PDA

Pogledati punu verziju : 2011 Formula 1 British Grand Prix - Silverstone Circuit

Mr.M
28.06.2011, 18:54
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Silverstone_Circuit_2010_version.png/800px-Silverstone_Circuit_2010_version.png

Broj Krugova : 52
Duzina Kruga :5.9km
Duzina Staze : 306.7km
Broj Odvezenih Trka : 65
Prva Odvezena Trka : 1926
Najvise Pobeda : Jim Clark i Alain Prost (5)
Najvise Pobeda Konstruktora : McLaren i Ferrari (14)

VN Britanije ili uopsteno Silverstone je trka koja mnogo znaci Formuli 1 ... Kao sto u tenisu imamo 4 Grand Slama , British Grand Prix upravo spada medju 4 najbolje trke u kalendaru F1 ... Mnogo desavanja se upravo na ovoj stazi desavalo iz godine u godinu ... Mnoga lepa ali i ruzna secanja su zapamcena.

Prosle godine imali smo vrlo zanimljivu trku , trku u kojoj su u kvalifikacijama dominirali piloti Red Bulla - Webber i Vettel naravno ... Ali trka je bila prica sama za sebe ... Sve je pocelo vec u 1.krugu trke , Webber je napao timskog kolegu , prosao ga na startu a Vettel u zaru da vrati poziciju proletio je pored i prakticno cela trka je bila unistena, pao je na 18 mesto i morao je da gradi trku ispocetka. Alonsovo puknuce gume i trka ispocetka i za njega je naslucivalo da ce biti ludo do kraja ... U 29 krugu De la Rosa i Sutil su imali kontakt nakon kojeg je Spanac napustio trku a Safety Car je izasao na stazu ... Da za Alonsa nesreca bude gora morao je odraditi i Drive Through. Do kraja trke Webber je odvezao kako treba i pobedio ...

Ali osvrnimo se na ovu godinu , da budemo iskreni Vettel je pobegao na 99 bodova ispred Alonsa , preko 90 ispred Buttona i jos vise ispred Hamiltona ... Da li je moguce da ga se stigne ? Ali ruku na srce , do kraja je jos 11 trka u teoriji 275 mogucih bodova da se osvoji ... Ferrari se vraca , McLaren takodje ali da li je kasno da se uhvati voz ??? Idila Red Bulla i Vettela traje ali sta ako se krene gubiti , sta ako ne krene sve po planu da li ce i dalje da budu tako blistavi , da li je toliko opisivanje posle Valencije da im ta pobeda najvise znaci da znaju da im je Ferrari i McLaren za vratom ? Dosta odgovora ce mo dobiti u Silverstoneu , da li ce Ferrari do prve pobede u sezoni ili ce McLaren da skine Red Bull ili ce pak Vettel da pokaze i opravda da je u ovom trenutku najbolji na svetu ? Sta ocekivati od Renaulta i Mercedesa , svi znamo da razlika izmedju 4 i 5 na kraju sezone po novcanim vrednostima je velika ... Jasno je da ni Renault ni Mercedes u ovom trenutku u legalnoj trci ne moze do postolja ali sa 5 pozicijom bi sigurno bili zadovoljni ? Barichello jako voli Silverstone , setimo se 2008 kada je 16 mesto imao u kvalifikacijama ali zahvaljujuci odlicnoj strategiji i kisi se dovezao do postolja sa onakvom Hondom... Godinu kasnije je bio 3 a 2010 5 ... Da li Rubens moze ponovo da napravi dobar rezultat ... Massa je ponovo ocajan i do kada ce to da traje ?

Svakako imamo podatke koji nam garantuju zanimljivu trku i mislim da ce u kvalifikacijama da bude jako zanimljivo jer ako konacno neko skine Vettela iz prvog startnog reda , mali Nemac nece bas lako da vozi trku ako bude ispred njega dosta bolida , videli smo da u Valenciji vecu prednost od 5 sekundi nije mogao da napravi tako da dosta zavisi od kvalifikacija i to 5s kada nema bolida ispred sebe, sta ako ih ovaj put bude ?

Trenutno stanje u poredku je sledece :

Vettel - 186
Webber - 109
Button - 109
Hamilton - 97
Alonso - 87

Stanje kod konstruktora

Red Bull - 295
McLaren - 206
Ferrari - 129
Renault - 61
Mercedes - 58

Krug na Silverstoneu sa Markom Webberom

http://www.youtube.com/watch?v=QPmOVYoYZU8

Vanja #66
28.06.2011, 19:00
Opa, Miko, vec... Si malo poranio, a? :D

Super izgleda, ali zadnji pasus mi je epic! :rofl:

Mr.M
28.06.2011, 19:01
Ja pisem bolje tekstove od top novinara :lol1: :lol1: ... Dodana i anketa

Vanja #66
28.06.2011, 19:07
E, glupa ti anketa, e! :p :D

Vidi, McLaren ce se posteno obrukati ako se sad ne potrudi da smesti obojicu na podijum, a Ferrari najmanje gubi ritam ovim novim pravilom, naravno da ce se dominacija prekinuti... Iskreno, ako budemo imali i jedan RBRov auto na podijumu, bicu impresioniran!

Vladan
28.06.2011, 19:10
Svaka cast Miko:hat_1:
Jedna od boljih staza sto se mene tice :)
Najvaznije je da cemo gledati duele i preticanja,mislim da ce tesko neko skinuti Fetela na kvalifikacijama,ali opet je sama trka sansa

Vanja #66
28.06.2011, 19:15
Svaka cast Miko:hat_1:
Jedna od boljih staza sto se mene tice :)
Najvaznije je da cemo gledati duele i preticanja,mislim da ce tesko neko skinuti Fetela na kvalifikacijama,ali opet je sama trka sansa

Boga mi, Hamilton mi je vrlo sumnjiv po tom pitanju... Alonso tesko, Button nije tako brz na kvalifikacijama, a nije ni Wbber, ali zato Lewis... Ne volim ga, ali mislim da ce se pokidati da bi stigao da tog pola, i mislim da ce tako u glavi prekinuti taj svoj los period...

Naravno da bih zeleo da vidim Fernanda na tom polu i da do kraja odveze besprekorno, ali samo mi se ovaj drugi deo cini imalo realnim.

Mr.M
28.06.2011, 19:28
Ma bilo ko , samo da Vettel ne bude 1 u kvalikacijama i imamo dobru trku

Tony_G
28.06.2011, 19:47
Mislite da ce novo pravilo u toj meri oslabiti Red Bull da ce ih odjednom preskociti Ferrari i Meklaren?
Ja bas i ne verujem u to, iako se tome nadam.
Ali u Silverstonu je najvaznija aerodinamika a znamo ko je gazda u tom segmentu.
Nznm, bice interesantno, i nadam se da ce biti kombinacija crvenih i zutih guma, jer ce se Ferrari u spurotnom muciti.
Druga dobra varijanta je da pada kisa, u tom slucaju bih pre svih dao sanse Hamiltonu, a potom i Buttonu (takticaru).

Nebojsa
28.06.2011, 20:08
Jedna napomena:
-Startno ciljni pravac je sada posle krivine Klub a ne gde je ranije bio i gde je ucrtan na ovoj slici.

MarkedOne8
28.06.2011, 23:58
Jeste da stupa na snagu to novo pravilo o izduvnim granama i difuzoru ali to nece oslabiti Red Bull, cak ce ih naterati da jos jace rade kako bi obezbedili jos bolji bolid za nastavak sezone.

Iceman
30.06.2011, 10:43
http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/10282/8/

e (http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/10282/8/)vo vam pa citajte

pa posle ovo

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/10283/8/

Vanja #66
30.06.2011, 11:18
Normalno da ce da im skine toliko vremena, jos pogotovu sto su ceo bolid pravili da bude podredjen tom konceptu. Ne moze se napraviti tolika razlika ako se nesto radikalno ne ucini, a to je upravo ovo sto je i Newey rekao, ceo bolid je pravljen oko koncepta off-throttle izduvnih gasova. McLaren ce izgubiti mozda 0.3s, ali nedoknadice to novim delovima, ne sasvim ali dovoljno. Ferrari je najmanje koristio takav sistem, zato ce najmanje i gubiti, a donece gomilu novih stvari, tako da bi trebalo da budu jos jaci.

Evo neke stvari sa sajta:
GUME:

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/6/12236.html

MOTORI (otprilike isto sto je i Iceman postavio):

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/6/12237.html

Joj kako se radujem povratku turbo motora, ovi motori zvuce fantasticno, zamislite jos kad pocne da se vrti turbina. :f1:

John Doe
30.06.2011, 11:37
Tvrde gume, znaci otpisati Ferari, i nadati se da ce Meklaren uraditi nesto.

Nebojsa
30.06.2011, 12:08
I ja mislim da ce se Ferari opet muciti sa tvrdjim gumama, mada mozda iznenade. Taman ce se kompenzovati to sto ce ih najmanje pogoditi promene pravila. Ceka nas zanimljiva trka koja bi mogla da bude dobra indikacija sta nas ceka u toku sezone. Ne znam ko je od komentatora rekao da ove godine vozaci iz vrha nisu imali tehnickih pehova, vreme je da i to pocne.
Kad smo vec kod toga, ako se ovako nastavi, ovogodisnji Red Bul se moze smatrati najboljim bolidom (uz FW15c) koji je ikad dizajnirao Njui, a to je vrlo velika stvar. I ranije su mu bolidi bili brzi, ali ne pamtim da su bili ovako pouzdani.

Mr.M
30.06.2011, 12:57
U pravu si , inace je na svakoj trci po jedan izletao , nekad oba ::) ... Doduse znali su i povezati 2-3 trke bez izletanja :D

Vladan
30.06.2011, 13:30
Pogledajte ovo :D

Ferrari: huge infrastructure, 199M Euros for 2011.
McLaren: slightly less big but still huge infrastructure, 180-200M
Red Bull: smaller but very up to date infrastructure, 180-200M
Renault: Smaller infrastructure, 86M
Mercedes: big but old infrastructure, smaller workforce than the other three, 72M
Williams: Consequent and modern infrastructure, but unreliable wind tunnel. No precise money figure found. Est. 60-80M.
Force India: Small and modern infrastructure, no precise money figure found. Est. 60-80M.
Sauber: very modern infrastructure, around 48-52M
Lotus: basic infrastructure, no precise budget figure. Est. 40-60M.
Virgin: little to no infrastructure, around 45M
HRT: Little to no infrastructure, 34M

Pa Mecka ima vise nego korektan bolid s obzirom na ulaganja.Ferari treba da se zapita.
Sto se tice ovoga da ce biti sporiji RB,bice sigurno,ali bice i ostali bojim se,ne mozda toliko.Pitanje je moze li im iko ista na kvalama...

Tony_G
30.06.2011, 18:33
RIKIARDO MENJA KARTIKEJANA u HRT-U.

Nznm na koliko trka ce ga zameniti, niti zbog cega. U Torro Rossu se nadaju da ce Rikiardo steci iskustvo koje ce mu biti potrebno sledece godine kada bude za njih vozio.
Sto znaci da ce ili Buemi ili Alguersuari da odu iz ekipe, da li ce stvarno u Red Bull umesto Webbera? Mislim da bi to bila katastrofa za sampionat, jer sve sto bi radli je stitili ledja Vettelu, a to nam ne treba. Nadam se da ce Webbera u Red Bullu zameniti vozac koji je sampionski kalibar.
Inace odlicne vesti za Rikiarda, mada ce tesko bilo sta uraditi, ako zavsi ispred konkurencije (Lotus, Virgin) bice fenomenalno...

Vanja #66
30.06.2011, 19:54
Sjajno, novo lice na trkama F1, uvek je lepo videti tako nesto! :D

Ricma
30.06.2011, 21:14
Naisao sam na vest da ce Veber voziti za Red Bul i sledece sezone samo jos nije doslo do pocetka pregovora, ali treba ocekivati da ce se postici dogovor.

ChrashedIce
30.06.2011, 22:46
Bogu hvala, muka mi je od Kartikejana...

Btw, Danijel RIKARDO, bez onog drugog I ;)

Vladan
30.06.2011, 23:14
ChrashedIce dobrodosao na forum :bye:

Steta sto ce morati da vozi taj bolid,ali sve je to skola.Nadam se da ce ostati jos dugo godina u F1 :)
http://www.danielricciardo.com/

Mr.M
30.06.2011, 23:15
Meni je svejedno , D'Ambrosio,Kartikejan, ne znam ni ko je jos HRT-ov vozac xD... A da Liuzzi ... Pa ni Glock xD...

bice
Svakako ce biti bolji od Kartikejana :D

Tony_G
Bogu hvala, muka mi je od Kartikejana...

Btw, Danijel RIKARDO, bez onog drugog I ;)

Pa pise se Ricciardo, ali nebitno...
Dobro dosao na forum. Slazem se za Kartikejana, lik je najgori.

Off
@ Vanja Sta kazes na avatar novog clana?

Vanja #66
01.07.2011, 09:00
Pa pise se Ricciardo, ali nebitno...
Dobro dosao na forum. Slazem se za Kartikejana, lik je najgori.

Off
@ Vanja Sta kazes na avatar novog clana?

Ah, muci me, ne treba mi sad da pocnem, kad se do sad nisam opijao, ne treba ni sad da pocnem, ali ovde sve u znaku nekog alkohola, majku mu, samo na greh nagonite! :lol1:

Ni tvoj nije los, ja cu da spremim nesto specijalno za sutra i prekosutra, tribute to Nole & Rossi!

ChrashedIce
01.07.2011, 09:51
Hvala na dobrodošlici :)

Nemojte molim vas da stavljate Glocka u isti koš sa ovim nesretnim Karthikeyanom, čovek je bar za klasu ispred!

Je l' ja to dobro vidim, ovde ima fanova Finlandie? :D

Nebojsa
01.07.2011, 10:33
@CrashedIce

Dobrodosla i ovde zvanicno, znao sam da ces se pojaviti pre ili kasnije :biggrin: Nista bez Kimija i Finlandije ;)

Jako mi je drago sto ce Rik(i)ardo (trazim vec neko vreme i ne mogu da nadjem kako se pravilno cita) dobiti priliku da se pokaze u trci, pa makar i u tom jadnom HRTu. Bitno je da oseti atmosferu i da bude na istom delu staze kao i najbolji vozaci, to ce mu mnogo znaciti, i dalje tvrdim da je ubedljivo najtalentovaniji od svih potencijalnih kandidata za stalno mesto u F1. Ne zaboravite i da se Alonso proslavio u onoj kanti od Minardija, Sena u Tolmenu... Ko zna nije mu bitno sta vozi, pokazace talenat. Mada ce mnogo referentnija biti sledeca godina u Toro Rosu.
Meni ovo izgleda kao da su se domine pokrenule za prelazak jednog od vozaca Toro Rosa u Red Bul, po zaslugama i godinama pretpostavljam Buemija, mada nije iskljuceno i da predje Haime. Mozda postoji neki dogovor da ko ima vise bodova na kraju godine predje. Ako je tako bidje vrlo zanimljivo ako se njih dvojica nadju u vidokrugu.

Vanja #66
01.07.2011, 10:45
Meni je iskreno realnije da jednom od njih dvojice pokazu vrata, ali ne prema Red Bullu... Ni jedan ni drugi ne pokazuju nista zapazenije, meni je nekako Jaime bolji, subjektivno, ali nisu ni blizu nivoa Vettela i Webbera, zato mislim da nece dobiti priliku da se pokazu u nesto boljem autu. I dalje mi je realnije da ce Webber izvoziti jos sezonu-dve i da ce potom Ricciardo preci u RBR, a Webber u Qantas kao pilot. :D

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/6/12239.html

OFF:
CrashedIce i NebojsaNS, se vi odnekud poznajete ili...

Iceman
01.07.2011, 10:46
I meni je drago sto ce Ricciardo voziti umesto karthikeyan-a.Bice bolji to je sigurno ali sad oce li bit bolji od lotusa to tesko ali od virgina sigurno ;)

Vanja #66
01.07.2011, 10:50
I meni je drago sto ce Ricciardo voziti umesto karthikeyan-a.Bice bolji to je sigurno ali sad oce li bit bolji od lotusa to tesko ali od virgina sigurno ;)

Neka bude za prvu trku bolji od Liuzzija, pa posle, za koju trku, neka bude bolji i od Virginovaca, a za Lotus polako, ako ih nadmasi da kraja sezone, ako uopste ostane u HRTu, tj. ako ga vec ove sezone ne premeste u STR, onda je pokazao klasu!

Nebojsa
01.07.2011, 10:54
@Vanja

Mislim da da su planirali da skartiraju nekog od njih, vec bi pustili Danijela da vozi bar neku trku, ako ne i skroz. Ako se secas Burdea su u sred sezone sutnuli bez imalo grize savesti.

Za off:
Svasta... Odakle ti ta ideja ;)

Vanja #66
01.07.2011, 11:15
@Vanja

Mislim da da su planirali da skartiraju nekog od njih, vec bi pustili Danijela da vozi bar neku trku, ako ne i skroz. Ako se secas Burdea su u sred sezone sutnuli bez imalo grize savesti.

Za off:
Svasta... Odakle ti ta ideja ;)

Slabo lazes, novinar... :biggrin:

A ovo drugo, koliko mi se cini, nisu ulagali u Bourdaisa koliko u ovu dvojicu, ako su uopste ulagali. Ti si jednom rekao da neces ulagati u nekog da bi ga otpustio, slazem se, ali ako ne pokazuje ocekivane rezultate, sumnjam da ce ga zadrzati koliko god da su ulozili, naprosto ne donosi poene (tj. novac) koliko se ocekuje i zato je neophodno da ode.

Sumirano: u Bourdaisa su ulagali malo ili nula => lako ce ga otpustiti zarad nekog ko je malo bolji i ko je njihov vec duze vreme.
U ovu dvojicu su ulagali vise, verovatno slicno kao i za Ricciarda => otpustice onog ko je najlosiji od te trojice, jer ova dvojica nisu bolji od Webbera, iako su u losijem bolidu, tako da nema mesta za njih u RBR bolidu. Moje vidjenje, nekako je najlogicnije i najopravdanije po pitanju novca. E, sad, sve zavisi da li sam u pravu da nisu bolji od Webbera, to je po meni jedina promenljiva u celoj prici, a njima to nije promenljiva i zato oni vec znaju sta ce i kako ce...

Ali, ko zna, mozda ce i Ricciardo direktno u RBR, ako Webber kaze: Dosta mi je... Svakako vrlo zanimljiva polemiika.

Nebojsa
01.07.2011, 11:30
@Vanja

Ima tu logike, ali nije ni ovo sto sam ja napisao nemoguce ;) Ne verujem ja da su RBRu odusevljeni da Veber zaostaje pola sekunde za Fetelom. Imace 35 godina na kraju sezone, ako vec nemaju takmicarskog vozaca bolje da imaju mladog koji mozda nesto i postane.

ChrashedIce
01.07.2011, 14:24
@ NebojsaNS

Pa kako, bez ta dva ne ide ;)
A za Ricciarda, definitivno znam da se izgovara Rikardo, sam je pričao o tome u Red Bull Podcast-u!

Mislim da je realnije da upravo on (Ricciardo) zameni Webbera, u Red Bull-u, kada Webber reši da napusti tim. Ova dvojica nekako nisu pokazali dovoljno za ekipu koja će po svemu sudeći braniti titulu i sledeće sezone. S druge strane, postoji praksa Toro Rossa da u Mađarskoj "šutne" jednog vozača. I Vettel je, kao i Jaime, debitovao za njih upravo na Hungaroringu, zamenivši Speeda čini mi se!

Što se tiče pravila za 2014-tu, ne znam koliko će to limitiranje obrtaja uticati na zvuk, samo se nadam da neće zvučati kao GP3 serija, to je stvarno jezivo. Ko je imao priliku da to čuje uživo, razume o čemu govorim!

Iceman
01.07.2011, 19:58
najbolje da mi malo pricamo o trci sto dolazi a ne da menjamo teme sve...!!

Sta mislite ova nova staza Silverstone Wing.jeli bolja od prosle ili je gora ?

po meni je gora
evo vec koliko godina sam navikao na staru stazu,a sad ova nova nzm sta ce im sve ovo..

Nebojsa
01.07.2011, 20:06
Ma najvise me nervira pomeranje startno ciljnog pravca, idiotizam. Svi znamo za onu puz krivinu iz koje se izlazi na pravac, to je nesto legendarno. Uz to, Arena deo je napravljen tako da je nemoguce stizati. Ne svidja mi se uopste. Neke stvari su jednostavno suvise dobre da bi se menjale. Ako neko pipne Spa, necu vise gledati nikakav motosport iz protesta.

Tony_G
01.07.2011, 20:43
najbolje da mi malo pricamo o trci sto dolazi a ne da menjamo teme sve...!!

Sta mislite ova nova staza Silverstone Wing.jeli bolja od prosle ili je gora ?

po meni je gora
evo vec koliko godina sam navikao na staru stazu,a sad ova nova nzm sta ce im sve ovo..

Definitivno je nova verzija gora. Onaj prvi sektor je kretenski, nznm kako ce onakvu prvu krivinu da prodje 24 bolida na startu.

Nebojsa je pomenuo nemoguce stizanje, i slazem se, a da li ce neko uspeti da stigne Red Bull-ovce u onom prilazu pravcu na kojem ce biti DRS? Mislim na onih 5 vezanih krivina, tu ce RB da objasni neke stvari zbog aerodinamike.
Kvalifikacije ce biti veoma znacajne.

Iceman
01.07.2011, 22:01
Definitivno je nova verzija gora. Onaj prvi sektor je kretenski, nznm kako ce onakvu prvu krivinu da prodje 24 bolida na startu.

Nebojsa je pomenuo nemoguce stizanje, i slazem se, a da li ce neko uspeti da stigne Red Bull-ovce u onom prilazu pravcu na kojem ce biti DRS? Mislim na onih 5 vezanih krivina, tu ce RB da objasni neke stvari zbog aerodinamike.
Kvalifikacije ce biti veoma znacajne.

Izgleda da imamo novu dosadnu stazu u F1.Posle onakve staze pii nmg da pricam o tome...sta su joj sve uradili:mad:

Vanja #66
01.07.2011, 22:03
Sta dodati, slazem se sa gospodom... Nije bilo potrebe menjati. Ti Britanci brane tradiciju kad je treba menjati, a menjaju je kad ne treba! :facepalm:

MarkedOne8
01.07.2011, 22:23
Ja opet da se vratim na simulacije...Za rFactor je ta staza fino uradjena ali F1 je nesto sasvim drugacije iako je ovo simulacija.Kad se setim Abbey sikane levo-desno pa onda onaj Bridge zavoj u desno i onda krivina Priory u levo.To je bio jako dobar sektor krivina koje su omogucavale preticanja tako sto bi neko prosirio putanju u Brigeu i uvalio se s unutrasnje strane na prilazu za Brooklands.Ovaj novi deo ce ipak doneti nesto zanimljivo u buducnosti, ali mislim da su unakazili najlepsi deo staze koji je koliko-toliko imao potencijala za preticanja.Naravno, tu je i sektor od Copse krivine do kraja Hangar pravca i Stowe krivine.Po mom misljenju, trebali su da menjaju stazu posle Stowe krivine a pre Abbey sikane, znaci samo da umetnu deo staze kao za Bahrein ali oni su morali pola staze da izmene...

Nebojsa
02.07.2011, 12:38
Odosmo opet u of, hajde i ovo prebavite na generalnu debatu ;) Moja krivica...

Vanja #66
02.07.2011, 12:44
E, mora definitivno da se otvori tema za opstu diskusiju u stvarima koje imaju veze sa 4 tocka, ali da naslov bude malo bolji od ovog mog...
U tenisu je to jako lepo reseno, cak i kada se ljudi ne drze teme, modovi prebace, a ti ovde imas samo nas 6-7 koje moras da pratis...

Ne znam kako, ali u MotoGP sekciji se drzimo teme, stvarno ne znam kako je moguce da ne odletimo na neku potpuno desetu stvar...

Nebojsa
02.07.2011, 12:55
Sad cu ja to prebaciti. Ima ovde ona opsta tema, tu mozete pisati bilo sta. Mislim da je ovo zato sto je malo prerano otvorena tema pa pricamo o svemu i svacemu, jer se realno nista ne dogadja o Silverstonu.

Vanja #66
08.07.2011, 10:25
Brate mili, al se ovde nije pisalo! :D

Ja cenim da je to to od prvog FP, Webber napred prati ga Alonso, ostali su iza...

Kamui se pristojno izlupao, ali nije to nista strasno, zadnje krilo i desne poluosovine, to se da srediti, valjda ce stici da odveze makar pola FP2... A sad vas pozdravljam, moram do faxa... :D

Tony_G
08.07.2011, 11:48
Schumi i Barrichello nas vratili 6/7 godina u nazad. Sjajna voznja, po kisi dokazuju ko su i dalje majstori. Webber sjajan, da li je stvarno ovoliko bolji od Vettela ostaje da vidimo sutra i u trci, ja pretpostavljam da nije, ali nikad se ne zna, ocigledno da voli ovu stazu, pobedio je prosle godine.
Ferrari je izgleda preskocio McLaren i sada oni predstavljaju najvecu konkrenciju Red Bullu, no videcemo, ako se prolepsa vremena mnogo toga ce se promeniti.

Vanja #66
08.07.2011, 12:58
Ups, ja pogresio malopre... :sram:

Rezultati FP1:

http://www.formula1.com/results/season/2011/861/

vesna8.11
08.07.2011, 13:00
Schumi i Barrichello nas vratili 6/7 godina u nazad. Sjajna voznja, po kisi dokazuju ko su i dalje majstori. Webber sjajan, da li je stvarno ovoliko bolji od Vettela ostaje da vidimo sutra i u trci, ja pretpostavljam da nije, ali nikad se ne zna, ocigledno da voli ovu stazu, pobedio je prosle godine.
Ferrari je izgleda preskocio McLaren i sada oni predstavljaju najvecu konkrenciju Red Bullu, no videcemo, ako se prolepsa vremena mnogo toga ce se promeniti.

Nekako sam ubedjena da ce opet Fetel dominirati na kvalifikacijama.
Sada ce i drugi trening, pa ce slika biti malo jasnija.
Volela bih da bude kise u nadelju, bice onda mnogo interesantnije, a i Sumaher ce biti konkurentniji.
Uzgred, zavidim Britancima na vremenu. Mrzim vrucine.

Vladan
08.07.2011, 13:06
Au kako pada kisa i kakva je staza :D
Nadam se da ce u nedelju biti ovako,imali bi sigurno sjajnu trku.

Vanja #66
08.07.2011, 13:30
Ajoj odvratnog li vremena... :sick:... :D

vesna8.11
08.07.2011, 13:45
Ajoj odvratnog li vremena... :sick:... :D

Ovi izgleda nece ni izlaziti na stazu.
A vreme je bas lepo, pogotovu oni crni oblaci.

Vanja #66
08.07.2011, 13:55
Ovi izgleda nece ni izlaziti na stazu.
A vreme je bas lepo, pogotovu oni crni oblaci.

Evo ih, konacno su se malo okurazili! :D

Vladan
08.07.2011, 13:58
Kakav ples Nika :f1:

Vanja #66
08.07.2011, 14:01
Kakve spktakularne snimke daje ova kamera kod puz krivine :O, joj kako su pogresili sto nisu to ostavili da bude zadnja krivina! :wall:

Mr.M
08.07.2011, 14:02
Uvodni trening za trku Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije pripao je vozaču Red Bula Marku Veberu. Australijanac je na "Silverstonu" najbrži krug odvozio u vremenu od 1:46.603 minuta. Iza njega je bio sedmostruki šampion Mihael Šumaher iz Mercedesa GP, sa zaostatkom od 0.660 sekundi. Treći je bio veteran Rubens Barikelo iz Vilijamsa sa 0.744 sekundi više. Šampion i vodeći u plasmanu Sebastijan Fetel zabeležio je 13. vreme.

Kada je reč o domaćim takmičarima, piloti MekLarena Luis Hamilton i Dženson Baton bili su na osmom i 15. mestu dok je vozač Fors Indije Škot Pol di Resta bio 11. Tokom treninga, povremeni pljuskovi su ometali vozače, a jedini koji je imao udes je Kamui Kobajaši iz Zaubera. Japanac je posle izlaska iz krivine, zbog klizave staze udario u zaštitni zid.

Za popodne je zakazan drugi trening, za subotu su planirani treći trening (11:00) i kvalifikacije (14:00), a trka će početi u nedelju u 14 sati. Trka za Veliku nagradu Velike Britanije je deveta u sezoni u kojoj vodeću poziciju ima Fetel iz Red Bula sa 186 bodova. Njegov timski kolega Veber ima 109, koliko i trećeplasirani Baton. Na četvrtom mestu je Hamilton sa 97 bodova.

Mr.M
08.07.2011, 14:34
1435

Vladan
08.07.2011, 15:01
Ne mozemo nista ni pretpostaviti posle ovakvih treninga,da vidimo prvo kakvo ce vrijeme biti sjutra i prekosjutra,za kakav setup ce se timovi oduciti,oce li neki rizikovati...
Kisa bi nam donijela veliku borbu to je sigurno,ali ona nije najavljena za naredna dva dana

Mr.M
08.07.2011, 15:04
Sta pise na F1 sajtu , kisa ili ne ?? Ono sto kod njih pise samo obrni i dobijas vreme :D

Vanja #66
08.07.2011, 15:18
Zvanicni rezultati FP2:

Za sad se ispostavlja da se najbolja vremena postizu sto se kasnije izadje na stazu, jer Webber i Alonso su smenjeni sa prvih mesta minut i po pred kraj treninga... A to, dabome, nista ne znaci za moguce rezultate kvalifikacija... Sve u svemu, za sad mirise na vise nego zanimljiv vikend! :D

Mr.M
08.07.2011, 19:58
Vettel - 1 , Webber - 2 u kvalifikacijama , prvi zavoj Webber napada i lupa Vettela , obojica out , Alonso 1 i sve super :f1:

Iceman
08.07.2011, 22:26
Vettel - 1 , Webber - 2 u kvalifikacijama , prvi zavoj Webber napada i lupa Vettela , obojica out , Alonso 1 i sve super :f1:

exexexe tacno tako :D

Mr.M
08.07.2011, 22:35
Kontam da se kladim na Alonsa u kvalifikacijama ali ne znam kakav je omjer snaga , na Vettel 1.4 kvota pa svi ostali preko 7 ... Znaci nzm sta vi mislite ko ima najvise sansi da uzme kvalifikacije

John Doe
08.07.2011, 23:49
Kontam da se kladim na Alonsa u kvalifikacijama ali ne znam kakav je omjer snaga , na Vettel 1.4 kvota pa svi ostali preko 7 ... Znaci nzm sta vi mislite ko ima najvise sansi da uzme kvalifikacije

Kladionce retko kad pogrese, pogotovo u F1.

Mr.M
08.07.2011, 23:56
Tesko im prognozirati , Vettel sve poleove uzeo ove godine sem jednom kad je Mark uzeo ... :p

Mr.M
08.07.2011, 23:57
Ali me zanimaju uslovi u Silverstoneu , je li se kisa ocekuje , ko se kako ponasao na treninzima jer ih ja ne pratim ... Samo kvalifikacije i trku ;)

Vanja #66
09.07.2011, 12:36
Zvanicni rezultati FP3:

Moram reci da sam prezadovoljan!!! :D:D:D:D:D

Sace i kvale!

Nebojsa
09.07.2011, 14:04
Zvanicno proglasavam sezonu gotovom... :fct:

Mr.M
09.07.2011, 14:06
Kvalifikacije interesantne , pogresio sam u prognozi rekao sam da ce Webber napasti Vettela pa ce se sudariti , sad ce Vettel napasati Webbera pa ce se sudariti i Alonso 1 :f1:

U Q1 Williams je bio odlican i pocetkom Q2 ali Barichello nije uspo da prodje u Q3 ... Di Resta zavidan 6 ... Ispred njega Button , jao koliko ovi na TV 1 vole Hamiltona , kao da im je rodjeni brat ... Oni su zadnjih 5 minuta u studiju posvetili kako je moguce da je Lewis 10 ... O Boze budala ... Vettel 2 ::) ... Konacno neko umisljenog Nemca skinuo sa 1 pozicije makar i Webber ... Alonso starta sa cistije staze , 3 je bio a Massa 4 ... :f1: ALONSO ...

Schumacher ponovo nije usao u Q3 ... Rosberg nista bolji tek 9 ovo novo pravilo nikako Mercedesevim motorima ne odgovara iako doduse Di Resta je izvukao dobro vreme za razliku od Adriana koji je bio prosecan cak je imao jednom i 1 mesto za 2 sekunde bolje ali jer je imao zagrijane mekse dok je vecina bila na intermedijama ... Torro Rosso ispao odmah u Q1 ... Svi su u 107% tako da ce i svi startati ... Solidne kvalifikacije , zao mi je sto nije bilo prostora za jos jedan krug , Massa bi sigurno popravio to ali bolje sto nije ::) Nek je Nando na cistijoj strani sutra lep start i pobeda ... VAMOS NANDO !!! FORZA FERRARI!!!

Vanja #66
09.07.2011, 14:17
Kvalifikacije su prosle uzbudljivo, to je jedina rec za ovo, ali ne ludo, samo uzbudljivo... Trebalo je biti pametan i prepoznati trenutak kada se treba izaci na stau.
Q1: Alonsovo spasavanje nakon bagog gubitka gripa! :wthy::wthy::wthy::wthy::wthy::wthy: Sjajno, odmah sesetio da je najpametnije ici tik uz ogradum jer tu je grub sljunak i mozda i moze da se vrati na stazu... Britanci su se raspametili...
Q2: Opet je trebalo malo anticipacije kad izaci na stazu a ne izgubiti priliku za dobro vreme zbog kise.
Q3: RBR je opet najbrzi, kao sto sam i ocekivao, ali razlika do Alonsa je samo 0.1s, Massa je malo iza, ali nista strasno, verujem da moze i brze... Zbog njega i Ferrarija. Button peti, Hamilton je 10, eto sta losa anticipacija moze da uradi. Jesu oni trenutno treci najbrzi, ali nisu toliko spori da im se desi P5 i P10... Da li ce Lewis opet krenuti ludacki, ne sumnjam, ali se zbog njega nadam da nece praviti gluposti... Jeste da ga ne volim, nekako mi je previse nadmen, ali sigurno nije lako biti on u nekolko zadnjih trka...
Rosberg e verovatno procenio da je opasno blizu granice i da je bolje da zavrsi na P8 nego da zavrsi u zidu ili bankini :D
Malo iznenadjenja, Maldonado, Kobayashi i Di Resta, neka, neka voze klinci, zao mi je Ricciarda, siguran sam da moze i bolje, ali nije imao dovoljno vremena da oseti suvu stazu u tom bolidu tokom vikenda. Vole bih da ga sutra nekeko vidim u prvih 15, to bi bio sjajan uspeh za njega.

Ali trka ce biti opasna po srce, samo ako padne kisa, mada i ako ne padne, razlika u Top 3 je samo 0.12s, a ako to ne garantuje sjajan start, ne znam sta garantuje!

EDIT: Polako Nebojsa, nista jos nije odluceno... Nije gotovo dok debela dama peva! :D

Mr.M
09.07.2011, 14:20
Rosberg je P9 a kasnio je samo 0.5 u 2 sektoru za Webberom i na kraju je otisao u box , sigurno bi izvukao 4 ili 5 poziciju da je zavrsio krug nzm sto nije :o

Nebojsa
09.07.2011, 14:31
Sta je ovo bre ljudi, nema nikog... Miko, gotovo je veruj, kada Red Bul uz sve kocnice koje im pravi FIA napravi ovo, kako ih mozes zaustaviti. Da sam u kozi sefova drugih timova, bacio bih ovu sezonu niz vodu i krenuo da radim za sledecu. I sutra ce u trci biti verovatno dominantni, mozda nece pobediti ali ce sigurno i malo izgubiti. A i poslali su poruku svima.
Steta koja je danas naneta F1 ovim glupiranjem FIAe je velika, pokazali su los odnos i prema timovima i prema sponzorima, , i prema buducim timovima, i prema nama koji pratimo.
A jos jedna stvar, stvarno bi mogli vise da odmrznu razvoj motora, ekonomska kriza je prosla, para ima, da je razvoj motora dozvoljen, ovakvih gluposti verovatno ne bi bilo, jer je sada jedini nacin za ostvariti prednost putem mapiranja...
Svaka cast Polu di Resti na odlicnom plasmanu, jedva cekam da vidim tog lika u takmicarski sposobnom Mercedesu.

Mr.M
09.07.2011, 14:38
Slusaj da su najbolji a jesu ne mogu celu sezonu da nemaju kvarova , samo gledaj kad pocne da puca trku po trku pa kad se tenzija digne , secas se kad su se u Turskoj Webber i Vettel slupali i ono mahanje prsta Vettelu kao Webber je lud , samo jedna iskra treba da se popali i krece vatromet u RED BULLU

-------------

Vozači Red Bula nastavili su surovu dominaciju na pistama u formuli 1. Ipak, da i ovoga puta borba za pol poziciju ne protekne u znaku aktuelnog prvaka i ubedljivog lidera u generalnom plamanu, Sebastijana Fetela, pobrinuo se njegov klupski drug Mark Veber. Australijanac će sutrašnju trku za VN Velike Britanije krenuti sa prvog mesta, drugi put ove sezone, a Nemac sa drugog, što je retkost, jer sedam puta ove godine bio najbži u kvalifikacijama.

Veber je na stazi "Silverston" izvezao najbrži krug u vremenu od 1:30.399 minuta, ispred, rekosmo, Fetela, dok su treće i četvrto vreme zabeležili piloti Ferarija, Fernando Alonso i Felipe Masa.Tokom kvalifikacija kiša je poremetila planove vozačima, barem onima koji su imali vremena da poprave plasman, pa je tako Veberu kao poručen došao "dar sa neba", jer u završnoj fazi vožnje niko nije uspeo da ugrozi njegovo vreme, pa čak ni Fetel.

Rezultati kvalifikacija za Veliku nagradu Britanije:

1. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:30.399
2. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul 1:30.431
3. Fernando Alonso (Španija) Ferari 1:30.516
4. Felipe Masa (Brazil) Ferari 1:31.124
5. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren 1:31.898
6. Pol di Resta (Velika Britanija) Fors Indija 1:31.929
7. Pastor Maldonado (Venecuela) Vilijams 1:31.933
8. Kamui Kobajaši (Japan) Zauber 1:32.128
9. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes GP 1:32.209
10. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren 1:32.376
...
11. Adrian Zutil (Nemačka) Fors Indija 1:32.617
12. Serhio Peres (Meksiko) Zauber 1:32.624
13. Mihael Šumaher (Nemačka) Mercedes GP 1:32.656
14. Vitalij Petrov (Rusija) Lotus Reno GP 1:32.734
15. Rubens Barikelo (Brazil) Vilijams 1:33.119
16. Nik Hajdfeld (Nemačka) Lotus Reno GP 1:33.805
17. Heiki Kovalainen (Finska) Tim Lotus 1_34.821
...
18. Haime Algersuari (Španija) Toro Roso 1:35.245
19. Sebastijan Buemi (Švajcarska) Toro Roso 1:35.749
20. Timo Glok (Nemačka) Marusja Virdžin 1:36.203
21. Jarno Truli (Italija) Tim Lotus 1:36.456
22. Žerom d’Ambrozio (Belgija) Marusja Virdžin 1:37.154
23. Vitantonio Liuci (Italija) HRT 1:37.484
24. Danijel Rikardo (Australija) HRT 1:38.059

Mr.M
09.07.2011, 14:41
Nebojsa seti se da je Mercedes nakon 7 trka prosle sezone ostavio sezonu i krenuo se spremati za ovu ali sta su napravili ... DEBELO NISTA ... Tako da ta prica je jako tanka za spremanje novu sezonu , Newey ce ponovo uzeti sestar i papir i napraviti senzaciju

Nebojsa
09.07.2011, 14:55
Mercedes je napravio neke greske ocigledno, ali polako, ne moze se po tome doneti zakljucak, tj. po jednom primeru. Garantujem ti da se ovako razmislja u svim timovima, ali moraju malo blefirati, da i Red Bul ne krene na isto. Ako ih ovi nisu vec prestigli i krenuli. Bice to jako zanimljivo...

Vanja #66
09.07.2011, 15:30
Sackajmo sutrasnju trku pa cemo videti sta ce nam ona doneti...

Veciti optimista ili ne, stvarno sumnjam da ce Vettel moci sutra da dominira kao u ostalim trkama... Nema sanse da se to desi, prvo sto je Webber ispred njega, drugo Alonso je iza njega, nije mu nimalo prijatno sad... Vrlo se lako moze desiti to sto Miko predvidja, da sutra pukne pod pritiskom i da napravi neku znacjniju gresku... Nije navikao da se ove sezone i sa kim bori i to ga sutra vrlo lako moze ometi. Na stranu to sto ume da bude slab u duelima, ali nedostatak istih je veci problem, cak i da je u pitanju neki iskusniji vozac neko ko ume bolje da brani pozicije. A, da imamo i DRS koji je tu da potpomogne preticanje.

Kljucna stvar za Vettela ove sezone su bili prvih 5 krugova svake trke kada je pravio razliku i odlazio dovoljno daleko da vozac iza nema korist od DRSa, a iako sam protiv njega, DRS je neverovatno koristan pri preticanju...

Cak me sutra ne bi cudilo da Vettel ne uspe da zavrsi trku, zamislite taj sok za sampionat... Nije da prizuljkujem, ali nije to toliko daleko kao sto se cini...

Mr.M
09.07.2011, 15:33
Jednostavno ne moze neko celu sezonu da dominira , da nema kvarova , pretnji , mora nekad da pukne ... Ova prednost ce se krenuti smanjivati , ja sam optimista ovde i ako Alonso stisne neka pokusa , to je 99 bodova, mnogo je , ali ima jos 10-ak trka , sve je moguce

Vladan
09.07.2011, 17:31
Ja sam nesto ubijedjen da Mercedes ima bolid pripremljen za kisu,a rekao bih i Meklaren posle svega vidjenog.Mac sa dvije ostrice.Poremec je RB vidi se to dobro,nesto mislim da ce Ferari imati bolji ritam u trci,ali vidjecemo...

Mr.M
09.07.2011, 18:03
Sutra moram kupiti sampanjac xD ... Osecam da je vreme da Alonso pobedi i da se spremim da proslavim na pravi nacin :)

Vanja #66
09.07.2011, 19:57
Sutra moram kupiti sampanjac xD ... Osecam da je vreme da Alonso pobedi i da se spremim da proslavim na pravi nacin :)

Bahreinski ili standardni? :D

Mr.M
09.07.2011, 20:04
Standardni :D

Vanja #66
09.07.2011, 21:20
Standardni :D

Pa jel smes ti to da pijes sinovac? :D Sala mala! :D

Veciti optimista kaze da je vreme da se njegova kladionica ispuni! :D

Mr.M
09.07.2011, 21:28
Ne brini , samo nek Nando pobedi i to je to :D

Vanja #66
09.07.2011, 21:37
Ali ipak bi leglo da Seb malo izleti sa staze... Kakav sam :devil: :D

Mr.M
09.07.2011, 21:40
Tad bi otvorio jos jedan sampanjac ::)

Vanja #66
09.07.2011, 21:46
Tad bi otvorio jos jedan sampanjac ::)

Cekaj 1+1=3, jel tako... :cheers:

Ali pazi, gde su dva, tu je i treci... Bolje kupi ceo karton! :lol1:

Mr.M
09.07.2011, 21:51
6-pack :lol1:

Vanja #66
09.07.2011, 22:06
After nine Coronas she looked like Pamela Lee!!! :rofl:

A, bre, mnogo spamujemo... :sram: Ce se ljuti SoneNS! :D

Mr.M
09.07.2011, 22:08
Pa sve je ovo vezano za trku xD ... Nego Sauber bi mogao u top 8 sta mislite ?

Pablo
09.07.2011, 22:10
Super vam je ova formula! :LL:

Od skoro sam pocela da je pratim i mnogo mi se nesto svidja Hamilton, ne znam zasto! :)
Ako nije problem, volela bih da cujem misljenje poznavaoca F1 o njemu! :blush:

Mr.M
09.07.2011, 22:11
Umisljen , stalno voli da je u centru paznje , misli da se cela F1 urotila protiv njega jer je crnac ... Jel trebam dalje ?

Ali i odlican vozac , mozda posle Kimmia jedini koji voli atraktivnu voznju i uvek napada makar to kostalo njega i druge

Vanja #66
09.07.2011, 22:12
Pa sve je ovo vezano za trku xD ... Nego Sauber bi mogao u top 8 sta mislite ?

Zasto da ne, zasto da ne... A jedva cekam, tj. nadam se da ce ih BMW ponovo preuzeti... Toliko su bili blizu da se onako, ozbiljnije bore za titule, obe, i onda odlucili da predju na motore, u SBK sampionat, umesto da ostanu ovde... :nzm:

Pablo
09.07.2011, 22:13
Dovoljno! Hvala! ;)

To sto napada mi se svidelo kod njega! A i ima ga u zutoj stampi! :biggrin:

Mr.M
09.07.2011, 22:17
Jedino sto mi se kod Lewisa svidja je Nicole Sherzinger ::)

Jos koji minut do pocetka trke , zelim 2 stvari ... Izletanje Vettela i pobedu Alonsa ... VAMOS NANDO!FORZA FERRARI!

Vanja #66
10.07.2011, 13:09
Veciti optimista kaze da je sezona gotova! :facepalm:

Vanja #66
10.07.2011, 13:36
Jel moze neko da mi objasni sto su kog djavola kaznili Schumachera, ne mislim na to da je kazna Stop/Go preterana, mislim da je kazna samo po sebi idiotizam!!! Sta ase bre ovo desava u svetu trka, kaznjavaju te ako pokusavas nesto... Zar nije to sto je morao da ode u box da zameni krilo kazna sama po sebi! :facepalm:

Mr.M
10.07.2011, 13:57
Zato sto ako bude isao samo kroz box izasao bi na bolju poziciju jer je brze proci kroz box od 100kmh brzine nego ici okolo oko krivina 16,17,18 , ovako je kazna vidljiva ... VAMOS SADA MAJSTORE

NANDO vozi 2 sektor 1.2 brze od sviju zadnjih nekoliko krugova :wthy:

JBT ne secam da sam nekad ovoliko strepio za nesto ili nekoga ... Samo napred ... Jos 10 krugova i pobedio si Nando !

Vanja #66
10.07.2011, 14:20
Ma kapiram Miko, niko nije dobio Drive Thru nego Stop/Go jer je pitlane kratak, ali zasto ga kaznjavati, ionako je morao da ide u box... Ne vidim logiku... :ne_znam:

Mr.M
10.07.2011, 14:22
Pa jbt ... U box mora svako ici ... A napravio je veliku gresku kada se ubacio Kamuiu i logicno da je pokupio kaznu ...

JOs 5 krugova , tresem se ko je__na zecica xD

Mr.M
10.07.2011, 14:32
GOOOOOTOOOOOOOOOOOOOVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO .... SAMPANJAC SPREMAN , IMAO SAM OSECAJ ... Bravo majstore , to je to , tvoja trka, vracas se u igru , samo tako .... Sretno u nastavku sezone ... CHAMPION!

Dexteroza
10.07.2011, 14:35
Ovaj smotani Massa ne moze ni duplo sporijeg Hama da prestigne,ebeni idiot

Vanja #66
10.07.2011, 14:36
AAAAAAAAAALOOOOOOOOOOOOOONSOOOOOOOOOOOOO!!!

Ma nikad nije gotovo!!! Kakav dan, konacno i ove sezone vidimo Spanske kastanjete...

I pitanje za milion funti, da li ce Hamilton biti kaznjen! Ako ne bude, Britanci su onda zesce podmazali!

Alguersuari opet u poenima, Perez takodje.

I da li smo mi to culi timska naredjenja u RBRu... Ajde sad da vidim nekog da mi dira Ferrari! :f1:

Vanja #66
10.07.2011, 14:41
La marcha real +Il Canto degli Italiani=:srce:

AK47
10.07.2011, 14:42
Bravo legendo,da vide ovi mali djecaci s krilima sta su za tebe,samo se nadam da ce se sezona nastaviti u ovom ritmu

Bravo jos jednom Nando majstore...

Mr.M
10.07.2011, 14:45
E sada moj komentar na trku ... Vrlo rezervisan start , Webber neverovatno lose startao , kao da je pustio Vettel napred a branio Alonsa koji se morao braniti od Buttona koji je napadao ... Tokom trke vrlo sve bilo rezervisano , Nando je hteo odmah proci Webbera ali nije uspio ... Schumacher imao problem sa Kobayashiem ... Sigurno moment trke ali ponovo ne bi uticao na pobednika jer je zadrzan 7 sekundi vise Vettel a Alonso je imao 16... Massa ponovo losiji od Nanda ... Greska kod di Reste u boxu , bio bi mnogo bolji pa onda ono sa Buttonom i ne pricvrscavanje gume ... Vrlo lose ... E onda Hamiltonu naredba da predje na safe mod cini mi se na safe mod motora , nisam siguran ali msm da je za motor bio safe mode ... Massa je vozio fantasticno i imao je prolaz ali ga je Hamilton prakticno namerno udario i ako ne dobije kaznu bar 10s zbog ovoga F1 propada jer je danas se delile kazne i zbog mnogo vise... NANDO JE JEDAN ... Ali ovo sada ko mi kaze da Njemacku prosle godine i naredbu ... Ovo je i RBR naredba , Webber je bio brzi otvroio se i onda naredba pusti Vettela ispred ... NIKO da vise peva za naredbe ali mi je drago , vidi se ko je najbolji i sada lepo smirite se , mozda nesto doraditi i idemo u Njemacku po pobedu i novih 25 poena , a ja idem otvoriti sampanjac ... VAMOS NANDO ! FORZA FERRARI ! Uzdravlje !

bice
10.07.2011, 14:49
Lepa trka steta sto Weber nije presao Fetela al nema veze...Sumi opet izvukao jer je jedno vreme bio 18. ali opet svaka acst imao je dosta preticanja.

Vanja #66
10.07.2011, 14:49
Bravo Miko, lepo rezimirano!!! :tu:

EDIT: Edie Jordan je lepo rekao, RBR je danas prakticno osvojio konstruktorsku titulu... Nema sta, :hat: i :wthy:, iako nije nesto sto zelimo da vidimo, to je realnost...

Iceman
10.07.2011, 14:51
ALONSOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! :srce: SCUDERIA FERRARIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!

Mr.M
10.07.2011, 14:51
Lepa trka steta sto Weber nije presao Fetela al nema veze...Sumi opet izvukao jer je jedno vreme bio 18. ali opet svaka acst imao je dosta preticanja.

Steta je sto mu je trkaci inzinjer lepo porucio : Ostani tu gde jesi

Ricma
10.07.2011, 14:56
Dobro je i sto mu je rekao.Siguran sam da bi doslo do sudara.Istanbul se nije desio bas tako davno.:biggrin:

Mr.M
10.07.2011, 14:59
Pa zajebi to ... Alonso je u Njemackoj imao 0.8 po krugu brze od Masse ... I njemu su tada rekli da prodje zbog sudara ... Setimo se 2008 kada je Raikkonenu receno da propustii Massu jer se borio sa Lewisom za titulu ...

Vanja #66
10.07.2011, 15:02
Dobro je i sto mu je rekao.Siguran sam da bi doslo do sudara.Istanbul se nije desio bas tako davno.:biggrin:

Britanci lepo kazu, ne zelite da izgubite P2 i P3 u zadnjoj krivini trke, ispascete totalno idiot u najblojem slucaju... Naredba je totalno na mestu, ali stvar je u tome sto se Ferrariju i Alonsu gleda na Nemacku prosle godine kao na nezasluzenu trku... I Nando je tad bio jako nlizu Masse, ko zna da li bi se i njima mozda desio Istanbul, ali ne treba ti to kad si u timu koji je u Top 3 vec koju sezonu za redom... Naredbe su sasvim ok, to je sastavni deo F1. Ipak se ovde vrte velike pare i to je na kraju krajeva (na zalost) sustina sporta danasnjice.

A, brate mili, ala David i Edie peru Hamiltona... Nije bilo namere, to je samo trkanje... A to sto je Schumi pokupio Kamuia je bilo namerno, jel??? I jos je morao da zameni krilo, pa su mu i nakon toga napakovali jos jedan box kazne... Dvostruki arsini su svuda oko nas. Na kraju krajeva, stvarno ne ocekujem da ce kazniti Hamiltona, jednostavno-to su Britanci... :facepalm:

Ricma
10.07.2011, 15:08
Ali razlika je u tome sto je Veber tek na kraju stigao Fetela.
A Masa je pustio Alonsa 10 kruga pre kraja.
Stavi se samo u kozi Fetela.Kolko bi ti bilo debilno da si krug-dva pre kraja trke drugi i ''pustis'' timskog kolegu.Da je Veber stigao Fetela malo ranije , siguran sam da bi bio drugi.
Samo mi je zao Hamiltona.Ocekivao sam kako je krenuo da ce da zavrsi na podijumu i mozda pomrsi racune Fetelu i Veberu.

Mr.M
10.07.2011, 15:12
Maric bez uvrede ali to je lupanje ... Vettel je ovo sezone cisto simpatiziran , isto bi da je bilo jer Vettel je ubedljivo prvi i logicno da njemu idu bodovi , lepo je Nando na pressici rekao , sada je na nama , moramo da budemo najbolji u kvalifikacijama,u svakoj krivini , u svakom napadu , u boxu i naravno u napadima na trci i pobede ce se nizati i rekao je da veruje da sampionat nije zavrsen

Vanja #66
10.07.2011, 15:16
Ali razlika je u tome sto je Veber tek na kraju stigao Fetela.
A Masa je pustio Alonsa 10 kruga pre kraja.
Stavi se samo u kozi Fetela.Kolko bi ti bilo debilno da si krug-dva pre kraja trke drugi i ''pustis'' timskog kolegu.Da je Veber stigao Fetela malo ranije , siguran sam da bi bio drugi.
Samo mi je zao Hamiltona.Ocekivao sam kako je krenuo da ce da zavrsi na podijumu i mozda pomrsi racune Fetelu i Veberu.

Nema brate nikakve razlike, to je potpuno ista situacija, izdati direktno naredjenje o poretku vozaca radi viseg cilja, rekoh vec, to je bila dobra odluka i da kazemo politicki sasvim korektna.

I prestanite da hejtujete Alonsa, jedini je momak koji u svakom trenutku trke koristi glavu, a ne samo chuku, bolid i vozacko umece!!! :fct:

Tony_G
10.07.2011, 15:20
Prvo svaka cast Alonsu, mada mu je mnogo pomogao los pit stop Vettela (konaAcno i oni da zakazu) i Hamilton koji je zadrzavao Vettela nekih 10 krgova, tu me Seb razocarao jer nije mogao da prestigne Lewisa. McLaren zakopao svoje vozace, prvo prednja desna guma kod Buttona, a kasnije obavestenje Hamiltonu da ce mu mozda nestati goriva. Kako bre to moze da se desava jednoj profesionalnoj ekipi? Pritom moraj da napune rezervoar na pocetku za celu trku, prakticno je nemogue pogresiti.
Onda Vettel-Webber duel, na zalost Marko ga nije prestigao, a timska naredba - hm, pa razumem je, pogotovo jer je bilo u poslednjem krugu, ali da je bilo negde na sredini trke sigurno bi ih pustili da se bore za poziciju.
Hamilton-Massa po meni trkacki incident, Hamilton imao unutrasnju stranu, Massa pokusao sa spoljasnje da ga zatvori i doslo do kontakta, po meni ne treba nikoga kazniti.

Mr.M
10.07.2011, 15:24
Massa je isao skroz okolo Tony i bio je za vise od pola duzine bolida ispred ali ga je onda Lewis dotakao tj udario i ovaj otisao levo i Lewis zavrsio 4

Ricma
10.07.2011, 15:26
Maric bez uvrede ali to je lupanje ... Vettel je ovo sezone cisto simpatiziran , isto bi da je bilo jer Vettel je ubedljivo prvi i logicno da njemu idu bodovi , lepo je Nando na pressici rekao , sada je na nama , moramo da budemo najbolji u kvalifikacijama,u svakoj krivini , u svakom napadu , u boxu i naravno u napadima na trci i pobede ce se nizati i rekao je da veruje da sampionat nije zavrsen

Koji je deo koji sam rekao lupanje?

Mr.M
10.07.2011, 15:28
Da nije isto propustanje Alonsa od strane Masse i wEBBERA od strane Vettela

Vanja #66
10.07.2011, 15:28
Miko i Tony, kratko pitanje, da li je po vama incident Massa-Hamilton isti kao incident Schumi-Kobayashi?

Meni jeste, greska vozaca u zelji za boljim plasmanom (iako realno nije bilo prostora za to), doslo je do kontakta, obojica zavrsili kako su i bili nakon toga, a kazem da su zavrsili kako su bili jer je Schumi morao da ide u box da zameni krilo, a Kobayashiu je trebalo vremena da se vrati na stazu... Razlika, Schumi je kaznjen, Hamilton za sad nije, ja tu ne vidim korektnost sudija...

vesna8.11
10.07.2011, 15:29
Ocekivala sam vise od Vebera i Hamiltona. I da Fetel ne bude na podijumu.
Po meni, to bi bila dobra zavrsnica trke.
Duel Veber_Fetel, verovatno ja nikada necu razumeti te naredbe.Kakve to ima veze sto je poslednji krug.Ma i da je poslednji metar, to je ono, nazalost, sto daje ruznu sliku o ovom takmicenju.
Fetel nije uspeo da obidje Hamiltona, ko zna koliko krugova, tako nesto od sampiona nisam ocekivala.
Alonso, savrsena voznja, bilo sta reci, nepotrebno je.

Mr.M
10.07.2011, 15:31
Miko i Tony, kratko pitanje, da li je po vama incident Massa-Hamilton isti kao incident Schumi-Kobayashi?

Meni jeste, greska vozaca u zelji za boljim plasmanom (iako realno nije bilo prostora za to), doslo je do kontakta, obojica zavrsili kako su i bili nakon toga, a kazem da su zavrsili kako su bili jer je Schumi morao da ide u box da zameni krilo, a Kobayashiu je trebalo vremena da se vrati na stazu... Razlika, Schumi je kaznjen, Hamilton za sad nije, ja tu ne vidim korektnost sudija...

Ja mislim da je isti incident i da je ovo bilo u toku trke Lewis bi dobio 10s u pitu jer bi Ferrari izvrsio pritisak i morao bi dobiti kaznu ... Ovo za Schumia je nazalost bilo ocito i morao je dobiti ali sad posle trke nadam se da ce Lewis dobiti iako po meni isto , samo je ovde velika razlika , ovde je Massa prosao a Lewis ga je onda udario kad ga ej Massa prosao a Schumacher je prolazio i usput lupio Kamuia

Ricma
10.07.2011, 15:34
Da nije isto propustanje Alonsa od strane Masse i wEBBERA od strane Vettela

Samo mi nije jasno kada je Veber propustio Fetela.Cuo sam timsko naredjenje, ali ja sam tada na streamu video da je Veber iza njega.

Vanja #66
10.07.2011, 15:36
Ja mislim da je isti incident i da je ovo bilo u toku trke Lewis bi dobio 10s u pitu jer bi Ferrari izvrsio pritisak i morao bi dobiti kaznu ... Ovo za Schumia je nazalost bilo ocito i morao je dobiti ali sad posle trke nadam se da ce Lewis dobiti iako po meni isto , samo je ovde velika razlika , ovde je Massa prosao a Lewis ga je onda udario kad ga ej Massa prosao a Schumacher je prolazio i usput lupio Kamuia

U pravu si, nije to toliko sustina, ali si potpuno u pravu... To je ono sto sam rekao, nije bilo realnog prostora za to, ali se incident manifestovao na razlicit nacin sa istim posledicama, zato mislim da je potpuno ista kazna potrebna i ovde, 10 ili 20s, mozda cak i 20, jer bi morao da prodje kroz box i da u njemu odstoji 10s...

Vesna, ono sto Rossini uporno govori (a i moja malenkost je to negde ranije napisala), pare su preuzele sport...

Mr.M
10.07.2011, 15:36
Naredba je bila da Webber ne prodje Vettela ... Webber je imao 1.5s po krugu brze od Vettela i kad se prvi put otvorio i hteo da ga prodje odmah je dobio obavest od trkacog inzinjera : Ostani tu gde jesi u tom fazonu da ga ne prolazi

Nebojsa
10.07.2011, 15:39
Hajde ovako...
Jedna od boljih trka ove godine, svasta se dogadjalo. Naravno, presrecan sam zbog Alonsa, zao mi je sto pobeda nije dosla ranije mozda bi spasila sezonu. Ipak ono sto je lose je da da nije bilo omaske u pitu, ponovo bi pobedio Fetel, i to pokazuje da promene pravila nisu obuzdale Red Bul i da smo mozda cak i na istom, s tim da je Ferari malo napredovao sa tempom.
Sada malo o diskutabilnim situacijama.
1. Na ovoj stazi su vozaci ostrije kaznjeni zato sto je pitlejn specifican i predstavlja precicu (vidi pod Sena Donington 1993) i zato je Vajtning rekao da ce kazne biti drakonske da bi imale smisla jer se delimicno kompenzuje drajv tru kazna kracom distancom.
2. Hamilton za ono sto je uradio u poslednjem krugu zasluzuje 30s na vreme, ono nije trkacki incident vec guranje suparnika van staze. To je zabranjeni tip odbrane pozicije. Ali, trka je u Britaniji, nije neocekivano da Hamilton ne bude kaznjen.
3. Timska naredjenja su ove godine dozvoljena , i RB je dobro postupio sto je primirio Vebera.

Mr.M
U pravu si, nije to toliko sustina, ali si potpuno u pravu... To je ono sto sam rekao, nije bilo realnog prostora za to, ali se incident manifestovao na razlicit nacin sa istim posledicama, zato mislim da je potpuno ista kazna potrebna i ovde, 10 ili 20s, mozda cak i 20, jer bi morao da prodje kroz box i da u njemu odstoji 10s...

Vesna, ono sto Rossini uporno govori (a i moja malenkost je to negde ranije napisala), pare su preuzele sport...

Da sve je to uredu ali mislim da Lewis nece dobiti kaznu , nadam se da hoce ali na kraju ce ipak ispasti trkaci incident i nista od kazne a to za timove , pa logicno je da se nekad treba propustiti jer kakvu bi onda imali ulogu timovi sem tu da dobijaju pare na kraju sezone na osnovu plasmana ... I u fudbalu ce dodati igrac igracu ako ima zicer da da gol ako me razumete ... Ja da sam na mestu Carlija Vajtinga odmah bi lepo spustio 15s Lewisom i to bi ga pomerilo na 5 poziciju sto je i najrealnije ...

Ricma
Da li ti mislis da bi Veber izasao citav ako bi uspeo da ga pretekne?
Pogledacu kasnije klip, pa cu da ti svoju konacni sud o tome.Posto sam zaboravio na kom delu staze se to desilo.

Vanja #66
10.07.2011, 15:40
Samo mi nije jasno kada je Veber propustio Fetela.Cuo sam timsko naredjenje, ali ja sam tada na streamu video da je Veber iza njega.

Sad se vec pravis mutav... :biggrin:

Timsko naredjenje je u vezi poretka, tj. oni su odlucili o poretku svojih vozaca, bilo da su rekli da se Alonso propusti ili da Webber ostane iza... Potpuno je svejedno sta su rekli, ista stvar je u pitanju, tim kontrolise poredak svojih vozaca.

Da bi se izbegao moguci kontakt sa negativnim ishodom, u zelji da sponzori budu zadovoljni i da kazu: Evo novca, oba bolida su na podiumu! Sad jasno?

Nebojsa, sve si lepo rekao, samo mislim da bi Alonso bio u prilici da se bori sa Vettelom za poziciju, verovatno bi ga i prosao, iako je Hamilton zadrzavao Vettela prvih nekoliko krugova treceg stinta, razlika od 20s nije slucajna, ne bi bilo 20s da se omaska nije desila bila bi mozda 5s max, ali Alonso bi bio na vrhu svejedno... To potpisujem!

Mr.M
10.07.2011, 15:43
Pa evo imali smo jos jedan vikend i za ovih 9 trka pogledajte bar 7 trka je bilo odlicnih i one 2 u Spaniji koje su bile slabije su nam donele koliko toliko uzbudjenje , Alonsov start i tako to ... Znaci sezona je jako zanimljiva , samo Seb bezi ali i to ce se ako Bog da smanjiti

Vanja #66
10.07.2011, 15:47
Pa evo imali smo jos jedan vikend i za ovih 9 trka pogledajte bar 7 trka je bilo odlicnih i one 2 u Spaniji koje su bile slabije su nam donele koliko toliko uzbudjenje , Alonsov start i tako to ... Znaci sezona je jako zanimljiva , samo Seb bezi ali i to ce se ako Bog da smanjiti

S verom u Alonsa, titula ili zid!!! :biggrin:

Mr.M
10.07.2011, 15:50
Naravno Vanja ... Popio sam 2 case sampanjca , okacio svoj Ferrari kacket i majicu preko monitora od kompjutera i tako ce da stoji 14 dana XD Do sledece trke moram je oprati pre nego sto je obucem ... Posle ove trke imam inspiraciju i radim F1 Njemacka 2011 ... xD tj temu

Ricma
10.07.2011, 15:56
Da bi se izbegao moguci kontakt sa negativnim ishodom, u zelji da sponzori budu zadovoljni i da kazu: Evo novca, oba bolida su na podiumu! Sad jasno?

Naravno da sam to znao.To sam i ja zeleo da objasnim miku.
I on je sam napisao da je Veber pustio Fetela.
Zaboravimo sve ovo.:D

Alonsu svaka cast sto je pobedio i sto je jos stvorio ubedljiviju prednost nad Fetelom, al nesto mi se cini da dolazi kasno njegovo budjenje.Sigurno je to da ce razlika izmedju Fetela i njega biti manja.

Vanja #66
10.07.2011, 16:00
Maricu, nikakav problem, slazem se sa svime, sam sam rekao da je ok naredba RBRa, samo nemoj da hejtujes Alonsa ako je ocigledno ista stvar u pitanju... Ja ne volim Hamiltona, ali ga optuzujem samo kad zasluzi, danas je recimo opet zasluzio, ali ne preterujem u tome, desava se, cak stavise, vise zameram kontroli trke nego njemu. Naravno, u slucaju da ga ne kazne.

Nebojsa
10.07.2011, 16:02
Zanimljiva mi je jos jedna stvar, vidim da je niko nije pomenuo. Ferari je prvi put ove godine drzao ritam na tvrdjoj mesavini pneumatika. To je novost i verovatno govori da su koliko-toliko prevazidjeni problemi sa te strane. Mada su opet imali probleme prva 2-3 kruga dok se gume nisu zagrejale, ali kad jesu izgledalo je sasvim pristojno. Ne odlicno, ali podnosljivo i nadoknadivo meksom komponentom.

DinoFC
10.07.2011, 16:20
Tooooooooooooooooooooooooooooooo:njt:

Meni je super,kada ne cujem placipicku na kraju i jos Nando pobjedio:njt::njt: Pa ne moze bolje

Nebojsa
10.07.2011, 16:22
Tooooooooooooooooooooooooooooooo:njt:

Meni je super,kada ne cujem placipicku na kraju i jos Nando pobjedio:njt::njt: Pa ne moze bolje

Hajde malo vise postovanja prema vladajucem i verovatno i ovogodisnjem svetskom sampionu.

Vanja #66
10.07.2011, 16:25
Zanimljiva mi je jos jedna stvar, vidim da je niko nije pomenuo. Ferari je prvi put ove godine drzao ritam na tvrdjoj mesavini pneumatika. To je novost i verovatno govori da su koliko-toliko prevazidjeni problemi sa te strane. Mada su opet imali probleme prva 2-3 kruga dok se gume nisu zagrejale, ali kad jesu izgledalo je sasvim pristojno. Ne odlicno, ali podnosljivo i nadoknadivo meksom komponentom.

Pa normalno kad svi to ocekuju od najbolijh! :D
Salim se malo, evo sta ja imam da kazem, danas su Britanci spominjali tu temu, rekli su da je stvar u tome sto je gornji sloj intermedium pneumatika tvrdji od donjeg, a donji je otprilike mek kao i meke gume... E, sad, da li oni pokusavaju da umanje uspeh Ferrarija, u sta iskreno sumnjam, ili su izneli cinjenicu. A drugi komentator (pored Colutharda, nikako da mu zapamtim ime) je izgleda bio jedan od testera Pirelli pneumatika i malo po malo iznosi neke zanimljive podatke o njima, svakako je vrlo zanimljivo cuti informacije iz prve ruke.

Nemojte se ljutiti sto tako cesto citiram Britance, naprosto ljudi rade fenomenalno ove prenose i zelim da svi profitiramo od svega sto oni kazu a vredi cuti, no meni bi i pored toga bilo draze da cujem poznati jezik u upotrebi poznatog glasa Srdjana Ercega.

DinoFC
10.07.2011, 16:25
http://www.f1racing.com.hr/formula-1/webber-ignorirao-sam-naredbu-momcadi

:hah::hah::hah::hah::hah::tp:

Vanja #66
10.07.2011, 16:28
http://www.f1racing.com.hr/formula-1/webber-ignorirao-sam-naredbu-momcadi
:hah::hah::hah::hah::hah::tp:

Ok, sve sve, ali sta ti je ovde smesno?

Nebojsa
10.07.2011, 16:31
Ja sam hteo da kazem da meni ne izgleda bas da se Veber pridrzavao naredbi u poslednjem krugu. Pogotovo sto sam pretpostavio da je ta naredba bila bar 10s pre nego sto je pustena u etar, tj pre onog napada na bivsem startno ciljnom pravcu. Bas dobru stvar radi za sebe u pregovorima za ostanak i sledece godine. Ili je to vec odluceno? :hm:

Tony_G
10.07.2011, 16:46
Ja sam hteo da kazem da meni ne izgleda bas da se Veber pridrzavao naredbi u poslednjem krugu. Pogotovo sto sam pretpostavio da je ta naredba bila bar 10s pre nego sto je pustena u etar, tj pre onog napada na bivsem startno ciljnom pravcu. Bas dobru stvar radi za sebe u pregovorima za ostanak i sledece godine. Ili je to vec odluceno? :hm:

E to sam i ja bas pomislio, team radio se pusta uvek par krugova nakon sto je zapravo vodjen razgovor. I drago mi je da je Webber napao iako nije prosao. S druge strane razumem i Red Bull i njihove zelje da im se vozaci ne slupaju 2 kruga pre kraja, to bi stvarno bila katastrofa.
A sad da li je Webber ucinio dobru stvar za sebe to je diskutabilno, ali covek je poksao da iskoristi trenutnu slabost Vettela i ne bi bio vozac da to nije uradio.
Jedno zapazanje kada poredimo Massino propustanje Alonsa prosle godine i ovu naredbu Webberu. Massa je bio sporiji od Alonsa i zato su mu naredili da ga propusti da ne bi bilo incidenta. Po toj analogiji RBR je trebalo da naredi Vettelu koji je bio sporiji da propusti Webbera da ne bi doslo do sudara...

DinoFC
10.07.2011, 16:47
Ok, sve sve, ali sta ti je ovde smesno?

Posto nisi bio na forumu prosle godine,to je nesto na racun toga.Sto su ovdje neki Red Bulovci smijali i pricali o Ferrarijevim timskim odredbama.:)

Mr.M
10.07.2011, 16:50
E to sam i ja bas pomislio, team radio se pusta uvek par krugova nakon sto je zapravo vodjen razgovor. I drago mi je da je Webber napao iako nije prosao. S druge strane razumem i Red Bull i njihove zelje da im se vozaci ne slupaju 2 kruga pre kraja, to bi stvarno bila katastrofa.
A sad da li je Webber ucinio dobru stvar za sebe to je diskutabilno, ali covek je poksao da iskoristi trenutnu slabost Vettela i ne bi bio vozac da to nije uradio.
Jedno zapazanje kada poredimo Massino propustanje Alonsa prosle godine i ovu naredbu Webberu. Massa je bio sporiji od Alonsa i zato su mu naredili da ga propusti da ne bi bilo incidenta. Po toj analogiji RBR je trebalo da naredi Vettelu koji je bio sporiji da propusti Webbera da ne bi doslo do sudara...

Sad cu da ti objasnim razliku ... Prosle godine Massa je u doba NJEMACKE bio daleko od titule a Alonso se borio za nju i Massa ga je propustio da bi ALONSO ostao u trci za titulu ... Sada Vettel je mnogo bolji od Marka i on se bori za titulu a Mark je bio brzi od njega i presao bi ga da nije dobio naredbu da to ne pokusava jer se VETTEL bori za titulu

Nebojsa
10.07.2011, 16:51

Nema tu analogije, zna se jasno ko je prvi, a ko je drugi vozac u oba slucaja, ma sta oni pricali.

Vanja #66
10.07.2011, 17:04
Posto nisi bio na forumu prosle godine,to je nesto na racun toga.Sto su ovdje neki Red Bulovci smijali i pricali o Ferrarijevim timskim odredbama.:)

Aha, dakle u tom grmu lezi zec! :D

Vladan
11.07.2011, 02:52
Uvijek je lijepo vidjeti da pobijedi neko ko nije Fetel :D
Samo mi je krivo sto ga nije ni Veber pretekao,ali opet postujem sto je odlucio da se trka,pokazao je karakter.Sebastijan je svakako dobio,veliku glupost su napravili mehanicari Meklarena.Dok je staza bila mokra mogao je Meklaren,a i Sumijev Mercedes je bio itekako dobar,ne i Nikov,bice da su se oni igrali,da su se malo kockali,nije se isplatilo...
Ipak ono sto raduje je ritam Ferarija,zaista su danas pokazali da mogu da ucine ovaj sampionat zanimljivim.Perez sjajan,zaista je prijatno iznenadio :)

John Doe
11.07.2011, 07:21
A drugi komentator (pored Colutharda, nikako da mu zapamtim ime) je izgleda bio jedan od testera Pirelli pneumatika i malo po malo iznosi neke zanimljive podatke o njima, svakako je vrlo zanimljivo cuti informacije iz prve ruke.

Nemojte se ljutiti sto tako cesto citiram Britance, naprosto ljudi rade fenomenalno ove prenose i zelim da svi profitiramo od svega sto oni kazu a vredi cuti, no meni bi i pored toga bilo draze da cujem poznati jezik u upotrebi poznatog glasa Srdjana Ercega.

Zove se Martin Brandl, http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Brundle Dosta pametnog moze se cuti od njega i Kultarda, ko ce ti zameriti ;)

Vanja #66
11.07.2011, 08:04
Zove se Martin Brandl, http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Brundle Dosta pametnog moze se cuti od njega i Kultarda, ko ce ti zameriti ;)

Hvala! Sve nesto cujem da mu se onaj Tedd iz boxova obraca sa Martin, ali toliko se uzivim u trku da to potpuno zanemarim... :sram: :D

EDIT: Kaznise McLaren i Sauber zbog nebezbednih pitstopova, ali ne i Hamiltona... Mislim, sta vise reci!!!

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/7/12294.html

Lorenzo-fan
11.07.2011, 20:14
JA sam Red Bulovac, ali sam rekao da je ono Ferarijevo slroz uredu isto kao i ovo

Vanja #66
11.07.2011, 20:19
JA sam Red Bulovac, ali sam rekao da je ono Ferarijevo slroz uredu isto kao i ovo

Pa sto se onda covece nadje prozvanim? :D

luger22
12.07.2011, 11:56
Ne mogu da verujem da niste čuli za Martina Brandla! To je bio gospodin u F1. I ostao je... kapa dole za jednog od najviteškijih vozača F1

Vanja #66
12.07.2011, 13:57
Ne mogu da verujem da niste čuli za Martina Brandla! To je bio gospodin u F1. I ostao je... kapa dole za jednog od najviteškijih vozača F1

Oprostite nam na nasoj neinformisanosti o veliki kralju F1! Nadam se da Vas moje neznanje nije omelo u obavljanju Vasih svetih duznosti! :wthy: :tu: