u razmaku od par meseci.

Nije skoro niko vezao ni Djiro i Tur,mislim da je to bilo 97-98 poslednji put,a kamoli Djiro-Tur-Vuelta,ja stvarno ne znam dal' je neko uspeo da to uradi.

ClayWarrior
16.07.2011, 20:04
Djiro je ove godine bio strasan i opet moram da kazem da mi je jako drago sto je onako izvezao citavu trku, koja je bila veoma teska. Nije mi zao ako je zbog toga umanjio sanse na Turu, a sigurno jeste. Voleo bih da dodje do podijuma i onda negde pronajde snagu i motiv da napadne i Vueltu, neko bi pored Armstronga pomislio da postoji jedna velika trka u godini..

Treba biti realan i reci da bi i bez problema na startu Endi sada bio favorit, decko je odavno pokazao kakav potencijal ima i sve je ulozio na osvajanje Tura.. bez ikakve sumnje ce biti visestruki pobednik

Biciklizam me je oduvek fascinirao jer se ovi momci izlazu nadljudskim naporima, rizikujuci cesto teske povrede ali i gole zivote na nekim spustovima. Nema jos mnogo sportova gde se moze videti grimasa cistog bola na licu, kada u nogama ostaje sve manje snage a uspon nikako da prodje. I uvek me razalosti mizeran novac koji za sve to dobijaju, iako ih nagoni cista ljubav prema sportu

Nekome ce naravno biti dosadno da gleda Tur dve nedelje a da ne vidi mnogo u direktnoj borbi rivala ali zaboravljaju koliko ludacki izgleda grupni sprint na kraju. Meni cak ni to ne bi trebalo, gledao bih u lepote Francuske i uzivao, sanjajuci da jednom mogu da budem u kamperu pored puta i pozdravim ih, od prvog do poslednjeg

ClayWarrior
16.07.2011, 20:07
Mislim da je pre vozio Djiro zbog tog doping skandala,jer nije bio siguran da li bi vozio Tur.Mozda zeli da sve tri trke u jednoj godini,ali veruj mi Indigo,pretesko je to,ogroman napor i snaga ti treba da osvojis Tur,a tek 3 klasika u razmaku od par meseci.

Nije skoro niko vezao ni Djiro i Tur,mislim da je to bilo 97-98 poslednji put,a kamoli Djiro-Tur-Vuelta,ja stvarno ne znam dal' je neko uspeo da to uradi.

Posao vredan jednog titana!! Samo Anketil, Djimondi, Merks, Ino i Kontador imaju pobede na sve tri trke, niko nikada nije uzeo trke u istoj godini a dovoljno je reci da su samo Petaki i jos dva lika 50 godina pre njega uzeli etapu na sve tri trke u godini

Indigo
16.07.2011, 20:57
Da li se slazete samnom kad kazem da je Merks najkompletniji biciklista ikada....
Svaka cast Armstrongu na svemu uradjenom u karijeri ali ovaj covek je pobedjivao i na sprinterskim etapama i na brdima je bio dominantan, najagresivniji vozac Toura u istoriji...ima 34 etapne pobede na Touru, osvojio je 60-ih Svetsko amatersko prvenstvo u biciklizmu, 7 puta pobednik clasica MIlan-San remo, 5 Tour de France, 5 Gira, 1 Vueltu, 3 Paris-Nice....pa to se zasita ne moze ni nabrojati......

T-Snell
16.07.2011, 21:06
Da li se slazete samnom kad kazem da je Merks najkompletniji biciklista ikada....
Svaka cast Armstrongu na svemu uradjenom u karijeri ali ovaj covek je pobedjivao i na sprinterskim etapama i na brdima je bio dominantan, najagresivniji vozac Toura u istoriji...ima 34 etapne pobede na Touru, osvojio je 60-ih Svetsko amatersko prvenstvo u biciklizmu, 7 puta pobednik clasica MIlan-San remo, 5 Tour de France, 5 Gira, 1 Vueltu, 3 Paris-Nice....pa to se zasita ne moze ni nabrojati......

Lance je ziva legenda ove trke i to mu nikad niko ne moze oduzeti...
Pa pogledajte recimo ove uspone i kad ih ES predstavlja i pokazuje ko ih je osvajao. Do sada je na SVAKOM Lance bio prvi!

ClayWarrior
16.07.2011, 21:08
U to za Edija sto se mene tice nema sumnje

U rezime mu idu i 5 trijumfa na Lijez-Baston-Lijez -u

ClayWarrior
16.07.2011, 21:27
''Kanibal Edi'' moze posebno biti ponosan na pobedu na Tur d Fransu iz 1972. jer je bio neverovatno tezak i opasan, cak 50 vozaca nisu uspeli da ga zavrse

Te godine, na jednoj manjoj trci, Endi je pobedio i prisla mu je sestogodisnja devojcica, inace cerka drugoplasiranog, sa recima ''Gospodine Kanibal, zasto nikada ne pustate mog tatu da pobedi?'' :rofl:

Dacha
17.07.2011, 01:35
Evans je ovde u najboljoj poziciji.Ne mora da napada uopste,ima prednost + je najbolji hronometras od svih konkurenata pa moze i da dozvoli da izgubi koju sekundu.Naravno,sve je to lepo reci ali taj covek uvek kiksne kad treba da se uradi nesto tako da od njega ne ocekujem nista,kao ni od Kunega za koga sam pored Endija naravno zdusno navijao.Sto se tice brace,njima je potpuno nebitno ko ce biti u zutom,bitno je da bude jedan,ali Endi ima bolje noge,videlo se danas to ;)

Ernesto
17.07.2011, 01:46
Andy je na danasnjoj etapi konacno pokazao da je u odlicnoj formi, ako je nedoumica uopste i postojala. I dalje mislim da je Frank-ov glavni zadatak da radi za Andy-a, a ne da zavrsi u zutom. I ako se prethodnih dana cinilo da je jaci od Andy-a, ipak je danas bio u manjoj krizi. Alberto definitivno nije u formi kao prethodnih godina, ocigledno da je Giro uzeo svoj danak, tesko je za poverovati da moze da dostigne taj minut i po zaostatka za bracom Schlack...

ClayWarrior
17.07.2011, 17:20
Renso - Kevendis i na kraju sve izgleda prokleto lako

Verovatno ce doci do 20 trijumfa na Turu vec ove godine, ovog puta sa zelenom majicom na ledjima

Kalu
17.07.2011, 17:22
Pobeda Kevendisa,jednostavno taj covek ima iza sebe najbolju ekipu i najorganizovaniju za razliku od Petakija,Farara,Grajpela,Rohasa,i ovo je etapa gde mu je ekipa bukvalno obezbedila pobedu.

ClayWarrior
19.07.2011, 16:50
E pa braco malo ste se preracunali!!!

Nakon dve i po nedelje mlacenja i gledanja konacno je gotovo sa zajebavanjem i cekaju nas 4 paklena dana

T-Snell
19.07.2011, 16:51
I neka su ih Contador, Sam i Evans otresli! I neka je Voeckler povecao razliku! Voze kao dve picke, jedan satro vuce napred, drugi sedi na zacelju i samo se nesto gledaju, dosta je bre bilo!

P.S. Samo cu reci :dw: :dw: :dw: BOG!!!

Hurricane
19.07.2011, 16:55
I neka su ih Contador, Sam i Evans otresli! I neka je Voeckler povecao razliku! Voze kao dve picke, jedan satro vuce napred, drugi sedi na zacelju i samo se nesto gledaju, dosta je bre bilo!

P.S. Samo cu reci :dw: :dw: :dw: BOG!!!

Slazem se :)

Indigo
19.07.2011, 16:58
Thor Klasicna mrcina.... :wthy:

dovla82
19.07.2011, 21:09
El Pistolero se vratio. Voleli ili ne Contadora, on je taj koji cini ovaj Tour interesantnim. Naravno i do sada je bio interesantan,ali u visokim planinama je potreban neko kao on da bi bilo zanimljivo. Jedva cekam sutrasnju etapu, mislim da je napad vrlo izvestan i to na predposlednjem usponu(prva kategorija) Svaka cast BIG Toru na jos jednoj pobedi.

Indigo
19.07.2011, 21:13
El Pistolero se vratio. Voleli ili ne Contadora, on je taj koji cini ovaj Tour interesantnim. Naravno i do sada je bio interesantan,ali u visokim planinama je potreban neko kao on da bi bilo zanimljivo. Jedva cekam sutrasnju etapu, mislim da je napad vrlo izvestan i to na predposlednjem usponu(prva kategorija) Svaka cast BIG Toru na jos jednoj pobedi.
Dobrodosao Dovla.... :bye: Dobro je sto se Contador vratio, bice veoma zanimljivo na 18 etapi tu ce se ja mislim i odluciti pobednik.... Voeckler me je takodje iznenadio niko to od njega nije ocekivao ali on i posle Pirineja drzi Zutu majicu, braca Schleck mi deluju nekako neodlucni a i neazainteresovani, kao da se uzadaju u to da mogu u Alpima da se odvoje, ali ne treba zaboraviti ni Evansa ni Bassa pa cak ni Sancheza....
Thor je legenda tu nema dalje....

dovla82
20.07.2011, 15:45
Nadam se da svi gledate,mislim da moze da se ocekuje zanimljivih dvadesetak kilometara. Kontador napada sigurno,samo je pitanje da li ce i ostali napadati ili ce samo gledati da drze tocak. Mislim da braca Shleck nemaju vise sra da cekaju i da cak moze da se desi da ce raditi sa Copntadorom da pokusaju da otresu Cadela i Voklera. Videcemo. Zasnimljiv kraj etape nas ceka. Hvala na dobrodoslici. Pozdrav:bye:

Hurricane
20.07.2011, 15:54
Nadam se da svi gledate,mislim da moze da se ocekuje zanimljivih dvadesetak kilometara. Kontador napada sigurno,samo je pitanje da li ce i ostali napadati ili ce samo gledati da drze tocak. Mislim da braca Shleck nemaju vise sra da cekaju i da cak moze da se desi da ce raditi sa Copntadorom da pokusaju da otresu Cadela i Voklera. Videcemo. Zasnimljiv kraj etape nas ceka. Hvala na dobrodoslici. Pozdrav:bye:

Moguce je, ali ja ipak mislim da Kontador nece napadati, da ce samo pratiti napade drugih favorita, ali moje licno misljenje je da ce se cuvati za naredne 2 etape.

ClayWarrior
20.07.2011, 17:04
Steta sto Kontador i Sancez nisu izdrzali do kraja.. protracena etapa sto se tice vrha

dovla82
20.07.2011, 17:16
Jbg kratakje bio poslednji uspon za neki ozbiljniji napad. Ali stvarno se vidi koliko Contador hoce pobedu na ovom Turu. Ako nema prostora na usponu,aj da probamo na spustu. Stvarno svaka cast njemu i Sancezu. Jedini dvojica,za sada,koji se trkaju i pokusavaju da naprave razliku. Nadam se da ce Sancez sutra imati dobre noge tako da ce raditi zajedno na brutalnom zadnjem usponu.

T-Snell
20.07.2011, 17:28
Jebem ti, nestade mi struje na 40 km do cilja majku mu i nevremenu. :wall:

Sam i Alberto napali na zadnjem usponu?

dovla82
20.07.2011, 17:34
Napadao je Contador dva puta ali je mnogo kratak uspon bio nije uspeo da pocepa grupu. Ali zato su napali on i Sancez na spustu,napravili nekoliko sekundi ali ali su ih stigli na ravnom Evans,Andi,Frenk i ostali. Vokler je zbog jakog tempa na spustu uleteo u dvoriste privatne kuce i zajedno sa Basom izgubio jos nekih dvadesetak sekundi.

ClayWarrior
20.07.2011, 17:35
Spust je bio cudesan.. kroz ono drvece i kontrast hladovine i sunca. Sreca samo pa je lik ostavio kapiju otvorenom inace bi bilo svasta

Ovi momci su gladijatori

dovla82
20.07.2011, 17:55
Da ja bila zatvorena kapija Vokler bi je ''ofarbao'' u zuto!!

Indigo
20.07.2011, 18:00
Ma sta rade vise ova braca Schleck i ne zasluzuju pobedu od sada navijam za prave borce a ne pasivne vozace kao ova dvojica, idi bre samo se grupe drze, Contador car a o Voeckleru da ne pricam... :wthy:

dovla82
20.07.2011, 18:09
Ma sta rade vise ova braca Schleck i ne zasluzuju pobedu od sada navijam za prave borce a ne pasivne vozace kao ova dvojica, idi bre samo se grupe drze, Contador car a o Voeckleru da ne pricam... :wthy:
Pa stvarno brate,necu da pljujem mnogo,ali Njih dvojica se samo gledaju. Andi ce da usine vrat,samo gleda preko ramena gde je burazer,gde je Contador,gde je Evans. Ok budi ti oprezan,ali bre samo sto bi ameri rekli sisaju tocak(sucking weal--weal sucker) uopste ne napadaju. Videcemo sutra na planincinama sta ce da bude. Mislim da Alberto nece da ih ostavi na miru dok se ne odlepi dobro. Moze sutra da se desi i presvlacenje Voklera. Gotivim ga ali mislim da nece moci da izdrzi sutra.

Indigo
20.07.2011, 18:14
Pa stvarno brate,necu da pljujem mnogo,ali Njih dvojica se samo gledaju. Andi ce da usine vrat,samo gleda preko ramena gde je burazer,gde je Contador,gde je Evans. Ok budi ti oprezan,ali bre samo sto bi ameri rekli sisaju tocak(sucking weal--weal sucker) uopste ne napadaju. Videcemo sutra na planincinama sta ce da bude. Mislim da Alberto nece da ih ostavi na miru dok se ne odlepi dobro. Moze sutra da se desi i presvlacenje Voklera. Gotivim ga ali mislim da nece moci da izdrzi sutra.
Voeckler je vec zasluzio postovanje, svaka cast za sve..... sutra bi voleo da Contador napdane i da ih ostavi daleko iza, moram priznati da sam pre navijao za El Pistolera ali onda taj doping skandal ili sta je sve bilo me je udaljilo tako da na ovom Touru i nisam imao favorita, navijao sam za uzbudljivu trku i nadao se da braca Schleck mogu nesto uraditi kad ono uzasss, voze kao babe.... ne bi mi bilo zao ni da Voeckler ostane u zutom ili cak da Sanchez krene...sve je moguce sutra pravi pakao.....Mada ni onaj Uran nije za potcenivanje....videcemo..
OFF: Avatar je zbog izgubljene opklade da ne pomisli neko nesto... :D

ClayWarrior
20.07.2011, 18:27
Tur je, na zalost, upropascen vec na samom startu.. prakticno nisu ni krenuli a Alberto je imao 1:45 zaostatka za najvecim rivalom. U nogama je jos uvek osecao Djiro a sigurno je imao i psiholoski teret tako da nam je svima delovao veoma lose, mislio sam da su mu sanse male! Onda je postalo jasno da se malo oporavio i verovatno napravio neki plan kako bi prednost mogao da smanjuje, posto mu je etapa ponestajalo dok su se svi medjusobno gledali. Verovatno ni braca ne bi ovako vozila da su razlike u generalnom nekoliko sekundi, problem je sto ni oni sami verovatno nisu znali sta da rade ali opcija da ne rade nista nam ocigledno svima jako smeta

Juce fantasticno odradjen posao za Alberta u vlaznim uslovima gde je pokazao da je hrabriji i da braca nisu imala nikakav odgovor. Danas je mogao do jos koje sekunde da je kraj bio drugacije profilisan.. on i Sancez su ponovo pokazali da imaju *uda kao dinje

Ostaju jos tri dana gde se nadam da ce pokazati da je najveci biciklista danasnjice ali bice pakleno tesko, ne radi se samo o Endiju vec je tu i Evans koji jos uvek nije pokazao svoje mane.. nadam se da cemo ih videti vec sutra

dovla82
20.07.2011, 18:46
I meni naravno smeta cela prica oko zabranjenih supstanci i razmisljao sam isto u tom pravcu,ok navijao sam za Contadora i to je to. Sada navijam za Evansa. Ali posle Gira,stvarno nisam mogao da verujem. Covek koji je ostavio Nibalija i Skarponija na 6,7 minuta. Nisu mu bili ni blizu. I nije samo sto je tolika razlika,nego koliko je covek bio jak u onim planincinama. Malo mi je krivo sto se tamo ispucao,jako je tesko da se u mesec i nesto dana dostigne vrhunac forme dva puta,ustvari nemoguce. I sad jos ovi pehovi,padovi i povreda kolena. Mislio sam da je gotov, ali covek evo ga vraca se,oporavilo mu se koleno,izdrzao je u Pirinejima i sad napad na Zutu majicu. I ono sto mi je posebno drago jeste sto je citst 100% i pokazuje svima od cega je napravljen. Bori se kao lav!! Idemo jedva cekam sutrasnju etapu. Imaju zadnji uspon nekih 30km i to Ekstra kategorije. Bice ludnica!! Sa punim planinama navijaca... Idemo EL PISTOLERO

T-Snell
20.07.2011, 18:46
Ja mislim da ce Evans kao i prethodnih godina jednostavno puci na jednoj od etapa i da ce to biti to... Prethodnih godina je bilo zanimljivije, pa setite se samo te etape, na nekih 50-60km do cilja vec je sve bilo pocepano, a sad se i na zadnjem usponu samo gledaju i dolaze u velikim grupama.

EDIT: Btw, navijao sam za Contador-a kad se tek pojavio u Discovery-u, video sam ga kao Lance-ovog naslednika i one godine kad se klao sa Rasmussen-om sam bas, bas bio uz njega. Medjutim, zahvaljujuci nekim izjavama i postupcima to se potpuno promenilo, posebno nakon doping skandala, ali ove godine svakako pored Sam-a navijam za njega jer me ona dvojica opasno nerviraju.

ClayWarrior
20.07.2011, 18:55
Cepanja se moraju desiti jer niko nema idealnu poziciju.. Evans dobro zna sta mu se dogadja iz godine u godinu

dovla82
20.07.2011, 19:10
Pazi jos uvek nije bilo onih bas hardcore uspona. Bilo je u Pirinejima,ali Contador je tada samo gledao da odbije napade,koleno mu je bilo upaljeno. A sutra je vec druga prica kad naidju na drugi uspon ima vec sve da popuca zestoko. Imaju tri zida ispred sebe na etapi od 200 km gde je sve uzbrdo. Bice ludnica etapa.

Indigo
20.07.2011, 19:22
Al zato sutra 3 uspona Horse kategorije....bice tu sigurno napada na sve strane a mozda i konacno ova braca krenu agresivnije pa da gledamo pravu borbu....
Videcete vi kada Voeckler sutra bude u begu....covek je car :D

Hurricane
20.07.2011, 20:02
Ja mislim da ce se sve odluciti na hronometru. Kontador, kao i uvek, napada li napada. Naravno u Pirinejima nije mogao ili pak mozda nije hteo. Ali mislim da nece uspeti na brdima da otrese Endija. Frenka, Evansa, Sanceza i Voklera mislim da hoce, ali je Endi dovoljno jak na usponima "konjske" :) i prve kategorije da prati Kontadora. Naredne 2 etape jesu teske, ali se zavrsavaju na brdima, a Endi je po brdima odlican, dok na spustevima vozi kao baba.

dovla82
20.07.2011, 20:52
Ja mislim da ce se sve odluciti na hronometru. Kontador, kao i uvek, napada li napada. Naravno u Pirinejima nije mogao ili pak mozda nije hteo. Ali mislim da nece uspeti na brdima da otrese Endija. Frenka, Evansa, Sanceza i Voklera mislim da hoce, ali je Endi dovoljno jak na usponima "konjske" :) i prve kategorije da prati Kontadora. Naredne 2 etape jesu teske, ali se zavrsavaju na brdima, a Endi je po brdima odlican, dok na spustevima vozi kao baba.
Ja upravo to ocekujem od Conadora. Da ih sve otrese sutra i radi sa Semijem Sancezom. Mora svima da im da sutra bar minut ako hoce necemu da se nada,Vokleru dva. Verujem da je dovoljno jak za takav podvig. Voleo bi napad na drugom brdu,ali tesko posto je zadnje brdo dugo 25km.

Dacha
21.07.2011, 01:21
Braca nisu napadala dosad????Pa nisu,danas i juce,ali jesu u Pirinejima,i nisu uspeli da se odlepe,sutra je kljucna etapa,sutra ce se dobiti pobednik.Braca ce napasti,nemaju sta da cekaju,moraju da naprave razliku u odnosu na Evansa i kontadora jer su ovi mnogo bolji hronometrasi,danas nije bila prilika jer je bio spust,a tu su njih dvojica opet slabija od Evansa i Kontadora,ali je Endi danas savrseno vukao i stigao Kontadora i Sanceza.Bice pakleno,napred braca!!!!:)

T-Snell
21.07.2011, 11:40
Nazalost, moracu da propustim danasnju etapu, a vrlo verovatno i sve do kraja Tour-a... :facepalm:
Zna li samo neko kad ima snimak (ne pregled) na ES-u?

Hurricane
21.07.2011, 12:16
Uf ne znam tacno kad ima, ali ima uvece obicno. Ja tako uhatim oko 11, pola 12 ali najbolje je da pogledas programsku semu, pa ces videti.

dovla82
21.07.2011, 13:01
Snimak imas sutra dan pre podne oko jedanes.

T-Snell
21.07.2011, 13:05
Ma treba mi nesto uvece, necu ni na to stici. :hah:

Nista, pogledacu sad u semi, mada pretpostavljam da ce biti snimak samo zadnjeg uspona, al' bice i to dovoljno valjda...

dovla82
21.07.2011, 14:19
Ako imas lap top i dobar protok,evo ti link za live vide streaming
http://www.procyclinglive.com/livestream/#
http://www.cyclingfans.com/tdf18.html

dovla82
21.07.2011, 14:35
Jebote vec sve puca ima jos 100km i tek je prvi uspon. Etapa je pakao.

Indigo
21.07.2011, 14:47
Kontam da ce na drugom usponu ostati sam glavni favoriti....vec je grupa pocepana, neki gube dah, a braca se i dalje gledaju videcemo mozda kuju neki plan za drugi uspon.... :D

Filip998
21.07.2011, 14:49
Kontador se muci vec na prvom usponu :cry:

Vanja #66
21.07.2011, 15:00
El Pistolero se ne moze prepoznati od kad je pao... Nesto tu definitivno ne stima...

dovla82
21.07.2011, 15:26
Ili se vozi pozadi da ne malo zavara ostale da mu se ne oseca dobro ili to koleno ne moze da izdrzi vise. Nadam se da je ovo prvo.

dovla82
21.07.2011, 15:28
Na British Eurosportu kazu da je Contador isao do medicinskog vozila...

dovla82
21.07.2011, 15:40
Evo ga Andy fala bogu da je napao. Nevolim ga nesto,ali je dobro za trku.

dovla82
21.07.2011, 15:42
Stvarno mislim da se Kontador ne oseca dobro.

Indigo
21.07.2011, 15:55
Kako je sada krenuo Schleck.....konacno da vidimo malo borbe....valjda ce Kontador ostati u grupi ne izgleda dobro za sada

Hurricane
21.07.2011, 15:56
Nadajmo se da ce stici Endija na spustu i na poslednjem usponu.

Indigo
21.07.2011, 15:59
Andy je inace veoma poznat po tome kakav je downhill vozac :D

Hurricane
21.07.2011, 16:13
Srce mi lupa kao ja da vozim :D

Vanja #66
21.07.2011, 16:18
Andy je cini mi se anulirao prednost Voecklera! Da ga ne ureknem, pu, pu, pu! :D

Neka tako nastavi!

dovla82
21.07.2011, 16:24
I sad krece ludilo. Uspon na vrh Galibijea!!!! 35km

Indigo
21.07.2011, 16:26
I sad krece ludilo. Uspon na vrh Galibijea!!!! 35km
Trenutak istine!!

Vanja #66
21.07.2011, 16:36
Jao Indigo, vise nikad da se nisi kladio protiv nekog Partizanovca, jedva ti gledam poptis, razmisljam se da te dodam na ignore listu samo zbog toga... :D Sala mala!

Nekako mi se cini da ce se Andy danas presvuci, dobro deluje, ne verujem da ce popustiti na Galibijeu, ali ima jos i hronometar, a to mu je bas bila slaba tacka ranije, nadam se da vise nije... Mada Kontador se ne sme potceniti, ko zna sta jos ima u nogama.

dovla82
21.07.2011, 16:46
El Pistolero nesme nikad da se potceni. Videcemo u narednih par kilometara.

Indigo
21.07.2011, 16:49
Ovo za sada je smesno koliko grupa zute majice ide sporo.... ne moze ovako nista da se uradi....skoro 4 minuta prednosti ima Schlekova grupa

dovla82
21.07.2011, 16:55
Ovo za sada je smesno koliko grupa zute majice ide sporo.... ne moze ovako nista da se uradi....skoro 4 minuta prednosti ima Schlekova grupa
sad ce da krene to drasticno da se smanjuje, Andy je napred ostao sa dva vozaca koji ne rade nista tako da ce do kraja morati sam, a uspon ce uskoro postati brutalan.

Hurricane
21.07.2011, 16:58
Jedino ce se smanjivati ako ili kad pocnu favoriti da napadaju, ako cekaju 10km do cilja da napadaju ode Endi. Mislim da bi trebali da pocnu da saltaju brzine :)

Indigo
21.07.2011, 17:02
Prema virtuelnom standingu Schleck ima 4:20 min ispred Contadora....ali Contador ima u grupi ko ce da radi za njega Navara, Ankera i Sorensena, dok Schleck nema nikog sem brata koji je 4 mnuta iza.....
Ali evo dok ovo pisem Contador i tim preuzimaju jurnjavu za Andy-em izgleda da ce biti ipak velike borbe...

dovla82
21.07.2011, 17:05
Sta se desava ovde niko nece da povuce. Pocinju da me nerviraju malo.

Indigo
21.07.2011, 17:08
Ja koliko znam pravilo je da se napada na poslednjoj cetvrtini ovako velikih uspona tako da bi trebalo ocekivati napad tek oko 6 ili 7 km pred kraj......ako ne krene neko Andy ima zutu majicu sigurno

Hurricane
21.07.2011, 17:09
Gotovo, ovo je i glupo i dosadno, a ocekivao sam najbolju etapu, a oni se tu prenemazu. Sve sam se iznervirao

ClayWarrior
21.07.2011, 17:10
Ne mogu da verujem da su prodali Tur bez ikakve borbe

dovla82
21.07.2011, 17:16
Sad ce da krenu napadio pada ova prednost na 1,5 minuta.

Indigo
21.07.2011, 17:17
Evans vuce ostali ga gledaju, nema smene vec 2 kilometra, smesno na sta sam ja bacio 5 sati zivota....i evo ovo sada prvi put kazem Evans zasluzuje da pobedi jedini vuce od ovih invalida.....Idemo Cadel

Hurricane
21.07.2011, 17:36
Au na hronometru ima da se svede borba Endo protiv Voklera :)

ClayWarrior
21.07.2011, 17:41
Vokler je Supermen :D

Strasno je koliki su paraziti ispali prema Kadelu, bas jadno

Filip998
21.07.2011, 17:41
moze li mi neko reci da l' je Andy u zutom , meni ES nestao na 10 km do cilja ?

Indigo
21.07.2011, 17:42
Voeckler car ostao u zutom :wthy: :wthy:

Vanja #66
21.07.2011, 17:43
I zadrza ipak Voeckler majicu... Svaka mu cast, iako je Evans vukao, trebalo je to ispratiti.

dovla82
21.07.2011, 17:47
Svaka cast Cadelu kako je vuko 10km. Jak je kao zamlja. Vokler nije mogo da daje tempo ali je uspeo da isprati. Contador upravo izgubio Tur. Previse je bilo stvari za njega,Giro,padovi na pocetku,povreda kolena i sve je gotovo. Napred Cadel ovo je tvoja sansa.:tu2:

Hurricane
21.07.2011, 17:50
Pa da tu si u pravu, mnogo je bilo i Tur da se ove godine osvoji pored ovakve konkurencije sto se Kontadora tice, sledece godine ce biti bolje. Kadel ima sansu, a Vokler je junacki prosao kroz cilj :)

dovla82
21.07.2011, 17:54
Stvarno mi je krivo sto je ovako ispalo kao sto vidite i ovakva etapa moze da prodje bez velikih uzbudjenja ako Contador ne napadne. Nije se dobro osecao danas videlo se od pocetka etape. Bas me zanima sta ce reci u intervjuu.

dovla82
21.07.2011, 22:27
To je to El Pistolero je rekao da vise nije mogao da izdrzi. Posle problema sa kolenom i dobijenih analgetika vuko je koliko je mogao i na kraju eksplodirao nije mogo vise.,kaze da noge nisu slusale i da je pretrpeo kolaps. Na kraju i veliki sampion pokazuje da je covek pre svega i cestita endiju na odlicnoj vozvnji i dobroj taktici. Vidimo se sledece godine Alberto.:wthy:

Dacha
22.07.2011, 01:31
Bice cupavo.Sutra treba nadoknaditi ovih 15 sekundi,ali i povecati prednost u odnosu na Evansa zmiju,jer on na hronometru moze ovo da uhvati.Nadamo se najboljem,c mon Andy :)

Indigo
22.07.2011, 02:38
Kako smo potcenili sutrasnu etapu, bas sada gledam profil, bice i sutra vatre ko zna mozda i neki beg, mozda Contador....
Prvo se ide na Telegraphe dosta tezak uspon, onda Galibie na kom je Kontador zaostao a zaim legendarni uspon Alpe d huez bice to dobra etapa mozda Evans napadne nema sta da ceka vise....

Dacha
22.07.2011, 02:51
Ma Evans ne mora da napada,to je neka moja filozofija,on ceka hronometar,sad mu je cilj da drzi sto manju razliku u odnosu na bracu,i ako ona bude manja od 2 minuta,ima on sanse da to nadoknadi na hronometru ;)

Damiano mashina,bas me je obradovao danasnjom voznjom

Indigo
22.07.2011, 15:52
Kakav je borac Voeckler :wthy: Nemam reci idemo majstore....

dovla82
22.07.2011, 16:02
Contador ce da osvoji Tour za Andija. Andi je sa ovim dosta pobego Evansu. Ako ostane ovako tesko da ce Evans nadoknaditi ovo na hronometru. Voleo bi da Alberto uzme etapu. Bar je to zasluzio. Svaka cast Vokleru, covek vozi skoroz sam i drzi se.

Indigo
22.07.2011, 16:11
Valjda ce Alberto sada napasti.... malo za promenu...

dovla82
22.07.2011, 16:15
Ne vredi eksplodirao je Vokler.

Indigo
22.07.2011, 16:22
Mozda je Kontadorov plan da ga unisti na spustu, nije Andy tako dobar u tom segmentu, pa mozda ga natera na pad ko zna kakva mu je sada taktika :D

dovla82
22.07.2011, 17:03
Mislim da vise nema nikakve taktike za Contadora. On je juce definitivno izgubio Tour. Sada ide samo na etapnu pobedu.

Indigo
22.07.2011, 17:26
Ovo se cekalo...kako samo ide El pistolero.... Konacno jedna prava etapa..

ClayWarrior
22.07.2011, 18:02
Sta vredi kad se nije upisao u pobednika ove kraljevske etape

Kadel sutra osvaja Tur, pored svega sto ga je juce i danas snaslo

Dacha
23.07.2011, 01:39
Bice jos prilika za Endija,drago mi je zbog Evansa.Toliko mucenja,sad ce verovatno uzeti ovo,zasluzio je posle svih muka,i to bas na ovom turu kad je Kontador savladan :D
Ali,57 sekundi treba nadoknaditi,jeste favorit Kadel da obuce zutu majicu ali ostavljam par procenata sanse i za Endija da odveze hronometar kao Sastre 2008. i zadrzi majicu.Bice ekstremno tesko,gotovo neverovatno ali nadam se najboljem :)

Hurricane
23.07.2011, 11:42
Jak je Endi i mislim da ce pre se onesvestiti od bolova na cilju nego da da zutu majicu Evansu :)

Indigo
23.07.2011, 12:08
Axxx al ide se 42 km....Evans je bolji hronometras, na svakom Km-u nek zgrabi po sekundu dve i to je gotovo... :)

Hurricane
23.07.2011, 15:22
Au pa Tonijeva butina velika kao celo moje telo :D Nije ni cudo sto je sve iskidao na hronometru :)

Vanja #66
23.07.2011, 15:50
Slabo mi je gradivo za hronometar, po kom redosledu salju vozace, obrnuti generalni plasman ili...

dovla82
23.07.2011, 16:26
Axxx al ide se 42 km....Evans je bolji hronometras, na svakom Km-u nek zgrabi po sekundu dve i to je gotovo... :)
Mislim da si upravu,definitivno Evans osvaja Tour.

dovla82
23.07.2011, 16:33
Kako vozi Cadel izgleda ko da ce dati Andiju 2 minuta,voleo bi da El Pistolero uzme etapu za sad vozi odlicno.

Vanja #66
23.07.2011, 16:40
Kadel leti, 30s za 15km, uf! :s

Hurricane
23.07.2011, 16:45
Slabo mi je gradivo za hronometar, po kom redosledu salju vozace, obrnuti generalni plasman ili...

Verovatno si ukapirao do sada, ali prvo ide poslednji pa svaki sledeci na 2 minuta do 10. mesta, pa onda svaki sledeci na 3 minuta do 1. mesta :)

dovla82
23.07.2011, 16:45
Kadel leti, 30s za 15km, uf! :s
Jebote koliko sam srecan, Evans stvarno osvaja TOur de France!!!!

Hurricane
23.07.2011, 16:50
Jebote koliko sam srecan, Evans stvarno osvaja TOur de France!!!!

Ja i sam i daje u neverici :)

Hurricane
23.07.2011, 16:56
I da, osvoji Evans :)

dovla82
23.07.2011, 17:03
I Contador je stvarno sjajno vozio hronometar. Evansu svaka cast brzi je od Andija vec sad 2 minuta.

dovla82
23.07.2011, 17:10
Jebote ceo sam se najezio kad su rekli komentatori -Cadel Evans je osvojio Tour 2011.-:wthy: kako to dobro zvuci. :bcy:

ClayWarrior
23.07.2011, 17:51
Slek mladji se kurcio u cetvrtak bez velikog uspeha (iskreno, zasluzio je vise sekundi), juce je jedva skupio snage da predje liniju cilja i danas ni najveci optimisti u timu nisu verovali da moze zadrzati majicu

Kadela ne volim ali je ovaj Tur vise nego zasluzio, nije pokazao svoje uobicajene boljke, uglavnom je vukao sve ostale i danas u velikom stilu dolazi do najveceg priznanja u sportu

Albertom moram biti zadovoljan jer je pokusao da ucini ono sto nikada niko nije.. nije uspeo ali vratice se dogodine. Sada se nadam da ce pokusati da uzme i Vueltu jer opet moram da kazem, ko je gledao Armstronga pomislio bi da postoji jedna trka na svetu

Dacha
23.07.2011, 17:54
Svaka cast Kadelu,postojala je nada,ali Andy nije imao dovoljno snage.Ima jos vremena za njega,samo da unapredi hronometar i voznju na spustu i pasce i taj tur.Jos jednom,cestitke Kadelu i njegovim navijacima

Flash
23.07.2011, 18:04
Svaka cast Kadelu, iako sam navijao za Endija i nadao se da ce uspeti da sacuva majicu.Evans je fenomenalno odvezao ceo Tour i danasnji hronometar, i na kraju sasvim zasluzeno slavio.:ajde:

Sledece godine Andy osvaja, samo jos da poboljsa hronometar.:bcy:

ClayWarrior
23.07.2011, 19:28
Hronometar se ne moze poboljstati preko noci a mislim da iz dosadasnjeg iskustva (dovoljno je samo ovogodisnju trku pogledati) ne mozemo nikad sa sigurnoscu govoriti o pobedniku naredne sezone... na kraju krajeva, bave se veoma opasnim sportom

Flash
23.07.2011, 20:32
Naravno da je uvek nezahvalno prognozirati pobednika u ovoj, ili bilo kojoj drugoj trci.Ja sam to vise onako navijacki konstatovao, jer mi je Andy stvarno drag, a vec drugu godinu zaredom osvaja 2. mesto pa bi bio red da konacno sledece godine osvoji Tour. :)

dovla82
23.07.2011, 20:44
Naravno da je uvek nezahvalno prognozirati pobednika u ovoj, ili bilo kojoj drugoj trci.Ja sam to vise onako navijacki konstatovao, jer mi je Andy stvarno drag, a vec drugu godinu zaredom osvaja 2. mesto pa bi bio red da konacno sledece godine osvoji Tour. :)
Tesko da moze da uzme Tour sa ovako losom voznjom na hronometar. Obicno je u trku ukljucen i prolog koji je takodje hronometar. On covek gubi ogromno vreme i tesko da moze puno da poboljsa ovaj segment. Obratite paznju, Contador se nizasta nije borio pa je bio bolji od Endija minut i po.On nikad ne bi prepustio trku,kao sto je Endi to dozvolio. Jednostavno mislim da ovon decku fali malo m.da, kad nema nekog iz tima oko sebe slabo se snalazi. Dok su Alberto i Evans podosta sami i nemaju tako jaku ekipu da ih cuva celu trku. Mislim da definitivno Saxo Bank treba da pojaca tim sledece sezone, za Bmc se vec zna da dovode pojacanja.

ClayWarrior
23.07.2011, 20:51
Alberto nema nikoga, tim mu je ocajan

ClayWarrior
24.07.2011, 17:31
Po ko zna koji put neuhvatljivi voz HTC-a i lagana kombinacija Renso-Kevendis za bolesnu dvadesetu etapnu pobedu Marka.. strasno

Flash
25.07.2011, 14:20
Australija slavi Kadela Evansa

Izvor: B92, Beta

Pobeda Kadela Evansa trci „Tur d’Frans“ izazvala je oduševljenje u Australiji, zemlji koja je uveliko navikla da njeni sportisti prevazilaze očekivanja.

1764

Političari na republičkom i saveznom nivou raspravljaju se kako da obeleže pobedu, a među idejama su dizanje spomenika, pravljenje parade ili velike žurke dobrodošlice.

Građani mesta Barvon Heds, gde Evans živi, nosili su žute majice, a lokalni čelnici diskutovali su o ideji da nazovu most po svom najčuvenijem stanovniku.

Australijanci su ostali budni tokom noći da bi gledali kako 34-godišnji Evans vozi pobedničku vožnju niz Jelisejska polja i postaje prvi Australijanac koji je trijumfovao na „Turu“, najprestižnijoj biciklističkoj trci na svetu.

Zbog svega toga, radnici u ponedeljak nisu bili baš agilni na poslu, a televizija koja je prenosila trku zabeležila je najveću gledanost u ovoj godini. Direktan prenos u nedelju pratilo je skoro dva i po miliona ljudi, što je više od deset odsto populacije. Ista televizija emitovaće u ponedeljak uveče specijalnu emisiju pod nazivom „Kadel – Trijumf“.

Velika fotografija uplakanog Evansa našla se na naslovnoj strani sidnejskog „Morning heralda“, pod naslovom „Radost i agonija šampiona“.

Naslovnice i sportske strane novina širom zemlje posvećene su biciklističkom junaku, iako su izdanja bila zaključena pre nego što je Evans zvanično prošao kroz cilj.

1765

Komentatori i javne ankete širom zemlje postavile su Evansov uspeh među najveće koje je postigao neki sportista iz Australije.

Trener Instituta za sportski biciklizam Viktorije Dejv Sanders koji je uticao na karijeru novog pobednika „Tur“, ocenio je da je se Evansov uspeh može porediti sa pobedom fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.

„Tvrdim, ovo je najveći pojedinačni uspeh u sportskoj istoriji Australije i izazivam bilo koga da ospori to“, rekao je trener koji je nagovorio Evansa da se prebaci sa BMX bicikla na drumski.

Očekuje se da će se Evans vratiti u Australiju tek u oktobru, kada se obično vraća iz Evrope da provede leto u zemlji. U međuvremenu, majka bicikliste rekla je da se kuća u mestu Arturs Krik, u ruralnom delu zemlje, već pretvorila u oglasnu tablu za navijače.

„Znaci na putu pokazuju da je slava skočila širom planete i da Australijanci slave pobedu lokalnog junaka. Divno je što su ljudi toliko uzbuđeni zbog „Tura“. Mislim da je ispravno da uvedemo neradni dan i nazovemo ga, na primer, ’žuti dan’“, rekla je njegova majka Helen Koks.

1766

Savezni ministar sporta Mark Arbib rekao je da će pobeda Evansa inspirisati novu generaciju biciklista.

„Njegov inspirativni uspeh osvojio je simpatije svih Australijanaca. Neumorno je radio da osvoji najprestižniju biciklističku trku na svetu, pošto je dva puta bio drugi. Imao je uspone i padove, ali je pokazao nesalomivi duh, i to mu je donelo nagradu u Parizu“, rekao je Arbib.

Premijerka Australije Džulija Gilard brzo je odbacila pozive o uvođenju državnog praznika, ali je govorila o uticaju uspeha na zemlju, a ona je sa Evansom razgovarala pre poslednje etape.

„Šalili smo se o uticaju na ekonomiju države. Rekla sam mu da ne doprinosi mnogo nacionalnoj produktivnosti, pošto svi dolaze na posao sa krmeljivim očima. On je odgovorio da će biti sve u redu, pošto će ljudi posle toga biti puni morala i da će vrednije raditi“, rekla je premijerka.

miki1
25.07.2011, 16:22
svaka cast ovom evansku nakon toliko godina napokon,potpuno zasluzeno:wthy:

Dacha
06.02.2012, 17:01
http://www.b92.net/sport/pojedinacni/biciklizam.php?yyyy=2012&mm=02&dd=06&nav_id=580288
Nije odgovarajuca tema,ali nema drugog mesta.

ANDY :dw:

Aleksa9
06.05.2012, 00:30
Vidim da nema otvorene teme za BICIKLIZAM, a ima za KARLING :facepalm:

Jel prati neko Giro???