Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 British Grand Prix - Silverstone Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 British Grand Prix - Silverstone Circuit



    Broj Krugova : 52
    Duzina Kruga :5.9km
    Duzina Staze : 306.7km
    Broj Odvezenih Trka : 65
    Prva Odvezena Trka : 1926
    Najvise Pobeda : Jim Clark i Alain Prost (5)
    Najvise Pobeda Konstruktora : McLaren i Ferrari (14)


    VN Britanije ili uopsteno Silverstone je trka koja mnogo znaci Formuli 1 ... Kao sto u tenisu imamo 4 Grand Slama , British Grand Prix upravo spada medju 4 najbolje trke u kalendaru F1 ... Mnogo desavanja se upravo na ovoj stazi desavalo iz godine u godinu ... Mnoga lepa ali i ruzna secanja su zapamcena.

    Prosle godine imali smo vrlo zanimljivu trku , trku u kojoj su u kvalifikacijama dominirali piloti Red Bulla - Webber i Vettel naravno ... Ali trka je bila prica sama za sebe ... Sve je pocelo vec u 1.krugu trke , Webber je napao timskog kolegu , prosao ga na startu a Vettel u zaru da vrati poziciju proletio je pored i prakticno cela trka je bila unistena, pao je na 18 mesto i morao je da gradi trku ispocetka. Alonsovo puknuce gume i trka ispocetka i za njega je naslucivalo da ce biti ludo do kraja ... U 29 krugu De la Rosa i Sutil su imali kontakt nakon kojeg je Spanac napustio trku a Safety Car je izasao na stazu ... Da za Alonsa nesreca bude gora morao je odraditi i Drive Through. Do kraja trke Webber je odvezao kako treba i pobedio ...

    Ali osvrnimo se na ovu godinu , da budemo iskreni Vettel je pobegao na 99 bodova ispred Alonsa , preko 90 ispred Buttona i jos vise ispred Hamiltona ... Da li je moguce da ga se stigne ? Ali ruku na srce , do kraja je jos 11 trka u teoriji 275 mogucih bodova da se osvoji ... Ferrari se vraca , McLaren takodje ali da li je kasno da se uhvati voz ??? Idila Red Bulla i Vettela traje ali sta ako se krene gubiti , sta ako ne krene sve po planu da li ce i dalje da budu tako blistavi , da li je toliko opisivanje posle Valencije da im ta pobeda najvise znaci da znaju da im je Ferrari i McLaren za vratom ? Dosta odgovora ce mo dobiti u Silverstoneu , da li ce Ferrari do prve pobede u sezoni ili ce McLaren da skine Red Bull ili ce pak Vettel da pokaze i opravda da je u ovom trenutku najbolji na svetu ? Sta ocekivati od Renaulta i Mercedesa , svi znamo da razlika izmedju 4 i 5 na kraju sezone po novcanim vrednostima je velika ... Jasno je da ni Renault ni Mercedes u ovom trenutku u legalnoj trci ne moze do postolja ali sa 5 pozicijom bi sigurno bili zadovoljni ? Barichello jako voli Silverstone , setimo se 2008 kada je 16 mesto imao u kvalifikacijama ali zahvaljujuci odlicnoj strategiji i kisi se dovezao do postolja sa onakvom Hondom... Godinu kasnije je bio 3 a 2010 5 ... Da li Rubens moze ponovo da napravi dobar rezultat ... Massa je ponovo ocajan i do kada ce to da traje ?

    Svakako imamo podatke koji nam garantuju zanimljivu trku i mislim da ce u kvalifikacijama da bude jako zanimljivo jer ako konacno neko skine Vettela iz prvog startnog reda , mali Nemac nece bas lako da vozi trku ako bude ispred njega dosta bolida , videli smo da u Valenciji vecu prednost od 5 sekundi nije mogao da napravi tako da dosta zavisi od kvalifikacija i to 5s kada nema bolida ispred sebe, sta ako ih ovaj put bude ?

    Trenutno stanje u poredku je sledece :

    Vettel - 186
    Webber - 109
    Button - 109
    Hamilton - 97
    Alonso - 87

    Stanje kod konstruktora

    Red Bull - 295
    McLaren - 206
    Ferrari - 129
    Renault - 61
    Mercedes - 58

    Krug na Silverstoneu sa Markom Webberom

    11
    a:2:{i:452;a:5:{s:12:"polloptionid";i:452;s:6:"nodeid";s:7:"2666994";s:5:"title";s:2:"Da";s:5:"votes";i:11;s:6:"voters";a:11:{i:0;s:4:"6996";i:1;s:4:"6995";i:2;s:4:"5943";i:3;s:4:"5054";i:4;s:4:"6257";i:5;s:3:"649";i:6;s:4:"1568";i:7;s:4:"6622";i:8;s:4:"5123";i:9;s:4:"6761";i:10;s:4:"3198";}}i:453;a:5:{s:12:"polloptionid";i:453;s:6:"nodeid";s:7:"2666994";s:5:"title";s:2:"Ne";s:5:"votes";i:11;s:6:"voters";a:11:{i:0;s:4:"6220";i:1;s:4:"5510";i:2;s:4:"3424";i:3;s:4:"4294";i:4;s:4:"6932";i:5;s:4:"2761";i:6;s:4:"4920";i:7;s:4:"4909";i:8;s:4:"6583";i:9;s:4:"2480";i:10;s:4:"6320";}}}
    100.00%
    11
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2
    Opa, Miko, vec... Si malo poranio, a?

    Super izgleda, ali zadnji pasus mi je epic!

    Comment


    • #3
      Ja pisem bolje tekstove od top novinara ... Dodana i anketa
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4
        E, glupa ti anketa, e!

        Vidi, McLaren ce se posteno obrukati ako se sad ne potrudi da smesti obojicu na podijum, a Ferrari najmanje gubi ritam ovim novim pravilom, naravno da ce se dominacija prekinuti... Iskreno, ako budemo imali i jedan RBRov auto na podijumu, bicu impresioniran!

        Comment


        • #5
          Svaka cast Miko
          Jedna od boljih staza sto se mene tice
          Najvaznije je da cemo gledati duele i preticanja,mislim da ce tesko neko skinuti Fetela na kvalifikacijama,ali opet je sama trka sansa
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Vladan View Post
            Svaka cast Miko
            Jedna od boljih staza sto se mene tice
            Najvaznije je da cemo gledati duele i preticanja,mislim da ce tesko neko skinuti Fetela na kvalifikacijama,ali opet je sama trka sansa
            Boga mi, Hamilton mi je vrlo sumnjiv po tom pitanju... Alonso tesko, Button nije tako brz na kvalifikacijama, a nije ni Wbber, ali zato Lewis... Ne volim ga, ali mislim da ce se pokidati da bi stigao da tog pola, i mislim da ce tako u glavi prekinuti taj svoj los period...

            Naravno da bih zeleo da vidim Fernanda na tom polu i da do kraja odveze besprekorno, ali samo mi se ovaj drugi deo cini imalo realnim.
            Last edited by Vanja #66; 28-06-11, 20:29.

            Comment


            • #7
              Ma bilo ko , samo da Vettel ne bude 1 u kvalikacijama i imamo dobru trku
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #8
                Mislite da ce novo pravilo u toj meri oslabiti Red Bull da ce ih odjednom preskociti Ferrari i Meklaren?
                Ja bas i ne verujem u to, iako se tome nadam.
                Ali u Silverstonu je najvaznija aerodinamika a znamo ko je gazda u tom segmentu.
                Nznm, bice interesantno, i nadam se da ce biti kombinacija crvenih i zutih guma, jer ce se Ferrari u spurotnom muciti.
                Druga dobra varijanta je da pada kisa, u tom slucaju bih pre svih dao sanse Hamiltonu, a potom i Buttonu (takticaru).
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Jedna napomena:
                  -Startno ciljni pravac je sada posle krivine Klub a ne gde je ranije bio i gde je ucrtan na ovoj slici.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Jeste da stupa na snagu to novo pravilo o izduvnim granama i difuzoru ali to nece oslabiti Red Bull, cak ce ih naterati da jos jace rade kako bi obezbedili jos bolji bolid za nastavak sezone.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/10282/8/

                      e
                      vo vam pa citajte

                      pa posle ovo

                      http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/10283/8/
                      www.balkansimracing.com/forum

                      Real cars. Real racing. Dobrodosli

                      Comment


                      • #12
                        Normalno da ce da im skine toliko vremena, jos pogotovu sto su ceo bolid pravili da bude podredjen tom konceptu. Ne moze se napraviti tolika razlika ako se nesto radikalno ne ucini, a to je upravo ovo sto je i Newey rekao, ceo bolid je pravljen oko koncepta off-throttle izduvnih gasova. McLaren ce izgubiti mozda 0.3s, ali nedoknadice to novim delovima, ne sasvim ali dovoljno. Ferrari je najmanje koristio takav sistem, zato ce najmanje i gubiti, a donece gomilu novih stvari, tako da bi trebalo da budu jos jaci.

                        Evo neke stvari sa sajta:
                        GUME:

                        http://www.formula1.com/news/headlin...1/6/12236.html

                        MOTORI (otprilike isto sto je i Iceman postavio):

                        http://www.formula1.com/news/headlin...1/6/12237.html

                        Joj kako se radujem povratku turbo motora, ovi motori zvuce fantasticno, zamislite jos kad pocne da se vrti turbina.

                        Comment


                        • #13
                          Tvrde gume, znaci otpisati Ferari, i nadati se da ce Meklaren uraditi nesto.
                          Do not believe what they say about me ... The truth is much worse!!!

                          Comment


                          • #14
                            I ja mislim da ce se Ferari opet muciti sa tvrdjim gumama, mada mozda iznenade. Taman ce se kompenzovati to sto ce ih najmanje pogoditi promene pravila. Ceka nas zanimljiva trka koja bi mogla da bude dobra indikacija sta nas ceka u toku sezone. Ne znam ko je od komentatora rekao da ove godine vozaci iz vrha nisu imali tehnickih pehova, vreme je da i to pocne.
                            Kad smo vec kod toga, ako se ovako nastavi, ovogodisnji Red Bul se moze smatrati najboljim bolidom (uz FW15c) koji je ikad dizajnirao Njui, a to je vrlo velika stvar. I ranije su mu bolidi bili brzi, ali ne pamtim da su bili ovako pouzdani.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              U pravu si , inace je na svakoj trci po jedan izletao , nekad oba ... Doduse znali su i povezati 2-3 trke bez izletanja
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment

                              Working...
                              X