Announcement

Collapse
No announcement yet.

GP2, GP3, Porsche Supercup

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GP2, GP3, Porsche Supercup

    Ove godine imacemo cast da na SK Primeu gledamo renose ova tri vrlo zanimljiva sampionata koji su predgrupa bolidima F1 tokom vikenda. Izdvojite malo vremena svakog vikenda i pogledajte ove sampionate, verujte mi vredece...
    GP2 i GP3 su neka vrsta feeder serije za F1, oni su platforma na kojoj se uvezbavaju buduci vozaci F1. Lista imena je prilicno duga, najpoznatiji je uis Hamilton koji je direkt sa titulom GP2 sampiona uskocio u F1 bolid i bio konkurentan. To su monokokovi manje snage od F1 ali sa slicnim upravljackim karakteristikama. Ko je dobar tu, ima potencijal za F1. Evo jednog teksta Aleksandra Babica o GP2 seriji i o vozacima na koje treba obratiti paznju..

    http://www.b92.net/sport/saradnici/b...&nav_id=510475

    Porse Superkup je veoma zanimljiv sampionat gde se voze identicni Porsei 911 GT3. Evo malo i tome.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_Supercup

    Trke su uvek vrlo zanimljivo, mnogo preticanja, kontakta, akcije... Isplati se uloziti vremena.
    2
    a:5:{i:394;a:5:{s:12:"polloptionid";i:394;s:6:"nodeid";s:7:"2666981";s:5:"title";s:10:"Zil Bjansi";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:4:"5123";i:1;s:4:"6257";}}i:395;a:5:{s:12:"polloptionid";i:395;s:6:"nodeid";s:7:"2666981";s:5:"title";s:16:"Esteban Gutierez";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"4909";i:1;s:4:"3198";i:2;s:4:"5037";}}i:396;a:5:{s:12:"polloptionid";i:396;s:6:"nodeid";s:7:"2666981";s:5:"title";s:12:"Roman Grozan";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:2:"49";i:1;s:4:"4882";i:2;s:4:"6622";}}i:397;a:5:{s:12:"polloptionid";i:397;s:6:"nodeid";s:7:"2666981";s:5:"title";s:14:"Davide Valseki";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:398;a:5:{s:12:"polloptionid";i:398;s:6:"nodeid";s:7:"2666981";s:5:"title";s:38:"Neko drugi (napisati u komentarima ko)";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    2
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    GP 2 je bio izuzetno zanimljiv u Turskoj. Odusevio me onaj Bianchi, lik je celu trku samo prestizao.

    Nebojsa reci mi jel i tu postoji DRS sistem ili ne? I jel oni prate F1 na svakoj stazi? Nesto mi se cini da ranije kad su prenosili GP2 na Eurosportu nisu bile iste staze kao F1. Mozda gresim
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nema DRSa, trke su dovoljno zanimljive i bez toga, svi su jako motivisani pa nema taktiziranja.
      Biansi je verovatno najtalentovaniji vozac tamo, pretpostavja se da ce zameniti Masu u Ferariju pre ili kasnije. On je projekat Ferarija, Zana i Nikolasa Toda, tako da mora uspeti.
      Prate kalendar F1 u Evropi, imas na njihovom sajtu.
      http://www.gp2series.com/Calendar
      Postoji poseban sampionat GP2 Asia, koji se odrzava pre pocetka sezone na stazama gde se ne vozi paralelno F1, mislim da je Eurosport i to prenosio.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Cim dobijem SKPRIME, ima da se ne odvajam od TVa, rizikovacu zdravlje!

        Ovo je predobro da se propusti!

        Svaka cast na ovom projektu ljudi!

        Comment


        • #5
          Trke su izuzetno zanimljive i sad cemo moci mnogo bolje da ih ispratimo.Grozan je pokazao zasto je bio i u F1.Odlicna stvar je sto cemo gledati buduce F1 vozace
          sigpic

          Comment


          • #6
            A sta bi sa IndyCarom? Jel mozete barem Indy 500 prenositi, ta trka vredi ko sve ove zajedno.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
              A sta bi sa IndyCarom? Jel mozete barem Indy 500 prenositi, ta trka vredi ko sve ove zajedno.
              Istina
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                A sta bi sa IndyCarom? Jel mozete barem Indy 500 prenositi, ta trka vredi ko sve ove zajedno.
                Pazi, ja bih prvi to zeleo, ali ne znam koliko je to realno, ipak je mnogo imati sve to na jednom kanalu. Bilo bi divno, ali ne izgleda realno.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Nikad nisam bio ljubitelj ovalnih trka.Ako mene pitate uvijek bi prije izabrao GP2 seriju ili DTM neko INDY
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Naravno ne po cenu GP2 ili ostatka F1 paketa, ali je i Indy zanimljiva serija, ima tu dobrih vozaca, zanimljivih likova, solidnih timova i bolida. Jeste da je malo monotono, ali je opet dobro. Nisam to dugo gledao. Jedno pitanje, da li je Kastroneves jos aktivan? Kako sam ja voleo tog lika...
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Sigurno da su F1 i Moto GP najkvalitetnija takmičenja i zato je prava stvar što imamo priliku da oba pratimo na SK-u. Što se tiče Indycar-a, želeo bih ovom prilikom da pomenem da se U Indycar seriji ne voze samo trke na ovalnim stazama. Više od pola trka u sezoni se voze na gradskim ili "ravnim" trkačkim stazama. Trke se voze u USA, Brazilu, Japanu i Kanadi, a poslastica bi, pored Indy 500, trebalo da bude i finalna trka u Las Vegasu na kraju sezone. Neki vozači su bolji na ovalnim, neki na običnim stazama. Helio vozi i ove sezone za tim Penske, nije nešto bio ubedljiv od početka, valjda će se popraviti. Inače, tu je i Danica Patrick, a pored nje još tri ženska vozača, po jedna Brazilka, Švajcarkinja i Engleskinja. Sećam se kada je Sport Klub nekada prenosio neke od Indycar trka, bilo je zanimljivo i za slušanje i za gledanje. Mislim da bi bilo lepo da se sada na kanalu SK prime ili nekom od ovih koji će se plaćati uskoro, mada niko ne zna da objasni šta će se to plaćati, nađe mesta i za Indycar trke pored ostalih auto-moto prenosa. Termin sigurno ne bi bilo problem uklopiti, prava za prenose verovatno nisu skupa, a sad, da li postoji volja za ovako nešto, imaćemo prilike da se (raz)uverimo: 29. maja vozi se čuvena trka Indianapolis 500, a u junu još tri trke.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Naravno ne po cenu GP2 ili ostatka F1 paketa, ali je i Indy zanimljiva serija, ima tu dobrih vozaca, zanimljivih likova, solidnih timova i bolida. Jeste da je malo monotono, ali je opet dobro. Nisam to dugo gledao. Jedno pitanje, da li je Kastroneves jos aktivan? Kako sam ja voleo tog lika...
                        Naravno da je aktivan i trke nisu monotone ja ih pratim. DTM trke su mi recimo monotone.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • #13
                          @Sam
                          Uh, to za DTM je bas tesko reci... Nisam gledao DTM uzivo ove godine (ne znam ni da je bilo negde), ali kada sam bio kod strica u Svedskoj gledao sam na Viasat Motors (najjaci kanal na svetu, da ima samo bi njega gledao) snimke cele sezone i bilo je veoma dobro, Pol Di Resta je osvojio, ali su trke bile ekstra zanimljive i iznenadio sam se koliko vozaca znam iz raznih serija. Automobili su dobri, staze odlicne, ima preticanja, ima incidenata, ali je sigurnije od monokokova. Sve u svemu, kompletan paket. Jos kada se sledece godine vrati meni omiljeni BMV letece perje na sve strane.
                          Nije ni Indy serija dosadna, naprotiv, ali je tesko sve to porediti, svaka od serija je zanimljiva na svoj nacin.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            Okacio sam anketu, znam da verovatno ne prati veliki broj vas ovaj sampionat, ali imate vremena da se upoznate ove godine. Inace najtalentovaniji vozac (po meni) koji ima veze sa F1 timovima Daniel Rikiardo nije u GP2 ove godine na zalost. Voleo bih da ga vidim protiv Bjansija, mogli bi njih dvojica da vode zanimljive duele i u F1 jednog dana.
                            Last edited by Nebojsa; 17-05-11, 20:24.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Evo +1 za Bijansija, cini mi se i po onome sto je pokazao u testovima u F1 nakon sezone 2010 da ima lepu sansu. A ako mu Masa dodatno pomogne losim rezultatima, a Robert Kubica se ne oporavi u potpunosti do kraja godine, sanse mu dodatno rastu.

                              Comment

                              Working...
                              X