PDA

Pogledati punu verziju : Najbolji od najboljih - oni zbog kojih fudbal pocinje da se prati

goodboy
28.05.2011, 22:51
nema mesi je jos jednom potrvrdio da je najveci ,kakav maradona kakav pele kakav ronaldo,mesi je kralj

Vladan
28.05.2011, 23:12
KAd Mesi osvoji SP,a to ce biti nikad i kad se u reprezentaciji pokaze onda ga poredite sa velikanima.Dok je tu Cavi i Inijesta sve je mnogo lakse,kad treba sam da odlucuje vidjeli smo kako prolazi!
Zidane je izmislio fudbal za Mesija,Ronaldo takodje!

Dale cestitam ti titulu!

Nema sta Barselona mnogo bolja,SAF opet pogrijesio,ajde ocekivao sam bunker,ali bar kost u kost,a ne ovako,ne da im daju tri metra i da ih cekaju,to je tako glupo.Gigsu nije mjesto u prvoj postavi bilo,kao ni Valensiji,Cicarito izgorio!
Vidic nam gubi i ovo finale,kod prvog gola ne znam ni sam sta je radio,zasto je isao na desnu stranu kad su tamo bila tri igraca,a ovamo Pedro ima kilometre sirine.Kod drugog gola je em cekao da Mesi puca,em markirao Van Der Sara.Drugi gol je i najgluplji koji ekipa u finalu moze da primi,maltene po sredini terena!Treci gol je majstorija Vilje,kapa dolje,ali zasto je lopta opet dosla kod igraca Barselone kad smo taj pas presjekli,ovo su ozbiljne greske.Slucajan gol smo dali ruku na srce,ali nismo dobili cisti penal 13 minuta do kraja,a sudija je bio tu.
Sve u svemu vise nego zasluzena pobjeda Barselone i dok je god Cavi tu osvajace sve sto pozele,imaju najboljeg igraca na planeti i jednog od najvecih svih vremena,covjek je jednostavno doktor!

V.Patcev
28.05.2011, 23:12
Pele, Garicna, Maradona i sada ovaj carobnjak

Messi - najbolji svih vremena

Vladan
28.05.2011, 23:15
Messi - najbolji svih vremena

Kakav nonsens,ima li Mesi SP?Sta je osvojio sa reprezentacijom?Je li osvojio titulu u nekoj drugoj ligi,u Italiji,Engleskoj?Vazno je da je za klince najbolji svih vremena!Nema ni blizu trofeja kao Zidan,ni blizu!I nikad ne vuce sam svoju ekipu i reprezentaciju,nikad!Ni danas.

Casiraghi
29.05.2011, 02:27
Opet ljudi pljuju Mesija sto nema SP.Kako da ga ima sa 24 godine.Odigrao je 2 od kog je na prvom bio rezerva.2010 je odigrao korektno ali sta je on kriv kad da savrsenu loptu Maxiju a ovaj je izgubi.Sta je on kriv sto Di Maria,Tevez i Iguain promase ono sto im on stvori.Jedino u cemu je podbacio je njegova licna realizacija,a sve ostalo je odradio korektno.Pljujte ga ako ga nikad ne osvoji,on nije kriv sto ga nije osvojio.2014 ce imati mnogo jacu ekipu,ravnopravnu sa Spancima i ostalima a ne da mu ono tele od Maxija igra prvu.To sto je Maxi sad dao 2 het-trika ne znaci da je neki igrac.Gutieres je tad igrao desnog beka a inace igra levo krilo a ljudi pljuju Mesija umesto Maradone koji nije zvao Kambijasa,Gaga,Zanetija i jos je Pastore camio na klupi.Kako pored ekipa kao sto su Holandija,Spanija i Nemacka osvojiti SP.Mesi ima jos 2 prilike po godinama da osvoji tako da ga ne treba jos pljuvati za to,jos je mlad a ako ovako nastavi i jos uzme SP onda ce se moci reci da je najbolji ikad.

manda
29.05.2011, 09:13
Znaci Nash,Mesi igra u losoj reprezentaciji,pa nece uzeti SP,pa Argentina moze da posalje 5.reprezentacija na SP,i da svaka bude jaka kao zemlja.
Xavi i Iniesta prave razliku ta dva igraca ce biti upisana u istoriju,uzeli su sve sto su mogli i stalno su glavne karike.
Murinjov sistem prolazi protiv Barse,a nadigravanje nema sanse.

Casiraghi
29.05.2011, 10:43
Znaci Nash,Mesi igra u losoj reprezentaciji,pa nece uzeti SP,pa Argentina moze da posalje 5.reprezentacija na SP,i da svaka bude jaka kao zemlja.
Xavi i Iniesta prave razliku ta dva igraca ce biti upisana u istoriju,uzeli su sve sto su mogli i stalno su glavne karike.
Murinjov sistem prolazi protiv Barse,a nadigravanje nema sanse.

Nisam rekao da igra u losoj reprezentaciji,imaju odlicnu ekipu,samo sto Maradona nije zvao par prilicno bitnih igraca,Di Maria se uplasio,Maxija,Demikelisa i Gutijeresa ne bih da komentarisem a Iguain,Tevez i Mesi su se ispromasivali.Ekipa nije bila u formi i to su sami krivi.Mesi je tu toliko toga odradio i imao skroz drugaciju ulogu nego u Barsi.Svaki mec je trcao 11+ kilometara,sam kreirao igru,asistirao i gomila njegovih odlicnih lopti nije bila realizovana,jedino sto se debelo ispromasivao to je sam kriv,ali ima jos prilika da osvoji pa ga ne treba za to pljuvati sto jos nema SP.Sa onom ekipom nije mogao da ga uzme sigurno,sa ovom sad koju vodi novi selektor ce biti Argentina mnogo opasnija.A kad su ga Nemci udvajali,od kome god da je dodao taj je pogresio,ono nije bilo normalno.

Iskreno sam mislio da ce Ferguson drugacije igrati i da nece dozvoliti ovako nesto ali opet je pogresio.Tako se ne moze protiv Barse.Zaista me cudi da je i ovaj put primenio istu taktiku kao 2009.Mislio sam da Barsa ako dobije,da ce biti gol razlike.

Il Capitano
29.05.2011, 11:28
Ne mogu da verujem da ljudi pišu da Messi ne bi mogao ništa bez Inieste i Ćavija. Ja cenim veoma Iniestu a pogotovu Ćavija ali Mesi je u prethodne 2 sezone dao 100 golova!!! Pa nemoguće da su baš toliko ova dvojica pomogli tome. Imaju uticaj i oni ali Mesi je na velikom broju mečeva sam pobedjivao rivale.
Ove godine će zasluženo osvojiti Zlatnu loptu, prošle godine bi bilo zasluženo da je uzeo LŠ.

I da, mislim da je Mesi veoma blizu Maradone, fali mu samo još neki dobar rezultat sa reprezentacijom. I bolji je od Zidana, Ronalda, Pelea...

Argentina na SP 2010. uopšte nije ličila na neku ozbiljnu reprezentaciju. Igra bez smisla, trener bez imalo znanja o taktičkim varijantama. O imenima igrača koje nije zvao a koje je zvao dovoljno ste rekli. Mesi je na SP igrao ofanzivnog veznog kod Maradone, tj. AMC odmah iza napadača a to nije pozicija Mesija. Malo mu je falila i sreća na tom prvenstvu, imao je šansi i tamo... Nadam se da će 2014. taj AMC biti Pastore a da će Mesi kod nekog normalnog selektora biti u napadu nebitno da li po sredini ili po krilu.

Mesi je najbolji igrač sveta to je sada sasvim jasno, sinoć je dokazao to po ko zna koji put... Neki će i dalje pričati da je Ronaldo bolji, bla bla bla ali realnost je drugačija. Za njega bi bilo najbolje ako želi da postane besmrtan da uradi nešto sa Argentinom na SP ili 2014. ili 2018. i da dokaže i da je bolji od Maradone.

manda
29.05.2011, 11:48
Znaci 3-4.sezone u Barsi,i nadmasio je sa tim uspjesima Peleao,Maradonu,Zidana,Ronaldo...,koji su vrhunac i vjecnu slavu dostigli na SP,gdje su nosili do titule reprezentaciju.

Casiraghi
29.05.2011, 11:56
Znaci 3-4.sezone u Barsi,i nadmasio je sa tim uspjesima Peleao,Maradonu,Zidana,Ronaldo...,koji su vrhunac i vjecnu slavu dostigli na SP,gdje su nosili do titule reprezentaciju.

Nije ih nadmasio,samo ima potencijala da ih prestigne.Njegov problem je sto je navikao ljude na gomilu golova pa ljudi misle da je igrao lose ako ga nije dao.

Il Capitano
29.05.2011, 12:16
Ni Ronaldo, ni Zidan nisu igrali ovako... Pelea ni ne računam, osvojio je 3 SP a to i nije bio baš najbolji na tim prvenstvima (Žarzinjo, Garinča itd.).

Da li će neko uspeti da ponovi ovo, 100 golova u 2 vezane sezone. Čovek daje 4 gola Arsenalu u jednom meču u 1/4 finalu LŠ... Ponovo je dao gol u finalu LŠ... Ove sezone je postigao čak 12 golova u LŠ. Samo ove sezone 53 gola i 24 asistencije!!!

Ronaldo je bio sjajan finišer, prve sezone je drao u Barseloni gde je postavio rekord od 47 golova. Rekord koji je prošle godine izjednačio Mesi a ove oborio, doduše i Kristiano Ronaldo je ove sezone dao 53 gola koliko i Mesi, i to obojica su odigrala 54 meča. Samo što je Mesi naparavio 9 asistencija više... Ronaldo potom u Interu kad je bio spreman blistao ali povrede su učinile svoje. Potom u Realu dosta dobar, davao po 25 golova u sezoni u proseku ali u celoj karijeri nije uspeo da uzme LŠ. Sve pohvale za nastupe na SP gde je najbolji strelac i mnogo mi je drago što Klose nije uspeo da ga predje.

Zidan veličina isto velika, imao je stvarno lucidne poteze i ono što ga je razlikovalo od ostalih igrača je to što je te poteze radio na velikim utakmicama. Ima samo jednu LŠ, doduše još 2 puta je igrao finale sa Juventusom. Svaka čast za titulu 98' na SP i za finale 2006. Ali on je meni neka verzija trenutnog Ćavija, mozak ekipe koji je uvek tu negde u vrhu...

Pele, čovek dao 1000 golova u brazilskoj ligi!!! Na SP i nije bio najbolji u svojim ekipama (možda je bio predvodnik 70' samo) a na ovim prethodnim bili su bolji igrači iz Brazila. Mada on je igrao 60-ih godina... Kakav zahtevniji fudbal se igra sada!

Maradona, po meni najbolji igrač ikada (iako mislim da je Mesi možda već sada bolji ali ajde da računamo da Mesiju treba nešto veći uspeh na nekom SP) bio je odličan na SP 86'. Najbolji nastup ikada od strane nekog igrača na SP. Ali i on nema LŠ... Ali svaka mu čast kad je uspeo da predvodi Napoli do 2 skudeta!!!

Krojf, Bekenbauer itd. isto sjajni ali Maradona i Mesi su jači od svih.

Mesi - kada završi igračku karijeru postaće besmrtan, svi će pričati sa oduševljenjem o njemu i postaće upamćen kao najveći igrač ikada.

Il Capitano
29.05.2011, 12:27
Samo bih stavio ovo:

Svih 47 golova datih prošle sezone:

http://www.youtube.com/watch?v=iINOvgeYQnY

Svi golovi (53) iz ove sezone:

http://www.youtube.com/watch?v=tterrAS8a_o

Casiraghi
29.05.2011, 12:36
Al ono sto mene najvise fascinira je to sto kad cujes da je igrac dao 53 gola pomislis da li taj nekad doda loptu,a Mesi ima 24 asistencije i prvi je asistent ekipe pored igraca kao sto su Cavi i Iniesta.

EDIT:Manda odlican avatar! :D

Dale
29.05.2011, 12:38
Nije bitno da li je sad najbolji ili ne , tu se misljenja razlikuju , ali za 4-5 godina ce samo ono skroz nerealni govoriti da nije najbolji ikad :)

Il Capitano
29.05.2011, 12:49
U prethodna 2 posta nisam napomenuo onaj slalom protiv Reala u neverovatno važnom i velikom meču. Bravo Leo :)

EDIT: Nemački "Kiker“ je bez mnogo emocija preneo da je "Barselona osvojila četvrtu šampionsku titulu“.

"Mesi je opet bio neverovatan, gol u finalu, titula i novi rekord Lige šampiona (12 pogodaka u sezoni), čime je srušio Ruda Van Nistelroja koji je 2003. godine u dresu Mančester junajteda postigao 11 pogodaka“.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2011&mm=05&dd=29&nav_id=515208

EDIT 2: Dušane odličan avatar :)

Vladan
29.05.2011, 18:37
Mesi nema ni Kopu,a vi pricate da je najbolji svih vremena!Kao i svi klinci,sto vise golova da to je bolji,a ko namjesti te golove i ko osvaja SP i EP,ma to nije ni bitno!A da,bas je zasluzio ovu Zlatnu loptu,nije je zasluzio i svi to znaju!

Il Capitano
29.05.2011, 18:44
Maradona nema LŠ pa šta??? To znači da on nije među najboljima???

Vidi podatak da Mesi ima 24 asistencija ove sezone uz 53 gola!!!

Čovek drži fudbalske lekcije prethodne 3 sezone a ima nepune 24 godine... Već 2 LŠ i to je davao golove u oba finala. Arsenalu 4 gola na jednom meču u 1/4 finalu LŠ! Majstorska partija protiv Reala sad u polufinalu, 2. gol je bio savršenstvo nad savršenstvima. Ove sezone oborio rekord LŠ sa 12 pogodaka!!!

Ove godine će zasluženo osvojiti zlatnu loptu.

Vladan
29.05.2011, 18:47
Maradona sigurno nije najbolji,Maradona je narkoman,narkomanima nije mjesto u sportu!Ali si ti bacio sve sto je radio francuski majstor,a da njega nije bilo Francuska nikad ne bi bila sampion svijeta i Evrope,Real ne bi uzeo LS,Juve ne bi uzeo one silne titule!A sta je sve uradio Cavi za ove godine.Ima sve titule kao i Mesi+EP i SP.Hmmmmmmmmm govori li ti to nesto?Zasto se Mesi ne vidi nikad u reprezentaciji,zasto tamo ne pravi razliku?Ronaldo je pravio,Zidan je pravio,zasto to ne radi Mesi?Kad to bude radio,odnosno ako to bude radio mozemo da pricamo!

Vladan
29.05.2011, 18:52
A znam da ce te potegnuti sad Maradonu i njegove trenerske sposobnosti.Ja cu Domeneka,ne postoji gori i retardiraniji trener od njega.I Zidan sa svoje 34 godine dovede reprezentaciju do finala SP,pritom se posprda sa Ronalidnjom koji je tada bio najbolji svih vremena za sve klince!

Over and out!

Il Capitano
29.05.2011, 18:54
Čekaj ti sad kažeš da su i Zidan i Ronaldo bolji od Maradone??? Pretera ga :D

Vladane gledaj malo svetlije na Mesija i njegove uspehe i videćeš da je najbolji ;)

Vladan
29.05.2011, 18:56
Zidan i Maradona ne mogu da se porede.Ronaldo isto.Kad se Zidan i Ronaldo budu dopingovali i drogirali onda mozemo da pricamo.Maradona je sam priznao da je koristio isti doping koji je nekad koristio Tim Montgomeri,to nikako ne moze biti sportista i jedan od najboljih svih vremena,nikako!

Casiraghi
29.05.2011, 18:59
Maradona sigurno nije najbolji,Maradona je narkoman,narkomanima nije mjesto u sportu!Ali si ti bacio sve sto je radio francuski majstor,a da njega nije bilo Francuska nikad ne bi bila sampion svijeta i Evrope,Real ne bi uzeo LS,Juve ne bi uzeo one silne titule!A sta je sve uradio Cavi za ove godine.Ima sve titule kao i Mesi+EP i SP.Hmmmmmmmmm govori li ti to nesto?Zasto se Mesi ne vidi nikad u reprezentaciji,zasto tamo ne pravi razliku?Ronaldo je pravio,Zidan je pravio,zasto to ne radi Mesi?Kad to bude radio,odnosno ako to bude radio mozemo da pricamo!

Da li se Cavi ili Zidan video u reprezentaciji sa 24 godine i gde su Francuska i Spanija bile 1996 i 2004.Obojicu su jos u tim godinama smatrali za perspektivne igrace.Dalje,Cavi je uzeo to zato sto Spanija ima nenormalno jaku ekipu popunjenu na svim pozicijama.Naravno,igrao je odlicno ali mnogo je lakse sa Viljom,Toresom,Iniestom,Cabi Alonsom,Pujolom,Kasiljasom,Fabregasom i ostalima nego sa Maxijem,Gutijeresom,Demikelisom i propalim Veronom.Niko nije smatrao da Argentina moze do SP 2010 sa tom ekipom bez Kambijasa,Gaga,G.Milita.Igrala im je gomila prosecnih igraca,mnogi cak i ne na svojoj poziciji,iz kojih samo dobar trener izvlaci maksimum,a Maradona to nije nikako.Uz to nije bila ni dobra atmosfera u ekipi.Mesi nije bio na najvisem nivou ali je bio najbolji i sa tom igrom,u jednoj drugacijoj ulozi pokusavao da poveze redove.Na svakoj utakmici su mu saigraci prodali bar 20 dobrih lopti koje im je dao.Jedino sto je sam kriv je sto se ispromasivao,ostalo je odlicno odradio.Tevez i Iguain takodje nisu bili na svom nivou,a Di Maria je lose odigrao SP,nije nista pokazao.A kad Mesi zavrsi karijeru videcemo da li je bolji igrac.SP 2010 Argentina nije nikako mogla da uzme pa ga ne treba pljuvati.To sto nije dao gol ne znaci da je lose igrao,ali to je sam kriv sto je navikao ljude na gomilu golova pa misle da ako nije dao da nije dobro igrao.

Il Capitano
29.05.2011, 19:03
Pa ja mislim da ni Zidan samog sebe ne svrstava u najboljeg igrača svih vremena. Uzeo je 1 LŠ i 1 SP. Igrao je još 2 puta u finalu LŠ i još jednom u finalu SP. A gde je bio na SP 2002. i EP 2004.???

Ali ovako u svetu retko ko još poredi Zidana i Mesija. Mislim da je evidentno da je ovaj drugi uspešniji već sada, i u današnjem vremenu se mnogo više gleda šta igrač uradi za klub nego za reprezentaciju iako je i ona veoma bitna... Uglavnom se vode poredjenja između Maradone i Mesija.

Vladan
29.05.2011, 19:07
Eto koliko ne znas.A meni ne pada napamet da ti objasnjavam neke stavri.Inace svi strucnjaci smatraju ZIdana u TOP 3 svih vremena,a ogromna vecina za najboljeg!

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:09
Pa ja mislim da ni Zidan samog sebe ne svrstava u najboljeg igrača svih vremena. Uzeo je 1 LŠ i 1 SP. Igrao je još 2 puta u finalu LŠ i još jednom u finalu SP. A gde je bio na SP 2002. i EP 2004.???

Ali ovako u svetu retko ko još poredi Zidana i Mesija. Mislim da je evidentno da je ovaj drugi uspešniji već sada, i u današnjem vremenu se mnogo više gleda šta igrač uradi za klub nego za reprezentaciju iako je i ona veoma bitna... Uglavnom se vode poredjenja između Maradone i Mesija.

Zidan je bio povredjen na SP 2002.
Ne bi se trebao gledati broj osvojenih trofeja,vec igra,koje kvalitete poseduje taj igrac.Ako neko kao Vidic ima losu reprezentaciju kako ce on nesto osvojiti?
Ja mislim da je Messi bolji,ali ne zbog toga sto je osvojio vise sa klubom.

Vladan
29.05.2011, 19:11
Zidan je bio povredjen na SP 2002.
Ne bi se trebao gledati broj osvojenih trofeja,vec igra,koje kvalitete poseduje taj igrac.Ako neko kao Vidic ima losu reprezentaciju kako ce on nesto osvojiti?
Ja mislim da je Messi bolji,ali ne zbog toga sto je osvojio vise sa klubom.
Mesi nema SP,nema cak ni Kopa Amerike,nema ni titulu u nekoj drugoj ligi,ali je on najbolji svih vremena!Sad stvarno odoh.

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:13
Mesi nema SP,nema cak ni Kopa Amerike,nema ni titulu u nekoj drugoj ligi,ali je on najbolji svih vremena!Sad stvarno odoh.

Nisam rekao da je najbolji svih vremena...ali nisam ni rekao da je bolji od Zidana zbog titula.:D

Il Capitano
29.05.2011, 19:14
Mesi je već sad bolji od Zidana i ako neko to ne želi da shvati to je njegov problem. Šta da se radi...

Slažem se Mamba za neke igrače nije reprezentacija merilo, sve zavisi i kakve saigrače imaju u državnom timu...

Ali ljudi neće da prihvate Mesijev neverovatan uspeh, neverovatan kvalitet sa nepune 24 godine. Nije normalno šta je čovek uradio u prethodne 3 sezone...

Dusan
29.05.2011, 19:16
Nije Mesi najbolji svih vremena, slazem se sa Vladanom i svim onim sto je rekao, golovi i asistencije nisu jedino merilo

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:18
Nije Mesi najbolji svih vremena, slazem se sa Vladanom i svim onim sto je rekao, golovi i asistencije nisu jedino merilo

A ko je rekao da jesu?

Il Capitano
29.05.2011, 19:18

A šta treba da se gleda u fudbalu? Golovi, asistencije, trofeji u najelitnijem evroipskom takmičenju nisu bitni...

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:22
A šta treba da se gleda u fudbalu? Golovi, asistencije, trofeji u najelitnijem evroipskom takmičenju nisu bitni...

To bi bilo kao da gledas statistiku,jer onda bi skoro svaki napadac bio bolji od zadnjeg veznog ili stopera.Ali cinjenica je da se Barselona raspada bez Messi-ja.;)

Vladan
29.05.2011, 19:22
Znaci Zidana niko ne smatra jednim od najboljih,a proglasen je najboljim igracem Evrope zadnjih 50 godina,samim tim i svih vremena.Covjek koji je osvojio sve sto se moglo osvojiti,pritom je bio glavni i sam vukao reprezentaciju i ekipe u kojima je igrao,Platini je rekao da nijedan igrac ne bi postao veliki iz te zlatne Francuske generacije ovo sto jeste da nije bilo Zizua i da su zahvaljujuci njemu postali bolji i veci.Ti pominjes 2002. a on nije ni igrao prva dva meca,a treci je igrao jer su ga na brzinu oporavili,uopste nije bio spreman za igru.Jasno mi je kako i od kad pratis fudbal,nemamo vise sta da pricamo ;)

Dusan
29.05.2011, 19:23
A ko je rekao da jesu?

Krle dosta pominje te golove i asistencije

Krle, jesu bitni, ali covek nema nista sa reprezentacijom, jos je mlad ima potencijala i to je to, pa covek cak nema ni onaj Kopa Amerika

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:26
Znaci Zidana niko ne smatra jednim od najboljih,a proglasen je najboljim igracem Evrope zadnjih 50 godina,samim tim i svih vremena.Covjek koji je osvojio sve sto se moglo osvojiti,pritom je bio glavni i sam vukao reprezentaciju i ekipe u kojima je igrao,Platini je rekao da nijedan igrac ne bi postao veliki iz te zlatne Francuske generacije ovo sto jeste da nije bilo Zizua i da su zahvaljujuci njemu postali bolji i veci.Ti pominjes 2002. a on nije ni igrao prva dva meca,a treci je igrao jer su ga na brzinu oporavili,uopste nije bio spreman za igru.Jasno mi je kako i od kad pratis fudbal,nemamo vise sta da pricamo ;)

To Messi sada cini sa igracima Barselone.Njemu su tek 24 godine i ne mozemo bas suditi o tome ko je bolji dok ne zavrsi karijeru...sada je samo pitanje ukusa.

Vladan
29.05.2011, 19:28
To Messi sada cini sa igracima Barselone.Njemu su tek 24 godine i ne mozemo bas suditi o tome ko je bolji dok ne zavrsi karijeru...sada je samo pitanje ukusa.
Pa naravno,ali vec sada reci da je najbolji svih vremena je takav nonsens.Sjecas se vjerovatno to su i za Ronaldinja govorili,na osnovu par sezona,ali realno Mesi je mnogo bolji igrac od njega,jer je prije svega fudbaler.Kad zavrsi karijeru i kad bude vukao svoju reprezentaciju i dovodio je do trofeja onda moze da se prica o najboljem svih vremena.

Samo sto ja smatram da zahvaljujuci Caviju svi postaju veci i bolji o tome se radi ;)

Dale
29.05.2011, 19:28
Krle dosta pominje te golove i asistencije

Krle, jesu bitni, ali covek nema nista sa reprezentacijom, jos je mlad ima potencijala i to je to, pa covek cak nema ni onaj Kopa Amerika

ALi nacin na koji on dolazi do tih golova i asistencija , lahkoca s kojom to radi je ono sto ga cini tako velikim :)

Il Capitano
29.05.2011, 19:29
A inače ti si jedan od retkih kome je Zidan najbolji igrač svih vrmena!!! Pa ti ne znaš ni šta pišeš više kad stalno nipodaštavaš uspeh Mesija. Očigledno je da ga ne voliš ni malo...

A izvini molim te, svaka ti čast, imaš izvanredno znanje i za tenis i za fudbal ali vidim da si i za NBA neki stručnjak... Inače tada sam imao 9 i po godina kad je Francuska demolirana na tom prvenstvu pa nemoj da mi zameriš na tome... A inače pamtim dobro poraz od Senegala sa 1:0, Papa Buba Diop (bez guglanja napisao ovo)...

OK ne voliš Mesija, ali sad da pišeš da je Zidan bolji od njega... Kuku lele...

Casiraghi
29.05.2011, 19:31
Zidan je sigurno jedan od najboljih igraca ikad,a u slucaju da osvoji SP ce Mesi postati najbolji ikad.Sa 24 godine mu to jedino fali.Po igrackim sposobnostima je vec sve prestigao.A ne znam sto ga pljujete toliko za to SP kad 2010 nije mogao da ga uzme nikako a 2006 je zbog povrede bio na klupi i ulazio zadnjih 20 minuta.Pljujte ga ako ne osvoji nikad,do sada nije mogao.A i tu Kopa Ameriku je igrao samo jednom i izgubio od Brazila,a tada jos nije bio ni blizu ovog sto jeste i nije bio lider reprezentacije.Videcemo ove godine kako ce igrati na tom takmicenju a i 3 godine ce brzo proci i doci ce Brazil,mada ce tamo sudije verovatno gledati da odmognu Argentini gde budu mogli.

Dusan
29.05.2011, 19:33
Svako ima pravo na svoje misljenje

Vladan
29.05.2011, 19:33
To sto ja ne postujem na nekim pdfima ne znaci da to ne pratim ;)
Pa sta ima vise d apricamo,ti se cudis sto je Zidan jedan od najboljih,a prva recenica onog serijala o najvecim fudbalerima svih vremena pocinje ZInedin Zidan igra fudbal kao da ga je on izmislio.
Nemoj Krle da pises nebuloze,na toj utakmici nije Zidan igrao,nije sporno sto ne znas,bio si mlad,ali je sporno sto smatras da lupam gluposti,a ko je god gledao Zidana zna kakav je majstor bio i kakvo mjesto u istoriji ima.Covjek je sve uzeo sto se moglo uzeti i timski i reprezentativno i individualno,ama bas sve.I sve to kao glavni,kao lider,on je vukao igru,on je namjestao,on je davao odlucujuce golove.

Ja Mesija ne mrzim,isto kao sto nikoga ne mrzim,samo je prerano pricati o najboljem svih vremena,to je sve!

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:34
Nisam ni ja bio mnogo stariji od tebe Krle,secam se dosta utakmica,cak i nekih sa EP 2000...i tada je Zidan bio povredjen i nije igrao u prve dve utakmice i onda je pokusao igrati u trecoj jer je Francuskoj bila potrebna pobeda,ali nije uspeo,to je bilo protiv Danske.Na kraju su prosli Senegal i Urugvaj,koji su odigrali ludu utakmicu,mislim da je bilo 3-3.
Zidan je odigrao mnogo vise SP i kontinentalnih takmicenja od Messi-ja da mu ne mozes zameriti ako je "zakazao" na jednom ili dva.Ali ponovo kazem da ne gledam trofeje,vec samo igru...ja se slazem da ce Messi,ako nije vec sada bolji onda sigurno biti za dve.tri godine.

Vladan
29.05.2011, 19:38
A sta cemo sa debelim Ronaldom?Sta je on radio sa loptom,kakvo ubrzanje je imao,osjecaj?
Mesi je znaci od svih bolji?Pele,Best?

Black Mamba 24
29.05.2011, 19:40
A sta cemo sa debelim Ronaldom?Sta je on radio sa loptom,kakvo ubrzanje je imao,osjecaj?

Messi je za mene kao sto su i Zidan i Ronaldo,jedan od najboljih.Ko je najbolji svih vremena ja ne mogu suditi jer nisam gledao ni Pelea ni Maradonu.Ronalda najvise volim od igraca koju su obelezili poslednje dve decenije,pa cu subjektovno reci da je i najbolji u tom periodu.

Il Capitano
29.05.2011, 19:40
Ti iako si tamo na teniskom pdf-u alfa i omega i nekad dodješ ovde za fudbal ja ti nisam napisao kako sumnjam u tvoje fudbalsko znanje... Iako mislim da ti tenis mnogo bolje ide...

Zidana volim i cenim i ja ali nikada neću da kažem da je najbolji kad nije.

Mesi je nevidjen, ovakav talenat za fudbalsku igru nije imao niko... I to kažem potpuno neutralno jer nisam fan Barselone.

Ako sad nije najbolji ikada sigurno će biti kad završi karijeru jer uglavnom tad ljudi pričaju kako je neki tamo bio veliki igrač...

Casiraghi
29.05.2011, 19:41

Jedino je Ronaldo mozda bolji od njega po igrackim sposobnostima.A Pele i Best nisu ipak u rangu Mesija,Ronalda i Zidana(po meni 3 najbolja igraca ikad).Igrali su pre 300 godina i nisu imali takve sposobnosti.Jednostavno je fudbal od tada otisao na visi nivo,a oni su majstori svog vremena koje su neki igraci prevazisli svojom igrom.

D-Wade
29.05.2011, 19:45
Ajde ne budite smesni, Messi ako osvoji SP ce biti najbolji svih vremena ? Nije bolji od pravog Ronalda i nije bolji od Zidana. Nema tu mrznje prema Messi-u, jer ga postujem, ali nije on toliko dominantan kao sto je to Ronaldo bio. Uostalom, Ronaldo i Zidan su jedini igraci koji su tri puta proglaseni za najbolje igrace sveta !

Casiraghi
29.05.2011, 19:46
Ajde ne budite smesni, Messi ako osvoji SP ce biti najbolji svih vremena ? Nije bolji od pravog Ronalda i nije bolji od Zidana. Nema tu mrznje prema Messi-u, jer ga postujem, ali nije on toliko dominantan kao sto je to Ronaldo bio. Uostalom, Ronaldo i Zidan su jedini igraci koji su tri puta proglaseni za najbolje igrace sveta !

U januaru 2012 cu te ovo pitati.

Vladan
29.05.2011, 19:47
Ti iako si tamo na teniskom pdf-u alfa i omega i nekad dodješ ovde za fudbal ja ti nisam napisao kako sumnjam u tvoje fudbalsko znanje... Iako mislim da ti tenis mnogo bolje ide...

Zidana volim i cenim i ja ali nikada neću da kažem da je najbolji kad nije.

Mesi je nevidjen, ovakav talenat za fudbalsku igru nije imao niko... I to kažem potpuno neutralno jer nisam fan Barselone.

Ako sad nije najbolji ikada sigurno će biti kad završi karijeru jer uglavnom tad ljudi pričaju kako je neki tamo bio veliki igrač...

Ali pominjes 2002. a Zidan nije igrao na tim utakmicama,pa malo mi je cudno to je sve!Ali ko god kaze da je Mesi u ovom trenutku najboilji svih vremena automatski je pljunuo na covjeka koji je sa Bordoom izbacio Milana u Kupu Uefa,na covjeka koji je uzeo SP,EP,koji je uzeo LS,Calcio i Primeru,koji je uzeo Kup Konfederacija,Interkontinentalni Kup.I sve to kao glavni u ekipi,na covjeka koji je ono cudo izvukao u finalu protiv Leverkuzen,na covjeka koji je dao dva gola u finalu SP,na jednog od tri ikad koji su na dva finala SPa davali golove.
Talenat?Evo ja smatram da je Best bio veci talenat,Ronaldo isto.Nisam ja najpametniji,iamo mi svi nase favorite,ali ja ne mogu reci da je Novak najbolji svih vremena kad on to nije,ne mogu reci da je Kobi najbolji kad on to nije,ali za Zidana mogu,a nisam jedini.To sto je tebi cudno je druga stvar,ali mnogi smatraju Zidana najvecim svih vremena,iako on to nikad nece reci.mesi jednog dana mozda,za tri ili sedam godina,ali jos uvijek ne.

D-Wade
29.05.2011, 19:48
Aman covece, jeste Messi dobar, ali i da bude tri puta, jednostavno nije bolji od Ronalda. Po svemu gledano nije bolji, jedinu prednost Messi-a u top formi i Ronalda u top formi je pregled igre, koju on ima u odnosu na debelog. Sut ima losiji, dribling losiji, osecaj za gol ima losiji. O cemu pricamo ? Od Zidana da je bolji ? Nije !

Vladan
29.05.2011, 19:51
Jedino je Ronaldo mozda bolji od njega po igrackim sposobnostima.A Pele i Best nisu ipak u rangu Mesija,Ronalda i Zidana(po meni 3 najbolja igraca ikad).Igrali su pre 300 godina i nisu imali takve sposobnosti.Jednostavno je fudbal od tada otisao na visi nivo,a oni su majstori svog vremena koje su neki igraci prevazisli svojom igrom.
Sve se mijenjalo,sport napreduje strahovitom brzinom,ali ono sto sam imao prilike da vidim,a potrudio sam se da dosta toga nadjem Pele je bio cudoviste,sa kakvom je lakocom igrao,sa kakvom elegencijom.Best nije uradio ni blizu onoliko koliko je trebao,ali on je bio boem.Ronaldinjo je mogao mnogo,ali sta tek reci za Denilsona,ne znam sjecas li se njega,ali taj je mogao sve sa loptom,sto je odlucio da bude klovn je druga stvar.Debeli Ronaldo je bio car i nije imao srecu sa povredama,ali to sto je on radio je nesto nenormalno,to sam tada vidio i nikad vise ;)

Joe Cole 10
29.05.2011, 19:53
Svako ima svoje misljenje i bilo bi cudno da se svi slazemo oko necega pa tako i ovoga.Mnogo je vrhunskih fudbalera bilo da bi tako lako bilo odrediti najboljeg,svako ima svoj ukus i zato mu je neki igrac bolji i drazi od nekog.Po meni:

1.Maradona
2.Pele
3.Zidane
4.Ronaldo
5.Messi (s tim da ako nastavi igrati ovako moze po meni postati najbolji igrac svih vremena,nisam odavno gledao da neko sa takom lakocom igra.)

Ima tu jos mnogo vrhunskih igraca pogotovo starijih:Van Basten,Eusebio,Gerd Muller,Best i jos dosta njih ali po meni se dosta razlikuje danasnji fudbal gdje je nesto teze uspjeti pa samim tim biti i bolji igrac.

Il Capitano
29.05.2011, 19:54
D-Wade, Ronaldo čak nema nijedno finale LŠ a kamoli osvojenu titulu u najelitnijem evropskom takmičenju...

Vladane, stvar je u tome što su po većini u svetu najbolji ikada Maradona i Pele, od sada i Mesi, ti sad što ubacuješ Zidana to je tvoje neko subjektivno mišljenje... No dobro, svako ima svoje mišljenje...

Ne gledam ni ja baš uvek statistiku ali i ona je merodavna pogotovo u fudbalu gde igrači baš i ne mogu da igraju samo za statistiku kao u rukometu, košarci itd. Ovde statistika jednostavno dođe, ako dobro igraš...

D-Wade
29.05.2011, 19:55
Je li Robert Horry bolji igrac od Michael Jordan-a ? Je li Krle ?

Je li Messi ima titulu prvaka sveta ?

Gledaj na individualnim nagradama, ko ima vise ? To sto Messi ima LS je jedina prednost koju on ima u odnosu na Ronalda. Rekao sam, Messi je strasan igrac, ali sta je Ronaldo radio, to se jos nije ponovilo. Covek je sa 20 godina, na 47 meceva dao 45 golova, a ako si gledao neke snimke njegove sta je radio po Italiji, onda znas koliko je on dominantan bio u odnosu na druge.

Vladan
29.05.2011, 19:56
Vladane, stvar je u tome što su po većini u svetu najbolji ikada Maradona i Pele, od sada i Mesi, ti sad što ubacuješ Zidana to je tvoje neko subjektivno mišljenje... No dobro, svako ima svoje mišljenje...

Ali odakle ti ovo?Ovo prvi put danas cujem?Ako malo proguglas vidjeces da je u svim anketama i na svim forumima o najboljim igracima svih vremena tu i Zidan.Tacno je,tu su i Pele i Marodana.

Casiraghi
29.05.2011, 19:56
Sve se mijenjalo,sport napreduje strahovitom brzinom,ali ono sto sam imao prilike da vidim,a potrudio sam se da dosta toga nadjem Pele je bio cudoviste,sa kakvom je lakocom igrao,sa kakvom elegencijom.Best nije uradio ni blizu onoliko koliko je trebao,ali on je bio boem.Ronaldinjo je mogao mnogo,ali sta tek reci za Denilon,ne znam sjecas li se njega,ali taj je mogao sve sa loptom,sto je odlucio da bude klovn je druga stvar.Debeli Ronaldo je bio car i nije imao srecu sa povredama,ali to sto je on radio je nesto nenormalno,to sam tada vidio i nikad vise ;)

Naravno da se secam Denilsona,jos veci neiskoriscen talenat je Kanidja.A Ronaldo jeste imao povrede ali se on uspesno oporavio i pokidao sve,a onda je poceo da se sprda u Realu.Trebali su da haraju Evropom a uzeli jednu Primeru.A ne mozes reci da ovo sto Mesi radi nije nesvakidasnje,jer u istoriji fudbala nije postojao tako dobar finiser i asistent(pod ovim ne mislim na te cifre).Sto se tice Pelea i Besta,ipak su igrali u vremenima sa smesnim odbranama.A Ronaldinja ne treba stavljati u rang sa ovima,previse neozbiljnosti i on je pomalo i YouTube igrac.Mogao je vise da je hteo i mogao je da igra ozbiljnije posto je verovatno talentovaniji od svih njih ali talenat je jedno a uspeh drugo.

Dusan
29.05.2011, 19:57
Ne gledam ni ja baš uvek statistiku ali i ona je merodavna pogotovo u fudbalu gde igrači baš i ne mogu da igraju samo za statistiku kao u rukometu, košarci itd. Ovde statistika jednostavno dođe, ako dobro igraš...

A u kosarci statistika ne dolazi ako dobro igras? :hm:

Vladan
29.05.2011, 19:59
Naravno da se secam Denilsona,jos veci neiskoriscen talenat je Kanidja.A Ronaldo jeste imao povrede ali se on uspesno oporavio i pokidao sve,a onda je poceo da se sprda u Realu.Trebali su da haraju Evropom a uzeli jednu Primeru.A ne mozes reci da ovo sto Mesi radi nije nesvakidasnje,jer u istoriji fudbala nije postojao tako dobar finiser i asistent(pod ovim ne mislim na te cifre).Sto se tice Pelea i Besta,ipak su igrali u vremenima sa smesnim odbranama.A Ronaldinja ne treba stavljati u rang sa ovima,previse neozbiljnosti i on je pomalo i YouTube igrac.Mogao je vise da je hteo i mogao je da igra ozbiljnije posto je verovatno talentovaniji od svih njih ali talenat je jedno a uspeh drugo.
Ja ne mogu Mesiju nista da osporim,da oduzmem.Samo vidim da u reprezentaciji i u Barsi to nije isto.Isto tako gledam Spaniju i vidim sta radi covjek o kojem niko ne prica.Znas o kome se radi :D
Ovo sto Mesi radi je fantasticno i ja cu prvi reci ako uzme SP da je najbolji svih vremena.Svakako je vec sad jedan velikan fudbalske igre.

Il Capitano
29.05.2011, 20:02
Je li Robert Horry bolji igrac od Michael Jordan-a ? Je li Krle ?

Je li Messi ima titulu prvaka sveta ?

Kakve veze imaju ova pomenuta dvojica???

Dobro, najbolji će biti kad završi profesionalnu karijeru, dobar broj ljudi i sad tvrdi da je najbolji ikada ali sve u svemu biće najbolji po završetku karijere...

D-Wade ti mnogo subjektivno gledaš na ovo. Po tebi je i Cristiano Ronaldo bolji od Mesija jer je ovaj prvi iz Reala i onda sad se trudimo da navodimo razloge zbog čega je i on bolji od Mesija.

Zidan i Ronaldo imaju tri zlatne lopte, nema problema, sledeće godine Mesi se izjednačuje sa njima sa nepunih 25 godina...

Black Mamba 24
29.05.2011, 20:02

Dule kakve veze kosarka ima sa ovim?:facepalm:
U fudbalu jeste teze doci do dobre statistike,ali ni to nije merilo jer bi uvek ofanzivni igraci bili najbolji.
Moja lista najboljih (onih koje sam gledao) je veoma kratka:
Ronaldo
Messi/Zidan...
...Henry
::)

D-Wade
29.05.2011, 20:03
Pa ko je spomenuo Ronalda iz Reala ? :huh:

Navedi mi po cemu je Messi bolji od Ronalda ?

Il Capitano
29.05.2011, 20:04

Ima dosta igrača koji igraju samo za statistiku... U fudbalu već ne mogu da se prave takve statističke kalkulacije...

Casiraghi
29.05.2011, 20:04
Ja ne mogu Mesiju nista da osporim,da oduzmem.Samo vidim da u reprezentaciji i u Barsi to nije isto.Isto tako gledam Spaniju i vidim sta radi covjek o kojem niko ne prica.Znas o kome se radi :D
Ovo sto Mesi radi je fantasticno i ja cu prvi reci ako uzme SP da je najbolji svih vremena.Svakako je vec sad jedan velikan fudbalske igre.

O Caviju se radi naravno.A sto se tice Mesijeve igre u reprezentaciji i u Barsi nikako to ne moze biti isto kad ima razlicite uloge,a samo je podbacio u realizaciji na SP,kakve im je samo lopte davao ono je fenomenalno,nisam ni mislio da ima toliko dobar pregled igre,ali sta vredi kad su ih prvenstveno Maxi i Di Maria nenormalno gubili.Probacu da nadjem ako ima na YT,gledao sam odlicnu analizu Mesijeve igre na SP gde se jasno moze videti da je realizacija jedino u cemu je podbacio i da se ustvari nije obrukao kako 99% ljudi na planeti kaze.

Il Capitano
29.05.2011, 20:06
Uhhh ne mogu više, iscrpeo sam se sav...

Messi DA BEST!!!

Idem da gledam Inter-Palermo sad...

Samo da napomenem da je jedini tim koji je zaustavio Barselonu u prethodne 3 veličanstvene sezone katalonskog kluba, INTER :D

Dusan
29.05.2011, 20:07
Dule kakve veze kosarka ima sa ovim?:facepalm

Krle je zapoceo neku pricu u vezi toga ;)

Black Mamba 24
29.05.2011, 20:07
Krle je zapoceo neku pricu u vezi toga ;)

On je kosarku samo naveo kao primer,ne treba odmah pocinjati diskusiju o kosarci.

Vladan
29.05.2011, 20:08
O Caviju se radi naravno.A sto se tice Mesijeve igre u reprezentaciji i u Barsi nikako to ne moze biti isto kad ima razlicite uloge,a samo je podbacio u realizaciji na SP,kakve im je samo lopte davao ono je fenomenalno,nisam ni mislio da ima toliko dobar pregled igre,ali sta vredi kad su ih prvenstveno Maxi i Di Maria nenormalno gubili.Probacu da nadjem ako ima na YT,gledao sam odlicnu analizu Mesijeve igre na SP gde se jasno moze videti da je realizacija jedino u cemu je podbacio i da se ustvari nije obrukao kako 99% ljudi na planeti kaze.

Ja ne kazem da se obrukao,ispratio sam to prvenstvo od prve do poslednje utakmice,samo nije poveo svoju reprezentaciju do kraja,a to rade najbolji.Mlad je,ima svakako jos vremena za njega.Ovo nije kao Seva,on ima igarce,to sto im je savez postavio narkomana na mjesto selektora je sasvim druga stvar,a taj rekao bih ima nesto protiv igraca Rivera...
Gledao si sigurno tokom SPa Juznu Koreju i svi su mogli da vide za sta je sposoban Park,on u Manu igra nesto sasvim drugo,ali i dalje je to taj igrac iz PSVa.Cavi je cudo,cudo bez ZLatne lopte i to mi smeta!

bracala
29.05.2011, 20:09
Uhhh ne mogu više, iscrpeo sam se sav...

Messi DA BEST!!!

Idem da gledam Inter-Palermo sad...

Samo da napomenem da je jedini tim koji je zaustavio Barselonu u prethodne 3 veličanstvene sezone katalonskog kluba, INTER :D

I Chelsea, samo sto su se onda sudije umijesale...;)

Casiraghi
29.05.2011, 20:19
Ja ne kazem da se obrukao,ispratio sam to prvenstvo od prve do poslednje utakmice,samo nije poveo svoju reprezentaciju do kraja,a to rade najbolji.Mlad je,ima svakako jos vremena za njega.Ovo nije kao Seva,on ima igarce,to sto im je savez postavio narkomana na mjesto selektora je sasvim druga stvar,a taj rekao bih ima nesto protiv igraca Rivera...
Gledao si sigurno tokom SPa Juznu Koreju i svi su mogli da vide za sta je sposoban Park,on u Manu igra nesto sasvim drugo,ali i dalje je to taj igrac iz PSVa.Cavi je cudo,cudo bez ZLatne lopte i to mi smeta!
Za ovo te potpuno razumem jer i meni smeta sto su je Dzerardu prakticno ukrali 2005.A ne znam koje godine je Cavi zasluzio?Prosla nije Mesijeva vec Snajderova ipak,2009 je Mesijeva a to su 2 i ova je treca sezona kako Cavi igra svoj najbolji fudbal,a i ova je ipak Leova i svima je jasno da ce je uzeti jos otkad je dao onaj gol Realu.

Casiraghi
29.05.2011, 21:17
Evo za sve koji misle da Mesi zavisi od Cavija i Inieste,nazalost nema ovakvih klipova sa ostalih utakmica sa SP.

http://www.youtube.com/watch?v=Qh86Xqmk-VI
Dakle vidimo da se propisno ispromasivao,a ovako je bilo i u ostalim utakmicama.Vidimo da je uglavnom sam sebi stvarao sanse tako da to nema veze ni sa Iniestom ni sa Cavijem.Ovo isto radi i u Barsi samo sto realizuje vecinu situacija,a nikako ne zavisi od njih dvojice,vec sa njima moze da osvaja a sa ovom ekipom nije mogao.

manda
29.05.2011, 21:37
Pojma nemate,znaci 15godina karijere(Pelea,Marodne,Zidana,Ronalda...),Mesi je prestigao u 2-3sezone,vece gluposti nisam cuo u zivotu.
SP je svijetska smortra najboljih fudbalera,tu samo dolaze najbolji,i tu se postaje legenda,ne u spanskoj ligi,gdje se izivljava na losim timovima,i LS.
I o Mesiju ce se moci reci za 10.godina da li je bio najbolji svih vremena,a ove 2-3sezone su dobar pocetak,jos takvih 6-7,i pritom SP,pa e biti najbolji,tek je na pocetku.

Tony_G
30.05.2011, 00:39

Slazem se za Ronaldinha, covek je najtelentovaniji igrac kojeg sam ikada video, i neverovatno harizmatican, najzanimljiviji za gledanje. Na zalost na najvise nivou trajao je samo 4 godine, i to ako racunamo sezonu u PSG-u. Ali te 4 godine su milion puta lepse i zaniljivije za gledanje nego Messijevo vodjenje lopte i menjanje pravca koje ne moze da isprati nijedan covek na svetu visi od 160cm. Klip govori vise od hiljadu reci....

http://www.youtube.com/watch?v=knMwbVOol14

Brajkula
30.05.2011, 01:27
Sve je to lepo sto vi pricate Mesi, Ronaldo, Pele, Best....ali Zinedin Zidan je svakako najbolji fudbaler svih vremena ;)

milanche
30.05.2011, 13:47
velika je razlika u fudbalu koji se igra danas i onom od pre 10 god.,a da ne govorimo pre 20,30,40... Sve je teze i teze biti najbolji i zato smatram da je Messi ipak najbolji svih vremena.Ima 23 godine a covek bi pomislio da ima 30 koliko toga je vec uradio.Igrace bar jos 10 godina i ako Argentina ikada bude imala normalnog trenera ne sumnjam da ce uzeti i SP.

Casiraghi
30.05.2011, 13:57
Slazem se za Ronaldinha, covek je najtelentovaniji igrac kojeg sam ikada video, i neverovatno harizmatican, najzanimljiviji za gledanje. Na zalost na najvise nivou trajao je samo 4 godine, i to ako racunamo sezonu u PSG-u. Ali te 4 godine su milion puta lepse i zaniljivije za gledanje nego Messijevo vodjenje lopte i menjanje pravca koje ne moze da isprati nijedan covek na svetu visi od 160cm. Klip govori vise od hiljadu reci....

http://www.youtube.com/watch?v=knMwbVOol14

Pa kako drugacije Mesi da igra?A evo upravo si postavio klip i to govori o cemu pricam,da je Ronaldinjo pomalo YouTube igrac jer ljudi padaju na poteze a niko nece,a mnogi i ne zele da vide,prethodnih par puta kad pokusa da izvede neki potez pa mu ne uspe i onda kad ga izvede je bog otac.Naravno da je veliki igrac ali previse neozbiljnosti,mogao je vise i mogao je da bude jos bolji i efikasniji.

bracala
30.05.2011, 13:59
De kakav YT igrac??
Koliko je poteza Ronaldinho izvodi u toku same utakmice, a naravno da je bio neozbiljan!

Casiraghi
30.05.2011, 14:06
De kakav YT igrac??
Koliko je poteza Ronaldinho izvodi u toku same utakmice, a naravno da je bio neozbiljan!

Ljudi ga smatraju boljim od recimo Zidana zato sto pogledaju neki klip sa potezima i onda ispada bolji,a realno nije.Cesto je znao da bude neozbiljan i da se u nekim bitnim mecevima glupira.Naravno on je igracina,ali je mogao da bude jos bolji.Talenat je jedno a efikasnost i uspeh drugo.Kakav je Robinjo samo talenat,pa nikad nije bio ni blizu nekog velikog priznanja,a po talentu moze da se poredi sa najvecima ali to mu nista ne znaci kad ne igra konstantno dobro i na svom najvisem nivou.

bracala
30.05.2011, 14:12
Ljudi ga smatraju boljim od recimo Zidana zato sto pogledaju neki klip sa potezima i onda ispada bolji,a realno nije.Cesto je znao da bude neozbiljan i da se u nekim bitnim mecevima glupira.Naravno on je igracina,ali je mogao da bude jos bolji.Talenat je jedno a efikasnost i uspeh drugo.Kakav je Robinjo samo talenat,pa nikad nije bio ni blizu nekog velikog priznanja,a po talentu moze da se poredi sa najvecima ali to mu nista ne znaci kad ne igra konstantno dobro i na svom najvisem nivou.

Zar ima takvih!:facepalm:
De pa ti su mi smijesni koji samo na youtube-u pogledaju nesto malo o nekom igracu (a kojeg recimo mogu gleadti preko tv-a) i onda nesto pricaju!
Al' cinjenica da je bio najljepsi za gledanje, a sto jest jest izmisio je dosta poteza....trajao je 4 godine zbog neozbiljnosti i to je to!
Prvi put cujem izraz youtube igrac....:)

Brajkula
30.05.2011, 15:13
Iskreno, Ronaldinjo jeste bio najzanimljiviji za gledanje, prvo kao pojava, drugokao majstor (setimo se samo utakmice Barsa-Milan, kada je Gatuzu (koga ja bezobzira sto sam navijac Juve-a dosta gotivim) proturio kroz noge loptu i udario mu zausku, legendaran momenat u fudbalu). Ali ipak se ne bih slozio da je isti bolji od Zi-Zua jer ono sto je Zidan radio mislim da danas ne radi nijedan igrac na terenu, covek je igrao fudbal gotovo kao sah, ja kada gledam pomislim da on u glavi ima 7 poteza unapred zamisljenih kako svojih tako i svojih saigraca, dakle on je jedan jedini i neponovljivi. Sada Mesi, jeste on vrhunski fudbaler, sve to stoji, ali nije jedan jedini itd. prvo Kristijano Ronaldo je gotovo fudbaler slicnih karakteristika kao on, dalje ja bih rekao slicno i za Robena (slicne karakteristike), Riberija...ne kazem da su oni u istoj ravni kao Mesi, cak Mesi je bolji od njih (jedino gde nisam siguran u to je Ronaldo), ali su igraci slicnih karakteristika, dok je Zidan jedan jedini, uvek sam uzivao da gledam takvog majtora. To cu reci i za "debelog" Ronalda i za Rivalda (koga gle cuda niko nije ovde pomenuo). Dobro sada kada bih krenuo da nabrajam bilo bi tu jos igraca, ali Zidan, Ronaldo pa Rivaldo bi bila top lista igraca koje sam gledao u svom zivotnom dobu. Da pricam o Bestu, Pele-u, Maradoni necu jer ih nikada nisam gledao u direktnom prenosu.
Dakle, rezime, Zinedin Zidan, jedan jednini neponovljivi!

Casiraghi
30.05.2011, 15:20
Prvi put cujem izraz youtube igrac....:)

Imas takvih koliko hoces,Robinjo je na primer jedan od tih,kod njega je to jos izrazenije.

Vladan
30.05.2011, 15:22
Ovo je jako zanimljiva tema i moze biti dobra diskusija,pa mozda najbolje da se prebaci u posebnu temu npr. Najbolji igraci svih vremena.Rivaldo je bio dobar,ali realno imao je samo lijevu,zato ga ja ne racunam u kategoriju najboljih,a da je bio strasan bio je.Puskas,Van Basten,Krojf,Euzebio,Di Stefano,Carlton,sjetimo se sta je radio Badjo i zahvaljujuci kome je Bresa ostajala u Serie A,a to je bila jedna druga Serie A tada,najbolja liga na svijetu,ubjedljivo.Ja sam volio i Batija,takav treba napadac da bude.

Casiraghi
30.05.2011, 15:27
Ovo je jako zanimljiva tema i moze biti dobra diskusija,pa mozda najbolje da se prebaci u posebnu temu npr. Najbolji igraci svih vremena.Rivaldo je bio dobar,ali realno imao je samo lijevu,zato ga ja ne racunam u kategoriju najboljih,a da je bio strasan bio je.Puskas,Van Basten,Krojf,Euzebio,Di Stefano,Carlton,sjetimo se sta je radio Badjo i zahvaljujuci kome je Bresa ostajala u Serie A,a to je bila jedna druga Serie A tada,najbolja liga na svijetu,ubjedljivo.Ja sam volio i Batija,takav treba napadac da bude.

Sto se mene tice moze,posebno ako se drugi slazu i neka kazu svoje misljenje a ja cu onda da otvorim temu i prebacim postove,cim budem mogao. ;)

A kako racunas Mesija u kategoriju najboljih posto i on ima samo levu,mada sad nesto vise koristi i desnu ali opet? :D

Don Markoni
30.05.2011, 15:30
Vlada, slažem se, hteo sam to da predložim, ali nisam hteo da pametujem, a nisam očekivao da će diskusija toliko da se zahukta ..

Vladan
30.05.2011, 15:30
A ipak Mesi mnogo lakse prolazi igrace nego sto je to bio slucaj sa Rivaldom,nisko teziste je cudo :D

Brajkula
30.05.2011, 15:43
Au sad si bas preterao, preskocio si Savicevica :biggrin:

A ipak Mesi mnogo lakse prolazi igrace nego sto je to bio slucaj sa Rivaldom,nisko teziste je cudo :D
Hteo si da kazes brzina je cudo, brzi je od Rivalda to da, ali kada bih govorili o fudbalskom umecu, tj. sve ono sto jedan i drugi mogu sa loptom ja prednost dajem Rivaldu, kad se samo setim onih makazica izmedju Stama i Irvina (msm da je drugi bio Denis Irvin nisam siguran) "upiskim se od srece" :D
Sto se tice nove teme, ja sam za, mada opet tema jeste zanimljiva ali dosta nezahvalna, sve zavisi ko sta gotivi, te nikada necmo doci da konacnog odgovora....mada ako mene volite, kao sto se da primetiti, ja to i volim :biggrin:
I da slazem se za Badja, majstor fudbala svakako, sve je u redu ali on je odradio jedan od najvecih promasaja u istoriji fudbala (penal protiv Brazila u SAD na SP 1994)...mada sada opet, kada se malo dublje pogleda na stvar, po mom misljenju, je veci promasaj Pedje Mijatovica na SP 1998 protiv Holandije, da ga je tada dao, kapiram da bi nama (Srbiji) Zidan uvalio one golove u finalu, no nikada se ne zna, da ne skrecem sa teme.... :)

Vladan
30.05.2011, 15:49
Dejo je imao strasan osjecaj,nije dzaba bio genije,ali lijen pa to ti je :D
Svakako Badjo nije ta najveca klasa da se racuna u najbolje svih vremena,ali kad bi pricali onda bi bilo zanimljivo pomenuti velike igrace :)
Rivaldo je imao sjajan osjecaj za prostor i ogomnu tehniku,svi koji prate sjecaju se onih nenormalnih makazica,bjese li protiv Valensije?
Mesi kao i Maradona,brza promjena ritma i pravca,maltene kroz noge se provlaci.Ali sto se tice tehnike i onoga sto su sa lotom mogli da rade Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,pa i Rivaldo on to ne moze,a nije ni takav tip igraca ustvari

Joe Cole 10
30.05.2011, 15:50
Sto se tice ovih prostora za mene je broj jedan Safet Susic.

Vladan
30.05.2011, 15:52
Sto se tice ovih prostora za mene je broj jedan Safet Susic.

Dobar,dobar,ipak moj favorit :D

http://www.youtube.com/watch?v=JKS1giBy5EI

Joe Cole 10
30.05.2011, 15:58
Ja po onome sto sam vidio po snimkama i slusao ipak je Pape broj jedan :D

Neki dan sam gledao emisiju gdje je isto Dejo Savicevic rekao da je Susic najbolji igrac kojeg je on gledao.

Dobro bi bilo da je upola dobar trener kao sto je bio igrac :D

http://www.youtube.com/watch?v=YxAeJmDp39c

http://www.youtube.com/watch?v=NPmA1F2oqRc

http://www.youtube.com/watch?v=pU28SSZITu4

http://www.youtube.com/watch?v=89acyhRQnao&feature=related

Brajkula
30.05.2011, 16:01
Dejo je imao strasan osjecaj,nije dzaba bio genije,ali lijen pa to ti je :D
Svakako Badjo nije ta najveca klasa da se racuna u najbolje svih vremena,ali kad bi pricali onda bi bilo zanimljivo pomenuti velike igrace :)
Rivaldo je imao sjajan osjecaj za prostor i ogomnu tehniku,svi koji prate sjecaju se onih nenormalnih makazica,bjese li protiv Valensije?
Mesi kao i Maradona,brza promjena ritma i pravca,maltene kroz noge se provlaci.Ali sto se tice tehnike i onoga sto su sa lotom mogli da rade Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,pa i Rivaldo on to ne moze,a nije ni takav tip igraca ustvari
Da dao je i protiv Valensije pogodak makazicama iz zongliranja, pimpovanja, kako god....ma jednostavno covek je bio majstor, koliko je samo fenomenalnih golova dao, a fudbal se gleda bas zbog golova :)
Sada sto se tice nasih prostora kapiram da ce se svi sloziti da je najbolji svih vremena Dragan Dzajic, mada meni najomiljniji je svakako Vladimir Jugovic (ne kazem da je najbolji, nije, samo da mi je omiljni igrac i igrac zbog kojeg ja u stvari gotivim Juventus)! Sto se tice poslednjih 20, 25 godina, najbolji je svakako Dragan Stojkovic-Pixi i tu diskusije msm da nema :biggrin:

Casiraghi
30.05.2011, 16:06
Najtalentovaniji je Savicevic definitivno to svi kazu,a sad ko je najbolji ne znam,subjektivni navijaci imaju svoje price a ja te stare majstore nisam gledao pa ne mogu da procenim.

Inace,Safeta Susica smatraju jednim od krivaca sto mladi igraci prerano odlaze sa ovih prostora.Naime,on je dobio ponudu PSG-a da predje ali nas zakon nije dozvoljavao da profesionalni igraci idu pre 28 godina.On je imao tada 27 i nije imao strpljenja pa je napustio Sarajevo i potpisao za amaterski klub Graficar i onda u par dana sredio transfer.Posle toga,ljudi iz saveza su smatrali da nema smisla da zakon ostaje i ukinut je i od tada mnoge velike talente ni ne vidimo na nasim terenima.Ako neko nesto ima da odgovori na ovaj deo,neka odgovori u opstoj diskusiji,a ovde cemo o majstorima. ;)

Brajkula
30.05.2011, 16:15
Sto se tice nove teme, ja sam za, mada opet tema jeste zanimljiva ali dosta nezahvalna, sve zavisi ko sta gotivi, te nikada necmo doci da konacnog odgovora....mada ako mene volite, kao sto se da primetiti, ja to i volim :biggrin:
hahaha....koji sam ja ret, hteo sam da napisem "ako mene pitate" :biggrin:
P.S. Sorry za spam, samo se ispravljam :D

Joe Cole 10
30.05.2011, 16:16
On je prvo trebao potpisati sa Interom,ali je taj posao propao kada se i Torino umjesao i poslije ga je trazio PSG gdje je on uspio koliko znam da sredi da nesto ranije predje u PSG prije nego sto je dozvoljeno,ali mislim da je svoj nastup zabiljezio u 28 godini i glupo je reci sad da je zbog njega se sve upropastilo i da zato mladi igraci idu.

Dovoljno je reci da je proglasen najboljim stranim igracem PSG.

Miroslav Ćiro Blažević: "Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!
Darko Pančev: Činilo mi se da bismo mi ostali igrači trebali plaćati da igramo u istoj ekipi sa Papetom. Bio je bogatstvo za svaki napad. Pasovi su bili nevjerovatni. Nekada bi me lopta pogodila a da je nisam bio svjestan. Fantastičan igrač

Casiraghi
30.05.2011, 16:20
Sa 27 je 1982 zabelezio prvi nastup u PSG,dakle malo ispod granice.A naravno da nije krivac,ja samo kazem sta ljudi smatraju i to se pominjalo i u nekoj od emisija.

Brajkula
30.05.2011, 16:48
Nzm ko je kriv za to, ali znam da bi nam takav zakon danas dobro dosao, bez obzira sto je to nemoguce....cenima, da bi na osnovu njega imali jaci klubski fudbal a i vise majstora slicnih tim nekadasnjim koje pominjemo, jer mladi momci danas veoma rano odlaze u inostranstvo (za sta ne krivim njih, vec tzv. menadzere i roditelje), te imamo slucaj da tamo veoma brzo propadaju, pogledajte samo Aleksica, Gulana, Krsticica, Ignjovskog....sta je tu je, ali smatram da se majstori poput Stojkovica, Savicevica, Jugovica, Mijatovica, Maihajlovica, Prosineckog, Susica, Binica, Pancevog...nece ponoviti u skorijoj buducnosti, bez obzira sto danas imamo dosta kvalitetnih igraca koji, po mom misljenju, ipak nisu na tom nivou, cast mozda nekim izuzecima koji su retki!

Vladan
30.05.2011, 17:03
Mogli bi da napravimo i najbolje timove od igraca koje smo gledali,formacija po zelji,da se sastave prvi i drugi tim :D

Casiraghi
30.05.2011, 17:07
Mogli bi da napravimo i najbolje timove od igraca koje smo gledali,formacija po zelji,da se sastave prvi i drugi tim :D

Naravno ;)

I nemojte molim vas u ovoj temi o ovome za odlazak igraca,ja sam samo to spomenuo posto je pomenut Susic.Ako se nekom diskutuje o tome,postoji opsta diskusija vec sam rekao,da ne idemo u off ovde,tema je odlicna.

Don Markoni
30.05.2011, 17:12
Sad nešto da pišem o igračima koji su igrali kad nisam bio ni rođen, ne vredi mnogo ..Ali, svakako da su Pele, Best, Bekenbauer Krojf pod obavezno u vrhu ... Maradone se već sećam, meni je on, kao Argentinac, svakako najdraži .. Od igrača koje pamtim, u vrhu su mi još Platini, Batistuta, Bađo, Mateus ...

Tony_G
30.05.2011, 17:15
Evo moj najbolji tim od igraca koje sam gledao. A to je od kraja devedestih na ovamo.

------------------------ Casillas -----------

Cafu ------------ Nesta ----------- Maldini ------------ R. Carlos

-------- Seedorf -------- Pirlo ----------- Lampard

--------------- Guti ------------- Ronaldinho

---- ---------------- Shevchenko -----

Pokusao sam da napravim tim za koji mislim da bi funkcionisao, ne samo da nabacam Ronaldinha, Messia, Ronalda, Kaku sve u istu ekipu....
Verovatno cete me isprozivati za Gutia, ali nisam mogao da odolim, covek je najbolji asistent kojeg sam video...

Brajkula
30.05.2011, 17:27
Slazem se, moj prvi bi izgledao ovako:
Nasi prostori (konkretno Srbija, i kao pravni naslednik i ex. Jugoslavija, neki rspon od 1994, 1995 do danas):
....................Kralj.........................
..Ivanovic..Vidic..Mihajlovic..Djorovic..
......Jugovic..Stankovic..Savicevic.....
..................Stojkovic....................
..........Mijatovic......Kovacevic.........
Ceo svet:
.................Smajhel........................
..Kafu.....Vidic......Kanavaro..R.Karlos..
..Ronaldo...Zidan...Cavi.........Mesi......
...... Rivaldo........Ronaldo...............
Drugi sastav:
.......................Bufon...................... ....
..Dani Alves..Ferdinand..Nesta..Maldini....
..Bekam...........Desamp......Nedved.........
.................Denis Berkamp....................
.................Badjo...Anri..................... ...

ovako nekako, mada je sasvim moguce da sam mozda neke bolje igrace preskocio, ne mogu sada odmah da se prisetim nekih koji bi mozda zauzeli mesto pre pomenutih, a pored toga ima jos mnogo igraca koji bi mogli da se nadj u najboljih 11 tipa Pirlo, Dzerard, Toti, Del Piero, Kantona, Ibrahimovic, Drogba, Inzagi, Luis Enrike, Gvardiola, Lilian Tiram, Roj Kin....ne zastaju ti igraci nista za pomenutima :)

danijelkr
30.05.2011, 17:29
On je prvo trebao potpisati sa Interom,ali je taj posao propao kada se i Torino umjesao i poslije ga je trazio PSG gdje je on uspio koliko znam da sredi da nesto ranije predje u PSG prije nego sto je dozvoljeno,ali mislim da je svoj nastup zabiljezio u 28 godini i glupo je reci sad da je zbog njega se sve upropastilo i da zato mladi igraci idu.

Dovoljno je reci da je proglasen najboljim stranim igracem PSG.

Miroslav Ćiro Blažević: "Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!
Darko Pančev: Činilo mi se da bismo mi ostali igrači trebali plaćati da igramo u istoj ekipi sa Papetom. Bio je bogatstvo za svaki napad. Pasovi su bili nevjerovatni. Nekada bi me lopta pogodila a da je nisam bio svjestan. Fantastičan igrač

On nije završio u Interu zato sto je se u transfer umijšao Mođi koji ga je izradio u hotelu Europa ili Italija na Pofalićima nisam siguran i poslije toga Pape je suspendovan od Uefe(valjda je se tako zvala) i kasnije odlazi u PSG.
Savićević je za njega u subotu na ftv u emisiji stadionska groznica. rekao da je to najbolji igrac kojeg je gledao sa prostora bivše juge.

Black Mamba 24
30.05.2011, 17:30
Evo ja cu prvi.::)

______ Buffon _____

Cafu - Maldini - Nesta - Carlos

Seedorf - Zidan - Gerrard - Giggs

____ Messi Ronaldo____

________ Casillas _____

__ Thuram - Vidic - Cannavaro ____

__Rivaldo - Pirlo - Bergkamp - C.Ronaldo____

_____Herny-Raul-Schevchenko____

Ovo je 90% subjektivno,morao sam cak 3 stopera u drugu postavu da stavim.:D

EDIT: Ipak drugi.:D

Brajkula
30.05.2011, 17:30
Evo moj najbolji tim od igraca koje sam gledao. A to je od kraja devedestih na ovamo.

------------------------ Casillas -----------

Cafu ------------ Nesta ----------- Maldini ------------ R. Carlos

-------- Seedorf -------- Pirlo ----------- Lampard

--------------- Guti ------------- Ronaldinho

---- ---------------- Shevchenko -----

Pokusao sam da napravim tim za koji mislim da bi funkcionisao, ne samo da nabacam Ronaldinha, Messia, Ronalda, Kaku sve u istu ekipu....
Verovatno cete me isprozivati za Gutia, ali nisam mogao da odolim, covek je najbolji asistent kojeg sam video...
Samo mi nije jasno otkud Sedorf, pa i Sevcenko, Lampard ima tu dosta imena koja bi isla pre a koja bi isto tako funkcionisala u ekipi kako ti kazes.

Tony_G
30.05.2011, 17:47
Samo mi nije jasno otkud Sedorf, pa i Sevcenko, Lampard ima tu dosta imena koja bi isla pre a koja bi isto tako funkcionisala u ekipi kako ti kazes.

Ma subjektivno je, ipak cemo svi stavljati igrace iz ekipa za koje navijamo. Lampard zato sto je igrac koji daje 20+ golova po sezoni, i ima isto toliko asistencija. Nijedan centralni vezni mu nije ni blizu po datim golovima, sto se tice Seedorfa svidja mi se njegov stil, a Shevchenko verovatno najsubjektivniji izbor, ali posto mi je ostalo mesta za samo jednog napadaca nisam znao koga pre. Ima toliko igraca, koji bi konkurisali za najbolji tim, pogotovo u veznom redu, uvek ce neko faliti.

Ljuba90
30.05.2011, 17:48
Buffon-Cafu,Nesta,Maldini,Carlos-Gerrard,Pirlo,Zidan-Henry,Ronaldo(debeli),Messi...

ovo nisam sastavljao po fukncionalnosti,vec po igracima koje sam gledao a da ih obozavam :)

Omiljeni sa ove liste-Cafu :)

Casiraghi
30.05.2011, 17:53
___________________________Buffon_________________ ______
_______Cafu__________ Nesta___________Maldini_________R.Carlos________
_________________________Pirlo______Dzerard_______ _________________
_______Mesi___________________Zidan_______________ _Ronaldinjo_________
___________________________Ronaldo________________ ________

2.tim:

____________________Kasiljas___________________
___________Tiram____Kanavaro_______Desai________
______Figo________Cavi______Cabi Alonso_________Gigs_____
_________________Kaka______Toti________________
______________________Anri____________________
Ima ih mnogo,zaista tesko sastaviti.

Black Mamba 24
30.05.2011, 17:54
Seedorf je osvojio sa tri razlicita igraca LŠ...sigurno je jedan od najboljih veznih igraca u poslednje dve decenije.

miloolja
30.05.2011, 17:57
Jedan od mojih glavnih favorita :D

http://www.youtube.com/watch?v=E7jkHXt2lqw&feature=related

Ovaj poslednji protiv Leverkuzena... kakvo majstorstvo Roberta Karlosa i Zizua :wthy::wthy:

Dale
30.05.2011, 18:03
Casillas

Cafu Puyol Maldini Carlos

Xavi
Zidan Rivaldo

Messi Ronaldo ( pravi ) Henry

Tony_G
30.05.2011, 18:06
Iako je uzasno tesko sastaviti primetio sam da nam je svima odbrana skoro identicna. Cafu, Maldini, R.Carlos us neizostavni, jedino se Nesta i Thuram smenjuju.

Da navedem neke od igraca koji se ne smatraju najvecima svih vremena, ali su svojim igrama odusevljavali publike:

Jay Jay Okocha, Gianfranco Zola, Marcelinho, Juan Roman Riquelme, Guti, Deco, Denilson, Bergkamp.... Nastavite listu

Vladan
30.05.2011, 18:08
Jedan od mojih glavnih favorita :D

http://www.youtube.com/watch?v=E7jkHXt2lqw&feature=related

Ovaj poslednji protiv Leverkuzena... kakvo majstorstvo Roberta Karlosa i Zizua :wthy::wthy:
To je uz onaj Dejov gol protiv Barselone najbolji gol lige sampiona svih vremena.Ne znam na kraju sta je Uefa odlucila koji je 1. a koji 2. :D

A evo sta kaze Karlos

“He is the best player I've seen,” Roberto Carlos declared. “Ronaldo was a phenomenon, but Zizou had something apart. Playing alongside him was a crazy thing! Supporters arrived earlier at the Bernabeu just to see him warm-up!”

Ljuba90
30.05.2011, 18:12
Iako je uzasno tesko sastaviti primetio sam da nam je svima odbrana skoro identicna. Cafu, Maldini, R.Carlos us neizostavni, jedino se Nesta i Thuram smenjuju.

Da navedem neke od igraca koji se ne smatraju najvecima svih vremena, ali su svojim igrama odusevljavali publike:

Jay Jay Okocha, Gianfranco Zola, Marcelinho, Juan Roman Riquelme, Guti, Deco, Denilson, Bergkamp.... Nastavite listu

http://www.youtube.com/watch?v=eVLRMWjHa0U&feature=related

Obozavao sam ga...a ovo mi je omiljeni gol ikada :)

Casiraghi
30.05.2011, 18:13
Seedorf je osvojio sa tri razlicita igraca LŠ...sigurno je jedan od najboljih veznih igraca u poslednje dve decenije.

Da li bi znao da mi nabrojis koji su to igraci? :biggrin:

Sto se tice onih koji su odusevljavali publiku:
Di Kanio,Kanidja,Batistuta,Zuninjo,Ze Roberto...

Dale
30.05.2011, 18:15
Meni je ovaj bolji od Zidanovog , zapravo rame uz rame s njim :D :

http://www.youtube.com/watch?v=wk-W6sIaLlk

Vladan
30.05.2011, 18:19

Pogresno sam se izrazio u finalima lige sampiona,da je ovo bilo finale vrlo je moguce da bi bio 1. na listi :D

Anri je svojevremeno rekao igrao sam sa Zidanom i Ronaldinjom ali je sa Denisom to bilo nesto posebno :)
Ko je odusevljavao publiku?Henrik Larson je!

Dale
30.05.2011, 18:21
Aha , onda je sve jasno :)

O da , veliki Henrik , ja ne znam da li postoji osoba koja njega nije gotivila :wthy::wthy:

Tony_G
30.05.2011, 18:24

http://www.youtube.com/watch?v=iVEBK0m1Jko
http://www.youtube.com/watch?v=jo8o3oHSapE&feature=related

A ova dva?? Bilo ih je mnogo....

Vladan
30.05.2011, 18:25
A Patrik Vjeira?Jedan od najmocnijih igraca ikad,a u Milanu su procijenili svojevremeno da i nije nesto :rofl:

Larson,Dalin i Brolin mocna je bila ta Svedska '94.

Tony_G
30.05.2011, 18:27
Ali Vijera nije igrac za publiku, jeste fenomalan u onome sto je radio, ali nije atraktivan...

Vule_89
30.05.2011, 18:35
Ljudi,to su bili fudbaleri,danas je vise manekena,ima izuzetaka,pre 10 godina se igrao pravi fudbal,ovo sada sto igraju je vise za kladionice"njihove sponzore":facepalm:

manda
30.05.2011, 18:37
Smajhel-Kafu,Ferdinand,Kanavaro,R.Karlos- Zidan,Pirlo,Cavi-Nisterloj,Raul,Ronaldo(Zuba)

Kasiljas-Maikon,Maldini,Lusio,Evra-Ronaldo,Pirlo,Gigs-Rivaldo-Botistuta-Ronaldinjo

Black Mamba 24
30.05.2011, 18:37
Da li bi znao da mi nabrojis koji su to igraci? :biggrin:

Sto se tice onih koji su odusevljavali publiku:
Di Kanio,Kanidja,Batistuta,Zuninjo,Ze Roberto...

Ajax,Real i Milan su ti igraci.:lol1:

Tony_G
30.05.2011, 18:39
Ljudi,to su bili fudbaleri,danas je vise manekena,ima izuzetaka,pre 10 godina se igrao pravi fudbal,ovo sada sto igraju je vise za kladionice"njihove sponzore":facepalm:

I meni deluje da vise nije uzbudljivo kao pre desetak godina, tada su igraci dolazili sa "ulice" i imali neku nesvakidasnju harzimu, sada dolaze iz akademija i igraju kao roboti. Njihov kvalitet je neosporan ali nije zanimljivo....

Vule_89
30.05.2011, 18:48
I meni deluje da vise nije uzbudljivo kao pre desetak godina, tada su igraci dolazili sa "ulice" i imali neku nesvakidasnju harzimu, sada dolaze iz akademija i igraju kao roboti. Njihov kvalitet je neosporan ali nije zanimljivo....

Zbog njih sam zavoleo fudbal,secam se 2002 godine i SP,kako je onaj Brazil igrao:wthy:,kako je igrala Francuska pa i Portugal,pogledaj sada,paze da se ne isprljaju,stavljaju gela u kosu(Svi znamo ko stavlja,ima ih verovatno dosta ali je on najpoznatiji)biraju kopacke:facepalm:sve je otislo u pm,ono sam sa uzivanjem gledao a sada ne mogu na miru da pogledam utakmicu,zato sto jebeno namestaju,jedini timovi koji "mozda namestaju dva puta u sezoni su:Mancester i Barselona,njima svaka cast,ostali namestaju svako jebeno kolo,fudbal je biznis,vrte se ogromne pare...

Casiraghi
30.05.2011, 18:55
Vule ko o cemu ti o namestanju,ajde nemoj ovde molim te,ima tema i za to. ;)

Vule_89
30.05.2011, 18:58
Dobro:)Onaj tvoj prvi sastav je dobra,samo sto bih ja izbacio Mesija,zato sto su to fudbaleri koji su obelezili deceniju,nemam nista protiv njega..:)

Casiraghi
30.05.2011, 19:02
Dobro:)Onaj tvoj prvi sastav je dobra,samo sto bih ja izbacio Mesija,zato sto su to fudbaleri koji su obelezili deceniju,nemam nista protiv njega..:)

Pa nije ovo za tim decenije,nego svako da napise najbolju postavu po svom izboru,a meni se najvise svidja nacin na koji on igra + sto mi je omiljeni igrac tako da mora tu da se nadje. :D

M_G_S
30.05.2011, 19:41
Carlos Alberto, Felix, Piazza, Brito, Clodoaldo, Marco Antonio,
Jairzinho, Gérson, Tostão, Pelé i Rivelino

Zbog njih sam zavolio fudbal.

D-Wade
30.05.2011, 19:46
Casillas-Carlos-Ferdinand-Nesta-Cafu-Seedorf-Ronaldinho-Zidan-Figo-Ronaldo-Henry

M_G_S
30.05.2011, 19:52
Crnjak me da listat, ali sam UBIJEĐEN da je zaboravljen jedan veliki fudbalski majstor, mozda najveci sto se tice pozicije centralnog veznog... Da potsjetim

http://www.youtube.com/watch?v=WDRtIatAsBU&feature=related

Brajkula
30.05.2011, 19:53
Ae kada vec nabrajate te zbog kojih se ide na fudbalske tekme ja bih pored svih njih dodao i Alvara Rekobu, definitivno doktor fudbalske igre! A niko nije u najboljih 11 stavio ni Raula sto je iznenadjujuce takodje. Pa Rui Kosta, Bobo Vijeri, Pipo Inzagi, pa Ravaneli, pa Filip Koku, Edgard Davids, Tedi Seringem, Alan Sirer, Rober Pires, Diego Tristan, Djalminja........moze da se nabraja do sutra :)
EDIT: da sto se odbrane tice mozda bi se jedino pored pomenutih mogao dodati i Loran Blan kao i Jap Stam!

Brajkula
30.05.2011, 20:10
I naravmno majstor, ostavljam vam da pogadjate ko je u pitanju :biggrin:
830

Casiraghi
30.05.2011, 20:10
Uuu koji blam niko Stama nije stavio,covek je jedan od najboljih u zadnjih 15 godina na svojoj poziciji.

Ima li ljubitelja ovog coveka?Moj prvi omiljeni igrac i jedan od omiljenih i dan danas.Steta za silne povrede.

http://www.youtube.com/watch?v=eDUXeDsXKdA&feature=related

Brajkula
30.05.2011, 20:12
Montela, Airplanino :)
Kada pominjemo tu sampionsku generaciju Rome izdvojio bih i Marka Delvekia, tzv. Super Maria i Emersona koji je posle presao naravno u Juve ;)

Black Mamba 24
30.05.2011, 20:15
Delvekio je odlican igrac,postao mi je drag na EP 2000,navijao sam za Italiju kada je Jugoslavija ispala.:D

Casiraghi
30.05.2011, 20:17
I naravmno majstor, ostavljam vam da pogadjate ko je u pitanju :biggrin:
830

Gaizka Mendieta,legenda!

D-Wade
30.05.2011, 20:24
Trebao sam Hierra staviti, legendu Reala, koji je to car bio. :D

Ima dosta igraca Brajkula, ne mogu svi u jedan tim... :biggrin:

bracala
30.05.2011, 21:05
Trebao sam Hierra staviti, legendu Reala, koji je to car bio. :D

Ima dosta igraca Brajkula, ne mogu svi u jedan tim... :biggrin:

Eto ja sam se sjetio Kluiverta!:D

Dale
30.05.2011, 21:14
http://www.thefootballexpress.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/Edgar_Davids2.gif

Evo jos jednog velikog majstora , nikad nije bio medju najboljima , ali je sigurno jedan od onih koje niko nikad zaboraviti nece :)

Don Markoni
30.05.2011, 21:46
Ne znam pomenu li neko Van Bastena, Kumana, Gulita, Rajkarda, Klinsmana, Bremea, Heslera, Rojtera, Dungu, Romaria, Bebeta, Buručagu, Kaniđu, Stoičkova, Hadžija, Papena, braću Laudrup, Larsona, Protasova ... Ma, mnogo ih ima, bre ..

Lord Gangarić
30.05.2011, 21:54
http://www.thefootballexpress.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/Edgar_Davids2.gif

Evo jos jednog velikog majstora , nikad nije bio medju najboljima , ali je sigurno jedan od onih koje niko nikad zaboraviti nece :)

Kakva je za mene senzacija bila kad sam gledao ovu legendu ...

Black Mamba 24
30.05.2011, 21:56
@Don Markoni
Na vama starijima je da ih pomenete.:D

Otac mi uvek uz fudbalsku utakmicu pocne pricati o Savicevicu,Mateusu i Klinsmanu.Omiljeni igraci mu bili.:D

Casiraghi
30.05.2011, 22:01
Ne znam pomenu li neko Van Bastena, Kumana, Gulita, Rajkarda, Klinsmana, Bremea, Heslera, Rojtera, Dungu, Romaria, Bebeta, Buručagu, Kaniđu, Stoičkova, Hadžija, Papena, braću Laudrup, Larsona, Protasova ... Ma, mnogo ih ima, bre ..

Sastavljali smo postave od onih koje smo gledali uzivo,verujem da bi Vladan kao ubedljivo najstariji mogao nesto vise da kaze o ovim majstorima. :biggrin:

Klaudio Kanidja,najveci neiskoriscen talenat u istoriji po mnogima.Najbrzi igrac sa loptom ikad.Nazalost,klipovi na YT nisu bas dobro uradjeni i kaze mi cale da nisu stavili ni delic onoga sto je znao i sto je radio.Evo jednog klipa,gde se odlicno vidi brzina:

http://www.youtube.com/watch?v=p2tUrz9C2O4

EDIT:Sam je kriv sto se druzio sa Maradonom narkomanom.Maradona je prvo nesto osvojio pa krenuo da se sprda a ovaj se sprdao celu karijeru.

Joe Cole 10
30.05.2011, 22:09
Casillas-Cafu,Maldini,Nesta,Carlos-Gerrard,Zidane,Pirlo-Messi,Henry,Ronaldo (pravi,cuj pravi,ima pravi i krivi :biggrin:)

Brajkula
30.05.2011, 22:19
Da bre Lotar Mateus i Hristov Stoickov, malo je reci majstori!

Candid
30.05.2011, 22:19
Igrači koji su ostavili utisak na mene Zola, Vialli, R. Baggio, Ravanelli i neponovljivi Gazza. Kad bih biro od svih legendih izabrao bih Besta i Cantonu. To su vise bili umjetnici nego fudbaleri.

Don Markoni
30.05.2011, 22:36
Sad Vladan i ja ispadosmo matori kao Krkobabić !! :D
Ja sam Kaniđu obožavao, ali ni približno kao Batistutu !!!
Eto, zaboravih, takođe, npr. Gazu, Linekera, da ne pomisliste da sam zaboravio, nego ste već pomenuli Zi-Zua, Ronalda, Dešampa, mnogo sam cenio Melera ...Ih, kad bih sad sve nabrajao ...

Casiraghi
30.05.2011, 22:44
Ih, kad bih sad sve nabrajao ...

Zato je tema otvorena pa ima vremena,polako,ne moramo sve odma.

Mislio sam inace o pojedinim igracima da nesto vise pisemo,neke tekstove i malo dublje analize o njihovoj igri,ali ne znam ima li zainteresovanih? :D

Don Markoni
30.05.2011, 23:04
Naravno, ali ništa preterano dugačko ili da bude skidano sa NET-a, već isključivo lična impresija ...
Evo, npr., meni je Batistuta najdraži igrač ikada i nikada se niko sličan neće pojaviti .. Valjda i matorim, pa nemam potrebu za idolima .. Kada je reč o samoj gri, uvek me je fascinirao njegov osećaj za gol, sa kojom lakoćom je tresao mreže iz svih pozicija, i nogom i glavom podjednako ... Kupio me je za sva vremena kad je moja omiljena Fiorentina ispala iz Lige, tim su napustili i Efenberg i Laudrup i mnogi drugi, on je ostao, igrao u Seriji B, ako se dobro sećam dao je 26 golova, vratili se odmah u elitu i osvojili kup ..
Van terena uvek odmeren, skroman, kulturan, doteran ..Ma, ne bi mu tek tako navijači podigli kip kod Artemio Frankija .. Najveća tuga su mi ta svetska prvenstva, naročito ''98. i 2002. kad su igrali ubedljivo najlepše !!

Casiraghi
30.05.2011, 23:07
Naravno, ali ništa preterano dugačko ili da bude skidano sa NET-a, već isključivo lična impresija ...
Evo, npr., meni je Batistuta najdraži igrač ikada i nikada se niko sličan neće pojaviti .. Valjda i matorim, pa nemam potrebu za idolima .. Kada je reč o samoj gri, uvek me je fascinirao njegov osećaj za gol, sa kojom lakoćom je tresao mreže iz svih pozicija, i nogom i glavom podjednako ... Kupio me je za sva vremena kad je moja omiljena Fiorentina ispala iz Lige, tim su napustili i Efenberg i Laudrup i mnogi drugi, on je ostao, igrao u Seriji B, ako se dobro sećam dao je 26 golova, vratili se odmah u elitu i osvojili kup ..
Van terena uvek odmeren, skroman, kulturan, doteran ..Ma, ne bi mu tek tako navijači podigli kip kod Artemio Frankija .. Najveća tuga su mi ta svetska prvenstva, naročito ''98. i 2002. kad su igrali ubedljivo najlepše !!

Licna impresija se podrazumeva. ;)

Ma najveca steta je to SP u SAD 1994 kad su Bati i Kanidja radili sta su hteli sa protivnickim odbranama,ali je Maradona omatorio pa u toj ekipi niko nije imao loptu da da.1998 i 2002 su isto steta ali ovo posebno,jer je to jedan od boljih napadackih tandema u istoriji fudbala,odlicno su se kapirali.

miloolja
30.05.2011, 23:08
Evo, npr., meni je Batistuta najdraži igrač ikada i nikada se niko sličan neće pojaviti .. Kada je reč o samoj gri, uvek me je fascinirao njegov osećaj za gol, sa kojom lakoćom je tresao mreže iz svih pozicija, i nogom i glavom podjednako ... Kupio me je za sva vremena kad je moja omiljena Fiorentina ispala iz Lige, tim su napustili i Efenberg i Laudrup i mnogi drugi, on je ostao, igrao u Seriji B, ako se dobro sećam dao je 26 golova, vratili se odmah u elitu i osvojili kup ..

831 Još jedan od mojih favorita! Bati-goal!:D

bice
30.05.2011, 23:14
Ma kakav Messi najbolji igrac da li ste vi normalni???
Pele je bolji od njega bio ali za koju godinu ce ga ako ovako nastavi Messi prestici.Kad bude osvojio sve sto moze nek se javi,pa 53 golova od toga je 10 dao jadnoj Almeriji,Hihonu,Herkulesu,Saragosi i tako tim slabijim ekipama.
Ali je znao i da odigra kad najvise treba.Nema on nikoga u reprezentaciji da mu namesta golove,niti nekog saigraca.Da nece mozda Kambjaso ili Aimar da mu salju lopte,sile nema e pa nikada nece ni osvojiti SP.
ZAto najveci svih vremena Pele,Ronaldo i Zidan,mada ima tu jos nekih,Messi nikako,ima taj jos dosta vremena pa tek za neku godinu moze da se prica da je blizu najboljima.Toliko od mene. ;)

Casiraghi
30.05.2011, 23:19
Kad se samo setim tadasnje postave mog omiljenog tima iz Kalca.Toti,Bati,Montela,Tomasi,Kafu,Emerson a na klupi Grande Don Fabio. :wthy::wthy::wthy::wthy:

Brajkula
30.05.2011, 23:32
Kad se samo setim tadasnje postave mog omiljenog tima iz Kalca.Toti,Bati,Montela,Tomasi,Kafu,Emerson a na klupi Grande Don Fabio. :wthy::wthy::wthy::wthy:
Aldair, Visent Kandela, Marko Delvekio, Tardel na golu (ako se tako zvao onaj Brazilac) i naravno veliki dzoker, kao i majstor Hidetosi Nakata! Sjajan sastav....
EDIT:golam se zvao Tafarel ;)

Don Markoni
30.05.2011, 23:33
AKo se neko seća humanitanog meča Evropa protiv ostatka sveta , kako su Bati i Ronaldo pokidali Zidana, Figa i ostale, ono je bilo strašno !!

Brajkula
30.05.2011, 23:46
AKo se neko seća humanitanog meča Evropa protiv ostatka sveta , kako su Bati i Ronaldo pokidali Zidana, Figa i ostale, ono je bilo strašno !!
Koliko je bilo 7:2!?
A secam se da smo i mi imali predstavnika valjda u Slavisi jokanovicu, tj. trebao je da nastupi Pedja Mijatovic ali je zbog povrede preskocio taj duel.

Don Markoni
30.05.2011, 23:50
Koliko se sećam, bilo je 4:1 .. Bati dao 3, Ronaldo 1 ..

Brajkula
31.05.2011, 00:03
Koliko se sećam, bilo je 4:1 .. Bati dao 3, Ronaldo 1 ..
Moguce, mada ja mislim da je bilo vise, ako mislimo na isti mec, tj. na onaj pred zreb za SP 1998, sad cu iscackam mec na netu ;)

Brajkula
31.05.2011, 00:10
Bilo je 5:2
evo sastava ekpia http://www.fifa.com/newscentre/news/newsid=71633.html
a evo i rezultata http://wwp.greenwichmeantime.com/world-cup-time/teams-germany-2006/IP-299_01E_worldstars.pdf datum je 18.08. mec je odrzan u Moskvi!

Don Markoni
31.05.2011, 15:56
OK, lepo od tebe što si se iscimao, mene mrzelo ... Sve u svemu, Zuba mi nikada nije bio pretereano simpatičan, ali nikad neću da prežalim što Bati i on nisu neku sezonu odigrali u istom klubu ..

Brajkula
31.05.2011, 16:12
OK, lepo od tebe što si se iscimao, mene mrzelo ... Sve u svemu, Zuba mi nikada nije bio pretereano simpatičan, ali nikad neću da prežalim što Bati i on nisu neku sezonu odigrali u istom klubu ..
DA ne ode "zuba" u Real imao bi sanse jer je nedugo posle toga Batigol presao i Inter....jeste steta jer i ja mislim da bi bili ubitacan tandem!

http://www.youtube.com/watch?v=UXsgLpoIh4U
:biggrin: :lol1:

ClayWarrior
31.05.2011, 22:17
Kanidja je stvarno bio nesto neverovatno.. zao mi je sto sam u vreme njegovih najboljih partija bio klinac

U dresu Atalante 1989/90

Vladan
02.06.2011, 00:12
Edgara sam obozavao :wthy:
Sta reci za Kokua,kod Van Gala je sve bio,samo nije golman ::)
Nigerijci su bili prejaki '98 zaista ih je bilo uzivanje gledati.Jos sam tada imao Playstation,a najbolji fudbal je bio Valderama,sta je radio Amokaci :D
Kad pomenuh Valderamu,moram i Kolumbijce,on,Asprilja i Rinkon izmedju ostalih,ma nema sta,igrao se drugaciji fudbal nekad,dobra vremena...

Casiraghi
02.06.2011, 07:34
Kad pomenuh Valderamu,moram i Kolumbijce,on,Asprilja i Rinkon izmedju ostalih,ma nema sta,igrao se drugaciji fudbal nekad,dobra vremena...

A Iguita? :D

Vladan
02.06.2011, 16:15
U zaboravio sam El Loca,ma on je bio car :wthy:

stefan12
12.06.2011, 12:19
juninho je bio bog slobodnjaka

http://www.youtube.com/watch?v=KDL4bJqpdJw&feature=related

Astore
12.06.2011, 20:52
Fudbal se menjao iz decenije u deceniju i zato se ne moze tek tako izabrati neki drim tim ili najbolji igrac svih vremena. Sto se mene tice, konkurencija u danasnjem fudbalu je mnogo slabija nego sto je bio slucaj pre 10,15 godina...

Danas maltene ne postoji nista ni priblizno igracu kakav je nekada bio Franco Baressi, Roberto Baggio, Diego Maradona....

Svetski fudbal se sveo na borbu za zlatnu loptu izmedju 2 igraca, od kojih je jedan sjajnog kvaliteta ali sigurno nije najbolji svih vremena, a drugo je jako daleko cak i od top 20 igraca u poslednjih 15 godina.

Casiraghi
12.06.2011, 21:41
Astore dobrodosao na forum,uzivaj! :tu:

Astore
12.06.2011, 22:15
Hvala, hvala!

Evo jednog gola velemajstora:

http://www.youtube.com/watch?v=yhfZ99QJVXc&feature=related

D-Wade
12.06.2011, 22:22
Doktor...... :z:

http://www.youtube.com/watch?v=qwigLMsBouY

Astore
12.06.2011, 22:29
Jeste debeli bio igracina, da nije bilo povreda sada bi verovatno pricali o najboljem napadacu svih vremena.

Casiraghi
12.06.2011, 23:21
On i jeste najbolji napadac svih vremena ali nije to toliko ni do povreda,s obzirom na to da se uspesno oporavio i odigrao SP i jos 2 sezone pa je poceo da pije,smanjio trening i ugojio se,prosto mu se nije vise igralo konstantno na najvisem nivou,zasitio se.

danijelkr
02.07.2011, 12:47
Evo zbog koga je jedan od najveći poceo da prati fudbal, Zinedid Zidan

”Kada sam bio dječak uživao sam gledati uživo utakmice na stadionu Velodrome u Marseilleu. Tada je predsjednik Marseillea Bernard Tapie doveo u Marseille izvanredne igrače poput Blaža Sliškovića, Forstera, Mozera, Francescolija, Papina... Sjećam se sezone 1986/1987. kad je u Marseilleu igrao izvanredan veznjak Blaž Slišković, kojeg sam uživao gledati. Zaista, Slišković je bio čudesan igrač, koji je na zadivljujući način zabijao golove čak i direktnim udarcem iz kornera. Danas djece za idole imaju Lionela Messija i Cristiana Ronalda, a meni i mojoj generaciji idoli su bili tadašnji velikani Enzo Francescoli, Blaž Slišković i Jean-Pierre Papin”, kazao je Zidane.

Делија021
22.02.2012, 16:08
http://www.youtube.com/watch?v=ULeFIcwewu8&feature=related За мене је Зидан најбољи, о некима старијима немам право да причам нисам их гледао али због овог човека сам рецимо пратио утакмице Јувентуса и Реала. Увек господин на терену освојио је све што се могло освојити миран тих без скандала једном речју велемајстор ( Оно са Матерацијем не рачунам :biggrin: )

C.Ronaldo 7
11.03.2012, 21:45
Poceo sam pratiti fudbal samo zbog jednog igraca,a to je Il Fenomeno!
Stvarno je najbolji napadac do sada koji se pojavio u Svijetskom fudbalu,a tu su jos Zidane,Raul,R.Carlos..

milanche
12.03.2012, 12:18
Heh kad se setim detinjstva... :D Ovim redom sam imao idole: R.Baggio-Y.Djorkaeff-J.J.Okocha-Ronaldo itd itd,mozda sam mnoge zaboravio ali ovi su me se najvise ticali :)

Ovakvih vise nema :(

http://www.youtube.com/watch?v=6DM20UXf6C0&feature=related

fudbalinho
07.10.2012, 12:41
Poruka za one koji misle da su Messi i Ronaldo bogovi fudbala - neka odrastu....

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Lqt5XcapUd0
Ronaldinjo, Maradona, Zidan, Ronaldo...takve igrace pomenuta dvojica ne mogu da bace u senku rekordima i samo silnim golovima..da bi bili najbolji treba im vise od toga, a to oni nikad nece da imaju...

Skrillex
07.10.2012, 15:49
Prvi gol je za divljenje, kakva genijalnost :wthy::wthy::wthy::wthy:

fudbalinho
08.10.2012, 17:52
Evo malo detaljnije o Ronaldinjovoj utakmici protiv Figuirensea...covek je za 5 od 6 golova najveci "krivac" .....

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Uf-cmUp6Bc4
Messi, Kristijano, Neymar...jebite se manekeni !! je bi te se !!!! :biggrin:

fudbalinho
22.10.2012, 16:03
Mislim da je ovo prikladno mesto..... Film "O Gringo" o majstoru fudbala:

https://rapidshare.com/files/2174212816/8.Gr1ng8.M416.Qu3.d.B.avi

Vladan
27.12.2012, 13:39
Gledam snimak jutros i ne vjerujem sa kakvom lakocom igra covjek od 40 godina. Koliko je on jos mogao da pruzi fudbalu. Projekat Galaktikosa je bio potpuno pogresan ali ovaj covjek je mogao da igra do danas taman i da bude prva desetka i jedan od najboljih igraca bilo kog tima.

http://www.youtube.com/watch?v=oRYEOxw36yo

Brajkula
27.12.2012, 13:49
Што погрешан пројекат "Галактикоси" освојили су ЛШ, пар лига итд. ови данас у Реалу ће тешко тако нешто дочекати а и они су плаћени доста.

ЕДИТ: Иначе Зидан је мени најбољи играч свих времена, више пута сам то говорио на форуму!

Vladan
27.12.2012, 13:52
Sve super do dovodjenja Bekama i propustanja Makelelea. Odavno debilnijeg poteza nije bilo. Dosao Ronaldo uzeli ligu, bili konkurentni i u LS i imali ubitacan tim. Umjesto da su se posvetili odbrani tada, da su doveli samo jednog igraca haos bi pravili. Ma mogao je i Bekam doci ali Makeleleu ne ponuditi novi ugovor je nonsens samo takav. No to je Perez.

Zidan i po meni najbolji svih vremena. Ronaldo bi mi to bio da nije muku mucio sa povredama, ali ovo sto je Zizu radio je cista umjetnost.

Brajkula
27.12.2012, 13:57
Зидан шахиста! Десет потеза унапред...
Ма мени су Галактикоси били кул, готивнији него овај данас лудачки Реал, не зна се ко пије ко плаћа, мада ни тада мсм Касиљас није бранио, бранио је Цезар.

Vladan
27.12.2012, 14:01
Cezar se povrijedio pred Bajer cini mi se, od tada je zasjeo Iker i prvi je golman do pojave mocnog Adana prosle nedelje:biggrin:

Ja sam volio taj fudbal, gubili su i dobijali sa stilom :D ali je nevidjen kiks napravljan sa Makelelelom. Jbt zamisli kad on covjeku nije bio zvijezda i nije zelio da mu da platu koliku zeli. Onda su morali na sredini Elgeru i Bekama da drze, ludilo.

D-Wade
27.12.2012, 14:01
Зидан шахиста! Десет потеза унапред...
Ма мени су Галактикоси били кул, готивнији него овај данас лудачки Реал, не зна се ко пије ко плаћа, мада ни тада мсм Касиљас није бранио, бранио је Цезар.
Iker od finala protiv Leverkusen-a neprikosnoven. Cesar se poverdio oko 70. minuta cini mi se.:D Inace je te sezone i krenuo da brani za prvi tim, cesce mislim. Imao je sitnu povredu, pa se Cesar opet vratio medju stative i branio veci deo sezone. U finalu LS-a, ulazi svemocni Iker i brani tri zicera za devetu titulu prvaka Evrope.:D

Tada je i postignut najlepsi gol u LS, barem za mene..

http://www.youtube.com/watch?v=E3BLrgvgHnE
:wthy:

Brajkula
27.12.2012, 14:04
Али зато га је Челзи дочекао раширених руку, човек игра као програмиран, мсм Макелеле.
Али најготивнији ми је био Редондо, све док није прешао наравно у Милан. Редондо доктор!

Vladan
27.12.2012, 14:05
Iker od finala protiv Leverkusen-a neprikosnoven. Cesar se poverdio oko 70. minuta cini mi se.:D Inace je te sezone i krenuo da brani za prvi tim, cesce mislim. Imao je sitnu povredu, pa se Cesar opet vratio medju stative i branio veci deo sezone. U finalu LS-a, ulazi svemocni Iker i brani tri zicera za devetu titulu prvaka Evrope.:D

Tada je i postignut najlepsi gol u LS, barem za mene..

http://www.youtube.com/watch?v=E3BLrgvgHnE
:wthy:
Dejo se ne slaze:D

http://www.youtube.com/watch?v=poXjan27N9E

Mada i meni je Zizuov miliji :D

Vladan
27.12.2012, 14:10
Али зато га је Челзи дочекао раширених руку, човек игра као програмиран, мсм Макелеле.
Али најготивнији ми је био Редондо, све док није прешао наравно у Милан. Редондо доктор!
Pa kako nece kad je jedan od najmocnijih zadnjih veznih svih vremena. Propustio je Perez i Kambijasa isto ali da je ostao Makelele bas bi haos pravili opet kazem uz jedno ili dva pojacanja u odbrani. Kasiljas, Karlos, Makelele, Zidan, Figo, Ronaldo pffffffff

Lord Aleksoni
30.03.2013, 22:59
Zizu :wthy:

http://24.media.tumblr.com/2b730566bf24f2579b2e1790e1a40ab8/tumblr_mi9ojfCXN81qc0cxpo1_500.gif

mark it zer0
31.03.2013, 00:41
http://www.youtube.com/watch?v=sYEUqc4GsKY

Nije najbolji od najboljih, ali je definitivno igrac zbog kojeg se fudbal gleda, i igrac koji daje smisao ovoj igri, definicija Lojalnosti, a i definitivno jedan od najkompletnijih veznih igraca u poslednjih 20 god.

dejoo94
21.08.2013, 23:35
Moj glas ide Zizuu. Čovjek ja majstor fudbala..

Za razliku od ostalih, meni nikad nisu omiljeni fudbaleri bile najveće zvijezde. Omiljeni su mi bili igrači poput Zendena, Simaa Sabrose, Tomasona, a jedini od ovih velikih kog obožavam je Stevie G..

mark it zer0
12.09.2013, 14:09
http://www.youtube.com/watch?v=Ih8MRlVADUs

Ono sto je on pruzao u jednom trenutku je najbolje sto je fudbal ikada video. Tacka.

soe
12.09.2013, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=xBWsuchYtQg
Cudi me da niko nije oca spomenuo.

Sandugp
14.06.2014, 10:34
Maradonu nisam gledao, tj jesam nesto malo u Italiji 90 ali sam imao sedam godina i ne secam se preterano. Badja sam kao klinac obozavao, a Romaria mrzeo, ne znam zasto... Blentavi Dejo je bio KRALJ, Piksi majstor. A Hristo Stoickov OTAC :) To je taj period od devedesete, do devedeset pete, kada am se bas "przio" opasno na fudbal. Od tada pa sve do 2006 sam bas bas pasionirano pratio sve i mogu da kazem da je najbolji napadac koga sam ikada gledao Ronaldo (Brazilac ako neko uopste sumnja o kom ronaldu pricam :biggrin:) A najbolji igrac Zidan - govorim za period od 90 pa do 2006 (kada sam bas aktivno pratio sve) O ovome sto ne pamtim ne mogu bas da pricam, nisam kompetentan.
A Del Pijero je prica za sebe, njega sam gotivio vise nego sada Novaka Djokovica. Verovatno jer mi je Juve uvek bio u srcu, pa sam malo vise subjektivan, ali ono sto je Sandro Macka mogao da uradi na terenu sa loptom NIKO nije. Da nije bilo one povrede posle svetskog 98 i cele jedne sezone neigranja, jos mnogo vise bi i on i Juventus postigli. Nikada mu necu zaboraviti onu propustenu priliku protiv Francuza u finalu eura 2000, ali zato ima MILION drugih stvari kojima me je odusevljavao i ostavljao bez daha.

jovan
18.11.2014, 10:36
Jedan od bitnih, koji me je privukao fudbalu-da li ga prepoznajete:hm:

http://www.sportske.net/text_images/201411/b16jg_biiaapldr.jpg_large338734020141117225227.jpe g

Klarens Sedorf:tu:- i njegova generacija.

l1m4r
18.11.2014, 10:40
i mogu da kazem da je najbolji napadac koga sam ikada gledao Ronaldo (Brazilac ako neko uopste sumnja o kom ronaldu pricam :biggrin:)

Nema boljeg od njega. Jednostavno nema! :)

Dule Krtola
29.03.2015, 19:32
Mogu slobodno ođe staviti

:D
https://pbs.twimg.com/media/CBSAOpbVEAAEeVX.png