PDA

Pogledati punu verziju : 2011 Formula 1 Gran Premio de España Santander - Circuit de Catalunya

Mr.M
09.05.2011, 12:23
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/20/Catalunya.svg/800px-Catalunya.svg.png

Kada cujemo , Spanija , odmah je asocijacija na jako visoke temprature i dobre zenske.
Na jedan vikend , Messi i Navarro ce biti u drugom planu jer karavana F1 dolazi u Katalunju. Trka ce se odrzati 22.Maja ove godine. Ovo je prva trka do sada u sezoni u kojoj osoba koja ostvari pole position 85% dolazi do pobede. Tako da bi kvalifikacije mogle doneti vise uzbudjenja nego sama trka. Jako je malo mesta za preticanje , doduse jedino pravo mesto je startno-ciljna ravnina. 90% publike ce biti obojeno u boje Ferrari-a i podrzavati svog ljubimca Fernanda Alonsa. Fernando je slavio u Spaniji 2006 godine zadnji put sto ce mu itekako dati motiv za ovu utrku.

Najveci favoriti za ovu trku su naravno : Vettel,Webber,Alonso i Hamilton iako nikako ne treba iskljuciti Buttona i Massu. Premda je ova trka kao stvorena za Red Bull te ce se ostali timovi u ovih 14 dana morati jako puno namuciti da bi im usli u jednu desetinku. Prema ocekivanjima je da ce vozaci morati 3-4 puta u box jos ako se mekse budu previse trosile ni 5 puta nece biti iznenadjenje

Duzina Staze : 307.10km
Duzina Kruga : 4.66km
Krugova : 66
Prva trka odrzana : 1913
Najvise Pobeda : Michael Schumacher (6)
Najvise pobeda konstruktora : Ferrari (11)

Lista pobednika u zadnjih 5 godina

2010 - Mark Webber ( Red Bull )
2009 - Jenson Button ( Brawn GP )
2008 - Kimmi Raikkonen ( Ferrari )
2007 - Felipe Massa ( Ferrari )
2006 - Fernando Alonso ( Renault )

Na stazi ce mo da imamo 5 bivsih pobednika : Buttona,Webbera,Alonsa,Massu i Schumachera a Hamilton i Vettel zarko zele svoju prvu pobedu. McLaren nije slavio od 2005 i pobede Kimmi Raikkonena tako da ce i oni imati ogroman motiv da se dokazu u Spaniji. Schumacher je ovde slavio 4 godine za redom od 2001-2004 tako da poznaje stazu odlicno. Ocekuje nas jako zanimljiva i intrigantna utrka

Mali osvrt na 2010 godinu i trku :

Prosle godine trka nam nije ponudila nista specificno iako je bilo dobrih momenata. Recimo pre svega , jako dobar start , publika u crvenom. Trku su obiljezili problemi pojedinih vozaca ,pre svega Vettelove gume ako se ne varam pa je odlaskom u box jako puno izgubio tj izgubio je cistu pobede , pucanje Lewisove gume 2 kruga prije kraja i dolazak Fernanda na 2.poziciju i pobeda Webbera.
Ako bar bude i ove godine toga i jos ponekog preticanja uz pomoc DRS-a iako ce i to biti otezano trka moze da bude solidna jos ako uzmemo u obzir da se Ferrari vraca... Schumacher je prosle godine u Spaniji bio 4-ti i ima se pravo nadati. Ovo je trka gde mozemo i SC ocekivati pogotovo zbog toga jer neki znaju da budu jako nestrpljivi i da pogrese na nekim mestima , ako se ne varam 2008 je Heikki Kovalainen uletio medju gume i jedva zivu glavu izvukao tako da ce biti opreza.

Trenutni status u poredku je sledeci :

Vettel - 93
Hamilton - 59
Webber - 55
Button - 46
Alonso - 41
Massa - 24
Heidfeld - 21
Petrov - 21
Rosberg - 20

Konstruktori :

Red Bull - 148
McLaren - 105
Ferrari - 65
Renault - 42
Mercedes - 26

Jedan krug u Spaniji sa Sebastien Vettelom.

http://www.youtube.com/watch?v=LGsZM8S8Y70

Dusan
09.05.2011, 12:44
Miko, jos se nije "zavrsila" trka u Turskoj a ti postujes Catalunya-u :biggrin:

Tony_G
09.05.2011, 13:05
To da je pol pozicija 85% pobeda na ovoj stazi je vazilo prethodnih godina, i stvarno je Catalunya bila jedna od najdosadnijih trka, ali sad sa DRS-om cemo gledati preticanja na svakoj stazi, samo me zanima za koje mesto ce biti propisano koriscenje DRS-a, verovatno startno-ciljni pravac, ali pravac do krivine 10 isto ima potencijal.

Mr.M
09.05.2011, 13:50
Dusane , nesto cudno , Tursku sam otvorio 21 dan pre pocetka :lol1: Ovo je dobro , samo 14 :biggrin: Nemam vremena radnim danima pa evo da uhvatim posto danas nema skole da napisem :biggrin:

znalac
10.05.2011, 21:59
valjda ce Alonso uraditi nesto vise na domacem terenu :)

trivun
12.05.2011, 01:22
ja verujem da ce alonso svima zadnjicu da pomera samo da pobedi na njegovom terenu,ali ipak RB i dalje razbija,posebno Vettel koji je na sve 4 trke imao pol poziciju i to sa najmanje po pola sekunde u odnosu na drugoplasiranog,ako Vettel i ovde uzme pol poziciju a verovatno da hoce,tesko da ce ga u trci iko obici jer u Spaniji se tesko obilazi osim na ciljnom pravcu koji je dosta dugacak pa je tu jedina sansa,tako da RB ima velike sanse,a to ne bi valjalo jer bi RB imao nenormalnu prednost a to nije dobro za sampionat kojeg RB polako cini dosadnim sto se tice borbe za prvo mesto

znalac
12.05.2011, 12:15
bilo bi previse da vettel i na ovaj trci pobedi ...i onako ima veliku prednost nad Hamiltonom u generalnom plasmanu

Nebojsa
12.05.2011, 13:24
@znalac
Niko od nas to ne bi voleo, ali je cinjenica da je pobeda Fetela najverovatniji scenario. On ima toliku prednost da jedino moze da izgubi trku nekom svojom ili timskom greskom, tesko da ce ga bilo ko pobediti. Koliko god Katalunja bila Alonsova domaca trka, nisam nesto siguran da je to dovoljna prednost da iznegira tempo RBRa. Ali je vreme da i njih stigne neki kvar :biggrin:

trivun
12.05.2011, 13:46
jedini vozaci koji mozda mogu nekako da ugroze taj RB su Hamilton i Alonso,ali i njih dvojica imaju 25 posto sanse

Vanja #66
13.05.2011, 08:28
Ako se Alonso kvlifikuje na 3 mesto, mislim da ima najvece sanse da pobedi, jer pokazao je na Istanbul parku da imaju trkacki tempo kao i RB. A i red bi bio, 5 godina vec nije pobedio!
A da li ce se kval, zavisi od upgradea na Ferrarijui drugim bolidima.
Mislim da ce ovo biti najbolja trka do sad. :f1:

ClayWarrior
13.05.2011, 11:55
bilo bi previse da vettel i na ovaj trci pobedi ...i onako ima veliku prednost nad Hamiltonom u generalnom plasmanu

Zbog cega bi bilo previse.. decko je maestralan

trivun
13.05.2011, 14:01
nije on toliko maestralan koliko njegov auto,Vettel je fenomenalan vozac ali nema sanse da je toliko dobar da je na treninzima od svojih konkurenata brzi najmanje po pola sekunde i da na trci niko ne moze da mu pridje izuzev Kine,ali i ovo je previse,necemo valjda celu sezonu gledati Vettelovo izivljavanje jer ima najbolji auto

ClayWarrior
13.05.2011, 15:19
nije on toliko maestralan koliko njegov auto,Vettel je fenomenalan vozac ali nema sanse da je toliko dobar da je na treninzima od svojih konkurenata brzi najmanje po pola sekunde i da na trci niko ne moze da mu pridje izuzev Kine,ali i ovo je previse,necemo valjda celu sezonu gledati Vettelovo izivljavanje jer ima najbolji auto

A u zadnjih 10 godina stvarno odlucuje vozac a ne bolid kojim upravlja!!

trivun
13.05.2011, 15:47
slazem se apsolutno,ali u ovoj situaciji bas se vidi da je taj nenormalno brz i da im za sad niko nista ne moze,ne moze se reci da je prethodnih godina bas bilo toliko ocito da auto preovladava koliko danas kod RB,mada F1 sto bude isla dalje sve vise ce da odlucuje auto i tehnologija a sve manje vozac

Mr.M
13.05.2011, 19:59
Moram se ubaciti , malo pratim i na sportalu vesti i komentare pa da prokomentarisem ...
procitao sam da je neki ,, glupan ,, rekao da je Alonso los vozac ...
Alonso je u jadnom Renaultu cini mi se u Valenciji ili Madjarskoj pre 2 godine uzeo pole position a auto je bio jedno za 3 klasa losiji od nekih ... Dok je Grosjean koji je vozio tada sa njim ispao u Q1...U Chini tada ili godinu ranije isto bio 2-gi da je neverovatno , Alonso izvlaci maximum iz bolida, Vettel isto to radi samo malo manje, dok Hamilton od njih trojice po meni najmanje , Alonso bi harao u RBR... Vettela ne volim nikako i nadam se da ce ga neko skinuti

ClayWarrior
13.05.2011, 20:16
slazem se apsolutno,ali u ovoj situaciji bas se vidi da je taj nenormalno brz i da im za sad niko nista ne moze,ne moze se reci da je prethodnih godina bas bilo toliko ocito da auto preovladava koliko danas kod RB,mada F1 sto bude isla dalje sve vise ce da odlucuje auto i tehnologija a sve manje vozac

I zato je sve manje i gledam, odnosno ne bih gledao uopste da nije Fetela ;)

Videcemo kada ce ostalih par timova uspeti da ih barem donekle sustignu ali on polako pravi zalihu koja ce mu pruziti jos vecu sigurnost i samopouzdanje... prosle godine su gresili i on i tim pa je na kraju ipak izasao kao pobednik i samo su nastavili u jos jacem ritmu

trivun
13.05.2011, 20:32
cisto sumnjam da ce u barseloni i monte karlu biti nekih vecih promena sto se tice dominacije RB,jer na obe staze se tesko obilazi,ja licno ne volim ni barselonu a ni monte karlo,prosle godine bila je najdosadnije trka koju sam ikad gledao,pritom se vozi 78 krugova,valjda ce ove biti iole bolja

ClayWarrior
13.05.2011, 20:49
Monte Karlo im nikako nije zagarantovan jer ce krkljanac biti neizbezan, plus imamo i tri obogaljena tima (hvala ti Berni) pa bi u tim preticanjima moglo da bude svasta. Naravno, vec ima solidno iskustvo pa ce se valjda lepo izboriti sa tim

Barsu volim da vozim u igricama a slazem se da na stazi verovatno necemo videti puno

trivun
13.05.2011, 21:20
ma svi znamo da ce na kvalifikacijama RB opet da razbijaju,a onda se ovi ostali mogu slikati,prosle godine bilo je razbijanja i safety car je par puta izasao na stazu i on mi je davao nadu da ce se nesto desiti medjutim nista,Webberu leze takve staze koje nisu previse brze,tako da eto prilike za jos nekog da pobedi sem Vettela

Mr.M
19.05.2011, 11:06
Jos 2 dana xD ... Jedva cekam kvalifikacije da vidim odnos snaga Ferraria i Red Bull ... NZM jeste primetili ... Vettel napravi odlican rezultat u kvalifikacijama zbog bolida a u trci se ne moze odvojiti vise od 10 sekundi do kraja trke , skoro celu trku oko 5 sekundi bude... Nije on perfektan vozac ... Vise srece nego pameti ::)

Vanja #66
19.05.2011, 11:20
Jos 2 dana xD ... Jedva cekam kvalifikacije da vidim odnos snaga Ferraria i Red Bull ... NZM jeste primetili ... Vettel napravi odlican rezultat u kvalifikacijama zbog bolida a u trci se ne moze odvojiti vise od 10 sekundi do kraja trke , skoro celu trku oko 5 sekundi bude... Nije on perfektan vozac ... Vise srece nego pameti ::)

Daleko od toga da pokazuje rezultate kojima brise pod sa protivnicima, ali rekao bih da je nesto naucio od prosle godine. Tad je akao taj bolid do maximuma, verujem da je zato i imao onoliko tehnickih problema, ne samo da je to zato sto RB nije napravio pouzdanu masinu, ali nivo pouzdanosti jeste bio nizi. Za sada radi onoliko koliko je dovoljno da pobedi ili osvoji 2. mesto, sto je pokazatelj da je sazreo. Verujem da ce, akko do toga dodje, kad zagusti u sampionatu voziti agresivnije. Prosle godine je samo zbog tehnickih problema izgubio 66 poena, a preko 70% njih je pokupio Alonso. Sada vozi pametno kao Button 2009. Koristi bolji bolid onako kako treba, a sumnjam da ce kod RB doci do pada u performansama kao kod Brawn GPa 2009.

EDIT: Btw, slazem se sa prvim delom, ali eto, zaboravio sam da napisem to iz prve.

Mr.M
19.05.2011, 11:32
Nije on kao Nole Superman ::)

Vanja #66
19.05.2011, 11:37
Niko nije kao Nole, a bogami ni kao Dustin, taj lik je stvarno car, osecam da uzima pare koliko mu treba da normalno i opusteno zivi, a za sve ostalo ga nije briga. :tu:

Nemojmo vise o tenisu ovde, izbacice nas... :D

Mr.M
19.05.2011, 12:04
Ne znam da li ste primetili ali Lotus se jako priblizio Q2 ... Prosli put 7 desetinki ... Za jedno 3-4 trke mozda udju :lol1:

Tony_G
19.05.2011, 13:30

E o tome sam ja pricao pre nedelju dana sa Nebojsom cini mi se, Vettel ima odlican start, sto je jos jedna prednost i dok se u prvih par krugova iza njega svi bore za pozicije on lepo napravi razliku 2 sec i onda odrzava do kraja i povecava je zahvaljujuci odlicnim pit stopovima, u kojima je Red Bull bio brzi za po sekund od Ferrarija u Turskoj, a posle 4 boxa to je 4 sec. Npr Massa je imao odlican tempo ali su ga mehanicari zajebali, bio je brzi od oba Meklarena i od Rosberga, bio bi cetvrti ali Ferrari zna kako da zajebe stvar, pogotovo kad je Massa u pitanju, kad se samo setim 2008.........

Vladan
20.05.2011, 14:08
Navijaci Ferarija ako mislite zbog ovog zvuka da nesto nije u redu sa bolidima,odnosno sa motorom Ferarija ne bojte se,nije nista ::)

Mr.M
20.05.2011, 14:31
Ja ga cuo nisam :lol1: :lol1:

Nebojsa
20.05.2011, 16:10
http://i56.tinypic.com/mhgdjo.jpg

Nebojsa
20.05.2011, 16:19
Vrlo malo toga se menja, RBR->Meklaren->Ferari->ostali... Pogresno je iz treninga izvlaciti zakljucke, ali neke stvari su vrlo jasne, RBR ce sutra oduvati ostale u kvalifikacijama i tada jedino oni mogu sami sebe pobede. Jedino sto me raduje je njihova prepotentnost, to obicno vodi u greske i probleme, a to nam je neophodno za neizvesniji sampionat.
Ljudi, ja tek sad shvatam koliko mi je drago sto gledamo ceo vikend: treninzi+propratne serije+kvalifikacije+trka. To je neophodno za potpun ugodjaj od F1.
Bice zanimljivo videti efekat DRSa u trci u nedelju. Ja ciljam da nece biti veliki, ali hajde mozda me iznenade.

Tony_G
20.05.2011, 16:39
Ma bice veliki uticaj DRS-a, ovaj pravac je jedan od najduzih na kalendaru, video si da su se prestizali i na treningu. Ali realno ne ocekujem da ce Red Bull toliko biti dominantan ovog vikenda, Meklaren je prilicno dobar, ako uspeju na startu da zadrze Red Bull onda ce biti svasta, ili makar da ne dozvole da se neko odvoji. U svakom slucaju Webber deluje bolje od Vettela za sada.

Nebojsa
20.05.2011, 16:47
Nemoj da se zavaravas da je ovo realan tempo RBRa i Meklarena. Ovi ljubicasti ludaci kada otvore diznu do kraja (sto nisu radili danas), nestace u daljini. Ali za druge dve stvari si u pravu, Veber izgleda bolje od Fetela, prvi put ove godine, a to za DRS moguce da je tacno, kao sto rekoh videcemo ali treba razmisljati, mada ja jos uvek tvrdim da ce stizanje biti tesko, nije stvar samo u duzini pravca, staza je mesticava i bice teze da se razviju razlike u brzinama kao u Turskoj, gde je na tom delu gde se koristio DRS stavljen novi asfalt.

Tony_G
20.05.2011, 17:10
Znam, problematican je onaj poslednji sektor, sve same krivine i to prilicno spore. A sto se tice realnog tempa naravno da slobodan trening nije pokazatelj, ali takodje ne mislim da se Red Bull stedeo nesto vise od Meklarena. Mislim da ce se ova trojica boriti za pobedu, Button ako uspe nesto da izvuce na taktiku mozda, mada tesko. Alons za sada deluje da moze da se nada podijumu, a pobedi tesko, naravno ako se ne desi nesto nepredvijeno.

Vladan
20.05.2011, 17:41
Za promjenu bi bilo lijepo vidjeti da pobijedi Veber,a jasno je da ce RB opet slaviti.Mada ce Fetel tu biti u prednosti opet.Meklaren ce se pribliziti,mozda i izjednaciti kako vrijeme bude odmicalo,ali bice kasno

Nebojsa
21.05.2011, 10:03
http://dgracefan.wordpress.com/2011/05/21/gp3-round-2-barcelona-qualifying/

Morao sam i ovde da okacim jer kontam da mnogo ljudi ne bi videlo.
Jutros na kvalifikacijama u GP3 24 vozaca je bilo u istoj sekundi, 28 u 1.2, apsolutno neverovatno, neka me neko ispravi, ali ja to u zivotu nisam video na ovakvoj stazi.

Nebojsa
21.05.2011, 10:03
http://dgracefan.wordpress.com/2011/05/21/gp3-round-2-barcelona-qualifying/

Morao sam i ovde da okacim jer kontam da mnogo ljudi ne bi videlo.
Jutros na kvalifikacijama u GP3 24 vozaca je bilo u istoj sekundi, 28 u 1.2, apsolutno neverovatno, neka me neko ispravi, ali ja to u zivotu nisam video na ovakvoj stazi.

Edit: Pritom je Evans osvojio pol za jednu hiljaditinku.

Tony_G
21.05.2011, 10:11
Nema ko da te ispravi, bas kao sto kazes na ovakvoj stazi to je potpuno neverovatno. Desilo se proslog vikenda u Moto2 (nznm da li pratis) 17 vozaca u istoj sekundi, bilo je u Le Manu.

Nebojsa
21.05.2011, 10:14
Da, dobro me podseti. Naravno da pratim, kakav bih ja fanatik bio kad ne bi pratio Moto GP :D Ali, ovo je za mene potpuni sok, jesu ovo identicni bolidi, ali opet... Prosto neverovatno. Kao sto sam rekao i na temi za GP3, nema bolje reklame od ovoga.

bice
21.05.2011, 10:31
U koliko su Kvalifikacije i trka?

Nebojsa
21.05.2011, 10:32
http://www.sportklub.info/forum/showthread.php?1578-Najave-prenosa-F1-na-SK-Prime

Komplet program

Tony_G
21.05.2011, 10:34
Kval. su u 14h danas, a trka sutra u 14h.

Jeste culi neverovatnu kletvu komentatora? Uporedili su bolid Reanulta sa bolidom Airtona Sene, posle pola minuta Heidfeldu se zapalio bolid...

bice
21.05.2011, 10:38
Opet ne mogu da gledam kvalifikacije :facepalm::facepalm:

Dusan
21.05.2011, 10:41
Opet ne mogu da gledam kvalifikacije :facepalm::facepalm:

Ti bas nemas srecu

Nebojsa
21.05.2011, 10:47
Mani se skole, F1 je bitnija :biggrin:

Nebojsa
21.05.2011, 10:49
Kval. su u 14h danas, a trka sutra u 14h.

Jeste culi neverovatnu kletvu komentatora? Uporedili su bolid Reanulta sa bolidom Airtona Sene, posle pola minuta Heidfeldu se zapalio bolid...

Pa, s obzirom da je Sena bog, nista me ne cudi...
Hej, a hoce ih, i u Moto GP redovno ureknu ljude :D

Nebojsa
21.05.2011, 11:06
OK, ovo je izv`nte na izrazu bila sprdacina. Jedan leteci krug i odmah najbolje vreme... Red Bul izgleda vrlo mocno, bice vrlo tesko da ih neko i ugrozi. Sumi odlican, ispred oba Meklarena, iako su oni imali problema sa sporijim vozacima. Niko takodje dobar.
Izgleda da Alonsu nije radio KERS i ako ga ne poprave do kvalifikacija, bice u velikom problemu. Ovde su startne pozicije kljucne.

bice
21.05.2011, 11:07
Ma niej skola idem na tenis od 14-15..Sutra cu trku gledati.

Nebojsa
21.05.2011, 11:09
OK, dobices ovde detaljan izvestaj, danas sam naostren da pisem :D

bice
21.05.2011, 11:18
Najvise o Sumiju :D

Tony_G
21.05.2011, 11:24
OK, ovo je izv`nte na izrazu bila sprdacina. Jedan leteci krug i odmah najbolje vreme... Red Bul izgleda vrlo mocno, bice vrlo tesko da ih neko i ugrozi. Sumi odlican, ispred oba Meklarena, iako su oni imali problema sa sporijim vozacima. Niko takodje dobar.
Izgleda da Alonsu nije radio KERS i ako ga ne poprave do kvalifikacija, bice u velikom problemu. Ovde su startne pozicije kljucne.

Red Bull opet demonstrira silu. Ali znas sta ja mislim: Nisam toliko pomno pratio ovaj trening, ali moguce je da nisu svi vozaci koristili DRS i KERS na celoj stazi, vec su radili simulaciju trke u kojoj ce DRS moci da se koristi samo na startno-ciljnom pravcu. Ovo nagadjam, tj nadam se da je to bio slucaj, ako nije onda je razlika prevelika u korist Red Bulla.

Nebojsa
21.05.2011, 11:35
I ja se nadam ali svi su odradili bar jedan kvalifikacioni krug. Ovo tvrdim zato sto je bezveze ispucati jedan komplet mekih, na dan kvalifikacija, bez da radis njihovu simulaciju. Simulacije trke se najcesce rade u petak. Ne shvati me pogresno, ja bih voleo da si ti u pravu, ali nemoj se nadati previse.

Nebojsa
21.05.2011, 11:37
Ono cemu se ja nadam je da je Meklaren radio simulaciju kvalifikacija, pa je upao u guzvu sa Virdzinima, i da je to uticalo na vreme. Inace nas ceka dosadnih dva dana, bar po pitanju pobednika.

Srdjan Erceg
21.05.2011, 11:41
Pa, s obzirom da je Sena bog, nista me ne cudi...
Hej, a hoce ih, i u Moto GP redovno ureknu ljude :D

Ljudi, stvarno nismo hteli:) A i u MotoGP-u nije namerno!

Hvala za info:)

Mr.M
21.05.2011, 11:44
Srdjane , uriguj tamo da i mi u Republici Srpskoj na SK Prime gledamo F1 ... Ja ako budem slusao Denisa i Davora do kraja sezone ... Nece mi biti lako :lol1:

Nebojsa
21.05.2011, 11:45
@Srdjan
Ma opusteno, samo ako ureknete Alonsa bice belaja :biggrin:
Inace ste super odradili prenos, hvala za objasnjavanje zakasnelog paljenja goriva. Nesto imam utisak da ce sad FIA iskoristiti incident sa Hajdfeldom da kaze : OK, to je nebezbedno, ukidamo. Ali, stvarno ne pamtim da se bolid zapalio u F1. I to se sve desilo veoma brzo, sreca u Nikove reflekse. Ne zovu ga dzabe Kvik Nik :biggrin:

bice
21.05.2011, 11:48
Odlicno radite prenose Srdjane,svaka cast:tu:
Jaoo Miko slusao sam Denisa i Davora,kako ljudi nista ne znaju pa to je neverovatno:lol1::lol1:

Tony_G
21.05.2011, 11:57
http://www.youtube.com/watch?v=mn-E_pCKSJM

Samo sam ovo uspeo da nadjem, kao primer zapaljivanja na stazi, mada ih je bilo dosta u boxu.
Mada meni se cini da je bilo zapaljivanja, u onom periodu od 2000-2005, kada je na svakoj trci nekom pucao motor, izlazio beli dim od pozadi, mislim da je tad bilo i vatre u par slucajeva, mada nisam nasao na youtubu.

Srdjan Erceg
21.05.2011, 11:57
@MikoSurvivor: Nisam siguran da cemo moci, zbog autorskih prava. Provericu, ali sam prilicno siguran da ne smemo da emitujemo van teritorija Srbije i Crne Gore. Javljam svakako.

@NebojsaNS: Da, isto smo pomislili. Ovo je doslo kao kec na deset za ukidanje, ali lepo su rekli svi. Samo cemo potrositi vise para da nadoknadimo izgubljeno i opet ce slabije ekipi biti...slabije. Uvek je tako bilo i ostace tako. Sjajno se covek izvukao. Nadam se da nije bolid previse ostecen i da ce biti spremni za kvalifikacije, ali ne vidim kako ce da za dva sata ga vrate na 100% stanje. No, jeste bio kvik Nik;) Sto se tice Alonsa, da ga ne spominjemo.

@bice: Hvala:) Trudicemo se jos vise. Jos uvek smo konzervativni, posto nam je tek druga trka, ali bice jos bolje.

Kao i uvek, samo pisite, tu smo!

Nebojsa
21.05.2011, 11:59
Da, ali da izgori pola bolida... Toga stvarno nije bilo odavno, i ti pozari na motoru i u pitu su uglavnom brzo lokalizovani i nisu se razbuktali kao ovaj.

Mr.M
21.05.2011, 13:23
Kovalainen u Q2 :D:f1::tu::rofl::wthy:

L. Lawliet
21.05.2011, 13:39
ako neko ima link za trku nek posalje na pp unaprijed zahvalan :)

Dusan
21.05.2011, 14:02
Sta bi sa Sumijem? :o

miloolja
21.05.2011, 14:06
ako neko ima link za trku nek posalje na pp unaprijed zahvalan :)

Probaj ovde http://www.fromsportcom.com/c-10.html
pa izaberi.. ima ih više...

Mr.M
21.05.2011, 14:08
Bice meni je ovo zalosno slusati ... Vozi lepo Buemi od pocetka kruga i vreme pise , sve prikazuju ga a oni celi krug govore Alguersuari , ili ne znaju citati ili :lol1: I na kraju odlicno vreme za Alguersuaria , neverovatno ... Jos u Q1. JBG ja ih sve prema kacigama raspoznajem ali ovo je zalosno ... Srdjane bar u Banja Luci uvedite nigde drugo :lol1:

Kvalifikacije :

Na pocetku mi nikako nije bilo jasno sta se desilo sa Rubensom , on je 3 minute pre kraja napustio bolid za razliku od Pastora koji je imao 3 vreme kada je ovaj izasao , verovatno da bi i Rubens mogao dalje , Kovalainen to vesto iskoristio... Ne pratim treninge jer nemam gde ako moze link da vidim kako se Nicku zapalio bolid :lol1: To samo njemu moze :lol1:

U Q2 pre svega nista neocekivano , Massa se izvukao kroz iglene usi...

Q3 - Tu sam prizeljkivao da Webber uzme pole jer Vettela niko drugi u kvalifikacijama ne moze skinuti e sad tu nastaje problem za umisljenog Nemca... On jednostavno zna startati kad je 1 , ali sada Alonsu se otvara odlicna prilika ... Hamilton ce drzati putanju jer starta sa cistije strane ako ne bude glup ko Fernando u Abu Dhabiju prosle godine pa izgubi sezonu a Vettel ce ici ravno pa braniti , e tu je fora ako Alonso takodje bude drzao putanju moze mozda doci do 2-3 pozicije i onda polako. I ja sam iznenadjen za Schumia , izasao je na tvrdim i kontao sam da ce odvesti krug i da starta na tvrdim ali nije ni krenuo u krug pa mi nije jasno.
Mozda je dobio iz boxa obavest da ne starta tj da se vrati da ne pravi vreme na tvrdim jer bi to bio gubitak trke , ovako ce starti na meksim jer je najbolje vreme na njima napravio u Q2. Samo da umisljenka napadne Lewis i neka se malo bori u sredini , valjda ce Mark dobro startati ;)

Vladan
21.05.2011, 14:09
Sta bi sa Sumijem? :o

Tvrde komponente,nije htio da vozi brzi krug,sjutra ce taj dugo vremena da provede na stazi,mnogo duze od ostalih ;)

Dusan
Bas mi je drago, Maldonado zavrsio 9. :tu:

Vanja #66
Hihihihihi, ala se radovao Alonso, kao da je osvojio pol poziciju! :f1:
Bre, dosadni su ovi iz RBRa, stvarno nisu fer, mislim stvarno... :D

Ala ce biti zanimljiva trka sutra, napred su svi brzi, tako da mislim da ce Alonso moci da se bori sa RBRovcima, ipak je koliko puta pokazao da ima trkacki ritam kao i oni. A jos ako se i Hamilton ubaci, ce svasta da bidne!

Dusan
21.05.2011, 14:10
Pustio Fetel malo Vebera :D

Monfa
21.05.2011, 14:14
Cestitke Marku. I hvala kladionicama koje su dale 5.5 na njega :f1::happy:

Mr.M
21.05.2011, 14:16
Super Lap :lol1: Alonsov komentar kad je cuo koji je , za 3 stotinke Hamilton brzi od njega ;) ... Mogao je 3 biti xD

Vladan
21.05.2011, 14:17
Sumaher ce imati i novi set mekih guma tako da mislim da su dobro izabrali ovoga puta ;)

Mr.M
21.05.2011, 14:19
Schumi ce ponovo biti los u trci ;) ... Bolje da se vrati u naslonjace i gleda F1 umesto da vozi ;)

Dusan
21.05.2011, 14:19
Schumi ce ponovo biti los u trci ;) ... Bolje da se vrati u naslonjace i gleda F1 umesto da vozi ;)

Nece :fct:

Vladan
21.05.2011, 14:24
Ponovo?
Sta ocekujes od puza od bolida,da se bori za podijum?
Da iole pratis znao bi da je u trci mnogo bolji nego na kvalifikacijama,a na startu je sigurno jedan od najboljih!

Mr.M
21.05.2011, 14:31
Vladane ;) ... Rosberg je pravio odlicna vremena u kvalifikacijama sa puz bolidom :) ... Schumacher pravi dobre krugove u max 10 krugova u trci tako da nemoj stavljati navijanje ispred realnosti :) ... Videt ces uostalom :)

Vladan
21.05.2011, 14:33
Tacno je da je Niko brzi na kvalama,ali u trci nije radio bolje stvari,a tek na startu je Sumi bio bolji,evo druga godina uostalom.Da vidimo kako ce se isplatiti Mecki ovo taktiziranje,Niko je na mekim,Sumi na tvrdim pneumaticima!

bice
21.05.2011, 15:56
Bolid je spor,tkao da Sumi nista nije kriv....Inace pametna odluka videcemo sta ce biti na trci.

trivun
21.05.2011, 20:06
o pa konacno da neko drugi osvoji pol poziciju,alonso je bio srecan kao da je pobedio,sutra bi smo mogli imati interesantan start,sigurno ce biti velika borba na startu izmedju RB a nadam se da ce i hamilton i alonso tu da se umesaju,sutra se nadam dobroj trci i nadam se da nece dominirati RB kao sto zna

Vladan
21.05.2011, 22:53
KERS odredio strategiju,sve nesto mislim da je ovo dobro ispalo,ali vidjecemo sjutra :D

http://www.autosport.com/news/report.php/id/91588

Nebojsa
22.05.2011, 12:29
Jos pola sata, ajmo ljudi, prognoze...

Evo mojeg predvidjanja (javlja mi se, javlja mi se :D): Fetel prestize Vebera na startu (bolje startuje ove godine), njih dvojica ostaju prvi i drugi do kraja, bez mnogo borbe, , Hamilton i Alonso se bore za podijum, jedan od njih dvojice vrlo verovatno moze napraviti gresku (ima tu mnogo istorije), posle toga Baton, dva Mercedesa i Petrov ce se boriti za malo bolje bodove. Masa ispada :biggrin: Sumahera ce biti zanimljivo pratiti, jer ako mu uspe da dodje na neko dobro mesto, mozda ce se vise timova oprediliti za taktiku cuvam meke gume, koristim tvrde pa makar bio 10i, pogotovo oni timovi od kojih se ne ocekuje da budu u Q3. Maldonado ce prvi put imati dobru startnu poziciju, videcemo koliko moze. U GP2 je bio dobar u duelima, videcemo kakav je sa malo boljim vozacima.

Lorenzo-fan
22.05.2011, 12:38
Ukljucujemo se uzivo u 1:50 http://www.ustream.tv/channel/top-crap---biggest-wracks

Vladan
22.05.2011, 12:40
Nadam se da ce Veber zadrzati poziciju i da ce Luis preteci Fetela,to bi bilo zanimljivo za samu trku.Niko ce valjda dobro startovati,Sumi da krene na tvrdim pneumaticima.Alonso je izjavio juce da je odvozio savrsen krug i da pokusa opet ne znam koliko puta to ne bi ponovio tako da ne ocekujem borbu za podijum od njega

Nebojsa
22.05.2011, 12:56
Alonso laze kad zine, realno :biggrin: Mada je stvarno taj krug bio maestralan, nece moci da vozi tako konstantno, ali je on veoma nezgodan u trci i kao i svaki sampion vozi bolid preko njegovih realnih mogucnosti. Tako da ne bih iskljucio da se bori za podijum, radice adrenalin, domaca staza i sve to. Dokazao je da moze, videcemo da li hoce. A ako neko moze da ga motivise onda je to Luis. I eventualno Petrov :biggrin:
A taj scenario koji si ti naveo bih i ja voleo, samo sam realan, pa pretpostavljam da ce se ovo desiti.

Nebojsa
22.05.2011, 13:06
Au, kakav start!!! Nando :wthy: :wthy: :wthy: :wthy: :wthy:

Nebojsa
22.05.2011, 13:13
Zapravo, bolji scenario od ovog nije mogao, bice krljanja na sve strane...

Mr.M
22.05.2011, 14:13
Hoce,hoce ,kako nece ... Ocajna trka za Fernanda sem starta , ja o:ne_znam:

Nebojsa
22.05.2011, 14:45
Ovo je ono sto se zove sampionska voznja. Nije sampionski kad vodis od pocetka do kraja sa 10 i vise sekundi, vec kada u ovakvoj trci sa direktnim rivalom ne dopustis nijednu priliku za stizanje. Samo RBR i McL u istom krugu. Dovoljno receno.

Vladan
22.05.2011, 14:49
Ucinio je Alonso na pocetku trku fantasticnom,pa onih prvih 17 krugova je bilo sjajno,4 vozaca u sekundu i po.Ali jos jedan poraz za ostale timove,na kraju samo 4 vozaca u istom krugu,RB i Meklaren su u nekom svom svijetu,potpuno druga liga u odnosu na ostale.Znao sam da Alonso ne moze do podijuma,jednostavno Ferari nije konkurentan,cak im je i Mercedes blizu.Masa u penziju ili u neki manji tim,nije mu mjesto u Ferariju.Strasan start za Sumija,opet je objasnio i ovo 6. mjesto je fantasticno,ne moze se vise od ovoga kad nema nekih odustajanja.Rozberg odma iza,a pobjednik dana NIK HAJDFELD,svaka cast majstore :wthy:

Drago mi je sto smo dobili borbu za prvu poziciju do samog kraja,ali je to Fetel sve kontrolisao.Veber los,Baton sa sjajnom strategijom posle katastrofalnog starta i na kraju podijum,ne moze vise.

Nadam se da ce razlike u Monte Karlu biti manje,ali do cetvrtka se nista ne moze promijeniti,to je bar jasno!

Mr.M
22.05.2011, 14:53
Ja ne otvaram temu za Monaco ... Dosta od mene u jedno lepse vreme ... Kad se Ferrari vrati vracam se i ja xD

Nebojsa
22.05.2011, 14:55
Ako Masa posle ovog pocetka sezone ostane u Ferariju pored toliko dobrih vozaca koji mnogo vise zasluzuju da voze (sto u Ferarijevom pogonu, sto sa strane), onda oni stvarno nisu normalni. OK, vole ga u ekipi, ali strpljenje mora imati granice, jer u jednom moment postane degutantno.

Nebojsa
22.05.2011, 14:57
Ja ne otvaram temu za Monaco ... Dosta od mene u jedno lepse vreme ... Kad se Ferrari vrati vracam se i ja xD

OK, mozda si im bio baksuz :biggrin: Salim se, otvoricu ja, samo da prikupim materijala. Bar za Monako ima i previse.

Vladan
Zaboravih reci da RB nije ni blizu tako nadmocan u trci kao sto je na treningu,Meklraen moze da im parira u trci i to je vrlo bitno za nastavak sampionata

Mr.M
Massa je potvrdjen za sledecu sezonu :)) Nadam se da ce se Kimmi zasititi rellya jer mu nikako ide u NASCARU pa sledece godine da dodje u RBR xD

Casiraghi
Hajdfelda u Ferari umesto Mase!!!Stvarno doktorska voznja :wthy::wthy::wthy::wthy::wthy:

Masa nije ni za sta stvarno,covek se bruka iz trke u trku.Alonsu svaka cast sto izvlaci maksimum ali RBR i Meklaren su prejaki za sada.Fetel danas pokazao neverovatnu mentalnu snagu,a Baton je definitivno najinteligentniji vozac u karavanu.

Lorenzo-fan
22.05.2011, 15:04
Fantasticna trka, prevelika dominacija RBR i Mclarena. Zahvaljujem se svih 107 gledaoca, ja i Trivun se izmlatili ko konji, jos sam ga ja ugrizao za glavu. :biggrin:

MLADOSTLE
22.05.2011, 15:07
Bolje da Alonso bega iz sugavog Ferarija!U boksu red bul dobija najvise.

Vladan
22.05.2011, 15:08
Bolje da Alonso bega iz sugavog Ferarija!U boksu red bul dobija najvise.

E da kod zadnjeg pita Fetel 20.1,a Luis 20.9 :facepalm:

Nebojsa
22.05.2011, 15:11
Jos nekoliko stvari:
1. Fetel, Hamilton, Alonso i Baton su dokazali da F1 sampion ne moze postati svako, bez obzira koliko jak automobil ima. Na izvestan nacin su to dokazali i Veber i Masa, samo u suprotnom smeru. Sada se valjda vidi da Masa nije izgubio titulu zbog poslednjeg kruga 2008. vec jednostavno nije rodjen da bude sampion.
2. Najbitniji momenat trke su bili dva prestizanja Fetela kod prvog pit stopa (Baton i Masa), da to nije uradio, potpisujem da ne bi pobedio, vec bi pobednik bio Hamilton. Dokazao je da je sampion, pobednik i da zna da kontrolise trku. Nije genije za volanom kao neki predjasnji sampioni, ali je majstor da odradi taman koliko je potrebno da bude na vrhu postolj i na kraju sampion (nesto ala Alen Prost).
3. Meklaren odmogao Luisu relativno losim pitstopom, to je tih 7 desetinki koje su mu falile.
4. Nik Hajdfeld i Baton, svaka cast, dobre taktike, oni su ih sproveli u delo bez greske, Nik jos jednom pokazao o kakvom se vozacu radi i da je on jedna od onih zrtava okolnosti, nikad nije dosao do pravog tima u pravo vreme, da postane stvarno velicina.
5. Felipe Masa... Samo cu toliko reci. Mislim da bi pola vozaca iz GP2 ovu trku bolje izvozilo od njega. OK, taj Ferari nema tempo, to je jasno kao dan, ali brate mili, onoliko gresaka, tako ga je lako preteci, Perez koji je u slabijem bolidu i vozi 5u trku u F1 ga je pocistio kao da ne postoji, i u sledecoj krivini ga je stigao Hajdfeld. Ocaj zivi. Kao sto rekoh ako ostane u Ferariju, oni su idioti. Isto se odnosi i na Domenikalija.
6. Veber dokazao da je slab u duelima i ocajan starter. Kada ima stazu samo za sebe, redja krugove kao lud, ali kada treba da radi sa najboljim vozacima, jednostavno ne zna, pa Alonso ga je sa mnogo slabijim bolidom drzao 20ak krugova bez vecih problema.
7. Sumaher u stilu pravog majstora i starog lisca. Neprimetan, dobro startovao, imao prinudno dobru taktiku, na kraju 6.
8. Kamui Kobajasi ponovo u bodovima, covek ne prestaje da me fascinira, kao i Perez, dva super talentovana vozaca. Svaka cast Zauberu sto opstaje u F1 posle toliko godina, jedan od razloga je i nepogresiv njuh za vozace.

Nebojsa
22.05.2011, 15:13
Hajdfelda u Ferari umesto Mase!!!Stvarno doktorska voznja :wthy::wthy::wthy::wthy::wthy:

Masa nije ni za sta stvarno,covek se bruka iz trke u trku.Alonsu svaka cast sto izvlaci maksimum ali RBR i Meklaren su prejaki za sada.Fetel danas pokazao neverovatnu mentalnu snagu,a Baton je definitivno najinteligentniji vozac u karavanu.
:tu: Upravo to.

Nebojsa
22.05.2011, 15:15
Massa je potvrdjen za sledecu sezonu :)) Nadam se da ce se Kimmi zasititi rellya jer mu nikako ide u NASCARU pa sledece godine da dodje u RBR xD

Da pa da se pozdravimo i sa ovo malo neizvesnosti. Pazi sta zelis. Mada ja obozavam Kimija i ne bih imao nista protiv da ga gledam svaki drugi vikend tamo gde i pripada, u F1.

miloolja
22.05.2011, 15:15
Prva trka koju sam ove godine odgledala onako lepo od početka do kraja... Šta ću desilo se... :ne_znam: :blush:
Početak trke mnogo obećavao.. ali na kraju samo četiri vozača u istom krugu i to iz dva tima :huh:... nadam se da ne grešim :uns:...
Ferari me prilično neprijatno iznenadio, mada mi nije krivo :wicked:
RBR standardan, Fetel odličan, ali Veber opet rauočaravajuć...
Meklaren dostojan protivnika...
Videćmo, možda se nešto i desi do kraja... mislim malo više neizvesnosti...
Sledeći MC...

Nadam se da ce se Kimmi zasititi rellya jer mu nikako ide u NASCARU pa sledece godine da dodje u RBR xD

Apsolutno moja najveća želja, da se vrati u F1!!!:D:)

Casiraghi
22.05.2011, 15:18
Jos nekoliko stvari:
Sada se valjda vidi da Masa nije izgubio titulu zbog poslednjeg kruga 2008. vec jednostavno nije rodjen da bude sampion.

Masa je titulu izgubio zbog nekih kikseva pre Brazila,tamo je savrseno odvozio.A cak i da je uzeo titulu to ne znaci da je veliki sampion,jer tad je imao najjaci bolid(uz Meklaren sa kime je tad Ferari bio prejak)a skoro svako moze sa jakim bolidom da ima jednu sezonu jaku.Masa je u F1 kao Niki Hejden u MotoGP,samo sto Masa eto nije uzeo ni tu jednu titulu.Pravi sampioni opstaju kroz godine i mogu i sa nesto slabijom masinom da urade nesto.

bice
22.05.2011, 15:20
Odlicna trka, Sumi sjajan pono odlican start,svaka cast kralju...:wthy::wthy::wthy:
Dokle vise Fetel???Pa ako se ovako nastavi decko ce obezbediti titulu na polovini sezone,ali vidi se da RB nema bas sjajan tempo kao pre,tkao da ocekujem uzbudljivu trku u MC-u...

Nebojsa
22.05.2011, 15:21
Masa je titulu izgubio zbog nekih kikseva pre Brazila,tamo je savrseno odvozio.A cak i da je uzeo titulu to ne znaci da je veliki sampion,jer tad je imao najjaci bolid(uz Meklaren sa kime je tad Ferari bio prejak)a skoro svako moze sa jakim bolidom da ima jednu sezonu jaku.Masa je u F1 kao Niki Hejden u MotoGP,samo sto Masa eto nije uzeo ni tu jednu titulu.Pravi sampioni opstaju kroz godine i mogu i sa nesto slabijom masinom da urade nesto.

Sjajno receno, apsolutno se slazem. Rekao sam ono zato sto jos uvek postoje fanovi Ferarija koji tvrde da je Masa trebao da bude sampion 2008. i da je Hamiltona namerno pustio Sutil ako se dobro secam.

Lorenzo-fan
22.05.2011, 15:23
Potpisujem

Casiraghi
22.05.2011, 15:24
Sjajno receno, apsolutno se slazem. Rekao sam ono zato sto jos uvek postoje fanovi Ferarija koji tvrde da je Masa trebao da bude sampion 2008. i da je Hamiltona namerno pustio Sutil ako se dobro secam.

Bio je to Glok,koji nije otisao da promeni gume kad je kisa pala i onda je bio nenormalno spor.Tacno je da postoje teorije zavere i ne bi bilo nezasluzeno ni da je Masa to uzeo ali nema nezasluzenih titula u F1,jer tu nema losih odluka sudija i ne znam ni ja cega.Sampion je onaj ko skupi najvise bodova a to je bio Hamilton i sto se mene tice sasvim zasluzeno jer je covek imao dosta i pobeda + konstantnost od Albert Parka do Interlagosa.

Vladan
22.05.2011, 15:28
Nije bio nenormalno spor,nego je razlika ogromna u gumama za suvo i kisu

Mr.M
22.05.2011, 15:28
Massa je pukao titulu te godine u Madjarskoj kad je stao 3 kruga pre kraja a vodio je , to je bila MADJARSKA valjda xD ... Neki kvar je bio ja ostao sokiran tad ... Plus u Interlagosu 300m pred cilj izgubi titulu , secam se da je Blazicko se tad derao do Brazila xD

Dusan
22.05.2011, 15:29
Jedna od zanimljivijih trka, i ponovo Fetel pobedio, svaka mu cast :wthy:

Casiraghi
22.05.2011, 15:30
Nije bio nenormalno spor,nego je razlika ogromna u gumama za suvo i kisu

Pa zbog toga je bio sporiji od ostalih,nisam to bas najbolje rekao ali razumes poentu. :D

Tony_G
22.05.2011, 15:40
Sve ste vec rekli, za mene opet najvece razocarenje sto drugi timovi ne mogu da isprate Red Bullovu brzinu u boxu.

@ Nebojsa: Rekao si da je Meklaren odmogao Luisu sa sporijim pit stopom, medjutim on je pre tog pit stopa zaostajao oko 1.5, a posle 2.5, znaci da su odradili istom brzinom razlika bi ostala 1.5 sec, ali u svakom slucaju se Hamilton priblizio i pored slabog pit stopa ali ocigledno da na ovoj stazi DRS nema uticaj kakvom sam se nadao. Problem je u prilazu a i cinjenica da DRS moze da se ukljuci tek kad se prodje kroz startno-ciljnu liniju, tako da se ne koristi na celom pravcu.

I dalje mislim da Red Bullovi vozaci ne rpave razliku u trci u odnosu na ostale (Hamiltona, ponekad Buttona i Alonsa), ali su stvarno nadmocni u boxu, a to je na ovoj stazi presudno, bojim se i na sledecoj. Steta sto nije bila ovakva slika u Turskoj, gde je mnogo lakse prestizanje.

Nebojsa
22.05.2011, 15:47
@Tony

Ali bas tih 7 desetinki do sekundi bi Luisu dali jednu ili dve prilike da prestigne Fetela. Ne kazem da bi se to desilo 100% i da bi Hamilton pobedio, ali bas zbog toga sto je izgubio u boksu nije imao pravu priliku.
I da to sto DRS nije mogao da se koristi na celom pravcu je nevidjena glupost, imali bi bar 5,6 prestizanja vise.

Vanja #66
22.05.2011, 15:49
UF, trebalo je preziveti ovu trku. Prvih 20 krugova sam bio u extazi, ali nakon toga na mene je neko prosuo ladnu vodu, ladnu ko tastino srce. Ko je to bio, ne mogu da se setim imena...

A da, Stefano Domenikali! On je covek koga jedinog mogu okriviti za ovaj promasaj danas. Fernando je uradio sve sto je trebao i mogao, a za onaj start, reci su suvisne! I nedovoljne!

Ima tu jos neko, to je Pet Fraj, tehnicki direktor. Mozda u vezi njega gresim, ali on je direktor i kao takav mora preuzeti punu krivicu! Novo zadnje krilo je trebalo da se donese danas na trku, umesto toga, proglaseno je nelegalnim, a direktor je morao da proveri sve pre nego sto je dozvolio da se napravi.

Massa izgleda ne moze da se pronadje vec drugu godinu za redom, i rekao bih da je to nakon Madjarske 2009 i one stravicne Barikelove opruge. Nije da ga ne razumem, preziveo je horor, ali ako nije spreman da nastavi, bolje da ne nastavlja. Stvarnost je surova, ali nikad netacna.

A mislim da Vettel pokazuje zaista sampionski karakter. Pred kraj trke, ne da nije uzmakao ili pogresio, cak bih rekao da je imao i dosta lufta. Button je pokazao klasu i pokazao da ubedljivo najbolje cuva gume, on i Heidfeld su vozaci dana, mada je Heidfeld bolje odradio posao, ali Buttonov uspeh ima veci znacaj, tako da su jednaki.

Tony_G
22.05.2011, 15:53
@ Nebojsa Pa Luis je i ovako imao priliku, spustio je ispod jedne sekunde ali vise od toga nije mogao, Red Bull ima nevidjenu prednost u brzim krivinama, Vettel je uvek imao mnogo bolji izlaz na pravac, i dok DRS pocne da deluje oni budu vec na kraju pravca. Poslednjih deset krugova su vozili na ispod sekunde, da nisu zajebali box kako ti kazes onda bi bilo poslednjih 15 krugova na ispod sekunde, ali ne viidm da bi situacija bila drugacija. Morali su brze od Red Bulla da odrade pit stop da bi to imalo uticaja, jer bi onda izasao ispred Vettela i onda bi on njega zadrzavao. Ali je nemoguce uraditi brze od Red Bulla jer oni radi za 3-3.7, jedino cemu mogu da se nadaju je da urade istom brzinom....

Nebojsa
22.05.2011, 15:56
@Tony

To si delom u pravu, ali mislim da je Luisu malo falilo i da je bio u pravoj poziciji (tj da je bio jedno pola sekunde blizi) da bi isao u manevar, a u tim situacijama je on obicno bolji.

Tony_G
22.05.2011, 16:00
@ Vanja Nije Stefano Domenikali upropastio trku Alonsu, stvar je u tome sto je Vettelu dovoljan jedan krug na cistoj stazi i on napravi razliku u odnosu na Alonsa, jbg ali Red Bull je toliko bolji od Ferrarija, tako da u konkretnom slucaju izmedju Red Bulla i Ferraria nije presudan box, vec taj jedan ili dva kruga po cistoj stazi koji mnogo vise koriste Vettelu nego Fernandu. I komentatori su rekli da je Alonsova jedina sansa ako ode u box u isto vreme kao Red Bullovci da zadrzi poziciju, sto se i desilo kad je otisao u isto vreme sa Webgerom.

Nebojsa
22.05.2011, 16:03
Pet Fraj je apsolutni genije i ja bih njega voleo da vidim na celu Ferarija, mislim da sam to vec napisao nekoliko puta. Problem je sto je sada uticaj Ferarija nesto manji nego ranije. Da je takva gimnastika sa pravilima i zadnjim krilom bila napravljena tokom Sumi-ere, ne bi bilo problema.

trivun
22.05.2011, 16:10
fenomenalna trka,najuzbudljivija sto se tice mene,RBR i McLaren su ponizili sve na stazi,a najvise je ponizen Alonso koji je bio citav krug za Vettelom i Hamiltonom sto je jezivo,videlo se da Hamiltonu nijanse nedostaju da obidje Vettela,Button covek je sto se tice taktike tata-mata za njih,Heidfeld alal mu vera,Webber podbacio,Schumacher solidna trka,sve u svemu odlicna trka a sledeci je MC gde se bas ne nadam uzbudlivoj trci kad se setim samo prosle godine:facepalm:

trivun
22.05.2011, 16:15
Hamilton,Button,Webber i Alguersuari pod istragom jer nisu usporili kad je bila zuta zastava,bezveze, mada ako ih kazne zadrzace svoje pozicije sem mozda Alguersuarija

Tony_G
22.05.2011, 16:22
To mi stvarno nije jasno, jedino sto znam je da ne sme da se prestize pod zutom zastavom, ali "usporiti" je tako nedefinisan termin da je to neverovatno. Pogotovo sto ne vazi isto za sve. To je verovatno zbog onog izletanja Kovalainena, npr Vettel je taman prosao kad je ovaj izleteo, a Hamilton je tek nailazo, i sad on zato sto se nesrecno nasao u toj poziciji treba da izgubi vreme u odnosu na Vettela? Glupost. A u sledecem krugu vec nije bilo zastave.

Nebojsa
22.05.2011, 16:41
Jbg, moc birokratije, zuta zastava se racuna za sektor, i pise da vozaci moraju usporiti i voziti opreznije, ako to ne urade, sudije imaju pravo da ih kazne, iako to nije obavezno. Ali u pravu si da je to potpuno idiotski, nije uopste definisano koja je to brzina ili sta to znaci voziti opreznije, sve je u okviru ,,sudijskog uverenja``, dve reci koje me redovno iziritraju u bilo kom sportu.

Vanja #66
22.05.2011, 16:46
Nesto ne vidim da se taj njegov genij ispoljava. Ne opovrgavam, ali ocigledno da ga neko zaustavlja, a ne mislim na Di Montecemola. A za Domenikalija cu reci da nijednu titulu nisu uzeli od 2008, a i 2008 su uzeli jer je u McLarenu bio Kovalainen, koji nije na nivou Hamiltona, Masse i Raikkonena. Ocigledno da nije dorastao zadatku, a da nije Italijan, mislim da bi odavno pokupio kofere. On je ipak na celu i ima neposredanuticaj na strategije vozaca, tako da sa te strane mislim da je kriv. Ne znam za Stellu, ali on i Alonso su prosle godine uzeli 5 pobeda, tako da njemu nista ne moze da se kaze. Nisam ni u jednom trenutku pomislio da Alonso moze pobediti, videlo se da Vettel, nerado ovo govorim, a i Hamilton, moze brze, ali sam se bar nadao podijumu, mislim da se dotle ipak moglo. Ne znam, mozda iz mene govori navijac, a ne objektivni posmatrac.
Nesto se drasticno mora promeniti, jer ako se ovako nastavi, nece izgubiti samo ovu sezonu, vec verovatno i sledecu, s obzirom da se pravila za 2012, zasad, koliko ja znam, ne menjaju drasticno, ako se uopste i menjaju.
S druge strane, u RBR i Mclarenu sve je sjajno, niko im to ne moze opovrgnuti. Makar je energetsko pice ispravilo sve greske od prosle godine, a i mladi Vettel.

Vanja #66
22.05.2011, 16:48
Ma kakva bre zuta zastava, to sad Spanci pokusavaju nesto da izvuku. Ne cudi me, ali nije ok!

Vladan
22.05.2011, 17:11
Na kraju nista ;)
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/260378/mclaren-drivers-and-webber-receive-reprimands/

Rossini
22.05.2011, 18:48
link za snimak F1 katalunja???

Rossini
22.05.2011, 19:11
..zar niko nema link???e jbg..moram sam da trazim...:)

DinoFC
22.05.2011, 21:43
Ne mogu nista komentarisati,samo da svi jos jednom pogledamo majstorstvo Nanda i potez trke

http://www.youtube.com/watch?v=qywLY0O4y2g&feature=player_embedded

trivun
22.05.2011, 22:28
e moj Nadal kratko je trajalo to njegovo majstorstvo,na kraju je ponizen od strane RB i McLarena i to pred domacom publikom

DinoFC
22.05.2011, 22:55
e moj Nadal kratko je trajalo to njegovo majstorstvo,na kraju je ponizen od strane RB i McLarena i to pred domacom publikom

Sta moze kada nema bolid?Ni ne pogadja me ova svakodnevna blamza Ferrarija.

Ovo sto je uradio na startu,zbog toga je vrijedilo gledati utrku.

trivun
22.05.2011, 23:38
alal vera Alonsu za start,to niko nije ocekivao i videlo se da je bio resen da se pokaze pred domacom publikom,medjutim kasnije plac majke bozije, nakon prosle trke ja sam mislio da ce vise da pariraju RB i McL,U Monte Carlu verujem da ce svi doci sa skoro indenticnim performansama,jer 4 dana za neke promene je nista

Mr.M
23.05.2011, 09:42
U MC bolje da ne dolaze ... RBR ce da dominira u Monte Carlo maximalno ... Napravit ce pole a gde se moze prestizati u MC ??? Kroz tunel ? lol ... Ja se nadam bar kojem sudaru ...

Tony_G
23.05.2011, 10:30
Ne mora da znaci da ce Red Bull biti tako dobar u Monte Carlu. Oni su nezaustavljivi na stazama sa brzim i srednje brzim krivinama, u Monte Carlu je svaka druga krivina sikana, a i ove ostale su relativno spore. Nznm da li si primetio koliko je Hamilton u Spaniji stizao Vettela u onom sporom poslednjem sektoru, dok u prva dva nije mnogo mogao. Plus je Meklaren tradicionalno dobar u Monacu. Mada je i dalje realno da Red Bull pokida kvalifikacije, a da se Meklaren izjednaci u trci.

Mr.M
23.05.2011, 11:06
Pratio sam live timing ali nije ga bas u zadnjem stizao ... Hamilton ga je u prvom najvise tukao , u drugom su bili srednji a Vettel je imao 0.1 ,0.2 u zadnjem ;) ... Bar je tako bilo na LT

trivun
23.05.2011, 12:13
upravu je Tony G,Hamilton ga je dobijao u zadnjem sektoru i to je bas bilo vidno,u prvom sektoru mu nije mogao nista a u drugom je bio malo sporiji,a sto se tice MC jedna od najsporijih staza a spore staze najvise leze Webberu a i Button ce imati dobre sanse jer tu treba dobra strategija ,s obzirom da se vozi 78 krugova bice zanimljivo videti na koliko ce se zaustavljanja ici i kako ce se trka razvijati sa ovim novim stvarima

Tony_G
23.05.2011, 15:38
Pratio sam live timing ali nije ga bas u zadnjem stizao ... Hamilton ga je u prvom najvise tukao , u drugom su bili srednji a Vettel je imao 0.1 ,0.2 u zadnjem ;) ... Bar je tako bilo na LT

Ja kad kazem zadnji sektor konkretno mislim na onaj deo posle krivine 10 do zadnje krivine, a merenje vremena je na liniji cilja, a Vettel se u poslednjoj krivini uvek odvajao mnogo zbog KERS-a i zato sto je Red Bull inace mnogo bolji od Meklarena u takvim krivinama, ali Hamilton bi mu se uvek priblizio do te krivine ali posle nista...

trivun
23.05.2011, 16:04
RB misli da ih je ferari poceo spijunirati na jucerasnjoj trci,oni misle da ih je ferari prisluskivao

MLADOSTLE
23.05.2011, 21:40
Srecan rodjendan Rubensu Barikelu!!!:biggrin::f1::drm::ajde::happy::happy: 39

Tony_G
23.05.2011, 23:28
Da da srecan rodjendan!

Inace od kad sam poceo da pratim F1 navijam za Rubinha. Pobedio je na prvoj trci koju sam gledao, 2000 u Hockenheimu po kisi i to tako sto je startovao 18-ti.
A najvece razocarenje A1 ring, nisam siguran da li 01/02 god. kad je vodio celu trku i zakocio pre cilja da bi Schumi prosao kao prvi. "Dobra" stara vremena.