PDA

Pogledati punu verziju : 2011 Formula 1 Turkish Grand Prix - Istanbul Park Circuit

Mr.M
17.04.2011, 22:43
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5d/Istanbul_park.svg/800px-Istanbul_park.svg.png

Krugovi : 58
Duzina Kruga : 5.538km
Duzina Trke : 309.396km
Prva Trka : 2005
Najvise Pobeda : Felipe Massa (3)
Najvise Pobeda Konstruktora : Ferrari (3)
Datum Odrzavanja Trke : 8.5.2011.

Jos jedna trka briljantnog uma Hermanna Tilkea. Trka koja nema mnogo idealnih mesta za preticanja , ima mesta ali ne idealnih. Trka koja vrlo lako moze da bude interesantna ali i monotona , kako zasto ?
Trenutno stanje u F1 je takvo da Red Bull dominira iako tj verovatno ce Vettel da uzme pole position ponovo i ako povede u trci to ce biti jako tesko za pratiti jer ce se verovatno odaljiti i trka ce da postane monotona , sa druge strane , vrlo je izvesno da McLaren moze da napravi dobar posao i povede i navuce Red Bull da ih juri. Ferrari nikako nije savrsen , nakon 3 trke jedva se drze i mislim da ne trebaju puno ocekivati ako se dodatno bolid ne usavrsi. Renault je nakon 2 dobre trke malo podbacio u Kini ali nadaju se da ce vratiti formu u Turskoj. Mercedes je prosle sezone napravio odlican posao u Turskoj i vrlo je izvesno da to moze ponoviti. Force India,Toro Rosso i Sauber ce se zadovoljiti bodovima skoro pa sigurno kao i Williams koji je trenutno jako daleko od bodova. Maldonado i Barichello su jako ocajno krenuli u novu sezonu. Virgin,Lotus i HRT nemaju sta previse ocekivati.

2010 bili smo svedoci trci tj jako interesantnoj trci koja nas je na trenutke zaledila pa u skorasnjici i mozda umalo odlucila sezonu. Svega je bilo , ali pocnimo od pocetka , prema ockivanju Vettel,Webber,Button i Hamilton su odlicno krenuli trku , da bi se naposljetku dogodio sudar Vettela i Webbera koji je prvi put doveo u pitanje njihov kolegijalni odnos. Vettel je trku zavrsio a Webber je morao u box i na kraju se morao zadovoljiti 3.mestom. Zatim smo imali pitanje Hamiltona boxu , ako mu se Button priblizi da li ce ga napasti i cist odgovor ne ,ali se Button oglusio o naredbu i prosao Lewis-a da bi indirektnom naredbom krug kasnije morao da ga pusti.
Prosle godine Mercedes je bio odlican sto im daje nadu , Ferrari je bio ocajan i mora pokusati nesto novo ako zeli da pobedi.

Nakon 3 trke stanje u F1 ove sezone je sledece

1. Vettel - 68
2. Hamilton - 47
3. Button - 38
4. Webber - 37
5. Alonso - 26
6. Massa - 24
7. Petrov - 17
8. Heidfeld - 15
9. Rosberg - 10

Stanje kod konstruktora je sledece :

1. Red Bull - 105
2. McLaren - 85
3. Ferrari - 50
4. Renault - 32
5. Mercedes - 16
6. Sauber - 7
7. Force India - 4
8. Toro Rosso - 4

Najvise pobeda je zabiljezio Felipe Massa , cak 3 , jednom prilikom je izjavio da se u Turskoj oseca kao kod kuce , da su ljudi jako ugodni iako prosle sezone nije napravio rezultat. Pored Brazila najvise voli Tursku i videt cemo ove sezone da li ce napraviti bolji rezultat u odnosu na proslu sezonu.

Ovo je jedan krug u Turskoj sa Mark Webberom u Red Bull simulatoru

http://www.youtube.com/watch?v=dTKwgNP9_es

Nebojsa
17.04.2011, 23:03
Cekaj Miko, nismo se jos opasuljili od Kine ti vec otvaras Tursku, polako :D Salim se naravno, odlican uvod.
Samo jedna mala primedba. Nadam se da si ovo briljantni um Hermana Tilke mislio krajnje ironicno, mislim da niko nije unazadio Formulu kao on. Staze su mu monotone i bez mesta za preticanje sa retkim izuzecima poput Kine (i corava kokoska...), staze su mu pokazatelj svega sto je lose u F1, korporativizam, marketing, malo pravog trkanja. Na njegovim stazama vise se vodi racuna o VIP lozama nego o stazi. A i njegovo shvatanje voznje je debilno, smatra da je jedini nacin za stizanje dug pravac sa jako sporom krivinom, a ostatak staze je cisto vozanje.
Ako pitas pravog F1 fana koja mu je omiljena staza, niko ti nece reci jedan od Tilkedroma, vec prave staze, poput Monce, Spa, Silverstona ili slicno.

trivun
17.04.2011, 23:19
svaka cast na jos jednom otvaranju miko,mada pozurio si,imamo jos 3 nedelje do turske,to je citava vecnost,nego konacno cemo da imamo trku koja se vozi u neko normalno vreme,verovatno ce se malo ko sloziti sa mnom ali meni se ova staza svidja,nije mi omiljena ali mi je ok,svakako red bull ima lose uspomene na ovu stazu i svakako jedan od incidenata koji su oni izazvali a koji je takodje obelezio sezonu jer to je bila jedna od najvecih gluposti koju su napravili kao tim,ferari ima 3 nedelje da nekako da sredi onaj auto ili mogu polako da pocnu da razmisljaju o 2012,znam da je rano za takve stvari ali meklaren i red bull sustalno u vrhu i beze im,RB ima vec preko 50 poena u odnosu na ferari,tako da ferari nema vremena za gubljenje,ako misle da uhavte priklucak bolje neka srede bolid sto pre dok razlika nije postala katastrofalna,meklaren je pokazao da je za sada jedina ekipa koja moze da se nosi sa mocnim RB pa neka tako i nastave ali kao sto rekoh 3 nedelje je mnoooooogo,zato bice vremena za sve rasprave i kalkulacije

Nebojsa
17.04.2011, 23:30
Zapravo nisu tri nedelje tako mnogo kao sto se misli. Ferari mora da pravi potpunu revoluciju bolida, a za to ce im trebati odredjeno vreme. Kada imas problem sa pouzdanoscu, on se moze resiti nekom analizom i popravkom, ali kada treba da ispocetka pravis aero paket (a on se uvek radi ispocetka ako ne valja) to zahteva odredjeno vreme. Ali ja se i dalje pitam sta se sa tim autom desilo izmedju testiranja i trka. Na testovima su bili u rangu Red Bula, nekad malo i ispred, ali sada kao da su unazadili koncept. Mislim da domenikalijeva glava trenutno stoji na panju, i da ce ga jos koji kiks skupo kostati.

Mr.M
17.04.2011, 23:36
Ja sam mislio da su dve sedmice ali nema veze xD ... Ne , mislio sam ipak , sve na stranu kreirati staze bas nije lako kao sto to Tilke readi , jesu one monotone ali ... Staze jesu lose ali ipak treba ih kreirati :)

trivun
22.04.2011, 14:16
ljudi izgleda da ce ovo biti zadnjji put da gledamo VN Turske posto se sledece godine nece voziti jer se organizatori staze i glupi eklston nisu slozili,posto je bernie odlucio da poveca cenu organizacije trke sa 13 miliona na 26 miliona sto je duplo vise a organizatori nemaju da plate tako da izgleda da je vise necemo gledati,steta staza nije bila losa

Mr.M
22.04.2011, 19:54
Mozda je tako i bolje jer imali bi 21 trku sledece sezone , svake godine sve vise i vise :) ... Mora neko i izaci

trivun
22.04.2011, 20:29
slazem se miko mora neko i izaci ali gde bas turska,sto ne izadje brazil ili madjarska dve najgluplje staze u F1 trenutno

Mr.M
22.04.2011, 20:52
Meni je Interlagos interesantan , nije duga staza , mozda cak i najkraca trenutno , ja volim Brazil , Hungaroring je takodje interesantna ali glupa :p

trivun
22.04.2011, 21:07
brazil ne da je mozda nego sigurno najkraca medju staza koje su trenutno voze,naravno najkraca staza ikad je austria A1 Ring ali interlagos kao staza mi se ne svidjam,hungaroring je glup jedino je dobro sto je blizu nas pa onaj ko ima, moze i da ode da gleda trku uzivo,indianapolis treba vratiti iako bernie je rekao da dok je on tamo to se nece nikada dogoditi,ali ameri sad zavrsavaju neku novu stazu u teksasu i treba vratiti recimo staza koja je odnela zivota jednog od najvecih vozaca,ali je super a to je san marino-imola,staza je ekstra

Mr.M
22.04.2011, 21:20
Imola , da staza je extra , ja na F1 2006 uvek predjem preko onog pijeska pred ciljom xD ... Indianapolis mi je isto bila draga ali nista od nje vise

trivun
22.04.2011, 21:24
san marino je prva staza koju treba vratiti,indianapolis mozda se vrati kad ova mumija od bernija ode iz F1,ali otom potom,ali sto se tice turske nadam se da ce ova zadnja trka biti i najbolja od svih VN turske koje su se do sada vozile

STEXX
01.05.2011, 18:25
I ja se slazem da se treba vratiti Imola.Kad vec spominjem Imolu danas je sedamnaesta godina od naseg gubitka najboljeg.

Vladan
01.05.2011, 18:29
Dobrodosao na forum :bye:
Da,danas je 17 godina od preranog odlaska Sene,za mene nije bio najbolji,ali jedan od najvecih svakako

STEXX
01.05.2011, 18:32
Ja sam Mladostle,ali nece da mi se aktivira profil pa sam novi uzeo.

Mr.M
04.05.2011, 01:03
Najavljuje se kisa , kao i u Maleziji i Kini ? :ne_znam:

Sam Hornish Jr.
05.05.2011, 17:54
Bitnije od kise Red Bull najavljuje ispravan kers a to je losa vest za sve ostale jer ih je i ovako "napitak" drao.

Sam Hornish Jr.
05.05.2011, 18:01
slazem se miko mora neko i izaci ali gde bas turska,sto ne izadje brazil ili madjarska dve najgluplje staze u F1 trenutno

U Brazilu smo uvek imali najbolje trke, odakle ti to da je glupa. WTF. Za Hungaroring se slazem.

Mr.M
06.05.2011, 11:30
Formula 1 se preselila u Evropu, a prva ovosezonska trka na "starom kontinentu" biće vožena u Turskoj. Na kišnom "Istanbul parku" odvožen je i prvi trening, a "vlasnik" najbržeg kruga bio je Fernando Alonso iz Ferarija. Španac je vozio u vremenu od minuta i 38.670 sekundi. Iza njega su bili dva vozača Mercedesa GP, Niko Rozberg (1:40.072) i Mihael Šumaher (1:40.132), kao i dva člana Lotus Renoa GP, Nik Hajdfeld (1:40.338) i Vitalij Petrov (1:40.401).

Šampion i vodeći u plasmanu, Sebastijan Fetel iz Red Bula bio je zvanično 17. sa vremenom 1:44.954. Ipak, ovaj rezultat bi sigurno bio drugačiji, da Nemac nije izleteo sa vlažne staze i udario u zaštitnu ogradu. Fetelov RB7 udario je vrhom u ogradu i pretrpeo znatno oštećenje. Jedini kome vreme nije izmereno je bio Luis Hamilton iz MekLarena.

Trka je zakazana za nedelju u 14 časova.

OFF : DOMINIRAJ!

bice
06.05.2011, 11:35
O bice dobro,najzad kisa,ocekujem Sumija na podijumu :D

Mr.M
06.05.2011, 11:37
Ja Alonsa na najvisem xD

Icegirl
06.05.2011, 11:57
Eh... Ja bih najvise volela da Massa pobedi :) Ali posto je to malo verovatno, ocekujem konacno nekog od crvenih na podijumu... Go Ferrari :cheer::f1:

Mr.M
06.05.2011, 14:50
Alonso tek 11 na drugom treningu , Button cini mi se 1. , Vettel nije ni izasao , nadam se da nece do sutra popraviti bolid za odlicnu trku xD

Vladan
06.05.2011, 14:56
Evo rezultat ;)

Prvi nezvanicni
http://www.formula1.com/results/season/2011/850/6839/

Drugi nezvanicni
http://www.formula1.com/results/season/2011/850/6840/

Sumi odlican :f1:

bice
06.05.2011, 15:05
Sumi 3. i 4. odlicno :cheer::f1::f1:

Mr.M
06.05.2011, 15:10
Q3 ce za Schumia biti uspeh xD

bice
06.05.2011, 15:13
Kad su sutra kvalifikacije?

Mr.M
06.05.2011, 15:19
13 a trka u Nedelju u 14

bice
06.05.2011, 15:21
Ja sutra idem u skolu u 2. smenu :wall::wall::wall:

Vladan
06.05.2011, 19:45
Ferari ima novo krilo ;)

http://www.formula1.com/wi/597x478/tvimages/2011/turkey/fripic4.jpg

Alonso

I arrived in Istanbul this evening along with the team on the usual charter flight that we use for European races. I was in Maranello from Monday night onwards: we had programmed some work in the simulator to prepare for these first few races of the European part of the season and so it was the perfect opportunity to meet up with the engineers to discuss how development is coming on with the 150° Italia. Already in Turkey, we will have a few new aerodynamic components, but further updates are due to arrive in the following races. We know we have to take a significant step forward in terms of performance if we want to get back to fighting for the top places, especially in qualifying. I’m not expecting a major change in Istanbul: on Friday we will see if the new parts work the way we are expecting, but we are well aware that the others have not been twiddling their thumbs these past few weeks, so it’s impossible to say today where we are compared to our main rivals.

We’ve had a slightly longer break than usual and it was useful to pause for breath after the first run of races outside Europe. I made the most of it to spend time with my family, but also to concentrate on upping my training level, working mainly on the bike.

The Istanbul circuit is very technical, with many different types of corner, some serious ups and downs and a couple of places where overtaking was possible in the past: this year that should be even more the case thanks to the moveable rear wing. This element has proved to play an important part in making overtaking easier, but the factor that has the biggest effect on whether one driver can pass another is the difference in tyre performance, as we clearly saw in China. When you end up in trouble with the tyres, it gets very difficult to defend your position from another driver, even if his tyres are just a few laps fresher than yours. Usually, the Istanbul race is pretty demanding on tyres and so it will be very important to get an understanding of their behaviour in Friday’s free practice. At the moment, the weather forecast looks very uncertain, especially for Friday, which adds a further unknown to this weekend.

I don’t want to make any predictions about the final result: we know it will be tough for us, but the will to work hard and to do well is not lacking. I saw that these past few days in Maranello where everyone is working very hard, from Domenicali to the mechanics, so that everyone can get on top of the situation in their own area as soon as possible. It is this great desire to get the job done that makes the people at Maranello so special.

Vladan
06.05.2011, 19:52
Moze i dalje

http://www.youtube.com/watch?v=nwZiTuH7Jcs&feature=player_embedded#at=92

We had quite a positive Friday, and it was especially good that we were able to test both wet and dry tyres. I hadn't really driven the wets so I'm pleased that I finally had some opportunity to use them. Also, my sessions were quite eventful with three spins in Turn 11. All in all, our car confirmed the performance improvement from China, so we can look forward to the rest of the weekend. We still have some questions relating to the set-up but I am confident we will sort them out tomorrow

Mr.M
06.05.2011, 20:24
Mercedes ce po obicaju biti los ,Ferrari ce valjda dobiti na pole jer je vreme da Alonso ili Massa dobiju xD

bice
06.05.2011, 20:26
Nece,kisa je,i tu Sumi dominira,videcemo ga kao i na prosloj trci onako dobrog :)

Vladan
06.05.2011, 20:26
Mercedes je dosta napredovao u odnosu na pocetak sezone i vjerujem da su jos napredovali za ove tri nedelje ;)

Mr.M
06.05.2011, 20:36
Kisa je najavljena za trku , kvalifikacije su suncane 100 posto ali kisa je bila najavljena i za sve 3 trke ranije :)

deki94
06.05.2011, 20:47
Ljudi pitanje: Sada sam čuo da kreće neki novi kanala Sport Kluba i kažu da će prenositi F1? Da li će ti prenosi biti na ovome glavnom SK kanalu?

Sam Hornish Jr.
06.05.2011, 21:35
Ja ovde gde gledam prognozu kise nema ni u subotu ni u nedelju.

zamlatuljko
07.05.2011, 11:35
bice tezak vikend za ferari , sto se tice pol pozicije fetel je favorit a pobednika treba traziti u trojci hamilton-baton-fetel odnosno ko najbolje sklopi strategiju

Mr.M
07.05.2011, 12:18
Ja ga trazim u Alonso , ostali me ne zanimaju xD... Schumi odlican na 3-em treningu , 2-gi. Ali kvalifikacije ponovo , night mare for Schumi

Miss Poison
07.05.2011, 12:28
Mihael me pozitivno iznenadio. Mozda pobjednika treba traziti ovako: Fetel - Sumaher - Hamilton :)

Mr.M
07.05.2011, 12:39
Ponavljam - Q3 za Schumia i to da se udara nogom u guzicu xD

DinoFC
07.05.2011, 14:06
Nema svrhe ovo sta komentarisati.Trositi bezbeze prste i tastaturu.

Moja reakcija na kraju kvalifikacija :haha::haha:

Miss Poison
07.05.2011, 14:11
Taman se ponadah za Sumija...

kasijus
07.05.2011, 14:21
Je l' se bese u Istanbulu prosle godine desio onaj sudar izmedju Red Bulovih vozaca, pa su obojica ispali, a onda McLaren preuzeo vodjstvo ?

Mr.M
07.05.2011, 15:07
624 Alonso 4.ti put 5 mesto u kvalifikacijama , o Boze

Ricma
07.05.2011, 15:25
Je l' se bese u Istanbulu prosle godine desio onaj sudar izmedju Red Bulovih vozaca, pa su obojica ispali, a onda McLaren preuzeo vodjstvo ?
Pogodio si stazu.Nadam se da se secas i ona preticanja izmedju Batona i Hamiltona?:D
Sto se tice Sumija bice bolje.Sve je manja razlika izmedju njega i prvoplasiranog Fetela.::)
Samo sutra da ne zezne trku i da ne zavrsi gore od trenutne pozicije.

Mr.M
07.05.2011, 15:29
Da je citao moj uvod u stazu znao bi da je to ta staza :biggrin:

kasijus
07.05.2011, 15:56
Pogodio si stazu.Nadam se da se secas i ona preticanja izmedju Batona i Hamiltona?:D
Sto se tice Sumija bice bolje.Sve je manja razlika izmedju njega i prvoplasiranog Fetela.::)
Samo sutra da ne zezne trku i da ne zavrsi gore od trenutne pozicije.

Da, da, naravno da se secam, srecom izvukli su se i priveli trku kraju. Sto se mene tice, nemam nista protiv da se situacija ponovi :D

Da je citao moj uvod u stazu znao bi da je to ta staza :biggrin:

Izvinjavam se, ali ja po navici na forumima kliknem na poslednju stranu teme, ne zameri :D

bice
07.05.2011, 16:14
Prokleta skola nijedne kvalifikacije nisam odgledao jer se pogodi da uvek subotom kad je F1 idem u skolu:facepalm::facepalm:
Rosberg 3. sjajno je to,RB-ov dvojac opet prvi i dugi,Sumi 8. ali ponovo kvalifikacije kobne za njega,bar je prvi put u TOP10 u ovoj sezoni :)

Dusan
07.05.2011, 16:23
Fetel nastavlja da dominira, Hamilton 4. :tu:

Sam Hornish Jr.
07.05.2011, 17:37
A da probaju i drugi da piju red bull...

Mr.M
07.05.2011, 17:41
Primetio sam da Liuzzi stalno pije , bas ga ide :lol1:

Vladan
07.05.2011, 19:00
Sta reci kad Fetel posle 5 minuta zavrsi trening i ne izlazi vise na stazu.To ubija ovaj prelijepi sport!
Ali je bar borba za ulazak u Q3 bila izuzetno zanimljiva.
RB ocekivano najbolji,Meklaren druga sila,Mercedes bolje izgleda,Niko odlican,Sumi me razoicarao,mada se zali na grip i da je imao problema i tokom Q2.Vidjecemo sjutra,dobro startuje pa bi mogao da profitira,a nisu daleko od Ferarija i Meklarena,bar ne od Batona rekao bih.

Mr.M
07.05.2011, 19:11
Rosberg ponovo odlican u kvalifikacijama po meni bio a ima odlican start , jos ako napravi dobru taktiku mogao bi napraviti dobar rezultat

zamlatuljko
07.05.2011, 21:46
gledao sam danas sk prime i ono sto mi je zapalo za oko je to da komentatori malko skripe nije to kao moto gp, da li je trema ili nesto drugo ali kao da nisu nikad gledali f1( ne mislim nista lose), takodje su se trudili da objasne sta se desavalo u pretohden 3 trke , pa nova pravila tako da je preno smalo bio haotican ali dobro samo su hteli gledaoce da uvedu u trku i sezonu...verujem da ce se popraviti vremenom...
btw jel moze sk prime da kupi prava za 24h le mana? ja bi prvi gledao bez prestanka, zadnje 3 godine ne propustam...

aleksandar
08.05.2011, 02:21
EKIPO SK PRIME-a,

SAMO DA VAM SE ZAHVALIM STO PRENOSITE F1. DAKLE HVALA, HVALA, HVALA....
SAMO NAPRED, NAJBOLJI STE!!!!!

Mr.M
08.05.2011, 13:18
Jos pola sata , nisam proveravao , zasto Massa nije startao u Q3 ... Vamos Fernando!!!

Dusan
08.05.2011, 13:27
Vec poceo prenos na SK Prime :biggrin: :tu:

Miss Poison
08.05.2011, 13:44
Ajmo sad za Vettela :) :srce:

bice
08.05.2011, 13:45
Ma Sumi zakon,podijum za njegana kraju :cool:

Miss Poison
08.05.2011, 13:47
Vidjecemo... Ja bih voljela, ali...

bice
08.05.2011, 13:53
Nek pobedi Fetel a Sumi da bude 2. ili 3. nije problem :D

Lorenzo-fan
08.05.2011, 13:54
Idemo uzivo za minut na http://www.ustream.tv/channel/top-crap---biggest-wracks

bice
08.05.2011, 13:57
Ja usao i nisam cuo zvuk u opste,reko opet nesto zajebali :D

bice
08.05.2011, 14:06
Ja ne mogu da cujem zvuk,samo vidim sliku

Petrove mamu ti tvoju,jesi morao da udaris Sumija majmune glupi :mad::mad:

Pablo
08.05.2011, 14:08
Ajde povremeno obavestavajte sta se desava na trci, nemam tv!

bice
08.05.2011, 14:17
Jbt Masa pretekao Hamiltona:krsta::krsta:
Odose u boks.

bice
08.05.2011, 14:27
Krug 15 Hamilton presao Rosberga i sada je Button 4. a Rosberg 5.

Poredak trenutno:

1.Fetel
2.Weber
3.Alonso
4.HAMILTON
5.ROSBERG
6.Massa
7.Button

Glupi Sutil i Barikelo opet zakacili Sumija i odletelo parce sa njegovog bolida,dokle vise stoko jedna:mad::mad:
i tako dalje,ali tek su poceli da odlaze u boks neki od vodecih vec bili ;)

Pablo
08.05.2011, 14:28
Dobro, dobro! Dopada mi se za sad! Hvala, Bice! :)

bice
08.05.2011, 14:36
Krug 20 velika borba izmedju Mase i Rosberga,Massa prvo presao Rosberga ovaj mu vratio 2 krivine posle,zanimljiva trka trentuno.

Aleksa
08.05.2011, 14:36
Aaaa..hoce li neko objasniti komentatorima da DRS se nemoze koristiti na celoj stazi..vec samo na jednom delu staze koji se odredi pre trke!!!

bice
08.05.2011, 14:38
Krug 22,Rosberg gubi 2 pozicije od Masse i Buttona.

Aleksa dobrodosao na forum,jbg trenutno ja ne mogu da uticem,ali to je fatalna greska,valjda ce se ispraviti do kraja trke ;)

Aleksa
08.05.2011, 14:39
Hvala na dobrodoslici..nije fatalna greska..ali pomalo smara sto su ubedjeni da je svako preticanje ili pokusaj preticanja zbog uticaja tog...uh nesmem da opsujem...od DRS-s :D

bice
08.05.2011, 14:41
Krug 24 Button presao Msssu koji je imao jako kocenje i odmah otisao u boks.

Pa sta ces, bice bolje na sledecoj trci.

bice
08.05.2011, 14:50
Krug 29 Alonso sa spoljasnje strane prelazi Webbera i prelazi na 2. mesto.
Dok Massa pokusava da odbrani poziciju od Buttona.

bice
08.05.2011, 15:37
Kraj trke,izvini Pablo nisam mogao da pisem ovde nisam ja bio na kompu,najbolja trka u ovoj sezoni puno preticanja,i evo Fetel ponovo prvi,Webber pa Alonso,Rosberg 5. sasvim dobro ali Sumi tek 12. njega su ovu trku najvise ostetili ovi,Prvo Petrov pa onda Barikelo i Sutil,bice bolje...

Mr.M
08.05.2011, 15:37
Bice bez uvrede , ali si se napalio na ovu trku :lol1:

Solidna trka , jako mi je drago da se popravljamo , 3-ci smo , sto je odlicno :biggrin: U Spaniji ce Alonso da pobedi i skine proizvodjace pica sa najviseg postolja , dosadili su vise , razlika je ogromna , pocinjem sumnjati da je dostizna uopste ako Vettel ne bude izletao ... Ali sta da kazem , Ferrari je bio dobar , Massa 11 , ali vise nesreca i gluposti u boxu , Lewisu svaka cast na poslu uprkos velikim problemima, Button promasio taktiku... Bice Schumi je kriv oba puta kada je dobio udarac pogotovo prvi put , zajebao je Petrova a vise samog sebe , Petrov ga je prosao celom duzinom bolida i ovaj majmun od Schumachera ga je zahvatio , seljak , sledeca je Spanija za 14 dana xD

bice
08.05.2011, 15:38
Nisam,zasto to mislis?

Petrov je kriv po meni,niej Sumi nista kriv branio je poziciju ;)

amare@stoudemire
08.05.2011, 15:39
dobra trka ne secam se kad sam gledao trku sa ovoliko preticanja.....

Mr.M
08.05.2011, 15:43
Bice bez uvrede ali Schumi je po meni trebao dobiti kaznu prolaska kroz box , previse gledas navijacki prema Schumiu pa ne vidis realnost , nije branio poziciju , pozicija se brani pre nego sto mu dodje blizu za prolazak ,Petrov je njega prosao za punu duzinu bolida i ovaj je osvetnicki namerno pokusao zakaciti Petrova i umalo da Petrov ni kriv ni duzan nastrada , pogledaj koji snimak.
Drugi put se Schumi previse uneo i napravio jos jednu glupost isao je na Barikela sto mi nema smisla , ali OK , volis Schumia verovatno bi ja isto postupio da je Alonso u pitanju , ali realnost je realnost

Pablo
08.05.2011, 15:44
Bice, hvala ti!!! Drago mi je za Fetela! :)

bice
08.05.2011, 15:45
Za Petrova se i ne vidi lepo ali ajde da kazem da je Sumi "kriv" iako mislim da nije,ali ono za Sutila i Barikela nije u to sam ubedjen.

Mr.M
08.05.2011, 15:48
Protiv Petrova je klasicna ona Schumieva ljutnja i bes i po meni pravi glupost a Barrichella je lupio jbt isao na njega ...

Miss Poison
08.05.2011, 15:50
@bice
Kako ti pobijedi Sumiii, uu :D

Trka je bila dobra, prva polovina mi je onako bila, nista posebno, osim kad je Sumi otisao u pit u 2 krugu, pa poslije pokusavao da nadoknadi izgubljeno (bolje bi mu bilo i da je poslednji startovao, nego ovako). Ali druga polovina je bila za uzivanje, mada je Fetel bio daleko ispred svih, kao i uvijek., sto je pocelo da mi smeta. Nema neke akcije oko podijuma. Ali poslije kad je bilo Veber - Alonso, mnogo je interesantnije. I Sumi - Masa, takodje veoma interesenatno na kraju. Sta da kazem, drago mi je. Hamilton je isto jako dobar bio.

Mr.M
08.05.2011, 15:52
Zakljucak : Vettel odjurio i aj cao :lol1:

bice
08.05.2011, 15:54
Miss i ti me zezas :(:(:cry::cry::cry:

Kad budu izbacili na YT pa cu ovde da vam pokazem ;)

Miss Poison
08.05.2011, 15:55
Ma ne zezam, samo sto si pricao kako ce Sumi do podijuma, pa eto. Mada je dobar bio danas ;)

bice
08.05.2011, 15:56
On je imao voznju dobru,dosta preticao ali jednostavno ovi mali sudari su ga omeli da dodje do bodova.

Miss Poison
08.05.2011, 15:58
Ma omeo ga je onaj u 2. krugu samo.

Vanja #66
08.05.2011, 16:06
WASSUP GUYS!!!

nije da sam novi, ali nisam postovao ovde.
sta vise reci, sve ste vec pokrili,
vetel odjurio,
mark se izborio,
ALONSO ODLICNO ODVEZAO, steta sta je izubio no.2,
hamilton klasika,
rosberg - ocekivao sam vise,
button pogresio strategiju, a mogao je ispred hamiltona,
massa malo lose srece, malo lose voznje, ali ako ovako nastavi ferrari ce mu reci: HVALA NA SVEMU, SRECAN NASTAVAK KARIJERE NEGDE DRUGDE.
sumi vise nije isti kao pre 5 i vise godina, ali sam ubedjen da i dalje velikim delom ucestvuje u razvoju mercedesa.
kamui kobayashi je svima pokazao po koji vec put da je sjajan, a i kako treba odvezti dobru trku. mislim da bi ferrari trebao ozbiljno da razmislja o njemu, ako stvar sa kubicom propadne.
sledeca stanica-pobeda u katalunji za alonsa.

Vamos Alonso, Forza Ferrari!

kasijus
08.05.2011, 17:05
moram da priznam da sam vise ocekivao od Hamiltona, katastrofalan pocetak, nezgoda u pitu, na kraju je i dobro prosao. Baton je po mom misljenju bolje vozio, ali - tri stopa ?!

Red Bul - nista novo. Mark ocigledno posle problema sa bolidom izgubio poziciju, ali nikakav problem za njega da je vrati.

Ferari - Alonso teoretski nije mogao bolje. Sto se Mase tice, velika steta sto nije uzeo bodove, stvarno nije imao srece, dva puta u boksu, vecinu trke vozio u trojcu, prvo Baton-Hamilton-Masa, pa Hamilton-Rozberg-Masa, pa Hajdfeld-Masa-Baton...Nikako da pokaze sta moze, a danas je mogao dosta...

Rozberg posle sjajnog pocetka ocajno izvezao, dosta mu je i peto mesto...

Za mene je pozitivan utisak trke - Kobajasi. Navijao sam da udje u bodove, uspeo je, sjajan vozac.

Veliki minus od mene ide Sumaheru. Atributi koje bih mu sada pripisao nisu za svacije usi :D Nikad ga nisam cenio kao coveka, pogotovu nakon proslogodisnjeg incidenta sa Barikelom...ma nula !!

Moram da priznam da nisam dosad video da KERS i DRS ovoliko uticu na dinamicnost trke, u svakom slucaju, boljitak...

Srdjan Erceg
08.05.2011, 22:03
Aaaa..hoce li neko objasniti komentatorima da DRS se nemoze koristiti na celoj stazi..vec samo na jednom delu staze koji se odredi pre trke!!!

Ciao Alksa,

Da, malo samo se zaneo. Oprostićeš, nadam se, ali zarđao sam malkice kada su četvorotočkaši u pitanju.

Biće bolje, samo treba malo vremena. Samo šaljite kritike, komentare, pitanja, tu smo. Cilj je da bude najbolje što je moguće.

Hvala.

Pozdrav,

Srđan

Srdjan Erceg
08.05.2011, 22:07
gledao sam danas sk prime i ono sto mi je zapalo za oko je to da komentatori malko skripe nije to kao moto gp, da li je trema ili nesto drugo ali kao da nisu nikad gledali f1( ne mislim nista lose), takodje su se trudili da objasne sta se desavalo u pretohden 3 trke , pa nova pravila tako da je preno smalo bio haotican ali dobro samo su hteli gledaoce da uvedu u trku i sezonu...verujem da ce se popraviti vremenom...
btw jel moze sk prime da kupi prava za 24h le mana? ja bi prvi gledao bez prestanka, zadnje 3 godine ne propustam...

Ciao Zamlatuljko,

Da, uhvatila se malo prašina kada je F1 u pitanju i generalno kada su u pitanju četvorotočkaši. Nije opravdanje, ali smo pomalo svi uzbuđeni, ne samo zbog F1, već zato što ćemo biti u prilici da na SK Prime puštamo i snimke MotoGP-a i ostalih stvari. Ja uvek na auto-moto vodenicu, ali biće i drugih sjajnih sportova.

Kažem, samo pišite, da budemo bolji.

Hvala.

Pozdrav,

Srđan

Lorenzo-fan
08.05.2011, 22:37
Dobri ste vi komentatori, ali ja i Trivun smo zabavniji zato sto mi nemamo nikakva pravila nego to komentarisemo na nas nacin, jeste da vi imate 200000 gledalaca a mi 200. Svaka vama cast sto komentarisete pred toliko ljudi, ali onda moras paziti sta govoris ali kad ja i on na ustream-u komentarisemo pred 200 onda mozemo da kenjamo sta god hocemo.

Vladan
08.05.2011, 23:39
Kakav prenos danas na SK Primeu,tako se prenosi F1,nista se ne propusta :wthy:

Fetel nastavlja sa izivljavanjem,Veber je imao par greski ali na kraju je i on dosao na svoje.Alonso je izvukao maksimum,ocekivao sam bolji tempo od Meklarena.Rozberg odlicno krenuo,ali jednostavno ovaj Mercedes ne mzoe bolje od toga.Sumaher je kriv na pocetku bio,nije se lose drzao,ipak je rano morao u boks,ali on ima problem i to veliki.Da li je to zbog simulatora ili zato sto ne moze vise ne znam.Zao mi je da ga gledam u ovakvom stanju...

Nova pravila ;)

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/formula_one/13326363.stm

zamlatuljko
08.05.2011, 23:43
Ciao Zamlatuljko,

Da, uhvatila se malo prašina kada je F1 u pitanju i generalno kada su u pitanju četvorotočkaši. Nije opravdanje, ali smo pomalo svi uzbuđeni, ne samo zbog F1, već zato što ćemo biti u prilici da na SK Prime puštamo i snimke MotoGP-a i ostalih stvari. Ja uvek na auto-moto vodenicu, ali biće i drugih sjajnih sportova.

Kažem, samo pišite, da budemo bolji.

Hvala.

Pozdrav,

Srđan
da vas ne slusam i gledam na moto gp mislio bi da ste amateri ovako pretpostavljam da ja samo u pitanju naglo prebacivanje sa jednog sporta na drugi, plus vrlo malo vremena za pripremu posto u samo kod nas se uvek sve radi u 5 do 12, takodje malko gresite sa vozacima ko je gde ,
neko je danas spomenuo valeri umesto vitali petrov ...
i onda kad ste se pogubili da je veber out , bio je u boksu i kad na live timing-u pise out znaci da izlazi iz boksa...nemoj misliti da sam ovim postom mislio nesto lose samo ukazujem na greske, i hvala na odgovoru nisam ocekivao da cu biti u kontaktu sa komentatorom to je stvarno veliki plus

Srdjan Erceg
09.05.2011, 00:18
da vas ne slusam i gledam na moto gp mislio bi da ste amateri ovako pretpostavljam da ja samo u pitanju naglo prebacivanje sa jednog sporta na drugi, plus vrlo malo vremena za pripremu posto u samo kod nas se uvek sve radi u 5 do 12, takodje malko gresite sa vozacima ko je gde ,
neko je danas spomenuo valeri umesto vitali petrov ...
i onda kad ste se pogubili da je veber out , bio je u boksu i kad na live timing-u pise out znaci da izlazi iz boksa...nemoj misliti da sam ovim postom mislio nesto lose samo ukazujem na greske, i hvala na odgovoru nisam ocekivao da cu biti u kontaktu sa komentatorom to je stvarno veliki plus

Pozdrav Zamlatuljko,

Hvala na informacijama. Svaku kritiku i komentar doživljavamo samo kao nešto što će nam pomoći da budemo bolji.

Što se tiče grešaka, sigurno je da ću ih napraviti još, ali ću se potruditi da se ne ponove. Stoga, još jednom molba, samo pišite.

Veliki pozdrav,

Srđan

Dusan
09.05.2011, 08:15
Cestitke Fetelu :wthy:

Dupla pobeda RBR-a

RRolfo
09.05.2011, 09:11
Svaka cast komentatorima! Nisam dugo uzivao u F1 kao juce! Znaci pohvale Srkiju koji razbija realno i njegovom kolegi! Samo napred. Kidate!

Tony_G
09.05.2011, 12:14
@ Zamlatuljko
Mnogo si bre kritican, ja se secam komentatora koji su prenosili na RTS-u pre sto godina, pa na BE92, na FOX-u, to je bila prava katastrofa, osim naravno legendarnog Veljka Petrovica. Ali secam se npr dok su Sumi i Barikelo bili u Ferrariju i sad ulazi Sumi u box i na grafici pise Sumaher i odbrojava mu vreme, a cujes komentatora koji kaze da je greska na grafici i da se po kacigi koja je crvena vidi da je Barikelo (a on naravno nosi boje Brazila), i onda posle par krugova ulazi stvarno Barikelo i pise na grafici Barikelo, a komentator kaze: Izgleda da je Rubens imao neki problem cim mora opet u box. Veruj mi dosla su bolja vremena sto se tice komentatora.
Samo jedna primedba na prenos GP2 u nedelju ujutru: Komentarisao je sam Veljko Petrovic, neophodan je jos jedan komentator, niko ne moze sam da prenosi trke, postane previse dosadno.

Tony_G
09.05.2011, 12:44
Inace sto se tice same trke vidim da ste u nesuglasici da li je Sumi pogresio ili Petrov, ja bih rekao da je Sumi. Nemam nista protiv njega, covek je legenda i zbog njega je formula dozivela ovakvu ekspanziju, ali ovde je pogresio, prosto Petrov je imao unutrasnju stranu u krivini i Sumaher je tad morao da popusti, a on je skrenuo u Petrova, mogao je samo da vozi paralelno sa Petrovim i na sledecoj krivini bi on imao unutrasnju stranu i tako bi odbranio poziciju, to je nekoliko vozaca uradilo u duelima.
Vidim neko rece da je ocekivao vise od Hamiltona, i ja sam ali prvo los start, onda je kampovao iza Batona i na kraju greska mehanicara, tako da je jos i dobro prosao sa 4. mestom.
A da li ste primetili kako su mehanicari Ferarija spori? Obavljaju promenu guma za 4 - 4.5 sec, a Red Bull za 3 - 3.5 sec, nakon 4 pit stopa to je prevelika razlika, i to je kostalo Masu dobre pozicije na kraju, sve sto bi on uradio na stazi mehanicari bi anulirali u boxu. Stvarno steta jer je imao tempo, bio je brzi i od Batona i Rozberga, mozda i Hamiltona, sve ih je prestigao u prvom stintu.

Mr.M
09.05.2011, 12:55
U pravu si Tony , Massa je imao jako dobar bolid , zadovoljan sam uradjenim , do Spanije da napravimo bolid i da Fernando dodje do pobede :biggrin:
VAMOS FERNANDO!!!FORZA FERRARI!!!

Nebojsa
10.05.2011, 17:36
E judi pozdrav posle kraceg odsustva. Zao mi je sto nisam prisustvovao svecanom trenutku i prvom prenosu F1 na SK, ali imate moju punu podrsku i bicu redovan od sledece trke.
Sto se tice trke...
1. Izivljavanje Red Bula, Fetel je bio nedostizan, Veber bi isto bio da nije imao nekih problema u drugom stintu, kada se vratio na opcione, oduvao je Alonsa i pokazao koliko je taj bolid ustvari jak... Ono Fetelovo ponasanje u Q3 je bilo bahato, da izadje iz automobila na pola kvalifikacija... Koliko god da si ispred, takvo ponasanje nije kulturno... Ne mora da izlazi da bi sacuvao gume, ali je takvo ponasanje ipak malo problematicno.
2. Ferari izgleda mnogo bolje, stabilniji je i Alonso izvlaci max iz njega, ali mislim da Fetel vec moze da slavi titulu, jer stvarno ne vidim da ce neko u dogledno vreme moci dovoljno da napreduje da ih sustigne, bice onih super inspirisanih trka poput Luisa u Kini, ali ne na stalnom nivou. Masa me je pozitivno iznenadio onim stizanjem Hamiltona pred boksa, mislio sam da sanjam.
3. Meklaren ostao gde je bio i pre, nekako su najmanje napredovali od svih top timova.
4. Kamui Kobajasi!!! Kako obozavam tog coveka, da startuje sa krugom zaostatka, docice u bodove bez da je iko primetio, na kraju prvog stinta oko 15 kruga bio je 5i ?!?
5. Mercedes je takodje napredovao, Niko je bio 3i u Q, ali mu je ritam opadao tokom trke. Sumi nije bio los, ali je sam kriv za dva od tri kacenja koja su mu se desila. Pogotovo za ono sa Petrovim, posto je o tome bilo rasprave. U svakom slucaju od njih treba ocekivati uzlaznu putanju.
Toliko za sad, imam jos zapazanja ali necu smarati... Srecno sa prenosima i da ih zadrzite sto duze.

Tony_G
10.05.2011, 18:12
@ NebojsaNS
Kazes za Vettela da je nedostizan, i mozda je tako, mada ja mislim da razlika nije tako velika u trci, problem je sto ce on uvek razbiti na kvalifikacijama, startovati prvi i u 90% slucajeva sacuvati prvu poziciju i dok se u prvom krugu svi medjusobno prestizu on napravi razliku od sekund i onda je odrzava i povecava za po par desetinki po krugu. Realno 10 sec na kraju trke ispred Alonsa nije najveca razlika koju sam video, Sumi je ostvarivao po 2/3 puta vece razlike u svoje vreme. Nekako mi se cini da Vettel najvise profitira na startu i u boxu, jer kao sto rekoh Red Bull je od Ferarija brzi u menjanju guma za citav sekund, sto je nedopustivo. A dokaz da u samoj trci razlike nisu tako velike je Kina, gde je Hamilton na startu prestigao Vettela, i dok neki okrivljuju taktiku Red Bulla sa manje zaustavljanja to ustvari nema nikakve veze, jer nikad nije bilo razlike u brzini izmedju njih dvojice.
Btw ne smaras sa zapazanjima, slobodno ih jos napisi...

Mr.M
10.05.2011, 20:40
Voleo bih videti Vettela da starta recimo 5. dok za Webber on ima ocajan start , u trci izvlaci jedino rezultat

zamlatuljko
10.05.2011, 23:39
@ Zamlatuljko
Mnogo si bre kritican, ja se secam komentatora koji su prenosili na RTS-u pre sto godina, pa na BE92, na FOX-u, to je bila prava katastrofa, osim naravno legendarnog Veljka Petrovica. Ali secam se npr dok su Sumi i Barikelo bili u Ferrariju i sad ulazi Sumi u box i na grafici pise Sumaher i odbrojava mu vreme, a cujes komentatora koji kaze da je greska na grafici i da se po kacigi koja je crvena vidi da je Barikelo (a on naravno nosi boje Brazila), i onda posle par krugova ulazi stvarno Barikelo i pise na grafici Barikelo, a komentator kaze: Izgleda da je Rubens imao neki problem cim mora opet u box. Veruj mi dosla su bolja vremena sto se tice komentatora.
Samo jedna primedba na prenos GP2 u nedelju ujutru: Komentarisao je sam Veljko Petrovic, neophodan je jos jedan komentator, niko ne moze sam da prenosi trke, postane previse dosadno.

nemoj me pogresno shvatiti ja samo ukazujem na manje greske nista vise, posto znam kako covek vodi moto gp , verujem da ce vremenom to biti kako dolikuje...nisam mislo nista lose...

Tony_G
11.05.2011, 00:05
Ma znam naravno, i ja se nerviram kad god komentatori pogrese, ali hocu samo da kazem da sam cuo mnogo gore greske od onih koje su pravili u nedelju.

Nebojsa
11.05.2011, 00:27
@Tony G, Miko
Slazem se ja sa vama, i ja bih to voleo da vidim, ali je cinjenica da taj bolid moze mnogo i da Seb ne mora da ide do same ivice da bi pobedio. To je sada realnost i sada ga je tesko sada stici. Jedno bi mi zeleli stvarnost je nesto drugo.