Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Draft 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA Draft 2011

    NBA draft bice odrzan 23 juna u Preudential Center-u u New Jersey-u. NBA Draft je godišnji događaj u kojem 30 timova NBA lige (29 iz SAD i 1 iz Kanade ), mogu izabrati igrače koji žele igrati u ligi. Običaj je da se igrači biraju sa koledža , ali je u zadnje vreme sve veći broj srednjoškolaca i igrača koji dolaze iz inostranih liga. Draft je trenutno jedini način da igrači igraju u NBA, tako da, ako su jednom izabrani i napuste ligu, u istu se mogu vratiti bez ponovnog drafta.

    Pravila drafta

    NBA Draft je podeljen u dva kruga. Za pravo prvog izbora učestvuje 14 timova koji se nisu plasirali u playoff. Ovi timovi ucestvuju u lutriji , čime se određuju prva tri izbora. Ostalih 11 bira se na temelju odnosa pobeda i poraza iz prethodne sezone, od najlošijeg do najboljeg.
    Potom 16 timova koji su igrali u doigravanju, biraju takođe prema uspešnosti, od najlošijeg do najboljeg.
    Dobijeni redosled se prenosi i u drugi krug. Ipak, klubovima je dozvoljeno da razmenjuju pravo na izbor, baš kao i afirmirane igrače (NBA lige trguju igračima za novac, često se u razmeni igrača doda i pravo na nekom od budućih draftova).
    Zabranjeno je razmenjivati ​​pravo na izbor u prvom krugu u uzastopnim godinama.
    Igrači koji u godini drafta ne napune 18 godina, ne mogu učestvovati na draftu. Postoje dva kruga od po 30 pick-ova.

    NBA Draft 2011 Order

    Round 1 Picks 1-30

    1. Cleveland Cavaliers
    2. Minnesota Timberwolves
    3. Utah Jazz
    4. Cleveland Cavaliers
    5. Toronto Raptors
    6. Washington Wizards
    7. Sacramento Kings
    8. Detroit Pistons
    9. Charlotte Bobcats
    10. Milwaukee Bucks
    11. Golden State Warriors
    12. Utah Jazz
    13. Phoenix Suns
    14. Houston Rockets
    15. Indiana Pacers
    16. Philadelphia 76ers
    17. New York Knicks
    18. Washington Wizards
    19. Charlotte Bobcats
    20. Minnesota Timberwolves
    21. Portland Trail Blazers
    22. Denver Nuggets
    23. Houston Rockets
    24. Oklahoma City Thunder
    25. Boston Celtics
    26. Dallas Mavericks
    27. New Jersey Nets
    28. Chicago Bulls
    29. San Antonio Spurs
    30. Chicago Bulls


    Round 2 Picks 31-60

    31. Miami Heat
    32. Cleveland Cavaliers
    33. Detroit Pistons
    34. Washington Wizards
    35. Sacramento Kings
    36. New Jersey Nets
    37. L.A.Clippers
    38. Houston Rockets
    39. Charlotte Bobcats
    40. Milwaukee Bucks
    41. L.A.Lakers
    42. Indiana Pacers
    43. Chicago Bulls
    44. Golden State Warriors
    45. New Orleans Hornets
    46. L.A.Lakers
    47. L.A.Clippers
    48. Atlanta Hawks
    49. Memphis Grizzlies
    50. Philadelphia 76ers
    51. Portland Trail Blazers
    52. Denver Nuggets
    53. Orlano Magic
    54. Cleveland Cavaliers
    55. Boston Celtics
    56. L.A.Lakers
    57. Dallas Mavericks
    58. L.A.Lakers
    59. San Antonio Spurs
    60. Sacramento Kings


    Kao sto svi znamo zavrsetkom sezone 2010-2011, tacnije 1 jula, istice Kolektivni ugovor izmedju lige i unije igraca, vec uveliko se spekulise u americkim medijima da bi moglo doci do lock-out-a i na taj nacin spreciti da se draft odrzi, ali kako sada stvari stoje draft ce biti odrzan.

    Evo i 12 najboljih pikova u proteklih 25 godina, tacnije u periodu od 1984 do 2008 godine. Znam da se mnogi nece sloziti sa redosledom pikova u ovom klipu ali zato i postoji ova tema da se diskutuje.



    To bi bilo to od mene narode.
    Last edited by Ernesto; 18-05-11, 08:44.
    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

  • #2
    Svaka cast Ernesto i hvala ti puno... ;)
    Posto nam je Ljuban na neplacenom odsustvu , hvala sto si uskocio.
    Ovu temu ce odrzavati Ernesto (i Ljuba kad se vrati) uz naravno moju pomoc, tako da slobodno pitajte sta god vas zanima.

    E sad, sto se tice sinocnjeg lottery-a, mislim da je Cleveland i vise nego zasluzio ovako nesto posle onoga sto im se desilo proslog leta. Jos su plus ovu sezonu odigrali zaista viteski sa prilicno limitiranim timom i kao sto Ernesto rece u offseason temi, najverovatnije ce jos jedan plejmejker zauzeti prvo mesto na draftu - Kyrie Irving sa Duke-a.


    EDIT: Evo sad bas citam da bi Minnesota-in drugi pik vrlo lako mogao da se nadje u rukama neke druge ekipe, tako da ocekujte neke zanimljive trejdove... Ali, ima jos vremena do toga, polako.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #3
      http://www.nba.com/2011/news/feature...s=iref:nbahpt1

      prospect za draft 2011
      "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

      "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

      Comment


      • #4
        Evo i par klipova o potencijalna prva tri pika na ovogodisnjem draft-u...

        Kyrie Irving
        Born: March 23, 1992
        College: Duke
        Position: PG
        Height/Weight: 188/83
        Country: USA




        Derrick Williams
        Born: May 25, 1991
        College: Arizona
        Position: SF/PF
        Height/Weight: 203/109
        Country: USA



        Enes Kanter
        Born: May 20, 1992
        College: Kentucky
        Position: PF/C
        Height/Weight: 211/123
        Country: Turkey

        Last edited by Ernesto; 18-05-11, 19:02.
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • #5
          ernesto mogu li i ja da pomognem nesto oko ove teme
          "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

          "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

          Comment


          • #6
            Баш ме интересује кога ће `Сота драфтовати са 2. позиције. Наравно, након што Кливленд покупи Ирвинга са прве позиције једини који је очигледан таланат и оно што бисмо рекли instant impact тип играча је Дерик Вилијамс. Е сад, они ту имају Бизлија (који је нешто између ниског и високог крила, по мени чиста тројка) и Кевина Лава који покрива позицију 4 и по потреби 5, и њих двојица би требало да буду носиоци наредних година. Како ће они ту да углаве Вилијамса -видећемо. Прво, чујем ових дана и да је Рембис несигуран за следећу сезону тако да ништа није сигурно у случају промене тренера. Оно што је сигурно јесте да је Рембис натоварио доста играча под кошевима од којих већина има вишегодишње уговоре (пековић, миличић, рендолф, лав, толивер) тако да није немогуће да тај 2.пик заиста буде прослеђен у неку другу екипу за претпостављам једног доброг искуснијег играча споља (младих и неискусних имају и превише). Сад, поставља се питање на којој би позицији Д.Вилијамс био најкориснији, ја га видим као power forwarda, мислим да је нодовољно брз за ниско крило.

            Comment


            • #7
              Originally posted by stefan12 View Post
              ernesto mogu li i ja da pomognem nesto oko ove teme
              Naravno, pomoc je uvek dobrodosla ;)
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • #8
                ovaj irving ce dosta uraditi po mom misljenu
                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                Comment


                • #9
                  Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                  Баш ме интересује кога ће `Сота драфтовати са 2. позиције. Наравно, након што Кливленд покупи Ирвинга са прве позиције једини који је очигледан таланат и оно што бисмо рекли instant impact тип играча је Дерик Вилијамс. Е сад, они ту имају Бизлија (који је нешто између ниског и високог крила, по мени чиста тројка) и Кевина Лава који покрива позицију 4 и по потреби 5, и њих двојица би требало да буду носиоци наредних година. Како ће они ту да углаве Вилијамса -видећемо. Прво, чујем ових дана и да је Рембис несигуран за следећу сезону тако да ништа није сигурно у случају промене тренера. Оно што је сигурно јесте да је Рембис натоварио доста играча под кошевима од којих већина има вишегодишње уговоре (пековић, миличић, рендолф, лав, толивер) тако да није немогуће да тај 2.пик заиста буде прослеђен у неку другу екипу за претпостављам једног доброг искуснијег играча споља (младих и неискусних имају и превише). Сад, поставља се питање на којој би позицији Д.Вилијамс био најкориснији, ја га видим као power forwarda, мислим да је нодовољно брз за ниско крило.
                  slazem se sa tobom da je williams prespor za nisko krilo najbolje bi bilo za klivlend da dadnu cetvrtog pika i jos jednog igraca za drugog pika minesote
                  http://www.nba.com/2011/news/feature...aft/index.html prospekt drugog covjeka od onog prvog prospekta
                  Last edited by stefan12; 18-05-11, 19:22.
                  "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                  "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                  Comment


                  • #10
                    E, ajde i ja nesto da kaze o ovoj temi. Ovako, cinjenica je da ce ovogodisnji draft biti nesto losiji nego prethodnih godina, samo kad pogledate da je Kyrie Irving, koji ce gotovo sigurno biti prvi pik na ovom draftu, propustio gotovo citavu proslogodisnju sezonu (usled povrede palca) i odigrao samo 11 utakmica za Duke donosi mnogo glavobolje i zabune NBA skautima a ne nama koji smo samo kosarkaski fanovi i laici... Ali sam siguran da se oni (skauti) nece dati prevariti jer zvanicni treninzi i kampovi sa NBA timovima tek predstoje... Moje misljenje je da ce od ovogodisnjeg drafta najvise profitirati da tako kazem ekipe koje vec imaju "sredjen" roster i koje ce traziti igraca koji ce samo dopuniti takav vec "sredjeni" roster. Drugim recima, igraci koji su se prijavili za ovogodisnju pijacu, jednostavno nemaju potencijal odnosno bolje receno nijedan od njih nema potencijal da bude NBA Hall of Fame-er i samim tim doprinese svom timu u velikoj meri kao sto su doprineli igraci koji su bili selektovani na draftu iz recimo 1996 ili 2003 godine. Znaci vecina igraca koja bude selektovana, ce biti "epizodisti" u svom timu, cast izuzecima ali njih je jako malo. ;)

                    A sto se tice trejdova, tipa neki tim ce da odabere igraca na draftu pa ce da ga trejduje u neki drugi tim u zamenu za iskusnijeg, ne verujem da iko razgovara o tome, to su samo spekulacije i naduvane novinarske price, jer cinjenica je da do pocetka drafta ima vise od mesec dana a da uskoro istice ugovor izmedju lige i unije igraca, tako da u narednom periodu sve oci ce biti uprerene ka Stern-u i potencijalnom lock out-u. Pozdrav. ;)
                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • #11
                      Bulls-i zele McCamey-a, fuck yeah!

                      http://sports.espn.go.com/chicago/nb...ICAGOHeadlines
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • #12
                        nesto se prica da ce minesota mozda pokusati da da drugi pik za nekog igraca..

                        Comment


                        • #13
                          http://www.nba.com/2011/news/feature...s=iref:nbahpt1
                          po svim predvidjanima irving ce biti prvi cudi me sa obzirom da je odigro samo 11 utakmica prosle sezone za duke
                          "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                          "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                          Comment


                          • #14
                            Sarlot je sa Brajantom napravio najbolji i najgori potez u istoriji NBA...

                            Koliko ovaj turcin lici po igri na Milicica kad je bio mladji...
                            Samo da li ce se neko opet zajebati ili uce na greskama drugih...

                            Comment


                            • #15
                              Bas me zanima sta ce Minny uraditi, da li ce uzeti Williams-a ? Imaju Beasley-a i Love-a. Da sam na njihovom mestu, uzeo bih nekog pleja, jer je Rubio jadan, a nije ni sigurno da li ce doci. Ko ce njega cekati, a jos me zanima koji ce Kemba biti.
                              sigpic

                              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                              Batica Wilshere je gospodin covek...

                              All hail the Chan-Chan man!

                              Comment

                              Working...
                              X