Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Grand Prix de Monaco - Circuit de Monaco

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 Grand Prix de Monaco - Circuit de Monaco









    http://en.wikipedia.org/wiki/Monaco_Grand_Prix





    Najekstravagantnija, najelitnija, najcudnija, najvise krugova a opet najkraca, najteza... I ima jos. Najtrka sampionata Formule 1. Od 1946. kada je prvi put vozena u prvom sampionatu postala je sinonim za Formulu 1. Ne zbog mnogo preticanja, koja su gotovo nemoguca i vecina koja su se desila na stazi u borbi za poziciju se mogu smatrati legendarnim. Ne zbog prevelikih brzina jer vazi za jednu od sporijih staza. Ne zbog toga sto je dugo bila jedina ulicna staza Formule 1. Nista slicno. Formula 1 je elita, takmicenje bogatih i slavnih, a malo gde je koncentracija ovakvih likova veca nego u Monaku. F1 i Monako su rodjeni jedno za drugo. Kada sumiraju karijeru jednog relativno uspesnog F1 vozaca, broj pobeda u Monaku, Spa i Monci su jako bitne stavke. Te trke su mini sampionati za sebe.

    Ima jos specificnosti na ovoj stazi. Recimo, jedina je trka na kojoj nema pravog pobednickog podijuma. Pobednici idu odmah u lozu da prime pehar od princa Alberta. Jedina je trka na kojoj nema glavnog sponzora, i jedina je koja je vlasnik TV prava, za sve druge TV prava pripadaju FOMu. Potrebno je sest nedelja da ulice Monaka postanu slavni motodrom. Za to vreme se saobracaj normalno odvija, sem tokom trkackog vikenda. Dugo je pocinjala nesto kasnije u odnosu na druge kako bi se zavrsila u suton i kako bi sve bilo svecanije na kraju. Jedina je trka gde su vozaci upadali u vodu (dva slucaja, jedan je bio veliki Askari 1955.). Koncentracija sponzora je na ovoj trci najveca, i ovde su pocinjala neka velika partnerstva kroz istoriju. Sampanjac tece u rekama, dijamanti su na sve strane (neki put i na nosu bolida, pa neko taj bolid slupa i vi izgubite par miliona), mnogo svetskih faca ce biti tu, a naravno tu ce biti i najbolji svetski vozaci, kako sadasnji tako i bivsi, kojih uvek najvise ima na ovoj trci. Ako posle svega ovoga smatrate da ovaj vikend smete propustiti...

    Cela ova prica je zato sto sama trka retko bude super zanimljiva, ali kada se to desi, sigurni ste da pratite nesto legendarno, nesto o cemu ce se tek pricati. Preticanje je gotovo nemoguce, videcemo da li ce pneumatici, odnosno razlika strategija, kao i ostale tehnikalije koje omogucavaju preticanje, dovesti ove godine do nekih promena. Ono sto moze biti bitan faktor jesu vremenski uslovi i sejfti kar. Trke bez incidenata ovde nisu moguce. A svaki incident zahteva odredjeno vreme da se ukloni. Ovde nema zona za izletanja, tako da greska nekog poput Kartikejana moze bitno uticati na tok trke, promene strategija... Ovo je bitka trkackih inzenjera vise nego vozaca. Da ne pricamo da je stizanje za krug takodje dosta komplikovano. U zidovima Knezevine su zavrsili i najveci, ap ni to nije iskljuceno. Mensel, Sena, Lauda, Fandjo, Askari, svi su oni pravili greske i nisu zavrsili trku.

    Eto toliko za uvod, ima jos vremena do trke da pricamo o svemu, strategijama, predvidjanjima, moze li neko stici Red Bul, da li treba zabraniti DRS u tunelu... Uzivajmo u srzi F1 od cetvrka pa do nedelje.

    I, za kraj, evo jednog kruga sestostrukog (zapravo sedmostrukog-vidi pod Monaco GP 1984) pobednika i dugogodisnjeg vladara ulica Knezevine Airtona Sene.

    10
    a:4:{i:411;a:5:{s:12:"polloptionid";i:411;s:6:"nodeid";s:7:"2666984";s:5:"title";s:5:"dobra";s:5:"votes";i:10;s:6:"voters";a:10:{i:0;s:4:"6593";i:1;s:4:"6605";i:2;s:4:"6586";i:3;s:2:"65";i:4;s:4:"6615";i:5;s:4:"6583";i:6;s:4:"6622";i:7;s:2:"49";i:8;s:3:"649";i:9;s:4:"6588";}}i:412;a:5:{s:12:"polloptionid";i:412;s:6:"nodeid";s:7:"2666984";s:5:"title";s:4:"losa";s:5:"votes";i:11;s:6:"voters";a:11:{i:0;s:4:"5054";i:1;s:4:"1568";i:2;s:4:"6257";i:3;s:4:"3023";i:4;s:4:"5123";i:5;s:4:"2480";i:6;s:4:"6288";i:7;s:4:"2761";i:8;s:3:"119";i:9;s:4:"4909";i:10;s:4:"6591";}}i:413;a:5:{s:12:"polloptionid";i:413;s:6:"nodeid";s:7:"2666984";s:5:"title";s:10:"nemam stav";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"6320";}}i:414;a:5:{s:12:"polloptionid";i:414;s:6:"nodeid";s:7:"2666984";s:5:"title";s:13:"sta je to DRS";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:4:"6230";i:1;s:4:"6045";}}}
    100.00%
    10
    Last edited by Nebojsa; 24-05-11, 18:47.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Svaka cast Nebojsa,sjajno otvaranje

    Nadam se da ce neko iz Meklarena na polu biti,ako to bude RB(citaj Fetel) nema hvatanja vise bojim se.Ocekujem da Sumi i u kvalama uradi nesto vise ovog puta(tu do 7. mjesta bi bilo odlicno jer starsno startuje)
    Naravno da 5-8 bolida ne zavrsi trku i jedan bar ulazak SCa,red je,je li Monako ili ne

    Stvarno trka koja je nesto posebno,steta sto nema Kubice...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Svaka cast Nebojsa..
      Svi se secamo prosle sezone i Sumija koji je u poslednjme krugu pretekao Alonso (ne)regularno kada se SC sklanjao,i posle ga kaznili jbg
      I ove seozne dosta ocekujem od MC-a ali samo ne bih voleo da vidim RB kao pobednika na ovoj trci,voleo bih da pobedi Sumi,Rosberg ili Hamilton.

      Inace moja sestra je bila ove godine na ekskurziji u Monacu na stazi,zavidim joj
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #4
        Svaka cast xD ... Samo promeni naslov dodaj ono crtica pa staza i stavim malim ... Ovo upada previse u oci xD ...

        Inace ja ocekujem u Monacu jednu stvar ... 24 bolida , bar 5 puta da vidim SC i vise me nista ne zanima ...
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #5
          Super otvaranje, i jos bolji avatar!!!

          Cekaj, NebojsaNS, zar nisi ti jedan od onih koji ne vole Ferrari...

          Vidim ,opametio si se! ;)

          A sto se tice trke... Ne znam da li iko moze da preduzme nesto po pitanju RBR i Vettela. Sve me vise podseca na Schumachera kad je dominirao od 2000. do 2004. Ovde mislim na titule, a za dominaciju u trkama... E, sad, za tu temu nisam najstrucniji, jer se niceg ne secam, ali mislim da je najbolji bio od 2002. do 2004. Ako gresim, ispravite me. U svakom slucaju, Vettel i Nole su trenutno najsportisti godine. Naravno, Nole je ipak bolji...

          Comment


          • #6
            Ma Schumi i Ferrari su bili ludi tih godina, secam se jedne godine kad Ferrari samo na jednoj trci nije pobedio. Jedino sto sam im zamerao su timske naredbe, uvek upucene Barikelu da propusti Sumahera. Inace Meklaren ima najbolji rekord u Monte Carlu, a s obzirom na izjednacenost koju su prikazali sa Red Bullom u Spaniji mogli bi mozda i do pobede, pol pozicija tesko jer u kvalifikacija Red Bull i dalje ima veliku prednost.
            Pocinjem polako da navijam za Hamiltona, uvek sam bio za Ferrari ali Massa vise nije ni za sta (steta jer je imao potencijal, ona povreda ga je vratila nekoliko godina u nazad) a Alonsa nisam nikad voleo...
            sigpic

            Comment


            • #7
              ...da..slazem se sa uvodom da je ovo legendarna staza u F1..mogu da se osvoje bilo koje titule,da se ostvare bilo koje pobede,ali ako vozac u karijeri nema monaco i moncu..spa,manje vise,ali ove dve,onda i taj uspeh koji je ostavrio nema na snazi(mislim ima,ali nedovoljno za potpun uspeh u karijeri),kazem ako nije pobedio na ovim stazama..na ovoj stazi je oduvek bilo da se trka vozi samo za potvrdu onog sto se uradilo u petak i subotu(nije uvek tako,ali se ka tome tezi),tako da su meni licno uvek bile zanimljivije kvalifikacije nego sama trka..zadnjih godina ne pratim F1 onako redovno kao sto sam pratio,samo iz razloga sto je F1 za mene izgubila totalnu draz koji je posedovala i nosila sa sobom u svakoj trci,svih ranijih godina..bilo je tu raznih necijih era(Nelsonova,Alenova,Najdzelova,Ajrtonova,Schumah erova),ali je uvek bilo lepo za gledati,pratiti u uzivati u svim tim desavanjima i pored glavnih aktera koje sam naveo..nazalost,po meni(verovatno ce se razmisljanja mimoilaziti)dosla je zadnjih god i Bernijeva era!e sad,pretopstavljam da znate sta zelim da kazem(pravila,pravila,pravila i samo glupa pravila,koja su po meni totalno obezvredila F1 u odnosu na onu koju sam ja poznavao)..Berni je bio glavni i ranije,ali ne toliko nadmocno kao sad..ali u svakom slucaju,ovu VN Monaca necu propustiti,kao sto i ranije nijednu nisam..
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ti si, Rossini, pravi petrol-head! RESPECT!

                Comment


                • #9
                  kad je trka
                  "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                  "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                  Comment


                  • #10
                    @Miko Sad menjam ;) Mada VN Monaka i treba da bude posebna

                    @vanja Ne navijam ja za Ferari, navijam za Alonsa, i navijacu za njega bio u Ferariju, RBRu, Meklarenu ili Hispaniji. Prema Ferariju imam neke rezerve, posto mnogo ljudi navija za njih a ja nekako volim da plivam uzvodno kontra svih.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by stefan12 View Post
                      kad je trka
                      I kvalifikacije i trka su u 1400, subota i nedelja.

                      @NebojsaNS

                      Za McLaren smo videli kako je proslo... Oni su mi nekako mnogo britanski tim, i ne milsim to samo zbog trenutne postave. To je sve sto bih rekao, ostalo nije lepo, pa cu precutati.
                      Ferrari je vrlo evropski, cak i svetski tim, a narano tu je i ta nezaobilazna crvena boja.
                      A RBR, e za njih cemo videti, mada svidja mi se kuda idu, kad su prosle godine otvoreno rekli da ne podrzavaju nijednog vozaca do kraja, iako su pogresili i iako je to vrlo lako moglo da ih kosta titule vozaca, istrajali su u tome! Respest!
                      A Alonso je sjajan! Za njega i Vettela navijam zato sto objica imaju svoj stil i prilaz trkama, i obojica su majstori u tome, svako u svom stilu.
                      Last edited by Vanja #66; 24-05-11, 22:27.

                      Comment


                      • #12
                        @Vanja Ne razumes sustinu, ja generalno nikad nisam navijao za timove, navijao sam za Irvajna, Montoju, Alonsa, a sada volim i Kobajasija. Naravno, Sena je broj jedan, ali sam bio suvise mali kad je vozio da bi za njega ozbiljno navijao. Ne opredeljujem se uopste za timove. Kazem sta me nervira kod Ferarija, kao sto imaju stvari koje volim kod njih kao i kod drugih. Jednostavno sam indiferentan prema timovima.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Ja sam isto kao Nebojsa , navijam gde god je Alonso tako da sam navijao i za McLaren i Renault ali doduse me konstruktori ne zanimaju , samo Fernando xD
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #14
                            Aha, dakle, u tom grmu lezi zec!

                            Meni je F1 podjednako timski sport koliko i individualni, uostalom, svaki motosport je takav. Zato ja imam i timove...

                            A vi koji nemate, sta da vam radim, ne znate sta gubite...

                            Comment


                            • #15
                              Sad sam procitao da ce se DRS u trci koristiti na startno-ciljnom pravcu, koji je inace dugacak 300m. Odlucili su da ga ipak zabrane u tunelu. Ok, mozda bi i bilo previse opasno u tunelu, ali na glavnom pravcu nema nikakvog smisla, to cak i nije pravac, vise duga krivina koja se prolazi pod punim gasom, pritom je idealna putanja prakticno unutrasnja, gotovo nemoguce prestizanje. Stvarno ne razumem odluku. Ali dobro, i dalje ima nade da ce biti prestizanja, u Spaniji ih je bilo na zadnjem pravcu gde se nije koristio DRS, mozda i ovde bude na izlasku iz tunela i bez DRS-a.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X