PDA

Pogledati punu verziju : Plivanje

kedans
26.06.2011, 18:45
cinimi se da nisam video nista u vezi plivanja - paaa, posto je leto i vreme odmora, mora , ....:)

miki1
27.06.2011, 13:08
Cisto da spomenem da je Nadja Higl osvojila zlatnu medalju u Parizu u disciplini 200m prsno,Bravo Nadjo

Vancouver fan
24.07.2011, 16:45
Počelo je i svetsko prvenstvo u plivanju u Šangaju.

Čavić i Lenđer nisu uspeli da se plasiraju u finale 50m delfin, ali to se moglo i očekivati. Čavić se tek oporavlja od operacije, možda bude bolji na 100m. Što se Lenđera tiče nije bio loš, moguće da i on napravi bolji rezultat na 100m delfin. Silađi na 100m prsno i Stjepanović 400m slobodno nisu ušli u polufinale.

Danas su bila četiri finala: 400m slobodno za žene i muškarce i štafete 4x100m slobodno, takođe u obe konkurencije.

Na 400m slobodno za žene zlato je osvojila Italijanka Federika Pelegrini što je bilo i očekivano, jer dominira ovom disciplinom već duže vreme. Druga je bila Rebeka Adlington iz Velike Britanije, a treća Kamil Mufa iz Francuske.

Kod muškaraca pomalo neočekivano je pobedio Park Te Hvan iz Južne Koreje, iako je zvanični olimpijski pobednik. Drugi je bio Kinez Sun Jang, a trci Nemac Paul Biderman.

Što se štafeta tiče, kod dama je pobedila ekipa Holandije, koja je i bila favorit, ispred SAD-a i Nemačke. Iznenađenje je priredila ekipa Australije u muškoj konkurenciji koja je trijumfovala ispred Francuske i SAD-a.

Sutra se nastavljaju takmičenja, po našem vremenu od 12h.

Vladan
24.07.2011, 17:05
Cavicu su cilj OI i ovo takmicenje treba iskoristiti kao dobru pripremu,vjeurjem da ce biti bolji na 100,to je njegova disciplina.Ocekivao sam da Mufa bude druga,iznenadila me Adlington,a Pelegrini nema konkurenciju.Navijao sam za Francuze,ali svaka cast Australijancima,u plivanju su mi uvijek bili zanimljivi,a i za Haketa i Torpa sam navijao uvijek :D
Kosuke nije kao u najboljim danima,ali da vidimo sta ce biti u finalu

miki1
25.07.2011, 09:58
steta za cavu i lendjera...lenjer juce jako dobar,odlicnu je imao trku,dok cava nije ni senka kakav je bio,ali se nadam da se sprema za olimpijadu, i onaj stjepanovic veliki potencijal,ali sta vredi kada je plivanje u ovoj srbiji bas zapostavljeno,likovi idu po 50--70 km do treninga nema se uslova

Indigo
25.07.2011, 12:58
Nema uslova da, to je najveci problem....
Recimo kada sam cuo da svetski sampioni nemaju gde da treniraju...
Pa kada sam cuo da Cavic ide na javni bazen da pliva i da ne moze od likova da se pomeri...
Doslo mi je da :sick:
Ali to je tako uvek bilo i bice...tako malo dajemo tim sportistima a oni nam vracaju 10 puta vise...
Vazno je kada fudbaleri imaju kucu fudbala, samo ne znam po cemu su je zasluzili voleo bih da mi neko to objasni...

miki1
25.07.2011, 16:28
Nema uslova da, to je najveci problem....
Recimo kada sam cuo da svetski sampioni nemaju gde da treniraju...
Pa kada sam cuo da Cavic ide na javni bazen da pliva i da ne moze od likova da se pomeri...
Doslo mi je da :sick:
Ali to je tako uvek bilo i bice...tako malo dajemo tim sportistima a oni nam vracaju 10 puta vise...
Vazno je kada fudbaleri imaju kucu fudbala, samo ne znam po cemu su je zasluzili voleo bih da mi neko to objasni...

i ja se to pitam godinama? i voleo bijh ove nase ministre da se registuruju na ovaj forum i da nam daju odgovor,pa jedni vaterpolisti koji vec deset godne ne znaju sta znaci doci bez menalje nemaju takav jedan kompleks zaista strasno

Mr.M
26.07.2011, 03:16
Siladji jako lose ali kao 14 prosao u SF

zokiseles
29.07.2011, 13:47
slusa li neko Duska Koraca na RTS2... dokle ce taj covek da drzi svima lekcije, uz svo postovanje njegovom iskustvu, ali da nije u stanju da se zaustavi barem kad se intonira himna, (citajte americka), to je ispod svakog nivoa, kao da se on nekom sveti time sto ce baljezgati preko himne...

Nebojsa
29.07.2011, 13:56
Ja sam gledao na HRT 2 celo prvenstvo i svima to preporucujem, imaju jako dobrog strucnog komentatora, vise sam naucio o finesama u plivajnu za ovih 5 dana nego za ceo zivot sa onima sa RTSa.

T-Snell
29.07.2011, 13:58
Ma kakvi to, britanski komentatori na ES-u i dvosatno uzivanje. ;)

Nebojsa
29.07.2011, 14:04
Retko gledam strimove, samo kad moram. Ali kontam da su na ES najbolji, za sve od biciklizma, preko plivanja, Moto GPa... Sjajna ekipa, imaju oni i para i dobru opremu, siguran sam da je extra odradjeno. Ali, stvarno ovi Hrvati nisu losi.

zokiseles
29.07.2011, 14:19
u pravu ste za britanske komentatore na ES, ali dzaba kad su nam uveli nase... Cast izuzecima, ali evo ove godine opet smo imali klasicno udavljen Tour de France od strane dvojice nasih komentatora, ljudi nisu zatvarali usta. pisao sam im, ali mi kazu da im je iz Pariza iz baze ES, receno da moraju non stop pricati za vreme prenosa (SIC!)... Rekao sam Ogdnjenu, covece, da li Vi nekad slusate svoj prenos na snimku...

Mico Dusanovic sa HRTa bi mogao biti uzor, ali cim njega spomenem izgleda da neki odmah misle da sam croatofil, ali cisto iz perspektive TV gledaoca, mislim da covek ima meru u komentarima, i da zna zadrzati neutralnost

Izvinjavam se moderatoru sto umesto Plivanja, govorim o komentatorima istog... sto samo govori da od prenosa, osim ako nismo ukljucili 'mute" nista nismo upeli da zapamtimo...

miki1
29.07.2011, 15:35
svaka cast za Nadju Higl sesta u svetu u onako paklenoj konkurenciji nije mala stvar i kada se pogleda njihovi uslovi treniranja i njeni zaista smesno,svaka cast legendo za mene si prva:wthy:

ona rebeka soni kao da ima motor u ....:biggrin:

Aca95
29.07.2011, 17:47
Ja sam gledao na HRT 2 celo prvenstvo i svima to preporucujem, imaju jako dobrog strucnog komentatora, vise sam naucio o finesama u plivajnu za ovih 5 dana nego za ceo zivot sa onima sa RTSa.
Ma jesi lud kakav hrt RTS je zakon

Nebojsa
29.07.2011, 17:57
RTSu treba zakonom zabraniti da prenosi sport jer to radi najgore od svih, bar sa komentatorske strane.
Inace ovaj Lohti me odusevljava, kako okrece covek, to nije humano, ima pola duzine tela na svakom okretu. Tehnicki savrseno pliva. Dueli izmedju njega i Felpsa ce biti epski u Londonu, jedva cekam. Odavno nismo imali dva plivaca koji plivaju bilo koji stil na toliko visokom nivou. Kako je Felps verovatno najbolji svih vremena, Lohti bi sigurno mogao da se plasira u top 5 ako do kraja karijere nastavi ovako.

miloolja
29.07.2011, 19:36
Zabranila bih ja RTS još neke sportove da prenosi, a onog Duška Koraća proterala za vjek i vjekova! :sick:

Bravo za Nađu! Bravo devojčice! :cheer:

http://sport.blic.rs/data/images/2011-07-29/162847_nadja_f.jpg?ver=1311936542

Ricma
30.07.2011, 14:04
Nisam se bas puno uzdao u Nadju i pretpostavljao sam da moze maksimum da bude sesto mesto.Da je imala malo bolji start sigurno bi imala malo bolji plasman, a time i bliza bronzi.

miloolja
18.10.2011, 18:12
Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi.
Čavić je deonicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi. Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu rezultatom 22,36, a srebro Rusu Jevgeniju Korotiškinu - 23,26 sekundi.

miloolja
19.10.2011, 16:04
Milorad Čavić plasirao se u finale trke na 100 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi, pošto je danas u kvalifikacijama bio sedmi rezultatom 52,85 sekundi.

Finale discipline 100 metara leptir na programu je danas posle podne.

miloolja
19.10.2011, 16:58
:ajde: :njt:
Reprezentativci Srbije u plivanju Stefan Šorak i Velimir Stjepanović postigli su veliki uspeh na Svetskom kupu u Moskvi,
osvojivši prvo i drugo mesto u disciplini 1.500 metara slobodnim stilom!.

Šorak je pobedio rezultatom 15:04,07 minuta, dok je Stjepanović deonicu preplivao za 15:06,83 minuta.

Treće mesto pripalo je Rusu Mihailu Bulakovu koji je stazu prešao u vremenu 15:08,60 minuta.

miloolja
19.10.2011, 16:59
Nova bronza za Čavića, u finalu brži od Felpsa! :ajde: :njt:

Milorad Čavić zauzeo je treće mesto u disciplini 100 metara leptir stilom na Svetskom kupu u malim bazenima u Moskvi.
Čavić je deonicu preplivao za 50,90 sekundi, iza pobednika Rusa Jevgenija Korotiškina (50,72) i drugoplasiranog Amerikanca Tajlera Mekgila - 50,86.

Aktuelni olimpijski šampion i svetski rekorder u ovoj disciplini Amerikanac Majkl Felps završio je trku na petom mestu u vremenu 51,13 sekundi.

Miroslava Najdanovski nije uspela da se plasira u finale trke na 100 metara slobodno, pošto je u kvalifikacijama zauzela deveto mesto rezultatom 55,51 sekundi.

Ricma
19.10.2011, 20:36
Tempira Cavic formu za Olimpijadu.:D

Dusan
19.10.2011, 21:44
Samo da se potpuno oporavi od one povrede i onda da se cilja zlato na OI.

Ricma
19.10.2011, 21:45
Ja cu se zadovoljiti samo da bude ispred naduvanog Felpsa.Medalja nije bitna.:D

Shardonnay
01.05.2012, 14:53
Norveski plivac, zlatni iz Sangaja, Alexander Dale Oen kolabirao je i preminuo posle treninga na tusiranju. Utvrdjeno je da je imao srcani udar. Imao je samo 26 godina.
Ne mogu da prestanem da placem :'( :'( :'(

Nebojsa
01.05.2012, 15:05
Joj, strasno :(

Heartbreak
01.05.2012, 15:19
Sad baš čitam o tome :( užasno, sve više profesionalnih sportista umiru od srčanog udara. Pod hitno mora da se uveedu što redovnije srčane preglede inače sve ovo gubi smisao kad nas svakog meseca na ovakav način, napusti jedan sportista.

Lord Aleksoni
01.05.2012, 20:59
strasno
ovo je zalosno
prvo onaj odbojkas , pa fudbaler
sad dale oen
:cry:

ФК Борац Бања Лука
05.05.2012, 14:42
U Banjaluci se ovog vikenda održava Peti međunarodni plivački miting na kojem će učestvovati 350 takmičara iz 11 zemalja. Nađa Higl je i ove godine na mitingu a Čavić se priprema u Americi za OI pa nije došao sa svojim timom mada je čest gost Banjalučkog olimpijskog bazena i tu se često priprema. Takmičenje je u kadru svjetske i evropske plivačke federacije a očekuju se da će izboriti još neke olimpijske norme plivači koji nisu do sada

Dusan
26.05.2012, 17:32
Dame i gospodo, Milorad Cavic.

Shardonnay
26.05.2012, 17:38
Ukljucila sam se u 17.31 i trka je vec uveliko zavrsila :angry:
ne mogu da pohvatam ove prenose na ES, zbog biciklizma im je uglavnom pocinjalo kasnije ovih dana.

Heartbreak
26.05.2012, 17:41
BRAVO MILORADEEEEE LEGENDOOOOOOOOOOO ::)

Zao mi Lendjera, imao je bronzu par metara pred kraj :(

Dusan
26.05.2012, 17:42
Rekord sampionata, 51.45. Okrenuo na 23.45! :krsta: Prvi put ovako dobro pliva posle operacije. Tako je majstore, tempira se forma za OI, ponovo ce da bude Cavic vs. Phelps. :D

miloolja
26.05.2012, 17:45
Svaka čast! :ajde:
Nažalost i ja sam kasno stigla :(

Shardonnay
26.05.2012, 17:52
Nije ni bilo prenosa, sad su pustili snimak. Skroz mi je bezveze ovo evropsko, bazen mi je ruzan i malecki, i sve je nekako zbrzano.

Dusan
26.05.2012, 17:54
Nije ni bilo prenosa, sad su pustili snimak. Skroz mi je bezveze ovo evropsko, bazen mi je ruzan i malecki, i sve je nekako zbrzano.

Kako nije, ja gledao. :D

Shardonnay
26.05.2012, 17:55
Na Eurosportu?

Dusan
26.05.2012, 17:57
Na Eurosportu?

RTS 2 i HRT 2 su prenosili. Nemoj da vam se ovako nesto desi na OI. :biggrin:

miloolja
26.05.2012, 18:08
Ma ne mogu da slušam ovog Koraća :angry:

Nego, da li je bila štafeta 4x200?

Stefan Šorak, Đorđe Marković, Velimir Stjepanović i Radovan Siljevski ostvarili su peto vreme - 7:19,91 čime su ne samo ostali u trci za osvajanje medalje već i za plasman na Olimpijske igre u Londonu.
Svaka čast za plasman na OI...rastemo, rastemo...sutra devojke u odbojci....itd (da ne ureknem) :cheer:

Dusan
26.05.2012, 18:16
Ma ne mogu da slušam ovog Koraća :angry:

Nego, da li je bila štafeta 4x200?

Svaka čast za plasman na OI...rastemo, rastemo...sutra devojke u odbojci....itd (da ne ureknem) :cheer:

Poslednja disciplina danas, ali tesko da cemo sta uraditi pored Italijana, Madjara i Nemaca.

Shardonnay
26.05.2012, 18:16
Meni je HRT2 skremblovan :( a na RTS sam zaboravila :biggrin: na OI nema sanse da se to desi, moram gledati Lochte-a u svim mogucim kvalifikacijama :inlove:

50m prsno, to je bila Dale Oenova disciplina... :'(

miloolja
26.05.2012, 18:57
Ma naravno da nismo imali šanse za medalju, evo na kraju 7. na EP, ali strašno volim štafete (u atletici posebno) i mislim da je ovo sjajan rezultat - odlazak u London.

Lord Aleksoni
27.05.2012, 02:30
cestitke za cavica
zapusio je sviam usta i dokazao da moze jos da pruza fantasticne rezultate
i naravno sad se tempira forma za zlato u londonu na 100 delfin

bundevica17
01.06.2012, 13:41
Svaka cast svim momcima jedva cekam OI. Malog Stjepanovica treba pratiti, on je nova nada. Bravo:) http://www.sportal.rs/news.php?news=72756

Navras 16950
29.07.2013, 13:12
Velja Stjepanovic plasirao se u polufinale na 200 slobodno :cool: Ostvario 13. vreme u kvalifikacijama.

Sinoc sjajna trka stafeta 4x100 u zenskoj konkurenciji. Australijanke u poslednjoj izmeni ispustile veliku prednost. Kod muskaraca u istoj disciplini zlato pripalo Francuzima.

Navras 16950
29.07.2013, 18:50
Pao je i prvi WR. Cudesna Ruta Meilutyte u polufinalu isplivala 100m prsno za 1:04.35 :wthy: Za deset stotinki bolje od starog rekorda.

Lord Aleksoni
29.07.2013, 19:28
Gledao sam to SF, devojka je fantasticna :cool:

ps. Navras, kada je SF 200 slobodno , gde pliva Velja

Navras 16950
29.07.2013, 19:30
Upravo su zavrsena polufinala, Velja plivao 1:47.53 u drugoj polufinalnoj grupi, dovoljno za trinaesto mesto.

Vladan
29.07.2013, 19:47
Luda Meilutite, prvi svjetski rekord, sto se desi sa Siven u pm

Sprenger je stvarno sjajan plivac, glupo je Burg forsirao 50 metara, Kosukeovo vrijemne prolazi, jedan mi je od omiljenih plivaca. Dugonjicu za par stotinki izbjegla medalja.

Iznenadjenje je sto Otesen - Grej nije dosla do medalje, Kouts opet srebro, ona je bas svestrana, ali nije najveca klasa. Sjostrom ocekivano do zlata.

Grivers iznenadio, bar mene jeste, Rijosuke mi je bio dark horse ako se on tako uopste i smije nazivati ali svi su u finalu tako da cemo vidjeti koliko moze. Drugo polufinale je sto se imena tice masu jace bilo, mislim da je Stravijus zakljucan za zlato, premocan je, juce stafeti donio zlato i to kraul, a sad ledjno dominira. Lakur pokazao da je i dalje veliki.

50 metara delfin je sjajna trka bila, navijao sam za Buskea naravno ali je Cijelo Filjo nevjerovatan, mag. Godso uzeo srebro jbt, a Manadu, Santos i Curkin ostali bez medalje, jos juce je ispao legendarni Roland Skuman.

Vladan
29.07.2013, 20:03
Meilutitina prica je bas teska. Otac joj je hendikepiran, majka joj je bila plivacica, ona ju je forsirala i kad je imala 4 godine poginula je u saobracajnoj nesreci. Cak je i u domu bila jedno vrijeme ali je ipak vracena kuci, ima dva starija brata i nekako je nastavila sa plivanjem, preselili su se u Plimut kad je imala 13 godina i tamo je ustvari i postala ovo cudoviste. Ali ona ima tek 16 godina, prosle godine je sa 15 postala olimpijska sampiona i sad obara rekord Dzesike Hardi koja ga je postavila dok su odijela donosila nenormalnu prednost i to u polufinalu. Kakva brutalna dominacija.

Navras 16950
29.07.2013, 23:28
Stvarno sta bi sa Shiwen :confused: Za vise od sekunde slabije vreme nego u polufinalu, mada ni tim rezultatom ne bi mogla do zlata ali bi uzela medalju makar.

Da je Stjepanovic ponovio rezultat sa MI imao bi finale, ali izgleda da je forma u padu ili se mozda cuvao za svoju omiljenu disciplinu, 200m leptir koja krece vec sutra. Tezak mu je i raspored, treci uzastopni dan je u bazenu. U ponedeljak plivao 400m slobodno, danas 200m u dva navrata, verovatno ce i sutra dva puta u bazen. Nadam se da je sacuvao dovoljno energije za najvazniju disciplinu.

Sutra nas ocekuje zanimljiv program, a najbolje odmah na pocetku, finale 200m kraul. Izotov kida i cini se da ga niko ne moze zaustaviti na putu do zlata, ali ne treba otpisati Lochtea i naravno Agnela iako, po svemu sudeci, nije dosao u najsjajnijoj formi na sampionat. U stafeti je bio prilicno tanak, ako ima neke rezerve sutra je krajnji cas da ih izvuce iz sebe. U svakom slucaju u tom trouglu treba traziti novog sampiona, ali valja obratiti paznju i na mladog Japanca Kosukea koji je u finale usao sa trecim vremenom. Od finala jos su na programu 100m ledjno muskarci, odnosno 1500m slobodno, 100m ledjno i 100m prsno kod zena gde mozemo ocekivati i novi WR jer je utisak da Ruta moze jos brze nego danas. Od polufinala svakako najzanimljivije 200m leptir gde cemo nadam se gledati Velju Stjepanovica.

Raspored (http://www.fina.org/H2O/index.php?option=com_content&view=article&id=3355&Itemid=1407)

Navras 16950
30.07.2013, 13:51
Stjepanovic na jedvite jade do polufinala na 200m leptir sa skromnim rezultatom od 1:57.34 sto je 15. vreme u kvalifikacijama. Primera radi, prosle godine na OI istu disciplinu plivao je za 1:54.99 sto mu je i licni rekord, dok je na MI pre nekih mesec dana plivao 1:56.19. Evidentno da je forma tempirana za to takmicenje. Ako se ne desi neko cudo mraka kapa sto se tice finala. Polufinale je na programu veceras.

Vladan
30.07.2013, 18:08
Anjel i kad je van forme je za duzinu tijela ispred svih ostalih :wthy:

Navras 16950
30.07.2013, 18:13
Kako je covek otplivao, od starta je krenuo zestoko i sve ih oduvao :wthy: Sto je najjace prethodnih dana nista nije nagovestavalo da moze ovako dobro da ispliva. Lochte bez medalje.

Navras 16950
30.07.2013, 19:07
Fantasticna trka na 1500m slobodno u zenskoj konkurenciji, oboren je i WR i to za, ni manje ni vise, nego 6 sekundi. Drugoplasirana Lotte Friis imala bolje vreme od starog svetskog rekorda za oko cetiri sekunde, ali nedovoljno za zlato i sjajnu Katie Ledecky.

Navras 16950
30.07.2013, 21:04
Velja plivao 1:56.60 i zauzeo 13. mesto. S obzirom na povredu zbog koje 8 meseci nije trenirao punim tempom i na cinjenicu da je pik forme imao na MI ova dva polufinala su sasvim dobar rezultat. Samo da ga povrede zaobidju u buducnosti, rezultati ce doci.

Vladan
30.07.2013, 21:36
Odlican je bio 125 metara ali je onda popustio, bas se vidi da nije tempirao formu, mozda i greska jer postolimpijska godina je uvijek sansa za iznenadjenja.

Ledecki brutalno, 1300 metara je vodila Dankinja i onda je ova lagano pobijedila. Cak mislim da je i treceplasirana bila bolja od proslog rekorda.

Navras 16950
31.07.2013, 00:21
Njemu su poslednjih 50m generalno problem, tu bas ima prostora za napredak, ali da, cim su drugi pojacali na nekih 125m on vise nije mogao to da prati bas zbog forme koja je tempirana za mediteranske igre.

Sutra bas dobar program, a najvise ocekujem od 200m slobodno kod zena jer su svih osam finalistkinja unutar sekunde. Vladane, na koga tipujes? Federicu, Missy ili imas neku trecu u opticaju :D Njih dve figuriraju kao glavne kandidatkinje za zlato, eventualno Muffat da se umesa mada cisto sumnjam. Federica moze fantasticno da pojaca u poslednjih 50m sto je danas demonstrirala, ali cini mi se da i Missy ima dosta rezervi, prethodno je plivala 100m ledjno sto je sigurno ostavilo traga i moze u finalu sigurno bolje.

dejoo94
31.07.2013, 00:40
Ono na 1500m je bilo brutalno, prve dvije bolje od WR, a meni se čini da je treća ipak izgubila u zadnjih 50m.
Kao što reče Navras sutra 200 slobodno glavna trka, a ja tipujem na Federicu (jer mi je nešto draža).
Još jedina nada za neko polufinale nam je Lenđer na 100m delfin, koji ima 17. vrijeme, nadam se da može ući u 16.

Lord Aleksoni
31.07.2013, 00:44
Posle Cavica tesko da cemo imati nekog ko ce osvojiti neku medalju na SP. Nadja Higl ono sto je osvojila pre neku godinu , to je bilo splet srecnih okolnosti i gledaj sad nigde je nema.
Ja polazem nade u Velju da u narednim godinama stasa i da pocne da pravi neke rezultate. Ovako nema da bude nista od Lendjera i Siladjija .

Vladan
31.07.2013, 14:07
Njemu su poslednjih 50m generalno problem, tu bas ima prostora za napredak, ali da, cim su drugi pojacali na nekih 125m on vise nije mogao to da prati bas zbog forme koja je tempirana za mediteranske igre.

Sutra bas dobar program, a najvise ocekujem od 200m slobodno kod zena jer su svih osam finalistkinja unutar sekunde. Vladane, na koga tipujes? Federicu, Missy ili imas neku trecu u opticaju :D Njih dve figuriraju kao glavne kandidatkinje za zlato, eventualno Muffat da se umesa mada cisto sumnjam. Federica moze fantasticno da pojaca u poslednjih 50m sto je danas demonstrirala, ali cini mi se da i Missy ima dosta rezervi, prethodno je plivala 100m ledjno sto je sigurno ostavilo traga i moze u finalu sigurno bolje.
Misi, juce je pokazala da ima formu i da je tu dosta rezerve iako ne vjerujem da ce uzeti 8 zlatnih medalja. Federica je najbolja finiserka ubjedljivo ali ne znam moze li joj to proci protiv Frenklin, da je u zaostatku 130-140 metara i da onda toliko pojaca da ova ne odgovori, posle jucerasnjeg dana mislim tesko, posle prvog mi je izgledalo kao da se Misi bas muci i da nije to to.

dejoo94
31.07.2013, 19:16
Upravo kao što je Vladan objasnio, to se i desilo, kasno je Federica krenula. Chad pokazao ko je glavni.. :wthy::wthy:

edohz
31.07.2013, 19:42
Chad je pobrao sve moje simpatije još od one trke u Londonu gdje je tukao Phelpsa, danas je malo posustao negdje oko polovine utrke ali ipak zadnjih 50m odradio vrhunski i pokazao ko je novi vldar u ovoj disciplini :D

Franklin 3/3 :biggrin:

Lord Aleksoni
31.07.2013, 21:22
Plivaci iz Juzne Afrike odlicni danas. Nakon zlata Chada le Krosa na 200m delfin , zlato je danas osvoji jos jedan plivac iz Juzne Afrike Kameron Van der Burg na 50m prsno. U toj disiplini je takodje plivac iz JUzne Afrike Djulio Zorzi osvojio bronzu.

Navras 16950
31.07.2013, 23:33
Chad se posprdao s konkurencijom :wthy: Malo da gas, pa se osvrne levo-desno da vidi gde su ostali, potom se prebaci u lezerni mod cisto da trka ne bude skroz monotona, onda opet sa par zestokih zaveslaja za tili cas napravi prednost i tako u krug. Genijalan plivac.

Steta ze Pelegrini, kasno je pojacala, fino je Vladan predvideo sta ce se desiti. Imam utisak da je previse nonsalantno plivala do poslednjih 65 metara, oslonila se na zavrsnicu i dopustila da joj Missy isuvise odmakne. Nedostajala su joj dva-tri metra da okrene trku na svoju stranu, ali jbg.

Dugonjic definitivno najveci tragicar sampionata, opet mu je izmakla medalja, ovoga puta za svega jednu stotinku.

Kakva trka Suna na 800m slobodno :wthy: Do 650 metara uopste nije forsirao, samo odrzavao blagu prednost i kontrolisao trku, a onda u poslednjih 150 prebacio u vorp i ostavio konkurente za dve duzine tela.

Toshe
01.08.2013, 11:25
Hoce li Magnunsen danas vratiti zlato ili Adrian ce se dogurati do prvog mesta na 100 slobodno ? sta mislite

dejoo94
01.08.2013, 13:11
Tu se ništa ne zna. Ipak po meni glavna trka danas je na 200 mješovito. Lochte, Cseh i Hagino. Sada gledam od osam plivača u ovom finalu trojica su '94, jedan '92, a ostala četvorica su '86 i stariji, što će reći da ovde imamo borbu iskusnih ajkula i mladih azijata. To je druga trka po programu. Taman to sagledati i onda počinje Zvezda.. :D

Vladan
01.08.2013, 15:48
Misi mocno, Federika sa svojim oprobanim receptom nije imala sansu ovoga puta. Inace Misi je odustala od pokusaja da uzme 8 zlata posto je odustala od 50 prsno, rekla je da se za tu disciplinu ionako prijavila iz zabave, interesantno.

Le Klo mocan bas, nije mi milo sto se Jang ovoliko izivljava i sto ce u sijenku baciti Grentova ostvarenja, to mi je uz Torpa bio omiljeni plivac ali je Kinez nevjerovatan stvarno.

Na 200 mjesovito ne znam sto da ocekujem, Lohti jeste van forme ali sve osvim njegove pobjede ce mi biti prilicno iznenadjenje. Ceh nije onaj stari vise, Hagino mi djeluje ozbiljnije ali ne vjerujem da ce moci da pobijedi Amerikanca.

Edrijan favorit na 100 slobodno, na sta lici ova disciplina sad, kakva samarcina jednoj od najatraktivnijih, ako ne i najatraktivnijoj disciplini. Nadam se da ce Magnusen naci snage da pobijedi Amerikanca ali ne vjerujem da ce se desiti iskreno.

dejoo94
02.08.2013, 12:38
Lenđer sa 4. rezultatom u kvalifikacijama (51.95) ušao u polufinale na 100m delfin.
Stojanović sa 22,81 bio 31. na 50m slobodno.

Lord Aleksoni
03.08.2013, 22:37
Литванска пливачица Рута Меилутите оборила је данас светски рекорд на 50 метара прсно на Светском првенству у Барселони. Шеснаестогодишња Литванка је стазу у полуфиналној трци препливала за 29,48 секунди, што је за 30 стотинки боље од претходног рекорда који је био актуалан тек неколико сати. Наиме, Рускиња Јулија Ефимова је раније данас у квалификацијама оборила свтски рекорд, али је у полуфиналу, ипак, пливала спорије (29,88).

Neverovatna Ruta :wthy: :wthy: :wthy:

Danas je jos na 50m slobodnim stilom Celjo Filjo uzeo zlato

Vladan
04.08.2013, 15:25
http://static.ibnlive.in.com/ibnlive/pix/sitepix/07_2013/ruta-meilutyte-v.jpg

Ruta rutinski.

dejoo94
04.08.2013, 20:04
Ipak Efimovoj zlato sa 29,52, Ruta druga sa 29,59..

Lord Aleksoni
04.08.2013, 22:01
Miis Frenklin najuspesnija plivacica na svetskim prvenstvima. Na ovom prvenstvu je osvojila sestu medalju u stafeti na 400m, cime je popravila uspeh sa OI , gde je osvojila 4 zlatne i jednu bronzu. Ima samo 18 godina a nadmasila je rekord koje su drzale zajednicki Trejsi Kolkins koja je 1978. osvojila 5 zlata i Libi Triket koja je to uradila 2007. godine.

Takodje se prikljucila malom klubu plivaca koja su osvajala sest medalja na svetskim prvenstvima i OI. To su jos ucinili Majkl Felps, Park Spic i Kristin Oto.
Ovim uspehom ipak nije nagradjena za najbolju plivacicu u Barseloni. To priznanje je otislo u ruke njenoj koleginici iz reprezentacije Kejti Ledeki, koja je osvojila 4 zlata i oborila dva svetska rekorda.Ona je to priznanje dobila po formuli koja ne racuna stafete i daje dodatne poene za rekorde.

Lord Aleksoni
29.11.2013, 17:41
Шпанска пливачица Миреја Белмонте обрила је светски рекорд на 1.500 метара сободним стилом у малим базенима на шампионату Шпаније у Кастељону. Белмонте је деоницу препливала за 15:26,95 минута, што је две секунде брже од претходног рекорда, којег је новембра 2009. поставила Данкиња Лоте Фрис. Двадесеттрогодишња Белмонте освојла је сребрну медаљу на Олимпијским играма у Лондону 2012. на 800 метара слободно и на 200 делфин. Белмонте је летос оборила светски рекорд на 800 слободно када је постала прва жена која је ту деоницу прешла за време испод осам минута.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1459784_625187384212186_420569139_n.jpg

Shardonnay
08.04.2014, 13:55
http://www.theguardian.com/world/2014/apr/08/ian-thorpe-intensive-care-infection

:cry: :cry: :cry:

miloolja
14.04.2014, 19:38
Vraća se! (http://www1.skysports.com/olympics/news/14935/9265942/olympic-swimming-great-michael-phelps-has-stepped-out-of-retirement)

Lord Aleksoni
14.04.2014, 20:03
Sad bi bila fora da se vrati i Čavić :D Ali ne verujem, mislim da nema više želje da se takmiči :(

Lord Aleksoni
16.04.2014, 03:41
Čavić o povratku Felpsa (http://www.zurnal.rs/2014/04/16/cavic-o-povratku-felpsa-u-pitanju-je-kriza-identiteta/index.html)

Да ли ће његов повратак утицати да се можда и ви поново нађете у базену?

– Мале су шансе за то. Највећу кризу сам имао током Светског првенства у Барселони прошле године. Сада већ имам клуб „Академију Милорад Чавић“ у Крагујевцу, бутик „Х2О“ шоп и све су то ствари које ме испуњавају. И када бих се вратио фокусирао бих се на 100 краул, јер због проблема са леђима не бих могао да се посветим делфину – рекао је и Чавић, а онда додао – Ипак требало би ми годину дана да се вратим у стање да могу озбиљно да тренирам. То значи да бих 2015. имао само годину дана се спремим за Рио. Није реална прича. Ко зна можда се одлучим за Токио 2020. године – уз осмех је завршио Милорад Чавић.

:)

MareLFC
16.04.2014, 13:17
Tu je mocni Velja...:cool: :dw:

Lord Aleksoni
18.08.2014, 18:18
Bravo bre! :prv: :srb:

501401942334398464

Heartbreak
18.08.2014, 18:21
KAKVA TRKA VELIMIRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :wthy:

Jack
18.08.2014, 18:32
Koja dominacija,od starta. 21 god :cool: evo dodele medalja !

Mr. Wolf
18.08.2014, 18:40
E, ovo znaci #pjeske.

BRAVO, BRE !!!!

p4p1
19.08.2014, 19:25
Nastavlja dominaciju Velja, NR na 200m, pjeske u finalu. :wthy:

Lord Aleksoni
20.08.2014, 01:59
Kako se majstor sprda, rame uz rame za Bidermanom :wthy:

Nadam se da će ovako plivati i sutra u finalu. Inače sutra pliva i kvale 200 delfin. :)

Mr. Wolf
20.08.2014, 18:58
DOMINIRAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wthy:

Jack
20.08.2014, 18:58
Stejpanovic !!!!!!! :wthy::wthy::wthy: Kakva trka ! za 0,2 pobedio velikog Bidermana ,bravo mali !!

p4p1
20.08.2014, 18:59
Pao je i svetski rekorder! VELJO LEGENDO! Kakav plivac bre! PLIVACINA!

Урош94
20.08.2014, 19:01
Бачје тешки овај Велимир. А ја био убеђен да стиже први Бидерман и кад сам видео да је наш први умро сам. :D

miloolja
:thud::thud::thud::thud::thud::thud::thud::thud::t hud::thud:

pecaros
Kakvo srce u junaka!!!
Kakav je borac Velja!!!
Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miloolja
20.08.2014, 19:36
Tek sada čuh komentatora...:rofl: nema veze bilo isto svuda sigurno ... dranje i skakanje :cheer:
Bravo Veljo, bravo majstore! :srce:

https://www.youtube.com/watch?v=SK4Fjbvsuig

bice
20.08.2014, 19:48
Bravo Veljo bravo majstore,velika pobeda iak osam mislio da ce Biderman pobediti posto ima odlican finis ali Velja je stvarno car,da mi je pricao neko da ce uzeti 2 zlata ne bih mu verovao bravo majstore sve najbolje.:wthy::wthy:

Lord Aleksoni
20.08.2014, 19:51
Da li je ovo jebeno moguće .. Veljo majstoreeee! :wthy: :wthy: :wthy: :wthy:

Nismo svesni kakvog asa imamo :wthy: Tražili ga Britanci i još neke sile ali odlučio kao Čavić da pliva za Srbiju, hvala ti majstore :cry: :cool:

Ako ovako nastavi bez problema prestiže Čavića ..

Reise
21.08.2014, 00:19
Sta je pocinio brat. Svaka mu cast.

Srkisa
21.08.2014, 00:24
Velike cestitke Velji:tu2:,neverovatan potencijal ima da postane jos bolji ali i ovo je neverovatno Bravo jos jednom:tu:

Lord Aleksoni
21.08.2014, 00:40
Šta pliva dalje. Danas imao kvale na 200 delfin, šta uradio tu ?

Vidim da je žrtvovao delfin zarad finala kraula, ako ako :cool:

Lord Aleksoni
22.08.2014, 19:44
Čaba Silađi u finalu na 50m prsno, bravo momak :tu:

Adam Piti u drugoj polufinalnoj trci isplivao WR :tu:

Danas još u polufinalu Lenđer bio sedmi u svojoj grupi na 100m delfin i nije se plasirao u finale. Bio je dobar do 60m ali posustao pri kraju, šteta.

Lord Aleksoni
23.08.2014, 18:19
Čaba danas nije imao puno sreće u finalu, završio na nezahvalnom četvrtom mestu :(
Počeo je slabije, posle malo ubrzao ali nedovoljno za medalju. U svakom slučaju čestitke i za četvrto mesto, nije za bacanje. :)

p/sDAoUgnNQO

Урош94
23.08.2014, 18:21
Што је најгоре да је имао времена из квалификација и полуфинала узео би злато. :facepalm:

p4p1
23.08.2014, 18:29
Jbg, ocajan ulaz je imao, tu je izgubljeno to dragoceno vreme..

Lord Aleksoni
23.08.2014, 18:36
Ja se pitao gde je Nađa Higl, a ona se porodila. :) Planira da se vrati pa da vidimo dokle će stići. Čabi svaka čast, trenira sa Nađinim bratom Sebastijanom, ja mislio da se on izgubio totalno ali evo ga vratio se. Očekujem od njega dobre rezultate na svetskom. :)

Lord Aleksoni
06.10.2014, 22:45
519226003525496832

Lord Aleksoni
10.03.2015, 20:35
15-godišnja Srpkinja ima 2 B norme

Mlada srpska plivačica Anja Crevar isplivala je proteklog vikenda u Marseju dve B olimpijske norme.

http://www.b92.net/news/pics/2015/03/10/165065032154ff24008a0ca097731437_orig.jpg

Ova 15-godišnjakinja je prva srpska plivačica koja je isplivala jedan od preduslova za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine.

Crevarova je prvo plivala 4:47,35 minuta 400 metara mešovito, a potom 2:17,14 minuta na 200 metara. U obe discipline ova tinejdžerka iz Pančeva je postavila nacionalne rekorde, a oborila je još dva.

Crevarova je u finalu na 400 metara bila osma, a pobedila je svetska šampionka, 11 godina starija Mađarica Katinka Hosu. Na 200 metara je plivala B finale, i bila je četvrta, iza tri Španjolke.

B olimpijska norma garantuje Crevarevoj put u Rio ukoliko dve druge plivačice iz Srbije ne isplivaju A normu, ili ako se ne popuni kvota od 900 takmičara.

http://www.b92.net/sport/na_vodi/plivanje.php?yyyy=2015&mm=03&dd=10&nav_id=967009

574303973169098752

Lord Aleksoni
02.04.2015, 17:17
Vjačanin od petka pod zastavom SRB

Doskorašnji ruski reprezentativac u plivanju Arkadij Vjačanin u petak će biti predstavljen kao novi član nacionalnog tima Srbije.

http://www.b92.net/news/pics/2015/04/02/579093488551d5932ba51e443624673_orig.jpg

Svetski rekorder na 200 metara leđnim stilom u malim bazenima je nedavno dobio državljanstvo Srbije, a biće predstavljen na Gradskom bazenu u Zrenjaninu.

Kako je saopštio Plivačkii savez Srbije, Vjačanin će održati javni trening od 7,30 do 9,30, a nakon toga će biti dostupan za druženje.

Vjačanin (21) je svetski rekorder u malim bazenima i osvajač dvostruke bronze na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008 - na 100 i 200 leđno.

On je osvojio i tri zlatne medalje na šampionatu Evrope u Budimpešti 2006. godine - na 100 i 200 leđno, na 4x100 mesovito, kao i u štafeti na EP u Ajndhovenu 2008.

Vjačanin je po hitnom postupku dobio državljanstvo Srbije, na inicijativu ministra omladine i sporta Vanje Udovičića.

http://www.b92.net/sport/na_vodi/plivanje.php?yyyy=2015&mm=04&dd=02&nav_id=976129

Heartbreak
03.04.2015, 11:37
Caba Siladji, ispunio A normu za Rio 2016 :dw: On je treci clan olimpijskog tima, nakon Jasne i Andree :cf:

Lord Aleksoni
05.04.2015, 18:54
Velimir Stjepanović četvrti učesnik iz Srbije na OI u Riju, izborio je A normu na 400m slobodno :cheers:

Srpski plivač Velimir Stjepanović ostvario je je A normu na 400 metara slobodno u Ajndhovenu i izborio je plasman na Olimpijske igre u Rio deŽeneiru. Velimir je četvrti sportista iz Srbije koji je obezbedio vizu za Rio, pre njega to je pošlo za rukom plivaču Čabi Silađiju odnosno strelcima Jasni Šekarić i Andreji Asrović

Stjepanović je u finalu imao drugo vreme, od 3:48.85 minuta, što mu je bilo dovoljno da izbori mesto na najvećoj sportskoj planetarnoj smotri. Ispred Sjepanovića našao se samo Mađar Peter Bernek, koji je imao za sekundu i 54 stotinke prednosti u odnosu na srpskog plivača. Njima dvojici se na podijumu pridružio domaći plivač Sebastijan Feršuren, sa skoro sekundom zaostatka u odnosu na Stjepanovića.

Odličan rezultat ostvario je još jedan srpski plivač Vuk Čelić, koji je imao peto vreme, ali nije uspeo da izbori mesto u Riju.

http://www.sportklub.rs/plivanje-velimir-stjepanovic-na-olimpijskim-igrama

Урош94
20.04.2015, 22:49
Serbian swim. fed. might complain to IOC after Spitz claim that Omega said that Phelps lost the famous race vs Čavić.

Шта знам, вреди пробати...

prskaj
21.04.2015, 16:00
Шта знам, вреди пробати...

Sta da proba? Daleko bilo, neka im, sport se igra u datom trenutku sve posle toga je smejurija. Naravno da bih voleo da istina ipak do kraja izadje na videlo i da pukne mala bruka, ali nece to previse uticati na bilo sta, sport generalno a pogotovo na olimpijadi je postao farsa

Урош94
19.05.2015, 22:40
Људи, нико не спомиње Вјачанина. Дечко одлучио да плива за Србију сам од себе и ево га, обара редом националне рекорде. Притом је изборио норму за ОИ.

Велико поштовање за буразера. Свака част!

Lord Aleksoni
25.08.2015, 17:13
Petnaestogodišnja plivačica Anja Crevar postavila je lični i državni rekord u disciplini 400 metara mešovitim stilom i tako ispunila A normu za Olimpijske igre u Riju.

:tu:

Lord Aleksoni
18.05.2016, 19:58
Stjepanović izgubio zlato za dlaku, za 24 stotinke bio sporiji.. Celu trku vodio i na kraju zaostao :(

p4p1
03.08.2018, 15:28
Počelo EP.

Od naših danas
https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/e71c6ea2-13e8-4ffb-8fa7-0d90a69382bc.png

gomila nesklada
03.08.2018, 15:29
Gledao danas na poslu neku stafetu, drugi smo bili, iza Poljaka. Kapiram da smo prosli daljje, mislim da je 4*100 obican stil. :biggrin:

Da, vidim da smo u finalu.