Announcement

Collapse
No announcement yet.

Senna vs Schumacher

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senna vs Schumacher

    Tema koja se nekako cesto provuce kroz razne price (obicno nekako od mene pocne ) zasluzuje da ima i svoju temu... Pa raspalite.
    8
    a:2:{i:445;a:5:{s:12:"polloptionid";i:445;s:6:"nodeid";s:7:"2666992";s:5:"title";s:4:"Sena";s:5:"votes";i:8;s:6:"voters";a:8:{i:0;s:4:"8588";i:1;s:4:"2761";i:2;s:4:"4920";i:3;s:4:"4909";i:4;s:3:"649";i:5;s:4:"6257";i:6;s:4:"3424";i:7;s:4:"7261";}}i:446;a:5:{s:12:"polloptionid";i:446;s:6:"nodeid";s:7:"2666992";s:5:"title";s:7:"Sumaher";s:5:"votes";i:7;s:6:"voters";a:7:{i:0;s:4:"6622";i:1;s:4:"5054";i:2;s:4:"5123";i:3;s:2:"49";i:4;s:4:"1568";i:5;s:4:"4294";i:6;s:4:"7639";}}}
    100.00%
    8
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Hmmm ... Sena ili Sumaher , ja mislim Alonso :hmm:
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #3
      Originally posted by MikoSurvivor View Post
      Hmmm ... Sena ili Sumaher , ja mislim Alonso :hmm:



      po meni je sumaher najbolji vozac svih vremena,odma iza njega je alonso ..
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • #4
        Bice ovo zanimljiva tema,toliko toga ima da se kaze i o jednom i o drugom.I vecina strucnjaka bas bira medju njima,mada mislim da je i Prost zasluzio da se pominje u istoj recenici sa njima,prije svega jer su on i Sena vozili u isto vrijeme,bili najveci rivali,a Prost je bio uspjesniji i po pobjedama i po titulama.Sta bi bilo kad bi bilo ne znamo,ali ovo znamo i ovo su cinjenice.

        Originally posted by MikoSurvivor View Post
        Hmmm ... Sena ili Sumaher , ja mislim Alonso :hmm:
        Ipak ne treba pretjerivati,ovdje se prica o ljudima koji se bore za titulu najboljeg svih vremena,Alonso je daleko od tog nivoa,mozda bude jednog dana,sad jos uvijek nije.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Evo moje argumentacije zasto je madjionicar iz Brazila bolji:

          1. Stav vecine vozaca. Ako pitate danas vozace F1 ko je najbolji svih vremena (imate takvih tekstova po netu pa potrazite), najveci deo njih ce reci da je to Sena. Mislim da ljudi koji zive tim zivotom jako dobro mogu da prepoznaju ko je najbolji medju njima. Neko ce reci da je to zbog pijeteta jer je Airton poginuo. Mozda, ali mislim da nije to. Postovanje prema Airtonu potice iz nekih potpuno drugih izvora.

          2. Cuveni broj titula i pobeda... Mislim da u ovom slucaju nije toliko merodavan iz vise razloga. Prvi je Senin put u karijeri. Prvi put je vozio F1 sa 24 godine. U realno ocajnom bolidu. Posle se 3 godine taljigao sa Lotusom koji sem slavnog imena nije imao mnogo. Opet je takav bolid mogao da dovede do titule ali ga je sprecila nepouzdanost bolida. Prvi put sa 28 godina je imao normalan bolid u Meklarenu. Tu je bio drugi vozac u odnosu na Prosta. Odmah je osvojio sampionat. trebao je da osvoji i sledeci da nije bilo onih kontroverzi oko Suzuke i realno poklonjena je titula Prostu. Onda je jos dvaput bio sampion, pa je dosla era Vilijamsa. Njih realno niko nije mogao da dobije sledece dve godine. U nekom drugom koordinatnom sistemu, mozda je mogao da osvoji obe te titule, ali bi sigurno osvojio bar jednu. I onda 1994 poginuo, a imao je sigurno jos bar 3,4 takmicarske sezone pred sobom u tom super Vilijamsu.
          Sa druge strane Sumi je u F1 dosao ranije. Jesu to 2 godine, ali opet. Ranije je bio u sampionskom timu. Beneton 1992 i 1993 mozda nije bio najbolji, ali jeste komparativno bolji od Lotusa 85-88 (koji je bio deathtrap i bilo je jako tesko voziti ga, pa su Senini klupski drugovi uglavnom ispadali ili su bili lose plasirani). Ne zaboravite da je taj tim Benetona (Bron, Birne, Sumi) napravio onaj strasan Ferari sa pocetka ovog veka (Bron je i sam napravio ono cudo 2009). O tome kasnije. Dakle, vec taj Beneton je bio vrlo konkurentan, i to se vidi po rezultatima drugih vozaca tih godina, Brandla, Patrezea i Verstapena, koji su konkurisali za podijum. Sumaher jeste bio znacajno bolji od njih ali su i oni uvek konkurisali za podijum ili bili na njemu. I onda je komplet tim Benetona presao u Ferari 1996 i pokrenuo revoluciju koja ce rezultirati sa 5 titula 2000-2004. Taj bolid je bio super dominantan i ipak je posao Sumiju bio olaksan. Ne kazem da bi to mogao da uradi svako, ali samo zbog toga stavljati Mihaela ispred Sene po meni nije posteno. Tada je napravljena i velika razlika u pobedama i pol pozicijama.

          3. Sena je jednostavno bolji vozac od drugih. Samo jednom ga je na kraju sezone pobedio timski kolega (Prost 1989), u istim automobilima je dobijao. Takodje, ziveo je u vremenu bez timskih naredjenja i dva puta je uspeo da na kraju sampionata bude ispred klupskog kolege koji je takodje medju top5 vozaca svih vremena Prosta. Sumaher nikad nije imao tako jakog klupskog kolegu, a i kada je imao nekog ko mu moze iole konkurisati (Barikelo) bilo je jasno ko je prvi a ko drugi vozac.

          I odmah da napomenem, ja Sumahera nijednog momenta ne zelim da omalovazavam. On je fenomenalan vozac. Jednostavno nije bolji od Sene. Kao sto niko nije bio.
          Ovo su samo tri neka kljucna razloga po meni. Ne zelim sve da ispucam odmah. Mislim da je o ovome moguce diskutovati. Ima argumenata i za jednog i za drugog. Voleo bih da neko od Sumijevih fanova isto ovo uradi pa da imamo neke polazne osnove.
          Last edited by Nebojsa; 21-06-11, 20:40.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            @Vladan

            To za Prosta nije bez neke, ali mislim da su ova dvojica za jednu malu nijansu ispred njega. Nekako je bio suvise... obican. Ova dvojica ipak imaju nesto posebno sto ih izdvaja.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #7
              Da Alonso ima isto godina koliko i Schumi i da je vozio gde i Sumi kada je Sumi vozio bio bi i bolji od njega ;) ... Uostalom Alonso je pokazao 2005 i 2006 da je bolji od Sumija
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #8
                Imao je najbolji bolid u Maklarenu pa sto nije uzeo titulu?Imao je sve prosle godine,pa nije mogao Petrova da pretekne,ne moze tako da se gleda.Ja Alonsa smatram da je najbolji trenutno,ali za svih vremena je potrebno mnogo vise,a on to jos uvijek nema,mozda jednog dana.
                Nebojsa stize ozbiljniji odgovor
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Zasto ja mislim da je Sumaher bolji od Sene.Jednostavno je,hladniji,smireniji,a opet nevidjeno brz,tesko da postoji neko ko je tako dobro cijedio bolid,a opet bi ga sacuvao,neko ko je tako dobro sjekao krivine.Ustvari postoji neko ko je bolje i od Sumija sjekao sikane,ali njega niko ne racuna medju najbolje svih vremena.Emerson Fitipaldi,ali to je samo moje misljenje po onome sto sam imao priliku da vidim.

                  Ja cu prvi reci da je za jedan brzi krug Sena bio bolji od Sumahera,da je bio brzi.Ne i da je najbrzi,to cu ostaviti za Hakinena,ali i Truli je bio sposoban da izvuce jedan brzi krug,pa znamo kako je to izgledalo na stazi.Sto se tice kvalifikacija i pola tu je Sena bio bolji.Trka je nesto sasvim drugo i tu dajem prednost Sumaheru,tu je Sena bio u problemu,cesto nije mogao da kontrolise svoju vrelu krv,zelju za brzinom.

                  Prvi krug koji je Sumaher izveo u Dzordanu Edi je rekao ili je ovaj momak nevjerovatno brz ili je moja stoperica pokvarena.Daleko od toga da je to bio ozbiljan bolid,daleko od toga da je bio brz,nije.A opet je Sumaher bio 7. na kvalifikacijama.

                  I jedan i drugi su na kisi pokazali velicinu i zasto se smatraju najboljima svih vremena i jedan i drugi su imali nadimak Kisni covjek,time je sve receno.

                  Svi znaju koliko je tesko voziti u F1,bar ljudi koji prate to znaju,a tek koliko je tesko pobijediti.Sumaher ima 91 pobjedu,sto je vise nego duplo od Sene.Tacno je da statistika nekad ne kaze sve,ali 91 pobjeda,to je mnogo vise od 7 titula,samo treba pogledati koliko manje na drugom mjestu ima Prost i sve je jasno.
                  Kad vec pomenuh Prosta on je imao titulu vise i 10-ak pobjeda vise od Sene,ne i polova,a vozili su u istom dobu,bili najveci rivali.To ne smije da se zaboravi.Ljudi Prosta nikad nisu voljeli kao Senu,nisu ni Sumahera,vole ga ili mrze,nema izmedju,dok su Senu svi voljeli,a tek kad je tragicno nastradao onda su hvalospjeve pomnozene.Zasluzio je svako postovanje kao vozac,tu nema spora.Samo mislim da se Profesoru mnogo toga oduzima,ko zna kako bi bilo da je on tragicno zavrsio...
                  Sumaher se i u Benetonu nosio sa njima,naravno za titulu i pobjede su potrebni konkurentni bolidi,ali mnogima ni to nije bilo dovoljno,Sumaheru jeste.To je veoma bitno,ako treba da se izgura rodjeni brat sa staze Mihael bi ga izgurao.Ako ljudi misle da je samo on takve stvari radio su ili neobjektivni ili ne poznaju dovoljno ovaj sport,nema tog velikog sampiona koji na stazi nije radio to,to ide uz F1 jedostavno,takav je sport.Niko ne voli da gleda u rep,svi bi da su na celu kolone.

                  Sumaher nije imao konkurenciju u timu,ali i da ju je imao vjerujem da bi napravio slicne stvari,previse je dobar bio.Hakinen je imao masinu,pa smo vidjeli kako se to zavrsilo.

                  Ali voziti 40 i kusur krugova u jednoj brzini,potom trku zavrsiti na drugom mjestu,za 16 krugova napraviti ono sto je napravio na Spa,to su velike stvari.Meni je stvarno krivo sto nisu imali vise zajednickih sezona,bilo bi to sjajno,ali sam ubijedjen da bi Sumi i tada prevagnuo.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sjajno izlaganje Nebojsa, bas si sve pokrio.

                    Ima tu i argumenata u Schumijevu korist, verujem da ce nas Vladan vrlo brzo posetiti... Licno, Senna je bolji, Schumi je tik iza. Tu je svakako i Prost. Alonso, od svih aktivnih, ima lepu sansu da postane GOAT, ako pravilno iskoristi Ferrari i ako ne pravi gluposti. Po stilu voznje, mogu se lako uporediti Senna i Schumi, kao i Prost i Alonso.

                    2007, iako sam navijao da Kimi osvoji, moram reci, nesto sto mi je upalo u oko. Na samom startu trke na Interlagosu, Hamilton je izleteo van staze, naravno da mu je Alonso potpomogao , potom se vratio iz boxa, napravio onu gresku sa restratom motora i izgubio titulu. Nakon toga Alonso pocinje da obrce daleko sporije krugove nego na startu, gubi i Massu i Kimija iz vida i do kraja vozi trku samo da je zavrsi.

                    Poenta-rekao bih da mu je bilo bitnije da spreci Lewisa da uzme titulu nego da on sam to ucini. U razloge necu ulaziti, ali meni se taj dogadjaj takvim cini...

                    Iako ovj deo o trci 2007 nema veze sa tematikom, hteo sam da odgovorim Vladanu na onu konstataciju da je mogao te godine da uzme titulu. Ne opravdavam njegov postupak, samo sam hteo da inesem licni pogled na tu sezonu.

                    EDIT: Marfijev zakon, Vladan je vec napisao sta je imao... Jos jedan sjajan post, argumenti su na nivou!
                    Last edited by Vanja #66; 21-06-11, 21:16.

                    Comment


                    • #11
                      Obojica sjajni vozaci lai Sumaher bolji za malo.Inace obozavam Sumija to vec svako zna
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #12
                        Samo da istaknem svoje misljenje, da Senna nije poginuo Shumaher verovatno ne bi bio najbolji svih vremena ali ovako jeste
                        JUST PUNK

                        NO NATIONS
                        NO RELIGION
                        NO AUTHORITY

                        And most of all PEACE


                        Anarchy

                        Comment


                        • #13
                          Postoji jedan covek koji rusi sve statisticke argumente, a zove se Zil Vilnev. Pitajte bilo koga ko malo duze prati F1 i svrstace Zila medju top10 svih vremena u najmanju ruku. A pogledajte njegovu statistiku:

                          http://en.wikipedia.org/wiki/Gilles_Villeneuve

                          6 pobeda, 13podijuma, 2 pol pozicije, nijedna titula. Pa Kultard moze da se pohvali boljom statistikom, mnogo boljom (13 pobeda, 62 podijuma, 12 pol pozicija). Da li ovde postoji iko ko smatra da je Kultard bolji vozac od Zila? Mislim da ne. Statistika moze da bude varljiva kategorija i jako zavisi od okolnosti.

                          Kada vec pricamo o okolnostima... Mislim da je neosporivo da je Ferari od `99 do 2004. bio ubedljivo najbolji automobil. Ako se secate, sezone su pocinjali sa proslogodisnjim bolidima, jer su jos uvek bili sasvim dovoljno dominantni da su mogli sebi da prijuste jos dva meseca razvoja. A jos je Sumaher bio nedodirljivi vladar tima i vecina resursa je bila na njegovoj strani, da ne pominjem Austriju (znate o cemu pricam). U tom periodu je Sumi ostvario okruglo 50 pobeda i 5 titula. To je ta kljucna razlika u odnosu na Senu i Prosta. Uz to, kada prizamo o pobedama, pocetkom 21. veka se vozi vise trka nego nekada na godisnjem nivou. A i cini mi se da je u borbi za tih 5 uzastopnih titula tesko naci pravog vozackog protivnika Sumiju. Raikonen, Montoja, Alonso... I Hakinen je bio polako na zalasku karijere 2000. i 2001. Ne kazem ja da te titule gube na vrednosti, samo da njihov broj moze da zavara ako se gleda van okolnosti u kojima su ostvarene.

                          I jos jedna stvar, i sada cu zvucati skroz pristrasno i narusicu ono malo kredibiliteta sto imam. Ne mogu Sumaheru, koliko god se trudio, da oprostim ono smejanje na podijumu u San Marinu 94. Znali su da je Sena klinicki mrtav, receno je vozacima koji su bili na podijumu, Mihaelu, Hakinenu i Naniniju, gde su ova druga dvojica izgledali prebledelo i u neverici, a Sumaher se smejao i pokazivao stisnutu pesnicu. Ne kazem da je trebao da place, ali malo postovanja nije tada bilo na odmet, ipak je on bio najblizi tom udesu tj desio se tacno ispred njega. Ali i to se uklapa u ono sto je moj stav o svemu, Sena je vise covek a Sumaher vise masina. Stvar je ukusa, ni jedno ni drugo nije pogresno niti manje vredno.
                          Last edited by Nebojsa; 22-06-11, 11:02.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            I jos jedna stvar, Miko je pominjao Alonsa, nadam se u sali. Ja za Alonsa navijam i smtram ga najboljim vozacem danasnjice, ali da bi mogao da se stavi u istu recenicu sa ovom dvojicom, mora do kraja karijere da osvoji gotovo sve titule. To je nemoguce, jer nikad od `80ih F1 nije bila konkurentnija, i sto se tice bolida i sto se tice vozaca. Ono sto mu se mozda smesi jeste top10 (zato sto je skinuo Sumahera) ili top 5 ako osvoji jos 2, 3 titule sto je po meni njegov maksimum do kraja karijere. Uz to, nema ono nesto posebno sto ce ga izdvojiti od drugih, i Sena i Sumaher su imali neke poteze i trke koji se i dan danas prepricavaju. Ceka ga slicna sudbina kao i Prosta, s tim da je Prost nesto bolji vozac, pa ce u skladu sa tim i njegovo mesto u istoriji biti nesto vise.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Nema toga ko ce osvojiti titulu u nekonkurentnom bolidu,Sumi je imao tu srecu da ima konkurentne bolide.Imao je cesto i najbolju masinu,ali sjeticemo se prve titule u Benetonu,a ni u Ferariju bas nisu cvjetale ruze na pocetku.Nije sve bila setnja.Onaj tezak udes,pa je uspio da se vrati,mnogi ne bi,da je samo Mika duze ostao onda bi mu bilo mnogo teze,kad se on povukao to jednostavno nije bilo to i nije niko mogao da se mjeri sa njim.Dovoljno je reci da su se mijenjala pravila da bi mu stali na kraj.Na kraju su i uspjeli,cesto je bila prica da je najgori dio u tom paketu Bridzston gume.I bile su,najbolje se to vidjelo prve Alonsove sampionske sezone,sa novim pravilima.Mada je Bridzston radio samo za njega i bukvalno,ostali bolidi koje su snabdijevali su uglavnom bili smijesni,Miselin je obavljao mnogo bolji posao.
                              Sto se tice slavlja,govorio je posle da nije znao,je li ili nije stvarno nemam pojma.Kad bi dosao u Brazil cesto bi pricao o njemu,obilazio mu grob.

                              E da,zaboravih juce reci,vozaci koji su ucestvovali u poslednjoj anketi,pa samo cu reci da su neki tu smijesni,mislim Kartikejan da bira i sl.A par godina prije toga samo aktivni i legende su izabrale Sumija za najboljeg svih vremena.I tu su ukusi u pitanju,samo smo na stazi mogli vidjeti ko je bolji,to se nazalost nije desilo.

                              Ipak je nevjerovatna cast kad jedan BMW na poslednjoj Mihaelovoj trci na zadnjem krilo drzi natpis HVALA SUMI.

                              Ja iako sam Sumijev navijac iako mi je on omiljeni sportista znam vrlo dobro koliko je zeznuo stvar ovim povratkom.Meni je drago sto mogu da ga gledam i danas,sto imam za koga da navijam opet,ali njemu ovi rezultati ne pomazu,ne pomaze mu sto ga Niko konstantno pobjedjuje na kvalifikacijama.Ipak nije kasno da se izvuce,posebno ako namjerava jos tri godine da vozi.I dalje sam ubijedjen da ako dobije konkurentan bolid borice se za pobjede.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X