PDA

Pogledati punu verziju : 2011 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix - Shanghai International Circuit

Mr.M
10.04.2011, 15:31
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/Shanghai_International_Racing_Circuit_track_map.sv g/800px-Shanghai_International_Racing_Circuit_track_map.sv g.png

Krugova : 56
Duzina Staze : 5.4km
Duzina Trke : 3105.6km
Prva Trka : 2004 se odrzala
Najvise puta pobedio : Barrichello,Alonso,Schumacher,Raikkonen,Hamilton,V ettel,Button (1)
Najvise konstruktorskih pobeda : Ferrari (3)

Jedna od interesantijih trka u sezoni. Ranije (2004-2008) je bila pri kraju F1 kalendara , ali od pre nekoliko godina (2008 - ???)je prebacena medju prvih 5 trka. Trka na kojoj se na nekoliko prostora moze vrlo lako prestizati. Za sve ljubimce F1 biti ce pravi uzitak.
Jos jedna trka koja odgovara Red Bull-u , pogotovo u kvalifikacijama.
Kao i u Maleziji , u ovo doba godine u Kini se vrlo lako kisa moze ocekivati cemu smo svjedocili i prosle godine.

Trku karakterisu i jos neke stvari , jako uzak prostor za ulazak u boks.
Prosle sezone smo bili svjedoci jedne jako uzbudljive trke, kise koja je Red Bull-a doslovce unistila nakon sjajnih kvalifikacija , napada dvojaca istoimenog tima (medjusobnog) , Hamiltonovo zaglavljivanje izmedju Schumachera, trka kroz box izmedju Hamiltona i Vettela. Preticanje Masse od strane Alonsa na ulasku u box. Trka u kojoj SC moze dosta puta da izadje , po 2-4 puta i svaka prednost koja se ostvari ne mora da dodje do izrazaja , greskom jednog vozaca moze da smanji vasu prednost od 30 sekundi... Da bi ste pobedili u Kini morate da budete stvarno profesionalan vozac i da ostanete skoncentrisani tokom cele trke.

Prosle sezone je slavio Jenson Button ispred Lewisa Hamiltona i Nice Rosberga ,a Red Bullovi su se smestili na 6 i 8 poziciji sto nam daje motiv da ova trka nece proteci u dominaciji Vettel-a.

Ako se osvrenemo na Istoriju ove staze , Ferrari je tri puta slavio , McLaren dva puta a Renault i Red Bull samo jednom.
Nikada isti vozac nije slavio 2 puta , a od kada se vozi u Sangaju po 1 su slavili

2010 - Button
2009 - Vettel
2008 - Hamilton
2007 - Raikkonen
2006 - Schumacher
2005 - Alonso
2004 - Barrichello

Nakon 2.trke stanje je :

Vettel - 50
Button - 26
Hamilton - 22
Webber - 22
Alonso - 20
Massa - 16
Heidfeld - 15
Petrov - 15

Konstruktori nakon 2.trke

Red Bull - 72
McLaren - 48
Ferrari - 36
Renault - 30

Jedan krug u Kini sa Mark Webberom

http://www.youtube.com/watch?v=2BtbJrzAbgo

Mr.M
12.04.2011, 16:10
Kvalifikacije ce biti u 08:00 u Subotu a trka u 09:00 u Nedelju

trivun
12.04.2011, 18:07
kina je lepa staza a takodje tu isto kao i u maleziji zna cesto da padne kise,no bude li red bull nastavio ovako da dominira nece biti dobro za sampionat,jedino ih kisa moze malo pomeretiti

vesna8.11
12.04.2011, 20:31
http://scenery.cultural-china.com/chinaWH/upload/upfiles/2010-08/19/shanghai_international_circuit65a8dd6515e2c7fb2df1 .jpg

Odlicna najava trke, MikoSurvivor.

Mr.M
13.04.2011, 23:20
Sta mislite ko ce dobiti trku ? Hvala Vesna

Casiraghi
14.04.2011, 10:19
kina je lepa staza a takodje tu isto kao i u maleziji zna cesto da padne kise,no bude li red bull nastavio ovako da dominira nece biti dobro za sampionat,jedino ih kisa moze malo pomeretiti

Pa Fetel je izuzetno jak po kisi,to pokazuje otkad je dosao.Tako da kisa njemu nece smetati da pobedi opet,sad ostaje pitanje da li ce biti najbrzi.

Nebojsa
14.04.2011, 14:38
Hej, ljudi, pozdrav, izvinjavam se sto nisam dugo pisao, gomila obaveza, ispiti, i ono sto je odlagano zbog ispita. No i to dolazi kraju pa cu moci da se posvetim malo pravim stvarima :D Nadam se da sam vam nedostajao :biggrin: Trku u Maleziji sam odgledao u snimku, malo sta se promenilo, za mene su utisak pocetka sezone Renoi i kontakt Alonsa i Hamiltona. Po meni je Hamilton tu potpuno bespotrebno kaznjen iako sam Alonsov navijac, klasican trkacki incident, ono sto je on radio je po meni potpuno dozvoljena defanzivna voznja, samo jednom je promenio pravac kretanja, bez ugrozavanja sebe ili drugih vozaca, Nando je pogresno procenio situaciju, mislio je da je bolid kraci, iskljucivo je njegova krivica za kontakt. Na kraju je Luis dobio kaznu, Nando nije dobio nista. No, za nas to znaci nastavak ,,neprijateljstva`` izmedju Hamiltona i Alonsa. Budite ubedjeni da ce posle svega kuvati ispod Hamijeve zute kacige. Ako budu na istom delu trkalista u borbi za poziciju bice jako veselo.
Staza u Sangaju, jedan od retkih dobrih Tilkedroma, mozda i jedini uz Tursku koji se po nekim elementima moze porediti sa pravim F1 stazama. Dva ,,puz`` zavoja sa komplikovanim temenom, jako dugacak zadnji pravac, sa najduzim periodom punog gasa uz Moncu i Blansimo na stazi Spa. Nekoliko prilika za preticanje, ovu stazu niko nece moci da prezivi bez KERSa, toga su verovatno svesni i u RBRu i ako stvarno imaju nekih problema, ovo ce im biti vrlo neprijatno iskustvo, pogotovo na tom zadnjem pravcu gde im ni genijalan Njuijev aeropaket nije od prevelike pomoci, bice glineni golubovi. Veliki test za vozace i automobile, mnogo tehnickih elemenata koje treba savladati i mislim da bismo mogli dobiti prvi put realnu sliku kakvi su dometi debitanata. Staza ima jaka kocenja i nezgodna je za gume, ali je u veoma dobrom stanju i degradacija ce biti podnosljiva, nikako u rangu Malezije. Ako vreme bude promenljivo (a razocaralo nas je u Maleziji), varijable se umnozavaju.
Bice zanimljivo i videti da li ce neko napraviti neke modifikacije na bolidima. Rekao sam da treba sacekati Evropu za to, ali nikako ne bih iskljucio da se vec u Kini pojavi jos koji tim sa flexi krilima, pre svega Ferari, Reno ili Mercedes. Za sve se spekulise da rade na nekoj od modifikacija Red Bul sistema, s tim da je Ferari najblizi i da ce i ovaj put u petak probati neku varijantu, za druga dva tima se pretpostavlja da cekaju evropske trke.
Sve u svemu, veselje u najavi...

trivun
14.04.2011, 14:39
zaboravio sam da kazem odlican uvod mikosurvivor,a sto se tice trke vettel je jak po kisi nije mi drago sto cu ovo reci,i uz duzno postovanje prema svim vettelovim navijacima,nemam nista protiv momka sasvim je ok, ali voleo bi da na trci zavrsi negde nazad, cisto da se sampionat zakomplikuje,jer kako je pocelo ovo bi moglo da lici na 2009 kad je bron gp na startu sve razbijao a tek posle pola sezone su ostali poceli da im pariraju

Nebojsa
14.04.2011, 14:45
zaboravio sam da kazem odlican uvod mikosurvivor,a sto se tice trke vettel je jak po kisi nije mi drago sto cu ovo reci,i uz duzno postovanje prema svim vettelovim navijacima,nemam nista protiv momka sasvim je ok, ali voleo bi da na trci zavrsi negde nazad, cisto da se sampionat zakomplikuje,jer kako je pocelo ovo bi moglo da lici na 2009 kad je bron gp na startu sve razbijao a tek posle pola sezone su ostali poceli da im pariraju

Mislim da ce u ovoj trci parirati, napisao sam gore zasto, a ovo nije kao BronGP 2009, ono je bilo mnogo gore, vec je Malezija pokazala da su Red Bulovi uhvatljivi i da ce uz malo razvoja bolida i flexi krila Ferari, Meklaren i Reno biti blizu.

trivun
14.04.2011, 14:51
nadam se da ce parirati ferari,meklaren i reno biti blizu jedino sto vettel posle samo 2 trke ima skoro jednu trku prednosti(u bodovima) u odnosuna buttona sto je mora se priznati mnogo

Nebojsa
14.04.2011, 14:58
Ali je tek pocetak sezone... Pre ili kasnije ce poceti oni problemi sa pouzdanoscu i tada ce ostali uhvatiti. Gledajuci trku u Maleziji, imam utisak da je RBR bio jos dominantniji prosle godine, ali nije rano napravio prednost zbog okolnosti, a reper mi je Veber, za kojeg se ne moze reci da je neuhvatljiv drugima.

trivun
14.04.2011, 15:04
da istina tek je pocetak i ima jos 17 ili 18 trka zavisi hoce li se bahrein naknadno voziti i delimicno si upravu kad kazes da ce imati pre ili kasnije problema jer oni su vec imali problema u maleziji tacnije webber verovatno se secas da je na startu trke pao sa 3 na 10 e a razlog tome bio je da je webber imao problema sa kvacilom i on je to javio svojim mehanicarima u krgu za zagrevanje zato je prvih par krugova bio los tako da su za red bull vec poceli neki problemi,mada se ovaj put webber dobro i prosao ali verovatno bi bio i bolji da mu je sve bio uredu sa autom

stefan12
14.04.2011, 15:05
da li bi mogli otvoriti temu o igricama formule jedan naprimer F1 2010

Nebojsa
14.04.2011, 15:17
Govorim o tempu, ako pogledas njegova vremena, nije bio uopste dominantan, a i Fetel je bio znacajno brzi od drugih samo na opcionim gumama. I sam Veber je priznao da im je na pravcima jako falio KERS, ovde ce to biti jos izrazenije. Uspeo je da bude dobro plasiran zbog problema Hamiltona, Alonsa i Petrova, pitanje je kako bi bio plasiran da se sve nije izdesavalo.

Nebojsa
14.04.2011, 15:19
da li bi mogli otvoriti temu o igricama formule jedan naprimer F1 2010

Slobodno otvori, dobra je ideja, ili cu ja ako ne znas, ja ne znam koliko se to igra ovde, ali kontam da ima ljudi. Ja sam zadnje igrao F1 2002. Bas sam star majko mila :D

trivun
14.04.2011, 15:25
uredu kad govorimo o tempu u maleziji mi se cinilo da vettel nije izvlacio maksimum iz bolida osim ako nije bilo neophodno i istina pitanje je kako bi webber rosao da se nije sve ono izdogadjalo,ali to je bilo pa proslo sada predstoje druge trke i staze pa cemo videti sta ce biti,definitvno mercedes me je najvise razocarao toliko su se nahvalili...a reno me je najpozitivnije iznenadio

bice
14.04.2011, 15:37
Daj temu o igricama,i ja sam zadnju igrao F1 2002 :D
Inace mislim da po kisi Hamilton i Fetel nemaju konkurenciju,ali ocekujem da Sumi ovoga puta bude u TOP5.

Nebojsa
14.04.2011, 15:41
Slazem se sa ovim bilo pa proslo, ima jos svasta da se izdesava, bice ovo zanimljiva sezona ne sumnjam. Mercedes smo svi precenili, kao Bron, Sumaher, posvetili su se bolidu,imaju ogroman budzet i podrska jednog najvecih proizvodjaca automobila na svetu. U teoriji zvuci odlicno, ali se nesto drukcije desava u praksi. Omasili su dosta stvari u konstrukciji i to se sada vidi. Ostaje pitanje koliko taj bolid mogu da preprave do kraja sezone. Mozda je bolje skartirati, Sumahera vratiti u penziju, uzeti nekog mladog vozaca i novi tim konstruktora i krenuti iz pocetka. Recimo Pol di Resta mi pada napamet od vozaca.

trivun
14.04.2011, 15:57
pol di resta nije losa ideja a mozda i alguersuari i on je dobar vozac, dobro se pokazao u prve dve trke,nesto se prica da bi rozberg mogao u red bull umesto webbera,mada ako cemo iskreno svasta se prica pa na kraju nista ne bude ali otom potom,svkako reno je sve impresionirao u ove dve trke iako tako nastave mogli bi ubrzo da demantuju alonsa koji je nakon australije rekao da uopste nije zabrinut sto nije uspeo da obidje petrova i onako malo potcenjivacki je rekao da on nije ni u igri za titulu a interesantno je da je obe trke jedan reno bio ispred oba ferarija,alonso bolje neka pazi sta prica

bice
14.04.2011, 16:22
Evo interesantne izjave Alonsa.

http://uk.eurosport.yahoo.com/14042011/58/alonso-ferrari-slow.html

Nebojsa
14.04.2011, 16:32
Jedna stvar mi jako prolazi kroz glavu dok citam sve ovo, sta bi bilo da je Kubica zdrav, sa bolidom koji je brzi od Ferarijevog? Covek bas nema srece.
Meni je neobicno da vozac priznaje da ima problema, to obicno znaci da su problemi vrlo veliki. Rekao sam da mi se cini da Ferari ima problem sa upravljivoscu, da ima preupravljanje, jos ako se tome dodaju ovi aerodinamicki problemi, onda je i dobar tempo koji imaju. Ocigledno je da je ta poslednja evolucija promasila temu, jer je na testiranjima Ferari odokativno izgledao ponekad cak i bolje od Red Bula. Domenikali visi na ivici otkaza pretpostavljam, zato je vanredno stanje, a moguce da i Alonso ovako vrsi pritisak, videcemo u narednim nedeljama. Mislim da je Pet Fraj konacno zasluzio da bude top mehanicar u jednom od F1 timova, vreme je, ima iskustva i cini se da je mnogo bolji od Stefana, koji je tu samo zato sto je Ferari hteo da ima Italijana na celu tima, a to se obicno nije zavrsavalo dobro.

Nebojsa
15.04.2011, 08:55
Slobodan trening 1

http://i52.tinypic.com/efgl76.jpg

Ja bih bio uplasen...

Mr.M
15.04.2011, 10:55
Jel se vozilo po suhom ? Ako je odgovor DA uplasen sam xD

Mr.M
15.04.2011, 10:56
2 trening

1. S. Vettel Nijemac Red Bull-Renault 1:37:688
2. J. Button Englez McLaren-Mercedes + 0:00:166
3. L. Hamilton Englez McLaren-Mercedes + 0:00:247
4. N. Rosberg Nijemac Mercedes + 0:00:255
5. M. Schumacher Nijemac Mercedes + 0:00:417
6. F. Massa Brazilac Ferrari + 0:00:819
7. A. Sutil Nijemac Force India-Mercedes + 0:01:047
8. N. Heidfeld Nijemac Renault + 0:01:117
9. V. Petrov Rus Renault + 0:01:171
10. M. Webber Australac Red Bull-Renault + 0:01:639
11. K. Kobayashi Japanac Sauber-Ferrari + 0:01:850
12. P. Maldonado Venezuelac Williams-Cosworth + 0:01:979
13. S. Buemi Švicarac STR-Ferrari + 0:02:083
14. F. Alonso Španjolac Ferrari + 0:02:091
15. J. Alguersuari Španjolac STR-Ferrari + 0:02:140
16. R. Barrichello Brazilac Williams-Cosworth + 0:02:237
17. S. Perez Meksikanac Sauber-Ferrari + 0:02:265
18. H. Kovalainen Finac Lotus-Renault + 0:02:788
19. J. Trulli Talijan Lotus-Renault + 0:03:794
20. N. Karthikeyan Indijac HRT-Cosworth + 0:05:214
21. V. Liuzzi Talijan HRT-Cosworth + 0:06:162
22. J. D'Ambrosio Brazilac Virgin-Cosworth + 0:06:320
23. T. Glock Nijemac Virgin-Cosworth + 0:07:059

Vladan
15.04.2011, 12:43
Miko svaka cast na otvaranju :)
Sve je jasno,RB opet ::)

Nebojsa
15.04.2011, 12:54
Izgleda da RBRu ne smetaju ni ove staze gde je veoma bitan KERS. To je ono najgore, sve sam se nadao kada dodju staze u Evropi da ce popustiti, da ce doci kvarovi i greske, ali toga jos nema i ako se ovako nastavi imacemo jednu sezonu ala Sumi - Ferari. Nadam se da gresim.

bice
15.04.2011, 14:57
Prvi trening 2 sekunde brzi od McLarena :krsta:
Sumi 18. pa 5. dzabe mu treninzi kad je u kvalifikacijama veoma los.:fct:

Mr.M
15.04.2011, 15:00
Videt cemo sutra pravi omjer snaga , ako RBR ponovo dominira , stvarno cu ono :p

Mr.M
15.04.2011, 15:01
Da Bog da se Webber i Vettel sudarili u prvom krugu :lol:

bice
15.04.2011, 15:01
Ja kvalifikacije opet ne mogu da gledam zato sto idem u skolu prepodne :wall::wall:

trivun
15.04.2011, 15:03
nezvanicni treninzi nikad ne pokazuju pravu sliku poretka,tako da ovo ne znaci mnogo u subotu ce se videti da li je neko stigao red bull a jos vise u nedelju na trci

Mr.M
15.04.2011, 15:04
Jeste Trivune , u pravu si , ali 2 sekunde na treningu prednosti :lol:

Dusan
15.04.2011, 15:06
Vettel objasnio cak i na treninzima :D

trivun
15.04.2011, 16:44
da budem iskren miko video sam da na tim nezvanicnim treninzima meklaren zavrsava tamo na nekom 14 ili 15 mestu a napred se probiju neki levi vozaci ako ih smem tako nazvati,tako da nisam iznenadjen ovim ali ja se samo nadam kisi,kad vec nije mogla u maleziji(sto je malo cudno) valjda ce u kini

trivun
15.04.2011, 16:46
ali u svakom slucaju nece valjati ako vettel nastavi da dominira,jer on vec sad ima jednu trku prednosti u odnosu na buttona nakon sam 2 trke,to jemnogo

Mr.M
15.04.2011, 17:42
Trivune , znam , secam se i ja toga , vidjali smo vise slucaja toga , ali nekako ... RBR je pre-dominantan , nadam se kisi ali najavljuju suvo vreme

trivun
15.04.2011, 17:57
svi se mi nadamo kisi jer onda ima da bude ludillo,a nadam se da ce tu biti novi duel izmedju alonsa i hamiltona,po meni njih dvojica prave najinteresantnije borbe u citavoj formuli i zato me ne cudi sto je hamilton rekao da je alonso njegov prost jer on je izjavio da je nejmu alonso najveci konkurent a da vettela jos ne smatra konkurencijom iako je brzi od njega,svakako hamilton i alonso jedina dva coveka koja od dosadne trke znaju da naprave zabavnu

Mr.M
15.04.2011, 22:40
Dobio sam danas za rodjendan celi paket Ferrari opreme , tj nije paket , nego su mi roditelji kupili i napravili paket , dobio sam kacket Ferrari-a , onaj novi ... Majica kratkih rukava i trenerka gore-dole za Ferrari. Tako da sam full Ferrari... xD ... Vamos Fernando !

Casiraghi
15.04.2011, 23:00
Srecan rodjendan,sve najbolje! :D

Nebojsa
15.04.2011, 23:24
@Miko
Srecan!!!
Jos samo da Nando sutra dobije :D

Mr.M
15.04.2011, 23:29
Hvala ... Sutra cu da uzivam , nadam se da ce Fernando upotpuniti dogadjaj , bar sa jednim od prva 3 mesta u kvalifikacijama. Krenuo sam prelaziti sad na Sony 2 F1 2006 , nakon 3 trke , napravio sam lika Lewis Hamilton ,ist isti xD ... U Bahreinu 1 , u Maleziji sudar sa Webberom i u Australiji 2 xD

Nebojsa
15.04.2011, 23:34
http://sport.blic.rs/Ostali-Sportovi/Automoto/196004/Hamilton-I-vernost-ima-svoje-granice-zelim-bolid-sposoban-za-titulu

Zanimljivo. Luis i Red Bul bi bili zla kombinacija, da je Denis jos u Meklarenu o ovome ne bi moglo ozbiljno da se razmislja, ovako ne znam ni sam. Ali ubedjen sam da ovo niko ne zeli, sem Hamiltona i Matesica.

trivun
15.04.2011, 23:40
srecan rodjendan miko i sve najbolje,a sto se tice ovog sa luisom i red bullom hvala bogu od toga nece biti nista,hamilton ima dbre da umre u tom meklarenu,a ni honer to ne zeli da hamilton predje u red bull

Mr.M
15.04.2011, 23:41
Nema od toga nista , kad Webber ode , Raikkonen dolazi u RBR , oni imaju vezu sa njim...

Nebojsa
15.04.2011, 23:46
http://f1racing.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=4472:hamilton-moja-lojalnost-prema-mclarenu-ima-svoje-granice&catid=58:najnovije-vijesti&Itemid=86

Ima i ovo. Ni ja nesto ne verujem da ce preci, ali nikako ne bih ni iskljucio. Sampion uvek zeli sampionski bolid, a to je u ovom momentu RBR.

Nebojsa
15.04.2011, 23:49
Nema od toga nista , kad Webber ode , Raikkonen dolazi u RBR , oni imaju vezu sa njim...

Kimi nazalost nece nazad u F1 koliko god vecina ljudi to zelela, a najrealnija imena za kokpit RBRa sledece godine su Alguersuari i Danijel Rikiardo, posto zele da ojacaju tim iz svoje baze.

Mr.M
16.04.2011, 00:04
Ja mislim da ce jos 2 godine da se vrti u McLarenu ista kombinacija , nego me zanima , Webber ima ugovor do kraja ove sezone samo ?

Mr.M
16.04.2011, 00:06
Imam osecaj da ce Nick Heidfeld sledece sezone u Mercedes , Nemac je a Rosberg ne pokazuje rezultate , Schumi i sledece godine u F1 :lol:

Nebojsa
16.04.2011, 00:07
Da, i verovatno ce se penzionisati na kraju sezone, tj ako bude sampion sigurno, ako ne verovatno. A mislim da i RBR zeli malo da osvezi postavu.

trivun
16.04.2011, 00:08
ma daj to bre pise ko sta hoce,ne bi se hamilton uklopio u red bull,kao sto se vettel nikad ne bi uklopio u ferari,navodno red bull hocee da angazuje roseberg

Nebojsa
16.04.2011, 00:10
Imam osecaj da ce Nick Heidfeld sledece sezone u Mercedes , Nemac je a Rosberg ne pokazuje rezultate , Schumi i sledece godine u F1 :lol:

Sumi je dobro ukaljao ugled sa ove dve godine. Ali sigurno nece uzeti Hajdfelda, pre svega zbog godina. Mislim da oni spremaju Nika za prvog vozaca sledece godine, a da ce mu prikljuciti Di Restu jer je vozac iz njihovog pogona, ili Hulka kao Nemca, mozda i najtalentovanijeg trennutno.

Nebojsa
16.04.2011, 00:12
ma daj to bre pise ko sta hoce,ne bi se hamilton uklopio u red bull,kao sto se vettel nikad ne bi uklopio u ferari,navodno red bull hocee da angazuje roseberg

Rozberg je Mercedesov projekat i nece ga tako lako pustiti, a mnogo neocekivanije stvari su se desavale. Da ti je neko rekao pre 4 godine da ce Alonso biti u Ferariju, da li bi mu poverovao?

Mr.M
16.04.2011, 00:26
U pravu si , 2006 da je neko rekao da Alonso u Ferrari rekao bi da je skrenuo , tek onda kad je presao u McLaren je to bilo nagadjenje recimo da ce mu se osloboditi mesto kad Kimmi ode.

Nebojsa
16.04.2011, 00:30
To je ono sto pricam, F1 je cudan sport, mnogo neprirodnije i neocekivanije kombinacije od ove su se desavale. Hami - RBR je match made in heaven, najbrzi vozac u najbrzem bolidu, ali mislim da je sve ovo njegova prica da bi poboljsao poziciju u pregovorima o produzetku ugovora. Ipak, zanimljivo je kombinovati. Bice zanimljivo to potpisvanje novih ugovora, ubedjen sam da niko nece potpisati posle 2012, jer istice Konkord i nije iskljuceno da najjace ekipe izadju iz F1. Ali o tome narednih dana...

trivun
16.04.2011, 00:43
da kad si vec spomenuo da bi najjace ekipe mogle da izadju iz F1,nesto se spekulise da posle 2012 ferari bi mogao da ode iz formule jer njima istice ugovor sa concordom krajem 2012,tako da ne zna se sta ce dalje,a sto se tice hami-RBR nebojsa ne mora uvek da znaci match made in heaven,kao sto sam rekao pitanje je kako bi se hamilton uklopio u red bull,ja iskreno bi voleo da hamilton ostane u meklarenu

Nebojsa
16.04.2011, 00:51
Govorio sam cisto o onom teorijskom nivou, ne prakticnom, odnosu u trouglu Fetel - Horner - Hami iz prostog razloga sto ni sam ne verujem u taj transfer. Napisacu ja o sustini Konkorda (ugovor asocijacije timova i F1 menadzmenta) i tim problemima narednih dana, ne istice samo Ferariju vec svim timovima, treba se ugovarati novi, ali ako Ferari odluci da izadje verovatno ce to uraditi svi i osnovati novi sampionat.
O ovome se govori prakticno svaki put kada se potpisuje ovaj ugovor, ali ovaj put prica izgleda vrlo realno. Ali kazem pisacu o tome narednih dana.

Vladan
16.04.2011, 00:55
Sumaher ce voziti sigurno i sledece sezone,cilj je da te trece sezone imaju konkurenat bolid,ali kako je krenulo od toga nece biti nista.Niko je flat vozac,nista vise,ni naprijed,ni nazad.Pouzdan,ali nema dovoljno zara,neka ide,slabo on ucestvuje u razvoju bolida...

trivun
16.04.2011, 00:59
lepo od tebe sto ces da nam objasnis u vezi tih ugovora,nego sto se tice sutrasnjh kvalifikacija i prekosutrasnje trke,ferari je rekao da dolaze sa mnogo poboljsanja,i da ce ubrzo i oni imati fleksibilno krilo i sem njih niko nista ne govori o poboljsanjima svi se uglavnom nadaju a i ja se nadam da cemo u naredna 2 dana malo manje gledati vettela kako bezi u daljini a malo vise neke druge vozace

Mr.M
16.04.2011, 01:03
Nadam se da ce Vettel da bude u Alonsovom retrovizoru :)

Nebojsa
16.04.2011, 01:05
@Vladan
Oni stalno pricaju kako spremaju bolid za sledecu godinu, izgledaju jako neozbiljno. A za Sumahera ne znam koliko ce imati motiva da se vozika bez ikakve sanse za pobedu. Niko je ok lik, ali se slazem da nije nista posebno. Ipak, Mercedes je u njega dosta ulozio i siguran sam da ce dobiti sansu kao prvi vozac, pa ako uprska sam je kriv.
@trivun
Ferari peva kroz sumu ne izgledaju nista bolje nego prethodnih vikenda, ali ajde, nada poslednja umire, i Alonso kaze da je sada bolid bolji, ali ne vidim sta su to revolucionarno promenili u nedelju dana. Vec sam nappisao, nadam se da ce Domenikali popiti otkaz i da ce postaviti Fraja, to je jedini nacin da se spasi sezona. Mozda je Briatore bio u pravu, da treba da razmisljaju o autu za sledecu godinu.

Mr.M
16.04.2011, 01:11
Kad bi se Flavio vratio u F1 ... Koja je to legenda , Alonsu stalno davao svoju vikendicu u Kolumbiji ili Brazilu xD

Vladan
16.04.2011, 01:14
@Vladan
Oni stalno pricaju kako spremaju bolid za sledecu godinu, izgledaju jako neozbiljno. A za Sumahera ne znam koliko ce imati motiva da se vozika bez ikakve sanse za pobedu. Niko je ok lik, ali se slazem da nije nista posebno. Ipak, Mercedes je u njega dosta ulozio i siguran sam da ce dobiti sansu kao prvi vozac, pa ako uprska sam je kriv.

Prvi vozac mora da razvija bolid,on to ne radi,to je slabo i Kimi radio,vise je Masa ucestvovao,to znas sigurno ;)
Sumaher ce voziti i dalje prilicno sam ubijedjen u to znajuci njega,on ce sad da se inati,da se dokazuje pod stare dane.
Nece oni otkaciti Nika,oni silni bodovi prosle godine znamo kako su skupljeni,koliko je tu bilo srece,pouzdan vozac,odlican da bude drugi u RBu jednog dana npr...

trivun
16.04.2011, 01:16
tu se slazem sa tobom nebojsa,stalno pricaju o nekim poboljsanjima a na kraju nista,neverovatno je da uvek imaju neki izgovor u australiji nisu uspeli da zagreju gume,u maleziji su imali problem sa tvrdim gumama pa su onda opet imali problem sa zagrevanjem,ako budu failovali u kini pitam se sta ce onda da izmisle

Mr.M
16.04.2011, 01:17
Nadam se da nece imati potrebe da izmisljaju xD ...

trivun
16.04.2011, 01:25
u svakom slucaju samo neka trka bude dobra, neka bude uzbudljiva,pa sad zavrsice se kako se zavrsi

Nebojsa
16.04.2011, 01:29
Upravo to. Kina uvek bude dobra, ima mesta za preticanje. Pozdrav do sutra i kvalifikacija.

trivun
16.04.2011, 01:31
svakako kina je siroka kao i malezija,jos ako padne kisa bice ludilo,haos ma svasta tako da pozdrav do kvalifikacija

Mr.M
16.04.2011, 08:23
Pastore :wthy:Webber 18.starta sutra ::)

Nebojsa
16.04.2011, 08:44
Zapravo 17. ali nema veze... Ne moze se na ovoj stazi bez KERSa, obilo se o glavu RBRu to sto su bili arogantni i izasli na tvrdjim gumama da sacuvaju set. Mark ce poludeti, ne bih hteo da budem u njegovom delu pita.

Mr.M
16.04.2011, 09:14
Da 17-ti ja stalno govorim 18-ti ko izleti u Q1 kao taj 7-mi , interesantne kvalifikacije , Vettel ponovo pole :( , Alonso tek 5-ti ali videt cemo sutra na trci ko sta moze. Button na drugom a Lewis na trecem. Rosberg napravio odlican rezultat na 4.pozicji za razliku od Schumia koji je tamo tek 14,15-ti. Alonso i Massa u trecem startnom redu. Petrov zbog problema starta 10-ti , Nick tek 16-ti.

Nebojsa
16.04.2011, 09:22
Ipak je 18 ja lose racunam :D U svakom slucaju ceka nas zanimljiva trka sutra, ocigledno je da Fetel ima bolji bolid od drugih i to koristi. Takodje je ocigledno da ima bolji bolid od Vebera, i mislim da ce opet krenuti prica o drugom vozacu, tamo ce se zakuvati. Meklareni nastavljaju dobro, Hamilton zbog nekih sitnih gresaka iza Batona, ali tacno ispred Alonsa. Ferariji ok, moglo bolje, jos uvek imaju mnogo problema. Niku svaka cast, odlicne kvalifikacije, ali je njegov problem trka. Petrov zapalio sebe Hajdfelda, imali su tempo za prve redove. Veliki plus Polu Di Resti, 8. mesto je odlicno na stazi koju nikad nije vozio.
Inace mislim da je Fetelovo vreme rekord kvalifikacija, i da je oborio Sumahera iz 2004. Ovo je prci put da se ja secam da je V8 bolid brzi od V10 vremena koja stoje vec godinama na svim stazama. Samo indikator koliko je taj Red Bul jak. Jedino mogu sami sebe da pobede, kao danas sa Veberom.

Mr.M
16.04.2011, 09:29
O Boze ja ponovo bio napisao u postu 17-ti. Webber definitivno 18-ti :lol:
Meni se cini ja komentator na K3 :lol: rekao da je Schumi 2004 na trci imao 1:32.3

Nebojsa
16.04.2011, 09:52
Sada sam gledao rekord je bio 1:34:012, ali nije Sumaher nego Barikelo 2004.

trivun
16.04.2011, 11:15
opa poprilicno interesantne kvalifiacije,naravno vettel ih je opet sve oduvao sto nije interesantno,potom meklarena u vrhu nista cudno,webber je podbacio koliko vidim,zao mi je sto nisam mogao da pratim kvalifikacije jer sam bio u sugavoj skoli,tako da ne znam sta se desilo sa webberom ali vidim da je lose,alonso cini se ne moze vise od 5 mesta da izvuce na kvalifikacijama i u maleziji i australiji alonso peti,alguersuari je pozitivno iznenadio u svakom slucaju mogli bi da imamo zanimljiv start

Nebojsa
16.04.2011, 11:22
opa poprilicno interesantne kvalifiacije,naravno vettel ih je opet sve oduvao sto nije interesantno,potom meklarena u vrhu nista cudno,webber je podbacio koliko vidim,zao mi je sto nisam mogao da pratim kvalifikacije jer sam bio u sugavoj skoli,tako da ne znam sta se desilo sa webberom ali vidim da je lose,alonso cini se ne moze vise od 5 mesta da izvuce na kvalifikacijama i u maleziji i australiji alonso peti,alguersuari je pozitivno iznenadio u svakom slucaju mogli bi da imamo zanimljiv start

Najinteresantnije kvalifikacije ove godine. Veber imao problema sa KERSom i izasao u poslednjem minutu Q1 sa tvrdjim gumama na kojima se gubi 1 sekunda. Hteli su da sacuvaju set mekih, na kojima su bili svi drugi. Nekoliko vozackih gresaka, auto namesten na podupravljanje, sve u svemu nema tempo ali je ovo mesto plod okolnosti i one najnize prepotentnosti RBRa, kao mi smo najjaci mozemo da taktiziramo. Alguersuari nije toliko iznenadio, on j etamo gde se ocekuje, ali su ispred njega iz raznih razloga ispali Veber, Petrov, Hajdfeld, jedino sto je bio brzi od Zaubera, mozda malo iznenadjenje. Start ce biti ultra zanimljiv.

trivun
16.04.2011, 11:33
aha,pa i reno je podbacio petrov vidim tek je 10 a heidfeld 16,sta im se desilo,petrov se zali na neke probleme,a napred ne bi me cudilo da rozberg napadne meklarene,ne znam jel bilo nekih naznaka da ce biti kise,samo se bojim da se meklareni ne pokolju medjusobno a za to vreme vettel ce da odlebdi napred a sad mi ga je vec dosta

Nebojsa
16.04.2011, 11:37
Reno je taktizirao u Q2, poslednji su izasli, Petrov postavio drugo vreme i onda mu prokuvao motor na sred staze bas kada je Hajdfeld izasao na brzi krug. Stjuarti su prekinuli kvalifikacije na 5 minuta da sklone bolid, ali su gume Hajdfeldu tada vec otisle, nije in postavio krug, a kada se vratio nije imao sanse. Niko je suvise taktican i miran vozac, nece on nikog napadati kao sivonja.

Vladan
16.04.2011, 14:03
Kakva greska Sumahera u pretposlednjoj sikani :facepalm:
Niko pokazao jedan veliki kvalitet,ono sto ga krasi,moze da izvuce taj jedan brzi krug,kao Truli svojevremeno!Ali ce start biti problem,iza dva Ferarija,valjda je izvukao neke pouke iz prethodnih trka.
Veber ce biti opasan,on ce da se probija itekako,Ferari i dalje nekonkurentan,Vetel zestoko odmakao Meklarenu.
Steta za Petrova,samim tim i Hajdfelda,imali su odlican ritam i oni mogu dosta.
Toro Roso najprijatnije iznenadjenje!

trivun
16.04.2011, 14:14
nisam ja rekao da ce niko napadati kao sivonja,ali taj momak zna da iznenadi kad niko neocekuje i ume da bude brz jos ako padne kisa,usput izgleda da taj mercedes pocinje da pokazuje neki napredak,videcemo sutra ...ali i sto vladan kaze torro rosso je najprijatnije iznenadio a reno i webber najneprijatnije

meca
16.04.2011, 14:26
ima li neko neku informaciju da li ce neko poceti da prenosi f1 nisam bio ovde nisam upucen? Hvala

Mr.M
16.04.2011, 15:45
Pa odakle si , Hrvati prenosi na tv regiskim kanalima , Istra TV i tako to , BiH na TV1,K3,Behar TV,Tuzla TV i tako to ...

bice
16.04.2011, 16:45
Nisam ni ja gledao zbog skole,vidim Sumi los,Weber isto,dok Fetel nastavlja po starom.Bice zanimljivo sutra,jel u 8 ili 9 sati?

Mr.M
16.04.2011, 16:49
U 9 je sutra

meca
16.04.2011, 18:39
pa brate nemam ja te kanale zato i pitam hoce li neko uzeti prava od ovih nasih tv stanica rts,prva,pink,b92 itd

Lorenzo-fan
16.04.2011, 18:50
Mi cemo da streamujemo na ovom linku http://www.ustream.tv/channel/top-crap---biggest-wracks
Ukljucite se sutra u 15 do 9.

Mr.M
16.04.2011, 19:23
Hoce vas ponovo iskljuciti :lol1:

Lorenzo-fan
16.04.2011, 19:29
Hoce vas ponovo iskljuciti :lol1:
Nece sad nema nikakvih naznaka da prenosimo F1. A imamo i rezervni akaunt

Mr.M
16.04.2011, 19:30
Sretno s prenosom... Ja cu da se zalepim za krevet i na plazmi da gledam na TV1 ili K3 prenos :lol1:

trivun
16.04.2011, 20:01
hvala na lepim zeljama miko,mada nesto sumnjam da cemo izbeci iskljucivanje osim ako lorenzo fan nije napravio neko cudo,nista jedva cekam sutra u 9 sati start VN Kine i nadam se ludilu i naravno pobedi hamiltona

Lorenzo-fan
16.04.2011, 20:10
za slucaj da nas banuju, ovo nam je rezervni kanal : http://www.ustream.tv/channel/punk-182

trivun
16.04.2011, 20:27
valjda nam nece biti potreban,valda cemo trku odraditi u miru

Mr.M
16.04.2011, 20:34
Alonso treci put ove sezone 5-ti u kvalifikacijama , neverovatno , oba puta je startao ocajno. Nadam se da ce sutra biti malo bolje jer iza sebe sem Masse nema nekih ozbiljnijih , Renault je skroz dole xD ... Ako Hamilton napadne Vettela , Alonso bi trebao odmah da predje na desnu stranu i prodje Rosberga i napadne Buttona ali videt cemo , jedva cekam xD

trivun
16.04.2011, 22:36
uh puno kalkulises miko,svi znamo da je vettela tesko obici na startu i hamilton prvo treba da prodje buttona i tek onda vettel,a ni alonso nece bas tako lako proci,veruj mi miko uvek kad kalkulises pozitivno ispace obrnuto,ali bice interesantno videti kako ce se snaci webber koji startuje sa 18-og mesta

DinoFC
16.04.2011, 22:39
Opet 5.mjesto,uredu nisam nezadovoljan.Maksimum u kvalifikacijama.

Trka ce da bude druga pjesam kao i obicno.

Mora da bolje Alonso starta nego u prve 2 utrke,ako hoce da ganja podijum,ako hoce da bude oko 5.pozicije onda neka padne nakon starta na 9 kao sto to obicno radi i nema problema.

Vettela necu da komentarisem.

Mr.M
16.04.2011, 22:42
Webber me ne zanima. Pazi Hamilton treba drzati ravnu putanju jer ce Vettel verovatno odmah desno zatvoriti Buttona i Hamilton moze proci a Alonso bi trebao pratiti Hamiltona i drzat se iza njega i pokusat ga kasnije preci ili kroz boxove. Massa obicno ima odlican start bas me zanima kako ce on sa 6-te pozicije , verovatno ce i on drzati ravnu putanju jer mislim da je blizi prvom zavoju i samo treba zakrenuti i moze proci Rosberga.

bice
16.04.2011, 22:43
Ma Rosberg tu moze mnogo da utice verujte,od njega ce dosta da zavisi. ;)

DinoFC
16.04.2011, 22:54
Webber me ne zanima. Pazi Hamilton treba drzati ravnu putanju jer ce Vettel verovatno odmah desno zatvoriti Buttona i Hamilton moze proci a Alonso bi trebao pratiti Hamiltona i drzat se iza njega i pokusat ga kasnije preci ili kroz boxove. Massa obicno ima odlican start bas me zanima kako ce on sa 6-te pozicije , verovatno ce i on drzati ravnu putanju jer mislim da je blizi prvom zavoju i samo treba zakrenuti i moze proci Rosberga.

Problem kod Alonsa je jednostavno,dobro si to opazio losa putanja.Nekako drzi se previse blizu bolida ispred i onda na kocenju ga svi preteknu.Losu putanju skroz izabere.

Mora bolje startati da drzi prikljucak za vodecim vidjeli smo da je dobar 1 na 1 utrkivanju i jos se tu mozemo nadati necemu kroz boksove.

Mr.M
16.04.2011, 22:58
Pa titulu je prosle godine izgubio zbog putanje... Da je sluzao inzinjera i drzao ravnu putanju kako je trebao bio bi 4-ti posle prvog zavoja ali ne on je morao napadati Buttona cini mi se

Raikkonen_Rossi_Vettel:)
16.04.2011, 23:02
Evo i ja da se javim,stvarno sjajne kvalifikacije,naravno Fetel opet ima pol :cheer::cheer::cheer: Pastor fantastican zaista.... :D isto i Rozberg,bas mi je drago zbog njega...Zao mi je Petrova da mu se nije pokvario bolid mislim da bi vozio sjajne krugove,zabrinem se svaki put kada Reno ima problema sa motorom jer njihove motore ima Red-Bul tj.Fetel ali nadam se da ce sutra sve proci kako treba i da ce Fetel pobediti :srce::f1:.Za Vebera mi je drago,zna se da njega ne volim...:biggrin:

Mr.M
16.04.2011, 23:05
Vettel ima dobar bolid , volio bih ga videti u Ferrariu

16.04.2011, 23:15
I tu bi bio sjajan,ako je bio sjajan kada je vozio Toro-Rosso bio bi sjajan i u Ferariju...Stvarno je superioran kao npr Lorenzo prosle sezone u motogp-u

trivun
16.04.2011, 23:49
sjajan je on RRV to smo svi vec videli ali mislim da sad ako opet pobedi sampionat ce poceti onda da postaje dosadan a to ne bih voleo,miko ne zavisi samo od hamiltona da li ce se probiti napred zavisi i od buttona i vettela i roseberga i alonsa,bice tu svasta moze da se dogodi ono sto i najmanje ocekujemo

Lorenzo-fan
17.04.2011, 08:38
MI se ukljucujemo za 10 minuta. Ovo je nas kanal http://www.ustream.tv/channel/top-crap---biggest-wracks
a ovo je nas rezervni za slucaj da nas banuju http://www.ustream.tv/channel/punk-182

Ricma
17.04.2011, 09:33
Hahahaha...ladno sam zaboravio da KDS ima nemacki RTL.
Izgleda Fetel ce da bude prvi, al videcemo sta ce biti.Rosberg samo ispred njega.
Edit: Losa slika.:(

Igor Josifoski
17.04.2011, 10:52
Konačno sam gledao F1 i to preko neta na SkySportu (njemački, nije bagovalo ni sekunde i stvarno sam zadovoljan prenosom). Hamiltonu sve čestitike na pobjedi i na tome kako je majstorski prešao Fettela. Ipak junak ove trke Mark Webber :wthy: čovjek je sa 18. mjesta došao do postolja i da je bilo još 2-3 kruga prešao bi i Fettela. Sada tek počinje sezona...

vesna8.11
17.04.2011, 10:58
Zanimljiva trka. Raduje me sto je Hamilton pobedio, ali se moram sloziti sa Dekijem---Veber je bio najbolji.
Nisam uopste ocekivala da ce uspeti toliko da napreduje. Ipak, pokazao je koliko je dobar vozac. Steta sto nije bilo jos nekog kruga, obisao bi Fetela sigurno, sto bi bilo fantasticno.
Ali i ovo je dovoljan pokazatelj, ipak je Fetel imao pol--poziciju, a Veber 18. Sve cestitke.

Mr.M
17.04.2011, 11:13
Ocajno , jako sam nervozan , 3 trke , 3 ocajna starta , sva 3 puta izgubljene pozicije na startu , pa nek ode na prokleti trening nek vjezba start , simulator , bilo gde.
Neverovatna taktika , 2 puta stajanje u boxu da bi se 15 krugova mucio sa istrosenim gumama koje nicemu nisu urodile. Domenicali bilo bi lepo da napustis tim , bez obzira sto je pocetak sezone , ih kada bi Flavio dosao u Ferrari ... Definitivno ovo je ocaj , dno dna , da jedan Ferrari pada na ovako niske grane.
Hajde sve to , imao je 6-tu poziciju do prvog prolaska u box ali onda... Mislim da do Turske umesto sto ce na kolektivni odmor svi trebaju lepo da sednu i pregledaju greske da proanaliziraju ranije trke u Turskoj i vide sta se tu moze popraviti ako se uopste ista moze popraviti ako ne , lepo neka se sprema bolid za sledecu sezonu. 3 trke su prosle , ima jos 16 trka , sve to stoji , ali treba pobeda , jedna pobeda vraca sve u igru. Kada se uzme u obzir , 46 bodova cini mi se sada razlike Vettel-Alonso jeste puno. To su recimo 4 trke da Alonso konstantno bude bolji od Vettel-a sto je u ovom trenutku nemoguce.

Trka onako, bilo je dosta preticanja , Webberu svaka cast , onakav rezultat napraviti , odlicna taktika , ugodno me iznenadio kao i Rosberg. Massa...Massa...Massa...Da li trebam vise ista reci...
Hamiltonu svaka cast na pobedi , neka je neko pobedio Vettel-a , jedina osoba koju vise mrzim od Lewis-a , tj osobe su Webber i Vettel... Renault... Ocaj... Mercedes solidan , Schumi na kraju 8-mi.

Eto ukratko , 10 dana Ferrari ima vremena da proanalizira sta to ne valja. Moram pohvaliti Massu na 3 odlicna starta ove sezone. Svaki put je cini mi se po 1-3 pozicije napredovao posle starta , ali kada se uzme da je ispred njega bio Fernando to i nije neki tezak poduhvat. RBR bez KERS-a dominira... Dokle je spala vise ova F1

trivun
17.04.2011, 11:34
trka je bila fenomenalan,odavno nije bilo ovoliko mnogo pretica,na stratu je vettel pogresio jer je isao da zatvara obojicu prvo buttona koji je proleteo pored njega a onda se vracao na drugu stranu da zatvori hamiltona,tu ga je zbrljao naravno najvise sam srecan jer je hamilton pobedio,za sada jedini vozac koji je ukrao pobedu vettelu,borba izmedju njih dvojice je svakako borba dana ai videlo se da je vettel sporiji jer gume su se istrosile,najvecu gresku napravio je pre drugog stinta,ne znam zasto je ostajao na stazi ako je video da je spor i da ga sustizu,kad se vratio iz boksa zaostajao je 12 ili 13 sekundi za meklarenima,ferari razocaravajuc,pred vikend u kini alonso je stalno pricao kako su dosli sa gomilu podesavanja i napretka na kraju nista,massa je bio solidan opet je bio ispred alonsa,svakako junak trke je webber bio je sjajan,da je bilo jos dva kruga presoa bi on i vettela,renoi su podbacili,mercedesi nisu bili losi konacni neki napredak kod njih,u svakom slucaju trka je bila sjajna a i hamilton mi je ulepsao da svojom pobedom i sjajnim borbama na stazi::),samo tako nastavi hami

trivun
17.04.2011, 11:53
ferari je ionako imao losu trku a sad izgleda obojica njihovh vozaca pod istragom,massa jer je nagazio liniju po izlasku iz boksa,alonso jer je koristio DRS gde ne sme,taman kad pomislis nemogu nize od toga bude obrnuto

Nebojsa
17.04.2011, 14:08
Sta je ovo ljudi, jedna od najzanimljivijh trka u poslednjih 10 godina, a ovako malo komentara? Sjajna voznja Hamiltona, odlicna taktika, konacno neko da skine Red Bulove, ali je utisak trke Veber. Odakle je covek izvukao onakvu brzinu, oladio je ljude kao da ne postoje. Da je trka bila dva kruga duza stigao bi i Fetela. Konacno i jedan plus za Mercedese, Niko dobar, Sumaher takodje, slicno nesto sto se odnosi na Vebera i Fetela, vazi i za njega i Alonsa.
Ferari ocajno, jeste Masa bio u vrhu svo vreme, ali nikada se crveni ne zadovaljavaju 5. i 6. mestom. Ono sto mnogo vise treba da ih brine je neverovatan nedostatak tempa u odnosu na lidere, pogotovo na primarnim gumama. Ovo vise nije incident, ovo je praksa i Ferari ima jednostavno los auto. Vreme je za promene ali nikako nisam za Flavija, nego kao sto sam vec rekao za Peta Fraja, a Domenikalija najuriti brzinom svetlosti. Covek donosi jako lose odluke, ne secam se da je jednu trku uspeoda dobije taktikom kad nije najbrzi.
Zao mi je Pola di Reste, ispao je iz bodova 3 kruga pre kraja, da nije imao bi bodove u prve tri trke u karijeri sto ne pamtim da je iko uradio. Perez isto veoma dobar, i pored gresaka koje su plod neiskustva, brz, agresivan, takve vozace svi volimo. Uopste ta postava Zaubera je meni veoa simpaticna, sa njim i Kamuijem.

bice
17.04.2011, 15:31
Evo i ja da se oglasim,sjajna trka,uzivao sam stvarno,Webber odlican,Hamilton sjajan,a Rosberg je usrao sve na kraju.Mislim da je preokret kod njega bio kad su mu rekli da ce biti problem sa gorivom,i od tada je izgubio 3 pozicije ali nema veze,bitno je da je Mercedes veoma dobro odvezao ovu trku,Sumi je pretekao sve ispred njega a dobro se nosio sa Alonsom,na kraju 8. mesto sasvim pristojno.:ajde::ajde:

Vladan
17.04.2011, 17:06
Ova trka mi vraca nadu u F1 :D
Zbog ovoga toliko volim F1 i nadam se da cemo i u nastavku sezone gledati mnogo ovakvih trka.

Svaka trka na kojoj ne pobijedi Fetel je dobra trka :biggrin:
Salu na stranu promjena je potrebna,ovo je dobro za F1,za sampionat.Nije Meklaren jos uvijek na nivou RBa,ali je ovoga puta taktika bila bolja,sjajna!Svi koji su tri puta isli u boks isplatilo im se.Za to treba zahvaliti gumama,toliko su lose,brzo se trose,ali da nema njih ova trka ne bi bila zanimljiva,to je cinjenica :D

Niku fali iskustvai malo hrabrsoti,mada ju je danas pokazao,ali je padao sve vise sto je trka odmicala,posebno je izgubio konce pri kraju.Sumi opet fenomenalno startuje,sa 14. na 8. u ovom trenutku se ne moze bolje,da je imao jos par krugova prestigao bi Alonsa,Fernandove gume su bile itekako istrosene.

Luis opet pokazao da je pravi trkac,a pobjednik dana Veber naravno,napravio je velike stvari danas,mada ce se opet naci mnogi da ga osporavaju sigurno...

P.S.

Svaka cast majstore!
http://img812.imageshack.us/img812/6976/buttonchinarbrpit.jpg

trivun
17.04.2011, 18:30
ma button je bre najveca kraljina trke,kako je to uspeo da izvede hahahahahahh

Nebojsa
17.04.2011, 18:37
Ma to Dzenson hoce da poruci gde zeli da vozi sledece sezone. Svratio na pregovore ;)

trivun
17.04.2011, 18:48
hehehehehhe malo na pregovore i na kaficu

Vladan
17.04.2011, 18:56
http://www.youtube.com/watch?v=QMCn8sNWkJA

17.04.2011, 19:11
@deki94 nije ga majstorski presao nego su Fetelove gume bile skroz gotove jer je Luis imao 3 pit stopa a Fetel 2 tako da Fetel nije imao skoro uopste prijanjanje i morao je da stedi gume,a jos uz to nije imao KERS a i nije mu radio timski radio...Isti slucaj pit stopova je bio i sa Masom,losa strategija ih je zamalo oboje veoma skupo kostala.Naravno ne osporavam Luisovu pobedu,svaka cast,Luis vozi kao zmaj...Vebera ne podnosim ali danas je bio sjajan,dobra strategija tima,sjajna voznja Vebera...

Ricma
17.04.2011, 19:48
Baton kraljina.:D
Al Veber ga predje na kraju i to bez kersa.
A sto se tice strima gledao sam nekih pola minuta,ali sa mojom skromnom vezom(1,5 mb) mi je toliko seckalo da sam morao da se vratim na drugi strim.

vesna8.11
17.04.2011, 20:14
Fetel se zalio na start--staza mu je bila "prljava". Mada, to nema nikakve veze sa pravom majstorijom Hamiltona.
Jednostavno, covek zna kako se dobijaju takvi dueli. Ali, posto je Fetel jos jako mlad, ima vremena, naucice. I nadam se da ce nauciti da se ne zali.
To sto nije imao komunikaciju sa timom, mislim da bi F1, bila mnogo interesantnija kada bi to u potpunosti ukinuli. Tek onda bi se videli pravi vozaci.
Oni koji znaju da stede gume, da procene sami kada ih treba menjati, ma jednostavno, da se pokazu, kao sto to rade vozaci relija, motogp-a..........

Dusan
17.04.2011, 21:35
Nisam gledao trku, Bice mi je pricao kako je bilo, ali svaka cast Weberu sa 18 -> 3. mesta. :wthy:

Takodje svaka cast i za Hamiltona! :wthy:

Ricma
18.04.2011, 14:59
http://www.youtube.com/watch?v=P5oTdeqnpjc&feature=player_embedded

Uklonise skoro sve klipove zbog autorskih prava pa je ostao samo ovaj.

trivun
19.04.2011, 21:15
http://youtu.be/N9o0CvhQ71M